AA Gent weigert koppositie af te staan RKC karig beloond met punt tegen Fortuna Cijfers Monsterzege Quick Boys bij tweedeklasser Olympia Franse topclubs maken misstap ©VER DE GRENZEN' PAGINA 14 MAANDAG 21 JANUARI 1991 EINDHOVEN Hij zou spelen en als God het wilde PSV aan de over winning helpen. Het liep zaterdag wat anders voor Romario. De Brazi liaan kon kniezend tussen Koot en Linskens plaats nemen op de reser vebank. Na een uur - bij een 1-0 voorsprong voor PSV - mocht hij invallen. Vijf minuten later was het 1-1. Het was vooraf door Robson zo bepaald; on geacht de stand zou Romario het laatste half uur spelen. Vier maanden was de spits uit competitie. Van de clubleiding kreeg hij per missie in Brazilië te herstellen van zijn en kelblessure. op voorwaare dat hij 2 januari terug zou zijn. Op die dag vertrok de selectie voor een trip door India. Iedereen die zich 2 januari meldde, behal ve Romario. Vorig weekeinde arriveerde hij in Nederland, in het bezit van een redelijke conditie, alsmede een pak medische verkla ringen die moesten aantonen dat hij de griep had gehad. PSV zette er een heuse onderzoek-com- missie op, die weinig tijd nodig had. Na de wedstrijd tegen FC Groningen maakte voor zitter Ruts de resultaten bekend. „Drie wijze mannen hebben zich uitvoerig in de materie verdiept. Het is vast komen staan dat Roma rio zich niet aan de oorspronkelijke afspraak heeft gehouden. Hij zou 1 januari uit Rio ver trekken. Romario wilde echter liever tot 3 ja nuari blijven voor een laatste behandeling. Toen was hij inmiddels ziek. Na 3 januari had hij dus een geldige reden om weg te blij ven, maar de oorspronkelijke afspraak heeft hij geschonden. Daarom heeft PSV hem een boete opgelegd van 10.000 gulden, waarvan 5.000 gulden voorwaardelijk". Ziel Over die boete deed Romario niet moeilijk, aldus manager Ploegsma. „Hij heeft goed begrepen dat hij de zaak in de steek heeft ge laten. Maar dat hij vervolgens op de bank moest beginnen vanavond, heeft hem echt tot in de ziel geraakt". In het half uur dat hem was gegund, kon Romario geen revanche nemen. Daarvoor was de speeltijd te beperkt, het veld te moei lijk en het spel van zijn ploeg te zwak. Bobby Robson was het daar niet helemaal mee eens. „Over het eerste uUr ben ik behoorlijk tevreden. Alleen het laatste half uur speel den we slecht. Toen was er voorin totaal geen beweging meer. Nee, dat reken ik Ro mario niet aan. Die is vier maanden uit com petitie geweest. Je mag een speler niet op een half uur beoordelen". Het blijft wonderlijk zoals Robson de prestaties van zijn elftal analyseert. Tegen het degelijke, maar ook niet erg swingend spelende Groningen, leek het voetbal PSV opnieuw nergens op. Er zit geen lijn in het spel en de ploeg heeft een chronisch gebrek aan charisma. Zaterdag waren ook Koeman, Popescu, Bosman en Ellerman ordinaire meelopers. Kalusha verbaast in dat opzicht al maan den. De Zambiaan zou in een elftal als PSV moeten schitteren, Kalusha straalt echter al leen grauwheid en angst uit. Het geduld met de donkere international is inmiddels op. het moet gek lopen wil de linkerspits nog vaak in de opstelling worden gesignaleerd. Anders dan Romario heeft Kalusha ook geen enkele binding met het publiek. De Braziliaan heeft het natuurlijk ook gemak kelijker. Romario is hoogbegaafd en hoeft in een competitie van 'Zwitsers' niveau niet veel te doen om boven de middelmaat uit te steken. Toen hij na een uur aan de zijlijn ver scheen ging er in elk geval een golf van op winding door het stadion. Onverwacht kreeg hij zelfs