Bedrijfsleven krijgt meer kinderopvang Miljard extra voor woningen Welbcht mes in ontwildcelingshulp B ga— CDA/WD zien niets in sluiting kerncentrales )organisaties: kritiek op hulpacties onterecht Joodse en moslimgenootschappen waarschuwen tegen vooroordelen Peiling: fors verlies PvdA d'Ancona wil gemeenten dwingen mee te werken DEN HAAG (GPD/ANP) Minister d'Ancona (WVC) wil gemeenten dwingen een deel van de extra plaatsen in kinderdagverblijven aan het bedrijfsleven beschikbaar te stellen. Ze komt hiermee tegemoet aan kritiek van werkgevers en werknemers. Die verfoeien het kabinetsbesluit om de extra gelden voor kinderopvang via de gemeenten uit te geven. Het gaat om een bedrag dat oploopt tot 160 miljoen gulden in 1994. Gemeenten moeten straks 35 pro cent van de extra gelden voor kin deropvang reserveren voor het be drijfsleven. Nog eens 35 procent van het extra geld moet ten goede komen aan de overheids- en semi- overheidssector. Het restant van 30 procent mogen de gemeenten naar eigen inzicht besteden. Bedrijven die zelf kinderopvang realiseren of daartoe plaatsen huren in bestaan de crèches, moeten een subsidie krijgen van de gemeente. Het gaat om een premie van 2000 gulden per jaar per kindplaats. De overige kos ten voor zo'n plaats moeten worden betaald door de werkgever en de ou ders. Minister d'Ancona noemt haar voorstellen een 'eindbod'. "Er is al veel te veel tijd verspild", aldus een woordvoerster van het ministerie van WVC. Werkgevers en werkne mers zijn niet ontevreden met de voorstellen van d'Ancona. "Een stap in de goede richting", aldus de FNV. VNO-woordvoerder Hoogstraten noemt het pakket aan de magere kant. Vooral de subsidie van 2000 gulden vindt hij aan de lage kant. "Een kindplaats kost namelijk 12.000 tot 13.000 per jaar. "maar goed, sinds lange tijd ligt er einde lijk een constructief voorstel van de minister op tafel". Het VNO sluit niet uit dat zijn achterban zal eisen dat de 35 procent aan gegarandeer de kinderopvangplaatsen in het be drijfsleven omhoog moet. Voor 6 februari moeten werkge vers en wernemers zeggen wat ze van het plan vinden. Die dag praat de Kamer over de kinderopvang. ale partners voelden zich buiten spel gezet toen het kabinet besloot om de gemeenten alle vrijheid te ge ven bij het verdelen van de gelden. "Niet alle gemeenten hechten ech ter evenveel waarde aan een goede kinderopvang binnen hun gemeen tegrenzen. Werkgevers en werkne mers wel. Dus die motor moetje ge bruiken", aldus woordvoerder Tie- man van het FNV. Volgens de sociale partners blijkt trouwens dat veel gemeenten het geld voornamelijk gebruiken voor opvangplaatsen voor de eigen amb tenaren of voor personeel in de zorgsector (ziekenhuizen, bejaar den - en verzorgingstehuizen). Het bedrijfsleven, dat de kinderopvang- gelden wil gebruiken als 'smeer middel' om in cao's afspraken over kinderopvang te maken, valt in de meeste gevallen buiten de boot. CNV-bestuurder G. Verburg haalde een onderzoek aan. waaruit blijkt dat bij de 53 grootste gemeen ten in ons land, slechts een vijfde van de nieuwe kinderopvangplaat sen bescjikbaar is gesteld aan be drijven, die daarvoor bovendien een minimale vergoeding hebben gekregen. Volgens Verburg wordt het cao-overleg hierdoor gefrus- teerd en staat de positie van vrou wen op de arbeidsmarkt daarmee op het spel, terwijl de overheid zelf hen er juist toe aanzet werk in de marktsector te zoeken. Buitenspel d'Ancona steggelt al meer dan een jaar met werkgevers en werkne mers over de verdeling van de extra gelden voor kinderopvang. De soci- DEN HAAG (ANP/GPD) - Een ka mermeerderheid van CDA en WD ziet niets in de sluiting van de kern centrales Borssele en Dodewaard. Deze fracties hebben zich achter de regering geschaard. Net als het ka binet wachten CDA en WD alle on derzoeken naar de veiligheid in de centrales af, zo bleek gisteren in een overleg tussen Kamer en een aantal ministers. De PvdA wil dat de kerncentrales in Dodewaard en Borssele worden stilgelegd zolang niet zeker dat of de risico's van ongelukken zijn te ver waarlozen. De fractie kreeg hier voor gisteren alleen steun van Groen Links. De wens van PvdA en Groen Links om de twee kerncentrales stil te leggen is weer actueel geworden door een rapport van Energie Cen- ADVERTENTIE WORDT JE TOEKOMST GRIJS OF GEEF JE 'M KLEUR? 