11 j w<vi Piket op weg naar nieuwe mijlpaal SpooTTV Kemkers bedankt voor sprinttoernooi Zwemmers LZ in conditie Start De Bie is nog niet zeker Verlies Dekker Ulrike Maier gaat op herhaling WOENSDAG 30 JANUARI 1991 JÜHEZZiJ redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden Kater De zoete smaak van de overwin ning. vorige week bij Docos, was bij Nico Oosterlee (bij ARC heet- te-ie vroeger Niek) wel bijzonder snel weggespoeld. Erger, aan de confrontatie tegen Leiden voor de LD-Cup bewaart de voetballer van Rijnsburgse Boys nog steeds een levensgrote kater. Niet als ge volg van een extra overwinnings pilsje. maar vanwege het optre den van een (nog steeds niet op gespoorde) dief. Die was namelijk zo brutaal om de Opel GSI van Oosterlee te pikken op het mo ment dat de Alphenaar zich op het veld inspande. Nu is het ste len van waardevolle spullen op sportaccommodaties (helaas) de gewoonste zaak van de wereld ge worden. Dat vindt het dievengil de kennelijk ook. Zij hebben de bakens verzet. "Een vreemde, ook een beetje en ge gewaarwording" vindt Oosterlee. in het dagelijks leven onderwijzer. Hij vermoedt dat hij het slachtoffer is geworden van een georganiseerde misdaad: "Iemand is me gevolgd vanaf het moment dat ik het parkeerter rein bij Docos kwam oprijden. Hij was gewoon op zoek naar mijn auto. Dat kan niet anders. Hij wist precies welke kleedkamer ik zat en welke jas ik aanhad". Oosterlee rook onraad op het moment dat hij zijn sleutels mis te. Aanvankelijk dacht-ie dat z'n ploeggenoten hem in de maling hadden genomen, maar het bleek bittere ernst nadat Oosterlee bij de verlaten parkeerplaats was ge arriveerd. Met Fred Arroyo (wiens portemonnee was ont vreemd) meldde de gedupeerde voetballer zich bij de politie. Daar kregen de RB'ers te horen dat het parkeerterrein van Docos gere geld het doelwit is van dieven. Voorzitter Wijnen van de der deklasser bestrijdt evenwel die visie: "Naar mijn weten is dit de eer ste keer dat er een auto gestolen is. Heel vervelend voor die meneer, maar wij kunnen daarvoor niet aansprakelijk worden gesteld. Ze hebben de kleedkamerdeur open gehouden. Dan houdt het voor ons gewoon op". "De kleedkamer is inderdaad tien minuten onbeheerd geweest. Het geld was opgehaald, maar m'n sleutels laat ik altijd in m'n jas zitten. Wat moet iemand nu met sleutels?" Een auto stelen bijvoorbeeld. Oosterlee laat de verzekering de zaak nu verder uitzoeken. Hij moet dertig dagen geduld heb ben. voordat hij pas schadeloos wordt gesteld. Tot die tijd rijdt hij rond in de auto van z'n broer Ri- ny. Die kan het karretje vanwege een zware blessure toch niet ge bruiken. "Wijzer word ik er natuurlijk nooit ran. Of de club nog iets voor m ij doet? Ze hebben me wel ge beld. Dus ik verwacht dat er wat geregeld wordt". Poppenkast Over Docos gesproken. Bij de Morschclub maken ze deze week de nieuwe trainer bekend. Vol gens welingelichte bronnen heet deze man Hennie de Klerk. Juist ja. de huidige trainer van Lugdunum, die nog tot en met het volgende seizoen onder con tract staat in de Kikkerpolder. Hoe een en ander te rijmen is? Als volgt: De Klerk heeft beslo ten dat hg afziet van nog een jaar tje (het vierde) bij de Kikkers en deelde dat gisteravond vóór de training de spelersgroep en na de training het bestuur (verschil moet er zijn) officieel mede. Op beide niveaus kwam het bericht als een behoorlijke surprise. Voorzitter Phil Verstraaten van Lugdunum was in elk geval on aangenaam verrast: "Ik had het eerlijk gezegd niet echt verwacht. Ik