'Van emancipatie komt weinig terecht' Psychologe onderzoekt onderwijs voor volwassenen in Leiden Mogelijk toch verlaezingen Dobbegaarde VRIJDAG 1 FEBRUARI 1991 i" li i 11li wMI LEIDEN Tussen de goede bedoelingen en daden van ge meente en instellingen op het gebied van volwassenenonder wijs zit een groot verschil. Zo staan gemeentelijke nota's boordevol met emancipatie doelstellingen voor vrouwen en achterstandsgroepen maar in de praktijk komt er bijzonder weinig van terecht. Dat zegt on derwijspsychologe Petra Mole naar in haar afstudeerscriptie 'Lerenden in Leiden', waarin zij het cursusaanbod voor volwas senen in de gemeente Leiden op een rijtje heeft gezet. "In doelstellingen van gemeente en onderwijsinstellingen op het gebied van volwassenenonderwijs kom je steeds de term emancipatie tegen. Maar als je dan kijkt naar het cur susaanbod zijn het toch vooral de traditionele cursussen zoals naaien, zang, handwerken en volksdansen die worden gegeven. Terwijl cur sussen als 'omgaan met computers', typecursussen of lessen in zelfver dediging nauwelijks in het aanbod terug te vinden zijn. Ik heb een emancipatierapport van tien jaar geleden in mijn handen gehad en toen kwamen ze ook al niet verder dan een dergelijk aanbod". Tachtig procent van de cursisten is van het vrouwelijk geslacht. Volgens Molenaar zijn er bij club- en buurthuizen, de voornaamste objecten van haar onderzoek, ge noeg goede ideèn om emancipatie activiteiten op touw te zetten, maar vaak loopt het bij de uitvoering mis. Zij pleit voor een betere samenwer king tussen club- en buurthuizen. "Iedereen is te veel in zijn eentje be zig. Als ervaringen wat meer uitge wisseld zouden worden, kan dat de kwaliteit van het cursusaanbod ten goede komen", aldus Molenaar. Doorstroming Een ander punt van kritiek is de ge ringe doorstroming na een cursus naar bijvoorbeeld een beroepsoplei ding of een baan. "Vaak weten buurt- en clubhuizen helemaal niet wat er allemaal mogelijk op het ge bied van beroepsopleidingen of het vinden van (vrijwilligers)werk", zegt Molenaar. Als voorbeeld noemt zij een cursus 'omgaan met compu ters'. "Veel cursisten hebben mis schien wel ideëen in hun hoofd om daarna administratief werk te zoe ken, maar op de club- en buurthui zen wordt daar nauwelijks aan dacht aan besteed". "Aan het eind van een cursus kunnen bijvoorbeeld excursies naar scholen worden gemaakt", suggereert Molenaar. "Ik denk dat cursussen heel duidelijk een opstap kunnen vormen. Die benadering ontbreekt nog". Zij vindt dat er een duidelijk over zicht en betere voorlichting nodig is. "Instellingen weten nauwelijks van elkaar welke lessen worden aangeboden en ook de burgers kun- Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Jamie, zv J.L.M. van Kan en C.W.E. Annard. Jeroen, zv J J van Dorp en A. van Soest. Sander, zv. R. Beekman en C. van der Steen; Mark. zv. A. de Woll en L.M. van Rooijen; Jasper Jonathan, zv A. Zwit ser en W.J. Mei|nen. Ilham. dv. M Barghaoul en S Barrajjal; Arjan, zv. A. Zuijderduijn en M. van Dui|n, Bouchra, dv A Mohamed en A. Mo- hamed, Kimberley, dv. J.J.G. Oliemans en S J. Broekhof; Lotte. dv. H. van Biemen en J.M. Vos; Thomas Sebastiaan, zv. R.P. Warmer dam en E.L. Kip; Leon Hendrik, zv. J. van Rijn en S.M.B Vogels; Ole Benjamin, zv. M E. Doorn en I. van Weeren; Jeffrey, zv. E de Best; Joey, zv. M A. Keijzer en M Webster; Willem Isaac, zv. J.P. Hollebeek en W A Era des; Stephanie, dv. R.J. Moenen en M. Marks Christian, zv N. Guijt en I Ligtvoet; Rosalie Li- sanne, dv. M. de Niet en P.J. Spaans, Hendri- cus Cornelia, zv. N.C. Loomans en A. van Delft. Michiel Alexander, zv. P C. Jurgens en M C.W T van der Meer, Bas Cornells Theo- dorus, zv E.A.N van den Berg en