Politie verdriedubbelt aantal milieuvluchten Ouderen durven vaker te klagen Amsterdam en Noord-Holland stemmen in met Schiphol-plan "Uitbreiding Schiphol is onveilig voor industrie' 'Plannen onderzoekscholen leiden tot concurrentiestrijd' Deel conservenfabriek Ruiten Troef verkocht Radio klassiek terug iii regio Provinciale staten akkoord met bouw vuilverbranding (Duö ilirtitos VRI.1DAG 1 FEBRUARI 1991 REGIO AMSTERDAM (ANP) De gemeen te Amsterdam en de provincie Noord-Holland Amsterdam staan positief tegenover verdere uitbrei ding van Schiphol. B en W van Aals meer wijzen de plannen af en vra gen de provincie Noord-Holland het Plan van Aanpak voor Schiphol niet te ondertekenen. Het Plan van Aanpak voor Schip hol. dat is opgesteld door vertegen woordigers van diverse ministeries, de provincie Noord-Holland, de ge meenten Amsterdam en Haarlem mermeer en de luchthaven zelf. gaat uit van een groei tot maximaal vijf tig miljoen luchtpassagiers in het jaar 2015. Om de overlast van die groei te beperken, zou er een vijfde start- en landingsbaan moeten wor den aangelegd. B en W van Amsterdam pleitten wel voor een aantal 'harde voor waarden'. Zo zou er een 'geluidsac countant' moeten komen die de boeken controleert op afwijkingen in vliegprocedures. Deze afwijkin- Aalsmeer tegen uitbreiding luchthaven gen kunnen namelijk voor veel ger luidsoverlast zorgen in woongebie den die volgens het plan juist ont zien moeten worden. Bovendien wil Amsterdam geen woningbouw meer binnen de zoge heten 35-KE contouren. In deze norm is onder meer de geluidsbe lasting voor bepaalde gebieden ver werkt. De huidige grens bedraagt 35 KE kosten eenheden). Amsterdam wil ook dat minister Alders (milieu) nagaat of andere sectoren uit het bedrijfsleven be reid zijn een deel van hun milieu- ruimte in te leveren om de groei van Schiphol mogelijk te maken. Op die manier zou de luchtkwalitiet nog wat kunnen verbeteren. Reizigers naar bestemmingen als Parijs en Frankfurt zouden verder gestimuleerd moeten worden in de toekomst gebruikt te maken van de hoge snelheidstrein. Amsterdam acht het daarom van wezenlijk be lang dat de Nederlandse Spoorwe gen als volwaardige partner wordt betrokken in de plannen voor Schiphol. Aalsmeer wijst de plannen af om dat de voorgestelde milieumaatre gelen onvoldoende garanties bie den tegen overlast. B en W zeggen tot dit standpunt gekomen te zijn na adviezen van onder meer TNO. Voor Aalsmeer is verder onduide lijk wat de milieu-effecten zullen zijn van de verwachte uitbreiding van het weg- en railvervoer naar Schiphol. In de milieueffecten-rap portage zouden niet alleen de effec ten van geluidshinder, maar ook van luchtverontreiniging moeten worden opgenomen. Provinciale Staten van Noord- Holland staan in meerderheid ach ter het recent uitgebrachte Plan van Aanpak voor Schiphol en omge ving. Tijdens een gezamenlijke commissievergadering gingen de grootste fracties. PvdA. CDA en WD. gisteravond in grote lijnen ak koord met het toekomstplan voor de luchthaven. Voor de PvdA speelt vooral de werkgelegenheid een doorslagge vende rol. Als het plan doorgaat biedt Schiphol in 2015 aan 155.000 mensen een baan. zo wordt ver wacht. PvdA-woord voerder P van der Gaast. verweet de tegenstan ders van de uitbreiding dit aspect te makkelijk over het hoofd te zien. D66 en de kleine linkse partijen vonden dat er wat al te nadrukkelijk is gekozen voor het economisch be lang boven de nadelige milieu-ef fecten. Volgens D66-woordvoerder R. Veerman zijn er te veel onzeker heden om akkoord te kunnen gaan met het toekomstplan voor Schip hol. SCHIPHOL (GPD) I)c voor genomen uitbreiding van Schiphol blijft onder de veilig heidsnorm voor de industrie steken. Wordt die norm op Schiphol toegepast, dan is de kans dat een vliegtuig neerstort op bepaalde delen van Zwanen burg. Amstelveen en Aalsmeer groter dan veilig wordt geacht. Dat blijkt uit het vervolgonder zoek