Verzet tegen folder over inrichting dorp nog niet gebundeld in actiegroep jitti'l'HIW Open jongerenwerk Voorschoten gaat naar Bernhardlaan Voorhoutse Bokken noemen schrappen optocht 'hypocriet' Toch subsidie Voorschotens Kamerkoor Woningbouwvereniging wil puntensysteem niet wijzigen KLIEDEREN MET ETEN IN MUZENHOF MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 FAU1NA 11 Schop in gezicht na onbetaald bier LEIDERDORP - Een heetge bakerde Leiderdorper heeft zaterdagmiddag om half twee voor de nodige opschudding gezorgd in een supermarkt in de Winkelhof in zijn woon plaats. De man rekende bij de kassa bijna zijn boodschap pen af, maar weigerde een krat bier te betalen. Onverstoor baar liep de Leiderdorper door naar de parkeergarage, gevolgd door twee medewer kers van de winkel. Toen zij hem nogmaals verzochten te betalen ontstak hij plotseling in grote woede en schopte een van de employes in het ge zicht. die daarbij lichte ver wondingen opliep. De andere medewerker wist de man ver volgens met praten over te ha len toch maar te betalen. Dat deed hij uiteindelijk onder luid gemopper. De politie heeft proces verbaal opge maakt wegens mishandeling. De verwondingen van de su permarktmedewerker vielen Urineren leidt tot vechtpartij WARMOND - Drie Warmonders waren in de nacht van zaterdag op zondag betrokken bij een vechtpartij in de Dorpsstraat van hun woonplaats. Om kwart over vier stonden twee jonge mannen van 20 en 21 jaar oud te urineren tegen een muur Op dat moment passeerde een 25-jarige plaatsgenoot, die opmerkte dat hu dat publiekelijk plassen maar een ordinaire vertoning vond. Daarop raakten de dne slaags, waarbij over en weer en kele rake klappen vielen Geen van de drie kemphanen liep e stige verwondingen op. Warmonders willen toch eerst praten met B en W Bescheiden buit bij inbraak woning LEIDERDORP - Slechts twintig gulden bedroeg de buit bij een in braak in een hoekwoning aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp De dieven wisten binnen te dringen door over de poort van de tuin te klimmen en de deur van de bijkeu ken te forceren. Diverse kasten wer den doorzocht, maar de buit bleef beperkt. Wel maakten de inbrekers een stevige rommel in het interieur. WARMOND - Boze Warmonders gaan nog geen actiecomité oprichten. Vanavond vragen zij B en W de voorlichting over de toekomstige inrichting van hun dorp te verbeteren. Dat gaat gebeuren in de raadscommissievergadering ruimtelijke ordening in het gemeente huis aan de Herenweg. Dit werd zaterdagmiddag besloten tijdens een vergadering van een groep ongeruste Warmonders in een café in de Dorpsstraat. INBRAAK - Uit een schuurtje bij een woning aan de Prinses Ire- nelaan in Oegstgeest zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee fietsen gestolen. De dieven drongen binnen door het slot van het schuur tje te forceren VOORSCHOTEN - Het open jeugd- en jongerenwerk F Kwadraat in Voorschoten moet een plaatsje krij gen in het gebouw Onderdak aan de plaatselijke Prins Bernhardlaan. Hoewel de gemeente nog 'afronden de' gesprekken moet voeren met de instellingen die nu van het gebouw gebruik maken, geven B en W in een commissiestuk aan geen andere geschikte accommodatie te weten. De Gereformeerde Hervormde Jeugdraad, het pastoraal vormings project Op Blote Voeten, het Jonge renpastoraat. de wereldwinkel en een peuterspeelzaal maken nu ge bruik van de verschillende lokalen in het gebouw. Ook is ontmoetings ruimte De Kringgang er gevestigd. Toch denkt het college dat er