Troepen Irak weloverwogen geïsoleerd Patriots niet automatisch afgeschoten PvdA'ers zitten vreselijk in hun maag met de Golfoorlog 'Terreurnetwerk ontdekt' Nederlandse 'Goalkeeper' wacht op kans Fout in software computer Veiligheidsraad VN geen openbare zitting De maatregel is genomen nadat de Patriot-lanceerinrichting gister morgen automatisch reageerde op een signaal dat er een aanval van i een vijandelijke raket plaatshad. Na 1 enkele seconden verdween het sig- naai echter. Daaruit was af te leiden dat het om een valse melding ging, maar toen waren al twee raketten af gevuurd. De ene raket vernietigde j zichzelf op grote hoogte, de andere I ontplofte dicht bij de grond. Volgens het commandocentrum Ivan de Koninklijke Luchtmacht in p Den Haag zit er een fout in het pro- I gramma van de computer. Daarom a is besloten dat de Patriot-raketten I niet meer automatisch worden ge- lanceerd na een alarmmelding van de computer, maar 'handmatig'. Dat gaat ten koste van de reactietijd en betekent een vertraging van een gj paar seconden. [gj Overste P. de Vries, projectoffi- Qjj cier van de Patriot-operatie in Tur- >7: kije: "Er wordt nu iets meer risico e. gelopen. Enerzijds hebben we de re actietijd langer gemaakt waardoor we het risico lopen dat de vijandelij ke raketten dichterbij komen. Maar anderzijds voorkomen we daarmee dat ten onrechte raketten worden 4 afgevuurd. De computer blijft sig- k naleren, maar daarna heeft een 7| menselijke handeling plaats voor :4 raketten worden afgevuurd". De luchtmachtstaf betreurt het dat er na het afvuren van de Patriots de nodige onrust is ontstaan in Tur kije. "Dat is helaas een gevolg van onze aanwezigheid daar", aldus overste De Vries, die spreekt van een 'ingecalculeerd risico'. De Luchtmacht overweegt niet onder delen of bedienend personeel van de Patriot-inrichting in het Turkse I Diyarbakir te vervangen. De twee ten onrechte gelanceerde Pravda kritisch over rol van YS in Golfconflict MOSKOU (AP) De Verenigde Staten en de NAVO zouden de Gol foorlog kunnen gebruiken om een overwicht in de regio te krijgen, ver klaarde politiek commentator To- mas Kolesnitsjenko gisteren in. de Sovjet-partijkrant Pravda. De op- n merkingen van de commentator ge ven aan dat het Kremlin minder te spreken is over het Amerikaanse i beleid dan eerder werd aangeno- Volgens Kolesnitsjenko zouden de VS andere motieven in gedach- ten hebben dan het verwijderen van IIraakse troepen uit Kuwayt. Met de Iuitspraak "er zijn belangrijkere din- gen dan vrede" in gedachte, die lang geleden in Washington de ronde deed, zei Kolesnitsjenko dat de VS I volgens hem uit zijn op controle 3 over de olievelden, ijHet commentaar is niet in over eenstemming met de steun die de 1 Sovjetunie tot nu toe aan de gealli- j eerde actie tegen Irak heeft gege- ven. Reden voor het verschijnen er van in de partijkrant zou kunnen zijn dat de leiding van het Kremlin 1 kritiek heeft op het Amerikaanse n optreden in de Golf. Kolesnitsjenko, een overblijfsel l' uit de tijd voor de glasnost, schreef dat de bezorgdheid over de olie de l andere kwesties in het Midden-Oos ten niet moet overschaduwen. Hij wees daarbij speciaal op de Palestij- nen. "Het lot van de olie mag het lot n van een natie van vluchtelingen niet tenietdoen". 1De Sovjetunie staat traditioneel !"t| sympathiek ten opzichte van de a Arabische landen en heeft zich be- i. zorgd getoond over de toenemende i- westerse invloed in het Midden- Oosten. Kolesnitsjenko verklaarde dat het NAVO-bondgenootschap van de oorlog gebruik zou kunnen maken om in de regio invloed te winnen nu het in Europa niets meer ,t te doen heeft. Ij1 JERUZALEM (AP) - Westerse ,r hulporganisaties hebben gisteren n buitenlandse regeringen opgeroe- pen Israël onder druk te zetten om n het uitgaansverbod in de bezette ge- nj bieden op te heffen. Volgens de or- ganisaties worden met het uitgaans- 1*1 verbod de mensenrechten geschon- den. Door het uitgaansverbod ont staat in de bezette gebieden voed- selgebrek en kunnen de mensen in sommige gevallen niet meer me- 9 disch worden behandeld. Daarbij zijn het op economisch gebied har- '3 de tijden voor de 1,7 miljoen Pale- g stijnen m de bezette gebieden. Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft de beschuldigingen ont kend. raketten kosten een miljoen gulden per stuk. Een Turkse militair raakte bij het afvuren van de Patriots licht gewond door rondvliegend glas. Hij stond met zijn vrachtauto te dicht bij de lanceerinstallatie. De twee squadrons van de Neder landse luchtmacht hebben in totaal de beschikking over tachtig Patriot raketten. De totale waarde van het in Turkije aanwezige Nederlandse materieel bedraagt 600 miljoen gul den. BRUSSEL (GPD) Tegen de giste ren door Irak voor het eerst ingezet te Exocet-raketten is mogelijk slechts één goed afweersysteem, de door Hollandse Signaal ontworpen 'Goalkeeper'. Dat wapen is nog niet in een oorlogssituatie gebruikt, maar die kans komt wellicht bij ver dere aanvallen van Iraakse Mirage- vliegtuigen. De inzet van met Exocets uitge ruste Mirages kwam niet als een verrassing. De Exocets behoren tot Iraks meest vervaarlijke wapens. Het lag voor de hand dat zij eens in gezet zouden worden, zodra de Mi- rages omhoog konden. Het is nog onduidelijk van welke basis de toe stellen zijn opgestegen. Maar hun doel was wel duidelijk: de geallieer de zeemacht in de Perzische Golf. De Exocet-raketten zijn door de Fransen speciaal ontworpen voor aanvallen tegen schepen. De Exocet kreeg wereldfaam door de Falkland-oorlog, waar zij door de Argentijnen werd ingezet tegen de Britse marine. In 1987 werd het Amerikaanse fregat USS Stark in de Perzische Golf getroffen door een Iraakse Exocet, waarbij 37 marinemensen om het leven kwa men. Men hield het op een ongeluk, maar ook toen bleek de raket uiterst trefzeker. Zij wordt door een vlieg tuig afgevuurd op maximaal 43 kilo meter van het doel. Daarna zoekt de actieve radar in de neus van het ding zelf zijn weg naar het voöraf in gestelde doel, terwijl het vliegtuig naar zijn basis terugkeert of een an dere actie uitvoert. Door dit 'fire-and-forget' systeem en het vrij lange bereik van de laag over het water scherende raket blij ven de vliegtuigen buiten schot. Toen de wapenindustrie een af weermiddel tegen de Exocet zocht concentreerde men zich dan ook op het neerhalen van de raket zelf, en niet op het lancerende vliegtuig. De 'Goalkeeper' bestaat uit een HSA-radar die de raket al in een vroeg stadium opspoort, en een snelvuurkanon van Amerikaanse makelij. De radar blijft de raket vol gen, welke beweging die ook maakt. Het kanon beweegt even ra zendsnel mee. Dat General Electric kanon spuwt als de raket dichtbij genoeg is (zo'n drie kilometer) een stroom van honderden of zelfs dui zenden kogels uit die de raket ruim voor zij doel zou treffen aan stukken schieten. Ook de Amerikanen hebben zo'n systeem tegen laagvliegende raket ten ontworpen, maar de Goalkeeper bleek toch zoveel beter te zijn dat diverse Amerikaanse oorlogssche pen evenals de Nederlandse fre gatten in de Golf ermee zijn uitge rust. DEN HAAG (GPD) De achterban van de Partij van de Arbeid is ver deeld over de Nederlandse deelna me aan de Golfoorlog. Een deel van het partijkader vindt dat Nederland te snel in de oorlog is gestapt. Ande ren menen dat de PvdA haar steun aan de militaire actie moet kunnen heroverwegen wanneer de ontwik kelingen in de Golf daar aanleiding toe geven. Dat blijkt uit reacties van het regionale partijkader op de op stelling van PvdA-fractie, -minis ters en -partijbestuur. Hoe de krachtsverhoudingen bin nen de PvdA precies liggen, zal vol gende week vrijdag en zaterdag dui delijk worden, wanneer de partij in Amsterdam een congres houdt. Dat congres