Sober Quick Boys niet in problemen Katwijk op wilskracht langszij Leiden maakt het eindelijk af FC Lisse heeft opnieuw veel peeh tegen WOG Defensief Flevo Boys kansloos Kagia haalt met moeite periodetitel MAANDAG 28 JANUARI 1991 URK Wedstrijden op Urk zijn anders dan andere. Het geheel uit Urkers bestaande team loopt niet over van kwaliteit, maar de trots om voor het dorp te mogen voet ballen zweept het elftal op naar ongekende prestaties. Katwijk was afgelopen zaterdag voortdu rend de betere ploeg, toch ging het vloekend met een 2-0 achter stand de rust in, om uiteindelijk vlak voor tijd op wilskracht toch nog langszij te komen (2-2). De hoge amusementswaarde in het Urkerbos is altijd gegaran deerd, en als de scheidsrechter over het veld huppelend als een type Herman Finkers daartoe nog wil bijdragen, dan is de pret niet te onderdrukken. De lachsalvo's van het publiek volgden elkaar op, wanneer deze parmantige man luisterend naar de naam Hans Hoek niet alleen via zijn fluit maar ook verbaal van zich deed spreken. In Urk kennen ze Hoek al langer, voor de meeste Katwijkers was het de eerste aan gename kennismaking. Vooruitziend De schrijver van het programma blad moet een vooruitziende blik hebben gehad, want hij wist te melden dat de selectie van Urk op scherp stond en dat een boeiende wedstrijd op de rol stond. Met de steun van het publiek moest een punt mogelijk zijn. Over het alge meen is een dergelijke schrijfsel inhoudsloze prietpraat, maar dit riekte naar deskundigheid. Van het begin tot het einde was deze wedstrijd onderhoudend. Aanvankelijk leek Katwijk de wedstrijd onder controle te heb ben, met goed uitgevoerde drie hoekjes (met name de rechter vleugel met Leon Meys, Pim Lan- geveld en Kees Krayenoord was goed op dreef) spleet het Urk uit een. Het enige wat ontbrak, was de afwerking. Toch moest Katwijk zijn ge waarschuwd in het eerste kwar tier. Het leek wel of de goede kan sen voor de Urkers (Jan Kramer en Arie van der Wal) werden afge daan als speldeprikjes. Assistent trainer Kees Guyt gaf toe dat de noodzakelijke scherpte in de ver dediging niet optimaal was. En voordat Katwijk was wakker ge schud keek het na 19 minuten te gen een 1-0 achterstand aan. Een lange pass vanuit de Urker- defensie werd enkele meters over de middenlijn door Jannes de Boer over Katwijks centrale ver dediger Henk Langemaat gekopt waar de opgerukte rechtsback Hendrik Kramer precies op tijd verscheen om vervolgens met een schuiver Teun van Duijvenbode te verschalken. Katwijk deed het af als een bedrijfsongeval, het risi co van het één op één spelen. De bezoekers leken de wed strijd te controleren, echter zij konden niet werkelijk de sco ringskansen creëren. De beste kans viel nog voor de hardwer kende André de Best die op aan geven van Dennis Jan Mieras vrij voor doelman Peter de Boer bijna tot scoren kwam. Zijn inzet werd echter door een verdediger van de doellijn gehaald. Plotseling keek Katwijk tegen een 2-0 achterstand aan. Uit een ongevaarlijke hoek liet Jannes de Boer een schot los die over Van Duijvenbode stuiterde: 2-0 en 37 minuten gespeeld. En dat terwijl de ploeg van Lagendijk in de voorgaande twaalf wedstrijden Collé Het gewoonlijk al aanvallend in gestelde Katwijk probeerde het na rust met een extra spits in de persoon van Gijs Collé waardoor Jan Stel in de kleedlokalen ach terbleef. Deze zet lag voor de hand, bovendien was het mooi meegenomen dat Collé na elf mi nuten al tot scoren kwam. Een overstapje van Marco van der Plas op een voorzet van De Best bood de Leidenaar een niet te missen kans voor open doel: 2-1. Katwijk ging in de restérende speeltijd met man en macht op jacht naar de gelijkmaker, Urk deed alles om dit te voorkomen Van Duyvenbode moest één keer zijn ploeg redden na een afstands schot van Jan Ras, voor het overi ge was het eenrichtingsverkeer richting het doel van Urk. Het tempo werd