Hübner vlucht met wit in stroperig duel Raboen met Wilhelmus terug in de Kikkerpolder I Scheerder op NK squash kansloos tegen Vertogen Lfi Eenvoudige remise voor Timman Ter Aar der promoveert op de slag van schaatsers Ginther klopt Kronberger in afdaling Wild-card voor Nunn en Seirawan nu samen aan de leiding Jan Siemerink Roda wint Limburgse derby Oud-bokskampioen Lubbers op vrije voeten U.V.S. - WILHELMUS Saterdag 26 januari 1991 LEIDEN - Aan het begin van jjeze voetbalcompetitie zag llelbi Raboen. toen nog trainer ran Quick Boys. de wedstrijd Wilhelmus - UVS. Als toeschou wer dus. Morgen ziet hij de re- (urn van dit duel. Als trainer. De fïagenaar is immers halverwe ge het seizoen in dienst getre- Sen van Wilhelmus. Het kan raar lopen met de voetballerij. £n zeker met Raboen. De kleurrijke coach is weer even te rug in de Kikkerpolder. Op bezoek bij de club die hij ooit twee keer jchtereen kampioen maakte en van Üe tweede klasse naar de hoofdklas se loodste. De tijdelijke terugkeer in Leiden is overigens niet voor het ferst 'sinds tijden'. Want in de perio- oor de winterstop liet de toen Ijiog clubloze trainer zich al vaak fien bij UVS. Zo regelmatig zelfs pat hij de verdenking op zich laadde pat hij zou hengelen naar een func- jie. De roddel was snel de wereld uit. Wilhelmus besloot na het komende halfjaar nog eens twee jaar door te gaan met Raboen, die nu Chiel Jan sen als technisch directeur nog baast, boven of onder zich heeft. En Vervolgens plakte Ruud de Groot er pij UVS nog een vierde jaar aan past. Voorzitter Bart van Leeuwen pan UVS zegt dat de man die de Lei- flenaars ooit successen bracht niet Ipnieuw in beeld was. "Hij werd vaak gesignaleerd bij ons en dan krijg je in de wandelgangen snel verhalen. Maar hij is nooit serieus in beeld of op gesprek geweest. Dat neemt niet weg dat ik Melbi nog steeds een uitstekende trainer vind. En een bijzonder mens, maar dat is een ander verhaal". De Groot en UVS waren snel klaar, omdat beide partijen tevre den waren over elkaar. Voor de trai ner is het bovendien niet ongewoon om zich 'anger dan drie jaar te bin den. Hij was al eens vijf jaar bij Lugdunum en zeven bij Wilhelmus. Quick Boys Toen Melbi Raboen vroegtijdig brak met Quick Boys wilden enkele clubs met hem in zee. "Wat is dat toch met mij? Zonder ook maar een gesprekje te hebben, willen ze me al inlijven. Dat is toch vreemd", aldus de nog steeds populaire man die uit fatsoensoverwegingen de boot overal af hield om - zoals hij het zegt - 'zijn collega's niet voor de voeten te lopen'. Na enige bedenktijd koos hij voor Wilhelmus, de club waar hij zelf als speler begon. In de twee wedstrijden die hij als trainer van de Voorburgse ploeg meemaakte, pakte het team drie punten. Inmid dels staat Raboens elftal met 12 punten uit 14 wedstrijden gelijk met UVS. Net boven de rode streep. Overeenkomsten Volgens Raboen zijn er meer over eenkomsten tussen UVS en Wilhel mus dan alleen de plaats op de rang lijst. "UVS heeft net als Wilhelmus een technisch vaardige ploeg. Maar fysiek en qua speldiscipline laat het te wensen over. Ik heb de Leide- naars diverse wedstrijden zien spe len dit seizoen en ben steeds tot de zelfde conclusie gekomen. Er is weinig samenhang in het team dat gek genoeg louter goede voetballers bezit. Dat is geen verwijt of kritiek maar een constatering. Er wordt te veel gevoetbald om het voetbal, waarbij het rendement uit het oog wordt