AanmoedigLngsprij s pleister op de wond van Lia van Schie Topper drukt Golf naar achtergrond Volleybalsters mogelijk niet naar Albanië De Groot blijft EK-kunstrijden meest beïnvloed De prijs is 'volwassen' Been bezorgt Roda JC zege LEIDEN De verrassing viel van hun gezichten af te lezen. Schaatsster Lia van Schie, tafeltennisser Gerard Bakker junior, zwemmer Robin Sprinkhuizen en waterpoloster Yvonne Flippo hadden gisteravond geen van allen verwacht in de Leidse Stadsge hoorzaal een prijs in ontvangst te mogen nemen. Maar net als voor de niet aanwezige tennisser Kees Jan Schuilenburg en wielrenster Petra Grimbergen was voor hen een aanmoedigingsprijs ter waar de van 250,- weggegelegd. Voor Van Schie betekende de zoete herinnering aan het afgelopen jaar een pleister op de wonde. De 20-jari- ge Stompwijkse revelatie van vorig seizoen is na haar achtste plaats op de wereldkampioenschappen van 1990 voor allrounders in Calgary dit jaar weer terug bij af. Door een vol komen mislukt nationaal kam pioenschap ontbreekt Van Schie dit weekeinde op de Europese kam pioenschappen in Sarajevo. In plaats daarvan vecht zij in Den Haag voor haar laatste kans op uit zending naar de WK. "Daarom moet ik nu snel naar huis", zei de goed lachse schaatsster tijdens een vol komen overbodig sportforum na de uitreiking van de Leidse sportprij- zen. "Om morgen goed voor de dag te komen, ga ik op tijd naar bed". Maar zelfs als Van Schie op De LEEUWARDEN (GPD) - Als de Nederlandse volleybalkampioen Avèro Olympus komende maandag uit veiligheidsoverwegingen wei gert naar Albanië te vertrekken voor de return in de derde ronde van de Europacup tegen Dynamo Tirana, wacht de Sneker ploeg een zware boete en schorsing. Volgens voorzitter Piet de Bruin van de Eu ropese volleybalbond (CEV) staat op het niet verschijnen van een ploeg voor een Europacupwedstrijd een boete van 4000 Zwitserse francs (ongeveer 5200 gulden). Bovendien gaat de wedstrijd reglementair^ver- loren en volgt uitsluiting voor deel name aan Europese bekertoernooi en voor een seizoen. De wereldvolleybalbond, waar van De Bruin secretaris-generaal is, heeft afgelopen week tijdens een vergadering op het hoofdkantoor in Lausanne ook besloten de organisa tie van de wereldkampioenschap pen in 1993 uit handen te nemen van de Irakese volleybalbond. „Na tuurlijk gaan we er van uit dat de oorlog dan al lang ten einde is. Maar het is duidelijk dat het Midden-Oos ten als gevolg van de huidige crisis nog jaren een smeulende brand haard zal blijven. Daarom hebben we op voorhand deze beslissing ge nomen". Wielerploeg Elen telt zeven renners DONGEN (ANP) - De Belg Wim van Calster is de enige nieuweling in de mini-wielerploeg van Jos Elen. De kleine profformatie van de Braban der telt voor dit seizoen zeven ren ners. Vier Nederlanders en drie Bel gen. De samenstelling van de Elro- Hisfaploeg: Peter van Brecht (Bel), Wim van Calster (Bel), Jos Elen jr (Ned), Alain Laeremans (Bel), Pier re Raas (Ned), Corné van Rijen (Ned) en Henk Woltman (Ned), LEIDEN - Ruud de Groot heeft zijn contract bij UVS met een jaar ver lengd. De trainer begint dus vol gend seizoen aan zijn vierdejaar bij de Leidse hoofdklasser. In zijn eer ste jaar bij UVS degradeerde De Groot uit de hoogste amateurklasse om het jaar daarop weer terug te ke ren als kampioen van de eerste klas