gaat officieel over het milieubeleid, maar het partijbe stuur heeft al besloten een flink deel van de tijd in te ruimen voor discus sies over de Golfoorlog. De voorzit ters van de partijgewesten hebben maandagavond overlegd over de manier waarop die discussie het best gevoerd kan worden. PvdA-voorzitter Marjanne Sint schrijft in een brief, die vandaag en morgen bij alle partijleden arri veert, dat ook het partijbestuur ver deeld is geweest over de onvermij delijkheid van de oorlog tegen Irak. Sint memoreert in de brief eerdere SINGAPORE (AFP/GPD/AP) - President Hussein heeft voor de in Irak opgeleide stadsguerrilla's een ondersteunend netwerk opgezet in Thailand, Filipijnen, Malaysia, Indonesië en andere landen waar het kan rekenen op de sympathie van de moslimbevolking, zo wordt in diplomatieke kringen in Singapore vernomen. Doel van de guerrilla's is niet al leen het vermoorden van Ameri kaanse diplomaten en sabotage van Amerikaanse militaire installaties en bedrijven, maar ook om een anti westerse stemming te creëren in de zuidoost-Aziatische hoofdsteden, aldus een Amerikaanse zegsman. De terroristen zouden de steun krijgen van de ambassades van Irak en sympathiserende landen in het meningsverschillen binnen de PvdA over het gebruik van geweld, en erkent het bestaan van een paci fistische stroming. "We zagen ons in het geval van Irak gesteld voor een keuze tussen twee kwaden", meent zij. "Niemand wil oorlog. Maar ook niemand vindt dat het ene land het andere ongestraft kan overvallen". Vredesconferentie "De internationale gemeenschap heeft op 15 januari moeten vaststel len dat alle diplomatieke middelen waren uitgeput. In die situatie heb ben wij in het partijbestuur langdu rig gesproken over de vraag of voortzetting van het economische embargo nog een alternatief kon zijn. De overgrote meerderheid van het partijbestuur kwam tot de con clusie dat dat niet het geval was en Nederland mede-verantwoordelijk heid moest dragen voor het interna tionale militaire optreden", aldus de brief van Sint. Sint meent dat de Verenigde Na ties "nu zo snel mogelijk een inter nationale vredesconferentie" moe ten voorbereiden over het Palestijn se vraagstuk. Die conferentie moet direct na het einde van de oorlog van start gaan. Een flink deel van het partijkader verwijt het partijbestuur dat de in terne discussie over de Golfoorlog onvoldoende is gevoerd. De Gro ninger P. Boekhoudt, tot voor kort voorzitter van het PvdA-gewest: "We hadden er al veel eerder over moeten praten. Toen de Veilig heidsraad resolutie 678 aannam, hebben velen zich domweg niet ge realiseerd dat oorlog na de 15de ja nuari een reële mogelijkheid was. Het partijbestuur heeft die discus sie ook niet aangezwengeld. Mis schien moeten wij als gewestelijk voorzitters de hand ook wel een beetje in eigen boezem steken en hadden wij ook wel wat meer moe ten doen". De Drentse gewest-voorzitter W. Dommerholt-Visser zegt dat de ge westelijk voorzitters niet zelf met een verklaring zullen komen over de Golfoorlog. Een woordvoerder van de PvdA weigerde gisteren op de bijeenkomst van gewestelijk voorzitters te reageren: "Er lijkt weinig tegen een uitspraak die op roept in te spelen op de ontwikke lingen, en eventueel de Nederland se bijdrage aan de multi-nationale macht te heroverwegen. Maar het zal heel sterk van de formulering af hangen hoe het bestuur op een der gelijke motie reageert". Ernstig verontrust Een groep van 45 prominente soci NEW YORK (AFP/DPA/IPS) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren besloten niet in te gaan op het verzoek van de Maghreb-landen (Algerije, Libië, Mauritanië, Marokko en Tunesie) om een officiële bijeenkomst te houden waarin de Golfoorlog moet worden bespreken. Na verscheidene uren achter ge sloten deuren in beraad te zijn ge weest hebben de leden van de Vei ligheidsraad hun voorzitter, ambas sadeur