PORT rb verstoort de droom van Noordwijfc spo0r;tv 'De zweep moet erover' De wijze raad van de bij UVS winnende Raboen Alleen voor strafworp in Den Haag MAANDAG 28 JANUAR11991 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 terlee als een soort stoorzender. Dat lukte bovenwei, ook al omdat de Rijnsburger verdediging uitste kend het oog had in de voorspelbare aanvalsopzet van Noord wijk, dat moeite had zijn circulatievoetbal op de zanderige mat goed ten uitvoer te brengen. Nadat Koet al twee goede moge lijkheden had laten liggen en de brigade van Eelman alleen met een afstandsscot van Adrian Carter ge vaarlijk was geweest, sloeg Fred Ar royo kort voor rust toe. Nadat Rob van Dijk moeizaam een knal van Piet Janmaat had gekeerd, schoot Arroyo hard op doel. Via de voet van Oosterlee, die daar zelf geen erg in had, stuiterde de bal langs de ver twijfeld graaiende Van Dijk: 0-1. NOORDWIJK - De droom van Noordwijk is voorlopig als een zeepbel uiteengespat. Het leek misschien ook wel alle maal te mooi. De laatste vijf wedstrijden voor de winterstop brachten tien punten op en de oefencampagne hep on danks de kou op rolletjes. De ploeg van John Eelman ver wachtte die lijn in het eerste de beste duel tegen Rijnsburg- se Boys door te trekken en zodoende mee te blijven dingen naar de eerste plaats en een periodetitel, maar dat verliep dus geheel anders. Het werd 0-3 en dat was nauwelijks ge flatteerd te noemen. Op het fors met zand bestrooide ter rein aan de Duinwetering kregen de Noordwijkers in elk geval een lesje in brutaliteit en doeltreffendheid. "We hebben ons laten afbluffen", erkende Eelman. "In de rust heb ik dat ook tegen ze gezegd. Dat heeft te maken met mentaliteit. De scherpte in het denken en de scherpte in het handelen ontbrak. Het vooruitden ken, vooral voor de goal, was niet aanwezig. Er werd te traag gerea geerd". Dat was bij Rijnsburgse Boys wel even anders. De ploeg had in verge lijking met de voorgaande maanden een ware metamorfose ondergaan. De lamlendigheid die het elftal tij denlang uitstraalde was plotseling verdwenen. Arie Kurver, die de eer ste van zijn twee wedstrijden schor sing uitzat wegens zijn wangedrag tijdens de bekerwedstrijd tegen Dordrecht, kon dat met veel genoe gen vanaf de tribune constateren. Verklaring Maar anders dan de overige toe schouwers die hun ogen uitkeken, had hij wel een verklaring voor de ongekend positieve instelling van zijn spelers. "Werklust heeft alles te maken met het aantal spelers dat je hebt. Voor de winterstop hadden we er te weinig. Nu hebben we ze ventien potentiele eerste-elftalspe- lers, de selectie is weer compleet dus staat er druk op de groep". Zo kan Kurver eindelijk "weer eens tucht en orde prediken. "Jaco van Delft bijvoorbeeld heb ik een uur voor de wedstrijd uit de basis gezet. Het bleek een uur van tevo ren dat hij een bruiloftsfeest had ge had en pas om half drie 's nachts was thuisgekomen. Dick Heems kerk en Huug Aandewiel hadden zelfs vandaag kunnen spelen. Dan kun je dat soort dingen doen. Spe lers voelen zoiets uitstekend aan. Als je maar met z'n tienen bent, we ten ze donders goed dat er geen con currentie is". Het was in elk geval al snel duide lijk dat Rijnsburgse Boys, zonder de geschorset Ron Carli en de ge blesseerde Dick Heemskerk, maar met de weer herstelde doelman Jan Blankespoor, niet naar Noordwijk was gekomen om als speelbal te die nen. Zeker omdat de degradatie- streep zo langzamerhand in de buurt was gekomen. Weliswaar had de thuisploeg vrij wel vanaf het begin een overwicht, maar dat mocht ook. De 'wespen' van Kurver loerden op de counter, met Hennie Koet als de man die de