Letse agenten eisen vertrek van minister Toekomst Somalia nog uiterst onzeker Verzet Somalia wil nu een democratie Sovjet-troepen sluiten grensposten in Litouwen Misdaden DDR-top moeilijk te bewijzen EG-kantoor in Johannesburg Rechtbank weigert zaak tegen Noriega te seponeren Boze mijnwerkers belagen Vlaamse eerste-minister BUITENLAND VILNIUS/RIGA (AP/Rtr/AFP) Enkele honderden Moskou-gezinde Letse politieman nen hebben gisteren op een bijeenkomst in Riga de Letse president Gorbunovs uitge jouwd en het aftreden geëist van hun chef, minister van binnenlandse zaken Vaznis. In Li touwen hebben Sovjet-troepen twee grensposten gesloten. President Gorbunovs. minister Va znis en ook premier Godmanis wa ren aanwezig op een bijeenkomst in de universiteit van Riga. waar zij tij dens een vier uur durende zitting de confrontatie aangingen met de Let se politie. Het aanwezige gezel schap van 500 tot 800 agenten bleek overwegend te bestaan uit etnische Russen, Oekrainers en Wit-Russen, die niets voelen voor het Letse onaf hankelijkheidsstreven. De agenten floten en joelden toen Vaznis in een toespraak zei dat hij de politiedienst had willen depoliti seren. Ook president Gorbunovs werd het spreken herhaaldelijk on mogelijk gemaakt. De agenten lie ten een luid applaus horen toen een leider van de Moskou-gezinde groep binnen de Letse politie, kolo nel Gontsjarenko. vroeg om het on middellijke ontslag van Vaznis. Hij zei dat hij nog dezelfde dag naar Moskou zou reizen om Sovjet-mi nister van binnenlandse zaken Bo ris Pugo "de situatie uit te leggen". Pugo is een etnische Let, maar te genstander van het streven naar on afhankelijkheid van de Baltische republieken. De Letse prerfiier Godmanis verdedigde Vaznis en noemde hem een "professioneel" bestuurder. De Moskou-gezinde politieman nen beklaagden zich over het be sluit van Vaznis om de politie niet langer toe te staan in diensttijd ac tief te zijn voor de communistische partij. Verder protesteerden zij te gen onderbezetting, lage salariëring en tegen een wet die politieagenten in Letland sinds kort verplicht de Letse taal te leren. Gorbunovs zei dat in Letland een "politieke veldslag" gaande is tus sen het naar onafhankelijkheid stre vende Volksfront en het deel van de communistische partij dat trouw is aan de centrale regering in Moskou. De recente ontwikkelingen hgbben laten zien dat de politieke strijd ook kan omslaan in een gewelddadige confrontatie, aldus Gorbunovs. Lang verwacht beraad Mandela en Buthelezi JOHANNESBURG (GPD/AP) - De leiders van de belangrijkste zwarte politieke organisaties in Zuid-Afrika, ANC-voorman Nelson Mandela en Inkatha-chef Mango- suthu Buthelezi, prpberen vandaag een oplossing te vinden voor het conflict tussen hun partijen, dat in de afgelopen vier jaar aan minstens 5000 mensen het leven heeft gekost. Het beraad wordt in Zuid-Afrika gezien als. van cruciaal belang voor de toekomst van het land. Zolang ANC en de Zulu-beweging Inkatha de strijdbijl niet begraven, is de tot stand koming van een nieuw poli tiek bestel in Zuid-Afrika vrijwel onmogelijk. Zowel Buthelezi als Mandela zullen met een 'positieve grondhouding' hun opwachting in Durban maken. Twee maanden ge leden nog weigerden Mandela en Buthelezi pertinent elkaar onder ogen te komen, zelfs toen ze allebei een zelfde woonoord bezochten dat kort tevoren het toneel was geweest van bloedige botsingen tussen Zulu's en Xhosa. Mandela en Buthelezi kennen el kaar sinds het begin van de jaren veertig en Buthelezi was ooit zelf ANC-lid. Tijdens de gevangenschap van Mandela hielden zij via een briefwisseling contact met elkaar. Maar sinds Mandela in 1962 gevan gen werd gezet vanwege zijn, zoals het heette, regeringsvijandige acti viteiten, hebben de twee elkaar niet meer in levende lijve ontmoet. De uitkomst van het overleg wordt overigens met gemengde ge voelens tegemoet gezien. Gevreesd wordt dat de ontmoeting te laat is gekomen en dat de tegenstellingen