O 'Enemies, a Love Story': feest Visie in 'My blue heaven' ontbreekt 'The Witches': opwindend kijkfeest voor groot en klein VRIJDAG 25 JANUARI 1991 PAGINA 25 BIOSCOPEN Film- 'Pacific Heights', regie John Schlesmger; met: Matthew Modine en Melanie Griffith en Michael Keaton; te zien: Lido, Leiden. LEIDEN - Rubrieken met titels als 'miskoop van de maand' en consu mentenprogramma's waarin de rampen van de gewone man breed worden uitgemeten leveren altijd zeer smakelijk lees- en kijkvoer op. Eigenlijk is John Schlesinger's nieuwste film 'Pacific Heights' niets meer of minder dan de filmva riant hiervan. Hoe Drake en Patty (Matthew Modine en Melanie Grif fith) hun eerste huis kopen en door een kwaadwillende onderhuurder in de problemen raken. Het verhaal schijnt losjes gebaseerd te zijn op scenarioschrijver Daniel Pyne's eerste ervaringen als huiseigenaar. Maar omdat in Hollywood nu een maal alles in de overtreffende trap" gaat, wordt dit eenvoudige gegeven opgeblazen tot waarlijk huivering wekkende proporties. Spanning, humor en bloedig einde Even denk je nog: eigen schuld, want wat moet een stel dat voor het eerst gaat samenwonen nu met een Victoriaans herenhuis van een klein miljoen? De brutale manier waarop de gladde 'zakenman' Carter Hayes (lekker suggestief gespeeld door Michael Keaton) zich als huurder in hun benedenverdieping nestelt is echter zo overrompelend dat er geen tijd meer is voor verdere be spiegelingen. Het treiteren is be gonnen. Drake en Patty lijken vol maakt weerloos tegenover dit onbe kende geweld en het duurt niet lang of de kijker zou die afschuwelijke indringer het liefst persoonlijk op straat smijten. Kortom, zo slim als Carter zijn huisbazen bespeelt, zo handig bespelen regisseur John Schlesinger en zijn scenarioschrij ver het bioscooppubliek. 'My blue heaven'; regie: Ronald Beer; me Leen Jongewaard, Bo Bo]Oh, Ruud de Wolff e Koen Wauters; te zien: Euro, Alphen. ALPHEN - Het straatrumoer dat volgens sommige critici in onze lite ratuur zo schrijnend afwezig is, valt ook in Nederlandse films zelden te beluisteren. De vaderlandse film makers hebben meer aandacht voor hun privé-problemen of voor sim pel vermaak dan voor wat er in onze maatschappij aan de hand is. Daar om is het zo aardig dat Ronald Beer in zijn debuutfilm 'My blue heaven' zich nu eens we] op de maatschap pelijke realiteit stort, ook al speelt het door hemzelf geschreven ver haal zich in het (nabije) verleden af. in de jaren zestig om precies te zijn, toen een laatste groep Indische Ne derlanders, verjaagd door Sukarno, zijn toevlucht in Nederland zocht. In 'My Blue Heaven laat Beer zien hoe een Indische familie, bestaande uit vader, moeder, twee dochters en twee zoons, in Nederland een be staan probeert op te bouwen. De fa milieleden vinden snel onderdak en werk, maar zij kunnen hun draai niet echt vinden. De vijandige beje gening en het saaie ongeschoolde werk dat zij noodgedwongen doen, maken dat de familie uit alle macht knokt voor de realisering van moe ders droom: een eigen Indisch res taurant. Tot ieders verbazing wordt het restaurant een succes, en dat zet kwaad bloed bij de eigenaar en de vaste clientèle van een aanpalende snackbar. Zelfs de introductie van de net uit Amerika overgewaaide hamburger weet het tij voor de Hol landse kroegbaas (Leen Jonge waard) niet te keren. Frustratie en wraakzucht leiden vervolgens tot harde racistische confrontaties. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de film mooi oogt (camera Mare Felperlaan), dat het spel over de he- Treinen doen het' altijd goed op film. Het zal wel iets te maken heb ben met de tegenstelling tussen het benauwde drama in krappe coupe's en smalle gangen en het bevrijden de panorama van de in een weids landschap voortsnellende trein. Pe ter Hyams, scenarioschrijver, regis seur en cameraman van 'Narrow Margin', laat beide aspecten ruim schoots aan bod komen. Een thriller van klassieke snit met Gene Hack- man en Anne Archer (eerder te zien in 'Fatal Attraction'), een rolbezet ting die niets te wensen overlaat. De trein in 'Narrow Margin' slin gert zich onverstoorbaar door de onherbergzame Canadese Rocky Mountains richting Vancouver. Aan boord bevindt zich Robert Caul- Trein-thriller met hoog actiegehalte field (Hackman), een Amerikaanse hulpofficier van justitie die er alles voor over heeft om een beruchte gangsterleider achter de tralies te krijgen. Zijn onvrijwillige reisgeno te Carol Hunnicut (Archer) was toe vallig getuige van een koelbloedige moord en is aldus voor Caulfield van onschatbare waarde. Carol is echter doodsbang en peinst er niet over om voor de rechtbank haar mond open te doen. Maar vluchten kan niet meer. De gangsters zijn Caulfield gevolgd en zonder politie bescherming is Carol haar leven niet zeker. Film: 'Navy seals'; regie- Lewis teague; met: ZMichael Biehn en Charlie Sheen; te zien: Lido, Leiden LEIDEN Een goede film over een commando-eenheid met een schier onmogelijke opdracht moet het in belangrijke mate hebben van de ka rakters. Meer dan door de vraag of de mannen wel in hun actie zullen slagen, stijgt de spanning ten top door de reèle mogelijkheid dat die i kerels in het heetst van de strijd hun persoonlijke vetes gaan uitvechten. In de klassieker 'The guns of Na- varonne' (1961) van J. Lee Thomp son heeft de een zelfs gezworen de ander te zullen vermoorden als de klus is geklaard en de reden tot die wraak liegt er niet om. In 'Navy Seals' van Lewis Teague doen zich binnen het heldenteam weliswaar wat strubbelingen voor, maar echt zorgen hoef je je daar niet over te maken. Het gevolg is. dat je onaangedaan de actie volgt, alsof je naar een demonstratie-, dan wel propaganda film van het Ameri kaanse leger zit te kijken. 'Seal'-eenheden werden in het be gin van de jaren zestig op initiatief Soldaatje spelen met duur speeltje van president John F. Kennedy bin nen de marine gevormd. Ze bestaan uit zwaar op de proef gestelde spe cialisten, inzetbaar ter zee (SEa), in de lucht (Air) en op het land (Land, SEAL dus. dat aardig genoeg ook nog 'zeehond' betekent). Ze voeren geheime missies uit. Producente Brenda Feigen vroeg een Seal-commandant in ruste. Chuck Pfarrer, over zijn ervaringen te schrijven. De bedoeling was een waarheidsgetrouwe indruk te krij gen van Seal-operaties. zonder daardoor staatsgeheimen prijs te geven. Dat klinkt serieus, maar aan de film 'Navy Seals' zie je het niet af. Zo bont als 'Rambo' laat regisseur Teague het zijn spelers niet fnaken, maar evenmin komt hij verder dan soldaatje spelen met duur speel goed. a De film speelt, hoe actueel, in het Midden-Oosten, Arabische terroris ten staan op het punt de bemanning van een door een torpedoboot neer- Film 'Ennemies. a love story'; regie Paul