Dales wil kappen in aantal ambtenaren Taalproblemen komen vaker voor GEDULD Pak wachtlijst aan om wao en Ziektewet te ontlasten' Meerjarenafspraak farmaceutische hulp SP eist uitleg over band AYR en afvalverwerker VRIJDAG 18 JANUARI 1991 PAGINA 3 Complete vacaturestop wordt afgewezen DEN HAAG (ANP/GPD) Minister Dales (binnenlandse zaken) overweegt nog dit jaar een 'vacaturekorting' op de ministeries in Den Haag door te voeren. Van de 11 a 12.000 va catures die per jaar ontstaan bij de overheid, wil ze er 3.000 niet vervullen. Een complete vacaturestop wijst Dales af. De ambtenarenbond AbvaKabo is fel tegen het plan. TILBURG (ANP) - Jeugdcriminali teit mag niet in verband worden ge bracht met werkloosheid onder de jongeren. Prof. dr. P. Ester zei dat vandaag in zijn rede "Sociologie als ambacht", waarmee hij het ambt van gewoon hoogleraar in de Alge mene en Theoretische Sociologie aan de Katholieke Universiteit Bra bant in Tilburg aanvaardde. In vele publieke beschouwingen en tussen mensen onderling wordt vaak een relatie gelegd tussen jeugdwerkloosheid, sociale onge lijkheid en stijgende criminaliteit onder de jongeren. De criminaliteit zou het gevolg zijn vjfn de toegeno men werkloosheid en van de sociale ongelijkheid onder jongeren. De Tilburgse hoogleraar vindt dit soort uitspraken erg dubieus. Aan getoond is dat de jeugdcriminaliteit J eugdcriminaliteit niet in verband met werkloosheid Hoewel met flinke vertraging als ge volg van de Golfoorlog, praat het kabinet op dit moment over een reeks van bezuinigingsvoorstellen in het kader van de tussenbalans. Dales heeft daarbij het voorstel meer geld kan gaan kosten dan dat die oplevert. De ambtenarenbonden zijn zaken, omdat zij zich duidelijk op kwaad op Dales. Zij wijzen erop dat u„* Sociale Zaken be- ze de afgelopen weken elke keer via staats- kranten en tv moesten horen welke jongeren toesloeg. Bovendien steeg de criminaliteit onder alle maat schappelijke groepen binnen de jongerenpopulatie. Daarnaast nam de jeugdcriminaliteit toe in een pe riode dat de sociale ongelijkheid over het algemeen juist is vermin derd. Professor Ester komt dan ook tot de conclusie dat jeugdwerkloos heid en sociale ongelijkheid geen adequate en afdoende verklaring vormen voor de stijgende jeugdcri minaliteit. Bovendien verliest men reeds een stijgende fijn vertoonde volgens hem uit het oog dat. anders voordat de werkloosheid onder de dan de discussies daarover doen "tante Truus" aan het warme haard vuur te koesteren dan zich actief ïr te zetten voor het verkrijgen var een betaalde baan. Onderzoek heeft echter uitgewe i dat werklozen de laatste jaren dfe na de eerste s daan om de 'vacaturekorting' bij de secretaris Ter Veld (sociale zaken) bezuinigingsplanm hebben echter nog niet gereageerd op Dales' suggesties. De voorstellen voor reorganisatie informeel van de uitvoeringsorganisatie van den haar gericht op het de sociale zekerheid (één loket w rc verkleinen van het abe uitkeringen) zijn overigens niet toen*bekend werd dat Dales nieuw. Vorig jaar al werden uitge werkte voorstellen daartoe verheid door te voeren. Dit jaar le vert dat zo'n 150 miljoen gulden op. Maar daar blijft het niet bij. Volgens Dales zou de "grote efficiency", de operatie die stroomlijnen ambtelijk apparaat, volgend jaar met kracht voortgezet moeten de minister het uitbroeden is. Tijdens een dinsdag met de minister gehouden erleg hebben de bon- informatie gevraagd. Het gesprek was amper afgelopen, de keurings- ke overheidstaken het kabinet artsen en de arbeidsdeskundigen denkt af te stoten. Daarvoor zal de GMD (Gemeenschappelijke overleg gevoerd moeten worden met de ambtenarencentrales. En moeten gaan welke taken de overheid denkt welk sociaal be- or het overheids personeel heeft, zo stelt de bond. Medische Dienst) bij de diverse be drijfsverenigingen stuit op bezwa- dan zal het niet ren van een