Kennedy compleet en Van Gogli onbeschadigd Verdubbeling aantal Leidse telefooncellen 'Praten over wat we eten terwijl de bonen op staan' actief in vriie lijd DONDERDAG 31 JANUARI 1991 LEIDEN/REGIO De 'Postzegelvrienden' vieren 25-jarig bestaan met tentoonstelling V erkeersplannen voor de Horsten LEIDEN De plannen voor het realiseren van een 30-kilometer- zone bij de Horsten in de Slaaghwijk zijn verder uitge werkt. De bocht tussen de Wie- kelhorst en de Milanenhorst wordt aangepast. Op die plek worden bovendien drempels aangelegd, evenals op de hoek van de Wiekelhorst en de door gang naar de Ravenhorst. Verder komen er twee ver keersdrempels in de Haviks horst en aan weerszijden van de Sperwerhorst. De druppel bij de Uilenhorst en de Sperwerhorst wordt breder gemaakt en om het verkeer af te remmen wordt het kruisvlak op de hoek van de Uilenhorst en de Reigerhorst verhoogd. Bij de toegangswegen naar de wijk worden bordjes geplaatst waarop staat aangegeven dat de maximumsnelheid 30 kilometer per uur is. Bewoners kunnen de komende tien dagen reageren op de plannen, waarna vervol gens een definitief besluit wor den genomen. De Slaaghwijk vraagt al jaren om maatregelen om de snelheid van het verkeer terug te drin gen. Tijdens een inspraakavond over sociale vernieuwing die in de zomer werd gehouden, werd toegezegd dat verkeersdrem pels zouden worden aangelegd. LEIDEN - Het aantal telefooncel len in Leiden wordt dit jaar bijna verdubbeld. Er staan nu 39 cellen in de stad en er worden er 30 bijge plaatst. Een woordvoerder van PTT-Telecommunicatie vertelde vanochtend dat het aantal de ko mende jaren nog verder wordt uit gebreid. Hoeveel telefooncellen Leiden uiteindelijk zal tellen, is nog niet bekend. In Nederland staan nu 8000 tele fooncellen. De PTT heeft besloten dat dat er over vier jaar 18.000 moe ten zijn. Vooral in middelgrote en grote steden worden meer cellen ge plaatst. "Tot een jaar geleden werden er juist cellen opgeruimd, omdat we redeneerden dat bijna iedereen thuis een telefoontoestel had staan. Maar er is een omslag gekomen in het telefoongedrag van de mensen. Vroeger maakten vooral diegenen gebruik van een cel die zelf geen te lefoon hadden. Maar nu blijkt dat de telefooncel steeds meer gebruikt wordt door mensen die onderweg zijn en even een snelle boodschap willen doorgeven", aldus de PTT- woordvoerder. Uit een onderzoek van de Consu mentenbond bleek dat het aantal te lefooncellen in Nederland relatief veel lager was dan in de buurlan den. "In Nederland was er een cel op 2000 inwoners, en in Frankrijk en Engeland een cel op 700 inwo ners", licht de PTT'er toe. Door de ontwikkeling van een kaartjessysteem zijn telefooncellen bovendien minder verliesgevend geworden. "Kaartcellen zijn minder gevoelig voor die vandalen, die op de inhoud van de muntautomaten uit waren". De nieuwe cellen werken alle maal volgens het kaartsysteem. Er is een schema opgesteld voor de vervanging van de oude cellen. Maar er blijven totaal 5000 telefoon cellen in Nederland met muntauto maten. Na afloop zeggen B. van der Klaauw, de pr-man van de vereni ging en voorzitter L. Schuurmans dat ze zich maar op één punt zorgen maken: de aanwas van de jeugd. "De jeugd is belangrijk, maar bij hen krijgen we maar weinig voet aan de grond. Ze hebben de indruk op een oude herenclub te komen. De belangstelling voor postzegels verzamelen is bij hen tanende. En onze feestwens is de jeugd te berei ken", aldus de hartekreet van 4 Schuurmans Bestuursleden B. van der Klaauw (l) e Dat de vereniging desondanks te bereiken groeiende is, heeft volgens de voor zitter een andere reden. "Voor veel mensen is postzegels verzamelen iets uit hun jeugd, waar je op een ge geven moment mee ophoudt. Als mensen later in hun leven weer meer vrije tijd krijgen, grijpen ze te rug op die hobby van vroeger. Als je gepensioneerd bent, ga je vissen of postzegels verzamelen". Schuur