betreur dit, maar moet het ook respecteren. Volgens De Klerk is het beter dat hij afziet van een vierde jaar, ook al lag dat in principe vast in het contract. Wij zijn humaan genoeg om mee te werken aan een vroeg tijdige verbreking als hij het ge voel heeft dat de groep onvoldoen de achter hem staat. Want dat was het, een gevoelskwestie. Hij dacht dat hij de groep niet nog een jaar zou kunnen motiveren. Het leek hem moeilijk om door te gaan na dit seizoen. Jammer, hij is toch een trainer met een perfecte instel ling. Maar het initiatief voor de breuk ligt helemaal bij hem". De trainer beaamt dat: "Na drie jaar Lugdunum moet ik me afvragen of het zin heeft door te gaan. En of de trainer en de groep nog op een lijn zitten. Voor mijn gevoel is dat niet het ge val en kon het vierdejaar niets ex tra's brengen. Nog steeds denk ik dat Lugdunum in potentie een eersteklasser is. Dat hoopte ik ook te bereiken, maar het proces daar voor is kennelijk toch langer dan drie of vier jaar". Er waren de afgelopen weken de nodige gesprekken tussen de selectie, de bestuurlijke leiding en het technisch kader. Aange zwengeld door de trainer die wel eens wilde weten of de selectie wel zo ambitieus w8s als hi] zelf. De uitkomst van die sessies wa ren voor De Klerk kennelijk over duidelijk. Volgens Robert de Roo - die in middels is opgestapt, omdat hij in zich in zijn eer voelde aangetast na een wedstrijd schorsing, opge legd toen hij wegbleef voor een oefenwedstrijd - is er tijdens een van de bijeenkomsten door de spelers in meerderheid tegen De Klerk gestemd. Maar De Roo was er zelf niet by op die bewuste avond. Verstraaten en Van Tongeren - wel aanwezig - spreken niet over een stemming 'voor' of 'tegen'. Ze zeggen wel dat De Roo mede de dupe is geworden van de roep van de spelers om meer discipline. Zijn uitleg van het verhandelde is daardoor begrijpelijk, maar min der betrouwbaar. Cees van Tongeren is in elk ge val meer verbaasd over het vroeg tijdige vertrek van zijn trainer dan De Roo. die te kennen geeft dat hij het 'zeer verwonderlijk zou vinden als De Klerk nóg een jaar bij Lugdunum blijft'. Van Tongeren: "Voor mij kwam het als een ver rassing dat hij straks weggaat. Ik vind het jammer, ik kon het goed met hem vinden. Van mij had hij met weggehoeven. Het is toch een klap, vind ik". En welke naam komt er bin nenkort uit de hoge hoed van Do cos, waar op dit moment wordt gezwegen als het graf? Hennie de Klerk: "Dat moet je niet aan mij vra gen. maar aan Docos. Ik ben be nieuwd. Ik heb het clean gespeeld door Lugdunum officieel op de hoogte te stellen en op dit moment heb ik nergens een contract als trainer getekend. Ik zou mezelf op die manier toch in een kwaad daglicht stellen. Maar ik wil ver der in de voetballerij. Ja. en Docos is een van de weinige clubs die nog vrij is". Vreemd is wel dat Docos-voor- zitter Wijnen begin deze week zei 'rond te zijn met een trainer maar eind van de week pas een naam bekend te kunnen maken'. De wereld van de trainers wordt wei eens vergeleken met een carrou sel. Of was het nou een poppen- IcaatT Roda-Ajax afgelast KERKRADE (ANP) - De competi tiewedstrijd Roda JC - Ajax, die voor vanavond op het programma stond, is wegens de slechte conditie van het veld in Kerkrade afgelast. De KNVB heeft voor het duel nog geen nieuwe speeldatum gevonden. Over de bekerwedstrijd tussen beide teams, in de kwart-finales, die op 27 februari in Kerkrade dient te worden gespeeld, bestaat onzeker heid. De KNVB is door de gemeen te, na beraad met de