meerderheid Tweede Kamer. Het CDA vreest dat af te stoten, de reorganisatie van de uitvoering leid het kabinet van de sociale zekerheid wel den. Werd aanvankelijk nog gespro- wacht. Aan de andere kant zijn de bo meent dat pas in april besluiten ken over een opbrengst van 300 mil- plannen sterk omstreden. Vooral kunnen worden genomen over wel- joen per jaar. Dales wil nu verder het onderbrengen gaan, tot een bedrag van 600 miljoen gulden. Behalve verkleining van de mi nisteries, wil Dales bundeling van bestuurstaken van lagere overhe den, een bezuiniging op de budget ten van de lagere overheden en sa menvoeging van bestaande subsi diestromen. Een aanzienlijk bedrag (een mil jard) is volgens de minister van bin nenlandse zaken te halen in de uit voering van de sociale zekerheid, bij de uitvoerders van de sociale re gelingen. Eén van de ideeén die ze op tafel legt, is het rechtsteeks netto uitbetalen van uitkeringen en sub sidies. Het schrappen van de belas ting- en premieheffing op de uitke ringen zou veel werk en ambtena ren schelen. De overheid niet tussen moeten zitten, de frau debestrijding wordt makkelijkt. NIJMEGEN (ANP) - De Nationale Raad voor de Volksgezondheid daar (NRV) wil zo snel mogelijk Verlaging van wao-mtkering voor PvdA taboe Verder zullen wachtlijst meestal hun werk verzui men wat daar weer tot veel extra uitkeringen voor Ziektewet en ar beidsongeschiktheid leidt. Als ze langer dan een jaar moeten wachten is de kans reëel dat ze in de wao te recht komen en mogelijk hun baan verliezen, aldus Hendriks. vv. derzoek naar de effecten door verge- groeiende wachtlijsten in de ge zondheidszorg. Zeker nu de discus sie over het aantal arbeidsonge schikten in steeds heviger mate wordt gevoerd, zouden de persoon lijke, maatschappelijken en finan ciële gevolgen van de wachtlijsten moeten worden bekeken. Voorzitter J. Hendriks van de Na tionale Raad voor de Volksgezond heid zei dit vanmiddag bij de ope ning van een noodgebouw van de DEN HAAG (ANP) - Met de Part.j M2"e£skliniek Nijmegen, ™rver^negdva1detl-udkennn revalidatiegeneeskunde. De klimek gen of aa|a|ing van de structuur eeërt het PvdA-lSmeriid ÈhMiddël UTRECHT (ANP) Het aantal AMSTERDAM - Een Nederlandse zendamateur zat gisteren bij zijn apparatuur en volgde zo de radio-commum- catie tussen militaire vliegtuigen en grondstations. De militaire communicatie in de Golf is volgens de amateurs prima op een tiental korte-golffrequenties te volgen. foto anp> Stuurgroep: onderwijs schiet te kort vermoeden. de geregistreerde jeugdcriminaliteit sinds het begin van de jaren tachtig een dalende trend vertoont. Als er over werkloosheid wordt gepraat, doet men volgens de s loog doorlopend uitspraken die aantoonbaar onjuist zijn. Er wordt vaak beweerd dat werklozen er de voorkeur aan geven zich liever bij waar iedereen bij het uitbreken van de vijandelijkheden tussen de geallieerden en Irak bang voor was. is vannacht ge beurd Saddam Hussein heeft een raket- aanval gepleegd op burgerdoelen in Is rael. Daarmee heeft hij twee gevoelens die na de eerste serie bombardementen juist intensiever zijn gaan zoeken van (je geallieerden de boventoon voer- naar werk. In toenemende mate zijn {jenjraj< aj|e slagkracht had verloren ze bereid voor nieuw werk offers te en |Sraèl buiten het conflict kon worden brengen Er is sprake van een gro- gehouden - meteen naar het rijk der fa- tere werkwilligheid. Slechts een belen verwezen kleine fractie van de werklozen Qe situatie die nu is ontstaan, vraagt heeft in doen en denken afscheid uiterste van het geduld van Israël en genomen van het willen verrichten be geallieerde strijdkrachten in het ge- van betaalde arbeid", aldus profes- b,e(j Israel mag zich met laten verleiden sor Ester. om daadwerkelijk te gaan meedoen aan een oorlog waarvan de geallieerden, on der aanvoering van de Verenigde Staten steeds hebben gezegd dat Israel