Ma- zursky, met Anjelica Houston Ron Silver. ten- D Olm en Margaret Sophie Stem; te zien in Greenway, Voorschoten Een simpel gegeven (de ope ningsbeelden doen zelfs denken aan een platte misdaadfilm) groeit door de bekwame regie uit tot zeer onderhoudende thriller. De kracht zit hem in de overtuigende combi natie van sympathieke en herken bare slachtoffers en een tegenstan der die het ook in een horrorfilm goed zou doen. Carter Hayes is een gevaarlijke parasiet, en Schlesinger weet die beeldspraak heel tastbaar te maken. Ook de debuterende sce narioschrijver Pyne leverde goed werk af. Hoewel qua grote lijn voor spelbaar, kent het verhaal onder weg genoeg verrassingen en vraag tekens om de kijker in spanning te houden. Humor is beslist niet ver waarloosd: vooral de manier waar op Patty haar belager te slim af is, is een genoegen om te zien. Alleen jammer dat een bloederige ontkno ping kennelijk niet vermeden kon worden. L.B. VOORSCHOTEN - Één man. drie vrouwen, heftige liefde en grote ver warring. Daar gaat het om in 'Ene mies, a Love Story', een film van Paul Mazursky, gebaseerd op een roman van Nobelprijswinnaar Isaac Bashevis Singer. De verschrikkin gen van de holocaust in Polen spe len door in het luchtige leven in de VS kort na de Tweede Wereldoor log. Op Coney Island, het pretpark bij New York, woont de joodse schrijver Herman Broder met de boerendochter die hem in Polen het leven heeft gered. Het wat simpele karakter van zijn echtgenote Yad- wiga doet de intellectuele Broder verlangen naar meer. Dat meer vindt hy in de armen van Masha, een hartstochtelijke femme fatale, met wie hij keer op keer belooft te trouwen terwijl hij tegelijk weet dat hij de Poolse vrouw aan wie hij zijn leven dankt nooit in de steek zal laten. Die twee liefdesrelaties maken het bestaan van Broder er niet een voudiger op, ook al omdat de twee dames hem confronteren met zijn wankele geloof. Yadwiga wil zich laten bekeren en stelt alles in het werk om de ingewikkelde wetten van het joodse geloof onder de knie te krijgen. Masha eist veel van zijn tijd en energie, omdat zij zich in zijn voortdurende aandacht wil koesteren. Zijn luizebaantje in dienst van een rabbijn stelt Broder in staat veelvuldig met zijn minna res op stap te gaan. Tegenover Yad wiga gebruikt hij de smoes dat hij vertegenwoordiger in boeken is en dus veel op reis moet. Toch is Broder zijn Poolse echt genote op zijn eigen manier zeer trouw. Hij belt haar regelmatig op; eenmaal zelfs vanuit een dierentuin waar grommende leeuwen voor een verdacht achtergrondgeluid zor gen. Broder spelt Yadwiga op de Zo tobt hij \Tolijk verder, totdat een rabbijn hem een prettige verras sing presenteert: zijn werkelyke vrouw is vanuit Europa in New York gearriveerd. Tamara, een energieke, cynische en praktische vrouw, werd doodgewaand als slachtoffer van nazi's. Ze begrijpt dat Broder inmiddels hertrouwd is, al verbaast het haar dat die nieuwe vrouw de boerin is die in de jaren voor de oorlog hun dienstmeid was. Tamara doet niet moeilijk; Broder moet maar bij Yadwiga blijven, dat is voor iedereen het meest eenvou dig, toch? Niet voor Broder. Zijn oude liefde voor Tamara laait op, terwijl hij zon der Masha niet kan leven en Yadwi ga niet alleen wil laten. Masha eist bovendien een joods huwelijk, zo dat Broder tenslotte drie officiële relaties heeft: tweemaal voor de wet en eenmaal voor de kerk. De Ameri kaanse noch de joodse wetten staan dat toe en het valt niet mee om alles geheim te houden. Ook al omdat het geweten van Broder steeds harder gaat knagen wordt de situatie onmogelijk. Yad wiga ontdekt dat Masha nog leeft en vermoedt dat Broder nog een vrien din moet hebben. Huilend roept zij de man aan wie zij haar hele bestaan heeft opgehangen toe: "Er is geen jungle in Baltimore!" Vanaf dat punt snelt het verhaal in hoog tem po naar het dramatisch hoogtepunt. 