verloren. De balans is een beetje zoek". "Bij Wilhelmus bespeurde ik een beetje hetzelfde euvel. Weinig ver antwoordelijkheidsgevoel bij de spelers en ook de discipline in het veld ontbrak. Daar heb ik als trainer snel aan gewerkt. Dat dwing ik als eerste af. Het zijn volgens mij ook de belangrijkste taken van een coach om een speler naar zijn moge lijkheden te laten spelen. Maar één ding is voor mij duidelijk: UVS en Wilhelmus kunnen allebei veel be ter dan ze hebben laten zien voor de winterstop. Ik heb heel wat minde re ploegen bezig gezien in de hoofd klasse". Weemoed Tijdens zijn rentree in het zondag voetbal denkt Melbi Raboen toch met een beetje weemoed terug aan Katwijk waar hij het walhalla van het amateurvoetbal beleefde. Al heeft hij nog twee jaar te gaan bij Wilhelmus, zijn hart lijkt verpand aan de zaterdag. "Die beleving. Dat maak je op zondag niet mee. UVS zou misschien met een beetje moei te ook wel 1500 mensen kunnen trekken, maar zoals in Katwijk, dat PAGINA 21 AMSTERDAM - Routinier Michael Vertogen (28) heeft zich gisteravond tijdens de Nederlandse kampioenschappen squash in Amsterdam niet laten verrassen door de elf jaar jongere talentvolle Peter Paul Scheerder. Het Alphense onderonsje in de kwartfinales leverde een reguliere 3-0 zege op voor de international, die zijn plaatsing (tweede) volledig waarmaakte. Het verschil met de veelvou dig jeugdkampioen Scheerder was nog aanzienlijk. Melbi Raboen. (archieffoto) is iets aparts". In het Leidse kamp is morgen Ruud de Groot de zwaarst gebles seerde, naast Aad Andriessen (trai ning hervat), Ruud Boot en Marcel Tolsma. De coach kampt met een rugblessure en loopt al de hele week bij fysiotherapeut Peter Visser. Zelf trainen is onmogelijk. "Maar geluk kig kan ik mijn armen en mond nog bewegen. En dat zal nodig zijn, want in de oefenwedstrijd tegen RVC was het niet om aan te zien. De spelers zullen moeten begrijpen dat er een nieuwe periode begint vanaf morgen. Op techniek redden we het niet meer. Er zal moeten worden ge knokt en ik hoop dat de jongens dat "Na de top-zes valt er in Nederland een groot gat. Je hebt een paar jon ge jongens als Peter Paul en Andre Ruygrok, waar het in de toekomst van moet komen. Maar verder is er nog niet zoveel talent op komst. De top-zes zit ook internationaal op een redelijk niveau. Van de bond uit moeten er maatregelen worden ge nomen om het gat kleiner te maken. Hoe meer jeugd er bij komt, des te beter het is. Ze zijn er mee bezig maar het heeft zijn tijd nodig", ver klaarde Vertogen zijn royaal uitge vallen (9-3. 9-2, 9-3) overwinning. "Ik ben het er helemaal mee eens. Dit soort wedstrijden zou ik veel meer moeten spelen. Ik ben er van overtuigd dat ik dan snel een stuk beter zou worden. Voor mij was deze pot tegen Michael bijzonder leerzaam", legde Scheerder zich ge makkelijk neer bij de overmacht van Vertogen. Die natuurlijk vantevoren wist dat zijn incidentele trainingsmaatje nog niet klaar was om als debutant in het A-toernooi de top te bestor men. Toch was Vertogen duidelijk op zijn hoede. "Als Michael zijn con centratie verliest, laat hij nog wel eens een puntje liggen. Maar hij let te goed op. Ik vind dat ik het on danks de kille cijfers nog redelijk goed gedaan heb", vond Scheerder, die heimelijk echter op een iets be ter resultaat had gehoopt. Vertogen nam echter van meet af aan het initiatief in het gezellig drukke centrum van Dickvsquash. waar