lange bal moest hanteren om de on berekenbare Erwin Hermes en Mar tin de Louw aan het werk te zetten. Daartussenin fungeerde Niek Oos- Primeur: speelster geschorst BERN (RTR) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UE FA) heeft zaterdag m Bern voor een primeur gezorgd. Voor de eerste keer in de historie werd een speelster een schorsing opgelegd. De twijfelachtige eer viel de Italiaanse Stefama Antonini te beurt. Ze werd voor een duel uitgesloten wegens grof spel tijdens de EK-wed- strijd tegen Zweden in december vorig jaar De Duitse bond werd veroordeeld tot een boete van 13.000 gulden. De tuchtcommissie legde de straf op naar aanleiding van het wange drag van Duitse supporters bij het EK-kwalifieatieduel in en tegen Luxemburg vorig jaar oktober. Eerste zege van Ben Johnson OTTAWA (RTR) - Ben Johnson weet weer wat winnen is. De Canadese sprinter zegevierde zaterdag tijdens indoorwedstrijden in Ottawa op de 55 meter. Voor Johnson was het de eerste triomf in de derde wed strijd na zijn schorsing van twee jaar wegens doping. Het publiek be loonde hem met een staande ovatie. Dank zij een flitsende start won Johnson in een tijd van 6,20 secon den. Hij vestigde daarmee een nieuw Canadees record. Eerder had Johnson op die afstand 6,01 laten registreren, maar die tijd werd uit de boeken geschrapt nadat hij had toegegeven verboden middelen te heb ben gebruikt. Landgenoot Brian Morrison eindigde in 6,21 op de twee de plaats. „Het was een goede race", vertelde Johnson aan een peloton verslag gevers. „Ik ben echter nog lang niet tevreden. Ik mis nog wedstrijdrit me. Mijn start is bovendien nog voor verbetering vatbaar". Doelman Jan Blankespoor Zeker vanaf dat moment hobbel- zich slechts halve kansjes te schep- verwege de tweede helft verander- nadat Oosterlee en De Louw al le de daar niets aan. De grillige aanval- vensgrote kansen hadden laten lig- het Noordwijkse zelfvertrouwen door na een corner van Koet van ruim twintig meter verwoestend uit te halen: 0-3. Noordwijk moet zijn opgebloeide Ier, die in de eerste helft Carter al gen. De linksbuiten die de gehele titelaspiraties daarom nu iets bij- van achteren had neergeschopt en wedstrijd al een kwelgeest was ge- daarvoor geel had ontvangen (ook weest voor de roodwitte defensie, ploeggenoot Fred Bodaan en Mar- vernederde die zelfs een kwartier dat het iets structureels is. Er wordt Noordwijk werden voor tijd. Hij lokte Rob Vermeer geboekt), torpedeerde Gerard Van Van Roon naar zich toe en stifte de Roon Poort ir houden. Het maakte niet veel uit. Noord- kreeg daarom door arbiter bal plotseling in de vrije ruimte. De misten vandaag ook het geluk. Met keer het rood voorge- doorgelopen Leon Vonk kogelde de onderschatting had dit niets te *"1keer achter Van Dijk: 0-2. De ingevallen Van Delft schoot onmachtig, wist de slotminuten een extra deuk i ken. Ik denk dat je knullig bezig bent als dat het geval was geweest". En is Rijnsburgse Beys nu defini- a/.(foto Loek Zuyderduin) tief uit het dal gekropen? Kurver: "Ik blijf zelfs zeggen dat we mee doen voor de titel. Dat zei ik vorig jaar ook toen we zes punten achter stonden, maar ik werd voor gek ver klaard. We lopen nu twee punten in op Noordwijk. Volgende week komt Quick Boys, dat zijn dan mis schien weer twee punten. Dat gaat hard. Ik weet wel dat het moeilijk wordt, maar Rijnsburgse Boys heeft een ploeg die zo twintig uit twaalf kan halen. Dat hebben we vo rig jaar laten zien". HERMAN JOUSTRA Draver Yellowa al rap kansloos PARIJS (ANP) - Yellowa, de enige Nederlandse deelnemer aan de be roemde Franse koers Prix d'Amerique, was gisteren een minuut na de start in