'Enemies, a Love Story', is in éen woord een prachtfilm. De film geeft een warm getint inzicht in de be weegredenen van de vier hoofdka rakters en zegt daarnaast veel over het leven van Europese joden die na de oorlog naar de VS vertrokken in het algemeen. Fabuleuze acteer prestaties van met name Ron Silver als de twijfelende Broder en Anjeli ca Huston in de rol van de resolute Masha maken van de film een feest. PETER VAN SLAVENBURG le linie goed is, en dat de produktie fraai is vormgegeven. Producenten Laurens Geels en Dick Maas heb ben duidelijk niet op een dubbeltje gekeken. Wat in 'My Blue Heaven' echter ontbreekt is een visie, zowel inhou delijk als stilistisch. Het verhaal be staat uitsluitend uit cliché's, die ook nog eens zonder een greintje fanta sie voor de camera worden uitge speeld. Beer komt niet verder dan het aanstippen van een aantal over bekende factoren die bij het ont staan van racisme een rol spelen. Het wel erg gemakkelijke happy end doet de deur pas goed dicht: dat past beter in een Hollandse musical uit de jaren dertig dan in een verder toch zo duidelijk realistisch bedoel de film uit de jaren tachtig. Met die vrolijke beelden laat Roland Beer het straatrumoer definitief verstom men tot een bijna onhoorbaar ge- ROB DE KAM ook een enkele reis Vancouver heb ben gekocht. Aanvankelijk weet al leen de filmkijker dat de killers zich al in de trein bevinden; Carol en Caulfield hebben alleen nog angsti ge vermoedens. Het is een klassiek geval van suspense. Het publiek weet meer dan de hoofdpersonen en vreest het ergste. Gespannen na gelbijten is het enige wat er op zit. Bovendien zijn verrassingen niet uitgesloten, want uiteraard heeft Peter Hyams er voor gezorgd dat de toeschouwer wel veel, maar lang niet alles weet. Peter Hyams leverde met 'Nar row Margin' een van de beste films uit zijn loopbaan af. Zeer bevredi gend bioscoopamusement, ook al is het net niet origineel genoeg om bij gezet te worden in de rij van legen darische treinklassiekers. L.B. Anjelica Huston. regie: Nicholas Roeg; geschoten Amerikaanse helikopter te liquideren. Plotseling is daar ech ter een commando van gemaskerde schutters. Inderdaad: Seals. Zij bevrijden hun landgenoten, maar ontdekken tevens een voor raad Stinger-raketten. Aan de ver nietiging daarvan komen ze echter niet toe. Daarvoor zullen ze later te rug moeten in het hol van de leeuw. Binnen dit kader volgen het kapen van een schip op de Middellandse Zee, het ontvoeren van een zwaar bewaakte informant uit een Ara bisch kustplaatsje en uiteindelijke missie in het explosieve Beiroet. Een mager liefdesverhaaltje wordt halverwege in gevlochten, plus nog een vleugje drama door het verlies van nu juist die ene kameraad met trouwplannen. Met alle vuurwerk, oorlogsbo dems. ontsnappingen op het nip pertje en ook nog eens die actuali teit suggereert 'Navy Seals' geen