Cijfers Debuut Van der Gijp gaat de mist in Brighton maakt het Liverpool erg lastig Club Brugge hakt stadgenoot Cercle in mootjes Atletico Madrid blijft volgen PAGINA 14 MAANDAG 28 JANUARI 1991 Vitesse - Ajax 1-3 (1-0). 37 Eijer 1-0, 61. Bergkamp 1-1, 73. Van den Brom (eigen doel) 1-2.89. Pettersson 1-3 Scheidsrech ter Van der Niet. Toeschouwers 12.500 (uitverkocht) FC Twente - RKC 1-1 (1-0) 34 Numan 1- 0. 61. Boogers 1-1. Scheidsrechter Reyg- wart. Toeschouwers' 4 000. Gele kaart: Goosens en Joore (beiden RKC) FC Twente De Koning; Zwijnenberg. Rutlen, Elzmga en Karnebeek, Gaasbeek. Van Halst en Numan, Neijenhuis (77. Schmidt). Musemic en Mrkela. FC Utrecht - MW 4-1 (2-0). 17 Roest 1 -0. 26. Allien 2-0, 70 Smolarek 3-0, 73 Lanckohr 3-1. 90. Smolarek 4-1. Scheids rechter Wegereel. Toeschouwers 5000. FC Groningen - Hoerenvoen 3-0 (2-0). 1 Veenhol 1-0, 20 Huizingh 2-0, 73. D|urovs- ki 3-0 Scheidsrechter- Blankenstein. Toe schouwers: 15.106. Volondam - PSV 0-2(0-1). 19 Ellerman 0- 1. 83. Romano 0-2 Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 6500. Willem II - FC Don Haag 5-0(1-0). 27. Ste wart 1-0, 61. Stewarl 2-0, 72. Feskens 3-0, 79. Van Geel 4-0,83. Stewarl 5-0. Scheids rechter: Egbertzen. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Feskens (Willem II) en Lems (Den Haag). Foyonoord - NEC 0-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 9621Gele kaart: Paymans, Van Wanrooy en Gemert (allen NEC). EERSTE DIVISIE Dordrecht '90 - RBC 0-3 (0-2). 24 Magi- elsen 0-1, 35. Van Hooijdonk 0-2, 74. Van Hooijdonk 0-3. Scheidsrechter: Metz. Toe schouwers: 1000. Gele kaart: Yilmaz (RBC). Bijzonderheid: Ricardo de Jongh debuteert in het doel van Dordrecht. NAC - Wageningen 4-3 (2-3). 1 Vink 0-1 2. Remie 1-1, 14. Van der Laan 1-2. 18. Oosterhuis 1-3. 38. Van den Dungen 2-3, 66. Schapendonk 3-3,80. Cornelissen 4-3. Scheidsrechter Dolstra. Toeschouwers: 5196. Gele kaart Loupatty (Wageningen). AZ - Go Ahead Eagles 2-4 (1-2). 5 De Haas 0-1, 22. Overmaas 0-2, 40. Rontberg 1-2, 59. Bosvelt 1-3, 74. Pothoven 1-4, 82. Roos 2-4. Scheidsrechter: Overkleeft. Toe schouwers: 3000. Emmen - Heracles 1-1 (0-1). 39. Coolen 0-1, 81, Van Oostrum 1-1. Scheidsrechter: Modderman Toeschouwers: 1950. Gele kaart Maat (Emmen), Velten (Heracles). Haarlem - Telstar 1-0 (1-0). 44 De Jong 1-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschou wers 3500 Gele kaart De Mei|er, Van Eekeres, Baron (allen Haarlem), Mulders (Telstar). Helmond Sport - Excelsior 0-0. Scheids rechter- Van Dijk. Toeschouwers: 2000, Vlissingen - De Graafschap 0-4 (0-2). 22 Koolhof 0-1,25 Hofstede 0-2,51 Hofstede 0-3, 65 Hofstede 0-4 Scheidsrechter Kloeg. Toeschouwers 2000 Gele kaart Sweres (Vlisingen) Eindhoven - BW Den Bosch 2-1 (1-0). 27. Custers 1-0, 81 laisma 1-1, 86. Schil fer 2-1. Scheidsrechter- Houben. Toe schouwers: 3100. Gele kaart Treffers (Eindhoven), Van de Hoeven (Den Bosch). Cantbuur - WV 0-0. Scheidsrechter Ni- enhuis. Toeschouwers: 2460. Gele kaar ten: Koopman, Sinkgraven. Aron Winter op non-actief ARNHEM (GPD)- Ajax moet het de komende weken zonder Aron Winter stellen. De midden velder verdraaide gistermiddag in de 24ste minuut van het duel met Vitesse zijn linkerknie. De 23-jarige Ajacied werd meteen voor nader onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. De eerste diagnose luidde vol gens clubarts Bon een verdraai ing van de mediale band. ARNHEM (GPD)- Ajax uit of thuis, het blijft dit seizoen vooralsnog een wereld van verschil. De regerend landskam pioen voert voor eigen publiek vaak enerverende shows op; op vreemde bodem daarentegen vertoont de machine nogal eens haperingen. Gisteren in Arnhem was het niet anders. Het Amsterdamse raderwerk functioneerde tegen het stug ge Vitesse een uur lang niet. Dat de equipe van trainer Leo Beenhakker