er mets mee heeft te maken. Het buiten schot blijven van Israël was belangrijk, omdat Syrië en Egypte als deelnemers aan de geallieerde strijd krachten bij het tegendeel de neiging zouden krijgen zich in het conflict neu traal op te stellen of zich zelfs tegen de westerse poot van de strijdkrachten zou den kunnen keren Dan zou Saddam voor elkaar hebben gekregen wat hij steeds heeft willen bereiken een al lesomvattend conflict in het Midden-Oos ten. Israël moet onder deze omstandighe den een dergelijke ontwikkeling trachten te voorkomen hoe moeilijk en gezien het verleden bijna onmenselijk dat ook voor dit land is. De Verenigde Staten hebben Israël, ook namens de andere geallieer den. laten weten dat de aanval van Sad dam op de bewoonde gebieden in Israël zou worden gewroken De effectiviteit van deze operatie moet Israël voldoende vertrouwen geven om nog even de adem in te houden. Maar tegelijk zullen de geallieerde strijdkrachten moeten voorkomen dat een dergelijk gebaar richting Israël een al te grote streep zet door het tot nu toe ge kozen tactische concept. De neiging zou kunnen ontstaan om nu maar meteen 'de zaak plat te gooien' Dat zou een onaan vaardbare escalatie betekenen van de vijandelijkheden De eerste twee dagen van de oorlog hebben een paar wijsheden nogmaals onderstreept vaar met te veel blind op eenzijdige oorlogsinformatie. voorkom ongefundeerde euforie en onderschat de veerkracht van de fanatieke Saddam Hussein nooit Het doel van de operatie moet helder blijven Kuwayt moet wor den bevrijd. het blad OR Informatie van deze week. De sociale partners zouden van daag in de Sociaal-Economische Raad (SER) hun advies gevallen opgelopen tot 1.300 patiënten. Mensen die een in gewikkelde operatie nodig hebben moeten meer dan een jaar wachten. met lees- en schrijfproblemen in ons land, nu ongeveer een mil joen, blijft stijgen. De Stuurgroep Internationaal Jaar van de Alfabeti- Hendriks zei dat wachtlijsten niet sering 1990 betwijfelt sterk of dat ciaal-economische beleid op mid- alleen tot gevolg hebben dat patiën- binnen tien jaar kan worden opge- dellange termijn vaststellen, met langer pijn, ongemak, invalidi- lost. Dit was wel het uitgangspunt kan ook zijn dat ze langer zorg i"të verpleging nodig hebben, thuis, of door opname in een verzorgings- of arbeidsongeschiktheid verpleeghuis. De wachtlijsten erbij het kabi- J®1* net op wordt aangedrongen nieuwe spoed-adviesaanvrage dienen voor aanscherping beleid terug te dringen. Daarin wordt gesproken over zo wel versnelling van maatregelen die al op de rails staan als om aanscher ping. Middel bepleit daarbij aan te sluiten bij de Arbeidsomstandighe denwet, die werknemers en werk gevers binnen het bedrijf een grote re verantwoordelijkheid toekent bij het op peil houden en brengen van arbeidsomstandigheden en sociaal beleid. angst moeten verduren. Het bij de instelling van de Stuurgroep. woonachtigen. Het basis- en voort gezet onderwijs schiet tekort. Het levert volgens de Stuurgroep nog steeds teveel mensen af die op school onvoldoende taalvaardig heid hebben opgebouwd. Het onderwijs zou zich volgens de Stuurgroep eens moeten verdiepen i de vraag of het zich niet i Verder komen er ieder jaar, in het dertig regionale activiteiten en pro kader van gezinshereniging of als jecten gesubsidieerd, vluchteling, volwassenen naar Ne- Staatssecretaris Wallage van on- derland die onze taal nog moeten derwijs onderschrijft de aanbeve- gaan leren. Ten slotte zullen de lingen van de stuurgroep. Daarvi oorzaken daardoor elders in de ge- oorzaken Dat maakte de Stuurgroep giste- moeten richten op leerlingen uit s tisering. Er zijn zeker drie duidelijk door niet achterop raken en moeten open grenzen van de EEG ciaal-economische den in Midden- hoogstwaarschijnlijk het met 20 pro- imstandighe- cent verhogen van het budget voor Oost-Europa basiseducatie tot 160 miljoen