nog een tandje opge voerd door de oranjehemden, die consequent via de flanken (Collé en Van der Plas) het Urker straf schopgebied met voorzetten be stookten. De Best en Langeveld waren met kopballen dichtbij de gelijk maker. Meys dwong met een schot van twintig meter de uitste kende doelman De Boer tot het uiterste. Het ene belangrijke doel punt bleef uit. Het geluk ontbrak, tot vier mi nuten voor tijd Hendrik Kramer zijn arm naar de bal uitstak bin nen het strafschopgebied. Spe lers, publiek en Hoek hadden het overduidelijk gezien, en zo werd Katwijk gered door een straf schop. Johan de Kroon plaatste de bal vanaf elf meter uiterst zui ver in de linkerhoek. Na de 2-2 kwam Collé op de doellijn enkele centimeters te kort om de bal over de doellijn te duwen, voor dat Klaas Wakker zijn ploeg met een enorme uithaal zijn teamge noten ontzette. Een 2-3 uitslag in het voordeel van Katwijk zou niet onverdiend zijn geweest, maar de Katwijkers waren "gezien het scoringsver- loop in principe blij met een punt", aldus Guyt. Met enkele kratten bier in handbereik zullen Lagendijk en consorten op de te rugreis waarschijnlijk tot de tot tevredenheid stemmende conclu sie zijn gekomen dat Katwijk nog steeds op de goede weg is. De weg r de top van het amateurvoet bal. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN FC Lisse heeft de buik vol van WOG. Tegen de Harderwij kers liep het net als m de eerste competitiehelft grote schade op. In Harderwijk verloor de formatie van Wim Eilander zaterdag met 3-0. Bo vendien raakten de Lissenaren doelman Nico Groeneweg kwijt. Net als zijn voorganger Paul Veen- boer in de thuiswedstrijd tegen WOG (1-2). haakte de 43-jarige sluitpost geblesseerd af. Groeneweg ging na twintig minu ten bij een ongelukkige uitlooppo ging onderuit. Op de grond liggend kreeg hij een schop tegen zijn hoofd, waardoor hij met vermoede lijk een lichte hersenschudding moest worden afgevoerd. Aan ver vanger Kees Horsman de taak om de nul te houden. Een kwartier na de trieste aftocht van Groeneweg capituleerde de re serve-doelman. Gerlof Kwakkel was René Warmerdam te snel af. Hij bracht Marcel de Haan, veruit de ge vaarlijkste Harderwijker, in het centrum in stelling: 1-0. Lisse, dat toch al aanvallend KATWIJK Quick Boys is geslaagd voor het eerste officiële examen van het nieuwe jaar. Niet 'cum laude', want de Katwijkse eersteklasser versloeg Flevo Boys zaterdag op sport park Nieuw Zuid met de weinig zeggende cijfers 2-0. De gasten uit Emmeloord stonden met hun uiterst verdedigende speelwijze niet toe dat de formatie van trainer Arjen van de Werf de sterren van de hemel speelde. Dat deerde koploper Quick Boys in het geheel niet op een voetbalmiddag waarop het afstand nam van alle naaste concurrenten. het tweede elftal. Rest de voorhoe de. Daar is het dringen geblazen met drie gelijkwaardige kandidaten voor twee plaatsen. Van de Werf: "Omdat wij geen koppende spits hebben, blijf ik met twee spitsen spelen. Aan mij de taak om dat alle maal eerlijk aan de spelers uit leg de gen". Van de Werf beseft dat de Ook de manier waarop de zege^tot achter Boer, die volstrekt machte stand kwam, namen de Katwijkers loos was, in het doel: 2-0. voor lief. Als scheidsrechter Bink Daarmee was de strijd gestreden, wat minder snel naar de stip had ge- Boer tikte twee minuten later nog wezen bij een valpartij van de be- wel een volley van Floor van Duyn drijvige Frenk van der Kleij, dan over de lat, maar de volgende hoek- was de hatelijke nul mogelijk de he- schop leverde al niets meer op. Ook le middag op het scorebord blijven het wachten op aanvallen van Flevo staan. Dat Edwin Ottë bij het benut- Boys was volstrekt zinloos vo ten van dit buitenkansje ook nog de thuisclub. Met Steven Korf hulp nodig had van Henk Boer, zegt Gert-Jan Karreman (aan de ketting die hem als interim-trainer worden genoeg over de fortuinlijke start