se. Dit jaar neemt de ploeg een be scheiden plaats in op de ranglijst. Voorheen trainde hij Lugdunum en Wilhelmus. Afdelingsvoetbal vandaag afgelast DEN HAAG (ANP) - De afdelingen Amsterdam, Den Haag en Leiden van de KNVB hebben voor zaterdag alle wedstrijden afgelast. Voor za terdag en zondag gaan alle duels van de afdelingen Dordrecht, Fries land, Gelderland, Gouda, Gronin gen, Rotterdam en Utrecht niet door. Edwin Jongejans springt in Leiden LEIDEN - Schoonspringer Edwin Jongejans geeft woensdag een de monstratie in zwembad De Zijl. De kersverse wereldkampioen ver toont zijn kunsten tussen 15.30 en 16.30 uur, waarna hij ook nog les geeft en handtekeningen uitdeelt. Iedereen kan gratis kennis nemen van de aanwijzingen en mag zijn of haar zwemplunje meebrengen. Springschool Leiden heeft Jonge jans uitgenodigd. Uithof de sterren van de hemel rijdt, kwalificeert zij zich niet automa tisch voor de strijd om de wereldti tel. "Het hangt er vanaf hoe de kern ploeg het er tijdens de EK van af brengt. Presteren alle meisjes daar goed, dan kan ik de grote toernooi en dit seizoen wel vergeten. Ik ben gelukkig nog jong, dus ik denk er niet over om te stoppen. Maar het is jammer dat één slecht toernooi mijn seizoen zo kan beïnvloeden". Operatie Gerard Bakker kon om een andere reden een aanmoedigingsprijs goed gebruiken. De 20-jarige Leidenaar heeft het zwaarste jaar uit zijn nog prille loopbaan achter de rug. Ge plaagd door een blessure zag hij een deel van het seizoen in rook opgaan. Na een zware operatie verliep het herstel voorspoedig. In de gelede ren van Scylla, waar Bakker na een jarenlang dienstverband bij het Ha- zerswoudse Avanti onderdak vond, richt hij zijn blik weer omhoog. Cruijff bestrijdt vanavond Real BARCELONA (ANP) - Tot vanavond, in ieder geval, gaat het Jo- han Cruijff uitstekend in Barcelona. Het succes van zijn elftal, acht punten voorsprong op Real Madrid, heeft hem geen streep veran derd. Vier jeugdige beloften staan in de Stadsgehoorzaal voor het front. Yvonne Flippo (links), Lia van Schie (midden), Robin Sprinkhuizen en Gerard Bakker (rechts), winnaars van een aanmoedigingsprijs, zijn net bekomen van de verrassing. (toto Loek zuydcrduin) "Ik reken mijzelf tot de beste tien tafeltennissers van Nederland", al dus de twee meter lange aanwinst van Scylla. "In de competitie moe ten we een plaats in de play offs kunnen bemachtigen. De absolute top is voor de club nog onbereik baar. Individueel kan ik van iedere Nederlander winnen. Alleen Paul Haldan steekt een beetje boven de rest uit". Robin Sprinkhuizen troeft voor lopig alleen nog maar leeftijdgeno ten af. De 16-jarige zwemmer van De Zijl/LGB zet zijn zinnen dit jaar op finaleplaatsen bij de senioren op zijn favoriete onderdelen, de rug slag en de vrije slag. "Maar ik heb nog even de tijd", vond de Rijns- burgse vwo-leerling. "Zwemmers DEN HAAG (ANP) - De Europese kampioenschappen kunstrijden worden tot nu het meest bein- vloed door de oorlog in het Mid den-Oosten. De Zweedse ploeg werd door de schaatsbond geheel teruggetrokken voor de titel strijd. die van 22 tot 27 januari in Sofia wordt gehouden. De Engelse en Zwitserse deel nemers hebben van hun bonden het advies gekregen thuis te blij ven. Zij mogen nochtans op eigen risico naar de Bulgaarse hoofd stad vertrekken. De Oostenrijkse ploeg werd gisteren