Y.H. van Leeuwen; Jiske, dv. F.F van den Heuvel en A.Z Bartelds; Morris, zv. P. van Heukelom en K Loo; Rosanne Ruby, dv M.M.J. Allessie en E.A Aldenkamp, Jasper Cornells, zv A C. Bal- jeu en E.E. Dekker; Jack Hubertus Meinardus, zv. H P. Ootes en YD M Blom, Kim Alissa Ma ria, dv. H.P. Ootes en Y.D.M. Blom; Joost Jo- chem, zv. F. Vos en C.M Wikkerman; Marco, zv F Kokkedee en M. Nijgh; Merel Emma, dv F.A van Loenen en G L. van Duijn; Tony, zv R. Schultz en M. van Loon; Sandra, dv. T G.C. Juffermans en B.M. Verver; Joseph David, zv D B. Topliffe en K E Topliffe; Wendy, dv J A Hogervorst en H, Geskus. Tim, zv. R. de Ko ning en J. Peper. Imre Gozewi|n, zv. N.G. Boomsluiter en E A.M. Delnoij, Naima, dv E M Chaker en M. Chaker; Maarten Cornells, zv. T M. Ouwehand en G. van Duijvenbode. Roderick, zv R van Winsen en E. Kottman. Marfous. dv D. Sluis en A M J. Hopman; Wou ter, zv D Sluis en A.M.J Hopman; Anthea Me delijn, dv. P. Kelder en M.G.H Linssen, Alexander Johannes, zv. L M A. Meijland en P Schuiling; Sanne Louise, dv. F. Kroesemeijer en C.J.W. van den Hoed; Nicolaas Ferdinand, zv. F Kroesemeijer en C.J.W. van den Hoed. Gi|sber1, zv. A.R de Vreugd en P C. Ouwe- hand; Gieljan, zv M P Horikx en W.T Sporen, Marise Agnes, dv. A G. van Stein en A.A.C Zoutenbier, Bram. zv. R A Delfos en Y.L- .L.A.M. Roy. Christopher, zv. F. Bakker en M. J. van der Woerd, Thomas, zv. P.L A. Pardon en DM van Tol, Sebastiaan. zv D.S Paff en Y.G.M van der Zwet. Sarah, dv. G. van Duijn en B.G. Boerman. Ovcrtodon: A P. van der Jagt, geb. 7 maart 1919. geh. gew met A Mmnee; W Leumssen, geb 3 nov 1932, vrouw, I A M Bottmga, geb 27 aug 1903, geh gew met J. Verhoeven; C D Ströer, geb. 30 juli 1897, geh. gew met F.H Keene; J. Rietkerken, geb 4 maart 1899, min; J.M.N. Krijnen, geb. 12 juli 1922, man; J C. Vavier, geb. 21 juni 1902, geh. gew met J Ouwehand; M.R Wartenberg, geb. 1 juni 1989, dochter; L.A M Eestèrmans, geb. 16 ian. 1991, dochter. K.M A. Eestermans. geb. 16 jan 1991. dochter; F.C.A. den Hartog Ja ger, geb 16 juni 1940. vrouw, M. Ouwerkerk, geb 27 mei 1910. man, J E Nolles, geb 29 ju ni 1927, geh gew met D. Vogelenzang. M G.J. Nieuwhof. geb. 5 maart 1918. geh gew met A J Lei|deckers. C A Buksen, geb 4 maart 1923, man, J Zwart, geb 10 maart 1933, man, N. Stapper, geb. 23 jan. 1912. LEIDEN - Er is mogelijk een doorbraak in het conflict tussen bewonersgroepen in het senio rencomplex De Dobbegaarde (Stevenshof). Directeur J. Bog- gia van de Woningbouwvereni ging Leiden (WBL) heeft verte genwoordigers van de ruziënde bewoners gistermiddag voorge steld toch verkiezingen uit te schrijven. Uiterlijk maandag la ten de betrokkenen weten of ze ermee akkoord gaan. Het voorstel van de WBL-di- recteur komt er op neer dat be woners bij de verkiezingen uit maken in welke personen ze het meeste vertrouwen hebben. Dit betekent dat de kandidaten zich niet moeten presenteren als lid van de bewonnerscommissie of de belangenvereniging, maar als individueel huurder. Voorts heeft Boggia voorge steld de vergadering waarin de verkiezingen worden gehouden, te laten voorzitten door verte genwoordigers van de WBL. Dit omdat de bewonerscom missie absoluut geen vertrou wen meer heeft in de Stichting Welzijn. Die heeft de afgelopoen weken getracht de zaak op te lossen. Maar de commisie ver denkt de instelling van voorin- genomenheid. Boggia heeft gisteren in af zonderlijke gesprekken de me ningen gepeild van beide groe pen. De directeur noemt de ge sprekken 'erg lang en af en toe zeer emotioneel'. Boggia erkent dat het nog wel eens kan gaan rommelen bin nen het bestuur van de nieuwe bewonersvereniging indien er vertegewoordigers in zitten van de twee partijen die elkaar nu in de haren