SpoORPtTV Het optimisme van Koos Siera Top-12 krijgt meer kleur Edberg maakt het niet waar Thetmisse schiet niet veel op met uitspraak Timman komt niet door verdediging van Hiibner VRIJDAG 25 JANUARI 1991 'Het zit wel goed met Leiden' Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - Dat was me wat met de w Leiden. Vorig seizoen nog deed de club mee in de strijd om een plaatsje in de zaterdageerste- klasse. Het lukte uiteindelijk net niet, maar de voorspelling dat het dan de volgende keer wel zou lukken leek gerechtvaardigd. Maar omdat steunpilaren als Arjan Wilting, Eric van Doeselaer en Ro nald van Wattum vervolgens besloten te vertrekken werd die droom wreed verstoord. De nieuwe trainer. Peter Ciere, moest daarom veel eerder dan ge pland jonge spelers inpassen. Re sultaat: een welhaast desastreus be gin. Tegen de winterstop begon het elftal pas te draaien. Niet in het laatst dank zij de aanvallende im pulsen van een routinier die wel was gebleven: Koos Siera (26). Hij onderstreepte die kwaliteiten nog eens in het LD-cup-duel tegen Rijnsburgse Boys, waarin Hennie Koet de Leidenaar slechts op uiterst grove wijze een halt wist toe te roe pen. Heb je nog blauwe plekken? "Dat valt wel mee. Ik ken Hennie Koet nog van mijn Roodenburg-tijd (Siera begon bij de jeugd van UVS, maakte de overstap naar Rooden- burg en is sinds een jaar of vier ac tief bij Leiden, red.). Het was inder daad een behoorlijke overtreding, maar ik heb geen rancunes. Dat had ik ook niet op dat moment in het veld. Ik krijg wel vaker een schop". Was de wedstrijd tegen Rijns burgse Boys voor jullie een graad meter voor de huidige vorm? "Nee, dat denk ik niet. De wed strijd viel nog in de winterstop. We misten duidelijk wedstrijdritme, hadden nauwelijks gevoetbald. Het was leuk om de draad weer op te pakken en weer ritme op te doen. Meer niet". Hoe staat Leiden er nu voor? "Het gaat heel goed. Het eerste begin was moeilijk. Al die jonge jon gens moesten nog wennen aan de tweede klasse. In wezen werden ze voor de leeuwen gegooid. De over gang van een geroutineerd team Scheerder in kwartfinale tegen Vertogen AMSTERDAM - Tijdens de Neder landse kampioenschappen squash hebben de Alphenaren Michael Vertogen en Peter Paul Scheerder gisteravond in Amsterdam de kwartfinales bereikt. De als num mer twee geplaatste Vertogen vol deed aan de verwachting en zette zeer overtuigend Rolf Willemsen opzij. Veelvoudig jeugdkampioen Scheerder daarentegen verraste de hoger gerangschikte Jacob Remijn- se. Het lot wil dat beide Alphenaren vanavond om 20.15 uur eikaars te genstander zijn. "Een ongelooflijk toeval. Het is denk ik uniek in de geschiedenis van de Alphense sport, want zover ik weet hebben tijdens een NK nog nooit twee plaatsgenoten tegenover elkaar gestaan. Zeker niet in een zo ver gevorderd stadium", aldus Ver togen. De semi-prof stond aan Willem sen slechts zes punten af. Met 9-2,9- 1 en 9-3 was Vertogen echter nog niet helemaal tevreden. "Ik moet nog wat scherper worden want ik ondervond te weinig druk. Maar ik kan in het toernooi nog groeien. Te gen Peter Paul. die veel talent heeft maar daar tot op heden nog vrij wei nig mee gedaan heeft, zal ik de za ken zeker serieus moeten aanpak ken". Scheerder, die zich via