Vincennes (Parijs) al kansloos voor een goede klassering. Een gallopade bezorgde Yellowa, Nederlands draver van het jaar 1990, met Ton Blok op de sulky een achterstand van ruim veertig meter op de rest van het veld. Aan de Pnx d'Amerique nemen paarden deel van 4 tot en met 10 jaar. ruins uitgezonderd, die meer dan één miljoen Franse francs aan prij zengeld hebben veroverd. De winst in Vincennes ging naar de zes-jarige Franse hengst Tenor de Baune. Na de 2650 meter had Jean-Baptiste Bossuet een voorsprong van meer dan een lengte op Reve d'Udon en Ultra. Tenor de Baune kreeg voor de overwinning 1,7 miljoen Franse francs, zo'n 800.000 gul den. Zeilers voldoen aan NOC-limiet BUZIOS (ANP) - Martine van Leeuwen en Annemiek Beemster heb ben tijdens het WK zeilen in de Europe klasse in Buzios voldaan aan de NOC-limiet. Van Leeuwen eindigde na zes races als zesde en Beemster als tiende. Wereldkampioene kampioene werd de Deense Jensen. De laatste wedstrijd in Brazilië werd zondag wegens te weinig wind en slecht zicht afgelast. Dat was eerder tijdens de titelstrijd ook al eens gebeurd. Het behalen van de Olympische eis betekent niet automatisch dat beiden afgevaardigd worden naar de Olympische Spelen volgend jaar in Barcelona. Nederland mag slechts met een boot in de Europe-klasse uitkomen. Bij de definitieve selectie worden de prestaties van de ko mende maanden ook betrokken. De Nederlandse mannen presteerden aanmerkelijk minder dan de vrouwen. Beste resultaat boekte Herbert Dercksen. Hij werd als negen tiende geklasseerd. Die prestatie heeft geen enkele invloed op een mo gelijke uitzending naar Barcelona, omdat de Europe-klasse voor man nen geen Olympisch DEN HAAG Helemaal al leen stond De Danaïden's Paul Hüsken zaterdagavond op de strafworpstip in de Haagse sporthal Steenwijklaan. Het staartje van de korfbalwed strijd van 6 januari j.l. tussen HKVen De Danaïden, de voor naamste kanshebbers voor het kampioenschap in de eerste klasse F. Een joelend HKV- publiek, in afwachting van het duel van hun ploeg tegen Vriendenschaar (Ha) ziet de Leidenaar aanleggen en feil loos scoren. Het protest van De Danaïden tegen het destijds niet toekennen van deze straf worp vereist nu definitief be handeling. De kans bestaat nu dat de 12-11 nederlaag alsnog wordt omgezet in een 12-12 ge lijkspel. "Vreselijk, dat lege veld met alleen de scheidsrechter", rea geerde Hüsken de spanning af. "Ik wist een week van tevoren al dat dit ging komen. Heel an ders dan in eon wedstrijd, want dan overkomt bet je ge woon. Bovendien neemt Eric Kromhout gewoonlijk de strafworpen in ons vak. maar die kan dat na de blessure van vorige week (Kromhout liep een gescheurde achillespees op. red) natuurlijk niet". "Deze week heb ik tijdens de trainingen een paar keer geoefend op van die rotte, har de kor\-en, zoals die ook in de Steenwijklaan staan. Met de hele ploeg zijn we zaterdag naar Den Haag gegaan, als mo rele ondersteuning. Ook in de kleedkamer is er een groepje meegegaan om me een beetje te beschermen tegen intimida ties van spelers van HKV. Uit eindelijk stond ik er wel al leen voor". LEIDEN - Veelzijdigheid kenmerkt Melbi Raboen. De 42-jarige beheerst niet alleen zijn vak als voetbaltrainer, maar hij zou ook moeiteloos een glansrol kunnen vervul len bij een willekeurig to neelgezelschap. Gisteren na de 2-0 zege van 'zijn' Wilhel mus bij UVS, verklaarde Ra boen met een stalen gezicht "van de buitenkant blij, maar van de binnenkant be droefd te zijn" om het verlies van de Leidse ploeg, die hij driejaar (niet zonder succes) onder zijn hoede heeft ge had. Die Melbi Raboen. Over zijn vak manschap valt niet te