uiteindelijk toch nog ongeschonden uit de strijd kwam (1-3) had te maken met de routine en een portie geluk, het aloude Ajax-recept dus. Het knoeiwerk van de Amsterdam se formatie bleef in tegenstelling tot de voorstellingen tegen Fortuna Sittard (1-1), FC Utrecht (0-0) en Sparta (0-0) nu wel onbestraft. Vi tesse miste over het geheel geno men net dat kleine beetje aan koel bloedigheid en klasse om Ajax op zijn nummer te zetten. Het had ge kund, ware het niet dat Vitesse- middenvelder René Eijer bij een 1-0 voorsprong een niet te missen kans om zeep hielp. Hij kopte in de 51e minuut na een gave voorzet van Bart Latuheru vrij voor doel over, hetgeen eigenlijk een grotere pres tatie was dan het leder in de touwen te werken. „Gaat zo'n bal erin, dan wil ik het toch nog zien", meende Vitesse-trainer Bert Jacobs na af- Ajax 'zwijnde', kroop uit zijn schulp en wist op basis van ervaring c.q kwaliteit de zaak toch nog te be slechten. Onder leiding van de ge waardeerde krachten Jan Wouters en Dennis Bergkamp werd Vitesse moeizaam, maar ook weer niet hele maal onverdiend, over de knie ge legd. „We hebben de eerste hobbel van een moeilijk weekje genomen", meende Beenhakker, daarbij wij zend op de nog komende zware wedstrijden tegen Roda JC (komen de woensdag) en Willem II (zondag aanstaande). Beenhakker kon natuurlijk in zijn nopjes zijn met de twee brood nodige punten, het spel moet hem echter net als ieder ander tot naden ken hebben gestemd. Ajax was met name in de eerste helft geen schim van de ploeg, die afgelopen woens dag FC Groningen in de bekeront moeting nog zo flitsend had opge rold. Ajax miste tegen Vitesse over tuiging, agressie, creativiteit en speelde bovendien in wandeltem po. De lamlendigheid straalde ér in de eerste 45 minuten vanaf. Richard Witschge, Dennis Bergkamp, Son ny Silooy (hij verving na 24 minuten Aron Winter, die met een kniebles sure uitviel), Bryan Roy, Stefan Pet tersson en Johnny van 't Schip, ze waren slechts zelden te betrappen op een aardige actie. „Toch was de wil er wel degelijk", aldus Beenhak ker. „Het was de verdienste van Vi tesse. De ploeg maakte het ons moeilijk". Beste zijde De Arnhemse subtopper, met de in schuivende Frans Thijssen voorop, liet zich in het eerste bedrijf inder daad van de beste zijde zien, maar het gaat te ver om daar de lankmoe dige houding van Ajax op terug te voeren. De rood-witte brigade heeft immers pretenties, wil graag weer gezien worden als de topclub van weleer en dient er dan ook naar te voetballen. Vooral in duels met 'mindere goden'. Wedstrijden, waarin over het landskampioen schap wordt beslist. Ajax onderkende al die verant woordelijkheden zondagmiddag pas na een ferme donderspeech van Leo Beenhakker. Hij schold tijdens de rust volgens enkele 'toevallige' passanten de scheuren bijna in het plafond. De Amsterdammers keken op dat moment tegen een 1-0 achter stand aan. Vitesse speelde voor rust taktisch slim (de zijkanten werden goed afgedekt), was erg agressief en streed voor elke meter. Nadat Bryan Roy eerst nog het houtwerk had getest, was er in de 36e minuut loon naar werken. René Eijer krul de de bal uit een corner in één keer in het doel. Doelman Stanley Menzo protesteerde nog wel wegens du wen van Roberto Straal en Hans van Arum, maar scheidsrechter Van der Niet wuifde alle protesten Vitesse, dat nieuweling Richard Roelofsen vanaf de eerste minuut in de gelederen had, kwam na de pau ze nog één keer kansrijk voor het Ajax-doel. René Eijer kopte echter van dichtbij over. En in plaats van 2- 0 werd het vrij snel daarop 1-1. Net toen Beenhakker met de gedachte speelde om breekijzer Ron Willems in te brengen, sloeg Dennis Berg kamp in de 61e minuut toe. Na een slimme pass van Witschge schoot de middenvelder met in zijn nek Martin Laamers uit de draai raak, 1- 