Actie voor openbaar onderwijs stoort CDA Terugbetaling stookkosten ten onrechte verlaagd met schuld 'Ontsloten stenen' in rijksmuseum Geologie Schoolstrijd in Leiden laait weer op LEIDEN - De CDA-fractie in Leiden is geirriteerd door een brief die onderwijswet houder H. van Dongen (PvdA) heeft gestuurd aan de ouders van leerlingen die dit jaar de openbare basis scholen verlaten. In de brief worden de scholen voor openbaar voortgezet onder wijs aangeprezen en dat is bij de CDA'ers in het ver keerde keelgat geschoten. Ook de rectoren van de bijzondere scholen ergeren zich aan deze actie. Al eerder stoorden zij zich aan de wervende affiches voor het Louise, het Stedelijk Gymnasium en de Rembrandt Scholengemeenschap in de mupi's van de gemeente. Het zou tegen de afspraak zijn dat scho len geen geld besteden aan reclame. Naar aanleiding van die actie heb ben vijftien katholieke en christelij ke scholen besloten een dezer da gen een advertentie in het Leidsch Dagblad te plaatsen. Dat is ook tegen de afspraken. Omdat adverteren in dagbladen te duur zou zijn, is jaren geleden afge sproken dat niet te doen. Scholen zouden zich heel sober presenteren om geen geld te verspillen. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan. Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen. Rosmolen 2, tel: 155010. zo 8 uur tot 24 uur: JA. Verhage CM Maris, Rosmolen 2, tel: 218661. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange za 8 uur tot zo 8 uur: F.B, Kruis, Minnebroers- gracht 41, tel: 126371. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Prinsen straat 5, tel: 213546. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W de Bruijne, J. de Brui|ne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: E K. Fogelberg M.E.T.C. v.d. Muysenbergh, de Sitterlaan 18, tel 132877 zo 8 uur tot 24 uur: W de Bruyne, de Laat de kanterstraat 32. tel: 124345 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- mt, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E Zaaijer, Paulides, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: A A. van Rijn, Kennedy- laan 24, tel 765400. zo 8 uur tot 24 uur: M. Horn, Zochertsraat 1tel 766123 Groep 5 - Jasperse. Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince. Remders. D. Hammerstein en A Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur. H.J.H.R. Prince, Vondel laan 58. tel 761754 zo 8 uur tot 24 uur J. Reinders, Gerard Brandt- straat 29, tel 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via doktersteleloon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za R van Velzen, Vlaskamp 16, tel 891100, zo F. Kemme, Grotiuslaan 12. tel 893139, spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12 30 tot 13.00 uur Oog8tgoost van za 8 uur tot ma 7.30 uur D.L.P. van Over- vest. Terweeweg 152, tel 173994. Voorschoten za J Baars, Wagnerlaan 63, tel 2520, zo A. Meiman, J.W. Fnsolaan 13, tel 2118 Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Anijs- weg 38, tel 02522-30697. Wassenaar za G. Schaepman, v.Zuylen van Nijeveltstraat 42, tel 14561, zo R. v Niekerk, Van Polanenpark 92, tel 19014. Zoeterwoudo via uw eigen huisarls verneemt u wie de week enddienst waarneemt. REDACTIE: JAN RIJS DAM, TELEFOON: 161444 Democratie (I) Bent u wel eens op een informa tie-avond van de gemeente Lei den geweest? Vermoedelijk niet. Als je informatie wilt hebben zijn dat nou niet de bijeenkomsten waar je moet zijn. Als u echter eens mee wilt maken hoe er een avond lang om de hete brei wordt heengedaaid, bezoekt u dan eens zo'n avond. Ze worden aangekon digd in Nieuwsweek. Een verslag van zomaar een in formatie-avond. Op de hoek van de Agaatlaan en de dr. Lelylaan komen gebou wen. Het Leidse bedrijf Elascon krijgt er een nieuw kantoor en een opleidingsschool voor leer ling-bouwvakkers vestigt zich op het veldje dat ooit bedoeld was als een oross-terrein voor