gul- 1994. Met die verhoging zondheidszorg weer kosten. i Nederlanders e de taalproblemen 1 haar slotbeschouwing. De Stuur groep vindt verder dat de mogelijk heid van een verplichting nieuwkomers i Kappen met actie Houtanatoom B. ter Welle van de Universiteit van Utrecht zou het liefst zien dat er gekapt wordt met de Novib-actie 'Kappen met Kap pen'. Deze actie zou geen bijdrage leveren aan het behoud van tropi sche regenwouden maar juist een gevaar zijn, stelt ter Welle in het bio- logenblad Biovisie. Wanneer het doel van de actie bereikt wordt, stoppen met kopen van hardhout in Nederland, zouden handelaren hun waar goedkoper verkopen aan an dere landen, redeneert de bioloog. AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International en sociaal geograaf A. Ramdas mogen doorgaan met het publiceren van artikelen over de werkwijze van de Adviescom missie voor Vreemdelingen (ACV). Dat heeft de president van de Amsterdamse rechtbank, Mr. B. Asscher, gisteren bepaald in een kort geding dat de Neder landse Staat had aangespannen tegen Amnesty en Ramdas. De Staat wilde met het kort ge ding de publikatie tegenhouden van een artikel, dat zal verschij nen in een bundel van Amnesty. Het artikel zou namelijk vertrou- Staat verliest kort geding tegen Amnesty welijke gegevens bevatten over vreemdelingen die Ramdas in het kader van een onderzoek heeft verkregen tijdens zittingen van de ACV. Deze commissie brengt, na asielzoekers te hebben ge hoord, advies uit aan de staatsse cretaris van justitie over het al dan niet honoreren van het asiel verzoek van de betrokken vreem deling. Volgens de Staat overtrad Ramdas de geheimhoudingsver klaring die hij vooraf had onder tekend om de zittingen bij te wo nen. De rechter is het echter daar niet mee eens. Het doel van we tenschappelijk onderzoek -via het bijwonen van op zichzelf ge heim overleg- moet zijn het obser veren, oordelen en "op verant woorde wijze verslag doen", al dus de rechter. derlands te leren bekeken moet worden. Nederland zal de handen inéén moeten slaan om het probleem aan te pakken. Niet alleen in het onder dat al 11.000 mensen) weg te werken. Ook de arbeidsvoorziening zal flink moeten bijdragen aan deze land om Ne- opleidingen om te bevorderen dat Miliencrunineel DEN HAAG (ANP) - Een kwart van het leidinggevend personeel bij 116 bedrijven die worden verdacht van illegale transporten is ook betrok ken geweest bij andere vormen van criminaliteit. Dat blijkt uit een gis teren gepubliceerd onderzoek van de Centrale Recherche Informatie dienst (CRI) en het ministerie van milieubeheer. Bij het leidinggevend personeel van de verdachte afvalbe drijven - directeuren, bedrijfslei ders. bestuurders, procuratiehou ders en commissarissen - gaat het in totaal om wijs, r ook in het arbeidsproces beidsmarkt melden. Voor oudere door de openbare bibliotheken zal aan de alfabetisering worden ge werkt, aldus de Stuurgroep. Verder zullen voorlichting aan en bewustwording van de Nederland se bevolking gecontinueerd en ge ïntensiveerd moeten worden. In het Alfabetiseringsjaar zette de -nu op geheven- Stuurgroep al diverse ac tiviteiten op de rails: er werden een voorlichtingscampagne voor het grote publiek gestart, een informa tiepakket ontwikkeld en meer dan allochtone taalvaardigheid echter wel belang rijk voor hun "sociale redzaam heid", aldus Wallage. ANC-leider uit Nederland vast in Zuid-Afrika Kosten politie-inzet RIJSWIJK (ANP) - Op het ministe rie van welzijn, volksgezondheid en cultuur is gisteren een "meerjaren afspraak" farmaceutische hulp ge tekend. Vertegenwoordigers van de organisaties van apothekers (KN- MP), huisartsen (LHV), specialisten (LSV), ziekenfondsen (VNZ) en ambtenarenverzekeringen (KPZ) hebben er hun handtekening onder gezet. Daarmee beloven ze ook me dewerking aan het Geneesmidde lenvergoedingssysteem (GVS) dat r.,iooiM u jj x .1 