mans is twee jaar voorzitter, maar al twintig jaar lid. "Wij zijn ook een echte vriendenclub. Iedereen kent iedereen. We zijn niet fanatiek, het gaat hier niet in eerste instantie om de handel". Naast de bijeenkomsten floreert ook de rondzenddienst. De leden geven elkaar boekjes met zegels door, waaruit ieder gedurende een paar dagen zijn keuze kan maken. "En die boekjes lopen dan twee jaar", weet Van der Klaauw. Sociale vernieuwing aarzelend op gang Van onze redacteur Emiel Fangmann LEIDEN Het spetterde gister avond wel enigszins in Leiden- Noord. Daar vond de eerste verga dering plaats van de wijkgroep 'Lei- den-Noord', die is opgezet om de so ciale vernieuwing in Leiden-Noord gestalte te geven. Sociale vernieu wing: die begint met nauw overleg tussen gemeente, wijkbewoners en het 'maatschappelijke middenveld'. In dat overleg wil men komen tot concrete plannen om de leefom standigheden in een wijk te verbe teren. In de breedst mogelijke zin. Onder de bezielende leiding van gemeenteambtenaar Roel Roos zet ten in wijkhuis 'De Mirt' aan de Driftstraat zeer gemotiveerde verte genwoordigers van de bewoners, van maatschappelijke groeperin gen en van de gemeente hun schou ders onder de problemen. Deze bij eenkomst was vooral bedoeld om de groep op gang te brengen. Roel Roos, die opende met 'Het spel kan beginnen' en menig agen dapunt recht voor zijn raap met een krachtig 'right!' afsloot, wist af en toe stevige discussie uit te lokken. Daarbij moest hij wel regelmatig een vertegenwoordiger uit het Noorderkwartier, de bekende oude ren-activist 'Ome Joop' Vervoorn, tot de orde roepen. Die had in ieder geval begrepen dat omzichtigheid niet tot de sociale vernieuwing behoort. Vervoorn staat op zijn zachtst gezegd nogal wat sceptisch tegenover de sociale vernieuwing. Scepsis die later op de avond ook aan de orde kwam. Toen legde een goedwillende deelnemer aan een twijfelaar uit: "U denkt dat we zitten te praten over wat we zul len eten, terwijl de bruine bonen al op het gas staan?". Maar dat was volgens Roos niet het geval. Heel veel kan door de wijkbewoners via hun vertegenwoordigers in de wijk groep zelf inhoud gegeven worden. Daarbij wordt de weg tot de ge meentelijke overheid deze keer niet eens erg formeel en ingewikkeld. Althans, dat is de bedoeling. "Gaan we bureaucratisch doen?", vroeg Roos dan ook retorisch toen giste ren iemand om een formeel stuk verzocht. Dat lijkt vooralsnog het grootste winstpunt van de sociale vernieu wing: de politiek is niet meer zo ver weg .maar komt naar de wijken toe. De samenstelling van de wijkgroep. waarin ook een aantal gemeente ambtenaren zitten, is er het bewijs van. Maar het is de politiek in het stadhuis die uiteindelijk beslist, hield Roel Roos de groep voor. Van onze redacteur Emiel Fangmann LEIDEN De geschiedenis van 'De Postzegelvrienden' wordt in het onlangs verschenen jubileumnum mer van het eigen maandblad uitge breid uit de doeken gedaan. In 1966 bestond een andere club van verza melaars, de 'Leidse Postzegelvere niging' al een kwart eeuw. Maar daarnaast werd café Van Meizen aan de Beestenmarkt in die jaren zestig een maandelijks verzamel punt van postzegelhandelaren uit Rotterdam. De bezoekers van die zondagen vormden min of meer een vereniging. Omdat de handelaren een grote greep op het geheel had den, besloot een deel van de Leidse verzamelaars een echte vereniging op te zetten waarin voor de Rotter dammers geen commerciële rol meer was weggegelegd. Uit een prijsvraag kwam de naam 'De Postzegelvrienden' naar voren en al snel had men meer dan 250 le den. De club kreeg een eigen maandblad, waarvoor één man de volle kwart eeuw verantwoordelijk was: de huidige vice-voorzitter O. Verkerk. De eerste voorzitter van de ver eniging was mevrouw Van Heure, opmerkelijk omdat heden ten dage slechts tien procent van de leden tot het vrouwelijk geslacht behoort. Zij De sociale vernieuwing wordt