nog de gele genheid alle kritiek met één bal te smoren. Bij 1-1 kreeg Romario een goede kopkans die hij echter verkwanselde. Voor het overi ge viel de ster vooral op met ambitieloos ge- huppel. „Romario is natuurlijk ook geen speler voor een half uur", vergoeilijke Ploegsma later. De manager zal opgelucht zijn dat de affai re rond zijn vedette voorlopig achter de rug is, maar mag zich niettemin zorgen maken. FC Groningen hield zaterdag simpel stand. De ploeg van Hans Westerhof kan moeilijk een verwijt gemaakt worden, PSV kan ech ter stukken beter. Die conclusie wordt nu al ruim een half jaar getrokken. Nu was Vanenburg weer eens veruit de beste PSV'er, zonder dat hij er veel goeie acties voor nodig had. Maar Van Breukelen, die voor drie jaar bijtekende, leek te blunderen op het afstandsschot van Wilson dat de gelijkmaker betekende. Zo is het elke week wat bij PSV, dat nu weer een nieuw probleem heeft met de rentree van Romario en de zoveelste slechte beurt van Kalusha. Sneuvelt er nu een verdediger voor Scheepers? Het jonge talent zat zaterdag niet eens op de tribune. Bosman en Ellerman hebben nog te veel krediet om gewisseld te worden en voor Ro mario zal hoe dan ook een plaatsje gevonden moeten worden. De Braziliaan bleek inder daad in zijn eer gekwetst, zoals Ploegsma al zei. „Ik heb een fout gemaakt en dus betaal ik die boete. Maar PSV heeft nu een fout ge maakt door me reserve te zetten. Dat heeft een punt gekost". HENRI VAN DER STEEN WAALWIJK (ANP) - De inval van de FIOD bij RKC is nauwelijks! een week oud, maar zondagmiddag viel er rond de thuiswedstrijd! tegen Fortuna Sittard (1-1) nauwelijks nog iets te merken van de opschudding eerder deze week op het Olympia-sportpark in Waal- wijk. „Er wordt hier meer gesproken over de Golf-oorlog'', be weerde trainer Leo van Veen voor de enige competitie-wedstrijd van gisteren. EREDIVISIE PSV - FC Groningen 1-1 (1-0). 44. Popes cu 1-0, 76. Wilson 1-1. Scheidsrechter Bakker Toeschouwers: 25.100. Gele kaart Huizingh (FC Groningen). RKC - Fortuna Sittard 1-1 (0-1). 20 Meii er 0-1. 59 Boogers 1-1 Scheidsrechter Schuurmans. Toeschouwers 1800 Gele kaan Fnjns (Fortuna) Roda JC - Willem II 1-0 (1-0). 4 Been 1-0. Scheidsrechter Ui lenberg Toeschouwers: 4000. PROGRAMMA: KNVB-beker, achtstse finales, woensdag: A|ax - FC Groningen. PSV - Wagemngen, Willem II - SW. Feyenoord - NAC, Den Bosch - Sparta, De Graafschap - Dordrecht Mugge nieuwe trainer van UDO LEIDEN - Wim Mugge wordt de nieuwe trainer van UDO. De suc cesvolle oefenmeester (46), die mo menteel het in de derde klasse uit komende Docos onder zijn hoede heeft, kwam een mondelinge over eenkomst voor de duur van een jaar overeen. Het bestuur van de afde lingsclub hoopt hiermee een goede stap in de richting te hebben gezet om zo snel mogelijk het verloren terrein te herwinnen. Eerder dit sei zoen kwam er een einde aan de overeenkomst tussen UDO en Hans Braat. Jaremtsjoek naar Blau Weiss Berlin BERLIJN (AFP) - Ivan Jaremtsjoek heeft een contract getekend bij Blau Weiss Berlin. De voetbal-inter national uit de Sovjetunie speelt in elk geval tot het einde van dit sei zoen bij de Duitse club, die uitkomt in de tweede Bundesliga. Ja remtsjoek is afkomstig van Dinamo Kiev. Na dat duel kon Van Veen tevreden constateren dat de spelersgroep niet gebukt gaat onder de actie van de belasting-dienst. RKC beheerste zeker de tweede helft van het duel volledig en werd met het gelijke spel matig beloond. „We zijn goed weggekomen", vond ook Fortuna-trainer Han Ber ger, die zijn spelers wel goed had zien