Foreholte twee punten rijker na rommelpot Volleyballers NOVO laten het liggen Wisselvallig Leython gaat onderuit tegen Rijnmond Saturnus is s tug A nimo net de baas WEsmaamm Dennis Schouten verkeert in blakende vorm LZ 1886 laat zich weer van de slechte kant zien PAGINA 16 DO/STAD I—Ti—ffllliJHHiftff MAANDAG 21 JANUARI 1991 LEIDEN Wisselvalligheid troef, zaterdag bij Leython. Bij vlagen speelden de Leiderdor pers in de uitwedstrijd tegen het Schiedamse Rijnmond goed, maar even zo vaak liet de formatie van John Groen het afweten. Vandaar een 3-2 verlies, dat Ley thon slechts één schamel punt op leverde. Zonder Frans Boerefijn, maar met de van een slepende blessure herstelde Rob Mudde reisde Ley thon zaterdag naar Schiedam af. In de eerste set tegen Rijnland, drie maanden geleden in Op Dreef nog met 3-0 een maatje te klein voor Leython, behaalden de Leiderdorpers een regelmatige 15-12 setwinst. Lange tijd leek de tweede set een kopie van de eer ste te worden. Bij 11-7 in Leider dorps voordeel sloeg bij de thuis club de vlam in de pan omdat de scheidsrechter om onduidelijke redenen enige Rijnmond-spelers een gele kaart voorhield. Het in gedutte Leython reageerde te laat op de niet verwachte Schiedamse furie: 16-14. Ook in de derde set was Ley thon het spoor volledig bijster. De Rijnland-aanvallers Arne Jager en Isaac de Vink kregen alle gele genheid om het ene na het andere punt te scoren, wat resulteerde in een 15-9 setwinst voor Rijnland. Rik Uiterwijk kreeg het in de vierde set bij een hopeloos ogen de 1-9 achterstand op zijn heupen. LEIDEN - In de tweede divisie heb ben de mannen van Saturnus in de Vijf Meihal weliswaar een overwin ning kunnen noteren tegen het Haagse Animo maar het was be paald geen simpele zaak. Animo bood stug tegenstand. Saturnus moest het ook in deze wedstrijd nog zonder Hans Blansjaar stellen die een schorsing van drie wedstrijden aan zijn broek kreeg in de thuiswed strijd tegen Hellas 2 (31-21) door de waarnemingskwaliteiten van de ar bitrage duidelijk in twijfel te trek ken. HANDBAL Blansjaar zou misschien met zijn felle wedstrijdinstelling de over winning van Saturnus wat meer re lief hebben gegeven en de magere 22-21 marge die nu het eindresultaat werd wat royaler hebben kunnen doen uitvallen. Zijn breakouts, die aan snelheid nog weinig hebben in geboet, zouden in ieder geval de op bouw van de Hagenaars onzekerder hebben gemaakt. Die aanval met een sterke linker opbouwer en een nog sterkere cir kelspeler kon nu in alle rust wer ken. Met de rust leidde Saturnus met 10-9. Bij die stand zou van een kampioenskandidaat toch een wat energieker aanpak van de tweede helft mogen worden verwacht. Maar de supporters wachtten daar tevergeefs op, Saturnus kon giste ren gewoon geen plankgas spelen. Het bleef worstelen om het hoofd boven water te houden. Eigenlijk was de enige speler die op vol ver mogen draaide keeper Ad van Fes- sem die driekwart van de wedstrijd keepte. Het enige positieve van de wed strijd gisteren was dat de punten binnen waren terwijl concurrent LEIDEN De beslissende voor ronde voor de Speedo-finale was voor enkele Leidse jeugdzwem- mers het sein om er nog eens extra stevig tegenaan te gaan. Enkelen van hen realiseerden dusdanig goe de tijden in het Vijf Meibad dat zij, reeds voor dat de landelijke uitsla gen bekend zijn, zich al op kunnen maken voor de finale. Dennis Schouten (Zijl) verbeterde het kringrecord op de 100 meter school slag. Enkele senioren wisten het af gelopen weekeinde nog wat startbe wijzen voor de Winterkampioen schappen (NWK) te veroveren. ZWEMMEN