Peter Post doet een stap terug Piket wordt leider na bliksemzege Profavontuur van TOP krijgt gestalte SpooTTV Timman op drempel van kwartfinales Ploegleider geeft zijn fouten toe Twente volgt Utrecht met nieuw stadion Eberharter onttroont Girardelli DONDERDAG 31 JANUARI 1991 ■HEZUBmt PAGINA 17 WIJK AAN ZEE (ANP) - De Ne derlandse schaakchauvinisten konden hun hart gisteren in Wijk aan Zee ophalen. Leiderdorper Jeroen Piket had in de hoofd groep van het Hoogovens toer nooi maar een half uur bedenktijd en slechts negentien zetten nodig om mede-koploper Michael Adams te verslaan. Friso Nijboer kwam door een zege op de Amerikaan Frias een groep lager op de gedeelde eerste plaats en de dag kon voor de schaakfans i9 sporthal De Mori aan niet meer stuk toen bekend werd, dat Jan Timman in Saraje vo opnieuw van Robert Hubner had gewonnen. Piket kwam door zijn bliksem zege alleen aan de leiding met ze ven punten. De Engelsman John Nunn, die remiseerde met de lou ter defensief ingestelde Sovjetrus Tsjernin, volgt op een half punt. Adams, Khalifman en Salov heb ben al een vol punt achterstand opgelopen. Het komt niet vaak voor, dat een grootmeester zo snel en ver pletterend verslagen wordt als de negentienjarige Brit Adams in de tiende ronde tegen Piket. De drie jaar oudere Leiderdorper had al les te danken aan een veel betere voorbereiding. Piket koos de niet zo vaak gehanteerde Siësta-vari ant van het Spaans en Adams leek prompt in slaap te vallen. Prettig „Ik merkte aan alles, dat hij dat nog nooit had gezien", aldus een glunderende Piket. „Ik had deze variant al voor de Olympiade in Novi Sad in mijn repertoire zitten en het leek me nu een goed mo ment om het uit te proberen. Adams speelde voor de vuist weg en juist dan is het prettig, datje de weg weet in zo'n ongebruikelijke opening." Adams deed eigenlijk met 12. Pb4 al de verliezende zet. De ma noeuvres met de witte dame op de vijftiende en zestiende zet (naar fl en f4) gaven Piket alle ge legenheid met danae, paard en to ren een matnet te vlechten. Be schaamd droop Adams af. In de resterende drie ronden krijgt Piket achtereenvolgens nog te maken met Kozul, Fedoro- wicz en Hansen. Een op het oog licht programma. „Dat lijkt mis schien wel zo", zei Piket, „maar in de praktijk kan dat best anders uitpakken. Ik maak natuurlijk nu een goede kans om eerste te wor den. Dat betekent niet dat ik al leen maar behoudend ga spelen. Daar is het nog veel te vroeg voor." De eerste prijs in groep A bedraagt 14.000 gulden. Van der Wiel John van der Wiel valt wat uit de toon in de Nederlandse schaakeu- forie. Ook in de tiende ronde bleef zijn eerste overwinning uit. De Joegoslaaf Sokolov offerde de kwaliteit voor een hevige aanval, die door leek te slaan. Maar van der Wiel spartelde zoals gebruike lijk heftig tegen met als beloning remise. Werklust kan hem niet worden ontzegd, alleen het geluk laat hem voortdurend in de steek. In grootmeestergroep B geven Nijboer en Romero de toon aan. De Nederlander, die vorig jaar laatste werd in de A-groep, gaf zijn afgebroken partij uit de ze vende ronde tegen Bosboom re mise en won gisteren van Frias. De Spanjaard Romero boekte zijn vijfde achtereenvolgende zege, ditmaal op de sterke Sovjetrus Toekmakov. Nijboer heeft van daag in de onderlinge partij wit. Viktor Kortsjnoi kan weer op nieuw beginnen in de kandida ten-tweekamp. De 59-jarige Zwit ser moest gisteren lijdzaam toe zien hoe zijn Hongaarse tegen stander Gyula Sax hem in