de kwalifi catie in het hoofdtoernooi speelde, maakte zijn zestiende positie op de nationale ranglijst meer dan waar. Ten koste van Hagenaar Remijnse verbeterde hij zich zelfs. Na de eer ste game met 4-9 verloren te heb ben, vond de 18-jarige Alphenaar de vorm om zich met 9-5, 9-4 en 9-1 knap bij de laatste acht te scharen. De kwartfinales van vanavond: Michael Vertogen (2) - Peter Paul Scheerder (16), Lucas Buit (3) - Hans Frieling (9), Eric van der Pluym (5) - Eric Smit (4) en Raymond Scheffer (1) - Andre Ruygrok (13). De Sleutels tegen Mönchengladbach LEIDEN - De Sleutels speelt zon dag 3 februari in Zeist een vriend schappelijk duel tegen de Bundesli- ga-club Borussia Mönchenglad bach. De Leidse voetbalvereniging onderhoudt al jaren vriendschappe lijke contacten met de vereniging via ex-speler Rob Hansen, die in het management zit van de Duitse club. De competitiewedstrijd van 2 fe bruari tegen Alphia vindt gewoon doorgang. De Sleutels zou aanvan kelijk na dit duel naar Tunesië ver trekken, maar zag daar vanaf in ver band met de Golf-crisis. Simon Venema blijft LEIDEN - Simon Venema heeft zijn contract verlengd bij SVLV. De voetbaltrainer zal dan voor het vier de seizoen aan de Voorschotense vierdeklasser zijn verbonden. Zijn collega Frank van Dam deed hetzelfde bij de Zoeterwoudse vierdeklasser Meerburg. naar een jong team is te snel gegaan. Maar als we dit jaar goed doorko men, als we ons handhaven, dan kunnen we volgend seizoen goed meedraaien. Wat dat betreft is er is behoorlijk wat optimisme in de groep. Ook bij mij. Het zit wel goed met Leiden". Als een van de weinige routiniers ben jij gebleven. Waarom ben jij ei genlijk niet weggegaan? "Dat er zoveel spelers weggingen was natuurlijk jammer. We hadden in de loop van drie, vier jaar een leuk team opgebouwd. Maar ja, ze wilden het eens ergens anders pro beren. Ik had geen reden om weg te gaan. Ik heb het hier naar mijn zin". Jij nam het elftal de laatste weken voor de winterstop aardig op sleep touw. Hoe zit dat? "Het ging inderdaad erg goed. Vroeger was ik een meer verdedi gende speler. Nu voetbal ik meer vooruit. Dat is me op het lijf ge schreven. Ik heb bij Roodenburg nog met Ciere gespeeld. Ik denk dat hij mij meer als een voorhoedespe ler ziet. Ja, en dan kom je op het stander na de winterstop. Wat kun- punt van de publiciteit. Als je een nen we verwachten? goaltje maakt, sta je meteen in de belangstelling. Maar misschien "Het is een technische ploeg, we komt dat doelpunt wel voorname- kennen ze nog van de derde klasse. Becker en Lendl in de finale Blauwe tafeltennistafels, oranje balletjes Van onze redacteur Rob Onderwater DEN BOSCH De tafeltennistafels verschieten volgende week van kleur. Op het eerste aanspre kende pingpong-toernooi in Nederland, de Top-12 in Den Bosch, hullen de doorgaans groene tafels zich in het blauw. En alsof dat allemaal niet genoeg is. verandert het wit van het speelballetje in oran je. Dit alles met de bedoeling om de televisiebazen te behagen. De andere kleuren schijnen de tv- beeldvorming van het tafeltennis ten goede te komen. Het zij zo. mee volgens Vriesekoop de curve moeilijker te volgen is. "Maar ge lukkig ben ik niet de enige die er last van heeft. Geen enkele van de Bettine