bij Ben Geyteman) en later Alex de van de thuisclub. De doelman van Graaf voor de zwakke Leon Potters Flevo Boys dook op de zacht inge- ondernamen de Emmeloorders schoten bal, die vervolgens onder niets meer dan toen de schade nog hem door toch nog in het net terecht beperkter was. kwam: 1-0. De thuisclub probeerde nog wel wat, maar toen Otte zich halverwe- üngSt ge de tweede helft verstapte, werd Daarna kon Quick Boys wat meer voorzichtigheid ook bij de Katwij- dereen moet beseffen wat hij kan vrijuit spelen. Angst voor Emmel- kers troef. Arie van Duyn verving wat hij niet kan. Dan moet je oordse tegenaanvallen, hoefden de de lichtgebleseerde doelpuntenma- kustbewoners nauwelijks te ker. In de slotminuten mocht Kan- koesteren. De gasten groeven zich bier zijn opwachting nog maken in namelijk vrijwel voordurend met plaats van de moegestreden Van elf man in rond hun eigen straf- der Kleij, die met applaus werd uit- schopgebied. De Katwijkse spitsen geluid. Van der Kleij en Leen van der Plas, Zo had Van de Werf al met al toch verkozen boven Fred Kanbier, had- nog dertien spelers de wei' inge- den nog weinig bereikt als zij hun stuurd. Als de nu nog geschorste directe tegenstander hadden uitge- Hans van der Plas zich volgende speeld. Zonder centrumspits moest week in Rijnsburg ook weer voor Quick Boys het hebben van de el- een basisplaats meldt, zit de trainer kaar in de spits aflossende midden- met nog grotere luxe problemen in velders Otte en Marco Dijkhuizen. zjjn overtallige selectie. "De gretig- Ook Gert Aandewiel en de als ste speelt", aldus Van de Werf. rechtsachter opgestelde Martin Rog drongen ver door in de rood-witte Dringen verdediging, maar troffen altijd een Voor in elk geval Jan Jeroen rood-witte overmacht. Schaap betekent dat meedoen met Een veldoverwicht hadden de Katwijkers wel, maar van uitge speelde kansen was zelden sprake. Dan was de mogelijkheid die Theo Zwemer van Flevo Boys al in de achtste minuut kreeg serieuzer dan de vele aanvallen van Quick Boys bij elkaar. Maar net als later in het kat-en-muis-spel legden de gasten een verklaarbaar gemis aan koel bloedigheid aan de dag. Immers, uit niets bleek dat de ploeg zich de af gelopen weken heeft beziggehou den met het opzetten en afrondden van aanvallen. charge van Scheveninger Peter Duinmayer. Doelman Pieter van der Toorn gesteld net zo hoog zijn als de 1 waarden waarop zijn voorgangers en opvolgers moe(s)ten werken. Ook dit jaar gloort de titel op Nieuw Zuid. "Iedere trainer kan Quick Boys kampioen maken. De basis ligt er. Als alles draait is het alleen zaak om de sfeer goed te houden. Ie- LEIDEN - Ondanks de klinkende 3-1 zege op Scheveningen vond Peter Ciere het niet gepast om te hoog van toren te blazen. "Het is nog te vroeg om te juichen", tekende hij zijn behoudende instel- -- ling. "We hebben nog een paar moeilijke wedstrijden tegen bijvoorbeeld Veen en De Zwerver voor Rnit nSf'ren de boeg. Nu mochten we blij zijn dat Scheveningen niet fel van leer trok, zeker toen het vuur bij ons vanmiddag gelukt". *n eerste ontbrak". Inderdaad is voorzichtigheid geboden want het op dezelfde hoogte als TIM BROUWER DE KONING Leiden vertoevende Nieuw Lekkerland zette zijn duel tegen Eversteijn om in een 2-0 zege. speelde, liet WOG daarna nauwe lijks meer over de middenlijn ko men. Met name Mark Ens grossier de m kansen, maar verder dan de paal en de doellijn kwam de Lisser spits niet. Ook Leon van der Zwet en Leon Hoep. uit een gevaarlijke vrije trap, kregen de bal niet tegen de touwen. Aan de rechterkant kon Victor Klaren zich zelfs letterlijk nauwelijks staande houden tegen de stugge Harderwijkse afweer. WOG - FC Lisse kreeg naarmate het Lisser overwicht groter werd een steeds grimmiger karakter. Warmerdam, die in de slotfase van de tweede helft bij het doelpunt van Kwakkel (2-0) ook al niet vrijuit ging. liep net als zijn clubgenoot