vliegen. "Maar ik hoop dat de emoties wat naar de ach tergrond kunnen worden ge drukt op het moment dat er wat rust in de tent is". Vertegenwoordigers van de bewonerscommissie en de be langenvereniging willen geen commentaar geven. Boggia heeft hen gevraagd 'alles na te laten wat de emoties weer kan aanwakkeren". nen geen wijs meer worden uit de wirwar van cursussen". Zij ziet daarbij een taak weggelegd voor het SKIL, het overkoepelende orgaan van club- en buurthuizen en voor het voorlichtingsbureau Regionaal Educatief Centrum. Ook zou volgens haar de deelne mersbijdrage van cursisten gelijk getrokken moeten worden. Nu is het nog zo dat een buurthuis in de ene wijk vier gulden voor een cur sus kan vragen, terwijl een buurt huis in een andere wijk voor dezelf de cursus het dubbele vraagt. "Daardoor ontstaat oneerlijke con currentie". Volkshuis Van augustus 1989 tot en met de cember 1990 is Molenaar met het onderzoek bezig geweest. In eerste instantie wilde zij zich uitsluitend op het Leidse Volkshuis richten, waarvoor zij een studie naar de deel nemers van de cursussen zou doen. Op verzoek van de gemeente heeft ze daaraan een onderzoek naar het complete cursusaanbod voor vol wassenen in de gemeente Leiden gekoppeld (voor zover deze cursus sen niet diplomagericht zijn en niet op beroepsopleidingen gegeven worden). Met het oog op een nog te ontwik kelen beleidsplan over het vor- mings- en ontwikkelingswerk was er vanuit de gemeente vraag naar een duidelijk beeld van de huidige situatie. "Ik heb gehoord dat de ge meente zelfs heeft gewacht met het opstellen van een beleidsplan tot mijn onderzoek klaar zou zijn", ver telt Molenaar. In totaal heeft ze zo'n twintig in stellingen onder de loep genomen, waaronder het K&O, de Droomfa- briek, LVC en de buurt- en clubhui zen en uiteraard het Volkshuis. De medewerking verliep niet altijd even soepel. Sommige instellingen weigerden zelfs helemaal informa tie te geven. "Ze wilden waarschijn lijk geen gegevens verstrekken, om dat ze bang waren voor bezuinigin gen of reorganisatieplannen van de kant van de gemeente", meent Mo lenaar. "Die angst in 'het veld' vond ik wel typerend". Ook bleken veel instellingen niet over jaarverslagen of andere documentatie te beschik ken. Gistermiddag is de scriptie aan geboden aan wethouder van Wel zijn A. van Bochoven. Molenaar benadrukt dat zij heel bewust geen beleidsplannen voor de gemeente heeft uitgestippeld. "Ik heb geen conclusies getrokken over subsidiebedragen of opheffin gen van instellingen. Mijn onder zoek is heel duidelijk een discussie stuk. Beslissingen over instellingen laat ik aan de politiek over. Ik heb alleen bepaalde constateringen en suggesties gedaan". Politie vindt grote verzameling wapens in Noordwijk NOORDWIJK - In het huis van een 22-jarige man uit Noordwijk is gisteren een grote hoeveelheid wa pens en munitie aangetroffen. Te gen de man is proces verbaal opge maakt. De Noordwijker bleek twee geweren (kaliber 22), een dubbel loops alarmpistool type Derringer, een pompbuks. een ploertendoder, een werpster, een katapult en een boksbeugel in huis te hebben. Voorts was hij in het bezit van enige replica's en revolvers van eigen ma kelij. Zijn munitie bestond onder meer uit 125 jachtpatronen. Volgens de politie waren alle wapens gebruiks klaar. "De man is een hartstochte lijk verzamelaar en verliefd op wa pens", aldus een woordvoerder van de politie. De politie bezocht de wo ning van de man naar aanleiding van een tip. Concert In de Waalse Kerk aan de Breestraat 64 wordt zondag 3 februari een concert rond de Waalse Cantorij gehouden Het is voor het eerst dat dit koor buiten een kerkdienst te horen zal zijn. Het concert begint om 19.00 uur en duurt een uur Ekklesia Een oecumische studentendienst wordt zondagmiddag 3 februari gehouden in de Marekerk. De dienst is georganiseerd door Ekklesia en begint om 12.00 uur Prestatieloop Prestatielopen over 2.1 kilometer en 15.8 kilometer, evenals het derde deel van de drieluik-marathon (14 kilometer) kunnen zondag 3 februari gelopen worden bij de atletiekbaan van de Leidse Hout aan de Anthony Duyklaan. De start voor alle af standen is 11.00 uur, inschrijven kan vanaf 10.