lang zamerhand concreet. Er is immers door Leiden geld uitgetrokken voor de drie wijken: voor een secretari aat 45.000 gulden, voor voorlichting 7.000 gulden per wijk, voor wijkin- formatiepunten (het 'loket') 180.000 gulden en 15.000 extra geld voor de bewonersgroepen. Deurknop Punt van discussie was gisteren de vraag hoe de 200.000 gulden, die de drie wijken Leiden-Noord, Slaaghwijk en Pancras-Oost samen hebben ter beschikking hebben voor nieuwe initiatieven, tussen de wijken verdeeld gaan worden. De grootte van de wijk moet bepalend zijn voor het aandeel, vond de een. "Het gaat om de inhoud, je moet als wijk prioriteiten stellen", vond Roos. En: "Het is niet zo dat elke op risping die we hier krijgen direct in pecunia wordt omgezet". Het werd gisteren vooral een ken nismaking met de onderwerpen, waarover de leden van de werk groep zich de komende tijd - men wil elke drie, vier weken gaan ver gaderen - moeten buigen. Zoals de banenpool. Mensen die langer dan drie jaar werkloos zijn, komen in aanmerking voor werk in het kader van de sociale vernieuwing. Liefst in hun eigen wijk. Bijvoorbeeld als opzichter in een speeltuin, of, zoals 'Ome Joop' suggereerde, lay-out- man bij de wijkkrant Noorderkoe rier. De groep mag over de banen gaan nadenken. E. Siebenga vertegenwoordigt in de wijkgroep namens de gemeente de directie's groen, civiele werken en reiniging. Hij maakte bekend dat in 'Noord' in maart op kleine schaal met een omgevingsvakploeg wordt begonnen. Jongeren die zich bij voorbeeld met metselen, schilde ren, het opknappen van speelplaat sen en zetten van paaltjes bezighou den. In Pancras is dit al langer een succes, er is zelfs een videofilm over. De mensen willen zien dat er iets verandert in hun omgeving. Bij de rondvraag vond een verte genwoordigster van de gezins- en kruisverenigingen dat de Zeehel denbuurt bij de sociale vernieu wing tussen wal en schip valt. De raadscommissie sociale ver nieuwing komt in ,maart langs in Leiden-Noord. en de wijkgroep kan gaan nadenken waarover men het dan wil hebben. "Pietje moet dan bijvoorbeeld niet met het punt ko men dat zijn deurknop zo slecht ge poetst is, want dan wordt het alle maal een lachertje", benadrukte Ome Joop nog eens. werd door de heren Robbers, Molle, De Jong en Schuurmans opge volgd. De jonge vereniging belegde haar eerste avonden in het toenma lige jongerencentrum aan de Bree- straat. Later maakte men gebruik van ruimten als de Loge der Vrij metselaren in de Steenschuur, de HCG kantine en 'De Posthof aan de Wassenaarseweg. De laatste jaren komt men op de tweede en vierde maandagavond van de maand trouw bij elkaar in wijkgebouw 'De Linde' in de Herenstraat. Herenclub Postzegelverzamelaars zijn vooral rustige mensen, blijkt op een vei ling. Deze januari-dag hebben zich zo'n vijftig liefhebbers verzameld in 'De Linde'. Ruilen is hier niet de hoofdzaak. Dat kan bij deze veiling avond eventueel in een achtergele gen deel van de zaal. Een veiling meester toont de serie's zegels, ka vels die meestal voor een paar tien tjes kunnen worden gekocht. Wat overigens onder de leden niet leidt tot een fel tegen elkaar opbieden. Daarvoor heeft iedere verzamelaar toch zijn specifieke voorkeuren. Tien procent van het geboden be drag gaat naar de vereniging. Op de avond worden door het bestuur de nieuwe leden voorgesteld en wat lo pende zaken afgehandeld. Zeldzaam Historisch besef valt de leden van 'De Postzegelvrienden' niet te ont zeggen. Voorzitter Schuurmans be schrijft in het jubileumnummmer van het maandblad de Leidse poste rijen tijdens de Patriottentijd. Zo le zen we dat de post uit Leiden in 1747 gecentraliseerd werd bij de Staten en in 1777 ontving de stad zijn eerste 'vertrekstempeï'. Dat jubileumnummer werd bij verzending aan de leden van een speciale PTT-felicitatie op de enve loppe voorzien. In het blad is veel aandacht voor die zogenaamde LEIDEN - Een 50-jarige