van het Londense onder zoeksbureau Technica in het kader van het Plan van Aanpak Schiphol. Al in juli 1990 concludeerde het bureau dat de kans dat een vliegtuig op bebouwing neer stort groter is dan de kans op Extra luchtcontroles op overtredingen SCHIPHOL/REGIO politie gaat dit jaar veel va ker vanuit de lucht controle ren op milieuovertredingen £)e rijkspolitie (onder meer de Rijn-. Vliet en Braassemstreek) werden vorig jaar acht vluchten uitgevoerd. nog niet. Het moet ooit zo ver ko men dat milieuovertredingen niet 'orden gemaakt. Niet alleen de milieuvluch- omdat burgers en bedrijv ten in dit gebied. H. van Emmerik, dat de politie vanuit de lucht worden gemaakt. De uitbreiding milieuvluchten vanuit een milieubewustzijn bij de zelf'. De dienst Luchtvaart heeft Voor Zuid-Holland wordt verwacht dat dit jaar 22 vluchten oogje op hen houdt, een aantal van 60 tot 90 vluchten verwacht, het dub bele van vorig jaar. Boven dien heeft de provincie Zuid-Holland ook dit jaar weer enkele tientallen te milieuvluchten ingekocht. Al met al wordt er door de i het nationaal milieubeleidsplan taal tien twee-motorige helikopters politie. Er is geld beschikbaar de politie meer mogelijkheden te haar controlerende taken uit schikt sinds kort ook c ren. De uitbreiding van het motorige helikopter, aantal vluchten is een van de manie waarop de politie wil proberen nionc)1 T 11 phhwalï Hit^iaar milieuovertredingen terug te drin- Noodlanding Dienst Luchtvaart dit jaar n De gebruiksmogelijkheden v een dodelijk ongeluk rond een industriële installatie. Het nu afgeronde vervolgonderzoek bevestigt min of meer de con clusies van het eerste onder zoek. Overigens is in het onderzoek nog geen rekening gehouden met de gevolgen van de aanleg van een vijfde baan. Dat is de uitbreiding waar in het Plan van Aanpak voor wordt gekozen. Wel is door Technica gekeken naar de veiligheidsrisico's ver bonden aan een gedraaide vier de baan. Deze variant slaagt er in ieder geval niet in binnen de norm te blijven. Het ministerie van VROM wil geen commentaar leveren op de conclusies van een nog nict- openbare onderzoek. Volgens een woordvoerder is het rapport nog niet afgerond. De betrokken gemeenteraadsleden, statenle den en Kamerleden zullen het onderzoek pas op het allerlaats te moment bij hun besluitvor ming over het Plan van Aanpak kunnen betrekken. De stichting Natuur t Mili< i geslaagd van het onderzoek te bemachti gen. Conclusie: de uitkomsten zijn onaanvaardbaar. Natuur en Milieu eist dat iedere uitbrei ding van Schiphol binnen de in dustriële norm zoals om schreven in het Nationaal Milieu Beleidsplan blijft. In het concept-Plan van Aan pak echter is een voorschot ge nomen op de mogelijkheid dat Schiphol niet aan de veilig heidsnorm van de industrie zou voldoen. Letterlijk staat er dat er dan onderzocht moet worden of de normen soepeler kunnen. De stuurgroep vreest anders grote financiële, maatschappe lijke en ruimtelijke |evolg8fl bij het onverkort handhaven van de veiligheidsnorm. drie keer zoveel 'milieu- v vluchten' gemaakt als vorig mers jaar. Boven het district Den Haag van de Volgens commandant H.J.A. Re- eenmotorig toestel zijn beperkt, de dienst Luchtvaart van Omdat er. bij uitval J~ -de politie. "We zijn LEIDEN De Nederlandse univer- dergelijke onderzoekscholen gro- siteiten ontwikkelen te veel plan- tendeels zelf ophoesten, nen voor onderzoekscholen. Ze doen dat bovendien te snel. Dat lijdt i concurrentiestrijd die Het college van bestuur wil dat de opzet en de omvang van de scholen succesvolle samenwerking tussen wordt verschillende universiteiten kan overgelaten. Ook de bestuursvorm verhinderen. Dat schrijft het coUe- moe,en ""'versiteiten zelf kunnen ge van bestuur van de Leidse uni versiteit in een brief aan de VSNU. de vereniging van Nederlandse uni versiteiten. Aanleiding is het voorstel deze week van minister Ritzen (onder wijs) om bij universiteiten