Voor Dennis Schouten was het tij dens de A-klasse-wedstrijd in Wad- dinxveen even feest. Hij pakte het kringrecord bij de mannen tot zes tien jaar op de 100 meter schoolslag. Schouten die nog een heel jaar in die leeftijdsklasse uitkomt zette een tijd neer van 1.07,9 en dat was 0.4 se conde sneller dan de oude record tijd. Met ook de winst op de 50 en 200 meter schoolslag pakte hij ook de eindoverwinning in het combi natie-klassement. LZ-zwemmer Christian de Groot werd hier derde met op de 100 me ter afstand een tijd van 1.12,1 wat voor hem een inschrijflimiet voor de NWK betekende. Ivo Bijker en Remco Singeling beiden van LZ, deden dat op de 200 meter schoolslag bij de mannen tot veertien jaar. Hier ging de eindover winning van het combinatieklasse ment over drie afstanden, met goe de tijden, naar Richard van Duy- De 24-jarige buitenaanvaller ver zilverde een aantal set-ups op rij en bracht beide partijen op gelij ke hoogte (10-10). De sprongser- vice van Robert Maassen deed de rest: 15-10. Dit huzarenstukje leek in de be slissende vijfde set een vervolg te krijgen. Leython liep uit naar een 13-10 voorsprong. Bij deze stand legde spelverdeler Derk de Saeg- her enkele ballen breed op de niet warm gedraaide Paul-Jacques Verhoeven, die de buitenkansjes onbenut liet. Uitgerekend Uiter wijk, Leythons reddende engel in de vierde set, maakte bij 16-16 een beoordelingsfout die Rijnland de zwaar bevochten zege opleverde. "Een onnodige nederlaag", mokte Groen na afloop. "Als De Saegher de ballen op Uiterwijk, die perfect in de wedstrijd zit, geeft dan winnen we die laatste set met 15-10. Nu speelt hij ze naar Verhoeven, die het zaterdag niet had. Weg voorsprong. Jammer. Het had trouwens 3-0 voor ons moeten worden. We winnen heel simpel de eerste set, komen op ruime voorsprong in de tweede en dan verslapt de concentratie bij ons. Gebeurt dat niet dan spe len we de wedstrijd uit. Niet de eerste keer dat dit ons overkomt, het heeft ons dit seizoen al heel wat punten gekost. Ben je slech ter dan de tegenstander dan kan ik vrede hebben met een neder laag. Nu niet". DWS twee punten inleverde door van DES '72 te verliezen, 19-18. Vrouwen De vrouwen van HVS waren ge woon te sterk voor degradatiekan didaat Actief. In Rotterdam kon HVS het vizier desondanks maar niet scherp gesteld krijgen. Het aan tal doelrijpe kansen dat onbenut werd gelaten was gisteren niet op de vingers van een hand te tellen. De- venbode (LZ) met Bijker op een enigszins verrassende tweede plaats. Antoine van Weerde was de over-allwinnaar bij de mannen bo ven de zestien jaar. Tom Onderwa ter en Patrick Kraan wisten bij de jongens tot twaalf jaar respectieve lijk tweede en derde te worden. Voor de meisjes en vrouwen stond er tijdens deze A-klasse wedstrijd de 50. 100 en 200 meter vrije slag op het programma. Frederike van der Kooy (LZ) verbeterde haar persoon lijkrecord op de 100 meter afstand naar 1.30,2 en werd hiermee tweede. Voor Natasja Sierag (LZ) was er deze keer veel tegenstand van haar opponenten van De Zijl, maar met een verschil van 0,9 seconde over de twee afstanden trok Sierag toch aan het langste eind. Brenda Lindhout klopte met 0,1 seconde haar clubge note Jorien Kleywegt voor de twee de plaats. Fleur Bakker won met overmacht het klassement bij de vrouwen tot LEIDEN In de competitie kwa men de mannen in de nationale divisies aanmerkelijk beter voor de dag dan de week ervoor. NO VO deed het nog het slechtst daar het van de drie te behalen punten er twee liet liggen tegen het op pa pier veel zwakkere WM '63 (2-3), maar Gemini was