Grondonderzoek in Wassenaarse woonwijk ABP LANDHUIZEN, VILLA'S EN DURE APPARTEMENTEN Wethouder als Golfdesloinclige Tk ben bereid de gok te wagen' REGIO LEIDEN DONDERDAG 24 JANUARI 1991 Ongerustheid wegnemen" WASSENAAR - Grond en grondwater van enkele voortuinen in het Wassenaarse Van Polanenpark worden binnenkort onder zocht op mogelijke vervuiling. Ook onder de weg langs de twintig jaar oude woningen worden peilingen verricht tot enkele meters diepte. De gemeente heeft dat gisteren afgesproken met de eige naar van de woningen, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP). Pitbulls takelen Alphense hond toe ALPHEN AAN DEN RIJN Twee pitbulls van een vrouw uit Alphen aan den Rijn hebben gistermiddag in de Portugal- straat in de wijk Kerk en Zanen een andere hond aangevallen. De honden ontsnapten uit de personenauto van de vrouw toen zij bij haar woning arriveer de. De dieren vielen een hond van een vrouw uit de Oostgou- weweg aan. Het slachtoffer werd in de kop en een van de voorpoten gebeten. De hond is voor het letsel door een dieren arts behandeld. Van het voorval is een rapport opgemaakt. Verkeerschaos bij Hefbrug na defect verkeerslichten ALPHEN AAN DEN RIJN - Vier Alphense agenten zijn gisteravond twee uur lang bezig geweest met het regelen van het verkeer bij het kruispunt van de Hefbrug. De ver keerslichten op de kruising Goudse Schouw/Boskoopse Weg/Oostka- naalweg waren door een technische storing uitgevallen. Er ontstonden lange files vanuit alle richtingen. De storing begon om 16.45 uur en duur de tot 18.45 uur. Een medewerker van Rijkswaterstaat heeft na lang zoeken de storing verholpen. Volgens de partijen dreigt er geen gevaar voor de volksgezondheid, maar is het zaak om de ongerust heid weg te nemen bij bewoners in de noordelijke woonwijk van Was senaar. Twee bewoners hadden ver ontruste brieven geschreven, nadat duidelijk was geworden dat een lap bouwgrond aan de rand van de wijk ernstig vervuild is met lood en zink. Circa 1800 vierkante meter vervuil de grond is inmiddels afgegraven en het ABP wil nu ook de aangren zende bebouwing schonen, als dat nodig is. Volgens gemeentevoorlichter W. Issendonck hebben Wassenaar en ABP al eerder gesproken o dergelijke 'tweede fase'. "Het ABP wilde echter eerst de vervuilde bouwgrond schonen en dan verder praten", legt hij uit. De gemeente heeft het pensioenfonds aan die be lofte gehouden en Issendonck noemt het gesprek van gisteren 'zeer constructief. Onduidelijk Hij geeft echter toe dat er nog niet duidelijk is wie betaalt voor het nieuwe onderzoek van IJB fundatie techniek bv, het bedrijf dat ook het eerste onderzoek verrichte. Ge meente en huiseigenaar hebben na melijk nog steeds niet uitgemaakt wie verantwoordelijk is voor het aanbrengen van de (vervuilde) top laag in de nieuwbouwwijk. Tussen het verrichten van het zo geheten 'indicatieve onderzoek' en het presenteren van de resultaten zitten waarschijnlijk drie tot vier weken. Wat er moet gebeuren als rond de woningen vervuiling wordt aangetroffen, durft de gemeente- voorlichter niet te zeggen. Leiderdorpers tegen gemeentelijk plan voor omleiding rijksweg A4 LEIDERDORP - Een omleiding van de rijksyveg A4 door een polder gebied en woonwijken is onaan vaardbaar. Dat stellen 25 bewdners van de Leiderdorpse Achthovener- weg, de weg naar Koudekerk, in een brief aan 'hun' Leiderdorpse colle ge van burgemeester en wethou ders. Volgens de bewoners wordt door de omleiding de belasting van het ene woongebied verlegd naar een woon- en