te zeer zijn verhard. BRUSSEL (IPS) De Europese Commissie opent half februari een kantoor in de Zuidafrikaanse stad Johannesburg. Het kantoor krijgt tot taak toe te zien op de uitwerking van de zogenaamde "positieve" EG- maatregelen om een einde te maken aan de apartheid.. Organisaties die zorg dragen voor het anti-apart- heidsbeleid van de EG in Zuid-Afri ka hebben zich verzet tegen de EG- vestiging in Zuid-Afrika Coupleider gedood JOHANNESBURG (AP) - De voortvluchtige luitenant-generaal Charles Sebe, die zaterdag deelnam aan een couppoging in het Zuidafri kaanse thuisland Ciskei, is in een ziekenhuis doodgeschoten door sol daten van de regering. Dat heeft het Zuidafrikaanse persbureau SAPA gisteren gemeld. De militaire leider van Ciskei, Gqoza, zei gisteren dat hij op de hoogte was gebracht van de dood van Sebe. Sovjett-troepen van het ministerie van binnenlandse zaken hebben de Litouwse grensposten bij Medinin- kaï en Lavariskes overvallen en op geheven. Dat heeft een Litouwse re geringswoordvoerder gisteren ge meld. Volgens woordvoerder Azu- balis vuurden de troepen zondag avond bij hun bestorming schoten af, sloegen ze ruiten in en namen ze documenten in beslag. Enkele dou aniers liepen klappen op. De drie douaniers bij Medininkai en hun vier collega's bij Lavariskes kregen te horen dat ze het niet moesten wa gen de grenspost weer open te stel len, waarop de "zwarte baretten", zoals de soldaten van het ministerie bekend staan, zich terugtrokken. Bij de overvallen was een tiental soldaten betrokken. Azubalis noemde de handelwijze van het leger een "provocatie", be doeld om de ongewapende doua niers naar de wapens te doen grij pen. Nadat Litouwen zich in maart vorig jaar onafhankelijk verklaarde, werden zo'n 30 grensposten inge steld. Medininkai en Lavariskes lig gen ongeveer 50 kilometer ten zui den van de hoofdstad Vilnius aan de grens met Wit-Rusland. Bom Een vliegtuig heeft gisteren een bom laten vallen bij een dorp in Li touwen. Dat heeft een woordvoer der van het Litouwse ministerie van binnenlandse zaken bekendge maakt. Hij zei dat het nog onduide lijk was waarom de bom was ge gooid en of het om een ongeluk gaat of niet. Het projectiel sloeg in bij Salcininkai, ongeveer 50 kilometer van de Litouwse hoofdstad Vilnius. In Litouwen zijn veel eenheden van het Sovjetleger gelegerd. Bij militaire oefeningen gebeuren ech ter dikwijls ongelukken. De bom sloeg een krater van vier a vijf meter diep en 20 meter door snee tussen een in aanbouw zijnd huis en een boerderij. Een waterlei ding werd erdoor vernield, aldus het informatiebureau van het Li touwse parlement. Van onze correspondent Hans Hoogendijk BERLIJN Harrv Tisch. de vroegere baas van de Oostduitse eenheidsvakbond FDGB en lid van het Politbureau, is de eerste topcommunist die voor de rech ter komt. Vandaag begint het pro ces, waarvoor de belangstelling uit binnen-en buitenland buiten gewoon groot is Bijna 70 journa listen hebben zich gemeld voor de 50 beschikbare plaatsen. Voor het publiek zijn niet meer dan 20 stoelen beschikbaar. De 63-jarige Tisch, die wordt beschuldigd van ontrouw en ver duistering, verblijft al maanden in voorarrest op de ziekenhuisaf deling van de Berlijnse gevange nis Moabit. Zijn buurman is de 84-jarige ex-Stasi-chef Erich Mielke. De tientallen jaren ge vreesde minister voor staatsvei ligheid schijnt intussen zo de ment te zijn dat hij de hele dag via een speelgoedtelefoon vroegere ondergeschikten opdracht geeft regime-tegenstanders te execute ren. Hij is zich van geen kwaad bewust. Ook Tisch speelt de ver moorde onschuld. "Ik wilde toch alleen maar het goede voor ons volk", zei hij. En: "Juridisch ben ik onschuldig. In het proces zal ik geen woord zeggen". Het is aan justitie om te bewij zen dat Tisch wel degelijk schuld draagt. Het grote probleem is ech ter dat in het Duitse eenwordings verdrag is geregeld dat de ex- DDR-bazen volgens het vroegere Oostduitse recht moeten worden