weer ouder wets lekker op dreef en versloeg hekkesluiter Van Santen Haag dik (0-3). Leython 2 blijft voor zichtig winnen en dat is gezien de positie op de ranglijst ook nood zakelijk. Tegen DOS werd het 3-2. Bij de vrouwen verloor Gemini nu definitief de aansluiting door een nederlaag bij Utrecht 2. NOVO heeft te kampen met ge blesseerde spelers, waardoor er weinig van de teamtraining te recht komt. Dat heeft zijn weer slag op de wedstrijden. Thuis te gen VVM begon het goed: de aan- valscombinaties liepen voortref felijk en vrij eenvoudig kwam de eerste setzege tot stand (15-8). Een falende blokkering was er de oorzaak van dat de bezoekers terug konden komen en met tweemaal 12-15 een voorsprong konden nemen. Weliswaar vocht NOVO voor wat het waard was, maar de chaos in de verdediging stond succes in die fase in de weg. In de vierde set bouwde NOVO nog wel een ruime marge op, die door WM niet meer ongedaan gemaakt kon worden (15-12). In de beslissende vijfde set bleef het tot het einde onzeker wie de winst zou gaan grijpen. Uiteindelijk was WM de gelukkige met 14-16. In de derde divisie draaide Ge- mini net als vorige week uitste fensief klopte het echter wel en daarom bleef Actief zonder resul taat proberen om ten minste een punt te pakken. Keepster Ria van Meurs hoefde maar zesmaal te capi tuleren, 6-10 voor HVS, rust 2-3. Ka rin van Marrewijk, Ankie van Wis sen en Ria van Meurs waren giste ren de meest opvallende speelsters bij HVS. De vrouwen van Olympia' 72 veertien jaar en gezien haar 1.00,4 op de 100 meter moet zij binnen af zienbare tijd onder de minuutgrens kunnen duiken. Clubgenote Saskia de Keyzer kon de derde prijs opha len. Bianca Hocks (LZ) was over de drie afstanden bij de vrouwen tot zestien jaar op een na de snelste. Bij de vrouwen boven de zestien jaar was het Sjimmy van Deelen van LZ die met voor haar zeer acceptabele tijden uit het water kwam en de der de plaats voor zich opeiste. Drie Leidse meisjes bezette de ereplaatsen op de 100 meter school slag van de vijfde Speedo vooronde. Sierag won overtuigend met 1.24,2 met Marielle Kraan (LZ) op de twee de plaats en Brenda Lindhout (Zijl) als derde. Sierag wist later ook nog de overwinning op de 400 meter vrije slag voor zich op te eisen met een tijd van 4.55,3. Met eveneens een zeer goede tijd van 4.59,6 werd Jorien Kleywegt tweede. Tom Onderwater en Patrick Kraan dueleerden ook nu weer op kend en coach Leon Jungschla- ger toonde zich na afloop een te vreden mens. Positieve elemen ten waren een goede verdediging en pass. Ook 'blessureman' lepe Roosjen kon weer eens aan de bak komen, zodat de selectie ein delijk de samenstelling had die de trainer voor de competitie voor ogen stond. Tegenstander Van Santen Haag had vorige week nog voor een verrassing gezorgd met winst op Thor, maar tegen Gemi ni had het heel weinig in te bren gen (8-15, 11-15, 7-15). Door een onzuivere pass begon Leython 2 aanvallend vrij slecht tegen DOS en verloor met 8-15. In de volgende set liep het al een stuk beter. Aanvallend werd er veel meer gescoord (vooral Ro nald Kamphues was enorm op dreef) en met 15-12 trok Leython de stand gelijk. Het ging gelijk op, maar de ploeg kon DOS niet van zich afschudden. Pas op 12-12 maakte Joost Bruggeman uit door een paar goede blokkerin gen (15-12). In de vierde set kwam Leython nog vóór (7-4), maar in eens verslapte de concentratie en werd er niet meer gescoord (8-15). De vijfde reeks ging gelijk op tot 10-10. Toen sloeg de thuisploeg een gat naar 13-10. Op 14-13 maak te Renee Leeflang het winnende punt (15-13). Problemen