onder zoekscholen toptalent onder te brengen. De versiteiten moeten de kosten echter rig toestel alleen vliegen onder om standigheden waarbij een noodlan ding mogelijk is. In het donker kan dus niet. evenmin als boven grote wateroppervlakten of bebouwde kommen. Volgens Remers blijft er voldoende werk voor het nieuwe toestel over. "Ook in deze streek kunnen we op heel veel plaatsen vliegen. Kleinere dorpen tellen nau welijks als bebouwde kom omdat je snel genoeg weer in open veld bent. Een noodlanding is dus altijd wel mogelijk". Klachtencommissies verzorgingshuizen en provincie hebben het druk DEN HAAG - Talloze bepalen, zo staat in de brief. Bové dien moeten onderzoekscholen niet de vorm krijgen van een facultair onderzoekinstituut, zoals het kabi net voorstelt. "Dat zal ten koste gaan van de kwaliteit van het onder zoek dat juist is gediend met interfa- cultaire contacten", aldus A.M. PP k Groos. directeur instellingsstrate gie. Champignonafdeling gaat naar Cuyck ROELOFARENDSVEEN - champignon-afdeling van con venproducent Ruiten Troef Roelofarendsveen wordt gendom Homburg De Cebeco Handelsraad, eigenaar het bedrijf, heeft de 25 werknemers vanuit de lucht de zaak te bekijken, De nieuwe helikopter, geleased van een Leids bedrijf, wordt op Schiphol gestationeerd. Het toestel letje heeft nauwelijks bijzondere apparatuur aan boord. Er is wel voor gezorgd dat de bemanning van het toestel makkelijk kan commu niceren met politiewagens op de grond. Remers verwacht dat er dagelijks boven Nederland zeven vluchten worden uitgevoerd. Sinds enkele jaren vliegen ook bestuurders van gemeenten, pro vincies en Rijkswaterstaat mee met de politie. De provincie en gemeen ten hebben wat betreft het opspo ren van milieudelicten een andere taak dan de politie. De politie speurt op en geeft dit door aan de officier van justitie. Provincie en gemeen ten zijn bijvoorbeeld geïnteresseerd in het al dan niet goed naleven van de bepalingen in een hinderwetver gunning. het opsporen hoeveelheden afval van tal van andere milieuwetten. Hoewel alle provincies gebruik maken van deze mogelijkheid Ze durven voor hun mening uit te komen, durven te klagen als dat no dig is. Niet alleen de klachtencom missie van de provincie Zuid-Hol- bejaarden in verzorgingshuizen ^rgmT/hu's'heeft311''50" weten de weg te vinden naar de provinciale klachtencommissie, die zo'n anderhalfjaar geleden in het leven werd geroepen. P. Cremers, secretaris van de commissie, zegt dat er elke twee maanden toch wel drie klachten in behandeling worden genomen. Klachten, die heel uiteenlopend kunnen zijn. De kwaliteit van de zorg kan in het geding zijn, een keer was er sprake van diefstal, soms willen de mensen alleen maar wat te zeuren hebben, zegt Cremers. Maar ook dan wordt er naar hen geluisterd. De provincie Zuid-Holland heeft 170 verzorgingshuizen met vijftien duizend bejaarde bewoners. In elk van die huizen staat op de balie een opzichtig bord met daarop de tekst: 'Klachten? Doe er wat aan'. Direct lers kunnen ernaast staan folders met daarin de verzorging antwoord op de vraag op welke ma- met een klacht bij de com- kan worden aangeklopt. waarbij de bew aankloppen als er m in hun 'huis' wat schort. Soms lukt dat niet. Zoals in het geval van 't Hofflants Huys in Voor schoten. Zeker elf bewoners heb ben zich beklaagd over de kwaliteit Als het van de zorg. De klachtencommissie komt van de provincie is er in gemengd Inspecteurs van deze Inspecteurs klachten gaat inspecteurs in actie. Zij zijn verantwoordelijk voor de kwaliteit van de zorg in de ver- onderzoeken de klachten en zullen zorgingshuizen. Hun taak is het c gedeputeerde staten (dagelijks be- de i de gaten te houden. Zuid-Holland) van hun De inspecteurs praten met de bewo bevindingen op de hoogte brengen. Pas dan zullen GS de directie laten weten dat 'het' niet goed gaat en ïllen. Het provinciebestuur, dat woordelijk is voor het