discussiëren, maar de realiteit verliest de emotio nele voetbaldocent, vorig jaar opge stapt bij Quick Bots, wel eens uit het oog. Met 'de broek' vol was hij met Wilhelmus naar de Kikkerpol der afgereisd. Hij had zijn spelers gewaarschuwd voor UVS, dat toch zoveel technisch vermogen in de bagage heeft en in de hoofdklasse een reputatie heeft hoog te houden. Na afloop kwamen de verbouwe reerde Voorburgse voetballers haal halen bij hun in december gestelde oefenmeester. Raboen, na derhand: "Ik schaamde me dood. Weet je wat de spelers tegen me zei den? 'Nou trainer, was dit nou dat gevaarlijke UVS'. Tsjonge, wat een stelletje dooie vogeltjes heb ik hier bezig gezien". Een feit werd gisteren duidelijk: de skivakantie in de Oostenrijkse bergen heeft in elk geval geen heil zame werking gehad op de Leidse hoofdklasser. Aan grappen en grol len geen gebrek vorige week in Zeil am See. De sfeer is dus nog steeds goed, maar de punten zijn nog even schaars. Zich eenmaal voortbewe- Oppositie tegen Kecskeméthy VOORHOUT - De vrouwenhand- balploeg van Noorlander/Foreholte morgen om de tafel zitten om over de toekomst van trainer Jan Kecskeméthy te praten. De Tsjechi sche coach ging volgens de speel sters gisteren tijdens de rust van de met 25-18 verloren wedstrijd tegen Hellas veel te ver met zijn kritiek op de ploeg. De gedreven trainer is bij de ere- divisieploeg al vaak betrapt op vrouw-onvriendelijke en zeer kriti sche opmerkingen. Maar iedereen in het Voorhoutse kamp heeft de verbale uitspattingen altijd met een korrel zout genomen. Nu schijnt de maat vol te zijn. Teammanager An Plug: "Hij is gisteren in de rust te ver gegaan. Je kunt niet alles zeg gen. Het woord is nu aan de speel sters". Tijdens de tirade van de coach moest vooral Nicoleta Boriceanu het ontgelden. De Roemeense wil er niet te veel over kwijt "Het ligt moeilgk. Als trainer is hg een kei, als mens niks". Kecskeméthy zelf blijft er stoï cijns onder. "Ik kan moeilijk anders coachen. Het zit in me. Als ze op drachten niet uitvoeren, reageer ik. Er zijn nu twee mogelijkheden. Of ze accepteren het, of ik stop bij Fo- reholte". Wout Holverda kan tegenover een overmacht c vooralsnog niet in staat c De Leidse trainer weigerde daarop haalde spelers (De Krugs werd j talent gespeende het elftal aan te passen. Linksback zijn shirt getrokken) geen penalty gend op voetbalschoenen beseffen hoofdklasser als UVS een eenheid Rick van Dijk had de positie "En dat zijn de punten", weet Melbi ballen. Geen wonder dus dat het elf- Raboen als geen ander. "Niets ten tal als los zand aan elkaar hing. De nadele van Ruud de Groot hoor, wijze waarop de eerste treffer van maar UVS speelt in deze fase nog de tegenstander uit Voorburg na 11 steeds voetbal om het voetbal. Dat minuten tot stand kwam, kan niet, want de punten zgn, ge- tief voor de situatie moeten nemen. Maar datzelfde wet- De boek vermeldt dat voetballers die de oorspronke- geen bal hebben geraakt, zich even achter de bal mogen scharen. Roosa kunnen Groot hield vast IHHBHH lijke opstelling en werkte derhalve mee aan de ondergang van zijn ploeg. Roosa zorgde in de defensie Wout Holverda kogelde het leder 12 meer voor verwarring dan rust en minuten voor tijd dan ook richting leed als inschuivende verdediger reclamebord. Een minuut later was ramp veel balver- de stand op de ranglgst, be- momenteel verkeert. Geen enkele hes. Van een gedegen Leidse«uuiu xviaascu khik weer eens een langnjk. Dus is het bikkelen fiebla- Leidse verdediger achtte het nood- valsopbouw kwam derhalve niets defensieve blunder vooraf. En alsof on dan pas voetballen. Vanaf zakelijk te reageren op een uittrap terecht, ook al omdat Hans het moment dat ik bij Wilhelmus dienst ben getreden, heb ik daar gewerkt en het resultaat zie je ir wedstrijd tegen UVS. Het maal niet fraai, dat weet ik ook wel, maar er werd wél geknokt" Geluk i Wilhelmus-goalie Marco Korff, Leeuwen zich nauwelijks onder waardoor het voor Ronald Aben n de simpel karweitje alle- aantekenen. UVS heette. De Kikkerpolderploeg noorder kan voerde in eigen huis, dit i scheidde. Toegegeven, het in erbar- Roosa geboekt. 