Aantal leegstaande kantoren neemt toe Statenverkiezingen staan in de kou Vakkennis steeds belangrijker' DE TIJD, VAN TOEN Opkomst stevent door Golfoorlog op laagterecord af CDA wil nieuwe regeling opvissen bommen VATER MULLERS BIERKNEIPE OPGENOMEN IN ALMANAK MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 Grootste problemen in Randstad verwacht LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Het percentage leegstaande kantoren zal de komende jaren aanzienlijk toenemen. Op het ogenblik bedraagt het percentage leegstaande gebouwen on geveer vijf procent. Als de bouwactiviteiten ongewij zigd doorgaan, wordt de ko mende jaren een verdubbe ling van de leegstand niet uitgesloten. Dit blijkt uit het onderzoek 'Leegstand en hergebruik, een nieuwe markt voor de bouw?', dat het ministerie van Volks huisvesting Ruimtelijke Or dening en Milieu (VROM) heeft laten uitvoeren. Het aanbod van nieuwe kantoor ruimte, geschat op vijf procent per jaar, is veel groter dan de behoefte, die maar twee percent zou bedra gen. Maar deze overcapaciteit hoeft niet automatisch te leiden tot leeg stand omdat er ook kantoorgebou wen gesloopt worden, of een andere bestemming krijgen. Toch wordt verwacht dat het overschot jaarlijks met twee percent zal toenemen. De grootste problemen zullen zich volgens het rapport in de Rand stad voordoen. Daar staan de mees te kantoorpanden waaruit wordt verhuisd omdat de indeling, het comfort en de veiligheid niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd en omdat ze slecht bereikbaar zijn. Volgens D. Swaneveld van de ge meente Leiden valt het met de leeg stand in Leiden wel mee. "We heb ben een tijd problemen gehad met het Aramco-gebouw (Plesmanlaan, red.). Dit gebouw was op maat ge bouwd voor het gelijknamige olie- bedrijf en toen ze er net in zaten stortte opeens de markt in. De on derneming was gedwongen te ver huizen naar een ander pand en daar mee kwam in een keer 16.000 vier kante meter bedrijfsruimte vrij. Normaal komt er jaarlijks in Leiden 10.000 tot 12.000 vierkante meter vrij, dus we zaten opeens met een omvangrijk probleem. Het pand is inmiddels grotendeels weer ver huurd en we bouwen op het ogen blik in Leiden heel voorzichtig ver der. Er wordt pas gebouwd als de Geen onrust onder Amerikaanse leerlingen k DEN HAAG/WASSENAAR - Leerlingen en leraren van de Amerikaanse School in Wassenaar zijn niet onderworpen aan heel strenge veiligheids maatregelen in verband met de Golfoorlog. Het enige wat echt achterwege wordt gelaten is het demonstratief voeren van de Amerikaanse vlag en het in grote groepen ergens naar toe gaan. "Just low profil", zoals voorlichter J. Rodell van de school het uitdrukt. Behalve Amerikanen bevolkt de school ook andere nationaliteiten die bij de Golfoorlog zijn betrokken. De oorlog is op deze school wellicht wat dichter bij huis dan op een doorsnee andere school. Toch zijn er geen spe ciale programma's opgezet om leerlingen, leraren en ouders met psychi sche problemen te helpen. "We streven hier altijd al naar een sfeer van openheid en eerlijkheid. Ook met de Golfoorlog doen we dat. We verzwij gen de oorlog niet, praten erover, maar wel op een rustige manier", zegt Rodell. Toen de oorlog net was uitgebroken, zijn drie leerlingen een paar dagen door hun ouders thuisgehouden. Dezer dagen telt de school negen extra leerlingen die door hun ouders uit het Golfgebied zijn gehaald. "De ouders werken daar, maar willen niet dat hun kinderen er blijven", zegt Rodell. Ze wil er echter niet bij vertellen uit welk land de kinderen precies komen. Ook volgens ACCESS (Administrative Committee to Coordinate Eng lish Speaking Services) is er geen enorme groei van het aantal mensen dat psychische of therapeutische hulp vraagt. "Er heerst geen paniek, we zijn wel ongerust. En we proberen zo weinig mogelijk te vliegen". Zo ver