staatssecretaris Simons (volksge- hefst 1126 kilo harddrugs tussen de ZOndheid) op 1 april wil Harddrugs De hoeveelheid hardrugs, die de douane op Schiphol in beslag heeft genomen, is vorig jaar fors geste gen. Ging het in 1989 om 550 kilo, i ontdekten douaniers bagage. Er is ook een record aantal levende dieren onderschept, 4106 vorig jaar tegen 23 in 1989. Onderdeel van de meerjarenaf spraak, die een looptijd heeft tot 1 januari 1994, is een aparte overeen komst tussen Simons en de KNMP. Beide overeenkomsten gaan er van uit dat de apothekers voortaan han delskortingen en bonussen bij de nkoop van geneesmiddelen weer AHOB's voor AKI's Minister Maij-Weggen wil 20( spoorwegovergangen beter beveili gen Op deze spoorwegovergangen „iTmogën''hÓudra* moeten de automatische knippe- lichtinstallaties (AKI's) worden ver- Daar zal wel rekening mee wor- vangen door de tweë maal zo veilige den gehouden bij de totale vergoe - vegbomen dinS voor de apothekers die nog r AMSTERDAM (ANP) - De verte genwoordiger van het African Na tional Congres in Nederland. Ku mar Sanjay, is afgelopen woensdag in het Zuidafrikaanse Durban gear resteerd. Het Komitee Zuidelijk Afrika maakte dit donderdag be- DEN HAAG (ANP) - De directe kos- kend. Sanjay zou zijn opgepakt om- ten van de politie-inzet bij wedstrij- dat zijn 'indemnity' - onschendbaar den in het betaald voetbal bedroe- heid - niet in orde is. gen vorig seizoen 11,2 miljoen gul- Sanjay leidde het in Amsterdam den. Het Centraal Informatiepunt gevestigde ANC-kantoor sinds de Voetbalvandalisme heeft dat bere- opening in 1989. Voorheen maakte kend. De omvang van de inzet in het hij deel uit van de militaire tak van seizoen 1989-1990 was nagegenoeg het ANC. Voor zijn activiteiten gelijk aan die van twee seizoenen heeft hij een straf van tien jaar uit- daarvoor. Minister Dales (binnen- gezeten. In december keerde San- landse zaken) heeft dat gezegd. De jay terug naar Zuid-Afrika om een minister vindt niet, zoals wel wordt ANC-conferentie bij te wo gegevensverstrekking. WVC zal beweerd, dat clubs de afspraak aan Het ministerie van buitenlandse maximaal 400.000 gulden per jaar hun laars lappen dat aan supporters zaken heeft de ambassade in Preto- om nadere gegevens gevraagd ?r de toedracht van de arrestatie Sanjay. automatische halve (AHOB's). Ieder jaar worden straks de twintig gevaarlijkste spoorweg overgangen aangepakt. Bij over gangen met AKI's gebeuren er jaar lijks zo'n 72 ongevallen. Lijstduwster Bij de Provinciale Statenverkiezin prijs boven deze limiet moeten hebben zich wat dit laatste betreft tariev bijdragen aan een projekt dat infor matie moet opleveren over de totale verstrekking van geneesmiddelen door de apotheken. Problemen Een woordvoerder van het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg (COTG) voorzag gisteren nogal wat problemen bij het vaststellen van nieuwe apothekerstarieven. Veel zal afhangen van de concrete uit werking, zei hij. Maar volgens hem zal er toch een aantal technische en juridische hobbels moeten worden genom willen de afspraken "uitvoerbaar houdbaar" zijn in het kader Wet (WTG). Dat betreft "witten" van kortingen en bonus sen en de correcties die daarmee moeten worden aange bracht in het inkomensdeel de uitreizende club zogeheten combi-kaarten ter beschikking ge steld dienen te worden. vROTTERDAM (GPD) Volgens wordenJgenomen De Socialistiese Partij (SP) had de het verschil zelf bijpas: gen in maart zal de auteur Annie met de bonussen landelijke overeenkomst met de ziekenfondsen moet worden vastgelegd. Het overleg daarover is nog gaande. Met welk bedrag de apothekers- tarieven omlaag moeten staat nog dat het GVS op den duur zal leiden niet vast. De Economische Contro- tot het verdwijnen van bonussen er ledienst ging er indertijd van uit dat kortingen als structureel verschijn Groothandel Simons en de KNMP uitgesproken voor een vast bedrag (abonnementshonorarium) per ver zekerde plus een vergoeding per re cept. Een belangrijk punt is het lande lijk, regionaal en plaatselijk farma- cotherapeutisch overleg tussen art- Afvalverwerking Rijnmond (AVR) kunnen weten dat haar handels- Tarieven Gezondheidszorg partner Brabant Metals zich bezig "jM het hield met dubieuze praktijken. In lU8_ een brief aan de gemeente Rotter- 'èrband dam schrijft de partij uiterst ver- ge. baasd te zijn over de samenwerking de tussen de AVR en het bedrijf uit erheid kan namelijk Boxtel. Maandag werd de directeur Brabant Metals gearresteerd op verdenking van illegale export van chemisch afval naar Belgie en particuliere verzekeraars, heeft" dé Frankrijk. Ook hield de politie toen de WTG geen inkomenspolitiek Het KLOZ, de organisatie 1 het M.G. Schmidt optreden als 'lijst duwster' van Groen Links. Schmidt bezet de 29e plaats op de kieslijst. Groen Links zet Wel vaker auteurs op de lijst. Zo had de onlangs over leden schrijfster Renate Rubinstein zich in Amsterdam tijdens de vorige gemeenteraadsverkiezingen ver kiesbaar gesteld. moeë^vofden^oórkoméTdat apo- gênT Dat"zijn groothandeltjes die middelen. Ook de verzekeraars zul- gehouden met de bonussenen kor- kortingen 100 sel. Daardoor* kan ook de "rugzak- gemoeid. Ook groothandel" worden teruggedron- gelijk voorschrij meerjarenafspraak niet getekend. Dat komt volgens een woordvoer der vooral doordat de KNMP een apothekers. Daarbij gaat het blokkade heeft opgeworpen voor goed en zo goedkoop mo- individuele overeenkomsten met genees- apothekers waarin rekening wordt i manager de AVR thekers die weinig aan bonussen en sommige apothekers hebben opge- kortingen doen onevenredig zwaar richt om handelsmarges in eigen door een algemene tariefsverlaging zak te kunnen steken, worden getroffen. De meerjarenovereenkomst om- Na invoering van het GVS krijgen vat verder tal van afspraken over de ziekenfondsverzekerden genees- kostenbeheersing, de voorschrijf- middelen alleen tot een bepaald be- vrijheid van de artsen en de tarie- drag vergoed. Voor medicijnen met len daar bij betrokken worden. In de overeenkomst staat ook dat artsen, apothekers en ziekenfond- tingen. Het KLOZ vindt dat in strijd met het toekomstige stelsel van ziekte- geneesmiddelenvoorziening" i adequate kostenverzekeringen. Er is nog wel verleg gaande tussen tussen Remi Poppe van het milieuteam van de SP eist in de brief een verant woording van wethouder J. Hoog- endoorn (bedrijven) - tevens presi dent-directeur van de AVR - over de handelsbanden tussen de AVR en Brabant Metals. De directeur van dit laatste bedrijf zou in Belgie al ja- bekend staan als een malafide In een eerste reactie liet wethou der Hoogendoorn gisteren weten dat hij niet wenst te reageren, zo lang de zaak onder de rechter is. Vooralsnog legt hij de arrestatie van de AVR-topman uit als een éen- mansactie. De AVR zou daarom geen blaam treffen, meent de wet houder. Volgens de SP heeft de AVR niets geleerd van haar geschiedenis. Eind jaren '70 werkte de regionale aft-al verwerker samen het bedrijf EMK, een telg van de 'afvalmafia' die. meent de SP, op soortgelijk ver dachte wijze opereerde als Brabant Metals. Zelfs in de zaak Kemp heeft de AVR volgens de SP een beden kelijke rol gespeeld. Wethouder Hoogendoorn heeft, zo meent Poppe, een ernstige fout gemaakt door in zee te gaan met het Brabant Metals. De Rotterdamse reinigingsdienst Roteb besloot na melijk al in 1987 de banden met het bedrijf te verbreken nadat der te brengen in de toekomstige keraars en apothekers "We probe- Apothekers en ziekenfondsen afvalmakelaar, die nauwe contacten ontdekt dat Brabant Metals illegaal onderhoudt met Etienne van de afval naar Belgie afvoerde. Hoogen- Voorde. 'Belgisch grootste milieu- doorn had daar van op de hoogte crimineel'. moeten zijn, meent de SP.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3