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt voor kinderen tot 14 jaar 2,50 gul den, voor ouderen 3,50 gulden, exclusief administratiekosten van 1,50 gulden. Rommelmarkt In Buurthuis Matilo wordt zondag 3 febru ari een rommelmarkt gehouden De ver koop van zelfgemaakte spullen is van 10.30 tot 14.30 uur aan de Zaanstraat 126. Alaska Mevrouw T.v.d. Eb-Brougersma houdt zondagmorgen bij de Werkgemeen schap 'De Ratel' een lezing met kleuren dia's over Alaska. Dit naar aanleiding van een kampeertocht die zij daar gemaakt heeft. De lezing begint om 10.30 uur in de grote zaal van het Volkshuis. Apother- sdijk 33. De toegangsprijs is 2,50, inclu sief twee kopjes koffie. Jazz Op het podium van Jazz on Sunday in café Cheers aan de Doelensteeg 11 staat zondag 3 februari het kwintet van zanger Gé Titulaer (artiestennam Jeffrey Garth). Het concert begint om 15.30. Le den betalen 7,50 entree, niet-leden 10 gulden. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Selfkicker I "Ik ben in de jaren zestig naar Amsterdam gegaan vanwege de saaie sfeer in mijn geboortestad Arnhem, het was daar een saai tijdperk. Ik kreeg een gevoel in mijzelf van opstandigheid, een neiging tot uitbreken. Niets dan lof over mijn ouders hoor, maar ik vond het toch allemaal iets te braaf in de Gelderse hoofdstad. Zodanig, dat ik de tijd rijp achtte om in Amsterdam het avontuur tegemoet moest gaan. Ook ero tisch gezien. Toen heb ik me een tijd 'Johnny the Selfkicker' ge noemd. Het was in die jaren in de mode alles wat iets te serieus werd genomen, zoals de kunst met een grote K, speels te benade ren. Ik sprak van 'Koenst', op zijn Duits uitgesproken. Die ludiek benadering van kunst was echt nodig. Vroeger werden kinderen op school verplicht naar concer ten of verplicht naar een museum gestuurd, waardoor ze voor het le ven een hekel aan kunst kregen. Je kunt kunst toch beter los bena deren, zonder dwang. Als ze niet willen, dan maar niet. En wat is kunst? Neem Luce- bert, nu een algemeen geaccep teerd dichter. Toen ik op school zat in de jaren vroege jaren zestig, werd zijn werk door de leraar Ne derlands gezien als de grootste la riekoek aller tijden. Karei Appel werd idem dito behandeld, nu al bijna zeventig en volledig geac cepteerd. Picasso...over hem hoe ven we niet te praten...dat is nu Piet Kassa. Maar het was toen zo'n achter lijk cultureel klimaat. Het ging er niet om dat je dichter wilde wor den of een verhaal wilde schrij ven, maar je wilde gewoon iets van kunst begrijpen en dan had je met zulke achterlijke lui in je om geving te maken. Ze zijn er tegen woordig ook nog wel, maar toen was het algemeen. Je kon naar niemand vluchten, in Arnhem ze ker niet. In Amsterdam had je* mensen met ruimere opvattin gen". Selfkicker (2) "De jaren zestig bejubel ik hele maal niet. Ze waren wel een door braak in de jeugd, maar er is bitter weinig van overgebleven. Toch Johnny van Doorn (1944-1991) tijdens een optreden in Leiden. heeft het tot een aantal democra tiseringen geleid. Iemand kan ge woon met lang haar over zijn oor lopen, dat kon in 1960 niet. Je kunt openlijk over seks spreken. Maar aan de andere kant zijn in de jaren tachtig een aantal dingen weer teruggevallen. Jonge men sen hebben die klem van