'Soms vraagje je af: wat doe ik hier nog' Weerstand tegen organisatie van welzijnswerk VRIJDAG 18 JANUARI 1991 Van onze redacteur Janet van Dijk LEIDEN - Iemand die de zaak eigenlijk vanaf een afstandje bekijkt, gaat het verst in zijn uitspraak. "Het is een bende", zegt hij over de situatie in de Leidse club- en buurthuizen. "Ze lopen hier bijna allemaal naar een andere baan te solliciteren", vertelt de beheerder van een van de 18 instellingen. De stichting sociaal-kultureel werk in Leiden (SKIL) beheert sinds ja nuari vorig jaar de club- en buurt huizen. Die waren tot voor die tijd zelfstandig. De overgang naar de SKIL had veel voeten in aarde. Veel instellingen hadden het gevoel dat de gemeente hen deze fusie 'door de strot' duwde. Buurthuis Matilo aan de Zaanstraat weigerde zijn zelf standigheid op te geven en fuseerde Goekoop wandelt voor AVRO langs het Rapenburg LEIDEN Burgemeester C.H. Goekoop getuigt morgenavond van zijn liefde voor het Rapen burg in het AVRO-radiopro- gramma Land in Zicht!. In het programma, dat om kwart over tien op Nederland 2 begint, zit een onderdeel waarin een be kende Nederlander zijn enthou siasme voor een gebouw of plek belicht. De keus viel deze keer op de Leidse burgemeester, die tijdens een wandeling langs het Rapenburg - door sommigen 'de mooiste gracht ter wereld' ge noemd - de geschiedenis van het Rapenburg behandelt. In Land in zicht! staat niet op saaie en stoffige, maar juist spannende wijze het cultuurhis torisch verleden van Nederland centraal. Het toeristisch aspect is daarbij niet vergeten. Andere onderwerpen zijn morgenavond een bierbrouwerij, spookver- schijnselen op het kasteel Hoensbroek (rubriek sagen en legenden), en de zogenaamde vlietbergen in de provincie Zee land. niet mee. Toen de gemeente daarop besloot de subsidiekraan dicht te draaien, werd Matilo alsnog ge dwongen overstag te gaan. De SKIL draait nu een jaar en het eerste grote conflict is inmiddels uitgebroken. Vorige week besloot het bestuur van buurthuis Mor- schwijck af te treden. De bestuurs leden hadden het gevoel dat ze niets meer te zeggen hadden, dat ze al leen nog maar de kleur van een be hangetje zelf konden bepalen. Ze waren het op verschillende punten bovendien oneens met het beleid van SKIL. Een rondgang langs besturen van andere instellingen leert dat er veel begrip is voor het besluit van de voormalige bestuursleden van Mor- schwijck. Geen enkel ander bestuur denkt er op dit moment echter over om dit voorbeeld te volgen, ook al heerst er veel onvrede. Kaken Niet iedereen wil overigens die on lustgevoelens uiten. Zo heeft het bestuur van buurthuis De Mirt/Honken in samenspraak met de beroepskrachten van deze instel ling besloten de kaken stijf op el kaar te houden "We zijn nog in onderhandeling over het aantal for matieplaatsen en willen onszelf niet in de wielen rijden", luidt de verkla ring. Ook andere huisbesturen of voor zieningencommissies zoals ze offi cieel heten, willen geen uitspraken doen over de SKIL. "We moeten er in het bestuur nog over praten. Op dit moment wil ik er niets over zeg gen", laat voorzitter H. van Dijk van Man mishandeld bij seksavontuurtje LEIDEN - Een 55-jarige Leidenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van zware mishandeling. De man nam, in de nacht van woensdag op donderdag, deel aan de kroegen tocht. Op gegeven moment werd hij in een café in de binnenstad aange sproken door twee dames van onge veer 26 jaar. Het tweetal nodigde de Leidenaar uit bij hen thuis voor een afzakkertje. De Leidenaar reed met de dames en een ongeveer 30-jarige man die bij hen hoorde naar een flat in de buurt van de Willem de Zwijger laan. In de woning aangekomen kreeg