1 februari 1991 is een hele belangrijke dag voor iedere middelbare scholier. Je kunt namelijk op 1 februari op de HTS van de Hogeschool Haarlem kennis maken met je toekomst in: Bouwkunde en Civiele techniek/Weg- en Waterbouwkunde Elektrotechniek/Technische Computerkunde Scheepsbouwkunde Vliegtuigbouwkunde Werktuigbouwkunde Zorg dat je erbij bent op de Sector Techniek/HTS van de Hogeschool Haarlem. KOM NAAR DE OPEN DAG OP 1 FEBRUARI VAN 15.00 TOT 18.00 UUR HOGESCHOOL HAARLEM - SECTOR TECHNIEK/HTS Veldzigtlaan 1. 2015 CD Haarlem (bij NS-station Overueen) tel 023-223603 Hulp< Nieuwe bloedgroep Zes mensen uit een Brabantse fami lie gaan door het leven met een unieke bloedgroep, ontdekte het la- boratrium van het Eindhovense Ca- tharina-ziekenhujs. De 'Hofman bloedgroep' is onlangs erkend door de werkgroep van de International Society of Bloodtransfusion en werd bij toeval ontdekt toen een pasgeboren baby van de familie Hofman geel bleek te worden van wege zijn unieke bloedgroep. Burgermoeder Vianens nieuwe eerste burger Diny Huijsmans-Koreman is gisteren op het ministerie van binnenlandse za ken feestelijk beëdigd als vijftigste vrouwelijke burgemeester. De voor de benoeming van de burgemees ters verantwoordelijke minister Da- les had voor de viering van dit "mijl paaltje" alle vrouwelijke burge meesters van Nederland uitgeno digd. Friese raadsstukken Het Friese Tietjerksteradeel gaat zijn taalbeleid aanpassen. De ge meente voert hiermee het besluit van de rechter uit dat raadsstukken zowel in het Fries als in het Neder lands verkrijgbaar moeten zijn. Sinds 1982 streeft Tietjerksteradeel ernaar 7 tot 10 procent van de ge meentestukken in de Friese taal te laten verschijnen. Hiertegen ont stond binnen de gemeente verzet. De Friese stukken zullen vanaf nu ook in het Nederlands verschijnen Nieuwe Beatrix De meest gangbare postzegels - die waarop de afbeelding van koningin Beatrix in puntjes is weergegeven - krijgen een nieuwe stijl. Wat mo menteel in kleur is, wordt binnen kort wit en wat nu nog wit is, wordt gekleurd. De postzegel van 75 cent wordt het eerst vernieuwd. De PTT geeft deze nieuwe zegel uit op 14 maart. De stijlwijziging is mogelijk door nieuwe druktechnieken. DEN HAAG (GPD) De samen- De Nederlandse noodhulp op werkende hulporganisaties vinden zich wordt overigens niet door de de kritiek van de Inspectie Ontwik- IOV over de knie gelegd. De nega- kelingssamenwerking te Velde tieve conclusies in haar evaluatie- (IOV) op hulpacties voor de Derde rapport behelzen de dumping van Wereld onterecht. Het IOV ver- tarweoverschotten, die de Afrikaan- klaarde begin deze week dar de Eu- se voedselproduktie kapotmaakt en ropese tarwestroom naar de Deerde de lokale bevolking totaal afhanke- Wereld ondoelmatig is. lijk dreigt te maken van de geboden De stichting Mensen in Nood in hulp. Den Bosch was er als de kippen bij Eindverantwoordelijk man voor om, mede namens instanties als No- het rapport op basis van een grondi- vib, Memisa. Artsen Zonder Gren- ge studie in vijf Afrikaanse landen, zen en Tear Fund, te benadrukken is drs. A van der Wiel. Hij wil geen dat de particuliere hulp juist wèl misverstand over de noodhulp la- goed terecht komt. "We voelen ons ten bestaan: "Wij maken een duide- als organisatoren van de huidige lijk onderscheid tussen noodhulp Afrika-actie dan ook beslist niet en structurele hulp. Bovendien