gedecimeerd tot één deelnemer: nationaal kampioen Ralph Burghart. Yvon ne Pokorny en Daniel Kappacher besloten af te zien van het toer nooi. De KNSB liet gisteren we ten met de volledige ploeg naar Sofia te gaan. De internationale tennistoer nooien na de Australische Open gaan vooralsnog normaal door. De spelersvakbonden WTA en ATP kwamen dit gisteren in Mel bourne overeen. Volgens Richard Evans, de Europese directeur van de ATP, is voor dit jaar slechts één toernooi in de kritische zone; de Grand Prix van Tel Aviv van 7- 13 oktober. De Internationale Tennis Fede ratie (ITF) heeft in de aanval van Irak op Israël nog geen aanleiding gezien de Daviscup-wedstrijd Frankrijk-Israël (1-3 februari) uit te stellen. Volgens de ITF moeten ook de wedstrijden Malaysia - Saudie Arabie alsmede Singapo- re-Kuwayt in het zelfde weekein de plaats vinden. „Maar we kun nen ons niet indenken, dat de bij de oorlog betrokken landen daad werkelijk zullen spelen. Maandag of dinsdag nemen we een officieel standpunt in", verklaarde ITF- woordvoerder Thomas Hallberg. Marlin Fitzwater, woordvoer der van het Witte Huis, heeft gis teren verklaard dat het sportle ven in de Verenigde Staten on danks de oorlog moet dorgaan. „De toestand in het golfgebied geeft geen aanleiding welke ma nifestatie dan ook te annuleren", aldus Fitzwater. Voor zover ze on derbroken waren, worden de competities in American Foot ball, basketbal en ijshockey her vat. De Superbowl, de finale van het American Football-kam- pioenschap, wordt normaal op 27 januari gespeeld. De wedstrijd zal van-kust-tot-kust rechtstreeks worden uitgezonden op televisie. De reportage zal af en toe worden onderbroken door laatste nieuws van de oorlog. In Marokko zijn komend week einde geen sportwedstrijden. De minister van sport heeft alle wed strijden verboden. kunnen zeker tot hun dertigste mee. Ik train nu al negen keer per week. Ik wil tot de echte top doordrin gen". Trots Voor Yvonne Flippo zou een basis plaats bij Donk een mooi hoogte punt zijn. Immers, de waterpolo- vrouwen spelen zowel nationaal als internationaal op het hoogste ni veau. Dat is voor de 21-jarige Leidse wisselspeelster nog niet elke wed strijd weggelegd. Flippo (voorheen LZ 1886), trots op wat zij tot nu toe heeft bereikt: "Ik val regelmatig in. In Gouda kennen ze me dan ook wel, maar in Leiden tot nu toe nog niet". Behalve de sportprijzen werden tijdens de officiële nieuwjaarsre ceptie van de Leidse Sportfederatie nog andere prijzen uitgereikt. De sportblessurepreventie van het Sport Medisch Adviescentrum Lei derdorp kwam in handen van de Leidse fysiotherapeut Peter Visser. Giel Houtman, de winnaar van vo rig jaar, kreeg een eervolle vermel ding. De Joppensz-prijs van de Drie October Vereeniging ging naar Sint Jozef. In vol ornaat en zingend deed de scoutinggroep haar optreden in de taptoe, waaraan zij de met 1000,- gedoteerde prijs dankte, nog eens dunnetjes over. Gymnastiekvereni ging Victorie legde voor muziek korps Matilo beslag op de tweede plaats. Een eervolle vermelding was er voor de korfballers van Ons Ei land. TIM BROUWER DE KONING Hij rookt nog even veel en graag van anderen. Hij heeft zijn meningen geen graadje bijgesteld en komt er rond voor uit. Hij praat nog met vuur over voetbal en doet dat via de logica dat één plus één twee is en dat elf keer één