de man een borrel aangebo den en begonnen de dames een striptease op te voeren Hun gast vond dat wel aardig en deed met de dames mee. Voordat het drietal aan seks toek wam, wilde de dames geld van de man. De Leidenaar had geen be zwaar tegen betaalde liefde maar toen hij zijn portemonnee zocht om te betalen, bleek zijn geld verdwe nen. Hoe de man zijn portemonnee is kwijt geraakt, is niet duidelijk. Toen bleek dat hij niet kon beta len, kwam de man die bij de vrou wen hoorde te voorschijn en sloeg de 55-jarige in elkaar. De Leidenaar werd met zijn kleren de hal in ge smeten. Hij werd door een taxi naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht waar diverse fracturen aan het hoofd en kneuzingen en bloed uitstortingen over het hele lichaam werden geconstateerd. De man zou vandaag worden geopereerd. De politie heeft de zaak in onder zoek en wil graag in contact komen met de taxichauffeur die de man heeft opgepikt (tel. 071-254444). Een politiewoordvoerder verwacht dat de dader van de mishandeling nog kan worden aangehouden. Expositie munten in Oudheden LEIDEN - In het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg start vanavond de expositie Hol land Coin Fair 1991. Deze duurt tot en met zondag. Tegelijkertijd opent het Koninklijk Penningkabinet vanavond de expositie 'Naar Jaru- zalem. de dure reis van een middel eeuwse graaf. Voorts is de nieuwe 50 gulden munt te bekijken die in 1991 wordt geslagen in verband met het 25-jarig huwelijk van Beatrix en Claus. Feest opheffing PPR/PSP afgelast LEIDEN - Het vandaag te houden afscheidsfeest van de PPR en PSP in buurthuis De Pancrat gaat niet door. De afdelingen van beide par tijen achten een feest niet gepast met het oog op de ontwikkelingen in de Golf. De opheffings-vergadc- e was gepland vooraf t feest gaat wel door. V redesdemonstratie LEIDEN - Het Leids Vredesplat- form demontreert vanavond en de komende week voor een vreedzame regeling van het conflict in het mid den-oosten en tegen het gebruik van militair geweld. Vanavond is er van 19.00 tot 20.00 uur een actie voor het centraal station, Volgende week worden er, van maandag tot en met vrijdag, manifestaties georgani seerd tegen de oorlog in Irak, voor het stadhuis aan de Breestraat. het Volkshuis aan de Apothekers- dijk bijvoorbeeld weten. "Het is natuurlijk niet zo'n pretti ge situatie. We wilden helemaal niet bij de SKIL, maar niemand wilde dat in Leiden. Het was echt kiezen; sluiten of de broodheer zijn zin ge ven", duikt voorzitter C. Swanen- burg van buurthuis Westerkwartier nog even de geschiedenis in. De nieuwe situatie is haar niet meegevallen. "Het rommelt eigen lijk nog steeds". Voordelen ziet ze eigenlijk niet. Het bestuur van Wes terkwartier had verwacht dat na de totstandkoming van SKIL de pro blemen bij ziekte van beroeps krachten uit de wereld zouden zijn. Maar dat blijkt tegen te vallen. "Ze zouden zorgen voor invallers. Nou dat gebeurt mooi niet. We blijven doorrommelen. Toen we een be roep op ze deden hadden we nie mand. We hebben uiteindelijk ie mand gevonden, niet via de SKIL, en die mevrouw bleek daar wel in geschreven te staan". Dicht Voor het buurthuis aan de Ten Katestraat doemen allerlei proble men op. Zo moet de instelling fuse ren met een ander buurthuis en wordt het aantal uren waarop er be roepskrachten zijn flink terugge draaid. Swanenburg: "We zijn altijd zelfstandig geweest en nu moeten we samengaan met Vogelvlucht of Het Mierennest. We kiezen voor de minst slechte oplossing, een fusie met Vogelvlucht. Samengaan met Het Mierennest is helemaal niks, want tussen ons buurthuis en Het Mierennest zit de Haagweg en je kunt het niet maken om kinderen die weg over te laten