In de promotieklas was Grafi- con/Donar tegen Gemini 2 een prettige wedstrijd. Beide ploegen gaan nog steeds trots op kop in de derde divisie. In Wassenaar werd het altijd lastige DSO met 12-9 ge klopt. Met de rust leidde Olympia' 72 met 8-6. De speelster die gisteren de show stal bij de bezoeksters was Tieske van Duinen. Met zeven tref fers uit alle posities gescoord, een breakout en een fraaie aanspeel op Ingeborg Henkes, was haar optre den zeer goed te noemen. FRANK BONTE de 100 meter schoolslag om de twee de en derde plaats en weer was On derwater iets sneller, 1.32,0 om 1.32,6. Ingeborg Hoeks (LZ) en Ivet- te van Laar (Zijl) behaalden allebei een tweede en een derde plaats. Hocks was iets rapper op de 100 me ter vrije slag, 1.13,8, dan Van Laar, 1.14,8 maar het omgekeerde was het geval op de 100 meter vlinderslag, 1.28,7 om 1.30,6. Nog een Zijl-LZdu- el op de 100 meter vlinderslag, maar dan bij de jongens. Nu was de over winning voor een LZ-zwemmer. Joost Onderwater tikte iets eerder aan met 1.29,8 dan Milan Verhoop met 1.32,4. Maar op de 100 meter vrije slag was Verhoop wel de snel ste met 1.14,4. De 1.37,3 die nieuweling Ilona van der Boon (LZ) op de klokken liet afdrukken voor haar 100 meter rugslag was goed voor de tweede prijs. Bij de jongens geboren in 1981 werd deze afstand gewonnen door Zijl-zwemmer Sven Meyers in 1.29,2. Stephan van Iterson en Bart Vermeulen, beiden van LZ, voch ten een fraai duel uit op de 100 me ter rugslag bij de jongens geboren in 1979. Van Iterson was de snelste met 1.19,6 voor Vermeulen die tweede werd in 1.20,0. Een vrouwenkwartet van De Zijl behaalde het afgelopen weekeinde een NWK-limiet op de 4x200 meter vrije slag. De tijd van 8.55,1 was bij na zeven seconden onder de start- tijd. Radna Mulder voegde nog een startbewijs aan haar totaal toe. Zij vlinderde naar een tijd van 2.27,0 op de 200 meter afstand. NORA BAKKER knokten voor de punten en pro beerden er voor het publiek wat van te maken. Donar miste Geor ge Hageman en Gemini had liefst 12 man meegenomen. Het begin verliep heel spoedig voor de thuisclub, die met zijn goed lo pende aanval de tegenstander voor te grote problemen stelde (15-6). Maar Gemini was taai en moest het hebben van zijn verdediging. Dat was in de tweede set de basis voor de winst (8-15). Pas daarna werd het een open strijd, die bei de keren aan het einde werd be slist in het voordeel van Donar (15-12, 15-10). Leython 3 startte zonder Ton Verwoert en Leo Melchers tegen kampioenskandidaat RVV, gro tendeels bestaande uit ex-Val- ken-spelers. Aanvankelijk ging het gelijk op, maar RW drukte aan het eind door naar 11-15. Door een gebrek aan organisatie was Leython in de volgende set kans loos (7-15). Daarna zette RW een jeugdige spelverdeler in en ging ten onder aan met name de sterke service en goede aanval (Mark Schrijver): Leython kon terugko men tot 1-2. In de vierde set kon dit spel niet worden voortgezet, mede door arbitrale missers. RW pakte na vele spannende momenten de winst: 11-15 en 1-3. VCS speelde weer eens erg sterk. Alles klopte en het oude elan was volkomen terug. Dit kwam tegen het toch lang niet zwakke Be Fair tot uitdrukking in een bijzonder goede pass en een uitstekende spelverdelmg. Hier door werd het blok van de tegen stander volkomen zoek werd ge speeld. VCS won via 15-8, 15-10 en 15-8. Vrouwen Bij de vrouwen had Gemini in de eerste ronde nog gewonnen van Utrecht 2, maar intussen waren de verhoudingen danig veran derd. Utrecht was versterkt en dat ondervond Gemini tot zijn schade. Het team had ook pas voor het eerst