de zes de partij aftroefde. Daardoor kwam de stand weer in evenwicht (3-3). Er moeten nog twee duels worden afgewerkt. Bij gelijke stand volgt er dinsdag nog een verlenging, iets waar de organisa toren in Wijk aan Zee niet direct op zitten te wachten. Kortsjnoi liet zich na de Russi sche opening in het middenspel verrassen. In tijdnood deed Sax nu eens wel de beste zetten, waar na er voor hem een overweldi gend eindspel, steunend op en co alitie van vrijpionnen, overbleef. Sergej Dolmatov behield zijn voorsprong van een punt tegen zijn Sovjetrussische vriend en landgenoot Artoer Joesoepov. Met wit probeerde Joesoepov uit alle macht de pionnenketen van Dolmatov te doorbreken. Dat luk te niet, waardoor Joesoepov kort voor het eind van het zesde speel uur in remise berustte. SARAJEVO (ANP) - "Op dagen dat het niet goed gaat. hou ik niet van schaken". Woorden van Hub ner uit een ver verleden. In Sare- jevo heeft hij een gloeiende hekel gekregen aan het spel op de 64 velden. Gisteren gleed hij voor de tweede keer in de kandidaten- match finaal onderuit. Opnieuw werd hij met zwart na een fout in de opening door Timman met chi rurgische precisie opgebracht. Na 27 zetten en 3 uur en een kwar tier gaf de Duitser gedesillusio neerd op. Met de overgave tekende hij vrijwel zeker zijn doodvonnis in de tweekamp. Na vijf van de acht partijen in de achtste finales leidt Timman superieur met twee pun ten (3 1/2 - 1 1/2). De Amsterdam mer kan zich opmaken voor de kwartfinales, die in agustus in Brussel worden gehouden. Bijzondere dingen heeft Tim man niet moeten verrichten voor zijn overwinningen. In de derde partij wist Hubner met zwart geen raad tegen het Schots, giste ren kwam hij met zwart in de knoop tegen het Engels. Zijn tien de zet (c5) was van inferieure kwaliteit en bood Timman vele aanknopingspunten. Hij koos met 13. d6 voor een pionoffer dat de zwarte stelling op slag verkreukelde. Wit speelde solide, hield de zwarte stelling constant onder schot, en onder- nam geen bravoure-acties. Na zwarts tweede misser (17. Tf8) kon wit op verschillende manie ren winnen. „Hij had natuurlijk Te6 moeten spelen", gaf Timman aan. „Maar dan nog was het verlo ren. denk ik." Timman koos voor de veiligste weg. Ljubojevic zag langs de zijlijn een veel snellere met 19. Dd5. „Zwart heeft geen zet. Het is uit", oordeelde hij. Met Dd5 had wit zwart inderdaad in een klem mende verwurging genomen. Zwart had een kwaliteit en een paar pionnen moeten geven en stond totaal verloren. Timman deed het een tikkeltje voorzichti ger. niet met de snelheid en vraat zucht van een barracuda, maar met Hollandse zuinigheid. Juist op het moment dat hij wit nog een lange weg voorspelde om de overwinning veilig te stellen, gaf Hubner op. De Duitser kon zijn eigen ellende niet langer aan zien. De thermosfles ging weer in de aktentas, tijd om de muesli- reep te nuttigen had hij niet ge had. de stukken werden weer keurig op hun plaats gezet', een kort woordje met Timman en weg was de Duitser, met in zijn scha duw zijn onafscheidelijke vriend Egon Kurz. „Het was weer een bijzonder gemakkelijke overwinning", vond Timman. „Hubner maakte al vroeg een belangrijke fout. Miles deed het in '84 in Tilburg ook zo. maar haalde er door licht zinnig spel van wit toch nog een zwaarbevochten remise uit." Ondanks alles was de Amster dammer ervan overtuigd dat de Duitser zich uitstekend had voor bereid. „Je moet in de voorberei ding keuzes maken. Je kan niet alle