wi y 'De maanden dat ik niet op de buis ben zijn het leukst' Marcel de Nijs nieuw gezicht bij 9Telekids9 CNN stelt eisen aan afnemers Extra concert Sting Koen Wauters beslist Stilleven PAGINA 24 RTV-SHOW DINSDAG 22 JANUARI 1991 Marcel de Nijs: gouden kans bij 'Telekids' V Miltrnburc/pr) HILVERSUM Marcel de Nijs (29) krijgt 'de kans van zijn leven' om een heel bekend tv-gezicht te worden. Het kinderprogramma 'Te lekids' van RTL 4 heeft hem naast Irene Moors ingelijfd voor de pre sentatie. Dat betekent dat Marcel heel wat uurtjes per week op tv te zien zal zijn. want -'Telekids' zendt elke dag uit: van maandag tot en met vrijdag tussen vier en vijf. op zaterdag van acht tot twaalf en op zondag van acht tot elf uur. Morgen is Marcel voor het eerst als gezicht van 'Telekids' te zien. Tussen vier en vijf stelt Irene Moors haar nieuwe collega aan de kids' voor. Aanstaande zondag neemt Marcel de presentatie alleen voor z'n rekening in verband met de vakantie van Irene. Marcel over zijn nieuwe job: "Het klinkt als een cliché, maar ik vind de presentatie van 'Telekids' tegelijkertijd spannend en een grote uitdaging. De kinderen zijn aan Irene gewend en dan zal het wel even wennen zijn aan het nieuwe gezicht". Ivo Niehe met tv-seizoen bezig aan tiende seizoen HILVERSUM "Nog tien jaar erbij? Nooit! Ik zeg elk jaar te gen de redactie: er moet wel heel wat gebeuren voor ik volgend jaar weer een TV Show maak". Ivo Niehe is net begonnen aan het tiende seizoen met zijn TV Show. Zoals het er nu naar uitziet kon dit jubileumseizoen meteen wel eens het laatste zijn. Veronica haalt Vietnam-serie van het scherm HILVERSUM (ANP) - Veroni ca heeft besloten de Ameri kaanse serie rond de Viet- nam-oorlog „Tour of duty" met ingang van vanavond voorlopig niet meer uit te zenden. Dit in verband met de oorlog in de Perziche Golf. Veronica heeft dit gis teren bekend gemaakt. In plaats daarvan zendt de omroep een nieuwe mis daadserie uit, „YViseguy". Het is een Amerikaanse se rie uit 1987 waarin de hoofd rolspeler werkzaam is als geheim agent die binnen de georganiseerde misdaad in filtreert. ENSCHEDE (GPD) - De Amerikaanse satellietzender CNN eist uiterlijk vandaag duidelijkheid van gemeenten die tijdelijk CNN-uitzendingen via de kabel doorgeven. Diverse gemeenten hebben inmiddels te horen gekregen dat de uitzendingen gestaakt moeten worden als een (kosteloos) contract uitblijft. De satellietzender heeft de afgelopen week al vele contracten afgesloten. Voor de Golfoorlog uitbrak had de zender dertig contracten met een 'kijkbereik' van 1,2 miljoen aansluitingen. Inmiddels is dat kijkbereik opgeschroefd tot 2,5 miljoen aansluitingen. "Het cynische is dat uitgerekend een oorlog de doorslag geeft", zegt CNN-woordvoerder Vroeg in de Wei. CNN vreest dat diverse gemeenten na de oorlog afhaken en de zender weer verwijderen van de kabel. „We willen duidelijkheid. Wij betalen de BUMA-rechten. Voor ons is het ondoenlijk lijsten bij te houden van gemeenten die 1. 2 of meer dagen CNN doorgeven. Dat is een ongelooflijke rompslomp". Vroeg in de Wei vindt bovendien dat exploitanten die in een eerder stadium wel een contract afsloten eerlijk behandeld moeten worden. „Zij zeiden wél ja en moeten nu niet het idee krijgen: we hadden het ook tijdelijk kunnen doen". De woordvoerder van CNN vindt dat de snelle beslissingen over contracten met de zender opzichzelf al uniek zijn. ..In Nederland beslist de politiek, de gemeenteraad, over doorgifte. Doorgaans duurt die besluitvorming enorm lang. In dit geval zie je dat het ook snel kan". "In het begin van de TV Show vloog ik er als het ware in, ik maakte iedereen voor alles uit en ik zou wel eens eventjes de wereld veroveren. In het proefprogram- ma zei ik destijds tegen een gast: 'je bent een geblondeerd rund'. Het Parool schreef toen: eindelijk weer eens iemand die zulke din gen durft te zeggen. En zo voelde ik het toen ook. Maar je wordt ou der en voorzichtiger. Ik denk dat je dat bij Sonja dit seizoen ook een beetje ziet. Feilloos vakvrouwschap, hoor... Maar je gaat veel meer rekening met je zelf houden. Je weet eigenlijk ook steeds beter wat je aan het doen bent. Het gevolg daarvan is - en dat hoor ik overal in de wereld - datje steeds voorzichtiger