beginnen. De Limburgers had den aanvankelijk veel minder moei te met het spekgladde veld dan de spelers van de thuisclub. De openingstreffer van Erik Meij er in de 20e minuut had echter met de omstandigheden niets te maken. Meijer knalde de bal na een verre uittrap van doelman Ruud Hesp simpel in het Waalwijkse doel, voor dat verdedigers van RKC konden ingrijpen. RKC zette die fout na de rust meer dan recht. Fortuna werd drie kwartier lang onder druk gezet. De Belgische aanwinst Dirk Goossens was een lastpost voor de Limburgse defensie en Ruud Hesp groeide uit tot de held van Fortuna Sittard, door een groot aantal spectaculaire reddingen te verrichten. Hesp rea geerde sterk op schoten van Boogers, Moniz en Brands. In de 59e minuut was hij toch kansloos bij een schot van Marco Boogers, die in stelling was gebracht door Goos- Morgen twee duels om LD-Cup LEIDEN - In de strijd om de LD- Cup worden dinsdag twee wedstrij den gespeeld. Rijnsburgse Boys neemt het op het veld van Docos op tegen Leiden terwijl Randstad Sport in eigen haven zaterdageer steklasser Noordwijk ontvangt. Beide duels vangen om 19.30 aan. Een dag later, woensdag, oefent Noordwijk bij Oegstgeest. Dat duel begint om 19.30 uur. Quick Boys speelt dinsdag om 20.00 op Nieuw Zuid tegen de Amsterdamse eerste klasser FC Sloterplas. Bij Feyenoord traint de Engels man Mark Farringtov een week op proef mee. Gisteren oefende de voor malige spits van Wilem II en Fortu na Sittard reeds mee in de Knip. Op de achtergrond kijken John Metgod (r) en Arnold Scholten mee. «oto anpi Amateurs gelijk tegen Curacao WILLEMSTAD (ANP) - Het Nederlandse amateur-voetbalelftal heeft zijn oefenserie op de Antillen besloten met een gelijkspel van 0-0 tegen Cura cao. Eerder werd met 5-2 gewonnen van ploegen uit Aruba en Bonaire. Het duel tegen Curacao werd afgewerkt op kunstgras en bezocht door 2000 mensen. Het elftal van trainer Ron Groenewoud kreeg de betere kan sen, maar had aan Curacao een technisch goede tegenstander. LEIDEN - Quick Boys heeft zater dag in een oefenwedstrijd met 8-2 gewonnen van Olympia. Het duel met de Goudse tweedeklasser werd gespeeld op kunstgras. Arjen van de Werf hechtte veel waarde aan de monsterzege. "De ploeg combineerde bij vlagen uit stekend. Dat is een prettige consta tering vlak voor de competitie. Na de 5-0 nederlaag tegen Twente had ik enige vrees voor de toekomst, maar na zaterdag ben ik weer ge rustgesteld". Quick Boys moest hetstellen zon der de licht geblesseerde Frenk van der Kleij en Hans van der Plas. De laatste is voor de competitie ge schorst. De plaats van de linker vleugelverdediger werd zaterdag ingenomen door Arie van Duyn. Gert Aandewiel werd met drie goals topscorer van de Katwjjkse ploeg- Fred Kanbier (2), Leen van der Plas, Edwin Otte en Marco Dijk huizen schoten de overige treffers bij elkaar. Hans van der Zee heeft zijn con tract bij IJsselmeervogels met één seizoen verlengd. De Diemenaar is reeds twee seizoenen als trainer ver bonden aan de zaterdagdageerste- klasser. Van der Zee is voormalig trainer van Quick Boys. Doelman Arco Korpelshoek van Rijnsburgse Boys is voor vijf weken uitgeschakeld. In de oefen wedstrijd vorige week dinsdag te gen Oegstgeest scheurde de poort wachter een spier in zijn hoven- been. De blessure van Korpelshoek brengt trainer Arie Kurver in de problemen. De eerste doelman. Jan Blankenspoor, is herstellende van een blessure. BRUSSEL (ANP) - AA Gent weigert voorlopig de koppositie in de Belgische eerste klasse af te staan. De koploper beleefde een eenvoudig