de jeugd. Er speelt nooit iemand, dus die plek kan wel bebouwd worden, dacht het gemeentebe stuur al twee jaar geleden. En in het kader van de actie 'Bouwen in bestaande Leidse wijken' werd het hoekje naast de sportvelden van voetbalvereniging Rijnland als bouwlocatie aangewezen. Voordat de bouw daadwerke lijk kan beginnen, moet de ge meente nog wel een paar dingen regelen. Zo moet het bestem mingsplan worden gewijzigd, want volgens dat plan mag er op de plek niet worden gebouwd. Ook moeten de bedrijven die zich daar willen vestigen een bouw vergunning aanvragen. Kortom, de lokale democratie kan gaan functioneren. Omwonenden hebben in spraak. kunnen bezwaarschriften indienen, hebben de mogelijk heid om later nog in beroep gaan bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De procedure begint met het beleggen van een informatie avond. Even de burgers oproepen voor deze bijeenkomst. Dat mis lukt. Ongeveer tweederde van de buurtbewoners krijgt geen uitno diging voor de informatie-avond in de brievenbus. De verantwoor delijke ambtenaar begrijpt er niets van. "Het is toch duidelijk afgesproken met onze afdeling voorlichting". Er komt dan ook niet meer dan een handjevol wijkbewoners naar het buurthuis om meer te horen over de bouwplannen. Twee vriendelijke heren, de toekomsti ge eigenaars van de nieuwe ge bouwen. komen de. burgers uit leggen dat er weliswaar een ge bouw komt met 40 parkeerplaats- ten. maar dat er daarvan nooit meer dan vijftien in gebruik zul len zijn. De wijkbewoners luiste ren geïnteresseerd. Bij de familie Van Beelen is de lente dit jaar vroeg begonnen. Beretrots meldt de vrouw des huizes de geboorte van twee lammetjes. Ze kwamen gistermiddag om half een ter wereld. "Het zijn bij ons de eerste en hier in de buurt is verder ook nog niets geboren". De Valkenburgse familie houdt dit jaar voor het eerst schapen op een stuk land aan de Rhijnhofweg in Leiden. "Toen we ze kochten zeiden ze dat de lammetjes halverwege februari zouden worden geboren. Ze zijn dus een beet je onverwacht gekomen"aldus mevrouw Van Beelen. (foto Jan Holvast) Al snel blijkt dat zij de nieuwe gebouwen liever kwijt dan rijk zijn. Nog meer auto's betekent dat het nog moeilijker wordt om bij de Barnsteenstraat de Dr. Le lylaan op te komen. Het is er al zo druk. De gemeente heeft hier ech ter een pasklare oplossing voor. "Gaat u toch gewoon op de fiets naar uw werk", zegt een ambte naar van het type macrobiotisch, vegetarisch, ENFB-lid, "Dat doe ik ook". Dan wordt het tijd om de bur gers de procedure uit te leggen. Een andere ambtenaar begint met een uiteenzetting over het be stemmingsplan; dat de gemeente een verklaring van geen bezwaar nodig heeft van de provincie om alvast te beginnen met bouwen; dat de gemeenteraad eigenlijk al eerder besloten heeft dit plekje te bebouwen, "U weet wel, de nota 'Bouwen in bestaande' wijken', roept de ambtenaar, "Die twee jaar geleden volle zalen, of eigen lijk volle kerken trok", lacht hij. Verder vertelt hij dat de raads- commisie nog een besluit moet nemen over het plan. Democratie (2) "Ik geef toe, het is ingewikkeld", zegt de ambtenaar, "Maar zo zit het nu eenmaal in elkaar en het is niet anders". De bewoners heb ben niet veel van deze ingewik kelde juridische materie begre pen. "Is het nou eigenlijk zeker dat het er allemaal komt"?, is dan ook een logische vraag van een van de weinige bezoekers van de bijeenkomst. De ambtenaar geeft een tak- tisch antwoord. Want het is na tuurlijk niet de bedoeling dat een van de bewoners gebruik gaat maken van zijn democratische recht om bezwaar aan te tekenen. "Mijnheer, laat ik het maar ge woon eerlijk zeggen zoals het is. Het gemeentebestuur heeft ei genlijk al twee jaar geleden beslo ten dat er daar gebouwd kan wor den. Als u dan aan mij vraagt, is het zeker, dan moet ik zeggen dat ik vrees dat er niet veel meer aan te doen is. Het