een elftal moet vor men en dus een eenheid waarin ie der naar zijn mogelijkheden kan spelen. Dat laatste heeft, aan de voor avond van de confrontatie met Real, niets met FC Barcelona te maken, maar alles met het Nederlands elf tal. Cruijff namelijk kan wel op af stand zijn, hij kan niet afstandelijk oordelen, daarvoor is hij te zeer be trokken bij de spelers met wie hij in het veld heeft gestaan, die hy voor een deel heeft opgeleid. „Wanneer Marco van Basten de overwinning op Griekenland aan mij opdraagt, beschouw ik dat als een unieke opmerking, maar ik vind het niet echt belangrijk. Het enige dat telt is dat de ploeg weer te rug is op zijn beginpunt en dat je vooruit kunt." „Wanneer je goede aanvallers hebt, moet je niet verdedigend spe len. Als je kwaliteit in huis hebt, be hoor je er op de best mogelijke ma nier gebruik van te maken. Als er zes of zeven Ajacieden in de ploeg staan, dan moeten die kunnen spe len zoals zij altijd doen. Witschge is op links gewend aan een buitenspe ler voor hem, wanneer je die weg haalt. moet hij denken wat er gebeu ren moet. Je haalt de automatismen weg, de speler gaat dus meer tijd ge bruiken, maar die is er niet aan de top." Aansteker „Mijn filosofie is dat voetbal in we zen heel eenvoudig is en dat je als coach in de eerste plaats moet pro beren er geen moeilijkheden aan toe te voegen. Witschge zonder linksbuiten is precies hetzelfde als sigaretten zonder een aansteker, daar heb je niets aan." Daarom moet Barcelona van avond voor 120.000 toeschouwers van Real Madrid winnen. „Dan staan wij tien punten voor, dat lijkt onoverbrugbaar. Het klinkt onwe zenlijk, maar het is met de oorlog in het midden-Oosten goed dat wij te gen Real spelen. Ieder is zo op die wedstrijd gericht, dat zelfs de be langrijkste zaken naar de achter grond gedrongen worden. Barcelo na wil eerst tien punten voorstaan, dan komt het andere." Van onze redacteur Ad LEIDEN - De hoofdprijs van de 21ste Leidato-sportverkiezing is terecht gekomen bij de club die ook al winnaar werd van de 20ste versie, te weten de Leidse rubgyclub DIOK. Runner-up in deze jaarlijkse prijzenslag werd Jan Siemerink, de Rijnsburgse tennisser die momenteel in Melbourne internationaal naam maakt bij de strijd om de Open Australische titel waar hij op het punt staat om door te dringen tot de laatste zestien. Zijn voormalige (voetbal)club Rijnsburgse Boys eindigde als derde. De Leidato-sportprijs is volwas sen. Gisteren reikte Leidato- voorzitter Jan van der Klugt na melijk voor de 21ste maal de Zil veren Sleutels uit en traditie kan het jaarlijkse evenement intus sen dus niet worden ontzegd. In 1970 won de krachtsportvereni ging De Spartaan de eerste Sleu tels, gisteren schaarden de krachtpatsers van DIOK zich bij de twee personen (schaker John van der Wiel en atleèt Han Kul- ker) die de prijs driemaal won nen. De balans tussen club- en individuele winnaars is overi gens bijna in evenwicht. Elf maal won een vereniging, twaalf keer een persoon. In twee geval len (1975 en 1976) werd de eerste plaats gedeeld. Kulker en DIOK wonnen de Sleutels in opeen volgende jaren. Waarbij de man van De Bataven nog altijd re cordhouder is en blijft, want hij zegevierde zelfs drie keer ach tereen. Het rijtje tot nu toe. 1970 De Spartaan gewichtheffen 1971 Swift wielrennen 1972 De Zijl/LGB zwem&polo 1973 Asopos