steken". "Verder hadden we voor 84 uur in de week beroepskrachten. Er gaat er nu één weg die 30 uur werkte, dan hebben we nog 54 uur over. En dat moet uiteindelijk terug naar 40 uur. En als je dan zegt: daar redden we het niet mee, dan zeggen ze dat we dat maar zelf moeten oplossen. Met vrijwilligers. Ja, alsof die buiten op de stoep op je staan te wachten!". Swanenburg vreest dat het buurt huis in de toekomst een dag dicht moet. "Maar", zegt ze, "SKIL geeft de gemeente hier weer de schuld van". Ze is al een jaar of tien bestuurslid van Westerkwartier. "Vroeger was het heel anders, toen kregen we ook veel meer subsidie. Maar ik moet zeggen dat de mensen ook zijn ver anderd. Vroeger draaide je een film op zaterdagmiddag, dat hoeft tegen woordig niet meer. De jeugd is niet voor de televisie en video vandaan te krijgen". Ondermijnen Swanenburg heeft aan de andere kant nog niet echt het gevoel dat het bestuur van Westerkwartier is uit geblust: "Ook al is zelfstandig draai en wel iets heel anders dan iedere maand de kasbladen insturen, zoals nu het geval is". C. van Ek komt namens het be stuur van Vogelvlucht aan de Bos- huizerlaan met een officiéle verkla ring. "We vinden dat besturen vol waardig moeten blijven functione ren. Mensen uit de wijken moeten de buurthuizen besturen en SKIL probeert deze essentiële functie te ondermijnen. SKIL moet zich niet met de interne gang van zaken be moeien". De bestuursleden van Vogelwijk vinden net als die van Morschwijck dat ze te weinig hebben te zeggen. "Soms denk je: waarvoor zit ik hier eigenlijk nog". SKIL moet echter niet worden opgeheven, 'want dat zou een beetje raar zijn, een jaar na de oprichting'. "We proberen ons zo positief mo gelijk op te stellen", vertelt be stuurslid C. Laterveer van buurt huis Matilo, dat zich lang heeft ver zet tegen de SKIL. "Bijna elke ver gadering hebben we het er wel over, we hebben er nog geen hoge pet van op". Laterveer heeft er vooral pro blemen mee dat niet bekend is wat de stichting precies beoogt: "Wat men wil is niet duidelijk". Ook H. van Keulen van Cornells Joppensz aan de Oppenheimstraat wil de stichting nog wat tijd gun nen. "Het duurt wel drie jaar voor dat zo'n nieuwe organisatie op orde is". Boos heeft hij zich wel gemaakt toen de enige beroepskracht van het kleine buurthuis ziek was. De instelling moest toen zelfs dicht. "SKIL moet dan toch voor vervan ging zorgen. Ik had toen, in de zo mervakantie. echt de neiging om mijn boeltje daar voor de deur neer te zetten. Bekijk het maar, dacht ik". Goed werk Een ander nadeel vindt hij dat de club zo graag vergadert. "Die tijd gaat dan weer af van de tijd die je in je eigen instelling wilt steken". Het bestuur van Cornelis Joppensz heeft echter niet het gevoel niets meer te zeggen te hebben: "Als je wat vraagt, dan mag het nooit. Je moet het dus gewoon niet vragen, je moet doen wat nog kan'. Weinig problemen met de nieuwe opzet hebben de bestuursleden L. Sprenger en R. Maas van Buurt werk Binnenstad en Het Mieren nest. "Mijn indruk is wel positief. Er is het eerste jaar echt wel goed werk verricht", aldus Maas.. De positie van het bestuur van Het Mierennest was altijd al uitzonderlijk, licht hij toe, omdat het buurthuis ressorteer de onder de stichting De Jeugdha- ven. "Daarom hebben wij met de Verpleeghuis LEIDEN - Met verbazing heb ik kennis genomen van het advies van de samenwerkingscommissie psy- cho-geriatrische voorzieningen Lei den en Omstreken. Het betreft hier een naar mijn mening ongenuan ceerd advies zonder zorgvuldige af weging van de gevolgen welke het bouwen van verpleegtehuizen met zich meebrengt voor de voorgestel de locatie aan de Brahmslaan. Het advies is kennelijk