zijn groep com pleet. Aanvankelijk bleven de ploegen goed bijelkaar (6-6 en 14- /12) en enige wissels aan Gemin- zijde sorteerden effect: 14-16. De tweede set kwamen de be zoekers achter te staan en liepen dat nooit meer in. In de derde was Gemini er weer. Op 12-13 had het een mooie kans op 12-14, maar die werd verprutst. Utrecht maakte het wel af: 15-13. In de vierde set kwam Gemini nog op 9-10, maar kon het niet uitmaken. Ook nu verlies: 3-1. NOVO begon dramatisch slecht tegen Ridderveld in Al phen en verloor de eerste set met 15-1, vooral door de slechte pas sing. Ook in de volgende set was dit het grote manco van de Noordwijksen, veroorzaakt door het uitgekiende serveerwerk van Ridderveld: 15-8 en 15-10. Gemini 2 deed er drie kwartier over om de eerste set te winnen van Radius 2 (12-15), ging vervol De subtop is binnen bereik, al zal een plaats net onder de titelkandi daten Aalsmeer, PSV en SEW nooit worden gehaald als de ploeg nog va ker speelt zoals gisteren. Dit fouten- festival moet maar onder de catego rie 'uitzonderingen' worden opge borgen in de archieven. Dat vond ook trainer Jan Kecskeméthy die als geen ander weet dat dit soort wedstrijdjes er altijd bijzit. "Maar het heeft toch ook te maken met die schitterende wedstrijd van een week eerder bij PSV, die we verras send goed speelden en wonnen. Het is typisch Nederlands om een week later weer niets te laten zien. Het was vreselijk", aldus de man uit Tsjechoslowakije. De kleine professor in de hand- balleer kan het altijd mooi vertellen. Alleen komen zijn 'colleges' nog steeds niet goed over. Hij heeft zich- gens gdéd door met een ruimere winnst, maar verloor hierna twee keer op rij omdat het dacht de teugels wel te kunnen laten vie ren (7-11 en 11-15). Pas in de vijfde reeks ging het weer gelijk op en drukte Gemini aan het eind net door naar 12-15 en 2-3 winst. Agon en Gemini 3 stonden slechts drie punten van elkaar af op de ranglijst en dat kwam in de onderlinge strijd ook uit. De ploe gen gaven elkaar niets toe. Gemi ni pakte de eerste set (14-16), maar verloor de volgende twee met 15- 12. In de vierde reeks trok het team de stand gelijk met 13-15, maar had toen zijn kruit verscho ten: 15-9 en 3-2 verlies. Positief was het spelen van Linda Gom- mans, waardoor de ploeg weer zonder invalsters kon acteren. Leython moest gezien de stand weinig moeite hebben met ZO- VOC 2, de nummer voorlaatst, maar dat viel tegen. Enthousias me was er genoeg, maar het leek wel of de vele aanmoedigingen de zuiverheid uit het spel haalden. De pass bijvoorbeeld was zelden goed, waardoor de aanval er niet uitkwam. Wel dient gezegd dat de tellers de concentratie door de ve le fouten die zij maakten danig verstoorden. Eigenlijk bleef al leen Maria de Groot overeind en haar stimulerende impulsen zorg den voor de 3-0 winst (15-12, 17- 16, 15-10). De eerste twee sets waren voor GER RENES zelf al eens vergeleken met Einstein die voor een klas staat met leerlin gen die de simpelste formules niet begrijpen. Zo is hij falikant tegen het laag inschieten bij scoringskan sen. Maar hij krijgt het er maar moeilijk ingestampt. "Hoeveel kan sen hebben we vandaag weer niet gemist door laag af te werken? We lijken wel een bowlingteam in plaats van een handbalteam". Dijenkletser 'Kees' ziet het allemaal haarfijn, nu de rest nog. Tijdens het duel tegen UVG - net als Noorlander/Foreholte een middenmoter - liep hij het veld in om zijn bril aan te bieden aan scheidsrechter Aarsman. Een geste die door het publiek als een dijen kletser werd ontvangen, maar door de scheidsrechter over