1. De teleurstellende Van 't Schip, die zijn directe tegenstander Arjan Vermeulen alleen na afloop van het duel wist te passeren, mocht het veld ruimen ten faveure van Ron Willems. Ajax schakelde een tandje hoger, creëerde een enorm over wicht en herstelde zich goed. Vites se werd op eigen helft teruggedron gen en maakte enkele kapitale fou ten. Zo mocht rechtsback Danny Blind in de 7ée minuut ongehin derd oprukken van Hans van Arum en de bal in de doelmond brengen. John van den Brom, die na rust nau welijks aan aanvallen toekwam, gleed de bal vervolgens in het eigen doel, 1-2. Stefan Pettersson tenslot te bepaalde de eindstand na een ca deautje van Martin Laamers (hij kopte de bal in de voeten van de Ajax-schutter) in de 90e minuut op 1-3. Marciano Vink wordt op de huid gezeten door Hans van Arum. Alleen punten zijn voor PSV van belang VOLENDAM (ANP) - PSV bekom mert zich slechts om punten, niet om schoonheidsprijsjes, noch om zijn reputatie als topploeg. Het heeft in Volendam twee doelpunten (Ellerman en Romano) plus twee punten opgeleverd en de coach van de tegenstander, Leo Steegman. met een enorme kater opgezadeld. Steegman en Volendam verdien den enig begrip plus respect voor een zeer positieve instelling, maar daarmee worden geen grote vissen gevangen. PSV liet zich zelden van zijn goede zijde zijn. Robson en zijn assistent Dorjee kunnen niet uit de weg met het spelersmateriaal nu de complete groep weer Fit is, Romario en Ellerman hun plaats opeisen, maar dure aankopen als Bosman en Koeman niet op een zijspoor kun nen worden gezet, zoals Chovanec of Koot. PSV speelde in Volendam zonder middenveld, maar evenzeer zonder echte vleugels omdat Vanenburg en Ellerman, die voor beide taken in aanmerking zouden kunnen ko men, vlees noch vis waren. De Jong en Koeman moesten de verbinding tot stand brengen tussen vier verde digers en vier aanvallers. Dat mis lukte eigenlijk voortdurend. Zuiver op individuele kwaliteiten kreeg PSV meer kansen dan Volen dam en dat maakt de uitslag aan vaardbaar. Ellerman en Romaria loodsten PSV in veilige haven. GRONINGEN (GPD) - De vraag of René van der Gijp SC Heerenveen in de eredivisie zal kunnen houden, kan al na één wedstrijd van een ne gatief antwoord worden voorzien. In het Oosterparkstadion zag 'Gijp' gisteren zijn debuut in het prachti ge pompebleden-shirt van de Friese club de mist ingaan. FC Groningen liet de rode-lantaarndrager in de hoogste Nederlandse voetbalklasse volledig kansloos, 3-0. En dat was nog maar een schamele afspiege ling van de ware krachtsverhoudin gen. Als met name Milko Djurovski zich niet in een speeltuin had ge waand - de nonchalante Joegoslaaf liet tenminste zeven opgelegde kan sen liggen - zouden zelfs de dubbele cijfers in zicht zijn gekomen. Kortom, SC Heerenveen loopt op zijn laatste eredivisiebenen. En Re né van der Gijp? Die maakte een krachteloze indruk en lijkt bezig aan een van de laatste hoofdstuk ken van een vrolijke carrière. Al is het misschien niet helemaal eerlijk de ex-international (vijftien 'caps' en twee goals) direct al te veroorde len. De Dordtenaar, 29 inmiddels, speelde gistermiddag tenslotte voor het eerst na ruim acht maanden weer eens een echte wedstrijd. „Re né begon redelijk," vond Heeren veen-trainer Fritz Korbach. „Daar na zag je dat hij nog te weinig wed strijdconditie heeft. Maar dat is na- tuurliik volstrekt normaal Ook Van der Gijp klaagde, lo gisch, over een tekort aan ritme. „Maar ik ben blij dat ik weer voet bal." En. zich richtend tot een ver slaggever, die slijmerig liet weten hem „nuttig" te hebben zien spelen: „Maar niet nuttig genoeg." Van der Gijp had in totaal 36 balcontacten. Hij viel daarbij weliswaar niet op veel uitgesproken slechte handelin gen te betrappen, maar de momen ten waarop in hem de klassevoet baller, die