uitgesproken zonder zich volledig op de hoogte te stellen van de mogelijkheden van andere locaties. Tijdens de uitzending van Radio Rijnland betreffende het onder werp locatiestudie heeft wethouder Bordewijk de wens uitgesproken dat hij tijdens de hoorzitting ook eens een reactie wilde vernemen vanuit de hoek van de psycho-geria- Helaas heeft tijdens de bewuste hoorzitting alleen een bestuurslid van het verpleeghuis Zuydtwijck een reactie gegeven. Waar bleven de commssieleden die blijkbaar zo'n belang hebben bij de locaties Brahmslaan en Maresingel? De meeste sprekers waren van mening dat het terrein aan de Brahmslaan minder geschikt is en dat men liever een verzorgingstehuis in eigen om geving gebouwd zag. De korfbalvereniging Ons Eiland blijft zich verzetten tegen de wijze waarop de keuze van haar terrein tot stand dreigt te komen, omdat er voldoende andere geschikte loca ties zijn binnen de grenzen van Lei den. Als de plannen doorgedrukt wor den tegen alle redelijke argumenten in van de bewoners, spreken we niet meer over een gezonde Fortuinwijk waar het prettig wonen en leven is, maar over een vergrijsde, ziekelijke stadswijk waar onze bejaarde stads genoten moeten worden gehuisvest en klaarblijkelijk geen jonge, ge zonde gezinnen mogen wonen, le ven en sporten. Overigens met alle respect voor de bejaarden die ik absoluut niet in deze discussie wil betrekken. Ook herhalen wij ons standpunt dat het verzorgen van psychogeriatrische patiënten een uiterst belangrijk maatschappelijk gebeuren is en het belangrijk is dat daar voorzieningen voor worden gebouwd. Met de sport en met name Ons ei land wordt kennelijk heel bewust gemanipuleerd. Alle pogingen tot groei worden op deze wijze geremd, promotie-activiteiten missen hun uitwerking, kortom: wij zullen moe ten vertrekken of verrekken. Wij zullen ons niet neerleggen bij welke uitspraak' dan ook, als het gevolg daarvan is dat onze vereniging moet verdwijnen aan de Brahmslaan. Als we ten slotte spreken over unieke plekjes in Leiden, laat dan het veld aan de Brahmslaan zo'n unieke plek blijven. Wij hopen dat de gemeenteraad over enige tijd een weloverwogen beslissing neemt over de definitieve locatie waarbij de sport niet het kind van de reke ning wordt. Chris Soudan voorzitter korfbalvereniging Ons Eiland REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Desert post I De Leidse familie Hese ontving dezer dagen een opmerkelijke an sichtkaart met groeten uit de Golf. Geen kaart met de gebruike lijke tafereeltjes. In plaats van ka melen of woestijnplanten staan op de prentbriefkaart tanks, bom menwerpers. helikopters en ra ketten afgebeeld rond een fier wapperende Amerikaanse vlag. De kaart is afkomstig van Bob Troyn, een Amerikaanse militair die kort van zijn vertrek naar Saudi-Arabie in Leiden in contact kwam met de familie Hese. Tientallen Amerikaanse leger- helikopters kwamen eind novem ber uit Duitsland naar vliegkamp Valkenburg om te worden inge scheept met eindbestemming Saudie-Arabie. Een operatie die enkele weken in beslag nam. Te gen kerstmis was de operatie vol tooid. De piloten en onderhouds- technici brachten in die periode hun vrije dagen in Nederland door. Een kennismaking met het Leidse uitgaansleven lag dus voor de hand. Op zondag 2 december bracht een groepje van 6 militairen een bezoek aan bar-dancing Club 70, aan de Stationsweg. Ze vielen met hun neus in de boter. Omdat de zaak de dagen erna gesloten zou zijn werd op die 2-de decem ber vast Sinterklaas gevierd. "We hebben voor alle klanten altijd een cadeautje", vertelt mevrouw Hese, samen met haar man eige naar van de bar-dancing. "Toen we die Amerikaanse jongens za gen zitten zeiden we tegen elkaar: die moeten we iets leuks geven. Een ansichtkaartje uit de woestijn van de 'Defenders of Liberty'"Hello everybody at Club 70. How are you". We hebben ze een Delfts Blauwe bierpul cadeau gedaan. Daar wa ren ze helemaal wild van. De hele zaak kreeg meteen een rondje. Het werd een ontzettend gezellige avond. Natuurlijk hebben we ze wel moeten uitleggen wat Sinter klaas precies inhield want aan vankelijk begrepen ze er niets van dat wij al zo vroeg in december kerst vierden". Desert Post (2) De vrijdag erna kwamen de mili tairen weer langs in Club 70. Me vrouw Hese: "We raakten meteen weer in gesprek. Voor hun komst naar Nederland waren de Ameri kaanse militairen gelegerd in Duitsland. De jongens die ge trouwd zijn zaten erg in over hun vrouw en kinderen die, zonder verdere familie, in Duitsland moesten achter blijven". "Het waren soms zeer emotio nele gesprekken. Eén van de mili tairen, een helikopterpiloot, had zijn zoontje de dag voor zijn ver trek verteld over de oorlog. Toen hij de volgende dag naar Neder land vertrok had het jochie ge zegd: pappa, wees maar niet bang, als je niet meer terug komt zal ik goed voor mamma zorgen. Toen hij ons daarover vertelde barstte hij in tranen uit". "De langste gesprekken voerde ik met Bob Troyn. Natuurlijk ook over de Golf-crisis. Het gekke is dat hij precies voorspelde hoe het de afgelopen dagen is gegaan. Hij heeft steeds tegen ons gezegd dat de aanval van de Verenigde Sta ten op de 16-de ingezet zou wor den en dat het een blitzkrieg' zou worden. 5 dagen, maximaal 10 heeft hij gezegd. Langer zou het niet duren". De Amerikaanse militair voor spelde zijn Leidse gastvrouw ook dat Saddam Hussein enkele da gen na het begin van de oorlog zou worden vermoord. De Iraak- se leider zou, volgens de militair, al geruime tijd worden omringd door CIA-agenten. Desert Post (3) Op zaterdag 8 december zag het echtpaar Hese Bob Troyn voor het laatst. "Hij kwam in zijn een tje nog een keer naar Club 70. De volgende ochtend zou hij vertrek ken. We spraken af dat we elkaar zouden schrijven. Dinsdagoch tend lag er een kaartje van hem op de deurmat. "Hello everybody at Club 70. How are you. All doing fi ne I hope", aldus de Amerikaanse militair op het kaartje met als motto 'Defenders of liberty'. Troyn schrijft dat het goed met hem gaat en dat hij juni aanstaan de voor een vakantie naar Leiden komt. "I hope you got some single girls ready for me". Hij vraagt de Leidenaren of ze hem terug schrijven en om ook wat fo to's mee te sturen. "Wees voor zichtig". besluit hij zijn brief aan de familie Hese. Mevrouw Hese is trots op de bijzondere band die zij en haar man met de Amerikaanse mili tair, tijdens zijn korte verblijf in Leiden, hebben opgebouwd. "Wij hebben Bob leren kennen als een heel vriendelijke en vrolijke jon gen. Een gezellige prater en een feestganger die achter elkaar rondjes weg gaf. Maar, hij liet zich ook kennen als een man die heel overtuigd was van het feit dat hij voor een goede zaak vecht. Daar was hij ook heel erg mee bezig. In onze gesprekken kwam hij daar telkens weer op terug". "Natuurlijk schrijven we hem terug. We hebben nu zijn adres. In het weekend ga ik er samen met mijn dochter voor zitten. En we hopen hem natuurlijk terug te zien in juni". nieuwe rol waarschijnlijk minder moeite". Ook het Buurtwerk Binnenstad had al een fusieproces achter de rug (De Pancrat. In de Vroolijcke Arke en Dijk 33 werden samengevoegd) en waarschijnlijk daarom was de stap naar de SKIL wat minder groot, denkt bestuurslid Sprenger. Hij vindt dat de besturen van de buurthuizen ook nog voldoende te zeggen hebben. "Maar als de ge meente toestaat dat SKIL morgen wordt opgeheven dan gaan we met groot gemak weer verder Het bestuurslid van Buurtwerk Binnenstad begrijpt de problemen van andere besturen echter wel. "Ineens is alles bij elkaar geveegd en dat is met pijn en moeite ge- beurd. Het is nu allemaal nog heel I onwennig". Van SKIL was niemand voor commentaar bereikbaar. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Baars, Van der Meer. Tan, Zwanen burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Mans en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur- H Meyer/C v.d. Meer, tel 215510, Stokroos 1. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, tel 218661 Rosmolen 2 Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Berg- mei|er, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Th.J.M. Bergmeyer, tel 226201, Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a Groep 3 - Boels, SmitLely, W de Bruij; ie, J. de Brui|ne, Huibers, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur H.P. Jurgens. tel 125820. Burggravenlaan 102 zo 8 uur tot 24 uur: A Boels, tel'142383. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Be- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, Paulides, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: J.S. de Kanter, tel 311414, Ina B Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoeter- woudsesingel 11 Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman. De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, tel: 122268, Noordeindeplein 2a. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel: 720936, Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za S P. Ouwerkerk, tel 893139; zo: M. Lands meer, tel 413913; beide dagen spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen). Florijn 10, tel 891000, van 12.30 tot 13.00 uur Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Ko- ninginnelaan 2a, tel: 170605. Voorschoten za F Koopmans. Churchillweg 19, tel 616352; zo: L. Prescott, Bachlaan 1, tel 612356. Warmond Praktijk Boerhaave, Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: E. Op 't Land, tel: 13056, Middelweg 21zo M.F. van der Veen, tel: 18309, Hofcampweg 65. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de week enddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 18/1 tot vr. 25/1 door. Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13. Leiden, tel 071-211611. Apotheek Stevenshof. Ina Boudier Bakkerplein 1, leiden, tel 071-313234. Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83. Voor schoten. tel 071-617957. Apotheek Langstraat. Langstraat 156, Wasse naar, tel 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26. Lei den, tel 071-764058 Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21. Oegstgeest, tel 071-176761 Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg. Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam dokterstelefoon 070-455300 TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door L. Albrecht, Boerhaavelaan 40, Lei den, tel 071-170748. spreekuur om 13.00 uur Dienst m eigen praktik S. Freeke. Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Ri|ndi|k. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar A G J Ockhuizen, Schouwweg 60. Wasse naar, tel 0175112586. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel 120144 na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel 122222 Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurlijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-0212141. Het bestuur van buurthuis Matilo aan de Zaanstraat sloot zich aan bij SKIL nadat de gemeente de subsidiekraan had dichtgedraaid. 'We proberen ons zo positief mogelijk op te stellen. (archieffoto

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20