schijntje authenticiteit. Opscheppe rij is het. Minister Ter Beek aan een draadje tussen twee Hollandse fre gatten is veel spannender. RIJK VAN ROTTERDAM ALPHEN - 'The Witches' naar het gelijknamige boek van Roald Dahl is een ideale familiefilm. Muppet- maker Jim Henson, regisseur Nico las Roeg en alle andere medewer kers zetten hun beste beentje voor en maakten er een opwindend avontuur van. Humor en spanning, schattige muizen, een parmantige jonge held, griezelige heksen, vervelende vol wassenen en een droom van een grootmoeder. Een film waarin de klassieke sprookjessfeer en de fan tastische mogelijkheden van de he dendaagse cinema prachtig gecom bineerd worden. De kort geleden overleden kinderboekenschrijver had zich geen beter in memoriam kunnen wensen. Wat vooral opvalt is dat 'The Wit ches' zo'n prachtig samenspel is. Niemand probeert de film naar zich toe te trekken of de eerste viool te spelen. Het is alsof iedereen duide lijk beseft dat het hier in de eerste plaats om Roald Dahl gaat, en dat er aan zijn verhalen weinig valt te ver beteren. Dat verhaal gaat in dit geval over de negenjarige Luke (Jasen Fisher) die met zijn grootmoeder (Mai Zet- terling) op vakantie is in een groot Engels hotel. Tot zijn verbijstering ontdekt Luke dat de dames van de kinderbescherming die daar hun jaarvergadering houden in werke lijkheid heksen zijn. Luke wordt in een muis veranderd, maar hy heeft intussen al genoeg gezien en ge hoord. Samen met zijn grootmoe der probeert hy te voorkomen dat alle kinderen van Engeland be toverd zullen worden. Onmisbaar in zo'n verhaal over muizen en heksen zijn uiteraard de trucages. De studio van Jim Henson (inmiddels ook overleden) leverde prachtig werk af, met als climax de afzichtelijke tronie van de Grand High Witch. Mooi is ook de jaarvergadering, waar alle heksen eindelijk hun he vig jeukende pruiken mogen afzet ten. Die zaal vol kale, schurftige koppen levert een spectaculair beeld op. maar minstens zo leuk is het feit dat al die heksen zich gedra gen als alledaagse roddeltantes. Ook op de rolbezetting valt niets aan te merken. Luke's sigarenro- kende grootmoeder (die heel achte loos de meest enge heksenverhalen vertelt) wordt gespeeld door de Zweedse actrice en filmmaakster Mai Zetterling. Ze stond al vijftien jaar niet meer zelf voor de camera, maar liet zich voor deze gelegen heid toch overhalen. Er kan geno ten worden van verrukkelijke bij rollen, waaronder die van Rowan 'Black Adder Atkinson als de ge meen kijkende hoteleigenaar. Maar het hoogtepunt is natuurlijk de verschijning van Anjelica Hus ton als de Grand High Witch. In het dagelyks leven een sjieke dame vol minzame arrogantie, als opperheks een meedogenloze en kwaadaardi ge volksmenner Het zou me niets verbazen als Anjelica bij het instu deren van haar rol de grote dictators van deze eeuw als voorbeeld heeft gehad. Als ze zo tekeer gaat kan het voor de allerkleinste kijkertjes be hoorlijk eng worden, maar wie een hekel heeft aan zoetsappigheid zit by 'The Witches' goed. LEO BANKERSEN LEIDEN "The sheltering sky' - Lido. 'Navy Seals - Lido 'Ghost' - Lido. 'Pacific Heights' - Lido. 'De kleine zeemeermin' - Lu 'Home Alone' - Lido. 'Narrow Margin" - Luxor ALPHEN (Euro, Van Boetzelaerstr. 6. tel. 01720- 20800D 'My blue heaven'. 'Ghost'. 'De kleine zeemeermin'. 'Whitches'. 