ke- aangesproken", aldus W. Hooglugt ken we in principe slechts naar de van Mensen in Nood. besteding van overheidsgeld". ROTTERDAM (GPD) - Piet de Visser overweegt uit de Tweede Ka mer te stappen. Hij is woedend op de leiding van zijn PvdA-fractie. Die heeft De Visser dezer dagen per brief verweten zich met aan de frac tiediscipline te houden. Het Rotter damse PvdA-Kamerlid zou dat ge daan hebben door in een interview in de Haagse krant Het Binnenhof harde kritiek te uiten op de fractie leiding. Die kritiek ging over de vol gens De Visser zeer slechte manier waarop het PvdA-standpunt over de Nederlandse betrokkenheid bij de Golfoorlog tot stand kwam. De Visser heeft, als reactie op de brief, al zijn werkzaamheden voor de PvdA-fractie opgeschort. Hij wacht nu het PvdA-congres van ko mend weekeinde af. Krijgt hij daar geen genoegdoening, dan stapt hij mogelijk uit het parlement. De Vis ser liet dat gisteravond weten op een vergadering van zijn Rotter damse partijgewest. "Het gaat om het recht van een fractielid op een afwijkend standpunt, het recht op kritiek op het fractiebeleid". aldus een zeer geëmotioneerde De Visser. Het Kamerlid, ook bekend als 'Paspoort-Piet' vanwege zijn activi teiten in het parlement bij de pas poort-affaire, kreeg onmiddellijk steun van geschokte Rotterdamse partijbestuurders. Het gewestelijk bestuur wil het naadje van de kous weten over deze kwestie en zal op heldering vragen bij de top van de PvdA. Maar men waarschuwde dat de rel rond De Visser niet de hoofd moot op het congres moet worden. Daar moet het voornamelijk gaan over het PvdA-standpunt over de Golfoorlog en niet over persoonlij- Paspoort-Piet gooit zijn kont tegen de krib Het PvdA-Kamerlid Piet de Vis- ke kwesties. Eén Rotterdamse afge vaardigde zei tot De Visser: "Bijt door de zure appel heen en pak je werk in de Kamer weer op, daar voor ben je gekozen. Dat je het er moeilijk mee hebt snappen we, maar we helpen je wel". Piet de Visser gruwt ervan dat de PvdA geen fatsoenlijke discussie heeft gevoerd over de verantwoor delijkheid als regeringspartij voor de Nederlandse betrokkenheid bij de oorlog. "We zijn er gewoon inge- rommeld, ingerotzooidzei hij gis teravond in Rotterdam. "Ene Melkert hield ons voor dat we er nog over zouden praten, voordat het werkelijk'oorlog zou worden Piet. je hebt mijn garantie, zei Melkert nog. Maar ik heb gezegd: onzin, we houden de zaak niet in de hand. Da delijk slaat daar in de Golf de vlam in de pan en dan kunnen wij niet nog eens even gaan vergaderen over wat we als PvdA doen. Dus moesten we dat eerder doen. vond ik. Drie dagen later, 11 januari, was het Ka merdebat en gaf Lubbers toe. In die nacht viel in de Tweede Kamer in feite de beslissing dat Nederland in oorlog zou gaan. als het ultimatum van 15 januari zou verlopen. Zonder een voorafgaande discussie in de PvdA". "Daarom heb ik toen voor de mo tie van Groen Links gestemd. Op 16 januari hadden we in de fractie wel een discussie. Maar toen was de be slissing dus al gevallen. Daarom heb ik op dat moment met de fractie ingestemd, omdat het er toch niet meer toe deed. En dat was stom van me, ik geef het toe. Want toen leek het alsof die De Visser weer aan het zwalken was. Later heb ik tegen Het Binnenhof kritiek geuit op de frac tieleiding over deze procedure en daarop kreeg ik die brief, waarin Thijs Woltgens mij verweet dat ik me niet aan de fractiediscipline hield". trum Nederland waaruit beide par tijen de conclusie hebben getrok ken dat er wel degelijk risico's kle ven aan de kerncentrales. Zij willen dat de kerncentrales buiten wer king blijven na de gebruikelijke on- derhouds- en reparatieperiodes in de komende maanden. Dodewaard is nu tijdelijk buiten bedrijf tot half februari en Borssele stopt tegen die tijd voor zes weken. De CDA'er Lansink ergerde zich aan de opstelling van zijn PvdA-col- lega