Bagbeni Adeito Nzengeya van Zaïre, voorgesteld tweezijdige gesprekken met de leden van de Maghreb-landen, Algerije, Libië, Mauritanië, Marokko en Tunesie, voort te zetten. Daarna zouden de leden van de Raad zich opnieuw kunnen uitspreken of al dan niet een formele, openbare bijeenkomst van de Veiligheidsraad moet wor den gehouden. De Verenigde Staten. Groot-Brit- tannië en Frankrijk zijn fel tegen een openbare bijeenkomst. Zo zei de Amerikaanse ambassadeur Tho mas Pickering dat een dergelijk de bat "geen goed licht op het werk van de Raad werpt". Als een lid van de Veiligheidsraad om een formele en openbare zitting vraagt dan moet de voorzitter hier aan tegemoetkomen. Hij bepaalt, na overleg met de andere leden, een datum voor deze vergadering. De VS kunnen echter een debat over de Golfoorlog of over vredesinitiatie ven tegenhouden als zij de steun krijgen van negen van de vijftien Saudische prins betaalt evacuatie DAMMEN (AP) - De Saudische prins Fahd bin Salman, neef van ko ning Fahd en ondergouverneur van de Oostelijke Provincie in Saudi- Arabie, heeft aangeboden de vlieg reis te betalen van Amerikanen en andere buitenlanders die vanwege het oorlogsgeweld naar huis willen. Het aanbod van de prins volgt op steeds vaker gehoorde klachten on der in Saudi-Arabië werkzame Amerikanen dat hun regering nau welijks acht slaat op hun veiligheid. De uitgestrekte provincie, waarin de grote vliegbasis Dhahran ligt. is de afgelopen dagen al vijftien maal doelwit geweest van Iraakse Scud- raketten. Veel Amerikanen voelen zich on danks het succes van de Patriot- luchtafweer niet echt veilig meer en vinden dat hun regering een evacu atie op gang moet brengen. Een groot deel van de Amerikanen werkt bij de Saudische oliemaat schappij Aramco. Op eigen houtje uit het oorlogsgebied vertrekken kunnen zij niet. omdat dat, zolang de regering in Washington niets on derneemt, kan worden opgevat als een verbreking van hun arbeids contract, waardoor het gevaar dreigt dat hun werkgever niet door betaalt. PAGINA 7 aal-democraten heeft zich inmid dels in een brief aan PvdA-fractie- voorzitter Thijs Woltgens "ernstig verontrust" getoond over de opstel ling van de PvdA in de Golfkwestie. De biief, die is verstuurd de dag voor het uitbreken van de Golfoor log. is ondertekend door Nobel prijswinnaar prof. J. Tinbergen, oud-partijvoorzitter I. van den Heu vel. en de voormalige coryfeeen van de vredesbeweging. Mient-Jan Fa- ber en Sienie Strikwerda. Volgens een woordvoerder van Woltgens zal de fractievoorzitter ingaan op de uitnodiging voor een gesprek met de groep. De prominenten noemen het "on begrijpelijk" dat de PvdA-ministers en partijtop zich zo hebben laten meetrekken in de richting van deel name aan oorlog. Zij vinden dat het handelsembargo tegen Irak veel meer tijd gegund had moeten wor den. Ook vinden ze dat de PvdA wel wat meer begrip had mogen op brengen voor de Iraakse wens een betere toegang tot de Golf te krij gen. Nu heeft Irak slechts één ha venplaats, Basra, en de bezetting van Kuwayt is door Irak onder meer verdedigd met het argument dat het land z'n toegang tot de Golf veilig moest stellen. lidstaten. De huidige voorzitter zei na afloop van het beraad dat de Vei ligheidsraad tegen een formele zit ting is zolang Irak geen gevolg heeft gegeven aan de uitvoering van de resoluties. In elk geval zal de Veiligheids raad maandagavond bijeenkomen om opnieuw de militaire verslagen te horen van de lidstaten van de Raad die militair betrokken zijn bij de bevrijding van Kuwayt. Deze verplichting is opgenomen in reso lutie 678. Deze door de VS. Frank rijk en Groot-Brittannie te geven in formatie bevat geen enkel vertrou welijk materiaal en biedt slechts met vertraging een overzicht van de belangrijkste militaire ontwikke lingen. Bovendien heeft VN-secretans- generaal, Javier Perez de Cuellar, herhaaldelijk