nog ruimte over is voor het open jeugd- en jongerenwerk. In de in december vorig jaar uitgebrachte accommo datienotitie zette het college al uit een dat het gebouw Onderdak in tensiever moet worden gebruikt. Het bureau Werk in Uitvoering dat het open jeugd werk begeleidt heeft e jectplan gemaakt voc januari tot juli. Zeker gerenwerk tot het moment van de overgang in de porto cabins naast het gemeentehuis aan de Leidse- weg blijft gehuisvest Het college wil tot 1 juli circa 63 000 gulden voor F Kwadraat uittrekken. Het projectbureau gaat uit van twee periodes. 1 januari tot eind maart en 1 april tot 1 juli. In de maanden januari tot maart heeft het bureau berekend dat er wekelijks 22 uur voor het 'echte' jongeren werk beschikbaar is. terwijl in de periode daarna wordt gerekend op 16 uur per week. Daar komen nog een aantal 'pro jectleidingsuren' bij voor admini stratieve taken en dergelijke. Het projectbureau verklaart het ver schil in uren tussen beide periodes uit het feit dat het jongerenwerk in de wintermaanden intensievere be geleiding nodig heeft. De Stichting Sociaal Cultureel Werk Voorschoten is volgens het college in principe bereid om de werkgever te worden voor de be roepskrachten die straks definitief worden aangesteld. De stichting heeft het levensbeschouwelijk werk en het buurthuiswerk ook aJ onder haar hoede. In totaal is er voor deze drie werkvormen 80 uur beschikbaar. Omdat momenteel wordt gesleu teld aan de opzet van de stichting Sociaal Cultureel Werk. is nog niet precies duidelijk hoeveel uren elke werksoort in de toekomst krijgt. Zoals bekend heeft Voorschoten al maanden geen beroepskrachten meer voor het buurthuis- en levens beschouwelijk jongerenwerk in de gemeente. Nieuwe mensen worden pas aangenomen wanneer de opzet van de stichting duidelijk is. Het raadsvoorstel komt woens dag in de commissie welzyn aan de orde. »n jongeren- n nieuw pro- r de periode s dat het jon- Buit 800 gulden bij inbraak winkel in Oegstgeest OEGSTGEEST - Ruim 800 gulden en een onbekend bedrag aan bui tenlands geld zijn in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit een winkel in de De Kempenaerstraat in Oegstgeest. De dieven wisten bin nen te dringen via de achterdeur van het pand. De politie vermoedt dat deze deur niet op slot zat. Spo ren van braak werden niet aange troffen. VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tens Kamerkoor (VKK) krijgt toch maximaal 500 gulden subsidie over 1990. Eerder wezen B en W de aan vraag voor een hogere subsidie af. Een bezwaarschrift daartegen van het VKK werd te laat ingediend. Omdat de gemeenteraad het koor voor 1991 een hogere subsidie toe kende, gaan B en W alsnog overstag. Het bestuur van het VKK ver zocht de gemeente een hogere sub sidie toe te kennen voor 1990 van wege hogere dirigentskosten en het tekort op het afscheidsconcert van de voormalige dirigente. B en W we zen dat verzoek af, omdat 'het be stuur en haar leden zelf de nodige inspanningen dienen te plegen om de begroting sluitend te krijgen'. Een bezwaarschrift van de VKK werd niet-ontvankelijk verklaard, omdat het te laat was ingediend. Toén enige maanden geleden in de gemeenteraad het welzijnsplan voor 1991 aan de orde kwam bleek een grote meerderheid van de raad van mening dat de subsidie voor het koor tot 1000 gulden verhoogd zou moeten worden, terwijl ook het eer der door het VKK ingediende be zwaar gegrond werd verklaard. In de afgelopen jaren ontving het koor 250 gulden subsidie per jaar. LEIDERDORP - Het