weekeinde. Genk werd gisteren met 6-1 opge rold. waardoor de voorsprong op Anderlecht één punt bleef. De ploeg van Aad de Mos behaalde zaterdag avond in de dichte mist een benauwde overwin ning op St. Truiden, 2-1. Club Brugge bleef in het spoor door een moeizame zege op Lokeren, 1-0. Mechelen kwam niet in actie. Anderlecht wacht nog steeds op een misstap van AA Gent. De Brusselse club had het zater dagavond moeilijk met het laaggeplaatste St. Truiden. Scheidsrechter Constantin hielp de miljoenenformatie door in de eerste minuut een overtreding van Keshi weg te wuiven. Bij de daaropvolgende uitval stond de zestien-jarige Ghanees Lamptey buitenspel. De lieveling van Aad de Mos mocht doorgaan, omspeelde de doelman en liet Degryse 1-0 aantekenen. De opwindende beginfase werd afgesloten met de gelijkmaker van Blerk. Na de rust zagen de toeschouwers niets meer door de oprukken de mist. Constantin ook niet. Een handsbal van Keshi in het strafschopgebied ontging de leids man. Na een uur wees hij wel naar het midden na een treffer van Keshi. Het doelpunt ontging de aanhang, die pas juichte nadat de bal op de middenstip werd gedeponeerd. AA Gent mocht zaterdagavond binnen blij ven. Het duel werd wegens de mist naar gister middag verschoven. Met de uitslag van An derlecht in het achterhoofd werd Genk volledig weggespeeld. Na 45 minuten stond de ploeg van oud-Ajacied Verkuyl op 4-0. Het duel eindigde in 6-1. Erwin Vandenbergh scoorde drie keer. Foeke Booy bezorgde Club Brugge in de uit wedstrijd tegen Lokeren twee punten. De Ne derlander scoorde een kwartier voor het einde. Het was de enige opwindende gebeurtenis in 90 minuten. Luik - Kortrijk haalde het einde niet. Het duel werd zaterdagavond in de tweede helft afgebro ken wegens de mist. De toeschouwers hadden geen probleem met die beslissing. Tot dat tijd stip hadden ze zich alleen vermaakt met de rode kaart van Kortrijk-speler Ballenghien. PARIJS (AFP) - Olympique Mar seille heeft een uitstekende mo gelijkheid laten liggen de voor sprong op de achtervolgers met twee punten te vergroten. Na het verlies van Monaco op vrijdag (0-1 tegen Lyon) ging de Franse kop loper zondagmiddag verrassend met 0-1 onderuit in en tegen Lille, waardoor de marge vijf punten bleef. Ook Auxerre, derde op de ranglijst, verloor met 0-1. Op ei gen veld van Paris St. Germain. Sauvaget werd matchwinnaar bij Lille - Olympique. Na 35 minu ten bracht hij de 22.000 kijkers tot enthousiasme. Het was de vijfde nederlaag van de koploper, de eerste onder de leiding van de Belg Goethals. Op het veld van Auxerre bezorgde Vujovic Paris St. Germain de eerste overwin ning op vreemd terrein. Voor de liefhebbers van het voetbal viel er op de 23ste speel dag weinig te genieten. De tien duels leverden 13 doelpunten op. Achter Auxerre is het dringen op de ranglijst. Montpellier, 0-0 te gen St. Etienne, voert met de vier de plaats de subtop aan met 24 punten. Nummer negentien op de ranglijst, Nancy, heeft vijf punten minder. De Camerounse international Oman-Biyik van Rennes nestelde zich op tweede plaats van de top- scorerslijst. Hij maakte tegen Sochaux zijn elfde competitie treffer. Hij deelt de tweede plaats met Blanc van Montpellier. Papin van Marseille voert de lijst aan met zestien doelpunten. Arsenal aan kop na puntverlies van Liverpool LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Engelse eer ste divisie. De Londenaren profi- PARMA (GPD) De triomfmars uit Verdi's beroemde opera Aida weerklonk gisteren in het stadion van Parma. De provinciestad, beroemd op de plaatselijke