politie, ver zocht uit te kijken naar een andere datum. Chiel Jansen op non-actief gezet LEIDEN - De hoofdklasser Wilhel mus heeft Chiel Jansen op non-ac tief gezet. De trainer was bij de Voorburgse club werkzaam als technisch-coördinator. Het bestuur van Wilhelmus, dat in december Melbi Raboen aantrok, was van me ning dat Jansen niet functioneerde. Jansen was vorig jaar door Roodenburg aangetrokken als trai ner. Vlak voor het nieuwe seizoen zag hij evenwel af van de verbinte- Heerenveen test Rodion Camataru HEERENVEEN (GPD) - Bij SC Heerenveen is sinds maandag Ro dion Camataru op proef. De 75-vou- dig Roemeens international kwam tot eind vorig jaar uit voor Sporting Charleroi. Bij de Belgische eerste klasser was hij overbodig geworden na de komst van Filip Desmet van KV Kortrijk. De 32-jarige aanvaller maakte af gelopen zomer deel uit van de Roe meense selectie op het WK in Italië. In 1987 was hij, uitkomend voor Di- namo Boekarest, met 44 doelpun ten Europees topscorer. Eerder trok Heerenveen René van der Gijp al WIJK AAN ZEE (ANP) - Jeroen Piket is hard op weg een nieuwe mijlpaal in zijn schaakloopbaan te bereiken. De Lei derdorper, die afgelopen zondag 22 jaar werd, komt steeds dichter bij de grens van 2600 ELO-punten. Een zege in de negende ronde van het 53ste Hoogovenstoernooi op de on- deraanstaande IJslander Helgi Olafsson gaf Piket opnieuw een duwtje in de goede richting. Bovendien deelt hij nu met zes punten de eerste plaats in de A-groep met de Britten Mi chael Adams en John Nunn. In de schaakwereld wordt je pas echt voor 'vol' aangezien als je op de wereldranglijst met 2600 of meer punten gewaardeerd wordt. Daar komen momenteel 32 groot meesters voor in aanmerking, met toevallig Adams en Nunn precies op de grens. Piket is als tweede Nederlander 85ste met 2550 punten, maar heeft met zijn gedeelde eerste plaats in Groningen en zijn prestaties van Wijk aan Zee tot nu toe rond de twintig ELO-punten verdiend. "Ik wil die limiet toch wel graag binnen anderhalf jaar bereikt hebben", al dus Piket, die bepaald niet hoog van de toren blaast en zich voorzichtig blijft opstellen. Te kort Begin 1989 werd Piket als 20-jarige de jongste Nederlandse, groot meester. In een open toernooi te Lu gano beklonk hij zijn derde GM- norm in een remise van acht zetten tegen de Roemeen Gheorghiu. Kort daarvoor kwam Piket in Wijk aan Zee met een totaal van zeven pun ten juist een half punt te kort voor de gedeelde eindzege en het beslis sende grootmeesterresultaat. Eenmaal toegetreden tot de natio nale topgarde met GM achter de naam (Euwe, Donner, Prins, Tim man, Ree, Van der Wiel en Sosonko gingen hem voor, Van der Sterren volgde het voorbeeld) ging het min der goed met Piket. "Ik had een doel bereikt. Er viel iets van me af en ineens was het heel moeilijk weer in mijn ritme te komen. Maar gelukkig gaat het de laatste maan den weer veel beter". De Duitser van Tsjechoslowaakse afkomst Vlastimil Hort sprak giste ren zijn oprechte bewondering uit voor Piket. "Ik mag zijn stijl wel. Hij is niet bang en heeft originele inval len. Zijn partijen zijn bijna altijd in teressant. In elk geval is Piket niet het type om kleine broodjes te bak ken. Dat zijn schakers, die saai spe len en alleen maar uit zijn op minie me positionele voordeeltjes". Piket volgde tegen Olafsson met 10. g3 in een Grünfeld-Indiër recen te gedachten van Smyslov en Kortsjnoi. Toen de IJslander, die na een goed begin geheel uit vorm raakte, zich te passief opstelde kwam Piket in zijn element. Toch