0-1 te laten melijke staat verkerende veld werk te nu niet bepaald in het voordeel van UVS, excuus om er met de pet De Groot speelde natuurlijk met gooien. De enige die voor een vol- aanvallend inge- doende in aanmerking kwam, was c w Hans de Kruijs. Hij had de pech dat ^e bezieling bg dit elftal. Voetbal - IjU doelman Korff (vervanger van emotie. Ik heb alleen die Dorlas een beetje voetballen, de door Raboen weggestuurde Mi- beetje horen vloeken de rest was die plek het ke Soyer) tot tweemaal toe op zijn puur phchtmatig bezig. Maar het is Raboen stelde Frank Roosa de positie gisteren bero toe te kennen. De oud-Feye- ■UVS dus in de hoek waar de klap- Seen pen vallen. Reden om wijze raad te vragen aan Melbi Raboen "Wat ik als trainer van UVS zou doen? De zweep erover, wat dacht je. Ik haald, ontbeert (,.v„ nog steeds geen zege is be- noodzakelijke spelinzicht. Op het weg vond tneste aflevering moment dat Aben de 0-1 scoorde toe aan ae inmiddels omvangrijke was Roosa niet ter plekke om de reeks hopeloze vertoningen. Ruud rugdekking van de overigens mis- -•-W de Groot heeft met zijn diploma's de tastende ploeggenoot Rob Dorlas te de strafschop mocht bemoeien, mogelijkheid om Ajax te trainen, verzorgen. Dergelijke misrekenin- wekte dan ook bevreemding. Het is gen zgn in de hoofdklasse fataal. een ongeschreven wet dat neerge- allemaal nog niet rampzalig voor UVS, welnee. Kwaliteit hebben voldoende, alleen zgn ze er op ei verkeerde manier mee bezig". maar de Leidse oefenmeester ROB ONDERWATER MAANDAG 17 00-18 00 EURO Europacup Basketbal 17.30-18 00 Ned 3 Studo sport WK ski- én. afdaling mannen 17.30-18 00 BBC 2 Autoraces vanuit Pen- machno Forrest 18 00-19 00 Sportnet Worstelen 18 00-19 00 EURO Offshore Powerboat 18 10-18 55 BBC 2 EK kunstnjden 18 55-19 25 Ned 2 Sportpanorama 18 55-19 30 BBC 2 WK skién 19 00-19 30 EURO World Jet Sk. Tour 19 00-20.15 Sportnet Pro Bowlers Winter Tour. 19 15-19 30 TV5 Fan de sport, skién 19 25-20 00 Ned 2 Sportpanorama e*tra. kkmsport 19 30-20 00 EURO Eurosport News 20 00-21 00 EURO Big Wheels 20 05-20 35 BBC 2 Cricket 20 1 5-20.30 Sportnet Sport uil Sparde 20 30-21 00 Sportnet Spaans voetbal 21 00-22 00 EURO NHL IJshockey 21 00-22 30 Sportnet Boksen 22 00-23 00 EURO US CoUege Basket ball 22 15-22 20 Super Channel Sports news 22 15-22 30 Ned 3 Studio sport journaal 22 30-23 30 Sportnet The Sports Show 23 00-00 00 EURO WK Sk*n voor man- 23 10-23 55 BBC 1 FA Cup voetbal 23.30-01 00 Sportnet Rugby Franknjk- Verenigd Koninkrijk 00 00-00 30 EURO Eurosport News 00.30-02.30 EURO Tenn.s Verenigde Staten-Europa 01 00-02 00 Sportnet STOP wereld van kampoenen 08 30-09 00 EURO Eurobo» 09 00-10 00 EURO NHL Ushockey 10 00-11 00 EURO US College Basket- 10 00-11 00 Sportnet Truckrecee 11 00-12 00 Sportnet Worstelen 11 00-12 00 EURO Offshore Powerboat 12 00-14 00 Sportnet NBA Basketball 12 00-14 00 EURO WK Sk*n voor vrou- 12 25-13 45 Did 2 Sport ertra. WK skién 14 00-14 30 EURO EuroOc» 14 00-15 00 Sportnet STOP werekj van l 30-16 00 EURO Australische Hard court kampoenschappen voor vrouwen 13 00-16 00 Sportnet Wide World of Sport.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13