ouderenbe leid. blijft op afstand toezien of er daadwerkelijk iets aan de manke- Oudere mensen worden mondiger, menten wordt gedaan. Voorschoten vraagt provincie om de naleving snelle oplossing 't Hofflants Huys euwetten. X O J gevraagd mee te verhuizen. lp sep tember beslist de directie o' x. vleeswarenfabriek toekomst van Ruiten Troel v het Brabantse Cuyck. totaal vijftig mensen werken. LEIDEN/REGIO - Het klassieke Verkoop, inkoop e gaat Zuid-Holland zo ver dat ze een de aantal vluchten koopt. De door de provincie betaalde vluchten wor den door de dienst Luchtvaart van administratie de RP uitgevoerd en er vliegen be- op korte termijn een oplossing te garant te staan lening worden ondergebracht op afdelin- halve provinciale ambtenaren ook gen van Cebeco. Het administratief politiebeambten mee. Bij de i Cuyck of ie politievluchten vliegen enfabrièk ook vaak ambtenaren mee. Op deze •ordt uit een vlucht het personeel verhuist naar een andere van Cebeco in Noord-Holland. In Roelofarendsveen blijft de produk- grootste rendement gehaald, tie van groenteconserven gevestigd. Voor districtbestuurder J. Duyn- radioprogramma, tot eind april 1989 hoven van de Industriebond FNV is in de Leidse regio's uitgezonden als het nog niet zeker dat de meeste Radio 10 Klassiek, is terug. Op de- werknemers naar Cuck meegaan, zelfde frequentie als vroeger. 107,5 Hij schat dat aantal op een stuk of Hoofdredacteur Mare naar HOP "We eisen van de directie dat zij voor de werknemers die niet mee gaan binnen de regio een andere MHz. is het programma voortaan onder de naam Concert Radio weer te beluisteren. Door een verandering in de pro grammering heeft Radio 10 ook een naamsverandering ondergaan. Ra dio 10 Gold is de nieuwe naam, om dat de muziekkeuze is afgestemd op FNV-woordvoerder. Over twee de groep van 20- tot 40-jarigen. De ken praat de bond met Cebeco programma's zijn te beluisteren in alle gemeenten die bij de Gemeen schappelijke Regeling Antenne voorziening Leiden en omgeving zijn aangesloten. baan zoekt. Cebeco heeft met het versiteitsblad Mare. vertrekt op 1 marktaandeel de lusten overgeno men, maar moet ook de lasten voor haar rekening nemen", aldus de maart. Zij treedt op die datum dienst bij het Hoger Onderwijs Persbureau (HOP), dat binnenkort een onderkomen krijgt in de univer siteit. De redactie van het HOP be staat - inclusief Margiet van Lith - uit twee redacteuren. vinden voor de problemen bij het plaatselijke bejaardenoord 't Hofflants Huys. Doordat dit ver zorgingshuis in 1991 geen extra subsidie van de provincie krijgt, heeft de directie tot een reeks drastische bezuinigingen beslo ten. Zo worden lege kamers voorlo pig niet verhuurd, blijven vacatu res onvervuld, gaan bewoners niet of nauwelijks in bad. maakt per soneel openbare ruimten minder vaak schoon en worden bewoners niet meer naar 'beneden' ge bracht. In een brief aan de provincie, wil de gemeente onderstrepen dat ze de slechtere dienstverlening betreurt. Niet alleen is dat jam mer voor de bewoners, het zou ook jammer zijn voor de zelfstandig wonende ouderen die door het huis geholpen (kunnen) worden. Kortom, het is jammer voor de Voorschotense bejaardenzorg. Dit bleek gisteravond tijdens de i 400.000 gulden, nodig dane investeringen bij het bejaar denoord alsnog te dekken. WD- raadslid C.M. Voermans greep dit punt aan om opheldering te vra gen over krantepublicaties over de ingrijpende bezuinigingen. Te vens wilde ze een principiële dis cussie aanzwengelen over de vraag of de gemeente garant moet staan voor leningen aan gezond heidsinstellingen. Zulke instel- zich op die een beeld van de situatie. Die inspectie heeft verregaande bevoegdheden. Anders gezegd: ze komt overal binnen. Desnoods wordt de politie er bij gehaald, hoe wel dat nog nooit is gebeurd. De vier inspecteurs hebben iets meer dan veertig verzorgingshuizen per jaar na te lopen. "Ik herhaal het nog maar eens", zegt