vroeger niet gehad, ze hebben die burger lijke kill'schroef niet meege maakt, Door die huidige verwor venheden zijn ze juist weer extra burgerlijk geworden. Ook mis schien angst voor het losbandige, ze zijn bang geworden voor dat heroinegebruik.... Maar dat hoeft toch niet zo ver te gaan dat bijvoorbeeld de stu denten-ontgroening weer in ere hersteld wordt. Dat zijn kleine signalen...Voze, vege tekens aan de wand, vind ik dat. Over het algemeen hebben de jaren zestig wel een vruchtbare uitwerking gehad, want zo erg als het daarvoor was kan het nooit meer worden. Maar het is toch be angstigend dat het oude pseudo- aristocratische, elitaare, bijna fas cistoïde gesodemieter onder de studenten van toen soms weer her en der de kop op steekt. Heel naar en gevaarlijk bovendien, want studenten hebben ook een bepaalde macht. Op den duur moet je toch uitkijken, een vorm van neo-fascisme, dat in het bloed zit en dat bloed kruipt waar het niet gaan kan". Selfkicker (3) "Het studentenleven van Leiden mag ik zeer dankbaar zijn, net zo goed als dat van Delft. Behalve ik hebben ook dichters als Simon Vinkenoog en Jules Deelder vooral in Leiden altijd de vrijheid gekregen en we kregen er aardig voor betaald. Al in 1962 begon ik met optreden, maar vanaf 1965, toen ik me permanent in Amster dam vestigde, heb ik met name hier vrij frequent voor studenten op het podium gestaan. Minder in Utrecht, minder in Amsterdam zelf. Vroeger begon het studen tenleven trouwens pas half sep tember en niet zoals nu al in au gustus. Zelf heb ik niet gestu deerd, ik ben de leerschool des le vens ingegaan, maar heb dus wel veel met studiebollen te maken gehad. "Studenten moeten in de eerste plaats zichzelf blijven. Ze moeten niet totaal opgaan in een vereni ging. Je mag best lid zijn, maar ik heb studenten gekend die dan al lemaal hetzelfde type worden. Zo'n soort robotachtige vorm..een eenheidsworst, iets uniforms. Dat heb ik altijd een naar aspect van het studentenwe zen gevonden. Ik kan studenten niet verbieden om met studenten om te gaan, allicht niet. Maar ik vind het iets verschrikkelijks, als je duizend studenten ziet...Heb ik wel eens meegemaakt, hoewel, ik moest er wel vreselijk om lachen. Toen werd ik op een troon gezet, op het corps in Utrecht. En toen zongen ze allemaal Johnny is the boy for me. En daarna vaderland se liederen, maar dan in pornotaai omgezet. Een absurd verschijnsel en je lacht je dan een hoedje. Maar als het een must wordt, die je avond aan avond moet vervolge- n...En dat deden die mensen, dag in, dag uit waren ze er mee bezig om de student te spelen. Hun ei gen ik cijferden ze weg. Voor die eenheidsworst wil ik ze waar schuwen, die egalisering van de geest en dat wegstrijken. Als je twintig jaar bent, ga je van school af, want daar kun je niet tot je dertigste op blijven. Je kunt bijvoorbeeld ook vroeg trou wen. Maar al studeer je, dan hoef je toch niet de kinderachtige mentaliteit van een supergymna siast te hebben. Je bent gewoon een mens, met alle problemen van dien. Je moet ook studeren. Doe je tentamens en zorg datje op een gegeven moment je examen haalt". (Afgelopen zaterdag overleed dich ter, schrijver en performer Johnny van Doorn. Bovenstaande tekst is een weergave van een niet eerder gepubliceerd interview, dat hem werd afgenomen door onze redac teur Emiel Fangmann. Het gesprek had plaats na een optreden van Johnny van Doorn op de Leidse stu dentenvereniging SSR in augustus 1988) Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Mans en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie. Rijnsbur- gerweg 96, tel 177100 zo 8 uur tot 24 uur H. Meyer en C.E.v.d. Meer. Stokroos 1. tel 215510. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer, de Lange za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, Utrechtseveer 17, tel' 120266. zo 8 uur tot 24 uur J. Rus. Middelstegracht 129, tel' 132500 Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Brui|ne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur- J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel: 125245. zo 8 uur tot 24 uur F.M.M. Huibers, Burggra- venlaan 102, tel 125820 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Be- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaiier, Paulides, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur' D.R. van Wingerden, Bos- huizerkade 31, tel 310047. zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter, Ina Boudier Bakkerplein 3, tel 311414. Groep 5 - Jasperse. Wiersma, Crul. Kooijman. De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstem en A. Hammerstem za 8 uur tot zo 8 uurDr Warnaars, tel: 122Ö44. zo 8 uur tot 24 uur: Z. S. Kooijman, Noordein- deplein 2a, tel: 122268. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za J. van der Leden, Hoofdstraat 8. tel: 894539, zo U P. Arndt, Hoofdstraat 8. tel: 894539; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur J.B. Hugenholtz. Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za C Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032, zo E Schotanus. Leidseweg 305, tel. 2356. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel 01711-10140. Wassenaar za J. Huls, Hofcampweg 65, te' 13027, zo J.N. Vonk, Wittenburgerweg 65, tel 79676. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de week enddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 1 tot vr. 8 door Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, tel: 123553. Apotheek Loevestein, Loevestein 6, tel 890000, Apo theek Meidoom, Voorstraat 59, tel: 613350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plant soen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Vestjeas en Van der Wouw R Koster, Narcisstraat 47, tel: 01717- 3836 Voorschoten Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Dui|n, Pres Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G Heemskerk. De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel 071-176761 Voor de praktijk Van S. Stibbe en C Blom. Bronkhorstsraat 13. Leiden, tel 218393, alleen op telefonische afspraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam dokterstelefoon 070-455300 TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door R.L. Nieboer, Wilhelminapark 5, tel 173096, spreekuur om 13.00 uur. Dienst m eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar E.L. Bosch, Thor- beckeweg 7, Voorschoten, tel: 764498. Valse aangifte ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 17-jarige Alphenaar heeft gisteren een bekeuring gekregen voor een valse aangifte. De knaap had op 28 januari bij de politie aangegeven dat hij die dag een kluis van een bank aan het Thorbeckeplein in zijn woonplaats zou zijn beroofd van 100 gulden. Tevens was zijn bromfiets door de dader gestolen. Later werd de gestolen bromfiets gesignaleerd bij een woning aan het Stadhoudersplein in Alphen. Na urenlang posten werd een 16-jarige Alphenaar door de politie aange houden. De knaap had echter een alibi voor de 28ste, maar gaf wel toe dat hij de bromfiets had gestolen. Maar dan wel op een andere plek in Alphen. Gisteren bekende het eer dere slachtoffer dat hij de 100 gul den bij het gokken was verloren en dat zijn bromfiets was gestolen. Uit angst voor ontdekking dat hij had gegokt had hij aangifte gedaan bij de politie. De 16-jarige knaap kreeg een pro cesverbaal voor het stelen van de bromfiets.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14