het hoofd werd gezien. Zoals wel meer over het hoofd werd gezien door het arbi trale duo Aarsman/Kins. Voor de coach een geluk, want anders had hij wellicht nog een berisping ge kregen voor zijn eenacter. De leidsmannen deelden dus in de malaise. Hun beslissingen waren vaak net zo onbegrijpelijk als de blunders bij de speelsters. Het aan tal voet-, cirkel- en vangfouten was bedenkelijk hoog. Alsof er met een hete kroket werd gespeeld, zo klun zig lieten de beide partijen de bal vaak uit de handen vallen. Vrijwel elk doelpunt in de partij ontstond na sullig balverlies of een gruwelij ke dekkingsfout. Zelden kwam er een creatieve ingeving van de doel puntenmaker zelf aan te pas. Twee keer werd er zelfs een benutte straf- worp afgekeurd vanwege een voet- fout. Zelfs UVG'er Ingrid Dulfer (die het zowel op handbal- als cricketgebied tot international heeft geschopt en boordevol talent en balgevoel zit) maakte de gekste missers. Foreholte was voor één keer uit geweken naar de Vespo-hal van de toekomstige fusiepartner Sportver eniging Nieuw-Vennep, een afde lingsclub. Wie niet beter wist in de kille hal, zou bij tijd en wijlen ge dacht hebben dat de vaste bewoner van de Vespo-hal aan het werk was tegen een collega. Trouw Maar ondanks het gebrekkige ni veau viel er genoeg te beleven voor de trouw meegereisde Voorhoutse supporters. Foreholte kwam al snel op 3-0, waarna UVG de zaken gelijk trok, vooral via Dulfer. Toch wist de 'thuisploeg' nog vóór rust afstand te nemen. Mede door een schitterend doelpunt van Lonneke Cornelisz (5- 3) en sterke momenten van Ellen Warmerdam genoten de groenhem- den een 7-5 voorsprong bij de pauze. In de tweede helft verkreeg Fore holte een marge van drie punten die het niet meer afstond. Onder andere omdat keepster Anita Seur enkele goede reflexen in huis had en een strafworp van Dulfer stopte. Hoek- speelster Claudia de Jong - zelfs met een sprongschot vanuit het cen trum - zorgde met haar doelpunt voor een 10-6 tussenstand die vol doende leek voor winst. Toen spil Dulfer bij UVG met een oogblessu re moest afhaken was het verzet van de Schiedammers gebroken. Via goals van Nicoleta Boriceanu, War merdam en De Jong (Kecskeméthy wisselde amper) bereikten de Voor- houters ten slotte een 14-10 score. ROB VAN DER ZANDEN NIEUW-VENNEP - Het spel van de handbalsters van Foreholte was gisteren vergeven van de fouten, maar omdat tegenstander UVG liet zien dat het nog erger kon was de schade nihil. In een ver schrikkelijke rommelpot, dè eredivisie onwaardig, won Foreholte met 14-10. Mooi of lelijk, de Voorhoutse vrouwen kijken door twee opeenvolgende overwinningen weer heel anders tegen de zaken aan na een matige eerste seizoenshelft. - René Smit (nummer 5) van Saturnus springt hoog op voor een doelpoging in het duel tegen Animo. Ploeggenoot Nico Mooren (nummer 4) is toeschouwer "»•- (foto Loelc Zuyderduin) LEIDEN- De waterpolocompeti- tie is hervat. Niet voor elke ploeg overigens, de mannenploeg van De Zijl/LGB begint de competitie na een winterstop van een dikke drie maanden pas op 2 februari. De formaties opererend in de eer ste en tweede klasse hesen zich zaterdag weer voor het eerst in het badpak om in de komende maanden te strijden voor het kampioenschap of te vechten voor lijfsbehoud. Dat laatste geldt met name voor de ploeg van Hans Parrel, LZ 1886, dat er vooralsnog niet in is geslaagd zich uit de gevarenzone omhoog te werken. Ondanks een goede overwinning op UZSC en een inspirerende winterstop, met talrijke oefenpartijen, blijft het een ernstige handicap dat men er maar niet in