Feenstra, want "in het verkeer vallen duizenden doden. Dat leggen we toch ook niet stil". De gemeente Beuningen wil dat de kerncentrale in Dodewaard met het oog op mogelijke terroristische aanslagen tijdelijk wordt gesloten. De sluiting zou moeten duren totdat de Golfoorloorlog is beëindigd. "Een oorlog in het buitenland hoeft hier niet te worden voortgezet". Joodse en moslimorganisaties waren het gis teren tijdens een gezamelijk overleg zeer met elkaar eens. <»°t® anpi AMSTERDAM (ANP) Joodse en moslimorganisaties zien de gezame- lijke bijeenkomst gisteravond in Amsterdam als een "belangrijke stap voor het behoud van een tole rante samenleving". Tijdens het ruim twee uur durende overleg spraken de organisaties hun be zorgdheid uit over de heersende vooroordelen in Nederland. Bin nenkort willen ze weer bij elkaar ko men om over dit onderwerp te spre ken. Drie joodse kerkorganisaties - het Nederlands-Israëlitisch Kerkge nootschap, het Portugees-Israëli tisch Kerkgenootschap en het Ver bond van Liberaal-Religieuze Jo den), het Joods Maatschappelijk Werk en het Centrum voor Informa tie en Documentatie Israël - verte genwoordigden op de bijeenkomst de joodse gemeenschap. Van mos limzijde namen de World Islamic Mission (moslims van Surinaamse afkomst), de Turks-Islamitische Culturele Federatie, de Unie van Marokkaanse Moslim Organisaties in Nederland en het Moslim Infor matie Centrum deel. Zowel de joodse als de moslimge meenschap benadrukten gisteren dat er onderling geen problemen bestaan. Ze spraken op de bijeen komst dan ook niet over politiek. ook in de Nederlandse samenleving mag geen invloed op de harmonieu- zijn vertegenwoordigd, hoeft hier ze samenleving in Nederland heb niet te worden voortgezet," ver- ben", verklaarde hij. klaarde secretaris N. Joeman van de Volgens F. Ensel van het Joods koepelorganisatie van Surinaamse Maatschappelijk Werk - dat het ini tiatief voor het gesprek had geno men - zou het niet verstandig zijn na Het gesprek was preventief be- dit gesprek niet meer bij elkaar te doeld. De vooroordelen in Neder- komen. Daarom is afgesproken dat DEN HAAG (ANP) - Als er nu ver kiezingen voor de Tweede Kamer zouden worden gehouden, zou de PvdA 8 van haar 49 zetels verliezen D66 zou flinke winst boeken met een stijging van 12 naar 18 zetels en ook het CDA blijft in de lift met een stijging van 54 naar 57 zetels. Dat blijkt uit een gisteren gepu bliceerde peiling van het onder zoeksbureau InterView. De WD staat op een licht verlies met een da ling van 22 naar 20 zetels, terwijl Groen Links met een zetel winst op 7 Kamerleden terecht zou komen. Onderzoeker De Hond heeft on danks de slechte uitslag voor de PvdA toch een opbeurend woord voorde sociaal-democraten. De hui dige uitslag is ongeveer 2 procent beter dan het dieptepunt van eind vorig jaar. Ook blijkt volgens De Hond uit de onderzoeksgegevens dat het standpunt van de PvdA over de Golfoorlog de partij geen extra schade heeft toegebracht De winst van D66 is trouwens niet alleen ten koste gegaan van de PvdA, zoals anders vaak het geval is. De democraten halen hun winst nu bij alle partijen weg. Het vertrouwen van de kiezers in de regering heeft sinds het uitbre ken van de Golfoorlog volgens De Hond een opmerkelijke stijging on dergaan. In het laatste kwartaal van vorig jaar had 40 procent van kie zers vrij veel tot erg veel vertrouwen in de regering, terwijl dat nu geste gen is tot 50 procent. Dit laatste is gezien de ervaringen van de afgelopen tien jaar een rela tief hoge score, aldus De Hond. Vooral de stijging van de PvdA-kie- zers is opvallend Had in het laatste kwartaal van vorig jaar nog 35 pro cent veel vertrouwen m de regering, nu is dat percentage gestegen tot 49. Tweede Kamer houdt twijfels bi j rampenbestri j ding DEN HAAG (GPD)- De Tweede Ka mer houdt grote twijfels over de rampenbestrijding