Baker praat over Balten Drama Riga versterkt nationalisme Letland Politie betrokken bij geweld Natal Levenslang voormalige SS-kampbeul König Spoedzitting parlement Kroatië VRIJDAG 25 JANUARI 1991 i~' BÜITENUAND pagina 11 Bessmertnych naar Washington VILNIUS/KIGA/MOSKOU/TALLINN (AP/Rtr/AFP) - De nieuwe Sovjet-minister van buitenlandse zaken Bessmert- nych zal komend weekeinde in de VS een ontmoeting heb ben met zijn Amerikaanse collega Baker. Belangrijkste ge spreksthema is de gewelddadige ontwikkeling in de Balti- sche republieken. Het is waarschijnlijk dat hij maandag ook een gesprek zal hebben met president Bush, maar dit is door het Witte Huis nog niet officieel aangekondigd. In Riga is het vandaag een officiële dag van rouw om de vijf doden te herdenken die zijn gevallen bij de aanval door Sovjetieenheden op het nationale politiebureau. Vanmid dag wordt in de Letse hoofdstad een grote demonstratie gehouden. Gisteravond verklaarde de Li touwse radio dat een toename van militaire activiteit in de Baltische republiek werd waargenomen. Vol gens de radio werden schoten ge hoord en controleerde het Sovjet-le ger de identiteit van mensen op straat. De radio vroeg de burgers binnen te blijven. Eerder zeiden Li touwse functionarissen dat een per soon gewond was geraakt toen Sov jet-militairen het vuur openden op een aantal auto's die naar de mening van de militairen te dicht op hun konvooi reden. De auto's, een politiewagen en een auto die bestuurd werd door een medewerker van de Litouwse Buitenland kort Agenten vermoord Gisteren zijn in de Chileense hoofd stad Santiago twee politieagenten dood geschoten die banken ston den te bewaken in het noorden van de stad. De moord wordt toege schreven aan "subversieve crimine len". Geen enkele organisatie heeft tot nu toe de aanslag opgeeïst. Vredesoverleg Drie Oostafrikaanse landen, Dji bouti, Etiopië en Kenya zijn giste ren besprekingen begonnen om een uitweg te vinden voor de burgeroor log in Somalia. De Kenyaanse mi nister Ndolo Ayah (buitenlandse za ken) verklaarde-dat de Somalische regering de Kenyaanse president Moi om steun heeft gevraagd bij het bewerkstelligen van vrede in Soma lia. Uitwijzing Italië heeft gisteren de uitwijzing gelast van zevenhonderd illegaal in het land verblijvende migranten uit Derde-Wereldlanden. Woensdag deed de Italiaanse politie een inval in een groot pand waar meer dan tweeduizend personen, voorname lijk afkomstig uit Zuidoost-Azië en Noord-Afrika, onderdak hebben ge vonden; daarbij werden zevenhon derd personen meegenomen voor onderzoek, omdat de politie ver moedde dat hun papieren niet in or de waren. Rwanda Franse troepen hebben 194 Europe anen, Canadezen en Amerikanen weggehaald uit het noordwesten van Rwanda, omdat daar opnieuw gevechten uitgebroken zijn tussen het Rwandese regeringsleger en het verzet. Volgens een Franse diplomaat kwamen de evacués woensdag nacht in konvooi in de hoofdstad Kigali aan onder begeleiding van Franse soldaten. Hij kon niets zeg gen over de ernst van de jongste ge vechten of eventuele slachtoffers. Explosie In Thailand zijn gisteren in Lopburi 23 soldaten omgekomen bij een ont ploffing, die zich voordeed tijdens een les in het plaatsen van explosie ven. Dat heeft een legerwoordvoer- der bekendgemaakt. Het was niet onmiddellijk duidelijk wat er fout is gegaan tijdens de les. Graan voor Sudan De EG-commissie heeft besloten om 50.000 ton graan ter beschikking te stellen, aan Sudan. Een woord voerder van de Commissie heeft dat gisteren in Brussel meegedeeld.Het graan zal in Sudan verdeeld worden door een aantal niet-gouvernemen- tele hulporganisaties. Dat zijn Care Britain, het Ierse Concern, het Ne derlandse Interkerkelijke Hulp en het Redt de Kinderen fonds. Vluchtelingen De Verenigde Naties hebben giste ren hun kampen in Honduras voor vluchtelingen uit Nicaragua geslo ten. Alle Nicaraguanen