hij ooit was, viel te ont dekken, waren gering in aantal. Hij kwam meestal niet verder dan wat obligaat werk. Voor een individuele actie op snelheid miste hij de kracht. En ook zijn nog altijd ge vreesde schot bleef achterwege. Zijn beste moment had Van der Gijp in de slotfase, toen hij na een ragfijne een-twee combinatie Decheiver in stelling bracht. Maar die knalde vervolgens voorlangs. Van der Gijp zelf kwam niet een keer in uitzichtrijke positie. Dat lag overigens niet alleen aan hem, maar ook aan zijn desolate ploeggenoten. „Dit zijn niet de wedstrijden waarin wij de punten moeten halen. En als er in de eerste minuut dan ook nog direct eentje invliegt kun je het na- ROTTERDAM (ANP) - Bij Feye- noord - NEC zaten twintig spelers in een dalletje. De uitslag 0-0 ver baasde dan ook niemand van de 9621 toeschouwers in de Kuip. Zij riepen na een uur: „Bengtsson, go home". Toen het fluitconcert na het laatste fluitsignaal verstomd was, verklaarde directeur-spor tief Ger Lagendijk Feyenoords Zweedse coach aan zijn contract, tot medio 1992, te houden. NEC legde gisteren een arme tierig spelletje, dat één kansje op bracht, op de grasmat. „Nu wij zes vaste krachten moesten mis sen en er drie half geblesseerd meehobbelden, konden wij niet beter", excuseerde de Nijmeegse Feyenoord kan niet scoren coach Leen Looyen. Bij de enkele mogelijkheid schoot Van Wan rooy in de armen van De Goey. Feyenoord was niet beter, maar fysiek wel sterker en mocht bij kleine overtredinkjes - die van NEC door Van Vliet werden afge floten - doorspelen, zodat een veldoverwicht werd verkregen. De zwervende aanwinst Witschge werd nauwelijks aangespeeld. Wanneer hij aan de bal kwam waagde de Amsterdammer scho ten van afstand, die voortdurend werden afgevangen door Brook- huis, die net als De Goey aan de overkant zijn normale vorm toon de. Bij één vloeiende aanval en vier klutssituaties kreeg Feyenoord uitstekende doelkansen. Griga verprutste voor rust de twee mooiste, Van Gobbel, Heus en Metgod na de pauze de andere. De falende Tsjechoslowaak werd pas in de 71ste minuut ge wisseld voor de nauwelijks impo nerende Hongaar Kiprich. De Haagse schutter Van der Laan bleef op de bank. „Niet scherp ge noeg", vond Bengtsson. LONDEN (Reuter) - Brighton, uitkomend in de Engelse tweede divisie, heeft in de vierde ronde van het toernooi om de FA-beker veelvoudig landskampioen Liverpool weerstaan. De Zuidengelse club, die Liverpool in de jaren tachtig tot twee keer toe uit de be kercompetitie stootte, verdiende in de slotfase een profijtelijke herhaling,2-2. voor tijd weer hoop door een straf- Bekerhouder Manchester United haalde de volgende ronde ten koste schop koel te benutten. De Ierse in- Bolton (1-0). Doelman Hans Se- ternational John Byrne, die zes we gers vloog er zaterdag met Wimble don, driejaar geleden nog winnaar, uit. Shrewsbury zorgde daar met 1-0 voor door een doelpunt van aanval ler Gary Shaw, die Aston Villa ver liet voor een avontuur in de derde divisie. Voor de reguliere competitie ver diende Sheffield United drie kost bare punten in de inhaalwedstrijd te na afloop een zucht i ken was uitgeschakeld door een kraakbeenoperatie, zorgde vijf mi nuten later voor euforie door een voorzet van Small langs Grobbelaar te koppen. Manchester United bleef voor de 20ste achtereenvolgende keer in een bekerduel ongeslagen en slaak- tegen Derby. United had daarvo genoeg aan een treffer van Hodges, twee minuten voor tijd. ting. Buurman Bolton voelde zich allerminst de underdog uit de derde divisie. De bezoekers creëerden tal Dat Liverpool woensdag op- van goede mogelijkheden, maar ca- nieuw naar Brighton dient af te rei- pituleerden uiteindelijk tien minu- zen, viel de meegekomen suppor- ten voor tijd. Welshman Mark Hug- ters zaterdag rauw op het dak. Hele- hes liet de