woordt Kristen Ellis, directeur van de Stichting ACCESS, de gevoelens bij de Amerikaanse gemeenschap in Nederland. huurders al bekend zijn". Daarbij wordt er in Leiden in fases ge bouwd. De gemeente zet niet in alle delen van de stad tegelijkertijd kan toorpanden neer, maar gebied voor gebied. "Het parkeren blijft in Leiden een probleem", aldus economisch amb tenaar Swaneveld. "Hoe meer par keerruimte wij aanbieden hoe eer der deze ook vol is. We proberen wat dat betreft toch een beetje te rughoudend te zijn. De gemeente onderhandelt ook met de busmaat schappijen om vaker langs bepaal de kantoorgebouwen te rijden, of om extra haltes te krijgen". Het rapport gaat er van uit dat dat met name de oudere kantoorpan den een probleem gaan vormen. Omdat ze vaak op een ongunstige lokatie liggen zullen ze in veel ge vallen niet worden gerenoveerd. Menno Smitsloo van de gelijkna mige bedrijfsmakelaardij heeft vooralsnog ook weinig te maken met leegstaande oudere bedrijfs ruimtes in Leiden. "De panden aan het Rapenburg zijn voor bijvoor beeld advocaten die een representa tief pand zoeken heel geschikt en ook voor startende ondernemers bieden dit soort ruimten mogelijk heden. Het blijft natuurlijk een af weging. De huur is misschien lager, maar je bent meer geld kwijt aan on derhoud. Het gebrek aan parkeer plaatsen vormt nog wel een pro bleem. De cliënten komen toch wel naar een advocaat, maar ze zullen er wel de pest in hebben als ze eerst een eind moeten lopen". Geen zicht De gemeente Alphen aan de Rijn laat weten dat de leegstand in kan toorruimten de afgelopen jaren juist is afgenomen. Een woordvoer der zegt dat er geen zicht is op de ontwikkeling voor de komende ja ren. "In september komt het nieu we bestemmingsplan voor het ge bied rond het station aan de orde. Dan zal er ook gekeken worden hoe veel ruimte er gereserveerd moet worden voor bedrijfspanden. Een aantal bedrijven heeft er de afgelo pen tijd bij de onderhandelingen met de gemeente wel aangedrongen op een lokatie in de buurt van open baar vervoer- voorzieningen". Meindert van der Kaaij DEN HAAG - Dit weekeinde had eigenlijk met het gebruikelijke trompetgeschal de campagne van de PvdA voor de provinciale sta tenverkiezingen van start moeten gaan. Wie heeft het gemerkt? Het is misschien wel een teken aan de wand voor de verkiezingen van de volksvertegenwoordiging op provinciaal niveau. De opkomst op 6 maart lijkt op een laagtere cord af te stevenen. Het congres van de sociaal-de mocraten zou over het milieu gaan, maar ook over de statenver kiezingen waarbij de partij op nieuw een electorale opdonder dreigt te krijgen. Deze zaken zijn ondergesneeuwd geraakt bij de échte problemen. De Golfoorlog natuurlijk, maar ook de interne strubbelingen in de partij. En zoals dat bij de PvdA is ge gaan, gaat het eigenlijk ook bij de andere partijen. Zolang de Golf oorlog aan de gang is - en naar het nu uitziet is deze voor 6 maart nog niet uitgewoed - blijven de verkie- WD-aanvoerder Bolkestein besteedde vorige week bij de offi ciële start van de campagne van zijn partij welgeteld één alinea van zijn uitgebreide speech aan het wel en wee van de provincies. Verder waren het de Golf en de Tussenbalans - de pijnlijke bezui nigingsoperatie waartegen het kabinet-Lubbers aanhikt - die de klok sloegen. Dat de landelijke verhoudin gen bepalend zijn voor verkiezin gen van gemeenteraden en pro vinciale staten is niet nieuw. De campagnes voor verkiezing van Europees parlement, provinciale staten en gemeenteraden worden wel vaker door landelijk spelende onderwerpen doorkruist. Maar in de mate zoals dat nu gebeurt is ongekend. Dat is wrang. De positie van de provincie als bestuurslaag staat meer ter discussie dan ooit. maar daarvoor is nauwelijks aandacht. Daarnaast gaat de landelijke overheersing heel slecht uitpak ken voor de provinciale