zijn naar hun land teruggekeerd, aldus het VN-Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen. Meer dan 26.000 mensen uit Nicaragua hebben ge durende acht jaar onderdak in de kampen gevonden. De vluchtelin genkampen bevonden zich op on geveer 320 kilometer ten noordoos ten van Tegucigalpa, zo zeiden VN- functionarissen. Zuid-Afrika Het militante Pan Afrikaans Con gres (PAC) heeft gisteren het voor stel van de hand gewezen van het ANC om een conferentie te houden waaraan alle partijen deelnemen, ter voorbereiding van formele on derhandelingen over afschaffing van de apartheid in Zuid-Afrika. Het PAC stelde in een verklaring te willen vasthouden aan zijn beleid om niet te praten met de regering, die het als onwettig beschouwt. regering, waren onderweg van de hoofdstad naar de tweede stad van het land, Kaunas, toen zij een leger- konvooi tegenkwamen. Een man werd door de militairen gearres teerd, zo verklaarden de functiona rissen. Eerder heeft de Litouwse president Landsbergis gezegd dat het Sovjet-leger twee ongeveer 18- jarige jongeren heeft gekidnapt en hij veroordeelde de bezetting van gebouwen in Litouwen door het Sovjet-leger. Jeltsin Boris Jeltsin, de president van de Russische Federatie, heeft vanmid dag voor de Amerikaanse televisie verklaard dat Sovjet-leider Gor- batsjov "zijn pogingen om een dic tatuur te vestigen" moet opgeven of anders moet aftreden. „Of hij leeft de grondwet na en blijft zich inzet ten voor de ontwikkeling van het democratische proces in het land en geeft zijn pogingen op om een dicta tuur te vestigen om de absolute macht te concentreren in één hand... of dat hij treedt af', aldus Jeltsin, die verder zei dat als Gor- batsjov blijft doorgaan met zijn ruk naar rechts, vier Sovjet-republie ken, de Russische Federatie, de Oekraine, Wit-Rusland en Kazach- stan, zich zullen verenigen en zelf een unie zullen opzetten. De president van de grootste Sov jetrepubliek zei dat in een dergelij ke unie het presidentschap zal rou leren tussen de vier presidenten. Over de Baltische republieken Let land, Estland en Litouwen £ei Jelt sin in het vraaggesprek, dat vorige week in Moskou werd opgenomen, dat ze onafhankelijk mogen zijn "als ze dat willen". Een resolutie waarin het optreden van de Sovjet regering in de Baltische staten ver oordeeld wordt heeft gisteren niet de vereiste meerderheid behaald in het parlement van de Russische Fe deratie. Twee Zweedse vakbondsfunctiona rissen, die een bezoek brachten aan Estland om solidariteit te tonen met het onafhankelijkheidsstreven in die Baltische Sovjet-republiek, zijn gisteren in de hoofdstad Tallinn dood op straat gevonden. Zij zou den in de nacht van woensdag op donderdag zijn beroofd en ver moord, aldus een woordvoerder van het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken. Volgens de Zweedse radio had de politie in Estland gezegd dat de lij ken van de twee vakbondsleiders waren gedumpt in een buitenwijk van Tallinn. Het tweetal nam deel aan een vakbondscongres. Ex-premier Prunskiene van Li touwen heeft in Zwitserland poli tiek asiel gevraagd. Volgens het Britse dagblad de Times, dat dit vandaag meldde, meent Prunskie ne dat haar leven bij terugkeer in Li touwen gevaar loopt en wil zij daar om voorlopig in het buitenland blij ven. Ze zou het asielverzoek afgelo pen dinsdag hebben ingediend. Het is nog niet bekend of haar verzoek door de Zwitserse autoriteiten is ge honoreerd. Zwitserland heeft het bericht in middels ontkend. Het normale dagelijks leven komt in de Litouwse hoofdstad Vilnius lang z op straat. i de talrijke barricades evenzovele obstakels BERLIJN (GPD) De voormali ge SS-kampbeul Ernst-August König is gisteren in het Duitse Siegen tot levenslang veroor deeld. De 71-jarige werd schuldig bevonden aan de moord op drie zigeuners in het concentratie kamp Auschwitz-Birkenau in het tijdens de oorlog