in ons land. Mi nister Dales (binnenlandse zaken) en staatssecretaris Simons (volks gezondheid) konden onlangs de ge uite kritiek niet doen verstommen. Zij gaven toe dat er nog wel leemten bestaan, maar maakten melding van 'afspraken die in de praktijk goed werken'. De Kamer zal overigens binnen kort de Wet Geneeskundige Hulp verlening bij Rampen wel aanvaar den. Zij kan moeilijk anders, want deze wet wordt het sluitstuk van een zogeheten drieluik voor de ram penbestrijding. Samen met de Rampenwet en de Brandweerwet moet zij voor een sluitend geheel zorgen. Een wettelijke regeling voor de inzet van 'medische onderdelen' by calamiteiten ontbreekt nog aan het geheel. Uiteraard vormt dit geen be lemmering om (bijvoorbeeld) crash teams uit ziekenhuizen te doen uit rukken. Maar het is noodzakelijk om de gehele organisatie, die in de plaats van de Bescherming Bevol king (BB) is gekomen wettelijk te regelen. Dales zei dat bij rampenbestrij ding bewust veel ruimte is gescha pen voor lokaal optreden. Rampen bestrijding is maatwerk. De alom geuite bezwaren tegen het 'bureau cratisch netwerk' van bevoegdhe den en verhoudingen tussen instan ties wees zij van de hand. "Wat we voorstellen is juist praktisch", aldus de bewindsvrouw Alders geeft bijdrage aan vier grote steden DEN HAAG (ANP) - Minister Al- De regio Rotterdam, waar in de 30.000 woningen op het program- ders (volkshuisvesting, ruimtelijke betreffende periode 45.000 wonin- ma. ordening en milieubeheer) heeft de gen moeten komen, is een grond- De Vierde nota extra, die eind vo rig jaar werd gepresenteerd, bevat geen financiële onderbouwing. Dat en Utrecht) een bedrag van in totaal woordvoerder van de gemeente heeft inmiddels geleid tot kritiek 950 miljoen gulden geboden. Het Rotterdam. De overige gemeenten geld is bedoeld voor de bouw van wilden dinsdag niet zeggen wat hun woningen gedurende de komende in het vooruitzicht is gesteld. Een 15 jaar. Een woordvoerder van één woordvoerder van de gemeente an onder meer de Raad voor de Volkshuisvesting (Ravo). Dit ad viesorgaan hield Alders vorige week voor dat zijn beleid zal mis van de Randstadprovincies heeft Den Haag liet slechts weten dat het iukkcn zonder een fikse financiële dat gisteren gezegd 'te weinig' is. Een woêrdvoerder van Alders be vestigt slechts dat aan de vier stads- njectie van het rijk. zeker nu de overheid de gesubsidieerde wo ningbouw wil verminderen Wil het bouwen in de stadsgewes- gewesten een njksbod' is gedaan. ,cn aantrekkel k zlJn v00r het be waar over nagedacht kan worden - v c ui. i. drijfsleven, dan moeten er voldoen- Dedefimtiete besluitvorming vindt de d ku„ y y d eind februari plaats. Volgens de Vierde nota extra, waarin Alders het ruimtelijk b voor de komende 25 jaar heeft gelegd, moeten er in de Randstad AMSTERDAM (IPS) - Ook ont wikkelingssamenwerking zal mis schien niet ongeschonden uit de be sprekingen over de tussenbalans komen. Maandag lekte uit dat pre mier Ruud Lubbers heeft voorge steld in deze kabinetsperiode een miljard gulden te bezuinigen op deze post. Het voorstel werd in eer ste instantie door de minister-presi dent tegengesproken maar hij heeft inmiddels minister Pronk (ontwik kelingssamenwerking) van zijn be zuinigingsplan op de hoogte ge steld. ronduit 'onaanvaardbaar'. WD- fractiespecialiste Erika Terpstra zei te hopen dat het thuishoort in de ca tegorie 'wilde plannen' en Groen Links wijst de bezuiniging zonder meer af. Alleen het CDA onthoudt zich van commentaar totdat de defi nitieve resultaten van de tussenba lans aan de Kamer worden gepre senteerd. Lubbers zal met dit bezui- De 'jacht op vijftien miljard', het nigingsvoorstel in ieder geval een bedrag dat de tussenbalans moet groot deel van de Tweede Kamer, opleveren aan bezuinigingen, vol- inclusief coalitiepartner PvdA. te- trekt zich achter gesloten deuren, gen zich