varianten voorbereiden. Ik heb hem een paar keer kunnen verrassen." Twee punten voor sprong in een kandidatenmatch is voor Timman een ongekende weelde. „Het is een vreemde ge waarwording. Ik moet er wel aan wennen", sprak hij goed geluimd. „Een gevaarlijk moment in mijn carrière", voegde hij er BChl lt- send aan toe. Timman wordt de vierde die zich kwalificeert voor de kwartfi nales in Brussel. Karpov was op grond van zijn uitdagerschap au tomatisch zeker van een plaats bij de laatste acht. Priem verzoekt om kortere straf voor Theunisse PATERSWOLDE (GPD) - De ploegleiding van TVM doet alle mo gelijke moeite om zijn op non actief staande toprenner Gert-Jan Theu nisse eerder in koers te krijgen dan 13 juni, de dag waarop Theunisse's schorsing wordt opgeheven. Van daar dat ploegleider Cees Priem en sponsor Ad Bos zich afgelopen da gen ophielden in het Familiehotel in Paterswolde, rustiek gelegen aan het gelijknamige meer onder de rook van Groningen, waar de topof- ficials van de internationale wieier- gemeenschap momenteel bijeen zijn in verband met het WK veldrij den, komend weekeinde in het Drentse Gasselte. Temidden van de tientallen bondsbonzen ontpopten Priem en Bos zich als nijvere wandelgangers, die geen contact onbenut lieten om een fikse strafkorting voor Theunis se te bepleiten. De heren is toege zegd dat deze zaak morgen op de agenda komt van het bestuur van UCI, waarin de Nederlander Hein Verbruggen een van de vice-voor- zitters is. Het college staat onder lei ding van de Sovjet-Rus Syssoev, de interim-opvolger van de vorig jaar overleden Spanjaard Luis Puig. Over de kansen van de TVM-lobby wenst Bos zich niet uit te laten. „Dat heeft geen enkele zin, dat werkt al leen maar tegen je". Van een eerdere reductie op Theunisse's straf is volgens Ver bruggen geen sprake. De arbitrage commissie heeft onlangs de straf slechts bevestigd. Verbruggen: „Ik heb in alle kranten gelezen dat Theunisse anderhalf jaar was ge schorst, maar ik vraag me af hoe ze daar eigenlijk bij zijn gekomen. Theunisse* heeft een jaar gekregen, precies volgens de reglementen. Wel is er vanuit Italië aangedrongen dat Theunisse tot eind dit jaar zou worden buitengesloten, maar er moet natuurlijk wel conform de re gels worden gehandeld in dit soort zaken". Over een andere lobby, die met een afgevaardigde van de Tour-di rectie, was Bos mededeelzamer. Na een gesprek met de ook in Paters wolde aanwezige adjunct-directeur Albert Bouvet, heeft Bos (veel) meer dan goede hoop dat zijn ploeg ook dit jaar weer welkom zal zijn in de Ronde van Frankrijk. Bos: „De heer Bouvet heeft ons gezegd dat het voor hem ondenkbaar is dat een ploeg die is opgebouwd rond klas sementsrenners als Theunisse en Konychev, niet in de Tour zal star ten". Het is zo goed als zeker dat TVM slechts via een zogenaamde wild card het Tour-circus moet bin nen zien te komen. Tweede controle De Bie negatief BRUSSEL (ANP) - Danny de Bie heeft negatief geregeageerd op de tweede dopingcontrole na afloop van de Superprestige-veldrit in Zil- lebeke op 19 januari. De tweede test vond op verzoek van de renner plaats in het bijzijn van de rijks wacht. Tijdens het eerste onderzoek ont dekte de arts onder de trui van De Bie een condoom met urinesporen. De wereldkampioen van 1989 heeft vanaf het begin beweerd niet te we ten hoe het attribuut onder zijn shirt terecht was gekomen. De BWB (Belgische Wielerbond) beschuldigde De Bie van fraude en schorste hem voor een half jaar. Maandag