slaagt in uitwedstrij den klinkende resultaten neer te zetten. Ook tegen De Ham uit Wormerveer, dat lager op de rang lijst stond genoteerd dan LZ, liet zich men in een vreemde omge ving weer van een slechte kant zien. De Ham stuurde de Leidse jon gelingen na een aanvankelijke ge- lijkopgaande wedstrijd met een 8- 5 nederlaag naar huis. Het moet langzamerhand wel een record zijn, de laatste uitoverwinning da teert alweer van zón drie en een half jaar geleden. Het verschil in uit en thuis kwam ook zaterdag weer tot uitdrukking. De Leide- naars slagen er in het 5 Meibad nog wel eens in de slotfase naar hun hand te zetten. In Wormerveer was het De Ham dat naarmate de wedstrijd vorderde toesloeg. LZ startte voortvarend en nam in de eerste periode door doelpunten van Ben Olde Othof en Bas Willemsen zelfs een 2-0 voorsprong. De weel de was van korte duur en bij de stand van 4-4 demarreerde De Ham zelfs naar de 8-5 zege. Overi ge doelpuntenmakers: Aarjan Meirink, Jan de Graaf en Renee van der Zeeuw. Vivax heeft in de tweede klasse het toptreffen tegen Rapido niet in winst kunnen omzetten. Na een voortvarende start (3-0)-werd met 7-9 verloren. Door dit resul taat gaat Rapido nu alleen aan de leiding. In de eerste periode leken de Oegstgeestenaren op een mak kelijke zege af te stevenen. Al heel snel stond er een 3-0 voor sprong op het scorebord. Rapido kon in de eerste periode nog wel op 3-1 komen maar de ploeg van Frits Welling had het beste van het spel en er leek geen vuiltje aan' de lucht. In de tweede periode schakelde Rapido over op een zonesysteem en plotseling was het over met de Oegstgeestse doortastendheid. Midvoor Hans Trijsburg werd niet meer aangespeeld en de.pro- duktie stokte. Rapido profiteerde dankbaar en won met 7-9. Doel punten Vivax: Serge Dietz 3, Hans Trijsburg 2, Jack Frauenfel- der en Dick van der Bosch. WZK verloor van Potvis met 9- 6. Door het ontbreken van Hugo en Evert Bregman kon een gehan dicapt WZK Potvis geen partij ge ven. De 4-1 stand na twee perio den was niet meer in te halen. Topscorer: Erik van der Kroft 3. Katwijk behaalde een verdien stelijk gelijkspel tegen HPC. De Zeekanters hielden HPC op 9-9. Vlak voor tijd leek Katwijk zelfs nog de 10-9 overwinning te grij pen maar de arbiters keurden om onduidelijke redenen de winnen de treffer af. Topscorer: Ronald Heemrood 5. Sassenheim won met 5-2 van Alkemade. De ploeg van Ruud Wormgoor pakte de draad op van voor de winterstop. De zege van Sassenheim kwam geen moment in gevaar. Doelpunten: Paul Geurds. Harold Geurds. Patrick Geurds, Rene de Bruin en Rob Burgmeier. De vrouwen van LZ 1886 verlo ren ruim van koploper GZC. De 10-2 uitslag is duidelijk genoeg. Doelpunten: Ellen Hoogeboom en Karin Stastra. WIM SIERA Olympus gaat gewoon naar Tirana SNEEK (ANP) De volleybalsters van Avero Olympus zijn vooralsnog niet van plan de wedstrijd tegen Dinamo Tirana, die woensdag in het Eu ropese bekertoernooi voor landskampioenen in Albanië wordt gespeeld, te mijden. Het bestuur van de club heeft besloten vandaag af te reizen naar Joego slavië. De Nederlandse ambassade in Titograd heeft gezegd dat er ondanks de Golfoorlog geen reden is van de reis af te zien. Pas morgen, een dag voor de wedstrijd, reist Olympus naar Albanié. De actuele situatie kan de plan nen wel doen veranderen. De speelsters van de Nederlandse kampioen staan unaniem achter het besluit van het bestuur om te spelen. Olympus verdedigt in Tirano een voorsprong van 3-0. Bij winst plaats de club zich voor de finale-poule.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16