lijkt mij niet mijn taak om u hier op het verkeerde been te zetten". Een mevrouw die in de flat naast de beoogde bouwgrond woont, vermoedt dat er toch er gens in de procedure een moment moet zijn waarop zij in opstand kan komen tegen het plan. "Als ik nou eens een brief schrijf naar de provincie dat ze die verklaring van geen bezwaar niet moeten af geven. En ik doe daar een hele boel handtekeningen van buurt bewoners bij". De ambtenaar moet eigenlijk een beetje lachen om zoveel juri disch onbenul. "Natuurlijk me vrouw, dat kunt u doen. Maar het zou wel, voorzover ik weet, de eerste keer zijn dat de provincie daar in zo'n geval aan toegeeft". De ambtenaar komt nog niet op het idee om de burgers uit te leg gen hoe het nu precies met hun rechten zit. Wel wil hij een tipje van de sluier oplichten. "Let u goed op de gemeenteadvertentie in het zondagsblaadje. Daarin wordt aangekondigd wanneer de raadscommissie dit plan be spreekt. Daar kunt u ook naar toe gaan....". De bijeenkomst is afgelopen, Een van de omwonenden die geen bezwaar heeft tegen de plan nen. wil de vragenstellers wel ter- wille zijn. "Gaat u naar de stich ting Welzijn, die kunnen u prima helpen bij het voeren van een pro cedure". De lokale democratie kan als nog gaan functioneren. Maar dat ligt niet aan de gemeente. WILLEM SPIERDIJK LEIDEN - 'Ontsloten Steen' is de titel van de laatste tentoonstelling in het voormalige Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie. De tentoonstelling duurt van 8 febru ari tot en met 28 april. Na deze da tum zal het museum voorlopig worden gesloten. Deze tentoonstelling is opge bouwd rond een dertigtal foto's van steen in alle soorten en ma ten, gemaakt door Dirk Wiersma. Een aantal foto's laat microscoop opnamen van gesteenten zien. Andere foto's belichten stenen zoals ze in werkelijkheid in de na tuur voorkomen, vooral in groe ves of ontsluitingen. Het zijn de vormen en de kleuren die de foto graaf tot zijn opnamen brachten: vormen van gesteenten, die ge plooid en gebroken zijn; zuilen en blokken, die door de natuur zijn gevormd of door de mens zijn ge hakt. Bij de foto's zijn stenen en mineralen te zien, zoals ze door de fotograaf als onderwerp werden gebruikt. Naast het gefotografeerde ge steente zijn er ook tastbare ste nen. Handstukken van stenen en mineralen laten niet alleen hun verscheidenheid aan vormen en kleuren zien, maar kunnen ook worden aangeraakt om hun glad heid en structuur te ervaren. Ba- zaltzuilen en stukken kwarts van ruim een meter hoog geven eigen lijk nog maar een bescheiden beeld van wat de natuur tot stand brengt. Voor kinderen is er een speur tocht die niet alleen ingaat op de schoonheidsaspecten maar de kinderen ook op zoek laat gaan naar gegevens over de stenen. Aansluitend op de tentoonstel ling kunnen kinderen in de kro- Bazaltzuilen in een steengroeve. kus-vakantie van 10 tot en met 17 februari aanstaande een speciaal programma over edelstenen vol gen. Na een inleiding met dia's volgt een korte rondleiding langs de edelstenen in het museum. Daarna mag met steentjes een hanger of een schilderijtje wor den gemaakt. Het programma wordt besloten met een film over edelstenen uit Zuid-amerika Cs morgens om 11.00 uur en 's mid dags 14.30 uur, op zondag alleen om 14.30 uur). Het museum op de Hooglandse Kerkgracht 17 te Leiden is door de week geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdagen en feestdagen is het museum geslo ten. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken m de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 25 tot vr. 1 door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, tel' 120502, Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, tel 176154, Apotheek Hof land, Thorbeckeweg 3, tel' 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Loidon en omstreken): A W Helder, Herme- li|nvlinder 36, tel 220513 Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel 120241 Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W Dui|n. Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266 Voor eigen prakfi|k B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761 Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Ri|swi|k. Wassenaar en Leidschendam dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oogstgecst en Warmond wordt waargeno men door A C Smaal, Dalkruidzoom 12a, tel 893568, Leiderdorp spreekuur om 13 00 uur Dienst m eigen praktijk' S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar za en zo B P Ha zenberg. Santhorstlaan 39-41, tel' 15535. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel 120144na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel 122222 Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp cn Zoeterwoudo: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurlijden, tel 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141. Mevrouw de Koning was in haar nopjes. Zij had een brief van haar verhuurder ontvangen met de afre kening van de stookkosten. Uit deze brief bleek dat zij over het af gelopen jaar 500 gulden te veel had betaald. Zij kon deze onverwachte financiële meevaller goed gebrui ken en maakte al plannen wat zij met het geld zou kunnen doen. Tot haar stomme verbazing werd een paar dagen later door de verhuurder geen 500 maar slechts 150 gulden op haar rekening gestort. Toen zij de verhuurder telefo nisch om opheldering vroeg, werd haar verteld dat er 350 gulden in mindering was gebracht omdat zij een huurschuld had van dat bedrag. Mevrouw de Koning was zich van geen kwaad bewust. Zij betaalde trouw iedere maand haar huur. Weliswaar niet cfe eerste week van de maand, zoals eigenlijk behoorde, maar toch wel altijd omstreeks de 20e van de maand, wanneer zij haar loon had ontvangen. Zij voelde zich behandeld als een notoire wanbetaler en wilde daar mee geen genoegen nemen. Het was haar wel bekend dat de verhuurder de gewoonte van veel huurders om pas halverwege de maand te betalen wilde veranderen. Er was aan haar het voorstel gedaan om de achter stand maandelijks met een bedrag van 50 gulden in te lopen. Zij had dit voorstel geaccepteerd en daarvoor getekend. Ze was dan ook niet van plan om zonder meer akkoord te gaan met de verrekening door de verhuurder. Verrekening Het is volgens wettelijke bepalin gen toegestaan in bepaalde gevallen schulden te verrekenen of te com penseren, zoals dat ook wel ge noemd wordt. Als iemand een be paald bedrag aan een ander moet betalen maar die ander heeft ook een schuld aan de eerste persoon, kunnen deze bedragen met elkaar worden verrekend. Voorwaarde is wel dat beide schulden te maken hebben met dezelfde overeenkomst of afspraak. Schulden mogen niet verrekend worden als over de voldoening daarvan al andere afspraken zijn ge maakt of als de schuld bestreden wordt. Deze algemene regel voor verrekening van schulden geldt voor iedere overeenkomst. In dit verhaal gaat het over verrekening van schulden die voortvloeien uit een huurovereenkomst. In het huurcontract is meestal ge regeld hoe hoog de verschuldigde huur is en wanneer de huur betaald moet worden. De omvang van en de vergoeding voor de stookkosten is meestal ook in de huurovereen komst geregeld. Er kan dus gezegd worden dat beide vorderingen - de betaling van huur en de (terugbeta ling van stookkosten - uit dezelfde overeenkomst voortvloeien, name lijk de huurovereenkomst. Dit betekent dat als er zowel spra ke is van door de huurder teveel be taalde stookkosten als van een ach terstand in de huurbetaling, de ver huurder inderdaad gerechtigd is beide schulden met elkaar te verre- kenen.Ook kan er sprake zijn van een andere vordering van de ver huurder op de huurder, bijvoor beeld schadevergoeding voor her stel in de oude toestand. Verhuurder zal de huurder wel op