Mancunians met zijn elf maal toen Ian Rush vlak na rust bin- de doelpunt in evenzovele duels nen twee minuten twee keer scoor- ontsnappen. Tottenham, dat een goed bekerre sultaat nodig heeft om de financiële ter produceerde Rush zijn achttien- zorgen het hoofd te bieden, had te- de treffer van het seizoen door ge haaid de buitenspelval te ontlopen. gen Oxford een vliegende start dankzij aanvoerder Gary Mabutt en De strijd was daarmee echter niet Gary Lineker. De controversionele gestreden. Mike Small (ex-Go middenvelder Paul Gascoigne dam- Ahead) gaf Brighton een kwartier de vervolgens met twee treffers de Millwall en Sheffield Wednesday, ook concurrenten in de tweede divi sie, zorgden voor een amusant be kermiddagje. Er vielen acht doel punten, gelijk verdeeld, waardoor de bijna 14.000 toeschouwers on- BRUSSEL (ANP) - AA Gent blijft door de be nauwde zege van 2-1 op hekkesluiter Kortrijk koploper in de Belgische eerste klasse. Het op merkelijkste feit van de 21ste speeldag was de overwinning van 10-0 van Club Brugge op stad genoot Cercle Brugge. De hoogste score in de Belgische competitie sinds het seizoen 1978/1979. Destijds versloeg Standard Luik Winterslag met 12-0. Anderlecht behield de tweede plaats door met 3-1 van FC Luik te winnen. KV Mechelen verraste Standard Luik in Luik (0-1) en kwam op gelijke hoogte, gedeelde vierde plaats, met de club van Georg Kessler. FC Antwerp raakte het contact met de sub top kwijt door de derde nederlaag op rij. Dit keer verloor het elftal van Frans van Rooy met 1- 2 van het laag geklasseerde Lierse SK van Barry Hulshoff. Leider AA Gent, zonder de geblesseerde Mark Verkuyl (bloeduitstorting achter knie), had meer moeite met het als laatste gerang schikte Kortrijk dan vooraf was vernacht. De degradatiekandidaat kwam na elf minuten zelfs op voorsprong door een doelpunt van Polak. Eric Viscaal zorgde zeven minuten voor tijd voor de gelijkmaker uit een strafschop, die werd toegekend omdat de Nederlander door Timmer man onderuit was gehaald. De speler van Kortrijk kreeg een rode kaart voor zijn overtreding. Hij maakte tegen AA Gent zijn come-back na een schorsing van zes wedstrijden. Na de hervatting had Gent. evenals de eerste helft, een overwicht. Ondanks de nu merieke meerderheid duurde het tot eén mi- MILAAN (ANP) - Intemazionale staat onder druk. De Italiaanse koploper ging gisteren in eigen sta dion in de fout tegen het bescheiden Cagliari (1-1). Het zag de groep achtervolgers uitgroeien tot vier. AC Milan profiteerde niet van de halve misstap van de stadgenoot. Zonder de vermoeide Van Basten kwam het in en tegen Genua niet verder dan 1-1. Sampdoria en Juventus sloten bij Milan aan. De laatste club met veel ophef. De goed presterende debutant Parma werd in Turijn met 5-0 afgedroogd. Juventus maakte gisteren indruk. Parma werd overklast. De debutant maakt het dit seizoen alle topploe- gen moeilijk en verdedigde in Tu rijn de positie in de kop van het klassement. Na de treffer van Julio Cesar in de 24ste minuut zakte de nummer vijf van de ranglijst volle dig in. Op slag van rust verdubbelde Casiraghi de voorsprong. Drama De tweede helft was helemaal voor de thuisclub. Een goal van Maroc- chi en twee treffers van internatio nal Baggio, die met elf doelpunten de topscorerslijst met Lothar Matt- haus aanvoert, maakten het drama voor Parma compleet. Inter maakte een lelijke misstap in eigen stadion. Cagliari, voorlaatste op de ranglijst, hield de koploper op 1-1. Klin- smann opende de score in de slot minuut van de eerste helft. Terwijl iedereen rekening hield met een doelpuntenfeest. maakte de eiland bewoners gelijk. Cappioli bezorgde de degragdatiekandidaat vier minu ten voor het einde verrassend een punt. AC Milan maakte in Genua een ongeinspireerde indruk. De komst Neil Webb (r) van Manchester