hij ook zijn competitiewed strijden pleegt af te werken. "Mijn basisspel is nog te scherp voor Peter Paul. Qua spel zit hij al dicht tegen de top aan. Hij volleerde bijvoor beeld, uitstekend op mijn cross ge slagen ballen. Maar hij mist nog de kracht en de conditie om het mij moeilijk te maken". Beide Alphenaren waren na af loop knap complimenteus voor el kaar. Maar Vertogen wist ook haar fijn duidelijk te maken wat Scheer der te doen staat om zich in de ko mende jaren in de top te nestelen. "Ik speel vrijwel dagelijks, terwijl Peter Paul er niks voor doet. Hij heeft verschrikkelijk veel talent, maar tot nu toe heeft hij er nog niks mee gedaan. Hij is echter nog jong. Ik was zelf ook 22 toen ik me echt op squashen ben gaan toeleggen". Scheerder knikte bevestigend. "Michael heeft gelijk. Het enige wat ik als training doe is potjes spelen. Natuurlijk moet ik er meer voor gaan doen. Ik ben nu bij de eerste acht van Nederland gekomen. Dat op zich nodigt al uit om meer te gaan trainen. Toch moet ik er bij aantekenen dat ik een gunstige lo ting heb gehad. Anders was ik nooit zover gekomen. Mijn probleem is dat ik andere dingen ook leuk vind SARAJEVO (ANP) - Jan Timman heeft in Sarajevo zijn joyeuze, bij vlagen ris kante speelstijl ingeruild Voor simpele, effectieve zet- jten. Het resulteerde gisteren in de tweekamp tegen Hüb- |ner in de tweede opeenvol gende remise. Met zwart !kwam Timman geen mo ment in moeilijkheden. Het |was aan de Duitser vlak voor de eerste tijdcontrole af te wikkelen naar eeuwig schaak (1/2-1/2) om erger te voorkomen. In de bijna lege congreszaal van het Holiday Inn haalde Timman in de tweede matchpartij uit de achtste fi nales van het kandidatentoernooi de Aljechin-verdediging uit de oude ischaakdoos. In het interzonetoer- nooi van 1985 in het Mexicaanse Taxco, dat hij glansrijk won, deed hij er met wit ervaring mee op tegen de Amerikaan Alburt, een expert van deze opening. Voor de twee kamp tegen Hübner had hij zich er speciaal op voorbereid. De Duitser niet, hij werd zichtbaar verrast en verslond veel tijd om zich de speci fieke kenmerken van de variant voor de geest te halen. Toevlucht Uiteindelijk nam hij zijn toevlucht tot een bijzonder ouderwetse maar gedegen aanpak, die Timman in de laatste twintig jaar niet had ge speeld. Voordeel had wit er niet bij, maar de nadeeltjes bleven tot een minimum beperkt. En daar ging het academicus uit Keulen gisteren om. Hij besefte dat een nederlaag in een korte tweekamp over acht partijen vrijwel dodelijk was en zocht zijn heil in een traag, stroperig duel, dat na 36 zetten eindigde in een bloede loze remise. Hübner hield zwart op de dame- Van onze redacteur Tim Brouwer de Koning TER AAR - De start van topschaat- sers heeft de wetenschappelijke loopbaan van Jos de Koning'in een stroomversnelling gebracht. Gister middag promoveerde de 27-jarige bewegingswetenschapper uit Ter Aar in Amsterdam namelijk op de 'biomechanische aspecten van hardrijden op de schaats'. De Ko ning toonde aan dat het succes van een sprinter al in de eerste seconde van de race valt waar te nemen. Dat gebeurt overigens niet met het blote oog. Als lid van de werk groep Cyclische Bewegingen van de faculteit der bewegingsweten- I schappen van de Vrije Universiteit deed De Koning onderzoek met be- I hulp van zogenaamde high speed 1 camera's. Daarmee legde hij beeld I voor beeld de bewegingen van top- schaatsers vast. Namen