spelen met eten stond zaterdag centraal tijdens de voorstelling 'Voor Spek en Bonen' van het theatergezelschap Burrp! in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel. Zo'n 130 kinde ren van vier tot zes jaar bezochten de bijna uitverkochte voorstelling van de twee acteurs. De ene acteur deed zich voor als 'nette kok' terwijl de ander een 'mor sig type' speelde. Tijdens de voorstelling bakten zij op het podium zo'n 45 pannekoeken. Tussendoor haalden ze acrobatische toeren uit en en maakten muziek met behulp van potten, pannen en pollepels. De koks bakten de pannekoeken zogenaamd voor gasten in i maar omdat de klanten tussentijds vertrokken, kregen de jonge toe schouwers de lekkernij. De kinderen wisten dat te waarderen, meldt coördintarice N. Komen van de Muzenhof. Het was de eerste keer dat Burrp! in het Leiderdorpse theater optrad. "Maar het waren goede acteurs, ze hadden grip op de kinderen en speelden leuk op de zaal in. Bovendien waren ze enthou siast en deden hun werk met plezier", vindt Komen. Wanneer Burrp! kindervoorstelling heeft, wil ze de groep wederom boeken. VOORHOUT - "Hypocriet Zo noemt secretaris C. van Kampen van de Voorhoutse Bokken het be sluit van verschillende andere car navalsverenigingen uit de Duin- en Bollenstreek om de buitenfestivi teiten af te gelasten. De Voorhoutse vereniging heeft zich tot nu toe op het standpunt gesteld dat alle ge plande evenementen gewoon door gaan. Donderdag wordt een laatste vergadering gehouden, maar als ae Golfoorlog daar geen aanleiding toe geeft, worden geen beperkende maatregelen genomen. Anderhalve week geleden heb ben de carnavalsverenigingen uit de Duin- en Bollenstreek met elkaar overlegd over het eventueel schrap pen van de festiviteiten die buiten op straat worden gehouden. Aanlei ding was het besluit van de carna- De Lissese Gaapstokken en de Warmondse Billenprikkers beslo ten toen de optochten niet door te laten gaan. Later sloten de Noortuk kers uit Noordwijk zich daar bij aan. Vorige week maakten ook de Sas- senheimse Saksen bekend dat de optocht niet doorgaat. Bij de Noordwijkse Kaninefaaten is direct verbaasd gereageerd op dat besluit van De Saksen. Ook bij De Bokken uit Voorhout is dit week einde (je verbazing uitgesproken over het Sassenheimse besluit. "Volgens de voorzitter van De Sak sen heeft onder andere de milieur amp met de olie de doorslag gege ven. Wij vinden dat geen reden om de carnavalsoptocht niet door te la ten gaan". Secretaris Van Kampen vindt het 'hypocriet' om buitenfestiviteiten af te gelasten, maar binnen wel feest te vieren. "Dat doen wij niet. Wel ge beurt bijvoorbeeld de sleutelover dracht op het gemeentehuis-, altijd het feestelijke begin van het carna val. in gepaste vorm. dus minder uitbundig Van Kampen wijst er op dat veel mensen al maanden bezig zijn met het maken van wagens. De twintig aanwezigen waren boos over een 'eenzijdige en onzorgvuldi ge' folder die B en W vorige week huis aan huis lieten verspreiden. In die folder, getiteld 'Warmond op weg naar 2015' leggen B en W uit welke plannen Rijk en provincie voor de gemeente in petto hebben. Daarnaast presenteren ze twee sce nario's die uit deze plannen kunnen voortvloeien. Burgers kunnen kie zen uit deze twee plannen, maar ze kunnen ook zelf ideeën kenbaar maken op een bijgevoegd kaartje van Warmond en omgeving. Omdat de folder voor veel Warm onders 'meer vragen oproept dan beantwoort' wil de groep dat de ge meente binnenkort een informatie avond organiseert, waarop Warm onders