Leidenaar is gisteren omstreeks 7.45 uur zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Willem de Zwijgerlaan. De man werd op de voetgangersover steekplaats ter hoogte van de Anna van Burenhof geschept door een 'voorfilatelie'. Dat is de periode, waarin er wel op de een of andere manier post werd bezorgd maar de zegel nog niet bestond. Men betaal de de ontvanger iets. Bijvoorbeeld op de 13e mei van het jaar 1572, toen Guillaume van Naussau, beter bekend als Willem van Oranje, een brief liet schrijven vanuit zijn residentie in het Duitse Dillenburg. De brief was gericht aan de burgemeester van Hoorn, een stad die nog in Spaanse handen auto. De 27-jarige bestuurster ervan verzuimde hem voorrang te verle nen bij het oversteken. Het slachtof fer is met een gebroken been, een hersenschudding en diverse snij- wonden overgebracht naar het Dia- conessenhuis. was. De burgemeester wordt verze kerd van Willems steun ter bevrij ding van de stad. Willem kondigt ook bezoek aan: zijn broer Lode- wijk van Nassau 'off andere Per- zoon van qualiteyt', zal naar Hoorn 'reizen en of de burgemeester hem vriendelijk wil ontvangen. De brief is vermoedelijk-door de secretaris geschreven in wat later in de taal kunde het zeventiende eeuwse Ne derlands werd genoemd maar is wel door de prins van Oranje onderte kend. Inbrenger van deze zeldzaamheid - no. 1 op de tentoonstelling - is A.J. Hagemans, lid van 'De Postzegel- vrienden' en werkzaam bij de Haag se postzegelveiling Van Dieten. "Daar wordt de brief in april ge veild". Hagemans toont komend weekeinde ook de eerste drie Ne derlandse uitgaven - Willem de Der de op een 5,10 en 15 cents zegel - op gereconstrueerde vellen van hon derd zegels. "Die eerste zegels wa ren van een aantal verschillende i drukplaten afkomstig. En aan losse j zegels kan men nu nog zien van wel ke drukplaat die 5 cent van Willem afkomstig is en op welke plaats de zegel op die bepaalde plaats zat in 1852. Daarom kunnen een aantal platen gereconstrueerd worden. En die laat ik zien", vertelt Hagemans. Bezetting In totaal hebben de leden op de ju bileumtentoonstelling 84 kaders sa mengebracht met 29 onderwerpen, i Dat kan een (gedeelte van een) een f land zijn, zoals Canada, Nederland tot 1940, Groot Brittannie van 1890 tot 1902 of het eiland Man. Maar ook thematische inzendingen als vlin ders, de zee, geologie of de Neder landse kinderzegels maken er deel j van uit. En A. Roozendaal heeft bij zijn onderwerp 'Nederland tijdens de bezetting' aanvullende docu- J mentatie als bonkaarten bijge- voegd. Postzegels verzamelen gaat goed samen met een belangstelling bui ten de postzegels om. Het is dus niet verwonderlijk dat de luchtvaart- journalist Van der Klaauw deel neemt met een aantal zegels die 'De ontwikkeling van het verkeers vliegtuig' in vogelvlucht weerge ven. "Je hebt er gekke dingen bij. Zo werd er vlak na de tweede we reldoorlog een vliegtuig dat hele- maal nooit bestaan heeft op een ze- gel afgebeeld. Men wilde niet de ene vliegtuigmaatschappij bevoordelen en met de andere in de clinch ko men. Daarom heeft men toen, laten we zeggen, de vleugel van een Boeing, de staart van een Lockheed en de neus van een Douglas op één postzegelontwerp gezet". Ook voorzitter L. Schuurmans maakte veel werk van zijn inzen ding op de expositie. Hij kwam ver leden jaar op het idee een Van Gogh-collectie samen te stellen. "Ik heb vorig jaar plaatsen als Arles en Saint-Remi bezocht, ook stempels verzameld van steden. Zo heb ik van elke periode uit Van Goghs le ven wel schilderijen op zegels ge vonden. Op een zegel van de Ver enigde Naties zie je het onderwerp mensenrechten verbeeld als gevan genen uit een gesticht. Daar staat niet op vermeld dat de zegel naar een Van Gogh-schilderij ontworpen is". Tentoonstelling 'De Postzegelvrien- den'. Vijfhovenhuis. Hoflaan 169. Lei den. Voor publiek gratis toegankelijk op zaterdag 2 febr. van 10 - 17 uur en