PvdA. Ook oppositieleider Schuyer van D66 erkent ruiterlijk dat de PvdA het heel goed heeft gedaan, maar niettemin op een harde afstraf fing afgaat. Uit een onderzoek van het NIPO blijkt dat begin januari slechts 35 procent van de onder vraagden wisten dat er verkiezin gen - welke dan ook - waren. Te kenender is dat 32 procent met stelligheid beweerde dat de Ne derlanders dit jaar helemaal niet naar de stembus hoefden te gaan. De resterende 33 procent erkende er helemaal niets vanaf te weten. Op de verzekering van de kant van de ondervrager dat er verkie zingen aan komen, raadde slechts 39 procent dat dit voor de provin ciale staten is. Het is eigenlijk ronduit gemeen om mensen dan nog te vragen naar de exacte da tum. Maar uit het onderzoek bleek dat 5 procent de datum 6 maart wist en dat 16 procent wel de maand maar niet dag de noem de. cent) over de komst van de pro vinciale staten-verkiezingen. De personen die aangaven ook deze keer het hokje van de WD te wil len rood maken, scoorden bij alle vragen nog het best. Maar liefst 16 procent van de liberalen kon bij voorbeeld de exacte datum noe- De verkiezingsbijeenkomsten van het CDA staan bekend om de grote opkomst, ongeacht het on derwerp en plaats. De christen democraten hebben wat dat be treft een traditie hoog te houden. Vorige week kwamen echter nog niet eens dertig belangstellenden af op de peptalk van CDA-lijst- trekker Huub van der Meer in het Sassenheimse bejaardentehuis De Schutse. Natuurlijk, de campagnes zijn nauwelijks begonnen en het hoeft allemaal nog niets te zeggen. Maar de toon is gezet. De onge hoord slechte opkomst bij de ge meenteraadsverkiezingen (62,3 procent) van vorig jaar gaf al aan dat Nederlanders niet meer zo warm lopen voor een verkiezing. Leidse Assurantieclub bestaat veertig jaar DEN HAAG - Het CDA wil een nieuwe vergoedingsregeling voor het opvissen van explosieven. De fractie van die partij dient vanmid dag in de Tweede Kamer een motie in waarin wordt voorgesteld voor bommen die ver uit de kust worden gevonden een 'vindersloon' van 1500 gulden te geven. Voor bom men die dichter bij de kust worden opgevist, zou een lagere premie be- schikbaar moeten worden gesteld. Op dit moment bestaat er geen enkele regeling voor vissers die bij toeval een bom in de netten vinden. Er bestond een regeling waarbij vis sers voor elk gevonden projectiel een premie van 1000 gulden ontvin- gen. Deze regeling is afgeschaft om dat deze te veel gevaar opleverde. Vissers gingen namelijk met de ex- plosieven varen zonder - zoals ei genlijk verplicht is - te wachten op de Explosieven Opruimingsdienst van de Koninklijke Marine. Boven dien bleek de lucratieve regeling te leiden tot 'bommenjagen' om een zo hoog mogelijke premie in de wacht te slepen. Door het afschaffen van de rege ling leveren vissers nu helemaal geen bommen meer in. De CDA- fractie vindt het echter belangrijk dat zoveel mogelijk projectielen on schadelijk worden gemaakt. Om vissers zover te krijgen dat ze blij ven liggen op de plaats waar ze de bommen hebben gevonden, wordt een gedifferentieerd beloningssys teem voorgesteld. Hoe verder uit de kust, hoe hoger de premie. Een eer der ingediende motie van het CDA, die overigens door de hele Tweede Kamer werd gesteund, leverde tot nu toe geen bevredigende reactie op van de verantwoordelijke minister H. Maij-Weggen van Verkeer en Wa terstaat. Voorzitter J. Muller: 'Assurantievak wordt moeilijker' Va LEIDEN - "Mede door de wetgeving wordt het assu rantievak steeds moeilijker gemaakt. Daarom wordt vakkennis in het assurantie vak steeds belangrijker", meent voorzitter J. Muller van de Leidse Assurantie club. De club bestaat veertig jaar en organiseert onder meer cursussen en lezingen over het verzekeringsvak. "In de assurantie wordt het afdek ken van financiële risico's steeds belangrijker", zegt Muller. Als