van de onderzochte per sonen noemt De Koning niet, naar goed wetenschappelijk gebruik. Hij geeft wel aan dat hij verschillende grote schaatsevenementen heeft bijgewoond. Vanwege de publieke belangstelling kon hij geen onder zoek verrichten tijdens de wereld kampioenschappen in Heerenveen. De Olympische winterspelen in Calgarv (1988) en de afgelopen Ne derlandse kampioenschappen in Alkmaar waren wat dat betreft ge schikter voor het plaatsen van ca mera's. In de buurt van schaatsers kwam De Koning trouwens niet. Voor hem was het een gigantisch karwei om de vastgestelde beelden met be hulp van de computer te verwer ken. De uitkomst daarvan leerde De Koning dat topschaatsers de per slag geleverde arbeid effectiever ge bruiken dan verenigingsschaatsers. Het verschil zit in de stand van het bovenbeen, die bij de toppers hori zontaler is. Op de 500 meter want daarover heeft De Koning het - behalen top pers de winst op de eerste meters. Goede sprinters zijn in staat meer van de beschikbare energie aan het begin van de race vrij te maken, waardoor zij snel een hoge snelheid bereiken. Aan het eind van hun 500 meter scoren zij daarentegen soms slechter dan minder rappe sprin ters. Het onderzoek van De Koning staat niet op zichzelf. Als volgeling van Gert Jan van Ingen Schenau en Gert de Groot gaat hij verder op de weg die de werkgroep al in 1978 in sloeg. Buiten Nederland wordt ech ter slechts sporadisch onderzoek verricht naar zaken die met de schaatssport te maken. vleugel van afstand onder schot, maar Timman deinsde er geen mo ment voor terug. Met zijn paardma- noeuvres rond de 17e zet sloeg hij wits antieke vuurwapen uit handen. Hij nam het initiatief en het was Hübner die in het vervolg nauwkeu rig moest spelen om niet blijvende schade te ondervinden. Op de 26ste zet ging wit bewust dameruil uit de weg. Een niet zo'n gekke keus, want zwart had daarna langdurig en zon der risico op winst kunnen spelen. Rond de 30ste zet tekende de iemise zich heel duidelijk af. Timman stond beter, maar niet voldoende om te winnen. Hübner zocht en vond het halve punt in eeuwig schaak. Timman was er niet hele maal tevreden mee, maar moest zich in zijn tweede plusremise sohikken. Kort voor het remise-aanbod van Hübner liep de speelzaal opeens vol. De overwinning van Nikolic op Gelfand kwam er aan. De Joegosla- ven vierden het feestje vooralsnog fluisterend en sloegen elkaar van plezier op de schouders. De groot meester uit Sarajevo had tegen de jonge grootmeester uit Minsk in een Grunfeld-Indier een partij uit één stuk gespeeld, maar moest toch een handje geholpen worden om het volle punt te pakken. In tijdnood blunderde Gelfand hartverscheurend. Hij gaf een kwa liteit voor een stuk waarna Nikolic de winst voor het opvegen had. De Joegoslaaf begon te stotteren en hakkelen en zag onder het oog van de snorrende televisiecamera's de gemakkelijkste zetten pardoes over het hoofd. Pas na de eerste tijdcon trole vond Nikolic zijn zelfbeheer sing terug. Wit: Hübner. Zwart: Timman. 1. e2-e4 Pg8-f6. 2. e4-e5 Pf6-d5, 3. d2-d4 d7-d6, 4. Pgl-f3 g7-g6, 5. Lfl- e2 Lf8-g7, 6. 0-0 0-0, 7. c2-c4 Pd5-b6. 8. Pbl-c3 Pb8-c6,9. e5xd6 c7xd6,10. Lcl-e3 Lc8-g4, 11. b2-b3 d6-d5. 12. c4-c5 Pb6-c8, 13. Pf3-el Lg4xe2, 14. Pc3xe2 b7-b6. 15. Tal-cl e7-e6. 16. Ddl-d2 b6xc5, 17. Tclxcö Dd8-b6, 18. Dd2-c3 Pc6-b4, 19. Pel-d3 Pb4- a6, 20. Tc5-c6 Db6-b7, 21. Dc3-c2 Pc8-e7, 22. Tc-c3 Tf8-c8, 23. Tfl-cl Tc8xc3. 