moest de Nederlander na 26 zetten enige tijd nadenken over een remi se-aanbod van zijn opponent. "Ik liep alle mogelijkheden na en tel kens kwam ik op voordeel uit. Of dat genoeg was voor wist wist ik op dat moment niet, maar doorspelen leek in elk geval geen kwaad te kun nen", aldus Piket. Drie zetten later kon Olafsson al opgeven toen hij met c5 een lawine van vrijpionnen over zich heen kreeg. De IJslander rekte het nog tot de 41ste zet, maar dat was onge twijfeld tegen beter weten in. Piket heeft nu met zes punten al zijn eindscore van vorig jaar, toen hij slechts gedeeld elfde werd, gehaald. Er volgen nog vier ronden. Koploper Adams kwam al binnen veertig minuten (elf zetten) remise overeen met de Amerikaan Fedoro- wicz. Nunn meldde zich opnieuw aan de kop door een knappe over winning op Sokolov, die het waag de de Marshallvariant van het Spaans van stal te halen. De Ameri kaan Seirawan is geheel van slag. Had hij zaterdag nog parmantig te leiding, nederlagen tegen Piket en nu weer Khalifman maakten van hem een anonieme middenmoter. Verstoord Bij de kandidaten-tweekampen in Wijk aan Zee is het evenwicht giste ren in de vijfde ronde eindelijk ver stoord. De nog immer bezeten Vik tor Kortsjnoi zorgde er hoogstper soonlijk voor. Sergej Dolmatov Koploper Adams kijkt om zich heen, in afwachting van zijn partij tegen Fedorowicz. Het duel eindigde in remise waardoor hij nu Jeroen Piket naast zich moet dulden. «oto anpi moest nog even geduld hebben voor zijn eerste volle punt. Maar dat kwam alleen doordat zijn landge noot Artoer Joesoepov weigerde zijn hopeloze stelling op de juiste waarde te schatten. "Hij heeft het hem toch maar weer gelapt", zei Vlastimil Hort na dat Kortsjnoi er in was geslaagd in de vijfde partij tegen de Hongaar Guyla Sax de remise-impasse te doorbreken. "Ik mag dat wel. PATERSWOLDE (ANP/AFP) - Het is lang niet zeker of Danny de Bie zondag in Gieten aan de start kan verschijnen voor het wereldkam pioenschap veldrijden. Althans dat kan worden geconcludeerd uit de reactie van Hein Verbruggen, vice- voorzitter van UCI (Internationale Wielrenunie) en voorzitter van de profsectie (FICP). De Nederlander liet weten dat vrijdag tijdens de UCI-vergadering in Paterswolde de zaak aan de orde zal komen. Het is niet uitgesloten dat de wereldkampioen van 1989 alsnog een startverbod krijgt opge legd. De BWB (Belgische Wielerbond) moest maandag na een kort geding op straffe van een dwangsom van ongeveer 1,4 miljoen gulden in op dracht van de rechtbank in Brussel alle sancties intrekken en de cou reur weer in de Belgische selectie opnemen. "Deze zaak wordt door de UCI met de nodige zorg gevolgd. De Bie staat bij de UCI als geschorst ge boekt. Volgens de BWB hebben controleurs waargenomen dat hij heeft geprobeerd te frauderen. Vrij dag zullen we de kwestie bespre ken", aldus Verbruggen gister avond. "Je loopt het risico dat zon dag in Gieten een geschorste cou reur op het podium verschijnt, die je twee maanden later de prijs moet afnemen. De rechtbank heeft welis waar een uitspraak gedaan in het voordeel van De Bie. Maar het zou best kunnen dat de UCI die naast zich neerlegt. Maar eerst zullen we de affaire grondig bestuderen en onderzoeken". Danny de Bie werd gisteren offi cieel door bondscoach Eric de Vlae- minck opnieuw opgeroepen voor de titelstrijd in Drente. Roland Li- boton, die als reserve de Bie zou vervangen, valt weer af. Tourwinnaar Greg LeMond valt op zijn vroegst volgend jaar augus tus het werelduurrecord (51,151 km) van Francesco