voor beeld neemt hij het milieu. Op wet telijk gebied worden steeds meer ei sen en normen gesteld. "Als een be drijf de grond met bepaalde schade lijke stoffen vervuilt, is de onderne mer aansprakelijk. Het is onze taak ervoor te zorgen dat de ondernemer daartegen is verzekerd", legt hij uit. Vijf jaar geleden waren nog niet zo veel milieunormen wettelijk opge steld en daarom is het zo belangrijk dat de vakkennis openstaat voor nieuwe ontwikkelingen, aldus Mul ler. Verder is de' schuldvraag in de aansprakelijkheidsfeer tegenwoor dig zo geregeld dat het risico voor de ondernemer is toegenomen. Vroeger moest de benadeelde schuld bewijzen, nu moet de onder nemer bewijzen dat hij geen schuld heeft. Als een consument door een nieuwe stoel zakt en daarbij hersen letsel oploopt, moet de ondernemer aantonen dat hij geen schuld heeft. "De ondernemer zal proberen over macht aan te tonen. Omdat hij ver antwoordelijk is voor de kwaliteit van zijn stoelen, lukt hem dat echter niet", meent de verzekeraar. Opleidingen (Dllö illElÜJDg Honderd jaar geleden stond jn de krant: - Men deelt ons mede dat eene der 'Carsjens'-stoomboten (dienst Leiden-Amsterdam) bij pogingen om door het ijs te ko men. vrij aanzienlijke schade heeft beloopen. - Het 'Haarlem's Dagblad' maakt met lof melding van de 'Haarlemsche Rijbaan', achter het hotel-Van den Berg in den Haarlemmerhout, nu deze over gegaan is in handen van onzen voormalige stadgenoot P.A.W. Stallinga. vroeger onder-direc teur der manéges te Arnhem. De stallen, kleedkamers en grooten- deels nieuwe harndchementen zien er keurig uit. De directeur kocht vele nieuwe paarden aan en wijdt aan hen blijkbaar de meeste zorg. Voor hen. die van Haarlem uit. als het seizoen is aangebroken, te paard een be zoek willlen brengen aan de schoone omstreken, is dit bericht zeer zeker welkom. - Eene firma te Haarlem gaf Zaterdag aan een harer bedien den ter verwisseling af een bankbiljet van tweehonderd gulden, die daarvan schrome lijk misbruik heeft gemaakt. Hij toch ging met het toevertrouwde geld aan de zwier en maakte dit in zeer slecht gezelschap, op een paar guldens na, zoek. Daarop viel hij in handen van de politie, die hem naar de gevangenis overbracht. Vijfentwintig jaar geleden: - Grandioze Russische )>r i- meur: ZACHTE LANDING OP DE MAAN. Loena-instrumenten zenden stroom (geheime) gege vens. Formidabele stap naar landing van de eerste astronau ten. Rusland is er - volgens ver wachting - als eerste in ge slaagd, waarnemeingsinstru- menten onbeschadigd op de maan te plaatsèn. Sinds gister avond 19 uur 45 minuten 30 se conden bestaat er voor het eerst in de geschiedenis een radiover binding met een door vervaardigd instrumental op-een ander hemellichaam In 1862 bevat de studentenalma nak. in de beschrijving van de verschillende verenigingen onder de studenten, een opvallende ali nea. Er staat: "Mullers Bierknei- pe is nog stees eiken avond een trekpleister voor velen. We aarze len daarom niet haar naast onze vereningingen te vermelden. Ge zellig en vrolijk zit men daar me nig uurtje bijeen, en dikwijls als de haan zijn morgengekraai laat horen klinkt er nog een vrolijk lied daar achter op de Bree- straat". Het ging in die jaren slecht met de studentensociëteit. In de jaren vijftig had de weduwe Bose het al niet kunnen bolwerken, Ove- reem, een pachter uit Delft had het niet veel beter gedaan en se dert 1861 werd de Sociëteit be heerd door I.H. Adriaans, een Amsterdammer. De klachten wa ren niet van de lucht. De almanak van 1862 meldt "dat de Sociëteit 's avonds altijd leeg is... omdat het consumabel slecht is". Dat was wel anders bij Müller, daar op de Breestraat 269, nu 175. Hoe het er bij Müller uitzag, beschrijft de Al manak van 1869. Twee jaar daar voor was de kroeg al overgegaan in handen van een andere Duit ser, Bürgermeister geheten, maar aan