natuurgebied. Ze vinden bovendien dat het plan indruist te gen het overheidsbeleid om het Groene Hart te behouden. De bewoners willen dat de Ach- terhovenerpolder weide- en stilte- gebied blijft en voelen weinig voor de sloop van enkele woonwijken in Zoeterwoude-Rijndijk. Vreemd vinden ze het dat de gemeente nu met plannen voor een omleiding komt terwijl deze overheid jaren lang bouw- en woonvergunningen heeft afgegeven voor de Achterho- venerweg. De Leiderdorpse gemeenteraad behandelt het protest in de gemeen teraad van aanstaande maandag. OEGSTGEEST/WARMOND - In Oegstgeest en Warmond verrijzen op dit moment de nodige villaparken, landhuizen en appartementencom plexen. De prijzen van de stulpjes schommelen tussen de zeven ton en een miljoen gulden. Op de foto linksboven twee vrijstaande villa's aan de Warmondse kant van de Poel, achter de woning bij het Warmonder Tolhek. Er ko men nog twee van dergelijke villa's bij. Achter dit kleine parkje ligt vil lapark Haghe Weide, op de foto rechtsboven te zien. Hagheweide gaat bestaan uit 24 luxe villa's en grenst aan de doorgaande Oranje Nassau- laan. Tussen Hagheweide en het Poelmeer komt Cleine Haghe Weijde, een villaparkje met elf woningen. Op de foto rechtsbeneden is een aankon digingsbord te zien. Op de foto linksbeneden zijn de achttien luxe ap partementen te zien van project Residence Alexander. Voor een twee kamerappartement moet hier al 332.000 gulden worden neergeteld. De flatwoningen komen aan de Oegstgeester Rhijngeesterstraatweg, te genover de rooms-katholieke Willibrorduskerk. Op de foto midden links is het gebied tussen het landgoed Endegeest en de rijksweg A44 te zien. Hier moeten de dertig meestbesproken luxe villa's van Oegstgeest komen. De foto in het hart van de collage toont landhuizen in wording in het Park van Poelgeest-project. Het gaat om 12 landhuizen achter de Oegstgeester Laan van Oud-Poelgeest, goed zichtbaar vanaf de doorgaande Abtspoelweg. (foto's wim Dijkman) Bibliotheek Leiderdorp hoeft niet meer te proppen LEIDERDORP - De Leiderdorpse I bibliotheek krijgt door de bebou wing van het Palendorp driehon derd vierkante meter extra ruimte. De bibliotheek kan daardoor meer j boekenstellirigen neerzetten en de I ruimte tussen de kasten verbreden. Bibliothecaresse S. Kukler hoopt J dat de bibliotheek tijdens de uit breiding niet tijdelijk hoeft te slui- Doordat vijftig vierkante meter wordt gebruikt voor nooduitgan gen, komt er 250 vierkante meter 'functionele' ruimte bij de bijna achthonderd die de instelling al heeft. Bovenop die extra ruimte worden appartementen voor oude ren gebouwd. Kukler: "We kunnen door de uit breiding nieuwe kasten met boeken en compact discs neerzetten, in plaats van alles in en bovenop de stellingen te proppen. Dat gebeurt nu wel en de overzichtelijkheid is daardoor verdwenen. Bovendien is er nu heel weinig ruimte tussen de stellingen. Tussen de kasten met studieboeken voor volwassenen bij voorbeeld kan maar één persoon staan. Mensen met rolstoelen of kin derwagens kunnen er dus niet eens door. Ouderen moeten te hoog rei ken of te laag bukken". Kukler vindt de extra ruimte ei genlijk nog onvoldoende. "Toen we de bibliotheek betrokken, werd toe- we binnen vijfjaar vier honderd vierkante meter extra zou den krijgen. Nu krijgen we maar iets meer dan de helft. En het heeft elf jaar geduurd". VOORSCHOTEN - Geboren Julia M.A.. dv. A.B. de Graaf en E.A.M.W. Evers; Isa S dv. ChJ.R. van Barneveld en B. Schoneveld; Eef- je A., dv. G.J. Friedhoff en P. Bogerd; Robert