mr. Cremers, "ze hoeven niet te weten hoe er wordt gewerkt, als het maar goed loopt. Het komt erop neer dat een inspec teur ongeveer een week per jaar kan uittrekken om het functioneren van een 'huis' onder de loep te nemen Als er wat aan schort is het zijn taak de zaak op het goede spoor te zet ten". De inspectie constateert, maar heeft verder geen bevoegdheden. Maatregelen worden aanbevolen, er wordt niets dwingend opgelegd. Or de op zaken stellen wordt overgela ten aan de directie en, indien aan wezig. het bestuur van een verzor gingshuis. De inspecteurs kijken op afstand toe. mensen worden verzorgd, is de lei ding in overtreding. Op dit moment zijn we daarover met een van die drie in gesprek. Het is niet zo dat on ze inspecteurs er zo maar binnen stappen. Dat doen ze pas als er een telefoontje komt. Dan gaan ze er heen en wordt er op basis van slui ten met de leiding gesproken". Wonderen Cremers denkt dat er weinig voor de klachtencommissie verborgen blijft, omdat de bejaarden mondi ger zijn en voor hun mening durven uit te komen. Hij denkt dat veel klachten niet echt op te lossen zijn. "Oudere mensen", legt Cremers uit. "hebben veel klachten. Zo is dat nu eenmaal. Ik merk dat een telefoon tje wonderen doet. Luisteren naar de mensen, praten met hen Weel je, soms is het louter vragen om aan dacht. Nou. die geven we. Dan heb je aan de andere kant van de lijn weer een tevreden mens. En daar gaat het om". gingshuis. En dat is ook wel eens voorgekomen, zegt Cremers. In Wassenaar, zo'n vijftien gtlfr aarder te den. "Er moet nu heel wat aan de ertuiging hand zi jn wil je tot een maatregel als lijk, zouden het financieel niet al tijd even makkelijk hebben. Andere partijen weigerden dei gelijke overwegingen laten wegen dan de dat het bejaardenhuis geholpen deze overgaan. Nee. je sluit moet worden. Ze voelden dan ook groot verzorgingshuis niet zo maar weinig voor het VYD-voorstel om Ik weet dat er in Zuid-Holland een pas garant te staan voor de lening stuk of drie illegale 'huizen' zijn. die duidelijk is hoe de pro- door oud-verpleegsters worden ge- blemen bij 't Hofflants Huys w« den opgelost. Volgens de laatste berichten moet die duidelijkheid er eind februari zijn. leid. Allemaal rond Den Haag. Wo nen er niet meer dan vijf bejaarden, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Wettelijk mag dat. Zodra er meer Rechtzaak Kemp tegen overheid HAZERSWOUDE - De advo caat van ex-vuiltransporteur Si mon Kemp. mr. Yvonne van Boxel. begint binnen een maand een civiele procedure te gen de gemeente Alphen aan den Rijn en de provincie Zuid- Holland. Van Boxel vindt dat zij moeten meebetalen als de rech ter Kemp veroordeelt tot het be talen van de kosten die zijn ge moeid met het schoonmaken van de voormalige stortplaats in de Coupépolder. Die kosten worden op tien miljoen gulden geschat. DEN HAAG - Een meerderheid van de provinciale staten heeft gisteren ingestemd met de afgifte van de ver gunning voor de bouw van vuilver brandingsovens bij het Prins Claus plein in Leidschendam. Alleen Groen Links en GPV/RPF wijzen de komst van de vuilverbranding GAVI af. Wanneer de Raad van Sta-, te over enkele maanden het schor- singsverzoek van omwonenden niet toewijst, kan de bouw begin vol gend jaar van start gaan. Milieugedeputeerde Van der Vlist (PvdA) heeft met de toestem ming van de staten weer een hobbel genomen op de lange en moeizame weg naar een nieuwe en in zijn ogen noodzakelijke vuilverbranding. De provincie Zuid-Holland hoopt dat in 1995 gebruik kan worden ge maakt van de ovens die een capaci teit moet krijgen van 700.000 ton per jaar. Juist over de omvang van de ovens was in de commissie milieu wel enige discussie. Verschillende fracties vinden de capaciteit veel te groot voor een plaats midden in be woond gebied. Voor GPV/RPF was de capaciteit waarvoor nu een ver gunning is afgegeven zelfs aanlei ding om tegen de afgifte van de ver