de inrichting van de Kneipe was niets veranderd: "Stel u niet voor wat gij in Duit- schland als zoodanig zaagt: ook hier drong de weelde door. In plaats van houten banken, cana pés en gevlochten stoelen; de wand versierd met platen, voor stellende het schoone geslacht, en daarnaast de elegante opsom ming van wat het gehemelte stre len kan. Een hoekkastje waarbo ven in volle glorie pronkt de pokel, die alleen dienst doet 2 Ok tober en 7 Februarij, twee godde lijke nachten. Maar bovenal het paleis van den Burgervader zelf, zijn gebied bij uitnemendheid, de Alvoeder, die bierzeeën uit- spuwd. De kneip is een inspringende hoek. Het eene been is bekleed met een canapé, en dit is een plek je van stil genot. Hier scharen zich de Donderaars van beroep om een arm exemplaartje van groenheid en jeugd. Hier zet de zelfstandige nieuweling zijn prin cipes op non-activiteit tot nader order. Hier knuppelt men met den geestelijken knoet. Van hier uit zendt men zijne makke scha pen in den wijden oceaan, waar zij, van alle kanten door zeemon sters aangegrijnsd den geest zul len geven". Onderscheid valt weg In de Bierkneipe viel alle onder scheid onder de 'studenten weg, clubs losten op en ware gezellig heid heerste. De Tempel der Ver trouwelijkheid wordt het kroegje genoemd in de Almanak vafi 1857 en deze almanak bevat ook de mooiste lofzang op Muller ooit ge zongen en men vermoedt dat hij gevloeid is uit de pen van Fran cois Haverschmidt. alias Piet Paaltjens, die er elke middag at met zijn club 'de Leeuwerik', zo geheten omdat de aanzittenden gewoon waren na de maaltijd luidkeels te zingen. "De gansche kneipe heeft iets fideels", schrijft de croniqueur van de almanak: "De ééne tafel staat er niet, zoo als op de Sociëteit, op een aan- merkelijken afstand van de ande re, gij ziet u hier niet onwillekeu rig gedwongen om, zoo als op de Sociëteit, u te bepalen tot hen, die van 'den treuen Vater Müller', dat de pen van deze verslaggever vleugeltjes krijgt, hoe hij bier te gen het licht houdt en zegt: "das wird verdammt lecker schmaken jetzt wollen wir noch mal recht Plaisir machen". Vooral wat later op de avond, als Müller en zijn vrouw de handen wat vrij heb ben, vertoont het kroegje iets als een familietafereel: "Dan stopt hij LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN aan uw tafeltje zitten; neen! het gesprek is hier algemeen, allen voelen zich door den toover- kracht der vertrouwelijkheid tot elkaar aangetrokken. Hier voelen zich allen vrienden". Het is vooral in de beschrijving zijn lange Duitsche pijp en haalt zijn glas bier en vraagt 'was Mada me Muller soil gebruiken' en dan komen die beide goede oudjes on der ons zitten en praten en keuve len met ons. - Dan vertelt Müller ons de ge heimen van zijne inrigting, hoe hij met dién knecht omspringt, hoe hij met dat vat bier heeft ge handeld, dat op 't punt stond van te springen; dan leest hij brieven voor van brouwers in Baiern, die hen nieuwen voorraad van bier aankondigen en hij verheugt er zich op en drinkt zijn glas eens leeg en haalt ook wéér een nieuw voor u... En dan plaatst jufvr. Mül ler zich ook onder ons en spreekt van geledene kwalen en vertelt hare hartsgeheimen, die voor 't meerendeel bestaan in hare gene genheid voor hare hondjes, voor Titi en Molly, 's Anderen avonds kan het bruisen bij Muller, 'denn es giebt Musik. vier Maiden und vier Herrn', 'en terwijl de biergla zen tegen elkaar boksen, zoodat het spattend schuim heinde en ver zich verspreidt, terwijl de ge spierde hand de krullende lokken van een makker samenpakt, als om een scaplp te veroveren, fluis teren de lippen den heerlijksten regel uit het heilig studentenlied: nos iungit amicitiae". Het was deze vriendschap die Frangois Haverschmidt zijn ver dere leven zou ontberen. De avond voor hij afscheid van Lei den nam dronk hij zijn laatste glas bier