roeien 1974 Nora Bakker tafeltennis 1975 AV Holland atletiek Louk Sanders 1976 Swift wielrennen Herman Filippo gewichtheffen 1977 Nico Schroten atletiek 1978 Parker Leiden basketbal 1979 John v d Wiel schaken 1980 S. de Kruyff tafeltennis 1981 DIOK rugby 1982 John v.d Wiel schaken 1983 De Zyl/LGB zwem&polo 1984 John v.d Wiel schaken 1985 Han Kulker atletiek 1988 Han Kulker atletiek 1987 Han Kulker atletiek 1988 Ronald Florijn roeien 1989 DIOK rugby 1990 DIOK rugby De vierde prijs werd gedeeld door de nationale kampioene tafeltennis Mitjam Hooman-Kloppenburg van Scylla en biljarter Rob Scholtes. Laatstgenoemde legde beslag op de Nederlandse titel kunststoten. Op de zesde plaats eindigde zwemmer Antoine van Weerde, evenals Schol tes afkomstig uit Voorschoten en Nederlands kampioen op de 200 meter rugslag. DIOK mocht de Zilveren Sleutels nog een jaartje in zijn prijzenkast bewaren vanwege het feit dat de ploeg niet alleen - en net als vorig jaar - kampioen van Nederland werd, maar bovendien beslag legde op de nationale beker. "De presta tiecurve vertoont nog altijd een stij gende lijn", zo las voormalig wet houder van sportzaken Dick Tesse- laar voor uit het juryrapport. Dat DIOK met zijn jaarlijkse toernooi ook internationaal aan de weg tim mert en daarbij een voorbeeld heeft gesteld dat in Europa momenteel op brede schaal navolging vindt, telde ook mee in de beoordeling. Eerste plaats Op de ranglijst 'aller tijden' van de winnaars klom DIOK naar de ge deelde eerste plaats. De club won de Sleutels driemaal, in 1981, 1989 en 1990. Dat deden eerder al de scha ker John van der Wiel en de atleet Han Kulker. De laatste is in die zin recordhouder omdat hij dat huza renstukje driemaal achtereen uit haalde. "Een erkenning voor de rugby- sport in het algemeen en voor DIOK in het bijzonder", was de reactie van DIOK-aanvoerder Eric Jan Berend- sen die met acht clubmaten tevens de ruggegraat vormt van de natio nale ploeg. Traditiegetrouw was de halve vereniging weer aanwezig bij de uitreiking die ditmaal niet in een kantine, maar in de foyer van de Stadsgehoorzaal plaatsvond. Behal ve de Sleutels mocht de club uit De Morsch ook een bedrag van duizend gulden in ontvangst nemen van Lei dato-voorzitter Jan van der Klugt. Melbourne Jan Siemerink kon zijn achthon derd gulden voor de tweede prijs ui teraard niet persoonlijk afhalen daar hij vandaag aan de andere kant van de wereld in Melbourne in actie komt tegen landgenoot Mark Koe vermans voor een plaatsje in de achtste finale van het prestigieuze Grand Slam toernooi. Van de zes prijswinnaars is Siemerink overi gens de enige die niet de nationale titel wist te veroveren in zijn disci pline, het tennis. Hij haalde overi gens wèl de finale waarin hij werd verslagen door Paul Haarhuis. Zijn razendsnelle beklimming van de in ternationale tennisladder (van de 470ste naar de 140ste plaats) onder meer dankzij halve finaleplaatsen in het GP-toernooi van Singapore en het challenger-toernooi in Fin land vond de jury evenwel een tweede stek alleszins te rechtvaar digen. Nog niet eerder in de geschiede nis van de Leidato-sportprijs ein digde een voetbalclub zo hoog als ditmaal Rijnsburgse Boys. De ploeg werd in 1990 dan ook algemeen za terdagkampioen van Nederland. Het bloemendorp, dat valt binnen het door de Leidato afgebakende 'werkterrein' van