verklaard dat het nu niet de tijd is voor diplomatieke in spanningen en dat de Iraakse capi tulatie een voorwaarde is voor vre de. Vredesplan De voorzitter van het Iraanse parle ment. Mehdi Karrubi, heeft een uit gebreid vredesplan uitgewerkt dat een einde moet maken aan de Gol foorlog. Dat heeft het Iraanse pers bureau IRNA gisteren gemeld. Van het plan, dat binnenkort openbaar wordt gemaakt, zijn nog geen de tails bekend. Volgens IRNA heeft de Iraanse president Hashemi Rafsanjani in zijn onderhoud met de Syrische vice-president Abdul Halim Khad- dam benadrukt dat er snel een eind aan de oorlog moet komen. Iran en Syrië zouden willen proberen ver dere schade aan Irak en Kuwayt te voorkomen. Rafsanjani waar schuwde islamitische naties dat de Golfoorlog hun belangen niet in de weg mag staan. Hij zei dat de huidi ge toestand in het Midden-Oosten moet worden gebruikt in het voor deel van de Palestijnse en islami tische zaak. Khamenei hekelt Bush en Hussein NICOSIA (AP) De Iraanse gees telijk leider, ayatollah All Khame nei. heeft de Amerikaanse presi dent Bush gisteren een "moorde naar en een crimineel" genoemd voor het bombarderen van Iraakse woongebieden. Zo meldde het Iraanse persbureau IRNA. Ook Saddam Hussein kreeg een veeg uit de pan. "Meneer Bush is een moordenaar en een crimineel omdat hu onschul dige mensen vermoordt", aldus Khamenei Over de Iraakse presi dent Saddam Hussein en zijn mili taire leiders zei hij "Wat hebben deze heren, die Irak onder de kap laarzen van bezetters hebben ge sleept, te zeggen tegen het Iraakse volk?" Khamenei tot Hussein "Met welk recht heb jij Irak in een onge wenste oorlog gebracht om je eigen ambities te bevredigen?" Iran, dat zowel tegen de invasie van Kuwayt door Irak als tegen de aanwezigheid van de internationale strijdmacht in de Golf is. is bang bij de oorlog betrokken te raken. Ook is men bevreesd dat Syrië en Tur kije na de oorlog Iraaks grondge bied gaan opeisen. Iran heeft al her haaldelijk laten weten dat de gren zen van het buurland onschendbaar moeten blijven. Lachen om nieuwe Golfoorlog-mode NEW YORK (AVP) - MM h.-t t., met gasmasker losjes over de schouder van hun camouftagelijOe showden mannequins gisteren in New York tegen de achtergrond van de Amerikaanse vlag de jongste collectie van ontwerper Andre Van Pier. die "Oorlogsmode" heet en is geïnspireerd door de gebeurtenis sen in de Golf. Op de vraag of hij het geheel niet wat smakeloos vindt, zegt de 29-jari- ge couturier: "De soldaten zullen met beledigd zijn. Integendeel, ze kunnen zich ermee identificeren en erom lachen". Uitgaansverbod leidt tot voedseltekorten "De tussenbalans na een week Golfoorlog laat heel duidelijk zien dat de Amerikanen welover wogen stapsgewijs te werk zijn gegaan bij de bevrijding van Ku wayt. In de eerste week is door een overweldigend luchtoffensief de militaire infra-structuur van Irak vernietigd, met de bedoeling de troepen van Saddam Hussein in Kuwayt te isoleren. Verhalen dat Irak nog een deel van zijn luchtvloot intact heeft kunnen houden dank zij onder grondse bunkers, heb ik ook gele zen. Ik ben er niet van onder de indruk, want naar alle waar schijnlijkheid kan Irak er niet veel meer mee uitrichten. De startbanen zijn vrijwel ge heel vernietigd door de Engelse Tornado's, die uitermate geschikt zijn voor dit doel. De Engelsen moesten daarvoor wel laag over de aangevallen objecten vliegen en dat maakte hen kwetsbaar. Dat verklaart ook waarom de Engel sen relatief grote verliezen heb ben geleden. Als er al mogelijkheden zijn om de Iraakse vliegtuigen nog te la ten opstijgen, dan missen ze de begeleiding vanaf de grond. En juist die begeleiding is voor de Iraakse luchtmacht, die is opge leid volgens de Sovjet-doctrine, heel belangrijk. Omdat de radars niet meer werken, is begeleiding vanaf de grond nagenoeg onmo gelijk geworden. Zeker 's nachts kunnen