W.Ch.J.M. Dogge; Max, zv. E.R. van der Zalm en A.M.C.A. Andela. Overleden: 27 dec. 90 C R. Wagenaar. oud 48 jaar; 23 dec. 90 T. de Nooi|er. wv. Van Driel. oud 87 jaar; 30 dec. 90 M.J. Donlje, oud 86 jaar; 3 jan. 91 D.A. Eijkmans, wv. De Vreese, 78 jaar. Adviesbureau LEIDERDORP - Het adviesbureau voor meerjaren-onderhoudsplan- ning en onderhoudsbegrotingen, 'Wesseling Onderhoud Consultant', vestigt zich op 1 februari aan de Berkenkade in Leiderdorp. Het be drijf biedt bedrijven en instellingen reken- en tekentechnische hulp bij het onderhoud en beheer van ge bouwen. FIKSE BUIT - Uit een aan de Ri- golettohof in Alphen geparkeerde personenauto zijn gisteravond een radiocassetterecorder, twee zonne- brilen, een jas en een aktenkoffer gestolen. In de koffer zat een porte monnee met 600 gulden. De totale waarde van de gestolen spullen be draagt volgens de politie 2200 gul den. Wassenaarder Pmijs urenlang in tv-studio's WASSENAAR - Om de Golfoor log van deskundig commentaar te voorzien, heeft het ministerie van defensie een poule ge maakt. A. Pruijs, wethouder van Wassenaar, zakenman en oud-marineman, maakt deel uit van die poule en verscheen de eerste oorlogsdag al op de Ne derlandse televisie. Hij ging van panel naar panel en gaf college bij de realistische landkaart van het Golfgebied, ook wel de 'zandbak' genoemd. In totaal bracht hij zes uur door in verschillende stu dio's en nam hij indringende kijkjes achter de schermen; "Ik ben wel eens vaker op de televisie geweest en bij de marine heb ik televisie training gehad. Maar heb nooit zo veel kunnen zien als dit keer". Aan een goede voorbereiding was Pruijs niet toegekomen: "Om half twaalf 's ochtends werd ik gevraagd direct te komen. Ik zei dat ik twee banen heb en niet voor één uur kon vertrekken. Om tien over half twee arriveerde ik in het studiogebouw en wilde ik generaal Huyser nog even naar de laatste ontwikkelin gen vragen. Ik kreeg hem niet aan de lijn. werd opgepakt en ge schminkt. Een dame gaf me een duwtje en daar zat ik in het panel". Zaterdag werd 'deskundige' Pruijs voor een radio-optreden ge vraagd, maar hij wees de aanvraag af: "Ik moest een seminar voorbe reiden en wilde niet teveel tegelijk doen. Dan doe je namelijk niks goed". Het bewuste seminar voor managers hield hem de afgelopen Rijnlands Lyceum naar model VN OEGSTGEEST - Het Oegstgeestse Rijnlands Lyceum neemt dit jaar opnieuw deel aan een model van de Verenigde Naties. Leerlingen van 140 scholen uit de hele wereld imiteren volgende week in het Haagse Congresgebouw het werk van de internationale organisatie. Het Rijnlands Lyceum vaardigt 28 leerlingen van de Nederlandse en de internationale afdeling af en 'vertegenwoordigt' een week lang de landen Portugal en Mali. week uit de televisie-studio's, maar Pruijs denkt dat zijn rol als Golfdes- kundige nog niet is uitgespeeld. Genoeg De Wassenaarder heeft 31 jaar bij de marine gewerkt en leerde in die ja ren alle scheepstypen van binnen en van buiten kennen. Hij was com mandant van een onderzeebootja ger, chef-staf van een eskader, di recteur van de marine-stafschool en fungeerde als gast-docent bij het Nederlands Instituut voor Interna tionale betrekkingen Clingendael. Voor dit instituut verzorgde hij colleges over de verdediging van de zogeheten 'noordflank', waaronder zeeën als de Noordelijke IJszee en de Baltische Zee vallen. Vier jaar geleden maakte hij al militaire stu dies van het gebied waar nu de oor log woedt. De laatste jaren is Pruijs zelfstan dig ondernemer: hij traint