moest de BWB de sanctie intrekken op last van de rechtbank in Brussel. Op straffe van een dwangsom van 1,4 miljoen gulden moest De Bie weer opgenomen worden in de Belgische selectie voor het WK in Gieten. De Belgische bondsvoorzitter De Vuyst meldde gisteren dat de BWB geen stappen meer zal ondernemen om De Bie uit de WK-selectie te houden. Het laatste woord is nu aan de profsectie van de UCI (Interna tionale Wielrenunie). Morgen bui gen de officials zich in Paterswolde over de zaak en nemen een beslis sing over De Bie. Van onze correspondent Peter Ouwerkerk 's-HERTOGENBOSCH Peter Post zal zich het komende wielerseizoen minder in koers begeven dan ooit. De 57-jari- ge Amstelvener zoekt de luwte op en laat de leiding van zijn Panasonic-Sportlife 1991-ploeg voor het overgrote deel over aan zijn opvolgers, de Belg Walter Planckaert en de sinds kort eveneens gestopte Theo de Rooy. Post gaat zich voortaan vooral con centreren op het organisatorische werk, onderhoudt het contact met de sponsors, bezint zich op de toe komst, wordt van sportief meer al gemeen directeur, een soort Kees Ploegsma. Planckaert en De Rooy stellen vanaf nu de ploegen en het programma samen; Post zegt zich in bijvoorbeeld de Tour alleen nog 'als gast' te zullen laten zien. Post zal in ieder geval de komen de twee jaar in die rol bezig zijn. Gis teren zei Matsushita 'ja' tegen de op tie voor 1992, zodat de contracten met de twee hoofdsponsors nog tot 1993 doorlopen. Wereldkampioen Rudy Dhae- nens zou in een Belgische ploeg een pompeuzer onthaal zijn bereid, oud-titularis 'Maumau' Fondriest eveneens. Zij zullen (tevreden) heb ben opgekeken van zo weinig tam tam. Maar Post had kennelijk ge leerd van de vorige bijeenkomst, toen hij Rooks en Theunisse het Tour-podium opprees, hen en pas sant het budget van f 9,125 miljoen als last meegevend. Post nam zelfs niet de moeite zijn dissonanten 'een laatste waarschu wing' te geven, zoals in '90 Talen en Van Vliet hadden ondergaan - om de eenvoudige reden, dat die 'vuil tjes' er thans, zijns inziens, niet meer zijn. Twaalf mochten er blij ven, elf gingen er uit, twaalf zijn er nieuw. 'Een mixture van routine en jeugd', zoals Post het zelf noemde, tegen het ditmaal modale prijs kaartje van f 6,7 miljoen. In hoever had de golf van conflic ten meegespeeld in zijn beslissing terug te treden als ploegleider? Wel ke conflicten, vroeg hij ook nu weer. Goed: Van Vliet, Talen, Theunisse, Rooks, Van Poppel. Zo goed? Post: „Jaren geleden heb ik al ge zegd. dat het eens zo ver zou komen, dat ik het wegwerk aan anderen zou overlaten. Nu heb ik twee jonge gas ten, die ik vertrouw, en die moeten hun werk niet half kunnen doen, maar helemaal. De Rooy heeft be wezen goed met jongeren te kunnen omgaan, hij kent de sfeer van de ploeg, komt voor zijn mening uit, lijkt me de ideale man". Zijn het de renners, die beginnen, of worden ze constant opgestookt door hun tegenwoordige adviseurs? Post: „Is er een conflict, dan drei gen ze meteen met de Nieuwe Revu, de Panorama en nu ook al met de Krant op Zondag. Ik schrijf niet, zij laten schrijven. En u laat zich mis bruiken, laat na klinkklare leugens te controleren. Ik zou Van Poppel en Rooks niet hebben betaald, vol gens Theunisse. Er is niet één jour nalist die zich heeft gerealiseerd, dat er een bankgarantie ligt van 1,1 miljoen, die ten allen tijde kan wor den aangesproken". En Post ging, vanuit de staanplaat sen gesteund door zijn administra teur Peter Bonthuis, andermaal in op zijn 'affaires'. Op Theunisse, die 225.000 afkoopguldens had gekre gen, inbegrepen zwijggeld, doch die toch begon kwaad te spreken. Op Rooks, die tot de dag van zijn ont slag was uitbetaald. En op Van Vliet, die vijf ton afkoopsom had be dongen 'op een moment dat hij al wist dat hij zwaar ziek was'. 