bezette Polen. Vijf andere moorden en Königs betrokkenheid bij de vergassing van minstens 4000 joden konden door tegenstrijdige getuigenver klaringen niet worden bewezen. Of de ernstig zieke oorlogsmisda diger ooit zijn straf zal moeten uit zitten, is zeer de vraag. Zijn advo caten hebben in ieder geval be roep aangekondigd. Ernst-August König, die zich zelf had omschreven als de 'Engel van Auschwitz', omdat hij nie mand kwaad zou hebben gedaan, werd door de rechters ontmas kerd als een gruwelijke beul. In 1943 en 1944 diende hij als SS- Rottenführer, een soort blokwacht, in het zigeunerkamp van Auschwitz-Birkenau. Met ei gen handen zou hij drie gevange nen tijdens ochtendappels of strafexercities hebben doodge slagen. Ondanks de veelal ver warrende getuigenverklaringen achtte de rechtbank deze gruwel daden bewezen. De justitie was König in de ja ren zestig al op het spoor geko men, maar zag geen aanleiding een proces tegen hem te begin nen. Pas op 5 mei 1986 had de cen trale raad van de zigeuners in Duitsland zoveel bewijzen tegen hem verzameld, dat het tot een strafzaak moest komen. Het was de eerste en wel erg late poging om enig licht te brengen in de massamoord van de nationaal-so- cialisten op de zigeuners. Alleen in Birkenau werden meer dan 22.000 leden van deze bevolkings groep op beestachtige wijze om het leven gebracht. Bij het begin van dit monster proces waren veel waarnemers ervan uit gegaan dat de poging om de zigeuners recht te doen, zou doodbloeden omdat König's verdediging tientallen getuigen had gedagvaard, die moesten be wijzen dat hij op het moment van de moorden niet in het kamp was geweest. Hij had echter geen wa terdicht alibi. Veertien doden bij incident aan Slowaakse grens PRAAG (AP/Rtr) - Mogelijk veer tien personen zijn gedood bij een poging vanuit de Sovjetunie de grens met Tsjechoslowakije over te steken. Dat heeft het Tsjechoslo- waakse parlementslid Peter Kulan gisteren verklaard tegenover het staatspersbureau CTK. In Moskou zei een officier van de grenstroepen van de KGB niets te weten van het incident. Kulan zei niet wanner het inci dent zich zou hebben voorgedaan. Hij deed zijn uitspraken na afloop van een inspectietocht langs de 80 kilometer lange grens met de Sov jetunie. om na te gaan of die vol doende wordt bewaakt om illegale grensoverschrijdingen tegen te gaan. Volgens hem is dat niet het geval. Onderminister van binnen landse zaken Jan Ruml zei woens dag echter voor de Tsjechoslowaak- se televise dat de grensbewaking voldoende was. De veertien zouden deel hebben uitgemaakt van een groep van onge veer 50 gewapende personen, die de grens wilden oversteken. De groep was volgens Kulan aan de Sovjet zijde van de grens tegengehouden. Honderdduizend AIDS-doden VS ATLANTA (AP) - Het aantal men sen dat in de Verenigde Staten aan de ziekte AIDS is gestorven heeft de 100.000 bereikt, zo hebben functio narissen van de federale centra voor ziektebeheersing (CDC's) bekend gemaakt. Van de 161.073 mensen die de ziekte sinds juni 1981 hebben gekre gen waren er eind december 100.777 overleden. Onderzoekers van de CDC's voorspellen dat de komende drie jaar zo n 215.000 Amerikanen aan de ziekte zullen overlijden. Diepgen leidt herenigd Berlijn BERLIJN (DPA/ANP) - Berlijn heeft een nieuwe burgemeester. De eerste burgervader van de herenig de hoofdstad van Duitsland is de CDU-er Eberhard Diepgen. Hij gaat een grote coalitie van CDU en SPD leiden. In het stadsparlement stem den gisteren 164 van de 241 afge vaardigden voor Diepgen als burge meester; 68 leden stemden tegen en er waren zes onthoudingen. De gro te coalitie in Berlijn kan in beginsel rekenen op de steun van 177 ge meenteraadsleden. Diepgen was eerder al eens burgermeester van West-Berlijn. BELGRADO (AP) Het parlement van Kroatië komt vandaag in spoed zitting bijeen om de dreiging van het leger tegen "de