zondag 3 febr. van 11 - 16 uur. Huurcontracten bouwverenigingen positief beoordeeld LEIDEN - Twee Leidse woning bouwverenigingen springen er goed uit bij een vergelijkend onder zoek dat is gepubliceerd in het fe- bruari-nummer van het blad Koop kracht. Konsumenten Kontakt, de uitgever van dit maandblad, deed onderzoek naar de inhoud van huurcontracten die woningbouw verenigingen voorleggen aan hun huurders. In het onderzoek zijn de woning bouwverenigingen De Sleutels en De Goede Woning opgenomen. Bei de verenigingen scoren een dikke voldoende. Volgens de consumen tenorganisatie hebben de Leidse woningbouwverenigingen geen 'betuttelende regels' en strafbepa lingen. De verdeling van rechten en plichten van huurder en verhuur der worden in het onderzoek als 're delijk' beoordeeld. Het algemene eindoordeel is voor beide verenigin gen 'goed', hetgeen niet voor alle onderzochte corporaties kan wor den gezegd. Van de 53 onderzochte instellingen kregen slechts acht de zelfde positieve beoordeling. Consulent voor gehandicapten LEIDEN Bij de Stichting Welzijn is sinds 1 januari Bart Dekkers werkzaam als consulent voor het gehandicaptenbeleid. Voor die tijd was hij in dienst bij de Stichting Ou derenwerk in Leiden. Dekkers gaat nauw samenwerken met het Over leg Gehandicaptenorganisaties Lei den (OGL) en omstreken, waarin een groot aantal organisaties is ver tegenwoordigd. Overleden Kind Een kontaktmiddag voor Ouders die kor te of langere tijd geleden een kind heb ben verloren wordt zaterdagmiddag 2 fe bruari gehouden in de Scholengemeen schap 'De Leidse'. Boerhaavelaan t.o 44 De bijeenkomst is georganiseerd door de regio Leiden van de Landelijke Zelfhulp organisatie 'Ouders van een Overleden Kind'. De bijeenkomst begint om 2 uur Rondleiding In het Rijksmuseum voor Volkenkunde wordt zondag 3 febuari en dinsdag 5 fe bruari om 14.00 uur een rondleiding langs de tentoonstelling 'Van Zilver, Goud en Kornalijn' gegeven. De tentoon stelling gaat over Turkmeense sieraden uit Centraal-Aziö.Een rondleiding kost 2.50 bovenop de entreeprijs. Belangstel lenden kunnen zich een kwartier voor aanvang melden bij de portier. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Cornflakes Stel, uw kind heeft niet de juiste uiterlijke kenmerken om als foto model het gezinsinkomen wat aan te vullen en ook de geestelij ke bagage van uw kroost is niet van het niveau, waarop het kan worden omgezet in financieel ge win. Hoe dan de kinderbijslag aan te vullen tot acceptabele hoogte? Het Kampense bedrijf Liempf b.v. heeft finaciële mogelijkhe den voor ouders van doorsnee kinderen. Het bedrijf plaatste on langs een ingezonden medede ling in deze krant waarin het dui delijk maakte op zoek te zijn naar kinderen tussen de 4 en de 14 jaar. Uit de in telegramstijl opgestelde advertentie - plaats is geld in een krant - blijkt dat er gezocht wordt naar jongens en meisjes die gedurende drie kwartier Kel- loggsachtige produkten willen proeven, ergens in het centrum van Leiden. Voor die 45 minuten gratis eten wordt door het bedrijf ook nog eens 20 gulden per kind uitbetaald. Helaas is ondergetekende zelf nog niet in het bezit van kinderen, maar toevallig wel jeugdleider bij een groepje van 15 verkenners. Snel uitgerekend moet het moge lijk zijn, na tijdelijke adoptie van deze jeugdige scouts, aan deze smaaktest toch al gauw zo'n 300 gulden over te houden. Onmiddellijk het in de adver tentie opgegeven telefoonnum mer gebeld, of het voorschot al vast gestort kon worden en of er een extra bonus beschikbaar was voor het aanbrengen van meer dan 10 kinderen. Dat bleek tegen te vallen, er mogen alschts maxi maal 2 kinderen per familie wor den aangemeld. Volgens Product Manager W. van Haselen is deze maatregel in gesteld om te voorkomen dat er hele families met al hun kroost naar de smaaktest komen. Tien kinderen uit één familie vormen nooit een goede doorsnede van de bevolking, vindt