kaas, ham, wijn en melk, werd tot dit sei zoen nauwelijks met voetbal geassocieerd. Deze sport stond er jarenlang in de schaduw van het honkbal en het volleybal. teeraen van ae naive misstap die Li verpool beging. In de tweede helft bracht een treffer van Paul Merson Arsenal de belangrijke overwinning op Everton. Landskampioen Liver pool moest Wimbledon een gelijk spel toestaan: 1-1. Meer dan de treffer van Merson, in de 47ste minuut, had Arsenal za terdag op Highbury niet nodig. De traditierijke club bleef voor de 23ste achtereenvolgende competitiewed strijd ongeslagen. In de kam pioensaspiraties wordt de ploèg nog steeds gehinderd door de aftrek van twee punten waartoe de Foot ball Association eerder dit seizoen besloot. Crystal Palace handhaafde zich ondanks een nederlaag thuis tegen Norwich als derde. Het is de eerste keer dat Liver pool met minder dan de eerste plaats genoegen moet nemen. Het zag er lang naar uit dat Wimbledon dit keer op Anfield Road een ge makkelijke prooi zou zijn. Voordat er een een half uur was verstreken, moest Wimbledon-spits John Fas- hanu geblesseerd het veld verlaten. Vijf minuten later scoorde John Barnes uit een pass van Steve Staunton. De Nederlandse doelman Hans Segers had geen antwoord op het lobje van de Engelse international. De voorsprong verschafte Liver pool geen zekerheid, want debutant Jimmy Carter verspeelde verschil lende opgelegde kansen. Negen mi nuten voor het einde bracht Warren Barton Wimbledon op gelijke hoog te. In het verleden bood Wimbledon Liverpool menigmaal hevig verzet. In de gedenkwaardige bekerfinale van 1988 zegevierde de kleine ploeg uit het zuiden van Londen Het gelijkspel van Liverpool werd op Highbury met luid gejuich begroet. Een laatste poging van Everton een nederlaag te verijdelen en daarmee stadgenoot Liverpool - ongewild overigens - op de eerste plaats te houden, mislukte. Arsenal kreeg dit seizoen twee punten in mindering wegens de massale vechtpartij die tijdens de ontmoe ting met Manchester United ont stond. Mocht Crystal Palace nog hoop hebben gehad op de titel, dan is die zaterdag wel vervlogen. De neder laag tegen Norwich. De eerste-op ei gen terrein in dit seizoen, was pijn lijk: 1-3. De Schotse international Robert Fleck scoorde in de tweede helft twee keer voor de bezoekers. Middenvelder Jeremy Gross had voor Norwich de score geopend. De gelijkmaker was van Mark Blight. Vinny Jones van Sheffield Uni« ted gaat de Engelse recordboeken in als de speler die het snelst een ge le kaart kreeg. Na vijf seconden in het duel met Manchester City had de vroegere middenvelder van Wimbledon zijn eerste waarschu wing al te pakken. Hoewel hij be kend staat om zijn verfijnde tech niek, ging Jones dit keer ten opzich te van Peter Reid over de schreef. In de 54ste minuut moest Jones met rood het veld verlaten. Opnieuw was Reid het slachtoffer van zijn on beheerste gedrag. Sinds gisteren is de voetbalclub de trots van de kunststad. Parma bracht met een 2-0-zege op AC Milan de Italiaanse competitie aan de kook en presenteerde zichzelf als een serieuze titelkandidaat. De club, die voor het eerst op dit hoge niveau acteert, deelt sinds gisteren de tweede plaats samen met Juven- tus, dat verloor van Genoa. Inter maakte van de misstappen van de concurrentie gebruik en kroonde zich met een 5-0-zege op Lecce tot de winterkampioen. De grote held in het afgeladen sta dion (22.000 toeschouwers) van Par ma was de jeugdinternational Ales- sandro Melli, die vijf jaar geleden werd ontdekt door Arrigo Sacchi. De spits scoorde