'Onderzoek grond onder woningen' Recreatiepark rond Warmonds natuurbad Bewoner eist staken van nachtwerk Wassenaars transportbedrijf Reijerse Geld gezocht voor bouw op Walkmans en cassetterecorders voor inzamelen kerstbomen in Wassenaar Gemeente Wassenaar wil ongerustheid wegnemen in Van Polanenpark DONDERDAG 17 JANUARI 1991 Een archieffoto van het Wassenaarse Van Polanenpark. Is de grond onder de wijk van het begin af aan vervuild geweest? De gemeente wil dat laten onderzoeken. blijkt, wil het ABP meewerken. Wie voor de kosten opdraait, moet nog 'worden onderzocht. "Het is een ju ridische kwestie. We weten name lijk niet of alle grond tegelijk is op gehoogd en waar die grond vandaan komt", zegt hij. De woordvoerder gaat er voorlo pig van uit dat de grond onder en rond woningen niet vervuild is. Hij leidt dit af uit het feit dat de vervui ling onder het terrein naast de wijk zich in een hoekje van dit terrein concentreerde. Bejaarde man zakt door ijs bij schoonmaakactie ALPHEN AAN DEN RIJN - Een bejaarde Alphenaar is giste ren te water geraakt nabij de Kwartelstraat in zijn woon plaats. Voorbijgangers wisten de man weer snel op het droge te krijgen zodat de 'schade' be perkt bleef tot een nat pak. De Alphenaar, een bewoner van het bejaardenverzorgingste huis De Wielewaal aan de Kwar telstraat, wilde het bevroren slootje voor zijn flat-rommelvrij houden. Bij zijn poging om met een hark een tak van het ijslaag- je te halen, gleed de man uit en viel hij in de sloot. De politie werd gewaar schuwd maar hoefde niet in ac tie te komen. Omstanders had den de man al uit het water ge vist en de Alphenaar werd ver volgens onder de douche gezet. WARMOND - De omgeving van het vroegere Warmondse zwembad Poelmeer wordt binnenkort opge knapt. De leden van de raadscom missie openbare werken hebben gisteravond ingestemd met een' plan voor de renovatie van het ver waarloosde natuurgebied in het verlengde van de Lommerlustlaan, nabij de Klinkenbergerpias. Het plan voorziet in de aanleg van bosschages langs twee randen van het natuurbad. Bij het water wor den twee picknick-tafels geplaatst. Via verharde paden kunnen recre anten het water bereiken. Op som mige plaatsen kan worden gevist. De gemeente wil de werkzaamhe den aan de groenvoorziening in ei gen beheer uitvoeren. Hierdoor wordt het plan goedkoper en kost de opknapbeurt waarschijnlijk iets minder dan 50.000 gulden. In het ernstig verwaarloosde ge biedje, worden zieke en dode bo men verwijderd en wordt achter stallig onderhoud gepleegd. Op di verse plaatsen wil de gemeente gras inzaaien. De oude betonnen walbe- schoeiing van het bad wordt ver vangen om te voorkomen dat boten aanleggen. De commissieleden konden gis teravond kiezen uit twee varianten. Het eerste plan voorziet in de aan plant van iets meer bomen en biedt 'natuurlijk gevormde' paden. De kosten van beide plannen ontlopen elkaar niet veel. Het college had een voorkeur uitgesproken voor het tweede plan. De aanleg van verhar de paden maakt het mogelijk dat ook mensen in een rolstoel het wa ter kunnen bereiken. Dat was voor de commissieleden een belangrijke reden om eveneens voor de tweede variant te kiezen. Enkele commissieleden hadden gisteravond moeite met het toepas sen van het milieu-onvriendelijke materiaal azobé voor de walbe- schoeiing. Hoewel dit tot hogere kosten kan leiden, willen ze dat de gemeente onderzoekt of het ge bruik van andere materialen kan. Een ander advies aan het college was de aanleg van enkele honden toiletten. Het plan voorziet hierin niet. GEMORREL - Bewoners van een huis aan de Leiderdorpse Britten burg ontdekten gisteren dat onbe kenden hebben geprobeerd hun huis binnen te dringen door de ach terdeur te forceren. Sinds 12 januari waren de bewoners afwezig. De po litie vermoedt dat de daders dezelf de personen zijn die op 15 januari inbraken bij een ander pand op de Brittenburg. Daar werden een vi deo en de dagopbrengst van een winkel buitgemaakt. Gevaren DEN HAAG/WASSENAAR - Transportbedrijf Reijerse aan de Wassenaarse Wittelaan moet onmiddellijk stoppen met zijn nachtelijke werkzaamheden. Dat eiste bewoner W. van der Toorn van de Van Bommel straat in een kort geding dat gis teren voor de Haagse rechtbank diende. Van der Toorn zegt al enige jaren grote geluidsoverlast te ondervin den van de zware wagens die vaak 's nachts het bedrijf bezoeken of ver laten. "Het is juist dat korte