de heer Van Haselen. Veel ouders uit Leiden en om geving blijken die 20 gulden aan lokkelijk genoeg te vinden om hun kinderen een uurtje uit te le nen. Er hebben zich inmiddels zo'n 100 jongens en meisjes aan gemeld om als proefpersoon te dienen voor het nieuwe ontbijt- produkt. Dat kan nog vechten worden tussen al die op geld be- Keurig D66-raadsleden en echtgenoten Steven Blok en Patricia Verzantvoort tijdens de installatie van de nieuwe gemeenteraad in mei: een keurige Zoen. (archieffoto Wim Dijkman) luste ouders, want er zijn maar 36 proefkonijnen nodig. Dat juist de inwoners van Lei den dit extra zakcentje kunnen verdienen, komt volgens de pro duct manager omdat Leiden zo'n doorsnee stad is. En Van Haselen kan het weten, want hij heeft hier nog gestudeerd. Nog even een waarschuwing voor ouders die hun kinderen in handen van 'cornflakes-onder- zoekers' geven. Jongens en meis jes tussen de 4 en de 7 jaar moeten wel vergezeld worden door een volwassene. Leimpf b.v. is een se rieus bedrijf en geen kindercrè che. Graag wel de baten, maar niet de lasten. BART KOOL De fractie van D66 is sinds de ver kiezingen van vorig jaar flink ge groeid. De tweemansfractie van Pex Langenberg en Egon Snel- ders werd uitgebreid met maar liefst zes andere mensen. Eén van hen is een oude beken de: Jan Hoekema, hij zat al eerder in de gemeenteraad. De rest is nieuw. En dat stralen ze ook uit. Een raadslid van een andere par tij vergeleek de nieuwe D66'ers eens met een clubje eerstejaars studenten. En inderdaad, ze zien er keurig uit. Ze doen prima hun best. Ze bereiden de vergaderin gen uitstekend voor. En als ze iets te berde hebben gebracht, dan zie je gewoon dat ze een beetje trots op zichzelf zijn. Maar om nu te zeggen dat de vergaderingen op het Stadhuis er leuker op zijn geworden na de D66-invasie, nou...nee. Pex Langenberg kan af en toe ook erg vervelend zijn. Blijft soms ook maar doorzeuren, over de bijbaantjes van de burgemees ter bijvoorbeeld. Het is om zo te zeggen een correcte zeurpiet. Maar zijn kersverse fractiegeno ten verslaan hem dik. Ze zijn nog correcter en ze zeuren nog veel meer. Kampioen correcte zeurpieterij is Steven Blok. Dinsdagavond liet hij zich weer flink gelden tij dens een vergadering van de com missie voor algemene en bestuur lijke aangelegenheden waarvan burgemeester Cees Goekoop voorzitter is. Steven had een aan tal stukken te laat gehad en daar over beklaagde hij zich. Onlangs is namelijk afgesproken dat alle papieren voortaan op tijd voor de raadsleden beschikbaar zouden komen. Blok spitste zijn klaagzang toe op het feit dat hij het verslag van de vorige vergadering pas op maandag had gekregen. Burge meester Goekoop vond het ook erg, beloofde beterschap, en wees nog even op de hoge werklast van de ambtenaren. De grootste be- zuinigingsklappen op personeels gebied zijn de laatste jaren steeds bij de gemeentelijke overheid te rechtgekomen, zei hij nog. En dat was dat, dacht iedereen, er wachtte uiteindelijk nog een hele agenda., Alleen Steven Blok zelf dacht er anders over. Die had zijn toespraakje van een kwartier niet voor niets ingestudeerd. En klaagde dus rustig verder. Dat die vergadering op 10 december was geweest en dat het nu al eind ja nuari was. En dat het maken van verslagen toch 'topprioriteit' zou moeten hebben. Hij schaamde zich zelfs niet toen hij klaar was. Welnee, het was nog maar het begin. Hele maal in de stemming nam hij bij elk volgend agendapunt als eer ste het woord om verheerlijkt naar zijn eigen stem te luisteren. Het is duidelijk: Blok is zijn roe ping misgelopen. In plaats van raadslid had hij gewoon kinder oppas moeten worden. Geen mens die wakker kan blijven als hij zijn mond opendoet. En nu be grijpen we ook waar de uitdruk king vandaan komt: hij viel als een Blok in slaan. JANET VAN DIJK Man aangereden op oversteekplaats

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14