Vriesekoop en Mirjam Hooman-Kloppenburg staan een tikkeltje huiverig tegenover het ex periment in Den Bosch. Beiden be- r de tafeltennissers, gende week wordt gespeeld", volgende week met Paul Haldan het Frits Kantebeen. pnve-coach trio Nederlanders vormend, hebben Mirjam Hooman en tijdens de Top- P ee De Maaspoort tijdens het drie- "toch minstens een aantal i daagse evenement toch grote belan gen op het spel staan. Er zijn bij voorbeeld tickets voor de Spelen Barcelona te verdienen. Geslagen "Daarom vind ik het ook r tafels naar Nederland had moeten halen". "Hebben we eindelijk zo'n toernooi in eigen land. dan halen we er nog nauwelijks voordeel uit. Als we met zo'n nieuwe tafel hadden kunnen trainen, waren we de con- stelt currentie een stap voor geweest' Mirjam Hooman-Kloppenburg. "De Voor het trio Nederlanders speelsters zouden er toch op z'n 21ste uitgav minst van af moeten weten. Ik heb wegend. Met de de Top-12 n aansprekende nog geen bal op geslagen. Nu prestatie kunnen Hooman. Vnese- noet ik straks maar zien of die an- koop en Haldan (momenteel actief lere kleuren mij wel bevallen". jn Tokyo) direct een olympische Bondscoach Jan Vlieg beweert slag slaan. Vooral nu het NOC de 'li- dat hij wel degelijk alles heeft ge- mieten' heeft versoepeld. Waar het Koos Siera: "Er is behoorlijk wat optimisme in de groep". probeerd om een blauwe tafel Nederland te krijgen, maar de Gro ninger ving bot bij sponsor Stiga. "Er werd zo links en rechts geop- erd om de tafels dan :hilderen, maar zo s comité zich vier jaar onbarmharti opstelde en bijvoorbeeld Henk van Spanje en Paul Haldan niet afvaar digde. daar is de houding anno 1991 blauw te aanmerkelijk coulanter. De NTTB pel ligt het heeft deze week vernomen dat het Ze acht zich daarom niet kansloos voor de Top-12. "Maar mij zul je niet horen roepen dat ik het wel even ga worden. Dat is mijn instelling ook helemaal niet Ik bedrijf mijn sport uiterst serieus, zal me straks achter de tafel helemaal doodvechten. Maar als het niet lukt? Jammer dan. morgen weer een dag. Vroeger kon ik helemaal kapot zijn van een ne derlaag. Toen fokte ik mezelf dan ook helemaal op. Achteraf genen misschien fout. maar het is in elk geval leuk om het nu op deze ma nier te doen. Ik heb nu de juiste ba lans gevonden. Ik geniet echt als ik zwetend achter de tafel sta". Aan stoppen wordt dus voorlopig niet meer gedacht. "Stoppen", oor deelt bondscoach Jan Vlieg, "daar heeft iedereen in Nederland de mond van vol. Wat nu stoppen9 Bet tine moet gewoon doorgaan. Ze is een fantastische sportvrouw en over stoppen moeten dan ook ver der niet gezeurd worden". lijk door een goede actie van een verdediger. Ik vind al die publiciteit voor aanvallers niet altijd eerlijk". Scheveningen is de eerste tegen- Ik denk dat Leiden daar goed tegen kan voetballen. We hebben zelf ook een technisch elftal. Zodra er ge hakt wordt, tegen boerenclubs zal ik maar zeggen, is het voor ons moeilijk. Dat is niet ons spel. In elk geval moeten we winnen, vooral omdat het een thuiswedstrijd we willen ons publiek dag op heb- Het genoemde drietal verkeert der- blauw net halve nu reeds in de wetenschap dat niet tot op de bodem hoeft wor- me, als de spelers ben getraind, vinden zo mooi als groen. Paul