gunning te stemmen. Volgens gedeputeerde Van der Vlist is de gekozen capaciteit echter nodig om de stroom afval, waarmee de provincie nu al bijna geen weg mee weet. te verwerken. "We moe ten niet vergeten dat Zuid-Holland wat dat betreft i teitssituatie zit. We hebben 10 jaar geleden verzuimd van een moderne die aan strengere normen voldoet' zo zei Van der Vlist. De provincie kwam vorig jaar in de problemen toén de Leidse vuil verbranding plotseling dicht moest, omdat de uitstoot te veel schadelij ke stoffen bevatte. Ook op andere terreinen heeft Zuid-Holland veel prov moeite om de de laatste jaren sterk gegroeide afvalstroom te verwer ken. Op dit moment wordt er afval i calami- kan de gemeente Leidschendam zogenoemde artikel 19-proce- met de bouw dure volgen om het bestemmings- te beginnen plan te wijzigen. De afronding van jjfa die procedure is naar schatting be gin volgend jaar. Wanneer de Raad van State het verzoek van omwo nenden om de vergunning te schor sen afwijst, kan volgend jaar de eer ste paal de grond in. In 1995 kunnen der Vlist zal de provincie dan alles doen om die zaak zo snel mogelyk af te ronden en deze nieuwe vertra ging zo veel mogelijk te beperken Protesterende omwonenden, bij de provincie zijn de afgelopen tijd zo'n 3400 bezwaarschriften tegen de GAVI binnen gekomen, zijn niet ge rust op de goede resultaten van de zoals die door het provi dat geval de ovens, die volgens de bestuur worden voorgespiegeld. Zij oldoen aan de 'strengste wezen gisteren tijdens de vergade- n wereld', in werking tre- ring erop dat met de oven die be den. steld is. nog geen pr.ikti dM r Vindt de Raad van State echter ring is opgedaan. Daarnaast vinden wat z voerd dat de bewoners wel gelijk hebben zij de capaciteit zo groot dat de c bove dan moet de afloop van de zogehe- centratie dien door het Rijk slechts tijdelijk ten bodemprocedure, die vordt toegestaan. algemeen veel tijd in beslag neemt, taliteit toch e schadelijke stoffen voldoet, maar in to- ■ervuiling met zich Nu provinciale staten akkoord is worden afgewacht. Volgens Van meebrengt die onaanvaardbaar is. Honderd jaar geleden stond in de krant - Gisternacht werd het leven gered van eene moeder en twee harer jeugdige kinderen. Om streeks halftwee, terwijl zij sur- veilleerende waren, zagen agen ten licht in pand 45 aan de Cal- harinastraat, hetgeen hun ver dacht voorkwam. Aangezien zij geen gehoor kregen op hun klop pen en leven maken, verbraken zij een raam en kropen daar door naar binnen, waar nu bleek dat er in het woonvertrek een binnenbrand was, ontstaan door het springen van eene pe troleumlamp. Zij bluschtten dien brand, door er kleedings- tukken op te werpen. Zij vonden daarna Ml de kamer te bed lig gen de bewoonster met harer twee kinderen, blijkbaar bewus teloos, vermoedelijk door rook en walm. De agenten hadden er de ix>ldoening. na geruimen tijd daarmee bezig te zijn geweest, bij de moeder en hare twee doch tertjes het bewustzijn weder op te wekken, zonder dat zij letsel hadden bekomen. De man en va der waren voor zaken afwezig. De schade, door den brand ver oorzaakt, is gering. Vijfentwintig jaar geleden: - Een 38-jarige inwoner ran Willeskop heeft deze maand dub bele pech. Op 15 januari schoot hij zichzelf met een buks in het been en dezer dagen verscheen de Rijkspolitie aan zijn bed in hel ziekenhuis om proces-ver baal op te maken omdat hij de buks 'onbevoegd' en ondeskun dig had gehanteerd. De man werd op 15 januari door een toe vallige voorbijganger bewuste loos en hevig bloedend, met de vuurbuks naast zich. aan de kant uan de weg gevonden. De voorbijganger redde hem het le ven, doordat hij direct transport naar een ziekn/um orpantseer- de. ledereen hield zijn mond over het gebeurde, maar de poli tie kwam er toch achter en zocht de ongelukkige schutter op in het ziekenhuis. De buks is in beslag genomen.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15