'Problem Child'. VOORSCHOTEN (Greenway. Schoolstraat, tel. 071- 614354, b.g.g. 612566) 'Rocky V'. 'Pretty Woman'. 'Enemy's, a love story'. 'The never ending story'. 'Kuifje en het haaienmeer'. FILMHUIZEN 'Cadillac man' - Het Kijkhuis, Leiden 'The cook, the thief, his wife and her lover' - Het Kijkhuis 'Stanley and Iris' - Het Kijkhuis 'Once upon a time in the West' - Het Kijkhuis 'Paris, Texas' - Het Kijkhuis, Leiden. 'Cry baby' - LVC, Leiden 'Yol' - LVC. Leiden. 'Drunken Angel' - LAK.Leiden 'The Pornographers' - LAK, Leiden 'Drugstore Cowboy' - Park Filmhuis, Alphen. DEN HAAG 'Ghost' - Asta (070-3463500), al. 'Pacific Heights' - Asta. 12 jr. 'Arachnophobia' - Asta. 12 jr. "The Sheltering Sky' - Babylon (070- 'Flatlmers' - Metropols. 12 jr. Pretty Woman' - Metropole. al 'Come see the paradise" - Metropole. al The comfort of strangers' - Metropole. 16 jr. Navy seals - Odeon (070-3462400). 12 jr "Air America' - Odeon. al. 'Problem Child' - Odeon. al. The freshman' - Odeon, a.L AMSTERDAM The Witches' - Alfa (020-278806). a.l 'Wild at heart' - Alfa. 16 jr. 'Tie me up. tie me down' - Alfa, 16 jr The comfort of strangers' - Alfa. 16 jr. "The Witches' - Alhambra (020-233192), 'The sheltering sky' - Calypso (020- 234876). al. La petite voleuse" Cinecenter (020- Ghost' - Babylon, a.l. 'Goodfellas' - Cineac (070-3630637), 16 al. 'Ju-Dou' - Cinecenter. 16 jr. 'Le mari de la coiffeuse' - Cinecenter. 16 jr. 'Navy seals' - Cinema (020-151243), 12 Problem Child' - City, a 1 'Another 48 hours' - City, 12 jr. 'Air America' - City, al. 'Navy seals' - City. 12 jr. 'Narrow Margin' - City. al. "Rocky V' - City. 12 jr 'The circus' - kriterion (020-231708). Nieuwe Chinese films- Kriterion. 'Het rode korenveld' - Kriterion, 16 jr 'New year's day' - The Movies (020- 'Ghost' - Tuschinski Cineac (020- 243639). al. 'Home alone' Tuschinski (020- 262633). al 'Pretty woman' Tuschinski, al 'Come see the paradise' - Tuschinski, 'Blue Steel' - Cineac. 16 jr. 'Narrow margin' - Cineac, al. 'Home alone' - Metropole (070- The Freshman' - Tuschinski. a.l. Flatliners' - Tuschinski. 12 jr. 'Arachnophobia' - Tuschinski, 12 jr. Temptation of success' - De Uitkijk (020-237460). 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 26 januari The rose tattoo (Ned. 3. 20.00 uur). Amerikaanse komedie uit 1955 van Daniel Mann naar Tennessee Willi ams. Anna Magnani treurt om overle den echtgenoot tot ze ontdekt dat hij vreemd ging. Rollen van Marisa Pavan en Burt Lancaster. Somebody has stolen our Russian spy (Super Channel, 21.00 uur) Spio- nagefilm uit 1968 van James Ward, met Tom Adams en Tim Barrett Careful, he might hear you (Ned. 3, 22.50 uur) Australische film uit 1983 van Carl Schultz met Wendy Hughes, Robyn Nevin. Twee zussen strijden om de adoptie van een wees tijdens de armoe van de jaren dertig. Full circle (RTL 4. 23.30 uur) Brits /Canadese film uit 1976 van Richard Loncraine over een vrouw die door geesten bedreigd wordt. Niet echt hui veringwekkend. Met Mia Farrow, Kier Dullea. Pokolcnie (BBC 2, 00.40 uur). Pool se film uit 1955 van Andrej Wajda. die toen aan het begin van een indrukwek kende carrière stond, speelt zich af tij dens de Tweede Wereldoorlog. Met Tadeusz Lomnicki en Urszula Modr- The two faces of Dr. Jckyll (BBC 1. 