ze nu niet meer vliegen. De poging van Saddam Hus sein om zijn vliegtuigen te verber gen mag dan succesvol zijn, hij heeft hierdoor een massale inzet tevens onmogelijk gemaakt. Doordat ze verspreid over het ge hele land zijn verborgen, en door het ontbreken van begeleiding, kunnen ze slechts op beperkte schaal het luchtruim kiezen. Bovendien zijn de Iraakse vliegtuigen en de vliegers in de lucht inferieur aan die van de alli antie. Dat bewezen gisteren de F 15's van de Saudische lucht macht, die twee Iraakse Mirages neerhaalden boven de Golf. Benzinetekort Nadat de eerste dagen een lucht- overwicht werd verworven, con centreerden de geallieerden zich vooral op het aanvallen van de troepen in Kuwayt, die geïsoleerd moesten worden. Ook hebben ge allieerden in de eerste week ge probeerd de petro-chemische in dustrie van Irak uit te schakelen. Irak mag dan een olie-land zijn, binnenkort zal het tekort aan ben zine zich doen gelden. Dat beperkt de Iraakse troepen in de nabije toekomst in hun ca paciteit om oorlog te voeren. Ove rigens heeft Saddam Hussein zich goed voorbereid op de oor log. omdat is gebleken dat nog 20.000 stuks luchtdoelgeschut rond Baghdad zijn gestationeerd. Als dan na een week oorlog in de Golf de balans wordt opge maakt. moet worden geconsta teerd dat de alliantie volgens logi sche stappen het gevecht is aan gegaan, met het doel zo weinig mogelijk risico's te lopen als de grond-oorlog werkelijk uitbreekt. Een compliment voor de leiding van de multi-nationale troepen macht over het zoveel mogelijk sparen van burgerdoelen vind ik daarbij wel op zijn plaats". al b.d. J.C.L. Hu i dr Gr hel Lcldiirh/Alphcn» KflIjkH rommrntaar bij ontwikkelingen in het VRIJDAG 25 JANUARI 1991 DEN HAAG (GPD) De Nederlandse Patriot-raketten die zijn opgesteld bij de Turks-Iraakse grens, zullen na een alarmmelding van de computer niet meer automatisch wor den afgevuurd. De Koninklijke Luchtmacht in Den Haag heeft gisteren besloten dat het lanceren wordt overgelaten aan de militairen zelf. RIYAD Tussen de oorlogshandelingen door werd gisteren door duizenden Amerikaanse marin op man-tot-man gevechten. Die oefening zou te pas kunnen komen, als wordt besloten om over land Kuwayt bin nen te trekken. Volgens luitenant-kolonel Pepin van de Amerikaanse troepen zou het bij zo'n invasie gaan om d( "grootste landingsoperatie sinds Inchon, ten tijde van de Koreaanse Oorlog". Officeel is nog niet tot een invasie ir Kuwayt besloten. (foto epa Midden-Oosten en noord-Afrika. Manila en Bangkok worden ge noemd als de belangrijkste steun punten in het terroristisch netwerk. In Bangkok zijn de veiligheids maatregelen verscherpt na berich ten dat de Iraakse ambassade wa pens en explosieven binnen heeft gesmokkeld, bestemd voor de ter roristen in de andere zuidoost-Azia tische hoofdsteden. De arrestatie van een Iraakse ter rorist na een mislukte bomaanslag op een Amerikaans gebouw in Ma nila leidde tot de uitzetting van de Iraakse consul-generaal en vervol gens tot de arrestaties van twee Irakezen en twee Jordaniërs in Bangkok. De Thaise politie arres teerde de vier Arabieren, nadat zij was gewaarschuwd door de Fili- pijnse en Amerikaanse inlichtin gendienst. In de Iraakse ambassade gevonden papieren leidden naar Bangkok. In de Griekse hoofdstad Athene zijn in de vannacht bij een Ameri kaanse en een Britse bank en het bureau van de militaire attachë van Frankrijk bommen ontploft. Vol gens de politie in Athene is alleen materiële schade aangericht. De aanslagen, die werden gepleegd met zelfgemaakte bommen, zijn nog niet opgeëist. De leider van de fundamentalistische Al-Tahreer, of Bevrijdingspartij, in Jordanië, Atta Abu-Rushteh, is gisteren gearres teerd nadat hij had opgeroepen om koning Hussein af te zetten als deze niet de zijde kiest van Irak in de Golfoorlog.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 7