de hoogte moeten stellen van zijn voornemen tot compensatie. De huurder moet gelegenheid krijgen Twee jaar voor overval Slachthuis LEIDEN/DEN HAAG - Een 26-jari- ge Rotterdammer is gisteren ver oordeeld tot drie jaar gevangenis straf, waarvan een jaar voorwaarde lijk, voor een gewapende overval die hij samen met anderen pleegde op het slachthuis in Leiden. De overvallers drongen op 3 april vorig jaar met pistolen het slacht huis binnen en gingen er vandoor met 40.000 gulden. Volgens de Rot terdammer heeft hij daarvan maar 5000 gulden gekregen. De Haagse rechter veroordeelde de Rotterdammer ook tot het terug betalen van die 5000 gulden. daarop te reageren en de compensa tie eventueel te bestrijden. Afspraken Het kan natuurlijk gebeuren dat de verhuurder weliswaar stelt dat er een (huur)schuld is, maar dat dit door de huurder gemotiveerd wordt betwist. In een dergelijk geval mag er niet gecompenseerd worden. Het staat immers niet vast dat er inder daad twee schulden zijn. Ook kan het gebeuren dat er tus sen de verhuurder en de huurder af spraken zijn gemaakt over terugbe taling van een huurschuld. In een dergelijk geval moet de verhuurder zich aan deze'afspraken houden. Hij zal dan toch het overschot op de stookkosten aan de huurder moe- ten terugbetalen en de huurder in de gelegenheid moeten stellen de regeling die eerder was afgespro ken na te komen. Huurschuld.Op grond van de wettelijke bepalingen kan de verhuurder van de huurder verlan gen dat de huur in de eerste week van de maand betaald wordt.Veel huurders betalen de huur over de lopende maand pas als zij hun sala ris of uitkering ontvangen hebben. Aangezien deze betalingen meestal rond de 20e plaats vinden is sprake van een huurschuld over de lopen de maand. De huur wordt immers steeds een paar weken te laat be taald. In een dergelijk geval zou de verhuurder dus gerechtigd zijn de servicekosten met de achterstallige j huur te verrekenen. Ons inziens kan de verhuurder echter niet te goeder trouw verreke nen als hij steeds akkoord is gegaan met de te late huurbetaling. Heeft de verhuurder de huurder reeds! herhaaldelijk gemaand de huur nu op tijd te gaan betalen dan is er spra- ke van een andere situatie. De ver-j huurder gaat dan immers niet ak-| koord met de te late betaling. In het geval van mevrouw De Ko ning was weliswaar sprake van een achterstand in de huurbetaling! maar er was ook een regeling getrof fen om die achterstand in te lopen. De verhuurder had de schuld dus ten onrechte gecompenseerd. Me- vrouw de Koning liet de verhuurder schriftelijk weten dat zij met de ver rekening niet akkoord kon gaan omdat er geen sprake was van een compensabele schuld. De verhuur der moest dit toegeven en heeft de ingehouden 350 gulden alsnog aan mevrouw De Koning betaald. Konklusie Het is verstandig je niet zonder meer bij verrekening van schulden: door de verhuurder neer te leggen. Aangezien het over het algemeen maar om een bedrag van een paar honderd gulden gaat, geeft de huur der meestal de moed op als de ver huurder niet bereid is zijn stand-! punt te wijzigen. De huurder zal dan immers in actie moeten komen en procederen om alsnog het geld uit betaald te krijgen. In een dergelijk geval lijkt het verstandig met ande re huurders te overleggen of zij de zelfde ervaring hebben zodat er een proefprocedure kan worden ge-! voerd en de kosten kunnen worden gedeeld. Overigens is het, ook bij terechte compensatie, zeer onzorgvuldig van de verhuurder als hij de huurder niet schriftelijk op de hoogte stelt van de reden voor de compensatie. Wij denken dat veel ongenoegen en misverstanden kunnen worden voorkomen door de huurder duide lijk in te lichten. (Het Instituut Burgerraadslieden aan de Breestraat 92 is dagelijks tele fonisch bereikbaar tussen 9 en 12.30; uur via nr. 254142. Spreekuur alleen op afspraak) De brief van de wethouder is net als de