hun vragen kwijt kunnen. "Wat zijn natuur- en landschaps waarden?", zo vroeg een van de aan wezigen zich zaterdagmiddag af. "Ik kom dat regelmatig tegen in de folder, maar nergens staat wat je daar onder moet verstaan". Voorschoten krijgt Vlietlandbrug en Vlietlandpad VOORSCHOTEN - Het fiets/voet pad dat in Voorschoten wordt aan gelegd van het Frans Halsplantsoen- naar het recreatiegebied Vlietlan- den gaat 'Vlietlandpad' heten. De aan te leggen brug naar het recrea- tiegeied moet 'Vlietlandbrug' gaan heten. B en W stellen dit voor aan de raadscommissie openbare werken. 'Gelet op de relatie welke bedoelde verbinding zal hebben met het re creatiegebied lijkt het logisch de naamgeving daarop af te stemmen', motiveren B en W hun voorstel. Voor de aan te leggen brug werd al een tijd lang de 'werknaam' Vliet landbrug gebruikt. Ook het provin ciebestuur is het eens met de voor gestelde namen. CD's gestolen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Een stereo-in stallatie en een groot aantal CD- schrijven zijn zaterdagavond bij een inbraak in een woning in Voorscho ten gestolen. Dieven wisten de wo ning aan de Baron van Gentlaan binnen te dringen door het slot van de achterdeur de forceren. De ge stolen spullen hebben een waarde van enkele duizenden guldens. missie voor ruimtelijke ordening, verkeer en milieu (ROVM). Van avond buigt de commissie zich nog maals over de regels rond de woon ruimteverdeling in Leiderdorp. Koomen vindt dat het puntensys teem voor de toewijzing van sociale huurwoningen niet verder moet worden verruimd. Het systeem is nu zo opgebouwd dat woningzoe kenden met de meeste binding aan Leiderdorp het eerst in aanmerking komen voor huisvesting. Dit zijn voornamelijk inwoners van Leider dorp die in andere plaatsen geen recht hebben op inschrijving. De laagste prioriteit hebben woning zoekenden die niet in leiderdorp wonen, geen binding met de plaats hebben en zich op grond van per soonlijke omstandigheden overal in het land kunnen laten inschrijven. Het is beter om eerst de conse quenties te bekijken van eerder vastgestelde versoepelingen van de regels voor de wachtlijst voor wo ningzoekenden, schrijft de voorzit ter van de AWL. Koomen vreest dat 'de sombere toekomstverwachtin gen in de sociale huursector geen ruimte bieden om de categorie-in deling te versoepelen'. "Je kunt natuurlijk onmogelijk alles in zo'n folder zetten", zegt C.A.L. van der Zalm, PvdA-staten- lid en een van de woordvoerders van het gezelschap. "Maar op de bij eenkomst zaterdag is wel gebleken dat er nog veel vragen zijn". 'Ondui delijk en ingewikkeld', waren dan ook de kwalificaties die op de bij eenkomst in café Het Wapen van Warmond werden genoemd. Zo is het veel Warmonders niet duidelijk of hun dorp nu in het 'groene hart' van de provincie ligt, of juist op de rand. Ook zou de fol der onvoldoende duidelijk zijn over de recreatieve functie van het dorp. Toch is de kou al voor een groot deel uit de lucht, weet Van der Zalm. "Afgelopen weekend kwam ik wethouder Wassenaar van ruim telijke ordening tegen bij het schaatsen, dus dat was een mooie gelegenheid om even te vertellen over onze plannen. Dan zie je weer het voordeel van een klein dorp, je komt elkaar nog eens tegen en dan kun je mooi wat plannetjes in de week leggen". terdagmiddag. De meesten willen graag met B en W verder praten over de inrichting van hun dorp. "Nee, noem ons maar geen actie groep", zegt Van der Zalm. "Dan denkt iedereen dat gelijk de beuk erin gaat. Hou het voorlopig