Ge- pie van Rooyen tegen een boeking op. Beide Lissenaren wacht eert schorsing. Ook de WOG-spelers Jan Juffer en Gerben Doornwaard werden officieel gewaarschuwd. Met John Vermeulen als ver voor uit geschoven laatste man vocht FC Lisse voor wat het waard was. Zon der de met een blessure uitgevallen Rob Vermeulen (Jan Broekhuizen verving hem) leverde dat ook in het laatste half uur niets op. In de slotfa se velde Heimen Jansen de aange slagen Lissenaren definitief: 3-0. FC Lisse belandt na de nederlaag tegen het eveneens laaggeklasseer de WOG weer in de onderste regio nen van de eerste klasse A. Met de uitwedstrijd tegen DOS Kampen voor de boeg geen geruststellende gedachte voor de ploeg van Eilan der, die in elk geval op zoek moet naar een reserve-keeper. De schei dende trainer uit Capelle aan den IJssel ontbeert momenteel ook wat hemzelf betreft elke zekerheid. Zo weet hij nog steeds niet of hij vol gend seizoen elders aan de bak kan. Voorschoten en RCL laten zege aan tegenstander LEIDEN - Zowel RCL als Voor schoten moest afgelopen zaterdag in de derde klasse A de punten aan de tegenstander laten. RCL had bij winst op WOR weer mede de kop positie in kunnen nemen. Er werd echter met 1-3 verloren. Voorscho ten verloor in Bergschenhoek tegen BVCB niet alleen de wedstrijd (2-0), maar ook doelman Jos Loose. Hij werd twaalf minuten voor tijd uit het veld gestuurd. Voorschoten blijft voorlopig in degradatienood. Quick Boys-Sparta KATWIJK Quick Boys ont vangt weer eens een' eredivisio- nist. Sparta neemt het morgen avond op tegen de Katwijkse za terdag eersteklasser. Het oefen duel op sportpark Nieuw Zuid begint om 19.30 uur. Met zijn woorden toonde de Leidse was een openbaring. De Scheve- oefenmeester realiteitszin want de ningse middenvelder overvleugel- vorm bij de Scheveningse bezoeker de zijn Leidse opponent op alle was ver te zoeken. Slechts Dennis fronten en dat mag best opzienba- Luhulima en John Blok onttrokken rend worden genoemd. Siera werpt zich aan de malaise en dat is tegen zich dit seizoen tenslotte op als de een ploeg die voor zijn laatste kan- Leidenaar met de meeste inhoud sen strijdt duidelijk te weinig. Blok maar liep zatermiddag veelal achter was met zijn solo-acties een voort- Luhulima aan dan andersom het ge- durend gevaar en Luhulima, met val was. Desondanks compenseer- Koos Siera als directe tegenstander, de Siera het tijdelijk gebrek aan Quick Boys daarentegen leek be- vrel^oeitrd^tweede^eriode' zig aan een extra training aanvallen. moene tweede periode- Zo knalde Otte de bal na een half titel veroverd. Tegen Oegst- uur rakelings naast het doel van geest kwam de ploeg van Ro- Boer. Ook Aandewiel en Dijkhui- bert Suttorp met de hakken zen waren voor rust in de buurt van over de sloot (0-1) maar zag de bij een treffer. Daarnaast stierven naaste concurrenten punten acties van Van der Kleij en en Dijk- verliezen. Be Fair verloor met 2- huizen in schoonheid. q yan goccer Boys en KRV Oogstrelend kwam tegen Ter Leede niet ver- Bij vlagen kwam de voor Katwijkse ^er ^an een gelijkspel, begrippen kleine supportersschare (ruim 1000 toeschouwers) aan zijn trekken. De combinatie die Dijk huizen en Otte tien minuten na de Oegstgeest - Kagia 0-1 hervatting op de mat legden, was "Zeker in de beginfase hebben zelfs ronduit oogstrelend. Op blin- we veel geluk gehad", gaf Suttorp delings aangeven van de eerste volmondig toe. "En hij heeft groot haalde Otte in een draai verwoes- gelijk", zat zijn Leidse collega in tend uit. De bal belandde over en Oegstgeester dienst Wim Visser op dezelfde lijn. "Dit was echt het ge luk van de koploper". De vingers wezen beschuldigend naar Rein TT 1 t> Grooters, de anders zeer trefzekere naZerSWOlldS6 ooys schutter van de Voscuylbewoners. I T-r Liefst viermaal dook de spits in trekt Knetsch aan riante positie voor het Kagia-doel op. Tweemaal werd Grooters door HAZERSWOUDE - Hazerwoudse doelman Cock Kaak gestuit Boys heeft in de persoon van Piet Knetsch een opvolger gevonden voor hoofdtrainer Cors van Bem- mel. Knetsch (43) is thans nog in dienst bij Rijnsburgse Boys, waar hij het tweede team onder zijn hoe- wersloot met twee boekingen het VIERDE KLASSE (za) rele malen schoot hij naast. Hoewel de uitvallen van de gas ten 'de nodige aandacht vroegen' (citaat Visser) moest Kagia alle zei len bijzetten. Pas nadat Gert Ou- Doelman Patrick Buhrs vc uitrichten en buigt het hoofd. Een flinke domper voor het bete re Oegstgeest dat Kagia nog even de duimschroeven probeerde aan te draaien. De thuisclub kwam bijna nog langzij toen Kagia-voorstopper Eric Wijnhout de bal verkeerd raak KRV heeft het leer veilig schot van Hans Verkuylen waarop doelman Patrick Buhrs het ant woord schuldig bleef. Het tech nisch beter spelend KRV was tame lijk verrast door de plotselinge voorsprong van Ter Leede te. Kaak bracht echter met de hak mocht zich gelukkig prijzen dat de heeft. De inwoner van Sassen' heim, in het bezit van het diploma Oefenmeester 2, trainde eerder de jeugd van Rijns,burgse Boys, de jeugd van RCL en de jeugd, vrou wen en lagere senioren van Ter Leede. Hij tekende bij Hazerswoud se Boys tijd van e veld moest verlaten en Oegstgeest met tien man verder moest, kreeg Kagia wat ruimte. Die werd dan ook prompt benut. Een pass van Peter Daalman bereikte Richard Trom- pert wiens voorzet door Gert Jan John Kroese Breugel met de knie achter de mocht loop- Oegstgeester sluitpost Frits Bleichrodt werd gewerkt. zijn schoen redding. Ter Leede - KRV 1-1 De prestatiecurve van Ter Leede laat ook in het nieuwe jaar te wen sen over. Was met name de laatste lijn van de Sassenheimers het zor- spelend Ter Leede dat als i het ontbreken van Jeroen Désar, Ronald Vonk Rocky Pitti te zelfzuchtig een kopstoot van Verkuylen door Buhrs uit de winkelhaak werd ge haald. De Katwijkers kregen even wel loon naar werken. Nadat Daan Noteboom in een duel met Philip ben Vogelaar KRV een kwartier voor tijd vanaf de kalkstip op gelij ke hoogte. vorm met hard werken en was na drukkelijk betrokken bij de Leidse overwinning. Trefzekerheid Een zege die in belangrijke mate tot stand kwam door de trefzekerheid van Rob Bink die alle Leidse tref fers voor zijn rekening nam. Boven dien zat de defensie van de thuis club, na een aarzelend begin, rede lijk dicht en dat was te danken aan de jeugdige laatste lijn die, naarma te de wedstrijd vorderde, alleen maar groeide. Met name de twee Scheveningse spitsen Raymond Buis en Peter Spaans lagen volledig aan banden bij de uitstekend spe lende Richard van der Kraan en Marcel Ellert. En mochten de verdedigers een steek laten vallen dan was Ray mond Klinkenberg, bij onstentenis van Rick Bink spelend als laatste man, ter plaatse om een 'misser' te corrigeren. Het eerste doelrijpe schot was dan ook van een verdedi ger. Johan Teske haalde na een ac tie van Siera hard uit maar zijn inzet werd door doelman Pieter van der Toorn gestopt. Het breekpunt lag vlak voor rust. Een snelle uitval van Leiden via Siera bracht de bal op rechts bij Pe dro Hilliger die het speeltuig bij de verste paal op het hoofd van de in stormende Rob Bink deponeerde. Bink liet van dichtbij de tevergeefs uitvallende Van der Toorn voor de eerste maal kansloos (1-0). Scheveningen probeerde daarna nog wel de zaken naar zijn hand te zetten. De Leidse sluitpost Peter Selier moest zich strekken bij een vrije trap van Blok en Klinkenberg haalde tot tweemaal toe een Sche veningse inzet van de lijn. Een af schuwelijke blunder van aanvoer der Karei Oosterbaan velde eigen lijk het vonnis over de ploeg van trainer Ruud van der Linden, die vooraf al als een berg tegen de con- frontatie met de Leidenaars had op- Anders dan de uitslag doet ver- gezjen moeden kwam de zege van SIZO .Dat wa3 «,n mazzeltje erkende moeizaam tot stand. Binnen