voorlichting via de mupi's in strijd met de gemaakte afspraken, concludeert de CDA-fractie. Deze vindt dat de borden ook beschik baar moeten zijn voor bijzondere scholen. Bovendien ergeren de christen-democraten zich aan de toonzetting van de brief aan de ou ders van leerlingen van openbare scholen. "Op alle drie de openbare scholen voor algemeen voortgezet onder wijs is de kwaliteit van het onder wijs gewaarborgd. Er wordt in een sfeer van openheid en respect ge werkt aan de ontwikkeling en vor ming van kinderen. De betreffende scholen hebben een uitgebreid aan bod qua vakken en activiteiten", schrijft Van Dongen. Problemen "De brief suggereert in onze ogen een impliciete diskwalificatie van het niet-openbaar voortgezet onder wijs", stelt het CDA. De christen democraten storen zich ook aan de zin dat er 'helaas' in Leiden geen openbare scholen voor lager be roepsonderwijs zijn. "Het nut van die opmerking ontgaat ons". De in houd van de brief is volgens het CDA in strijd met het collegepro gramma waarin wordt gezegd dat 'er vanuit de gemeente een handrei king zou zijn naar het bijzonder on derwijs'. Wethouder Van Dongen was niet voor commentaar bereikbaar om dat ze twee dagen lang met de overi ge leden van het college en de hoof den van directies beraadslaagt over de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Ook P. Peters, hoofd van de directie onderwijs, is bij die bij eenkomst aanwezig. "De zakelijke advertentie in het Leidsch Dagblad is eigenlijk ons antwoord op de affiches in de mu pi's", vertelt rector A. Tromm van het Agnes College. Hi j heeft zelf niet zo'n behoefte aan een reactie op de brief van de wethouder. "Het CDA heeft er vragen over gesteld, begrijp ik. Dat is op zich zelf al voldoende aandacht". Dat wil niet zeggen dat Tromm zich niet stoort aan de brief van Van Dongen. "Ik wist niet dat de brief was verstuurd maar het lijkt me in gaan tegen het convenant dat is af gesloten. De wethouder zit natuur lijk in een dubbele positie. Ze is be stuurder van het openbaar onder wijs maar ze heeft als wethouder ook de zorg voor het hele onderwijs in Leiden. Ik vind daarom dat ze die brief niet had mogen schrijven". Voor Tromm is ook deze wer vingsactie weer een bewijs dat het niet goed gaat met de drie Leidse scholen voor openbaar voortgezet onderwijs. "Ze zitten in de proble men". Wankel Hij vreest dat de gebeurtenissen van invloed zijn op de goede ver houdingen die er waren tussen de rectoren in de Leidse regio. "Er was een goed overleg met de vijftien scholen in Leiden. Dat was best bij zonder, er kwamen allerlei zaken aan de orde. Ook onderwijsinhou delijke zaken. Het vertrouwen is nu toch beschaamd. Ik ben bang dat de hele zaak een beetje wankel is ge worden. Persoonlijk heb ik er bij voorbeeld niet zoveel behoefte meer aan om over andere zaken af spraken te maken met het openbaar onderwijs". Ook rector A. Pleij van het Bona- ventura-college betreurt de gang van zaken. Zelf stoorde hij zich ove rigens meer aan de affiches in de mupi's dan aan de brief van de wet houder. Het is van de gemeente 'be stuurlijk onjuist' geweest om ruim te in de mupi's alleen beschikbaar te stellen voor openbare scholen, is zijn mening. "We worden er ook een beetje moe van", zegt Pleij. "Moe ten we er nu voortdurend over bak keleien? Liever niet". "De zaak wordt op het scherpst van de snede uitgevochten", con cludeert directeur G. van Hooff van Scholengemeenschap De Leidse, een katholieke opleiding voor lager beroepsonderwijs. "Het is duidelijk dat de concurrentie zich verscherpt en dat is ook wel logisch want er zijn minder leerlingen". De school plaatste gisteren overi gens ook zelfstandig een adverten tie in het Leidsch Dagblad. "Maar", vindt hij, "een school kan zich ei genlijk alleen maar onderscheiden door kwalitief goed onderwijs te le veren".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16