beoordeeld. Daarin staat de lei dende rol van de partij centraal en dus kunnen de ex-toppers eigen lijk niet worden vervolgd. Er blijft niets anders over dan ande re misdaden. Tisch is daarom aan geklaagd wegens verduistering en niet wegens de politieke on derdrukking van het volk. Het was in de toenmalige DDR de gewoonste zaak van de wereld dat de Politbureauleden zonder het volk te raadplegen, beschikten over datzelfde volk. Maar dat valt niet te bewijzen en daarom staat BRUSSEL (ANP) Een handjevol betogende mijnwerkers heeft giste ren in Brussel zijn woede gekoeld op voorzitter Gaston Geens van de Vlaamse deelregering. Bijna alle ruiten van zijn auto gingen aan dig gelen en documenten van hem wer den op straat gegooid toen Geens de betogers probeerde te omzeilen door via de achteringang het kabi net van arbeid en tewerkstelling binnen te gaan. Zo'n 1700 mijnwerkers uit Bel gisch-Limburg waren naar Brussel gekomen om te demonstreren voor behoud van hun pensioenregeling. Zij vrezen dat die zal worden ver laagd om tegemoet te komen aan de pensioeneisen van andere mijnwer kers, die daarvoor vorige week al in Brussel hebben betoogd. De kompels, in werkkleding com pleet met helm. hielden zich aan vankelijk rustig. De socialistische partijvoorzitter. Frank Vanden- broucke, moest het echter als eerste bezuren toen enkele betogers die door hem werden ontvangen, hem Tisch eigenlijk alleen terecht voor 'zaken die in de ex-DDR doodnormaal waren In een rechtsstaat is het blijk baar gemakkelijker om verdui stering te bewijzen dan iemand er bijvoorbeeld persoonlijk verant woordelijk voor te stellen dat bij de Muur 200 mensen werden doodgeschoten en dat een volk van 17 miljoen mensen tientallen jaren achter prikkeldraad en Muur gevangen werd gehouden. Voor veel Oostduitsers zijn de misdaden van Honecker en zijn getrouwen zo zonneklaar, dat ze niet begrijpen waarom nu moei zaam en maandenlang naar be wijsstukken moet worden ge zocht. Honecker is helemaal een geval apart. Nog steeds geniet hij de be scherming van de Sovjets en die schijnen er weinig voor te voelen de oude baas uit te leveren aan de NAIROBI/ROME (GPD) - Het Verenigd Somatisch Congres (USC), dat zondag de macht in het land heeft overgenomen, heeft gis teren in een radio-uitzending ge pleit voor de formatie van een nieu we republiek. Deze zou moeten worden gebaseerd op gerechtig heid, eenheid en democratie. De toekomst van het land dient vol gens de rebellen te worden bepaald door de gehele oppositie. De drie belangrijkste Somalische opposi tiebewegingen hebben dit op een persconferentie in Rome bevestigd. Het USC wil zo spoedig mogelijk een interim-regering samenstellen die een nationale conferentie over de toekomst van het land dient te organiseren. Vervolgens zal een Volkscomité voor de Redding van het Land worden ingesteld, later ge volgd door vrije verkiezingen. USC- leider Abdulkadir in Rome: "Na 21 jaar onderdrukking ïs/iu het woord aan de democratie. Daarvoor heb ben alle oppositiepartijen gestre den". Het land moet zo snel mogelijk te rug naar een normale situatie, aldus de oppositie in Rome. Daarvoor is veel directe hulp nodig, maar ook politieke erkenning door bevriende naties. Ook in de radio-uitzending riepen de rebellen alle werknemers van belangrijke diensten in de hoofdstad Muqdisho op onmiddel- "tracteerden" op overrijp fruit. Uiteindelijk had een delegatie van de mijnwerkers ondanks het rellefje een gesprek met Geens, die een tweede onderhoud toezegde na een uitspraak van de Raad van State over de pensioenkwestie. Nederlaag Endara PANAMA (IPS) De tussentijdse verkiezingen van afgelopen zondag in Panama zijn uitgelopen op een gevoelige nederlaag voor de partij van president Guillermo Endara Volgens woordvoerders van politie ke partijen heeft de linkse coalitie Colina vijf a zes van de negen vacan te parlementszetels binnengehaald. Deze stembusuitslag betekent een verrassende terugkeer van de link se partijen die over het algemeen geassocieerd worden met het be wind van de eind 1989 verdreven sterke man generaal Noriega. Het opkomstcijfer was laag. Zeventig procent van de kiezers kwam niet opdagen. Duitse justitie. Als dat toch gebeurt, zal het buitengewoon moeilijk worden de 78-jarige verantwoordelyk te stellen voor het dodelijke schiet bevel. Nergens in de honderden dossiers, die de officieren van jus titie hebben doorgeworsteld. 