heftige geluid dat de nachtrust verstoort en een onleefbare situatie met zich meebrengt", zo zei zijn raadsman mr. Grooss. In juni van het vorig jaar vernie tigde de Raad van State een revisie vergunning voor het internationale transportbedrijf in de Wassenaarse wijk Kerkehout. Juist vanwege de transporten naar het buitenland vertrekken veel wagens 's nachts. De oude hinderwetvergunning stemde volgens de Wassenaarse ge meente niet langer overeen met de werkelijkheid en in gezamenlijk overleg werd een nieuwe vergun ning opgesteld. Afwachtend De bewoners protesteerden bij de Raad van State. Deze concludeerde dat het bedrijf nooit zou kunnen voldoen aan de nieuwe vergunning en wees deze af. Sinds dat besluit is er mets meer gebeurd en gaat het bedrijf nog steeds door met zijn ac- Leidse dronkelap laat wrak achter in Voorschoten VOORSCHOTEN/LEIDEN - De politie van Voorschoten heeft vannacht om ongeveer drie uur een totaal vernielde auto aange troffen op het talud van de Wijn gaardenlaan, ter hoogte van de Rouboslaan. De eigenaar van het vehikel werd een half uur later aange houden op de Vijf Meilaan in Leiden. De 19-jarige Leidenaar bleek behoorlijk beschonken. De Leidse politie heeft hem ter ontnuchtering meegenomen. Het is de politie nog niet duide lijk hoe de man zijn wagen heeft weten te vernielen. Het wrak is inmiddels verwijderd. tiviteitpn. Volgens Grooss kan Reij erse zonder de bedrijfsvoering ern stig te schaden met enkele simpele ingrepen een einde maken aan nachtelijke werkzaamheden. De raadsman toonde zich zeer verbolgen over de afwachtende houding van de gemeente Wasse naar. "Het is onbegrijpelijk dat geen gevolg wordt gegeven aan het wei geren van de vergunning door de Raad van State. Zelfs op een brief van 6 september heb ik nog geen antwoord gekregen". Volgens raadsman Capel van het transportbedrijf is er alles aan ge daan om de overlast tot een mini mum te beperken. De wagens die 's nachts moeten vertrekken, worden zo vaak mogelijk buiten het bedrijf gestald of door chauffeurs mee naar huis genomen. Een verdere beper king van de bewegingen zou het be drijf lam leggen. "En dat gaat ten koste van negen gezinnen die van de onderneming afhankelijk zijn", zo stelde Capel. Daarnaast betwijfelde hij of de auto's nu werkelijk zo veel lawaai maken. "Het hele wagenpark is ver nieuwd en voldoet aan de moderne eisen. Het vijf minuten warm draai en behoort bijvoorbeeld tot het ver leden", aldus Capel. Ook wees hij op onduidelijkheden die bij ver schillende instanties bestaan rond de precieze hoeveelheid lawaai die de wagens maken. "Het is kortom ondoenlijk om objectief vast te stel len of Reijerse nu wel of niet aan de voorwaarde van de vergunning vol doet", zo zei de raadsman. Volgens hem is geluidoverlast ook niet de werkelijke reden om het bedrijf dwars te zitten. "De bezwa ren liggen vooral op optisch terrein. De bewoners vinden dat het bedrijf detoneert in hun woonomgeving en daarom weg moet". Er is een kans dat het bedrijf ver huist naar een terrein bij het tegen Leiden aangelegen Maaldrift, maar dat is nu nog eigendom van het mi nisterie van defensie. De kans dat de gemeente dit terrein verwerft is erg groot. Een eventuele verhuizing zal dan evenwel nog minstens een paar jaar op zich laten wachten. De rechtbank doet 25 januari uit spraak. INBRAAK - Bij een inbraak in een woning aan de Nijenrode in Leider dorp zijn sieraden en cheques ge stolen. De dieven kwamen binnen door de achterdeur te forceren. De bewoners ontdekten de inbraak gis teravond bij thuiskomst. Waar schijnlijk heeft deze gisteren over dag plaatsgevonden. De trotse prijswinnaars van c WASSENAAR - De Wassenaarse wethouder A. Pruijs heeft gister middag drie draagbare radio-cas setterecorders, twee walkmans en een aantal cassettebandjes met popmuziek uitgedeeld aan jon gens en meisjes die meewerkten aan de kerstbomenacties van 28 december en 3 januari. Op die da gen werden 2330 kerstbomen bij eengebracht voor een milieu vriendelijke versnippering. De gemeente noemt de actie een suc ces. Vorig jaar, het eerste jaar waar in kerstbomen werden versnip perd, vonden slechts 1206 kerst bomen hun weg naar de inlever- plaatsen. Vooral in het rijke en dunbevolkte Wassenaar-zuid was de oogst bedroevend (12 bomen). Ditmaal werd de actie beter ge structureerd, vertelde de wethou der van openbare werken en ruimtelijke ordening gistermid dag. Er kwamen