vinden. Op het ministerie van ontwikke lingssamenwerking weigeren amb tenaren het bestaan van Lubbers' voorstel officieel te bevestigen, evenals een tegenvoorstel van Pronk om een half miljard te bezui gaven voor de opvang van asielzoe kers of hulp aan Oost-Europa, zon der dat de 1,5 procent norm officieel v. w». wordt aangetast. In het regeerak- 485.000 woningen worden gebouwd r- - koord is echter ook afgesproken om tussen 1995 en 2015. Die moeten zo- get noemde het voorstel gisteren len. Nederland besteedt al sinds behalve een toename van de kosten Veel mogelijk terecht komen in de degelijk serieus ter discussie staat. Binnen en buiten de Tweede Ka mer is furieus gereageerd op de plannen van Lubbers. PvdA- woordvoerster Josephine Verspa- ook te besnoeien op ontwikkelings hulp, aldus Arnold Fortuyn van de katholieke organisatie Cebemo. Het is nog onduidelijk hoe Lub bers de bezuiniging denkt in te vul len. Nederland besteedt al sinds 1973 1,5 procent van het Netto Na- voor asielzoekers geen nieuwe ver meenten mag niet verwacht worden !"5 .ir'VL.Tt ££3 da< dla °P kosten ontwik- Alders het ruimtelijk beleid kt.,cn a,dusHd(, ^,vo tionaal Inkomen (NNI) aan ontwik kelingshulp. In het regeerakkoord staat dat deze norm gehandhaafd wordt. vuilingen op te nemen. Pronk is zich nu aan het inspan nen om nog een derde manier te vinden waarbij de 1,5 procent norm Lubbers heeft voorgesteld om het overeind blijft, bijvoorbeeld door te budget voor de 'zuivere' ontwikke- schuiven met leningen die voor ont- lingshulp (dus zonder vervuilende wikkelingssamenwerking worden posten) terug te brengen van de hui- afgesloten, maar op de begroting dige 0,92 procent van het Bruto Na tionaal Produkt (BNP) tot 0.7 pro van financien staan. Voor de PvdA zijn de beide ande- Ook de vier medefinancieringsor- voortrekkersrol door bov ganisaties (Novib, Hivos, Cebemo norm te gaan zitten, en Icco) wijzen de bezuinigings plannen af. Ze laten de laatste tijd cent. Dat is de norm die internatio- re manieren in ieder geval onaan- naal wordt aangehouden voor de rij- vaardbaar. Verspaget: 'Terwijl de 'Hvoorgaande kabinetten de 1,5 pro een cent norm overeind hebben gehou- deze den zou uitgerekend een kabinet met de PvdA daaraan gaan tornen." Met het geld dat het terugschroe- Eventuele plannen om de bezuini- van het percentage op zou leve- ging te realiseren via grotere vervui- stadsgewestcn, zodat het Groene Hart van de Randstad gespaard blijft. De Vierde nota extra geeft ook aan hoeveel woningen er tussen 1995 en 2005 in de vier stadsgewes ten moeten komen. In het stadsge west Amsterdam zijn dat er 90.000, in het stadsgewest Den Haag 45.000, evenals in het stadsgewest Rotter dam. Voor het stadsgewest Utrecht staan in de genoemde periode Oudste inwoner zondag 109 jaar VEENWOUDSTERWAL (ANP) - De oudste inwoner van Nederland, Trijntje Jansma-Boskma uit het Friese Veenwoudsterwal wordt zondag 109 jaar. In deze plaats werd zij op 3 februari 1882 ook geboren Voor Fnesland is deze verjaardag ook een bijzonder feit Nog nimmrr bereikte iemand in deze provincie in deze eeuw de leeftijd van 109 jaar nigen. Tussen de regels door wordt voor de Derde Wereld in Nederland echter duidelijk dat het budget van ÉlMrif ontwikkelingssamenwerking wel steeds vaker horen dat de aandacht ren (ongeveer een miljard) kunnen ling, kwalificeert zij als een "nacht- uit de begroting voor ontwikke- merrie-scenario". "Als dat gebeurt lingssamenwerking andere onkos- dan is die 1.5 procent een leu- ten worden betaald. Zoals meer uit- genachtig schijngetal geworden." ADVERTENTIE Hartelijk welkom op 31 jan. m Motel Bijhorst. Zi|deweg 54. Wassenaar Aanv 20 00 u Toegang gratis Informatie over onze reizen, mkl. Thailand en MaldS'O Zg 'individuele'groepsreizen Info 03404-51100 RVTC Indonesia (hd SGR)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3