mana gers. De Golfoorlog volgt hij zo goed hij kan, al valt het hem regel matig op dat televisie-stations infor matie eindeloos herhalen: "Men heeft blijkbaar een gebrek aan in formatie en dan draait het de hele dag om twee feiten en een veelheid aan routinezaken. Zaterdag kreeg ik geleidelijk aan het idee dat men met minder zendtijd toe kon en zon dag gebeurde dat gelukkig ook". Nieuwe pachter horeca-gedeelte zwembad Oegstgeest A. Pruijs, wethouder e kundige. (foto i OEGSTGEEST - De Leidse J.M. Linschooten is de nieuwe pachter van het petit-restaurant in het Oegstgeester zwembad Poelmeer. Haakte de vorige pachter nog af door de onzeker heid over de zwembadplannen, de nieuwe pachter durft in het diepe te springen: "Ik ben be reid om de gok te wagen". De 30-jarige pachter heeft het petit- restaurant, dat hij vanaf 1 januari pacht, inmiddels een nieuw verfje gegeven. Er staan andere barkruk ken en er komen nieuwe stoelen. Ook wil de pachter de klanten extra aandacht geven, als de gemeente raad vanavond tenminste akkoord gaat met de pachtovereenkomst. Linschooten werkt al jaren in de wereld van de party-service, samen met partner J. Tammenga. Deze Tammenga is een chefkok die voor- Drie inbrekers op de vlucht gejaagd VOORSCHOTEN - Bij een poging om in te breken in twee flats aan de Voorschotense Schoolstraat, zijn drie inbrekers gistermiddag betrapt en op de vlucht geslagen. De twee vrouwen en één man waren juist bezig de twee voordeu ren te forceren met een breekijzer, toen omwonenden het trio aan het werk zagen. De inbrekers zijn er niet in geslaagd iets mee te ne- al het horecagedeelte voor zijn reke ning neemt, Linschooten is de manager van de twee. De gemeente heeft met de pachter een contract voor de duur van een jaar afgesloten en heeft geen enkele moeite met de tijdelijk heid van de verbintenis. "Wat moe ten ze anders? Ze kennen mij niet. Wel is duidelijk dat ze het contract na een jaar verlengen wanneer er niets op ons valt aan te merken". Linschooten verwacht dan een langduriger contract te kunnen af sluiten. Desillusie Op het terrein waar nu nog het bui tenbad ligt, wilde de gemeente wo ningen bouwen. Van de opbrengst van de grondverkoop zou de ge meente een dure verbouwing van het binnenbad kunnen betalen. Maar nadat een actiegroepen in kor te tijd veel handtekeningen tegen de dreigende sluiting van het bui tenbad had opgehaald, besloot de gemeenteraad de plannen voorlo pig op de lange baan te schuiven. Linschooten verwacht minder snel gedesillusioneerd te raken dan zijn voorganger P. van Rijn. Die had het na een jaar al bekeken en voelde niets voor een verlenging van zijn contract. "Het is natuurlijk moeilijk om voor een ander te praten, maar ik had zelf het idee dat de vorige pachter voor de start verwachtte, j dat er binnen zes maanden een be- i slissing zou vallen over de zwem badplannen. Als dat niet gebeurt kan je natuurlijk moedeloos raken, maar wij hebben tijd van leven. Wij hebben een bepaald bedrag achter de hand". Of het restaurant een jaar lang rendabel kan draaien wanneer de 1 verbouwing nog langer wordt uitge steld, is twijfelachtig. "Als er een goede zomer komt red je het, anders ga je op je gezicht", denkt Lin schooten. Hij hoopt dan ook dat de zwembadplannen zo snel mogelijk doorgang vinden. Wanneer bubbelbaden en lange glijbaden het bad veranderen in een subtropische speeltuin denkt Lin schooten een bredere doelgroep te I krijgen. "Je hebt hier nu het schooi en leszwemmen en de speciale uren voor peuters, kleuters en