United en zijn collega Seagraves van Bol ton Wanderers in hoogstaand duel verwikkeld om de bal. United won. (foto F.PA) middellijk naar de kassa snelden voor kaartjes voor de reprise van tenminste anderhalf uur. Swindon viel ook op, maar dan negatief. De tweededivisionist verloor met 1-3 van Norwich en raakte voortijdig twee spelers met een rode kaart kwijt, onder wie de Argentijn Nestor Lorenzo. nuut voor het einde voordat de koploper via Veyt de twee punten kon veiligstellen. Farina nam voor 10.000 toeschouwers het grootste deel van de produktie van Club Brugge voor zijn rekening. De Australiër maakte vier doelpunten, waarvan twee via een strafschop De overige treffers kwamen op naam van Stae- lens, Creve, Cossey, Ceulemans, Christiaens en Booy. Door de monsterzege op Cercle hand haafde Club zich op de derde plaats met vier punten minder dan AA Gent. Anderlecht kon een week voor de confronta tie met AA Gent tegen FC Luik niet imponeren. Indruk maakte wel de 16-jarige Ghanees Neil Lamptey. Hij scoorde in de tweede helft twee keer na een ruststand van 1-1. John van Loen behoorde weer niet tot de se lectie. Hij speelt voorlopig met de reserves. schop nodig om de nul te verdrij ven. Salinas werd neergeled, de Deen Laudrup scoorde van elf me ter. De voorsprong gaf Barcelona geen rust. Nog voor de pauze viel de gelijkmaker van Mendiondo. Ba- kero besliste het duel direkt na de hervatting. De kleine spits scoorde binnen acht minuten twee keer. Sa linas en Laudrup voerden de score op tot 5-1 voor Alex voor de tweede keer kon tegenscoren. Ronald Koeman hervat aan het einde van de week de looptraining. MADRID (ANP) - Atletico Madrid blijft in het spoor van leider Bar celona en schuwt daarvoor geen en kel middel. De tweede ploeg uit de hoofdstad won zaterdag na een kei hard duel met 2-0 van Valencia. Twee bezoekers kregen rood, negen spelers geel. Barcelona zegevierde zondag met 5-2 in de stadsderby te gen Espanol. De voorsprong op At letico bleef daardoor vier punten. Atletico Madrid - Valencia ont aardde in de tweede helft in een or dinaire schoppartij, nadat Manoio de score in de 65ste minuut had ge opend. Arbiter Paz Garcia verloor het overzicht tussen de schoppers. De Duitser Bernd Schuster vormde het middelpunt van alle wanorde. De middenvelder overleefde aan slagen van Tomas en Eloy. Het tweetal kreeg (binnen een minuut) daarvoor rood gepresenteerd. Schuster ontving later zelf een gele kaart. Vier minuten voor het einde bepaalde invaller Rodax de eind stand op 2-0. Barcelona trad op de eerste speel dag van de tweede competitiehelft aan tegen stadgenoot Espanol. De demonstratie van aanvallend voet bal verliep een half uur zonder doel punten. De koploper had een straf- van Silvio Berlusconi op zaterdag had weinig effekt. Van Basten kreeg van zijn baas een atv-dag. De spits kampt met geestelijke proble men. Berlusconi begreep weinig van zijn uitleg maar keurde de vrije zondag goed. Voorsprong Massaro mocht evenals tegen Pisa zijn plaats innemen. Net als in het inhaalduel scoorde de kleine aan valler. Kort na de rust zette hij de miljoenenformatie op voorsprong. Achttien minuten voor het einde Aguilera gelijk voor Genua. Napoli blijft in de gevarenzone. De titelverdediger moest op eigen grond Lecce een punt afstaan. In- cocciati en Careca zetten de ploeg twee keer op voorsprong. Lecce maakte beide keren gelijk uit een strafschop. De laatste werd benut door Virdis, twee minuten voor het einde. Aberdeen uitgebekerd ABERDEEN (Reuter) - De Schotse bekerhouder Aberdeen is zaterdag in de derde ronde van het toernooi om de FA Cup voor eigen publiek uitgeschakeld door Motherwell. Steve Kirk zorgde twaalf minuten voor tijd met een fantastische knal van 25 meter voor de enige treffer.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14