soevereiniteit" en het "democratische systeem" van de republiek te bespreken, zo heeft het persbureau Tanjug mee gedeeld. Zowel het Joegoslavische leger in Kroatië als de militie van de naar onafhankelijkheid strevende republiek is gisteren in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Kroatië bereidt zich voor op een in grijpen van het federale leger. Mario Nobilo, een adviseur van de Kroatische president Tudjman zei dat een voor vandaag geplande ontmoeting tussen Tudjman en de president van Servië, Milosevic, mogelijk niet doorgaat wegens de verhoogde spanning. Milosevic heeft gisteren wel "cruciale bespre kingen" gehouden met de Sloveen se president Kucan, zo meldde Tan jug. Over de resultaten van het over leg is niets bekend gemaakt. Ook Slovenië streeft naar onafhankelijk heid. Nobilo zei verder dat rekening wordt gehouden met mogelijke ar restaties van de belangrijkste lei ders van Kroatië door het leger. Het Joegoslavische leger vindt dat de Kroatische milities onmiddellijk ontwapend moeten worden. De Kroatische minister van defensie Martin Spegelj zei op een spoedzit ting van het kabinet dat bewegin gen van militaire eenheden, waar van sommige met tanks, waren waargenomen in de buitenwijken van Zagreb, de hoofdstad van de re publiek, zo heeft radio Belgrado ge meld. Spegelj zei dat zijn troepen en eenheden van het federale leger in Kroatië "in de hoogste staat van pa raatheid" zijn gebracht; het bericht werd bevestigd door bronnen in Za greb. "Als de onafhankelijkheid van Kroatië in gevaar komt, zullen we ons verzetten met onze politie-een- heden en zullen we onze mensen oproepen onze soevereiniteit te ver dedigen. Daarbij zullen we interna tionale steun krijgen", zo zou Tudj man hebben gezegd op de kabinets zitting. WASHINGTON (IPS) - De Zuid- afrikaanse politie en het leger heb ben „aanzienlijk" bijgedragen aan het geweld van de afgelopen zes jaar in de provincie Natal. Dit stelt de in New York gevestigde mensenrech tenorganisatie Africa Watch in een gisteren verschenen rapport. Het rapport "De moorden in Zuid-Afrika, de rol van de veilig heidstroepen en de reactie van de staat" is gebaseerd op de verklarin gen van veertig Zuidafrikanen die de gewelddadigheden van nabij hebben meegemaakt. Het geweld tussen aanhangers van het Afri kaans Nationaal Congres (ANC) en de Zulu-beweging Inkatha begon in Natal, en sloeg later over naar de zwarte woongebieden rondom Jo hannesburg. Hierbij zijn alleen al in 1990 meer dan drieduizend doden gevallen. Volgens World Watch heeft de Zuidafrikaanse politie het geweld aangewakkerd door de zijde te kie zen van Inkatha bij hun gevechten met de aanhangers van het ANC, het Verenigd Democratisch Front (UDF) en de zwarte vakbondsfede ratie Cosatu. In de ooggetuigenverslagen wordt melding gemaakt van een scala van mishandelingen die zijn begaan door de Zuidafrikaanse po litie (SAP), de politie van Kwazulu (ZP) en het Zuidafrikaase leger (SADF). De politie van het thuis land Kwazulu staat onder bevel van Gathsa Buthelezi, die zich ook heeft opgeworpen als leider van Inkatha. In het rapport komen ook zwarte le den van de Zuidafrikaanse politie aan het woord die in de zwarte woongebieden wonen en ook slachtoffer zijn geworden van aan slagen door Inkatha-aanhangers Volgens het rapport hebben le den van de Zuidafrikaanse politie en de politie van Kwazulu herhaal delijk de zijde gekozen van Inkatha. Knokploegen van Inkatha werden vervoerd in politievoertuigen, onge wapende burgers werden doodge schoten, woningen geplunderd en in brand gestoken, en de bewoners van woonsteden werd met traangas en vuurwapens belet zich te verde digen tegen aanvallen door Inkatha. In Natal heeft de politie verzoeken om Inkatha-leden te ontwapenen van de hand gewezen. De ZP heeft "in het wilde weg geschoten en ge moord", aldus World Watch. Volgens Africa Watch vloeit de