01.30 uur) Britse thriller uit 1960 van Terence fisher naar het verhaal van Stevenson, met Paul Massie. Dawn Adams. Zondag 27 januari Fassbinder 1 Franz Biberkopf raar. Met Gunter Lamprecht. Franz Buchneser. Daniel Boone, trail blazer (Super Channel, 21.10 uur) Amerikaanse western uit 1956 van Albert Ganna- way. Daniel Boone is op weg naar Ken tucky en de titel suggereert dat niets hem tegenhoudt. Met Bruce Bennett. Bye (Ned. 2. 21.37 uur) Fotograaf en filmer Ed van der Elsken legde de laatste maanden van zijn leven op film vast In een korte verklaring die een in leiding op de film vormt zei Van der Elsken dat zijn eerste film over de ge boorte van zijn zoon ging en dat hij nu ook het naderend einde wilde vastleg gen. Die flambicrte Frau (BRT 2. 22.30 uur) Controversiële film van Robert van Ackeren uit 1983. Gudrun Land- grebe als een bourgeoise die zich pros titueert. Bunuels Belle de Jour blijft veel beter Ook met Mathieu Carrière. The man who fell to earth (BBC 2. 23.30 uur) David Bowie als buiten aards wezen op zoek naar water in science-fiction film uit 1976 van Ni cholas Roeg. Ook met Rip Torn en Candy Clark Dinsdag 29 januari Miss Mary (BRT 2. 20.00 uur) Amen kaans/Argentijnse coproductie uit 1986 van Mana Luisa Bern berg, met Julie Christie als een Britse vrouw die in 1938 naar Argentinië vlucht om een nieuw leven te beginnen Woensdag 30 januari For Pete's sake (BBC 1. 00.30 uur) Amerikaanse film uit 1974 van Peter Yates. Barbara Streisand probeert wat extra geld te verdienen voor Michael Sarrazin, die taxichauffeur is. Donderdag 31 januari triumph (Super Channel, en Joan Bennett. Moordenaar i identiteit aan van dokter die op 1 lijkt. Piaf (Super Channel, 22.15 u dansche chansonniére Don't look now (BBC 1. 00.00 uur) Klassieke thriller van Nicholas Roeg speelt zich af in Venetie. waar Donald Sutherland en Julie Christie proberen het overlijden van hun kind te verwer ken. Met even beroemde als opwin dende vrijscène. Vrijdag 1 februari Tarzan and the sbe-devil (BBC 2. 19.00 uur) Lex Barker is Tarzan in 1953. A soldier's story (RTL I. 20 25 uur) Norman Jewison maakte deze film over racisme in het Zuiden van de Ver enigde Staten in 1984 Het verhaal speelt aan het eind van de Tweede We reldoorlog wanneer een zwarte ser geant een moord moet ophelderen. Met Denzei Washington Badlands (RTL 4, 23.00 uur) Film uit 1973 van Terence Malick heeft een schare hele fervente bewonderaars Martin Sheen is op de vlucht op het platteland van Montana en trekt daar een spoor van vernieling. Zeer gesti leerd Ook met Sissy Spacek. Oxford Blue* (BRT 1. 23 15 uur) Amerikaanse film uit 1984 over een student die indruk probeert te maken op adellijke jongedame Robert Bons regisseerde Rob Lowe en Amanda Pays in de belangrijkste rollen Ödd man out d i. BJI uur) Britse film uit 1947 van uitstekende re gisseur Carol Reed over een gewonde Ierse wapensmokkelaar die in Belfast is aangewezen op de hulp van oude vrienden. Met James Mason, Kathleen Ryan Raw deal (BBC 2. 00.20 uur) Klas sieker van Anthony Mann uit 1948 over ontsnapte gevangene die wraak Rollen van Dennis O'Keefe, Claire Trevor. Marsha Hunt Goed The Carey treatment (BBC I. 00.55 uur) Amerikaanse film uit 1972 van Blake Edwards over een moord in een ziekenhuis. Met James Coburn, Jenni fer O'Neill Julie Christie en Donald Sutherland zijn donderdagavond bij de BtiC e zten in de adem benemende thriller Don't look now. die zich afspeelt in Vtnetii.<amueffot«i

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25