1 .t >.art op wit dat er een schietbevel heeft bestaan. Slechts in enkele notities is er iets over gevonden. Desondanks wer den 200 vluchtelingen gericht doodgeschoten. Sterven Het is zeer de vraag of er ooit pro cessen tegen Honecker en de an dere leiders worden gevoerd. Niet alleen omdat de bewijslast zo zwaar is. maar ook omdat ze een explosief politiek karakter zullen hebben Daarom hoopt me nigeen. ook in Bonn. dat de be jaarde ex-Politbureauleden snel mogen sterven. Gevreesd wordt verder dat de processen zich ein deloos lang zullen voortslepen en uiteindelijk met vrijspraak of zeer milde veroordelingen zullen ein digen. En dat zou een een vernie tigende uitwerking kunnen heb ben op het rechstgevoel van de Oostduitsers. lijk weer aan het werk te gaan. ge zien de chaotische situatie waarin de stad thans verkeert. Het USC be dankte de bevolking verder voor de hulp bij het omverwerpen van het regime van president Siad Barre. Over het lot van Barre, die het af gelopen weekeinde uit Muqdisho naar het zuiden vluchtte, is nog steeds niets bekend. De verwach ting is dat hij samen met een aantal loyale soldaten of richting Kenya of naar de havenplaats Kismayo is ge gaan. Reizigers uit Kismayo die gis teren in Kenya aankwamen, meld den dat een militair konvooi in de stad was gearriveerd. Maar het was met bekend of Barre zich in het ge zelschap bevond. In Rome zei USC- lid Abdirahim dat wel enkelen van Barre's begeleiders waren gepakt, maar dat de president wist te ontko- Een woordvoerder van de Keny- aanse regering heeft laten weten dat zijn land bereid is Barre een veilige doortocht te garanderen. Over de mogelijkheid van politiek asiel die nen de autoriteiten zich apart te be raden. De oppositiegroeperingen zeiden in Rome dat Barre, als hij ge vangen wordt genomen. niet meteen zal worden geexecuteerd. maar zal moeten verschijnen voor een Somalisch gerechtshof. "Hij mag daarbij de beste buitenlandse advocaten in de arm nemen", aldus Abdulkadir In Muqdisho, waar gisteren voor het eerst in vier weken niet werd ge schoten, gingen duizenden opgeto gen mensen de straat op om de val van Barre te vieren. Er werd ook ge plunderd. Een comité van vijftien leden van het USC is tydelyk belast met het bestuur van de stad. Buitenland kort Eerste gesprek De secretarissen-generaal van de communistische partyen in China en Mongolië zijn gisteren voor het eerst in 30 jaar bijeengekomen voor overleg, anderhalfjaar na de verzoe ning tussen de regerende partijen in Peking en Ulaanbaatar. Het persbu reau Nieuw China, dat berichtte over de ontmoeting tussen Jiang Zemin en Gombojavun Uchirbat in Beijing, maakte echter geen mel ding van de nieuwe ideologische meningsverschillen tussen de twee landen. De communistische leiders in China hebben namelijk geen enkele waardering voor de politieke ont wikkelingen in Mongolië, waar de communistische partij vorig jaar haar machtsmonopolie opgaf. Des ondanks behaalde de party by de eerste vrije verkiezingen in Mongo lië vorig jaar een confortabele meer derheid in het parlement. Noord-Ierland De Noordierse protestantse parami litaire organisatie Ulster Vryheids- strijders (UFF) heeft gisteren de moord opgeeist op een 44-jarige bouwvakker, die zondag voor de ogen van zyn vijf kinderen werd doodgeschoten. Het UFF heeft ver klaard dat Rafferty "nauw betrok ken" was by het verboden katholie ke Ierse Republikeinse Leger (IRA). Moordzaak Bhutto De echtgenoot van de voormalig Pakistaanse premier Benazir Bhut to is gisteren