wordt. Dan wordt het ineens ook minder leuk, minder spannend". Ivo Niehe, al vijftien jaar tele visiemaker, wil er wel voor uitko men dat een nieuw seizoen TV Show hem niet meer bijzonder enthousiast kan maken. "Dat heeft een aantal redenen. Kijk, Sonja leeft de hele week naar haar uurtje toe. Ik vind het eigen lijk alleen nog maar tijdens dat uurtje spannend. Bovendien ben ik producent en presentator tege lijk. Dat is een rare gespleten heid. Kon ik in mijn leven maar eens een keuze maken tussen pro duceren en presenteren". Uitdaging Is het jeugdige enthousiasme over de TV Show na tien jaar be hoorlijk gesleten, Niehe put zijn werkdrift tegenwoordig uit het bedenken van nieuwe program ma's. "Ik wil met een klein groep je mensen die hetzelfde over din gen denken, proberen het 'grijze middengebied' tussen Chiel Mon tague en Adriaan van Dis, waar van ik altijd vind dat het wordt onderbedeeld, bedienen. Dat is een grote groep Nederlanders die te weinig aan bod komt. Daar probeer ik dingen voor te maken. De wondere wereld van de plasti sche chirurgie was daar een voorbeeld van. Het is voor mij geen enkel probleem om een hoogst elitaire talkshow te ma ken. Maar ik vind het veel leuker om in een programma van vijftig minuten een kwartier te doen waarvan ik denk: dat zouden mensen normaal gesproken niet Ivo Niehe: 'De wildgroei aan praatprogramma's is tragisch...' hebben opgepikt. Dat geef ik ze dan toch maar mee". Niehe is zich bewust van het feit dat het maken van een talkshow in Nederland een steeds hachelij ker onderneming begint te wor den. "De wildgroei aan praat programma's is tragisch. Er is in die tien jaar natuurlijk vreselijk veel veranderd. Destijds zat Son ja wekelijks en wij veertien daags en dat was het. De gasten die niet in Sonja zaten, kwamen bij ons en omgekeerd. Dat is nu dus wel anders. Een aantal jaren geleden had ik al zo'n beetje ie dereen gehad en sommige gasten waren zelfs al twee keer in mijn programma geweest. Toen dacht ik: het wordt tijd om het terrein uit te breiden naar het buiten land. Toen ben ik met de TV Show op reis begonnen. Dat heeft weer een nieuwe impuls gegeven". Bekendheid "Ik heb een aantal nieuwe pro jecten bedacht die ik wil doen, maar daar zie ik mezelf niet in. Een soort TV Show op reis, waar in de interviewer iemand uit de geschiedenis opzoekt. Ook heb ik nog een grote show in m'n hoofd die anders moet worden dan alle andere shows". "Ik dacht vroeger dat bekend heid veel in je leven zou oplossen. Daar heb ik inmiddels behoorlijk mee afgerekend. Ik weet nu wat het is. Ik doe een halfjaar televi sie en een halfjaar niet. Die zes maanden dat ik met m'n hoofd niet op de buis ben en aan andere dingen werk, zijn voor mij de leukste zes maanden van het jaar". (TROS TV-show, vrijdag, tv 2, 20.27 uur) DEN HAAG Sting, ooit de leadzanger van The Police, zal extra con certen geven in ons land. De voorverkoop voor de concerten op 7, 8 en 9 mei lopen zo goed dat organi sator Mojo Concerts heeft besloten om er vrij dag 10 mei aan te knopen. Dit extra concert wordt eveneens gehouden in de Statenhal in Den Haag. Sting's nieuwe CD komt dezer dagen uit. BRUSSEL (GPD) Zaterdag 9 maart zal tijdens een recht streekse tv-uitzending worden bekendgemaakt met welk lied je de groep Clouseau België op het Eurovisiesongfestival in het Italiaanse San Remo zal vertegenwoordigen. De BRT brengt die dag vanuit het casi no-kursaal van Oostende een speciaal Clouseau-program- ma. Niet een jury, maar Clou- seau-zanger Koen Wauters zal in nauw overleg met de BRT beslissen met welk lied Clou seau de Belgische kleuren zal verdedigen tijdens het Eurovi siesongfestival. Koen Wauters (foto gpü) Het Vincent van Gogh-jaar is nog maar nauwelijks voorbij of de kranten maakten melding van de ontdekking van een on bekende Van Gogh, die de huis kamer opfleurde van een be jaard Amerikaans echtpaar. Het gaat om een stilleven van een vaas met bloemen, een olie verf, die in een hoek gesigneerd is met de letter V. Het doek werd voor nader onderzoek naar het Amsterdamse Van Gogh Muse um gestuurd. Twee maanden later zonden de deskundigen het, voorzien vaneen certificaat van echtheid, naar Amerika te rug. Het schilderij zal binnen kort worden geveildde ver wachting is dat