'Teuntje van Vliet', zoals Post hem noemde, die afgelopen week eind dus de geheimzinnige oud- ENSCHEDE (GPD) - Het heeft ja ren geduuurd. maar de kogel is dan nu eindelijk door de kerk. Met in gang van het seizoen '93-'94 krijgt FC Twente de beschikking over een nieuw stadion, met 15.000 overdek te zitplaatsen. De nieuwe accommo datie wordt gebouwd door Ballast Nedam. dat Nieuw Galgenwaard als voorbeeld heeft genomen voor het Enschedese complex. Het stadion komt te staan tussen Enschede en Hengelo, op een ter rein vlakbij de Universiteit Twente. Het is de bedoeling dat nog dit 1.1.ir met de bouw wordt begonnen. Wat met het huidige Diekman-stadion gaat gebeuren is nog niet duidelijk Burgemeester H. Wierenga van En schede maakte de bouwplannen gisteren bekend. Het nieuwe stadion wordt ge bouwd in combinatie met een be drijfsverzamelgebouw en een reeks kantoren. Behalve dit complex komt er een halte van de Nederland se Spoorwegen. Aan weerszijden van de spoorlijn Enschede-Hengelo worden bovendien parkeerplaatsen voor in totaal 1500 auto's en twee oe- fenvelden aangelegd. De totale kos ten worden geraamd op 50 tot 60 miljoen gulden Twente wordt huurder en betaalt ongeveer twee miljoen gulden per jaar. coureur speelde in de doping-publi- catie in de 'zondagskrant'. „Hij kan nou wel ontkennen, dat hij heeft ge zegd dat hij doping moest gebrui ken, maar we hebben de bewijzen, dat hij hemel en aarde heeft bewo gen om zijn naam uit het stuk te houden. Zinnen heeft laten veran deren. Maar hij doet maar, hij laat zich maar influisteren door meneer Boskamp". Deugt er eigenlijk nog wel ie mand in de wielersport, werd er ge vraagd? Post: „O ja, er deugen nog heel wat mensen in de wielersport. Ik ga ook van mezelf niet zeggen, dat ik helemaal geen fouten heb ge maakt". Welke? Er volgde een lange stilte. Na enig aandringen: Hij had fou ten gemaakt met het aantrekken van bepaalde renners. Hij had som mige zaken met meer diplomatie kunnen oplossen. Hij had de zaak- Theunisse eerder moeten afkappen. „Maar er waren geen bewijzen". En de brief dan. die dokter Jan sen schreef, waarin de suggestie stond van het andriol-gebruik? „Theunisse wilde niet bekennen dat het zo was gegaan, dus waar moest ik me aan vasthouden?" Is het ook een fout geweest met Jansen in zee te gaan? Post: „Ik dacht het wel ja". Is Jansen de kwade genius in de affaire-Theunisse; is hij eigenlijk de schuldige? Post: „Dat durfde ik niet te zeggen, en nu nog niet". De ploeg-Planckaert/ De Rooy rijdt dit seizoen twee grote ronden: de Vuelta en de Tour. De Giro wordt een jaar overgeslagen, ondanks Fondriest, die vandaag eindelijk zijn licentie kon gaan halen. De ploeg ziet er als volgt uit. Ge bleven: Eddy Bouwmans (Ned), Vjatcheslav Ekimov (Sov), Louis de Koning (Ned), Eric van Lancker (Bel), Jef Lieckens (Bel), Henk Lub- berding (Ned), Olaf Ludwig (Dui), Guy Nulens (Bel), Eddy Planckaert (Bel), Harry Rozendal (Ned). M.irc Sergeant (Bel), Jean-Marie Wam- pers (Bel). Gekomen: Rudy Dhae- nens (Bel, PDM), Maunzio Fon driest (Ita, Del Tongo), Michel le Grand (Ned, neo), Jacques Hane- graaf (Ned, TVM). Jens Heppner (Dui, neo), Eric Knuvers (Ned, neo). Marc van Orsouw (Ned, PDM). Pa trick Strouken (Ned, neo). Robër van de Vin (Ned, neo). Menno Vink (Ned, neo), Marco Zen (Ita, Del Ton go). Dmitri Zdanov (Sov. neo). Ver trokken: Michel Cornelisse (Ned, La William), Thomas Dorst (Dui, PDM), Urs Freuler (Zwi, Telecom), Jos van der Pas (Ned, TVM), Alan Peiper (Aus. Tulip), Jean-Paul van Poppel (Ned. PDM), Steven Rooks (Ned, Buckler), Theo de Rooy (Ned, gestopt), John Talen (Ned, PDM). Gert-Jan Theunisse (Ned, TVM), Teun van Vliet (Ned. gestopt). Min nee trainer van De Munnik LEIDEN - Gert Jan Minnee wordt de nieuwe trainer van tennisclub De Munnik De huidige trainer van De Boekhorst volgt bij de Leider- dorpse tweedeklasser Henk Jans sen op. die inmiddels in dienst is ge treden bij hoofdkla - r l'rucum Minnee is overigens pas per 1 ok tober beschikbaar voor De Munnik. Maar hij wil voor die tijd al de nodi ge voorbereidingen treffen bij zijn nieuwe vereniging. Stefan Eberharter won een gouden medaille op de combinatie tijdens dé WK skiën in Saalbach. (foto epai SAALBACH (Rtr/SID) - De 21-jari- ge Oostenrijkse skiër Stefan Eber harter heette al enige tijd een belof te te zijn, hoewel maar weinigen van hem hadden gehoord. Mare Girar delli, de befaamde Luxemburger van Oostenrijkse komaf, voorspel de zijn voormalige landgenoot zelfs een grote toekomst. Dat hij gisteren in Saalbach door Eberharter zou worden onttroond als wereldkam pioen op de combinatie van afda ling en slalom, had Girardelli echter niet voorzien. Eberharter legde de basis voor zijn tweede gouden medaille - de Super-G had hem al een titel opge leverd - tijdens de afdaling van maandag. De negende plaats bood in deze allround-competitie een goede uitgangspositie ten opzichte van de pure specialisten. Ook de Italiaan Kristian Gh,edina, die als snelste afdaler twee secon den mocht prijsgeven, vormde uit eindelijk geen probleem. Een flit sende eerste manche en een secure tweede was genoeg voor het goud. Girardelli werd uitgeschakeld door dat hij in het zicht van het finis- hdoek onderuit ging. Ghedina werd daardoor tweede vóór de tweede Oostenrijker, Günther Mader. Eberharter, die nog geen enkele wereldbekerwedstrijd heeft gewon nen, verklaarde geïnspireerd te zijn geraakt door de muziek. „Tussen de manches door heb ik op mijn accor deon gespeeld", zei de Tiroler volksheld die het instrument een half jaar geleden aanschafte. Het was eerder een kwestie van de tijd doden dan van de zinnen verzetten. „Last van zenuwen heb ik nooit. Wanneer je zo volledig geconcen treerd bent. heb je geen tijd daaraan te denken." OSS (ANP) - Amateur-voetbalclub TOP uit Oss zal morgen op het bondsbureau van de KNVB m Zeist een verzoek indienen voor een over gang naar de eerste divisie. Het be stuur kreeg met haar plan tijdens een buitengewone algemene leden vergadering 353 van de 431 beschik bare stemmen. Daarmee werd een score gehaald van 83 procent. Sta tutair was een tweederde meerder heid vereist. De aanvraag van TOP valt een dag voor de sluitingstermijn in Zeist in de bus. Haast was geboden, omdat bij een eerste algemene le denvergadering op 26 november van het afgelopen jaar door een pro cedurefout van het bestuur stem ming achterwege bleef. Pas op 22 ja nuari kwamen de Osse leden weer bijeen. Toen kon er echter weer niet gestemd worden. Dit keer omdat er 'slechts' 131 leden kwamen opda gen. Bij de derde poging sleepte het TOP-bestuur haar plannen door het vuur. De licentiecommissie van de