Haldan heeft er ervaring mee. En hij had den gegaan, om een ticket geen klachten", aldus Vlieg. Spanje te verdienen. Bettine Vriesekoop tilt niet zo zwaar aan de van kleur verschoten at laten tafels. Vervelender vindt zij de oranje kleur van het celluloid, waar- Bettine Vriesekoop vindt dat een prettige ontwikkeling. Ze liet zich tijdens de persconferentie gisteren in De Maaspoort ontvallen dat ze vereerd zou zijn met een olympi sche invitatie. Ten eerste om de wrange smaak van Seoel weg te spoelen ('slechts' een kwartfina leplaats) en ten tweede omdat het 'andere' sportleven haar plezier en prestaties verschaffen. Ondanks de vermindering van trainingsarbeid, vindt ze zichzelf beter spelen dan voorheen. "Als ik wel eens wat vi deo-banden terugzie, dan denk ik altijd: gut, dat lijkt wel een vertraag de opname. Het niveau is de laatste Indeling Top-12 DEN BOSCH (ANP) - TVttMd haakjes plaats op Europese ranglijst: Mannengroep A: Appelgren (Zwe/1). Persson (Zwe'4). Gatien (Fra/5), Saive (Bel/8), Andrei Ma- zoenov (Sov/10). Haldan (Ned/14). Groep B: Waldner (Zwe/2). Grubba (Pol/3). Rosskopf (Dui/6). Primorac (Joe/7), Lindh (Zwe/9), Dimitri Mazoenov (Sov/11). Vrouwen, groep A: Guer- gueltcheva (Bull). Wang F ra'4 Nemes (Dui/5), Hooman (Ned/8), Popova (Sov/10), Safarova (Tsj/12). Groep B: Batorfi (Hon/2), Wirth (Hon 3). Badescu (R->c tii, Tu (Zwi/7), Hrachova (Tsj/9), Vriesekoop (Ned/11). MELBOURNE (AFP) - Boris Becker is zondag de tegen stander van Ivan Lendl in definale van de open Australi sche titelstrijd. De als tweede geplaatste Duitser zegevierde vanochtend in de halve eindstrijd over de Amerikaan Pa trick McEnroe. Becker won in vier sets: 6-7 (2-7), 6-4,6-1,6-4. Op de wereldranglijst bezet McEnroe de 114e plaats. Ivan Lendl heeft van ver moeten ko men. Maar bereikte wel de finale van het open Australische tennis kampioenschap. In vijf sets (6-4,5-7, 3-6, 7-6, 6-4) verzekerde hij zich ten koste van de Zweed Stefan Edberg van een plek in de eindstrijd. In de vierde set wankelde de in de Verenigde Staten wonende Tsjechoslowaak. Tot twee keer toe moest hij een matchpoint van Ed berg onschadelijk maken. Uiteinde lijk bleek Lendl juist op tijd het rit me te hebben hervonden. In de tie break (7-3) incasseerde hij de vierde set, waarna via 6-4 in de vijfde de fi nale van het eerste Grand-Slam- toernooi van het jaar werd bereikt. Lendl gaat zondag in Melbourne tegen de Duitser Bons Becker voor zijn negende Grand-Slamtitel. Het is de negentiende keer dat hij de eindstrijd van een van de vier echt grote toernooien staat. De statistie ken dichten hem de beste kansen toe. De twee vorige edities van het toernooi om het Australische kam pioenschappen leverden hem de hoofdprijs op. Hitte De eerste halve finale werd niet ge kenmerkt door grote schoonheid. Lendl noch Edberg, die in augustus de eerste plaats op de wereldrang lijst van zijn tegenstander overnam, liet zijn beste spel zien. Twee weken tennis in de hitte moet beiden kwetsbaar hebben gemaakt. De sla gen waren minder zuiver en minder krachtig dan anders. Beide gigan ten bleken onvoldoende in staat van eikaars oneffenheden te profiteren. Het zal wel even duren voordat Edberg, die als eerste was geplaatst, de klap van vanochtend