zes mi- 3^ jje ^et duel met Oosterbaan nuten stonden de H.llegommers op won en even later Van der Xoom het een 0 2 voorsprong maar nadat „„kijken gaf (2-0). De daaropvol- Bloemdaal had tegengescoord werd gende aansiult,ng van Schevemn- pas een kwartier voor tvjd het ritme gen was ,etwat verrassend. De voor hervonden. Voor SIZO scoorden de gt.3lrafte Oosterbaan ingevallen Klaas Jan Vijn. John Rozendaal. Jeroen Wilmus mocht zomaar naar Peter Heij en junior Chris Koeman 2-1 soleren. Met hulp van arbiter Brouwer, die om onduidelijke rede- Leiden linke voor het Scheve- Na rust kwamen beide ploegen n,ngse dot., Mn vrije trap schonk. goed los en SMS kwam op prikte Bink op aangeven i lig lijkende 2-0 voorsprong door Kerkhof de 3-1 achter Van der doelpunten van Ben Stolte en Rick Toom. Bink, met zijn drie treffers IJzendoorn Nadat Zandvoort op 2- natuurhjk de man van de wedstrijd. 1 was gekomen en Ruud van Rijn slaakte na afloop een zucht van ver uit het veld werd gestuurd stortte lichting. "Eindelijk maken we het het verzet van SMS als een kaarten- af huis m elkaar. RUUD PATTIAPON DERDE KLASSE (za) Op sportpark De Bloemerd had RCL lange tijd uitzicht op een goed resultaat. In een aantrekkelijke eer ste helft werd tegenstander WOR met goed spel op eigen helft ge drukt. De Leiderdorpers misten Marcel van der Blom (geschorst) en Edwin Grootendorst (vakantie). Desondanks waren er legio kansen voor RCL. In de vijfendertigste mi nuut werd een lange pass van Gijs Oppenheimer door Leo van de We tering prachtig ingeschoten (1-0). Een fout van Ron Sinteur kort na de hervatting leidde een spannende tweede helft in. Na het verkeerd uit gooien van de bal was WOR-spits Michel Feyen er als de kippen bij om dit buitenkansje te verzilveren, daarmee de stand op gelijke hoogte brengend. Drie minuten later had RCL weer op voorsprong moeten komen. Eric van der Weyden werd in het straf schopgebied onderuit gehaald en de goede leidende scheidsrechter Van Dam legde de bal op de stip. Van de Wetering zette zich achter de bal. maar tot ontzetting van publiek en medespelers knalde hij het leer op de paal. Van der Weyden joeg de terugspringende bal over het doel. Nadat Réné van Dijk tien minu ten later met een afstandsschot Sin teur verschalkte, was het gedaan met RCL. Paniekerig voetbal aan RCL-zijde leidde ertoe dat WOR de wedstrijd vrij eenvoudig uit kon spelen. Even voor het laatste fluit signaal scoorde Frank Hentjes zelfs 1-3. In een tumultueuze wedstrijd, Voorschoten eindigde het duel met negen spelers, was BVCB uiteinde lijk de winnaar. Met een dosis geluk en wat dubieuze beslissingen van scheidsrechter Dreugem stond het scorebord na negentig minuten op 2-0. Keeper Jos Loose werd dit alles te machtig. Na commentaar op de leiding kon hij voortijdig gaan dou chen. Even later viel ook nog Jan Boogerd zwaar geblesseerd uit. Omdat trainer Leo Holl al twee keer gewisseld had, speelde Voorscho ten het laatste kwartier met negen man. In de eerste helft was BVCB de betere ploeg, maar keeper Loose hield zijn ploeg met enkele goede reddingen overeind. Na de pauze was Voorschoten de betere ploeg. Tegen de verhouding in scoorde Anton van Dijk na een uur 1-0 voor BVCB. Voorschoten ging verbeten op jacht naar de ge lijkmaker. Invaller Lex van Schijn- del, hg verving Koen Dekker, kreeg een goed kans. maar miste Even la ter brak Tjeerd Verwey, hij was in gevallen voor Paul van Paassen, door in het strafschopgebied waar hy werd gevloerd. Scheidsrechter Dreugem rea geerde op het appel van sommige spelers, zij claimden een strafschop, door bij de tegenaanval van BVCB de bal aan de andere kant op de stip te leggen. Leo van Rutten benutte deze unieke kans om de stand op te hogen tot 2-0. Keeper Loose werd hierna weggestuurd, omdat hg de scheidsrechter enkele minder fraaie woorden toevoegde.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17