beschuldigd van be trokkenheid bij een massamoord vorig jaar. Asif All Zardari, die in de gevangenis zit op beschuldiging van corruptie, is samen met een aantal prominente leden van de op positie in staat van beschuldiging gesteld, zo zei een rechtbankfunc tionaris Noord-Korea Noord-Korea heeft gisteren gewaar schuwd dat een voorgenomen ge/a- menlyke militaire oefening van dè Verenigde Staten en Zuid-Korea een oorlog kan ontketenen en een bedreiging vormt voor de Koreaan se herenigingsbesprekingen Noord-Korea heeft geeist dat de oefening, die zal worden gehouden onder de naam Team Spirit '91. wordt afgezegd De eerste troepen bewegingen in het kader van Team Spirit '91 moeten deze week plaats hebben. De eigenlijke tien dagen durende oefening staat gepland voor maart. MIAMI (AP) De rechtszaak tegen de voormalige Panamese leider Manuel Noriega, wiens telefoongesprekken in de gevangenis door de overheid zijn afgeluisterd, hoeft om die reden niet te worden gesepo neerd. zo heeft een Amerikaanse rechtbank beslist. William Hoeveier, rechter van de arrondissementsrechtbank in Mia mi, kwam gisteren tot de conclusie dat de klacht die de advocaten van Noriega hadden ingediend ongegrond is. De verdediging had geklaagd dat het openbaar ministerie op ongeoorloofde wijze telefoongesprek ken tussen Noriega en zijn advocaten had opgenomen. Eén van die ge sprekken lekte uit en werd later door het Amerikaanse nieuwsstation CNN uitgezonden. "Hoewel er onrechtmatigheden zijn voorgevallen, volg ik de wet die zegt dat seponeren een te grote sanctie is", aldus de rechter. Hij voegde er aan toe dat Noriega op 24 juni gewoon terecht zal moeten staan. Wel gaf Hoeveier aan dat wat hem betreft de affaire niet achter de rug is en dat hij bereid is de zaak nog eens te bekijken als de verdediging van Noriega kan aantonen dat de opgenomen telefoongesprekken No riega schade hebben berokkend. Overste Mahmoud Mohammed Hashi, bijgenaamd het luipaard, is de lei der van de Somalische verzetsbeweging USC, dat sinds zondag de macht in handen heeft in het Oostafrikaanse land. uoto afpi NAIROBI Het bewind van Siad Barre in Somalia is voorbij. De bevolking kan even opgelucht ademhalen, maar de toekomst van hun land is nog uiterst onzeker. De chaos in Somalia is zó groot, dat niemand op dit moment kan voorspellen wanneer vrede voorgoed een feit zal zijn. Waarnemers hebben steeds de vrees uitge sproken dat in Somalia een situatie kan ont staan vergelijkbaar met die in Liberia, waar ook al is het gehate staatshoofd van het to neel verdwenen - het conflict voortduurt omdat de diverse partijen het niet met elkaar eens kunnen worden. De kans dat Somalia een soortgelijke periode tegemoet gaat, is nog steeds levensgroot aanwezig. De diverse rebellengroeperingen die de af gelopen jaren in verschillende delen van hei land de strijd hebben aangebonden met het Barre-regime, hebben tot op heden weinig blijk gegeven van eensgezindheid. Presi dent Barre moet weg. dat is zo'n beetje het enige waarover ze het tot op heden eens wa ren. In Rome leek de oppositie gisteren de ri jen te hebben gesloten door een voorlopige regering aan te kondigèn die, gevormd uit al le oppositiegroepen, zou moeten zorgen voor democratie, vrede en gerechtigheid. Maar de rebellenbewegingen steunen alle maal op een andere clan. En de clans zijn on derling sterk verdeeld. "Ze willen allemaal een democratische regering, maar ze hebben Toen Mohammed Siad Barre na een bloedi ge militaire staatsgreep in 1969 de macht overnam van president Abdulrahman She- marke, beloofde hij een einde te zullen ma ken aan de vijandige houding tussen de di verse groeperingen. Hij beloofde een grote schoonmaak en stelde eenheid en economi sche vooruitgang in het vooruitzicht. Soma lia's belangrijkste clans (de Isak in het noor den, Hawive en Marehan in het midden en zuiden en de Ogadeni in het zuiden) zagen in eerste instantie wel iets in de nieuwe macht hebber, die erin