partijdigheid van leger en politie voor Inkatha vooral voort uit het feit Buthelezi in zijn dubbelrol van leider van Kwazulu en Inkatha. De regering heeft, nadat eerdere be schuldigingen over een "derde macht" en een "verborgen hand" bij het zwarte geweld van de hand waren gewezen, nu een onderzoek beloofd. Africa Watch vreest echter dat de regering met een dergelijk onderzoek juist probeert om de overtredingen die worden begaan door leger en politie te verdoezelen. Een Letse vrijwilliger bewaakt het parlementsgebouw in Riga. toto epa) RIGA "Lucifers? Nee die hebben we hier niet. Die vallen onder de oekaze van de president 'geen wapens in Letland". De barkeeper in hotel Latvia in het centrum van Riga lacht hartelijk om zijn eigen grap. Tegenover het gebarricadeerde parlement, in het hoofdkwartier van de Latvias Brivpratigo Vienibas, de Letse Vrijwillige Eenheden (LBV), is commandant Grigoelis heel wat ernstiger. "Wat die communisten ook zeggen, wij hebben geen wapens". Donderdag in Riga, vier dagen na het drama dat vijf mensen het leven kostte: de overval op het Letse ministerie van binnenlandse za ken door de Omon, het met zwarte baretten getooide keurkorps van het Sovjetministe rie van binnenlandse zaken. De gespannen sfeer in Riga is, een dag voor de begrafenis van de slachtoffers die vandaag wordt ge houden verdwenen. De alledaagse prak tijk van het Sovjetleven is weerbarstig ge noeg om de emoties naar de achtergrond te drukken. 'De politiek' evenwel maakt overuren met de nasleep van de Omon-actie. President Gorbunovs heeft dinsdag in Moskou langdu rig met Gorbatsjov gepraat, het Kremlin be looft terugtrekking of ontbinding van de Omon en niet-inmenging van het leger. Er wordt daarom een begin gemaakt met de verwijdering van de vrachtwagens en tracto ren die het gebouw van de ministerraad en de toegangen naar het oude pittoreske stads centrum barricaderen. Grigoelis, met spijt in de ogen: "Als je het mij vraagt te vroeg. Maar we zijn loyaal aan onze regering, dus werken Zelfmoord De gardisten van het LBV hebben zo hun ei gen gedachten over de belofte van Gor batsjov en diens minister van binnenlandse zaken Boris Pugo, eertijds de chef van de Letse KGB. Grigoelis, achter de radiozender waarmee hij het contact met zijn 'veldwer kers' onderhoudt: "Pugo heeft beloofd dat de zwarte baretten uit de stad zullen verdwij nen en binnen de muren van hun kazerne blijven. Vergeet het maar. We signaleren hun auto's regelmatig in het centrum". Grigoelis is historicus, maar sinds zijn af scheid van de communistische partij en toe treding tot de beweging voor een onafhanke lijk Letland vooral activist. Hij heeft een sterk voorbeeld van de Omon-activiteiten bij de hand. "Woensdag rapporteerden onze mensen de zwarte baretten op twee eilanden in de Daugava. Wij dachten onmiddellijk aan een aanval op de tv-toren aan de rivier. We hebben de toegangen over water met vis netten en boten afgesloten". Maar de zwarte baretten keerden plotse ling terug naar hun kazerne. Grigoelis: "Ik denk dat dat dit werd veroorzaakt door een tragisch voorval in het Omon-hoofdkwar- tier. Een van de zwarte baretten is naar het militaire hospitaal afgevoerd met een schot door het hoofd. Ja, wij hebben zo onze infor matiekanalen en ik vermoed dat het om een zelfmoord gaat". 