beide treffers en weet nu alleen Matthaus boven zich op de topscorerslijst. Hij is het sym bool van de stuntende promoven dus. Het is begrijpelijk dat Melli in deze periode al veel aanbiedingen van topclubs heeft gekregen. Sac chi kon gisteren geen lovende woor den aan hem wijden, omdat hij door de Italiaanse bond was geschorst. De trainer hoorde vrijdagavond het nieuws over zijn gedwongen afwe zigheid gelaten aan, omdat het duel voor hem een bijzondere lading had. Als trainer van Parma maakte hij vier jaar geleden in een beker wedstrijd tegen Milan zoveel in druk met zijn ploeg op voorzitter Berlusconi, dat deze besloot hem in dienst te nemen. Sacchi tilde de club van derde klasse naar de Serie B. De huidige trainer van Parma Ne- vio Scala (oud-speler van Milan en Inter) heeft het beleid van Sacchi voortgezet en plukt daar nu de vruchten van. Parma speelde tegen Milan een uitstekende wedstrijd en legde de wereldkampioen vanaf het begin het tempo op. Binnen zes mi nuten rondde Melli een fraaie aan val af, nadat Osio Costacurta en An- celotti door de benen had gespeeld. In de 34ste minuut verslikte de ver dediging van Milan zich in de bui- tenspelval die door Melli werd om zeild. Pas daarna schiep de top- ploeg enkele kansen zonder dat de Braziliaanse doelman Taffarel in verlegenheid kwam. Van Basten speelde een matige wedstrijd en werd halverwege de tweede helft gewisseld. De Utrechter heeft al tien weken niet meer gescoord. Hij was het zelf eens met de wissel: „Mijn slechte vorm is een mysterie. Op de trainingen gaat het goed, maar tegen Parma was het weer knudde. Ik voel al weken de wed strijden langs me heen gaan. Ik ben niet scherp en dat is nu nog lastiger MADRID (GPD) - De grootste be dreiging voor Barcelona, dat zater dag met 2-1 van Real won, in de Spaanse competitie komt nu van Atletico de Madrid en het verras sende Osasuna. Atletico bleef voor de zevende keer in successie onge slagen en won opnieuw met grote cijfers. Deze keer was het Espanol dat moest ervaren, dat sinds Tho- maslav Ivic trainer van Atletico is, het elftal aanzienlijk beter is gaan draaien: 4-0. Juanito, Manoio, Schuster en Futre waren in het met 50.000 toeschowuers uitstekend ge- omdat ik weinig goede ballen krijg aangespeeld. De hele ploeg heeft last van een vormcrisis". Gullit zocht na de nederlaag niet naar ex cuses: „Parma heeft verdiend ge wonnen. Als dit team ook tegen de kleine clubs de concentratie van vanmiddag kan opbrengen, sluit ik niet uit dat het kampioen wordt". Trainer Scala bleef bescheiden, maar vroeg zich wel hardop af: „Waarom zouden we niet aan de scudetto mogen denken?" De voor zitter Tanzi (de directeur van een groot zuivelconcern) wil deze week onderhandelen over een kampi oenspremie. Parma kan zijn titelas- piraties gestalte geven omdat het als enige geen last heeft van het in tensieve beker- en Europa Cup- pro gramma. De andere clubs zijn vanaf deze week weer regelmatig op woensdagen actief. In de komende maand moet Parma op bezoek bij Juventus, Napoli en Sampdoria. vulde Vicente Calderon-stadion de doelpuntenmakers. Atletico heeft nu 27 punten, vier minder dan Bar celona. Osasuna won tegen Betis even eens overtuigend: 3-0. Het eerste doelpunt kwam van de voet van Ur- bano, die daarmee de toppositie op de Spaanse topscorerslijst van Hugo Sanchez heeft overgenomen. Urban scoorde tot nu toe 11 keer. Osasuna heeft twee punten achter stand op Atletico, maar heeft nog een wedstrijd tegoed. Atletico nu concurrent Barcelona

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14