24. Dc2xc8 Ta8-c8,25. Dc3- d'2 Tc8xcl 26. Dd2xcl Db7-c6, 27. Dcl-d2 Pe7-f5, 28. g2-g4 Pf5-h4, 29. Pd3-el Lg7-f8, 30. Le3-g5 Lf8-b4, 31. Dd2-e3 Lb4xel, 32. Lg5xh4 Lel-b4, 33. Pe2-f4 Lb4-f8. 34. Pf4-h5 g6xh5, 35. De3-g5 Kg8-h8, 36. Dg8-h8 re- Petra Kronberger raast in de afdaling op het WK alpine skién naar een tweede plek. en nog niet weet wat ik nu met dat squash aan wil". In vorm Scheerder speelt morgen tegen ge neratiegenoot Ruygrok om de vijf de en zesde plaats. Beiden kregen een walk-over omdat de gister avond voor de halve finales even eens uitgeschakelde Eric Smit en Hans Fneling het verder voor ge zien houden. Vertogen maakt zich op voor de finale, waar vandaag al leen Lucas Buit hem nog van kan weerhouden. Vertogen: "Over mijn spel voorin ben ik nog niet echt tevreden. Mijn korte ballen moeten scherper. Maar ik ben zeker in vorm. Ik probeer de finale te halen en daarin het beste te geven van wat ik heb. Als ik goed speel, denk ik zeker een kans te hebben om van Lucas Buit te win nen. En dan zie ik wel wie ik in de fi nale tegenkom". Mocht het zover komen, dan wordt dat in ieder geval de winnaar van de andere halve eindstrijd tussen Raymond Schef- fer en Eric van der Pluym. B-toernooi In het B-toernooi bereikten Andre Chevalier en Raymond van Kaster- op - twee teamgenoten van Scheer der bij het Alphense SRCA - gister avond de kwartfinales. Chevalier klopte Patrick Schalken (7-9, 9-3. 9- 4. 9-0) en moet het vandaag opne men tegen titelfavoriet Ivo Kater Van Kasterop, als tweede geplaatst, schakelde Larry de Jager met (9-3. 9-0.9-4) uit en krijgt nu Wilmar Rijn vis tegenover zich. WIM VAN WANROOY Mark Farrington naar Feyenoord ROTTERDAM (GPD) Feyenoord heeft besloten Mark Farrington een contract aan te bieden. De Engelse spits maakte gisteravond ttydeOB een wedstrijd in Belgie tussen de beloftes van FC Antwerp en Feye noord zo'n goede indruk, dat tech nisch directeur Gunder Bengtsson besloot een positief advies uit te brengen aan de leiding van de Rot terdamse club. Farrington maakt mogelijk zon dag tegen NEC al zijn rentree in de Kuip. Directeur Ger Lagendijk neemt vandaag contact op met Her- tha BSC, bij wie de Britse aanvaller nog onder contract staat. ..Waar schijnlijk zullen we hem tot het eind van dit seizoen huren met een optie tot koop", aldus directeur sportief Ger Lagendijk. SAALBACH (DPA/SID) - Bij de we reldtitelstrijd alpine skién heeft de Oostenrijkse Petra Kronberger gis teren bij het eerste onderdeel van de combinatie concurrentie uit eigen land gekregen. Sabine Ginther won verrassend de afdaling, voor de als favoriet gestarte Kronberger. De derde plaats was voor de Zwitserse Chantal Bournissen. Donderdag valt de beslissing op de slalom. Op de 'Aster-piste' zag het er lan ge tijd naar uit dat Kronberger de hoge verwachtingen zou inlossen. Ze raffelde het trajekt van ruim twee kilometer af in 1.18,59. Nie mand verwachtte nog verandering in de top van het klassement. En ze ker niet van Sabine Ginther. De Oostenrijkse won nooit eerder een wereldbekerwedstrijd maar raasde met startnummer dertien met hoge snelheid de piste af. Aan de finish bleek ze 0,36 seconde sneller dan WIJK AAN ZEE (ANP) - De hoofd groep van het Hoogovens toernooi in Wijk aan Zee beleefde gisteren weer een wisseling van de wacht. De Deen Curt Hansen, die op de rustdag van zijn onverwachte lei derspositie kon genieten, werd in de zesde ronde afgelost door