de onafhankelijke jury - dit jaar bestaande uit Dick Tesselaar, Lodewijk Kallenberg en Ad van Kaam - deed met Siemerink, RB en (bij de beloftes) Petra Grim bergen een aardige duit in het zakje. De clubkas van RB werd zeshon derd gulden rijker. Delen Mirjam Hooman en Rob Scholtes deelden de vierde prijs. De tafelten nisspeelster uit Leiderdorp behaal de de nationale titel m het enkelspel en het mixed-dubbel, met Bettine Vriesekoop een derde plaats op het EK in het dubbelspel en een fraaie vierde plaats op de Top Twaalf, het jaarlijkse onderonsje voor de beste speelsters van Europa. Voorschote naar Rob Scholtes werd in '90 Ne derlands kampioen kunststoten, de even moeilijke als spectaculaire dis cipline van het biljarten, en als de butant meteen maar derde op het EK. Beiden ontvingen vijfhonderd gulden. Dat het geven van aanmoedi gingsprijzen zin heeft, bewees An- toine van Weerde. In 1989 nog her kend als talent, een jaar later al er- Een contract voor twee extra ja ren Barcelona heeft Johan Cruijff niet verder van het Nederlands voetbal gebracht, vrijwel zeker wel verder van de post van bondscoach, zo hij die baan al zou begeren. Dat verlangen is zeer betrekkelijk. „Ik ben nog te jong voor een baan waar in je zo af en toe eens iets concreets van je werk kunt laten zien. Die toernooien zijn leuk, wereld- en Eu ropees kampioenschap, maar de tijd daartussen is niets voor mij." Manager „Bij Barcelona heb ik iets afge dwongen en ik heb de gedachte van een manager naar voren gebracht, mogelijk dat wij er na dit seizoen over praten. Het zal gemakkelijker gaan, wanneer wij kampioen zijn. Hervormen doe je beetje bij beetje." „Dit is net zo'n club als Ajax. al leen iets groter. In alle opzichten. De begroting loopt tegen de hon derd miljoen gulden, iets meer dan de helft daarvan gaat naar de voet balafdeling, maar die zorgt wel voor 85 procent van de inkomsten. De duurste speler van Barcelona is geen voetballer, maar de basketbal ler Montero, maar hij speelt maar voor 5000 mensen. Voetbal levert dus op. de andere sporten kosten." „Er zijn veel belangen en menin gen. dus ook veel tegenstellingen, er zijn bestuursleden met veel pres tige. Dat weegt niet zwaar als het goed gaat, wel als het minder loopt. Je moet er rekening mee houden dat Spargaarden emotionele men sen zijn. Er is geen gulden midden weg. Goed is snel geweldig, iets minder is onontkoombaar slecht En als het niet goed gaat, zullen meer mensen zich ermee bemoeien, nog veel meer dan bij welke Neder landse clubs ook en dan blykt hoe veel invloed er van buiten inwerkt en de onrust groeit alleen maar." „Wat ik kan doen, is proberen rust te brengen. In de groep hadden wij vorig jaar, naar mijn mening, twee moeilijke mensen. Die moeten dan weg. Dat is gebeurd. Barcelona nam voor het seizoen afscheid van de in ternationals Roberto (naar Valen cia) en Milla (naar Real Madrid). Ik beschouw rust als een eerste voor waarde. Barcelona als club heeft het al moeilijk genoeg. In naam en uit straling zijn wij een topploeg, die zich met de grootsten kan meten, in resultaten niet." „Ik heb erg veel te zeggen, maar niet alles is mogelijk. Toen Koeman geblesseerd raakte, heb ik mij sterk gemaakt voor Molby. Omdat het een vergelijkbaar type speler is en omdat hij ook op het middenveld gebruikt kan worden. Je moet op zo'n moment