te boven is. Vorig jaar kon hij Lendl door een blessure in de finale geen verzet bie den, nu verspeelde hij een vrijwel zekere finaleplaats in de vierde set. Niemand gaf tot de tiende game van die set iets voor de kansen van Lendl, nummer drie van de tiplijst. Edberg, die zich superieur had ge voeld, liet in het nauw gedreven op ponent echter ontsnappen. Een backhand-volley van de Zweed kwam in het net. Op het volgende matchpoint serveerde hij een dub bele fout. Niet langer had Edberg de zenu wen in bedwang. Grote en kleine fouten werden afgewisseld, waar door Lendl, die in de tweede en der de set volstrekt kansloos leek, het initiatief kreeg. Lendl profiteerde. Nadat in de eerste games van de vijfde set beiden hun opslag verlo ren, forceerde de Tsjechoslowaak de beslissing in de vijfde game. Klap „Als je er zo dicht bij bent, komt de klap hard aan", wist de gedesillusio neerde Edberg. De Zweed, die in 1985 en 1987 zegevierde, kon de ne derlaag slechts aan zichzelf wijten. Hij permitteerde zich maar liefst elf dubbele fouten, waarvan twee in de cruciale tiende game van de vierde set. „Dat is me de hele week al over komen". Van zes onderlinge ont moetingen met de Zweed heeft Lendl er nu vier gewonnen. Mogelijk is het een klacht die ty perend is voor een verliezer, maar Edberg verweet Lendl te veel pauze tussen de games te hebben geno men. „Dat is niet goed voor het ten nis", meende Edberg. „Onze partij verliep heel erg traag. De scheids rechter had daar beter op moeten toezien". Van onze correspondent Peter Ouwerkerk ROTTERDAM Zwart-op-wit weten betrokkenen het weliswaar nog niet officieel, maar er begint steeds meer door te druppelen over de arbitrage inzake de drievoudige dopingaffaire-Theunisse. De Brabander krijgt er een halfjaar schorsing af, en mag per 13 ju ni 1991 weer koersen. SARAJEVO (ANP) - Robert Hüb- ner heeft iets van Anatoli Karpov. Niet diens uiterlijk of vermogen, maar zijn aangeboren instinct voor gevaar. Dat scherp ontwikkelde gevoel redde de Duitser gisteren van de nederlaag in de zenuwslopende eerste partij van de kandidaten- match tegen Jan Timman. In de congreszaal van het Holiday Inn liep de Amsterdammer ontspan nen het tapijt kaal. Na 45 zetten stond hij gewonnen. Geen kenner die daaraan twijfelde. De krank zinnige wedloop naar de onderste lijn werd door Timman met wit met precies één tempo gewon- Vijfendertig minuten duurde het speurwerk van Hübner. Toen haalde hij met zwart de enige zet uit de toverdoos die in remise re sulteerde: 45. Tgl. Timmaaspeel- de nog tien zetten door, maar het resultaat stond vast: 1/2-1/2. De opening van Timman - Hüb ner was een thriller. De Duitser bracht een Dame-indiër op het bord, die door Timman met glamour behandeld werd. De Amsterdammer stond vanaf het begin constant een tikkeltje com fortabeler en deed de voor de hand liggende zetten, terwijl zwart voortdurend op zoek was naar een oplossing voor zijn logis tieke problemen. Op het bord speelde de strijd zich rond de zwarte pion op c5. Wit belegerde het veld met alle grote en kleine stukken, zwart verdedigde het met al zijn materi aal. In de tijdnoodfase met der tien zetten in zes minuten voor Hubner - Timman had nog tien minuten - volgde de afwikkelings waarin