vijftig- plussers. Maar de jeugd tussen de 18 en 25 jaar zie je hier niet. Als je het bad verbouwt, pak je die groep 1 ook". De pachter verwacht dat deze I groep voor extra omzet kan zorgen. "Als ik in het Wassenaarse Tiki-bad kom, wil ik aan de bar iets kunnen drinken". Hij wil in het 'nieuwe' Poelmeer subtropische feesten or ganiseren en overweegt een bepaal de hoek van het restaurant aan be- drijven te huren. Tijdens deze uren zou het restaurant voor bezoekers van het bad gesloten moeten zijn. DONDERDAG 24 JANUARI Alphen voorlichtingsavond, voorouders, over de opvang van kinderen (5-12 jaar) met opvoedingsproblemen, aanvang 20 00 uur in het Alphens Boddaertcentrum, Julianastraat. Hoofddorp film: Dead Poets Society', aan vang 20 30 uur in Theater Het Oude Raadhuis. Leiden musical Broadway Baby', door het Koninklijk Ballet van Vlaande ren. aanvang 20.15 uur in de Leid se Schouwburg Leidordorp Squaredanceclub The Sjelter Squeezers geeft cursus in de Sjel ter. aanvang 20.00 uur. Oegstgeest VRIJDAG 25 januari Alphen koopavond-concert door twee docenten van de Streekmuzi^k- school. aanvang 20.15 uur in de concertzaal van de school, Burge meester Visserpark concert op het orgel van de Ad- ventskerk door Sander van Marion, aanvang 20.15 uur. soosavond bij S HA in het ge bouw aan de Prinses Marijkestraat genwind', aanvang 20.15 uur in de l_ak-lheater. Theater van hel Dorpskerk Oosten/Mug met de gouden tand m VB speelt "Een kwestie van twee". LckJcn M M aanvang 20.30 uur bingo bij v.v, LFC. aanvang K V Laidse Schouwburg, het Ameri- 20.00 uur in de kantine. Boshuizen V m canDanceTheatre.aanvang20.15 udvoering door Laids Politie Mu- U M schaatsmarathon Nacht van Lei- ziek Gezelschap, met bal na, aan- H K d0 L,eit,!e. '!shaleen vang 20.00 uur in de Stadsgehoor- H Boerenkapel. .nl. tel: 414850. concert Vrijdagavond Kamer- Leiderdorp muziek', mmv Robbert Roozeman B W klaverjassen om de wrsselbeker de kantine IJsclub, Mauritssingel, aanvang 20.00 uur. Lisse Winterconcert in de St. Agatha- kerk, aanvang 20.15 uur. Noordwijk Ledenvergadering Noordwijkse Reddingsbrigade, aanvang 20.00 uur in gebouw NRB, Bosweg. kienavond HSV De Sportvisser, aanvang 20 00 uur in clubgebouw, onderzoek onder vogels, aanvang 20.00 uur in Natuurcentrum Jan Verwey, Weteringkade. voorstelling: 'Op glad ijs', door Theater Plezier, met o.a. Joop Do- derer. aanvang 20.15 uur in De Rank, Golfbaan. Noordwijkerhout film- en videofestival 'Cinefleur', door de Noordwi|kse Filmclub, aan vang 20.00 uur in De Schelft de klucht "Er loopt een streepje door" in Salie du Lac m Noorden, aanvang 20.00 uur. na afloop gele genheid tot dansen disco in buurthuis Westerhaven met dj's Mike en Martin, aanvang 20.00 uur. optreden in Het Kasteel van Rick de Vito, aanvang 21.00 uur. de Stag houdt tandemtocht over 40 km. langs polders en vaarlen, in lichtingen 02522-19027, opening expositie van schilderij Katwijk voorlichtingsavond Pieter Groencollege, aanvang 20.00 uur. lljitsj', solotoneel door Henk van Ul- sen, aanvang 20.15 uur in het Rijn lands Lyceum, Apollolaan. Katwijk concert door Fluitkwartel Te- (prano). aanvang 20.15 uur in de V nriinjl Oranjeverenging aanvang 20.00 Kapelzaal van KSO, Haze- W ll T N 1 1 A uur ,n gebouw Splinterlaan 89a windsleeg. vlfctllU f» prijsklaverjassen en sjoelen in informatie avond Ver. voor Na tuur- en Vogelbescherming over Alphen toneelvereniging Cecilia speelt en van Rob Schoenmakers in de openbare bibliotheek, aanvang 11.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16