's Avonds meldt de televisie inderdaad de dood van een Omon-man. "Zelfmoord of een vuurwapen dat per ongeluk afging", blijft de voorlopige verklaring. Vladlen Dozorsjev, een van de vier etnische Russen in de parle- mentsfractie van het Volksfront: "Iedereen vraagt zich af waarom de Omon zondag avond tot die actie besloot en zich vervol gens weer uit het ministerie terugtrok. Mijn overtuiging is dat ze zich gijzelaars voelen van hun opdrachtgevers en dat is niet goed voor het moreel". Couppoging Dozorsjev hecht geen geloof aan de verkla ringen van Omon-commandant Mlinnik "De verkrachting van een officiersvrouw is voor gedisciplineerde mensen geen reden om eigenmachtig tot actie over te gaan. Nee, de commandolijnen lopen van Alfred Roe- biks, de leider van de Letse communisten, via het centraal comité van de Sovjet-partij naar de KGB hier, die weer opdrachten geeft aan de Omon. De bewijzen zijn er wel, maar we kunnen ze nog niet onthullen". Dozorsjev en zijn collega Janis Sjkapors, voorzitter van het comité dat de informatie aan het parlement regelt, denken dat er spra ke is geweest van een couppoging. Het mi nisterie, onder leiding van oud-politieoffi cier Vaznis, moest onder controle worden gebracht. Afschuw Maar feitelijk telt. vier dagen na de actie, niet het waarom, maar alleen nog het gevolg. In Letland lopen de scheidslijnen niet alleen tussen de 60 procent 'echte Letten' en de 40 procent Russen, Wit-Russen en Oekramers. De strijd gaat nu vooral tussen de afgezanten van de Sovjet-macht, en dat zijn vooral Rus sen, en de bonte verzameling nationalisten die zijn aanhang niet alleen uit het Letse, maar deels ook uit de andere bevolkings groepen recruteert. Het verdwijnen van de etnische scheidslij nen was zondag direct na de schietpartij op straat al duidelijk, want zowel Russen als Letten uitten hun afschuw over de gebeurte nissen en kritiseerden de Omon en dienst opdrachtgevers. Het komt ook naar voren in de gesprekken met 'gewone mensen', die het toegesnelde journalistenkorps hier de afge lopen dagen in ruime mate heeft gehad. Interfront-leider Aleksejev ziet. kort voor president Gorbunovs aan het parlement zal vertellen van Gorbatsjovs beloften, de bui kennelijk al hangen. Het Interfront, tegen hanger van het Volksfront en met een aan hang die vooral komt uit het door Russen ge domineerde staatsapparaat, wil snel nieuwe verkiezingen. "Die van vorig jaar. die het Volksfront een tweederde meerderheid in het parlement bezorgde, waren niet fair", klaagt Aleksejev. "Bovendien spant de rege- ring-Godmanis samen met de extreme natio nalisten en in het parlement worden we als minderheid overal buiten gehouden. De Volksfront-meerderheid beslist. En waar zo'n dictatuur toe leidt, heb je zondag kun- Dat is de logica van Aleksejev. Want hij ziet er geen been in het Volksfront van regel rechte moord te beschuldigen. "Ze hebben twee van de slachtoffers die buiten het mi nisterie zijn gevallen op hun geweten. Die mensen zijn gewoon doodgeschoten om ach teraf de Omon zwart te kunnen maken". Be wijzen zijn er uiteraard niet en Aleksejevs versie, die haaks staat op reeds bekende fei ten. lijkt die van een wanhopig man Bij mensen als Grigoelis heerst grote bezorgdheid over het toegeven van presi dent Gorboenovs aan het Kremlin op het punt van het referendum. Tot nog toe wezen de Letse nationalisten zo'n volksraadple ging af. omdat zij zich als onafhankelijk be schouwden en de Sovjetunie als een bezet tingsmacht zien. "Opnieuw werkt de Letse regering samen met de bezetter", zegt hij. met verwijzing naar 1940, toen Stalin Let land, zogenaamd op verzoek van een Letse regering, annexeerde Grigoelis is bang dat zo'n referendum een fiasco voor de onafhankelijkheid kan bete kenen. "Misschien stuurt Rusland wel en miljoen soldaten naar Letland om mee te stemmen", oppert hij. "en dan blijven we na tuurlijk binnen de Sovjetunie". Anton Bouls, econoom in de Volksfront- fractie, is daar minder bang voor. "Hoe eer der het referendum wordt gehouden, hoe be ter. Maar niet met de vraagstelling die Gor batsjov wil, maar gewoon heel simpel wilt u een unieverdrag of niet. Maar ook Gor batsjovs oekaze over het inleveren van de grote roebelbiljettcn levert ons zeker de winst op bij zo'n volksraadpleging", voor spelt hü- Walter Momper (links) feliciteert zijn opvolger Eberhard Diepgen, de ieuwe burgemeester van Berlijn. (foto dpa>

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11