KNVB moet voor 1 april een advies uitbrengen aan het bondsbestuur over de Osse aanvraag. TOP-voor- zitter Henk de Bruijn is vol vertrou wen over de uitspraak van de KNVB. „Ik weet dat de KNVB onze aanvraag eerlijk zal beoordelen". Bij TOP ziet niemand nog gevaar opdoemen voor de prof-licentie. Het bestuur denkt een realistische begroting van 1,3 miljoen gulden tc kunnen overleggen en ziet geen problemen met betrekking tot het veiligheidsaspect, de economische haalbaarheid, de accommodatie en de financiële positie van de club. Al lemaal factoren die de licentiecom missie bij haar advies moet laten meewegen. De problemen bij Vlissingen. dat na zes maanden profvoetbal kampt met een tekort van zes ton. worden in Oss niet gezien als een slecht voorteken. „We geven zeker geen geld uit voor we het hebben", verze kerde de voorzitter. Ook de negatie ve ontvangst van de plannen bij de prof-clubs in de regio zal de KNVB volgens het TOP-bestuur niet in het advies beïnvloeden. Vertegenwoor digers van NEC. Den Bosch en Hel mond Sport spraken zich onlangs in een plaatselijke krant BMt kr.n ht uit tegen de komst van TOP naar de eerste divisie. Velocitas verder met Van Poelgeest LEIDEN Aan de samenwerking tussen korfbalvereniging Velocitas en de trainer Koos de Bie is een abrupt einde gekomen. De Leider dorpers en de trainer waren totaal op elkaar uitgekeken Het beëindi gen van de samenwerking staat los van de sportieve prestaties van het eerste team van de vereniging De Rotterdamse trainer was aan zijn eerste seizoen in Leiderdorp bezig en had een lopend contract tot het einde van dit seizoen. De training en coaching zullen tot het einde van het seizoen door de uit de eigen ver eniging komende Wim van Poel geest worden waargenomen. DONDERDAG 15 00-16 00 Sportnet international Motor sport 16 00-17 00 EURO Hoogtepunten van het WK zwemmen m Perth 16 00-18 00 Sportnet NHL IJshockey 17 00-18 00 EURO New Soulh Wales Open tenniskampioenschappen voor mannen 17 30-18 00 Ned 3 Studo sport WK ski- én. combinatie-slalom vrouwen 17 30-18 00 BBC 2 Autoraces vanuit Wy- keham Forrest 18 00-19 00 Sportnet Worstelen. 18.00-19 00 EURO Ski Report 19 00-19 30 EURO Motor Sport 19 00-19 40 BBC 2 WK sk>én 19 00-20 00 Sportnet Raiiysport 19 15-19 30 TV5 Fan de sport sk*n 19 30-20 00 EURO Motor Sport 20.00-21 00 EURO Eurosport News 20 00-22 00 Sportnet American Football 21 00-21 45 Did 2 Teiemotor. automege- Z.ne 21 00-22 00 EURO Internationaal Indoor voetbatioerry» .n Parijs 22 00-00 00 Sportnet Spaan» voetbal Barcelona-Espagnol en Casteiion-Real Madrid 22 00-23 00 EURO Hoogtepunten van het V/K Skién voor vrouwen 22 15-22 30 Ned 3 Studo sport journaal 22 55-23 50 RTL 4 Match 23 00-00 00 EURO Cheerteadmg HoMay VRIJDAG 08 00-09 30 Sportnet Rugby Frankrijk- Groot Brittanni* 08 30-09 00 EURO EuroOcs 09 00-10 00 EURO Volleybaltoernooi m Brussel 09 30-10 30 Sportnet Sportsshow 09 50-13 45 D!<1 1 Sport ertra WK skién 10 00-11 30 EURO WK Sk*n voor vrou wen. 10 30-11 00 Sportnet Sport uit Franknjk 11 00-12 00 Sportnet Worstelen 11 30-12 30 EURO Cheerteadmg Hobday Special 12 00-14 00 Sportnet NHL IJshockey 12 30-14 00 EURO WK Sk*n voor vrou- 12 30-17 50 Ned 3 Studo sport WK skién (Slalom vrouwen) en tenrvs Dav>scuO 14 00-14 30 EURO Eurotx.» 14 00-16 00 Sportnet VS PGA Golf 14 00-17 00 Did 1 Sport ertra Tennis 14 30-16 00 EURO Hoogtepunten van het EK Kunstnjden op de schaats m Butganje ,onic

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17