John Nunn en Yasser Seirawan. De Brit zorgde eigenhandig voor de eerste nederlaag van Hansen en de Ameri kaan overmeesterde de Joegoslaaf Zdenko Kozul. In de twee duels voor het kandi datentoernooi, die gelijktijdig in Dorpshuis De Moriaan worden ge speeld. bleef een doorbraak ander maal uit. De Sovjetrussische vrien den Artoer Joesoepov en Sergej Dolmatov kwamen al na 22 zetten remise overeen.Viktor Kortsjnoi balanceerde tegen Gyula Sax lange tijd op de rand van de afgrond. Maar ook in vliegende tijdnood bleef de veteraan overeind tot zichtbaar on genoegen van de Hongaar. vorige partij. Na zijn voorbeeldige winst op Kozul kon de Amerikaan, die ooit vol bravoure verkondige zichzelf nog wel eens te zien als we reldkampioen, er weer een beetje om lachen. In een Konings-Indier, waarin Seirawan een idee volgde van de Brit Tony Miles, kreeg de grootmeester uit Seattle beslissend voordeel na een riskant ogend kwa liteitsoffer. Ook bij Hansen - Nunn kwam het Konings-Indisch op het bord. De Deen had aanvankelijk het initia tief, maar zwart voelde zich toch het best thuis in de stelling, die zich leende voor tal van combinaties. Toen Hansen tot tweemaal toe een minder gelukkige voortzetting koos was het Nunn wel toevertrouwd zijn derde winstpartij binnen te ha len. De andere partijen in groep A ein digen in remise. Leiderdorper Jeroen Piket bleef ongeslagen te gen de Joegoslaaf Sokolov, en Lei- denaar John van der Wiel was weer eens het laatste klaar. Hij hield de sterke Sovjetrus Salov op remise. haar landgenote. Kronberger beschouwde de twee de plaats niet als een teleurstelling. Ze won eerder dit seizoen twee sla loms en was vol zelfvertrouwen. „Deze klassering is een goede uit gangspositie voor donderdag", ver klaarde de 21-jarige vedette. Ginther ziet zichzelf niet als de nieuwe wereldkampioene. „Mijn zelfvertrouwen is gestegen, maar Kronberger blijft favoriet voor de wereldtitel. Zij is veel beter op de slalom. Ik ben al blij met een me daille", zei het twintig-jarige talent uit Tirol. Bij slalomwedstrijden om de we reldbeker eindigde ze nooit hoger dan de zeventiende plaats. De sta tistieken geven haar ook weinig kans. In het verleden veroverde de winnares van de afdaling nooit de gouden medaille bij de combinatie. De afdalmgstraining bij de man nen werd onderbroken na twee valpartijen De Noor Kyuss en de Zweed Eriksson werden per helip- copter naar het ziekenhuis overge bracht. Kuyss had verwondingen aan het gezicht en raakte enkele voortanden kwijt. ROTTERDAM (ANP) - Jan Sieme rink heeft van de organisatie van het internationale tennistoernooi in Rotterdam een wildcard gekregen Siemerink dankt de invitatie aan zijn aansprekende resultaten tij dens de open Australische kam pioenschappen. De Rijnsburger be reikte in het Grand Slam-toernooi de laatste zestien. Eerder kregen Richard Krajicek en de Australiër Pat Cash een wild card verstrekt. Fondriest krijgt toch licentie AMSTELVEEN (ANP) - Maurizio Fondriest (26) kan dit seizoen ge woon voor de ploeg van Peter Post rijden. Volgens de chef d'equipe van Panasonic is de afkoopsom van 200.000 gulden overgemaakt naar zijn vorige werkgever Del Tongo. Het bestuur van de voetbalvereniging LEIDEN zoekt voor het seizoen '91-'92, de volgende jeugdtrainers: A-junioren (Regionaal) trainer Trainingen: maandag- en woensdagavond Begeleiding van de Al-jun. op de zaterdag B-junioren trainer Trainingen: maandag- en