bij Müller, zijn vrienden zongen de lijkzang van zijn vrij heid en toen de toren van het stadhuis voor het laatst hem het middernachtelijk uur 'toesnikte' dwaalde hij langs de eenzame grachten van Leiden 'en bleef even stil staan bij de huizen waar zijn vrienden kamers hadden. "Ik gevoelde mij zoo diep ongeluk kig", schrijft hij, "dat het waar achtig was of mij het hart zou bre ken in den boezem. Ik bad om tra nen en ik kon niet weenen. Zie, ik had mij zoo gansch en al met ziel en lichaam verpand en verkocht en overgegeven aan het studen tenleven en bovenal aan de vrien den. die ik onder de studenten had gevonden, dat het voor mij was of dat ik levend begraven zou moeten worden, toen ik ook de laatste banden moest afsnijden die mij hechtten aan mijn wereld, Goddank dat die ure voorbij is". WILLEM OTTERSPEER De vereniging heeft 700 leden van wie er 250 avondopleidingen vol gen. De cursisten zijn mensen die in het verzekeringsvak willen werken of al werkzaam zijn. De leden zijn öf werkzaam bij een verzekerings maatschappij öf een assurantiekan toor. Een assurantiekantoor bemid delt tussen verzekeraar en verzeker de en geeft de verzekerde advies. Muller constateert dat slechts een klein gedeelte van het ledental zijn lidmaatschap opzegt als de cursus sen zijn gevolgd. De Leidse Assurantieclub be hoort tot de door het ministerie er kende onderwijsinstellingen. "Het slagingspercentage ligt ieder jaar weer boven het landelijk gemiddel de", zegt hij trots. De vereniging geeft algemene A- en B-cursussen. Die cursussen bestaan uit: algeme ne verzekeringkennis, brandtechni- sche verzekering, aansprakelijk heids- en levensverzekering, en me dische en transportverzekering. De B-cursus behandelt dezelfde onder delen als de A-cursus, maar op lager niveau. Verder kunnen leden spe cialisatiecursussen volgen, zoals bijvoorbeeld een cursus financie ring. In Nederland bestaan zo'n twin tig assurantieclubs, die allemaal on derwijs geven. "Verder zijn er geen goede opleidingen voor het assu rantievak", vindt Muller. In het middelbaar economisch en admi- nistatief onderwijs (meao) wordt in een bepaalde richting een verzeke ringscursus op B-niveau gegeven. Verder zjjn er schriftelijke cursus sen, maar daar is volgens Muller geen vakondersteuning van de do centen. Bij de assurantieclubs zijn de docenten zelf werkzaam in verze keringen. Excursies Muller is sinds 1969 lid van de Leid se Assurantieclub. Nadat hij allerlei cursussen had gevolgd, is hij ook nog drie jaar docent geweest. In maart 1990 werd hem gevraagd voorzitter van de club te worden. Behalve lezingen en cursussen organiseert de Leidse Assurantie club excursies. Zo gingen leden op studiereis naar Londen om daar een kijkje te nemen bij de grote verzeke ringsmaatschappijen. Omdat verze keringsmaatschappijen en assuran tiekantoren ook met inbraakpre ventie hebben te maken, was er ook een excursie naar de slotenfabriek Lips. Discussie over ov-jaarkaart voor studenten LEIDEN - De liberale jongerenor ganisatie JOVD Leiden houdt mor gen een discussie-avond in het Leidse Gulden Vlies (Breestraat) over de invoering van de ov-jaar kaart voor studenten. Gasten zijn R. Giesberts, voorzitter van de lande lijke Studentenvakbond en W. For- tuyn, directeur van de Ov-Studen- tenkaart bv. Studenten kunnen met beide per sonen over hun ervaringen met de ov-jaarkaart van gedachten wisse len. De discussie begint om 20.00 Werk in ziekenhuizen LEIDEN - De Partij van de Arbeid houdt donderdag 14 februari in Lei den een bijeenkomst over de werk situatie m ziekenhuizen. PvdA- staatssecretaris H. Simons (volks gezondheid) zal onder meer het woord voeren. Andere gasten zijn het PvdA-kamerlid F. Leijnse en AbvaKabo-bestuurder A. Wirtz. De bijeenkomst wordt gehouden in het Antonius Clubhuis en begint om 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 10