slaagde 's lands infrastruc tuur te verbeteren en succesvolle alfabetise ringsprogramma's op te zetten. Ook zijn streven naar een 'Groot-Somalia' was im mens populair. Maar toen hij in 1977 voor dat doel Etiopie's Ogaden-regio binnenviel, kwam de ommekeer. Door een aantal leden van de Ogadeni- clan hoge regeringsposten te geven, had hy al de woede opgewekt van de Isak en Ha- wiye-clans en toen zijn manschappen wer den verslagen door het Etiopische leger, ge steund door Cubaanse en Sovjet-troepen, keerde ook de rest van de bevolking zich te gen Barre. "De ontevredenheid in het land was groot na de Ogaden-oorlog", zegt een lid van een van de rebellenbewegingen. "Nadat jarenlang gepraat was over een Groot-Soma lia. zagen wij geen enkele economische voor uitgang". Bovendien ging Barre zich steeds vaker te buiten aan gruweldaden ten opzich te van zyn eigen bevolking. Na het Ogaden-debacle viel de vernederde Barre steeds meer terug op zijn eigen kleine Marehan-clan en familie om aan de macht te kunnen blijven. Alle hoge posten in de rege ring, het leger en het overheidsapparaat kwamen in handen van familieleden en de diverse clans werden ter meerdere ere en glorie van hemzelf door Barre op handige wijze tegen elkaar uitgespeeld. Tijdens de rebellie in Muqdisho van de af gelopen weken beschuldigde het Verenigd Somalisch Congres Barre ervan wapens uit te delen aan leden van zijn Marehan-clan om rebellen op afstand te houden. Het is daarom niet verwonderlijk dat nu alom wordt ge vreesd dat op de val van Barre bloedige wraakacties zullen volgen. "Het zou mij niet verwonderen als de Hawiye-clan, die veel te lijden heeft gehad onder het Barre-regime. nu de leden van de Marehan-clan gaat af slachten", aldus een mensenrechten-acti vist. De gruwelijke wijze waarop leden van diverse clans elkaar te lijf gingen bij het uit breken van de opstand in Muqdisho vorig jaar, is een veeg voorteken. Daar komt bij dat in de hoofdstad en de rest van het land volstrekte anarchie heerst en veel inwoners nog steeds gewapend rond lopen. Bovendien kwamen afgelopen week end direct na het vertrek van Barre de eerste spanningen tussen rebellenleiders reeds aan het licht. Om te voorkomen dat de situatie escaleert, is het hoogst noodzakelijk dat zo spoedig mo gelijk een sterke nieuwe regering wordt ge vormd. Daarom wil het Verenigd Somalisch Congres op korte termyn een nationale ver zoeningsconferentie organiseren, waarop al le oppositiebewegingen hun zegje kunnen doen over de politieke toekomst van het land. Gezien de onderlinge verschillen en aloude vetes is de kans echter klein dat de di verse groeperingen het snel met elkaar eens zullen worden. Hoe dient byvoorbeeld de macht te worden verdeeld? Het Verenigd Somalisch Congres heeft weliswaar president Barre ten val gebracht, maar zowel de Somalische Nationale Bewe ging (SNM) als de Somalische Patriottische Beweging (SPM) hebben de afgelopen jaren in respectievelijk het noorden en het zuiden stryd geleverd tegen het Barre-regime en ei sen daarom een even groot stuk van de macht. Bijkomend probleem is dat de clan leiders niet zonder meer op dezelfde lyn zit ten als de leiders van de rebellenbewegingen en ook binnen die bewegingen bestaan di verse stromingen. En hoe verschillend denken de partijen over wat het beste politieke systeem is voor Somalia. Over hun politieke visies is weinig meer bekend dan dat zij allemaal een demo cratisch systeem willen en vrije verkiezin gen. En verder doet zich ongetwyfeld ook het gebrek gelden aan een sterke persoon lijkheid. die de betrokken partyen nader tot elkaar kan brengen en als voorlopig leider van het land kan optreden. Ondanks al deze problemen zyn de oppo sitiebewegingen genoodzaakt alles op alles te zetten om het met elkaar eens te worden, omdat alleen dan kan worden voorkomen dat het bloedige Barre-regime wordt opge volgd door een bloedige anarchie.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 9