maar op een club 'betrokken Warmon ders'. In een café aan de Dorpsstraat discussieerden Warmonders zaterdagmiddag over de toekomst van hun gemeen- LEIDERDORP - Woningzoeken den met de meeste binding aan Lei derdorp moeten het eerst in aan merking komen voor huisvesting. Voor mensen die al een woning hu ren van de de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp (AWL) en doorstromen naar een huis met ongeveer gelijke huur moet de inko- menstoets blijven gelden. Dat blijkt uit een brief van voorzitter M. Koomen van de AWL aan het Lei derdorpse college van B en W. De voorzitter reageert daarmee op ambtelijke voorstellen, die eer der zijn besproken in de raadscom- Ook het voorstel van de gemeente om de inkomenstoets te laten ver vallen in geval van doorstroming binnen het bestand van de AWL naar een woning met gelijke huur vindt geen genade in de ogen van de voorzitter. Hiermee zou het princi pe worden losgelaten dat voor alle woningzoekenden dezelfde regels gelden. In schrijnende gevallen is er altijd wel iets te regelen, zo blijkt uit de brief van Koomen. Tot nu toe zijn wij er voor de woningzoeken den die dat betrof steeds in geslaagd passende woonruimte te vinden waar men thans naar zijn/haar te vredenheid woont'. MAANDAG 4 FEBRUARI Katwijk voorlichtingsavond Chr. MBO Castellum. 1ste ronde om 19.00 uur. 2de rondo om 20.15 uur, Jan Everlsenlaan 2. Leiden Leidse Schouwburg. 'Rigoletto gespeeld door de Staatsopera van Bydgoszcz, aanvang 20.15 uur Leiderdorp lezmg over China door J.J. Ale- wi|n, 20 00 uur in Streekmuziek- school Rijnakkoord. Muzenhof Oegstgeest bridgen voor met-rokers, aan vang 19 45 uur in hotel Hel Witte Huis. DINSDAG 5 FEBRUARI Alphen klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd. Hugo de Groot straat. aanvang 20.00 uur. Katwijk telefonisch spreekuur Belangen- buro Gezondheidszorg, voor vrij blijvend advies en informatie, van 10 00 tot 1200 uur. tel 071- 254654 rondleiding langs de tentoonstel ling: Van Zilver, Goud en Kornalijn', aanvang 14 00 uur in hef Rijksmu seum voor Volkenkunde voorstelling 'Verf', door Nieuwe Komedie/Toneelgroep Amsterdam, Noordwijk vergadering commissie P&O en G.O -zaken, aanvang 16.30 uur; commissie ruimtelijke oidening om 20.00 uur in het gemeentehuis contacavond 'De Oude Dorps kern' in hotel-restaurani Royal. ianvang 21.30 uur. Rijnsburg laarvergadering CMTB in de Voorhof, spreker J van Doesburg, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 6 FEBRUARI spreekuur 55-p'ussers 10 00 lot 12 00 uur m het OSO-kan- concert m de Dtvertemenisse- ne mei Nikofa Vas>i|ev (viool) en Savka Konjikusic (piano), aanvang 20 15 uur m de Kapelzaal K&O. Ha- zewmdsieeg voorsteking Gebroeders Ka ramazov van Ooslojevski. aan vang 20 15 uur fel de laose Schouwburg voorstelling Gebeurd m Tunjn' door Marlies Heuer/Natonaai Fonds, aanvang 20 30 uur m het LAK-Theater. Oevenngapiaats Leiderdorp brogen m Bridge Centrum Lei derdorp. Bernhardstraat. aanvang 13.30 uur eniging De B-nnenhaven. met d»a- kiankbeeid "Waterwinning lot Tap toe aanvang 15 00 uur m De kanhof Achierzeeweg knutselclub voor kmderen. van 14 00 lot 15 00 uur m het JOlN-cen- vergadenng commissie welzij. 20 00 uur m het gemeentehuis uur m hotel Het Witte Hu.s houder mevr A de Haas-Kromhout over Ouderen m pe gemeente aanvang 14 30 uur het D«en%lan- cantrum DONDEROAG 7 FEBRUARI AJphon kiaveriaasen t>| speertumveren»- ging Kmdervrtugd. Hugo da Groot straat. aanvang 14 00 uur

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11