Moser aan. Dat verklaarde gisteren in Pau zijn ploegleider Roger Legeay tijdens de voorstelling van de Z-ploeg. Het record, gevestigd in Mexcio, is sinds januari 1984 in handen van de Italiaan. "Het past dit jaar niet in programma. Als je wil slagen heb je veel voorbereiding nodig". Kortsjnoi is bijna zestig jaar en ken nelijk onverwoestbaar. Hij denkt, dat hij nog altijd wereldkampioen kan worden. Eerlijk gezegd geloof ik daar niet in, maar hij doet in elk geval zijn uiterste best", aldus Hort. Kortsjnoi is grootmeester sinds 1957 en bracht het in 1978 en 1981 tot uitdager van Anatoli Karpov in de strijd om de wereldtitel. Het is al de achtste keer, dat Kortsjnoi mee doet aan het kandidatentoernooi. In een Engelse partij had Kortsj noi al snel met wit de overhand. Sax probeerde het met het drie-ryensys- teem, vermoedelijk ingegeven door zijn Zweedse secondant Ulf An- dersson. Hij sloot zichzelf echter zo op, dat hij zich in allerlei bochten moest wringen om nog wat ruimte te krijgen voor zijn stukken. Dat kostte zoveel tijd, dat er voor de laatste tien zetten weinig meer te denken viel. Toen Sax een pion inle verde kon hij meteen opgeven. Artoer Joesoepov kon dat ook, maar hij stelde dat fatale moment tegen Sergej Dolmatov nog even uit. In een volstrekt hopeloze posi tie sloot hy na een half uur gepieker nog een afgegeven zet in een enve loppe. maar dat was meer een sym bolisch gebaar. LEIDEN Dat het met de conditie wel goed zit bij een groot aantal van de LZ-zwemmers, was te zien in de midweekse wedstrijd in het Vijf meibad gisteravond. Twee zwem mers van genoemde club scherpte kringrecords aan, op een van de zwaarste zwemdisciplines, de 200 meter vlinderslag. Natasja Sierag gaf zichzelf wel een heel speciaal verjaardagskado door op de 200 meter vlinderslag het bestaande kringrecord met 1,1 se conden te verbeteren. De vechtlus tige kleine Sierag eigende zich het record toe, bij de meisjes tot twaalf jaar, met een tijd van 2.41,2. Christian de Groot kwam op de 200 meter vlinderslag tot een Neder landse toptijd bij de jongens gebo ren in 1975. Hel kringrecord dat hij al op zijn naam had staan met 2.15,3 verpletterde hij met maar liefst 4,5 seconden en bracht het op 2.10,8. Niet alleen kringrecords werden verbeterd, ook de startbewijzen voor de Nationale Winterkampioen schappen waren nog te verdienen. Remco Singeling deed dat nog op de 200 meter vlinderslag met ook voor hem een landelijke toptijd voor een twaalf-jarige van 2.32,8. Richard van Duyvenbode ging wel erg hard van start op de 200 me ter vlinderslag gezien zijn tussen tijd van 1.06,9, wat ook landelijk ge zien een van de snelste tijden is. Wat hij uiteindelijk op de dubbele af stand neerzette op de klokken ver raste eenieder: 2.24,7, waarmee hij in zijn jaargang geboren in 1977 ab soluut de snelste is. Opnieuw verraste de jongens- ploeg tot zestien jaar. Aan het begin van het seizoen was het. volgens trainer Robert van Zijp, bijna on denkbaar dat er een estafette-kwar tet ingeschreven zou kunnen wor den. maar de mannen Christian de Foreholte buigt zich over kwestie Kecskeméthy LEIDEN - De commissie topsport van handbal-eredivisionist Noor- lander/Foreholte spreekt zich van avond uit over de problemen die de speelsters hebben met trainer Jan Kecskeméthy. De Voorhoutse se lectie heeft gisteren de bezwaren of ficieel overhandigd aan de commis sie. De Tsjechische coach is volgens de spelersgroep afgelopen weekein de tijdens de wedstrijd Hellas - Fo reholte te ver gegaan in zyn kritiek