donderdagavond Begeleiding van de B 1-jun. op de zaterdag. Sollicitaties richten tian de secretaris K. Kwestro, Barbara v. Mcertenstraal 1U, 2331 DM Leiden ROTTERDAM (GPD) Ex bokskampioen van Nederland Rudi Lubbers is weer vrij. Ruim vier jaar geleden werd de inmid dels 45-jarige voormalige bokser in Portugal wegens hasjsmokkel veroordeeld tot een gevangenis straf van acht jaar en drie maan den. Door zijn plotselinge vrijla ting heeft hij iets meer dan de helft van zijn straf uitgezeten. Zijn vrijlating kwam overigens niet helemaal onverwacht, omdat in de beroepsprocedure die Lub bers tegen zijn veroordeling had aangespannen, het Constitutione le Hof zijn zaak onlangs wegen.s geconstateerde 'vormfouten' in de procesgang terugverwees naar de Hoge Raad. Dit rechtscollege heeft nu beslist dat Lubbers in af wachting van een hernieuwde be handeling van zijn zaak in vrij heid moet worden gesteld, omdat hij inmiddels langer in preventie ve hechtenis zat dan door de Por tugese wet is toegestaan. Preven tief. omdat de Nederlander door het voortdurend hogerop te zoe ken („Ik ben onschuldig") nooit definitief veroordeeld is De Engelse Europese kam pioen boksen in het halfzwaarge- wicht heeft zich teruggetrokken voor het gevecht om de Europese titel tegen Alex Blanchard. De partij zou dinsdag 12 februari in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' worden gehouden. Hans Nijdam. het Nederlandse be stuurslid van de Europese Boks Unie (EBU). ia gisteren door zijn organisatie van het besluit van Collins op de hoogte gebracht. Volgens Nijdam heeft Collins het Ulil zich U-rug te trekken ge nomen omdat de gage voor de partij tegen Blanchard te laag SITTARD 'ANP) - Roda JC I gisteravond de best geklasseerde club van Limburg in de eredivisie. In Sittard versloeg de Kerkraadse ploeg Fortuna Sittard met 1-0 door een doelpunt van Graham Arnold in de tweede helft. Fortuna Sittard en Roda JC be gonnen agressief aan de derby, maar die neiging tot aanvallen had niet tot gevolg dat de beide doelen bij voortduring bestookt werden. Het eerste half uur vochten de Lim burgse tegenstanders de meeste duels op het middenveld uit. De tweede helft was een even beeld van de eerste, met dien ver stande dat voor de doelen iets meer gebeurde. Vooral Roda JC was ge vaarlijk als het via vooral Hofman, die routinier Maessen kansloos liet, uitbrak. Zeven minuten na de her vatting nfl—mrrtt Arnold, in de 35ste minuut ingevallen voor de licht geblesseerde Van de Luer. doelman Hesp, 0-1 Op dat moment een verdiende voorsprong, want Roda JC vormde een beter collectief dan het team van Han Berger. Diens ploeg had de nederlaag voor het grootste deel te wyten aan het falen van de voorhoe de met Sneekes, Brusselers en Van Helmond. De enige serieuze moge lijkheid kreeg Fortuna pas vijf mi nuten voor tijd. Doufikar vond ech ter doelman Smits op zijn weg. Roda JC had eerder via Hofman kansen de wedstrijd definitief te be slissen. Een treffer werd wegens buitenspel afgekeurd en een inzet van de aanvaller werd zeven minu ten voor het eindsignaal door Hesp met de voet uit doel gehouden For tuna probeerde tevergeefs met lan ge ballen nog openingen te vinden Roda JC had echter geen moeite met die simpele strategie. ZONDAG A S. AANVANG 14.00 UUR HOOFDKLASSE Crab assurantiën BV. tel. 224700 Crab makelaardij og BV tel 225135 Runsburaersmoel 61 Le-den

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21