eerst Hübner en daarna Timman een onnauwkeurigheid beging. Hubners 34e zet Dd4 werd met algemene stemmen afgekeurd. Het gaf de controle over de d-lijn op en Timman kreeg de gelegen heid de dames te ruilen. Op de 39e zet had de Duitser met nog luttele seconden op de klok beter kun nen spelen, zoals de Joegoslavi sche grootmeester Ljubojevic in de analyse aangaf. Na de 40e zet stond Timman be ter. Hij mocht een verantwoorde winstpoging ondernemen. Met 41. Kd3 nam hij zijn toevlucht in een pionoffer dat er na 44. a4 en 45. a5 steeds aantrekkelijker be gon uit te zien. Wit stond gewon nen. Timman zelf geloofde er ook in, wandelde ontspannen door de zaal, maande via de arbiter de 28 toeschouwers tot stilte en keek het helse gevecht van Hubner te gen de klok, de stelling en zich zelf peinzend aan. De Duitser vond het antwoord. Zettenverloop eerste partij Wit Timman. Zwart: Hubner. 1. d2-d4 Pg8-f7. 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 b7-b6, 4. g2-g3 Lc8-a6, 5. b2-b3 La6-b7,6. Lfl-g2 Lf8-b4 7. Lcl-d2 a7-a5, 8. 0-0 0-0. 9. Pbl-c3 Pf6-e4. 10. Pc3xe4 Lb7xe4, 11. Ld2xb4 a5xb4. 12. Ddl-d2 Dd8- e-7, 13. Dd2-f4 d7-d5, 14. Tfl-cl c7- c5. 15. c4xd5 Le4xd5. 16. Pf3-e5 Ld5xg2, 17. Kglxg2 Ta8-a5. 18. d4xc5 b6xc5, 19. Tcl-c2 De7-a7, 20. Df4-e3 h7-h6. 21. f2-f3 Tf8-d8. 22. Tal-cl Td8-d5. 23. Kg2-f2 Da7- e7, 24. Tc2-c4 De7-d6. 25. Pe5-d3 Pb8-d7. 26. Tcl-c2 g7-g5. 27. h2-h4 Pd7-e5. 28. Pd3xe5 Td5xe5. 29. Tc4-e4 Te5xe4, 30. De3xe4 Dd6- dl. 31. h4xg5 h6xg5. 32. g3-g4 Ddl-d6./ 33. Kf2-g2 Dd6-dl. 34. Tc2-b2 Ddl-d4.35. De4xd4 c5xd4. 36. Tb2-d2 e6-e5. 37. Kg2-f2 Kg8- g7, 38. e2-e3 Ta5-d5. 39. e3xd4 c5xd4, 40. Kf2-e2 Td5-e5-. 41. Ke2-d3 Te5-e3 42. Kd3-c4 Te3xf3. 43. Kc4xb4 Tf3-f4. 44. a2- a4 Tf4xg4, 45. a4-a5 Tg4-gl. 46. Td2xd4 Tg4-gl. 47. Td4-d5 Kg7- g6. 48. Kb4-c3 f7-f5. 49. Kc3-b2 Tal-el. 50. Td5-16+ Kg6-h5. 51. Td6-f6 f5-f4, 52. a5-a6 Tel-e2 53. Kb2-a3 Te2-el. 54. Ka3-b2 Tel-e2 55. Kb2-a3 Te2-el. remise. Dat betekent groen licht voor de Tour, en als maximale voorberei ding de Ronde van Zwitserland (18- 28 juni), of de Midi Libre (18-24 ju ni). Op 16 juni zou Theunisse ook nog zijn heroptreden kunnen ma ken in de GP Forbo, een nulderangs 'van-stad-tot-stad koers' door Noord-Holland. Een halfjaar gratie - het luide pro test heeft dus nog iets geholpen. Al leen. het is de vraag of Theunisse met de motivering van de uitspraak gelukkig zal zijn. Immers: de zes maanden korting krijgt hij op juri dische gronden, en niet op medi sche. Hoewel het 30 pagina's dikke ver slag van de beslissing van de arbi tragecommissie pas dit weekeinde in bezit van Theunisses raadslieden zal zijn, zegt mr. Ed Clerx te hebben begrepen, dat het medische verhaal niet of nauwelijks ter sprake komt. Met andere woorden: de UCI-arbi- ters erkennen, dat Theunisse al op diens tweede 'vergrijp' (Waalse Pijl '90) had moeten worden geschorst, en niet pas na >Un d»de overtre ding. in de Ronde van de Eibar 1990 In feite had hij in die Spaanse koers helemaal niet mogen starten. Maar omdat de Franse bond pas medio juni 1990, schoorvoetend en schriftelijk toegaf dat Theunisse in de Tour van 1988 tegen de doping- lamp was gelopen, kwamen de re glementen tergend langzaam in werking, en kon er aan alle kanten met data worden