op het team De trainer bezigt door gaans uiterst vrouwonvriendelijke woorden tijdens de coaching. Kecs keméthy heeft al te kennen gegeven dat hij niet van zins is een andere methode te volgen. Groot. Richard van Duyvenbode. Robert Jan Bakker. Arjan Kamer en Remco Singeling hebben de afgelo pen maanden zoveel progressie ge maakt, dat inmiddels twee startbe wijzen zijn veroverd. Na de 4x100 meter vrije slag werd nu ook nog de 4 x 200 meter vrije slag binnenge haald. Van Zijp wirt dat Sfyn plottg op dat nummer weinig potten heeft te breken, maar is desalniettemin bijzonder in zijn sas. NORA BAKKER WOENSOAG 17 00-19 00 EURO Ne* South Wales Open tenniskampioenschappen voor 17 30*8 00 Ned 3 Studo sport WK sk>- èn. slalom mannen 17 30-18.00 BBC 2 Autoraces vanuit Wy- keham Forrest 10 00-19 00 Sportnet STOP wereld van kampoenen 19 00-19 30 EURO WK Circua 19 00-21 00 Sportnet VS PGA Golf 19 15-19.30 TV5 Fan de sport. sk*n. 19 30-20 00 EURO Eurosport News 20 00-21 00 EURO Trans World Sport 20 00-22 00 BRT 2 Sportavond 21 00-22 00 Sportnel Rallyrspori hoogte punten Parijs/Dakar 21 00-22 00 EURO Sk. Report 21 25-22 00 Ned 3 Studio sport. 22 00-23 00 Sportnet Wereld van Kam- 22 00-23 00 EURO Boksen 22 15-22 20 Super Channel Sports news. 22 15-22 30 Ned 3 Studo sport journaal 23 00-00 00 EURO Indoor SpeeOway m Parijs 23 00-00.30 BBC 1 Sportsn^M. met FA Cup voetbal. WK skiön en basketbal Kingston-Barcelona 23 00-01 00 Sportnet NHL IJshockey 00 00-00 30 EURO Eurosport News 00 30-02 30 EURO Tenn.s Verenigde Stalen-Europa 01 00-02.00 Sportnel Sktfn. DONDERDAG 08 00-09 30 Sportnet Go auto- en motor- sportmagnnne 00 30-09 00 EURO EuroO»CS 09.00-10.00 EURO Voiioybaltoemooi in Brussel 09 30-11 00 Sportnet Boksen voor profs m de VS. 09.50-13.45 Did 1 Sport eitra WK skiftn 10 00-11 30 EURO WK SkiAn voor vrou- 11 00-12 00 Sportnel STOP weretd van kampoenen 11 30-1230 EURO Indoorkampoen- schappen Speedway 12 00-14 00 Sportnet Snooker Grote Pnjs van Norwich Unon 12 30-1400 EURO WK Sk»én voor vrou- 14 00-14 30 EURO Eurobics 14 00-15 00 Sportnet Pro Ski Challenge 14 30-16 00 EURO EK Kunstr.jden op de schaats m Bulgarije 15 00-16 00 Sportnet International Motor sport 16 00-17.00 EURO Hoogtepunten van het WK rwemmon .n Perth 16 00-10 00 Sportnet NHL IJshockey ASSEN (ANP) - Gerard Kemkers doet het komend weekeinde niet mee aan de Nederlandse kampioenschappen sprint. Dat heeft voorzitter Sol van het organisatiecomité gisteren laten weten. All- rounder Kemkers was voor het toernooi in Assen ingeschreven. Na tegenvallende spriritprestaties het afgelopen weekeinde tij dens wereldbekerwedstrijden in Collalbo en Innsbruck besloot de schaatser uit Eelde af te zien van deelneming. Hij wordt vervangen door Erik de Vries uit Delft. ploeg, op trainingskamp in Collalbo (Ita), terug naar huis. Aan het toernooi doen de Sov jetunie, Duitsland en Nederland met het maximale aantal van vier rijdsters mee. De Amerikanen zijn gerechtigd twee deelneemsters af te vaardigen. De gemelde deelneemsters zijn: Maheux en Stewart (Can), Kivipelto (Fin), Van Gennip, Zijlstra, Van Schie en Voetelink (Ned), Belci en Felicetti (Ita), Hashimoto, Kaeriya- ma en Uehara (Jap), Ziuli Wang en Quaobo Ya (Chi), Chong Chang Suk (NKo), Yttredal en Tönsberg (Noo), Borkowska en Zdrojek (Pol), Das- calu (Roe), Krohn (Zwe), Kleemann, Warnicke, Adeberg en Becker (Dui), Bojko, Polozkova, Bonadi- senko en een nader aan te wijzen rijdster (Sov), Hunyady (Oos). De politie van Heerenveen neemt tijdens de wereldtitelstrijd- schaatsen