iets ondernemen. Wanneer je niets doet, krijg je pro blemen omdat er niets gebeurd is. In dit geval echter stelde iedereen zich tegen hem op en je hebt geen honderd procent instemming no dig, maar natuurlijk wel een beetje." Barcelona heeft zijn beperkingen. Ook financieel, hoewel dat met een dergelijke begroting onwaarschijn lijk lijkt. „Wij moeten heel lang overwegen of wij een speler van het niveau en de prijs van Koeman kun nen aantrekken. Een miljoen gul den is ook in Barcelona een miljoen gulden en dat kun je maar één keer uitgeven." Miljoenenzaak Desondanks speelt Barcelona nog altijd zonder shirtreclame en dat is toch een miljoenenzaak. „Dat is ook Catalonie. Het is de trots van het heilige shirt, het heeft ook te maken met zelfstandigheid, met koppig heid zo men wil. Misschien is dat ook de reden dat wij in dit land niet goed vallen. Je ziet het zelfs in spel situaties. Barcelona krijgt nooit het voordeel van de twijfel. Wy voetbal len meer dan welke club ook op de helft van de tegenstander, wy heb ben in het hele seizoen één straf schop gehad. Mijn gezonde ver stand zegt dat zoiets niet kan." KERKRADE (ANP) - Mario Been heeft zijn nieuwe werkgever zijn eerste dienst bewezen. De Rotter dammer bezorgde Roda JC gisteren met zyn eerste competitietreffer twee punten in het thuisduel tegen Willem II (1-0). Been deed dat met een ordinaire inlegger, nadat de bal na een lange trap van Broeders over doelman Roland Jansen was gestuit en richting het lege doel rolde. De van Pisa overgenomen mid- De rugbyers van DIOK net uit de stomerij op de trappen van de Stadsge- denvelder hield zich aardig staande hoorzaal. Opnieuw viel de hoofdprijs van de Leidato-sportverkiezingen op ^et harde terrein. Hy demon hen ten deel. t-««k Zuyderdui*) streerde geregeld zyn technische kwaliteiten, die zyn ploeggenoten kend als 'volwaardig' prijswinnaar, rugslag loste LZ-zwemmer Van duidelyk misten. Willem II miste Met zijn nationale titel op de 200 Weerde een belofte in. Martin van Geel. Amerikaanse basketballers blijven achter in Griekenland SALONIKI (AFP) - Twee Ameri kaanse basketballers van de Is raëlische landskampioen Macca- bi Tel Aviv hebben hun ploegge noten gisteren Saloniki uitge wuifd. Ed Horton en Donald Royal besloten in verband met de oorlogssituatie in Israel niet met de ploeg terug te reizen. „De situatie in Israel is gevaar lijk. We vrezen voor ons leven", liet het tweetal weten. Ze hebben hun advocaten geraadpleegd of ze verplicht zyn volgende week met hun ploeg in Duitsland tegen Leverkusen te spelen. Maccabi Tel Aviv speelde don derdag in het Europa Cup-toer nooi derlandskampioenen tegen de Griekse ploeg Aris Saloniki. De autoriteiten zetten bij de wed strijd 800 agenten in om de veilig heid van de spelers te garanderen. •De Deense handbalkampioen (vrouwen) GOG Gudme heeft zich afgemeld voor de Europa Cup-return tegen Rotselmasj in Rostov (Sov). De Denen geven als reden voor de afzegging de toe stand in de Baltische staten en de golfoorlog op. „Onze speelsters waren zeer nerveus bij de gedachte dat ze naar het buitenland moesten ver trekken onder de huidige onrusti ge toestand in de wereld Het heeft geen zin met een angstige ploeg naar de Sovjetunie te gaan." aldus de woordvoerder van de club Pre ben Rasummen

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21