de eigenaars zich daarna in de rijen der mil jonairs kunnen scharen. Aan de plaatselijke krant lieten zij al vast weten dat op de lege plek aan de muur een nieuwe Van Gogh komt te hangen een re- produktie uiteraard - want hun weldoener wilden zij geen mo ment uit het oog verliezen. Inmiddels is menige Ameri kaan ervan overtuigd geraakt dat het onopvallende doekje, af komstig uit de boedel van een gestorven familielid, dat in de logeerkamer een vergeten be staan leidde, een echte Van Gogh is. De man die in het bloemstilleven de hand van de gekwelde Nederlandse schilder herkende, wordt bestookt met te lefoontjes van mensen die ook graag snel miljonair willen worden. Nu is het niet ondenkbaar dat er hier en daar een authentiek stuk opduikt - Van Gogh was een zeer próduktief kunstenaar die in de laatste tien jaar van ;ij?i leven onder 900 schilderij en en ruim 1100 tekeningen zijn handtekening zette. Het Museum in Amsterdam is van mening dat de vaas met bloemen uit de Parijse periode 1886-1887 dateert, toen Van Gogh bevriend raakte met colle ga's als Paul Gauguin en Ca- mille Pissarro en onder invloed van het impressionisme kwam. Het zou deel uitmaken van een reeks bloemenstudies. Als ik de brieven van Vincent van Gogh erop nasla, de honderden brie ven die hij aan zijn broer Theo schreef, dan stuit ik in de herfst van 1886 op de volgende passa ge: "Ik heb een serie kleurstu- dies geschilderd, gewoon bloe men, rode klaprozen, blauwe korenbloemen en vergeetmij- nietjes, witte en roze rozen, gele chrysanten - waarbij ik tegen stellingen zocht van blauw met oranje, rood en groen, geel en paars: gebroken en neutrale kleuren om de uiterste tegenstel lingen te verzoenen". In een brief uit 1887 zegt hij nog eens dat hij een jaar eerder bijna uiets anders dan bloemen schil derde "om mij te wennen aan een andere kleur dan grijs". Het moet voortaan op zijn doeken bruisen van kleur. "Ik heb ver trouwen in kleur", laat hij Theo weten. "Het is mijn plan om zo dra ik kan, een tijd naar het Zuiden te gaan waar nog meer kleur is en nog meer zon". Hij is ervan overtuigd dat "het pu bliek er op den duur voor zal be talen". Daarin heeft hij zeker gelijk gekregenhet tragische is alleen dat hij tijdens zijn leven nauwelijks iets heeft verkocht. Vincent ging immer gebukt onder geldzorgen. Altijd weer klopte hij bij zijn broer aan om hem een paar extra franken te sturen. "Mijn toestind is be nard", schrijft hij dan. "De verf rekening drukt me zwaar als lood, en toch moet ik vooruit! Soms heeft hij zelfs dagenlang geen cent op zak: "Onderweg heb ik hier en daar een paar stukken brood verdiend in ruil voor wat tekeningen die ik in mijn koffertje had. Maar toen mijn tien francs op waren, heb ik de laatste nachten in het veld moeten doorbrengen, eens in een verlaten rijtuig, helemaal wit van de rijp in de morgen, een tamelijk beroerde legerste de, een keer in een stapel tak kenbossen, en een keer - en dat was een beetje aangenamer - in een hooiberg, waar ik erin slaagde een wat meer comforta bele ligplaats te maken, alleen verhoogde een fijne regen niet bepaald het genoegen". Om de honger te verdoven lurkte hij een groot deel van de dag aan zijn pijp. Omdat hij, vanwege de slechte staat van zijn gebit, het schaarse voedsel onvoldoende kauwde, begon zijn maag gp te spelen. Maar hoewel hij zijn bestaan als hon gerkunstenaar meer dan eens vervloekte, zag hij zichzelf toch niet als een arme sloeber: "Mijns inziens ben ik dikwijls schatrijk, omdat ik mijn werk gevonden heb, iets heb waar ik met hart en ziel voor leef en dat bezieling en betekenis aan het leven geeft". Misschien zou het geen gek idee zijn als de vaas met bloe men in de huiskamer van het rijk geworden echtpaar niet door "Het appelboompje" maar door deze wijze woorden van hun weldoener vervangen zou worden. 7 BAtf£ ASSISTENT NOPf& 9 &/EQPEEMPAAN PINeBN \MOETISTTEN TUPENS N MUN EXPEN/A4ENTEN - hoe weten we da7 de voedsel nu lp in de somjet. urne terecht Kom dj de he Ni EN die het nodig hessen. ..no de unie uiteen dreigt te mallen LAAT ONS S/DDEN VOOR DEGENEN DIE DAAR OVER GAAN H££l LA/V6 6£LEP£H tEéEDE ER w KOM/SNEMANP Eo- N'RS P/E Zö' SCHEEP H«r PET HU AUEÏ PC/EBEE EES

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22