voor allrounders in het ijsstadion Thialf meer maatregelen dan gebruikelijk om de veiligheid te garanderen. De extra beveiling WARMOND - De vrouwen van Dek- houdt verband met de vrees voor ker Squash hebben ook de derde eventuele aanslagennaar aanleiding De gecombineerde wedstrijd in Ti- rol was zijn eerste internationale op treden dit seizoen. Hoogste klasse ring was de 25ste plaats op de 500 meter. Meer dan een jaar onder vindt Kemkers hinder van een zoge heten zwabberbeen. Het is onwaar schijnlijk dat hij dit seizoen nog in wedstrijden uitkomt. Verenigde Staten heeft nog geen deelneemsters gemeld voor het toernooi om het wereldkam pioenschap schaatsen, dat dit week einde in Hamar (Noo) wordt gehou den. Ook Frankrijk heeft nog geen rijdster ingeschreven. Dat maakte het organsatiecomité gisteren be kend. Beide landen hebben bij de voor inschrijving wel een delegatie aan gekondigd. In beginsel had die ui terlijk maandagavond moeten zijn bevestigd. In verband met de Golf oorlog keerde de Amerikaanse wedstrijd in de play- offs om het kampioenschap van Nederland te gen HSRC niet in winst kunnen om- van de Golfoorlog. Het toernooi .vordt op 9 en 10 februari gehouden. Over de aard van de maatregelen zetten. Liz Weare opende overigens wil de plaatselijke politie niets zeg- veelbelovend voor Dekker met e 3-0 gamewinst tegen Burgers, 9-7,9- 2, 9-6. Dat het in de volgende wedstrij- gen. Er wordt verwezen naar het mi nisterie van binnenlandse zaken, dat evenmin uitlatingen doet. Ook de gemeente Heerenveen en het or den moeilijk zou worden wist de ganisatiecomité Thialf wilden niet ploeg. Mary Gillies kreeg Annema- ingaan op vragen rie Peters tegenover zich, de jonge- heidsaspecten. re zuster van de nummer 1 van Dek ker. Mariette Peters. Technisch ont- Aan het toernooi, waarvoor al maanden geen kaart meer is te krij- liepen beide speelsters elkaar niet gen, mogen twee Amerikanen deel zo bar veel maar de nummer 2 van nemen. Het organisatiecomité liet HSRC is een stuk jonger dan Gillies gisteren desgevraagd weten dat de en dat scheelde vooral in de derde Amerikaanse bond zich nog niet game. Gillies vocht bewonderens- heeft gemeld, waardig, haalde onvoorstelbaar veel en had met wat meer geluk ze ker een game kunnen pakken. Dat had de wedstrijd wellicht een ander slot gegeven. Nu was zij na 7-9, 7-9 leegespeeld, 3-9. Het klapstuk van de wedstrijd moest echter nog komen. Terwijl ei genlijk Dekker Squash zich al min of meer met een nederlaag had ver zoend, omdat werd aangenomen dat Mariette Peters tegen Mariette Remijnse weinig kans zou maken begon de Warmondse zo sterk dat Remijnse geen moment meer dacht aan een simpele winst. Dat werd het ook niet, 9-8,8-10, 9-7,5-9 en tenslot te 2-9. Met een diepe zucht van op luchting van de nummer 1 van HSRC. HINTERGLEMM (DPA) - Ulrike Maier maakt van winnen geen gewoonte. De Oostenrijkse pleegt haar wedstrijden uit te zoeken. Slechts wereldkam pioenschappen lijken in aanmerking te komen. Met succes prolongeerde de 23-jarige Maier gisteren in Hinterglemm de wereldtitel op de super-reu- zenslalom. "Ik vond het al reuze leuk er bij te zijn", sprak ze. "Ik begrijp niets van deze overwinning". Net als twee jaar geleden in Vail was geen rekening met haar gehouden. Haar erelijst is beperkt. Toch was zij in het wereldbekercircuit was elf-hon derdste seconde sneller dan de Franse routinier, Carole Merle. De Oosten rijkse Anita Wachter werd op dertien-honderdste derde.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17