gegoocheld en ge schoven. Dit nu heeft de arbitrage commissie kennelijk als 'onrede- Ujk' a.ingemerkt, en Theum - BOS maanden cadeau gegeven. Zijn ver dediging is daar uiteraard content mee. Maar erkent meteen, dat Theu nisse er als topcoureur niet mee wordt gezuiverd, er voor de toe komst eigenlijk bitter weinig mee opschiet. Immers, alle inspanningen van hormoondeskundigen ten spijt, alle uren, dagen, weken dat Theunisse onderworpen was aan testen, proe ven en experimenten, dat alles is in feite voor niets geweest. Voor de ar biters vormt zijn dossier geen slui tend bewijs. Het zou ook een zeer spectaculair 'vonnis' zijn geweest als men er wel op was ingegaan. De sportieve en fi nanciële consequenties van zo'n uitspraak waren niet te overzien ge weest. Er hadden ongetwijfeld schadeclaims gevolgd, en niet al leen van Theuni^e De hele anabo len-controle was op zijn kop gezet. Het lijkt er dan ook op. dat de commi it OOhnw haar handen met heeft willen branden. Er schijnt alleen iets in de motivering te staan, dat ook de arbiters vinden, dat er niet altijd en zonder meer van de 'schaal van Donike' moet worden uitgegaan. Dat er inmiddels talloze voorbeelden van andere sportlie den zijn. die ook afwijkend hor moongedrag vertonen. Maar. daar schiet Theunisse voor lopig niets mee op. Hij moet nog een half seizoen wachten voor hij zijn come back kan maken, en vindt dat in feite veel te laat voor nog een fat soenlijke Tour de France. Zijn raadslieden gaan zich er dit week eind over buigen of er nog openin gen kunnen worden geforceerd Bovendien, nu hij niet wordt ge tooid met het etiket 'dispensatie renner' loopt Theunisse de kans bij de eerste de beste koers opnieuw als 'positivo' te worden aangemerkt Wil hij zijn wielercamere voortzet ten. zal hij inderdaad zijn hoop moe ten vestigen op een soort maskeer- medicijn, dan wel een middel om zijn epitestosteron constant te beïn vloeden. De komende 137 dagen hoeft hij zich daar in ieder geval nog geen zorgen over te maken. Voorlopig rest hem niets dan trainen, trainen, trainen. Zoals gisteren weer. met zijn TVM-ploegmaats. die het in Vuelta en Giro nu vrijwel zeker zon der hem zullen moeten stellen. VRIJDAG 17 00-17 30 Sportnel Spaans 17 30-18 00 Sportnet Magazm 20 00-23 00 EURO World Mastera Snooker 20 15-20 45 BBC 2 Cncket .n AdeiaOe 20 20-20 55 Ned 3 Sport Studo 21 00-22 00 Sportnet Go auto- en motor- sportmegaz-ne 2115-2145 Old 2 Sport eitra EK Kunstri|den op de Schaats >n Bulgaria 22 00-23 30 Sportnet Boksen voor prots .nde VS 22 15-22 20 Super Sport News 22 15-22 30 Ned 3 Studo Sport Journaal 23 00-00 30 EURO EK Kunstrijden op de Schaats m Bulgarije 23 25-00 00 Did 1 Sportsctjau tenms (Australian Open ?1en WK rodelen 23 30-01 30 Sportnet NHL Ushockey 00 20-01 00 BBC 2 EK Kunstnjden op de 00 30-02 30 EURO WK Sk*n voor vrou- 01 30-02 30 Sportnet Pro Slu Tour 02 30-03 00 EURO Eurosport News 02 30-03 45 Sportnet Bowlen 03 45-05 45 Sportnet NBA Basketball 05 45-07 45 Sportnet Amer<an Foot Dan ZATERDAG 07 45-08 00 Sportnet Spon uit Spanje 08 00-09 00 Sportnet VS PGA Go'1 09 00-11 00 Sportnet Snooker Grote Pri|S van Norw-Ch Unon 09 00-11 00 Sportnet Snooker Grote Pnjs van Norwich Unon

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19