meer inzamel- plaatsen, de voorlichting draaide op volle toeren en de loterij kreeg 25 aantrekkelijke prijzen. Een van die prijzen is beschikbaar ge steld door een plaatselijke mid denstander, zo meldt het persbe richt van de gemeente. Voordat Wassenaar met ver snipperen begon, was er één cen trale kerstboomverbranding en ontstonden her en der kleine brandjes. Dit jaar was er aan de Ds. Mansveltkade een 'goedge keurde' brand en zag de politie er elders op toe dat de zaak niet uit de hand liep. Agenten traden vooral op tegen brandjes op de openbare weg. LEIDERDORP - De bouw van 38 appartementen en 54 woningen naast de Leiderdorpse Muzenhof is uitgesteld tot de projectontwikke laar Planoform een geldschieter heeft gevonden. Tot nu toe is er geen belegger te vinden die geld wil investeren in de bebouwing van het zogeheten Palendorp. Eventueel uitstel van de bebou wing brengt de rijkssubsidie voor het project in gevaar. Het Rijk heeft toegezegd voor elke woning vijfjaar lang tweeduizend gulden te beta len. De bouw moet dan wel voor eind februari beginnen, zodat eind mei de eerste bouwlaag klaar is. Wanneer die datum niet wordt ge haald, vervalt de subsidie en dat zou een forse streep halen door de plan nen. "We hebben de moed nog niet verloren", meldt een woordvoerder van Planoform voorzichtig. "We blijven proberen beleggers voor het project te interesseren. Als dat niet lukt moeten we naar andere finan cieringsbronnen zoeken". Het Palendorp ontleent zijn naam aan de betonnen pilaren die nog al tijd de stille getuigen zijn van een vorig bouwproject dat enige jaren geleden niet van de grond kwam. Toen was de oorzaak de instortende bouwmarkt. (foto Wim pijkman) In haar brief van 8 november vroeg de partij, die niet in de gemeente raad vertegenwoordigd is, om een onderzoek in het hele Van Polanen park. Burgemeester en wethouders antwoordden dat ze zich daarop moesten beraden. Eerst wilden ze de vervuilde grond naast de wijk verwijderen waar 32 woningen moeten komen. Nu de verontreinig de grond is verwijderd en het ABP wil praten over het vergoeden van de kosten van het verrichte grondonderzoek, zou de gemeente haar handen vrij hebben voor nader onderzoek in een groter gebied. Of de kans op'vervuiling onder de bebouwing groot is, durft Is- sendonck niet te zeggen: "We gaan er vooralsnog van uit dat er niks zit en er geen gevaren voor de volksge zondheid zijn". De woordvoerder van Groen Links, J.A.M. Luk, weet dat zo net nog niet. Wanneer er in derdaad lood en zink in de grond zit, zou dat vooral voor gravende kinde ren gevaarlijk kunnen zijn. Als het onverhoopt niet tot een onderzoek komt in het Van Pola nenpark, wil zijn groene partij be woners vragen zelf naar vervuild puin te graven. Als ze wat vinden zouden deskundigen verder kun nen gaan. Ook overweegt hij de pro vincie te wijzen op de mogelijke vervuiling. Volgens een woordvoerder van het ABP is zijn bedrijf bereid 'op korte termijn' met de gemeente te praten over een mogelijk onder zoek. Als een onderzoek nodig FELLE BRAND - Een felle brand heeft vannacht een loods op het ter rein van aannemersbedrijf De Boer in Hazerswoude-Rijndijk groten deels in de as gelegd. De loods was niet in gebruik bij het bedrijf, maar verhuurd aan derden. De brand is vermoedelijk ont staan door een elektrisch kacheltje dat was blijven branden. De huur der van het pand is nog niet ge hoord. De technische recherche stelt een onderzoek in. De schade bedraagt naar raming enkele tien duizenden guldens. WASSENAAR - De gemeente Wassenaar wil onderzoeken of de grond onder en rond woningen van de twintig jaar oude wijk Van Polanenpark vervuild is. Vandaag vraagt ze de eigenaar van de woningen, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP), aan het onderzoek mee te werken. Als het pensioenfonds dat weigert, wil Wassenaar onder zoeken of dwang mogelijk is. De gemeente hoopt met het onder zoek ongerustheid weg te nemen bij de bewoners van de luxe huurwo ningen in het noorden van Wasse naar. De ongerustheid is ontstaan doordat onlangs duidelijk werd dat een braakliggend stuk grond naast de wijk zodanig vervuild is met zink en lood dat afgraven noodzakelijk is. In totaal is de afgelopen maan den 1800 kubieke meter grond afge graven. De verwijderde toplaag is in de zelfde periode aangebracht als de grond in de rest van de wijk, maar de gemeente heeft geen idee waar de met puin vermengde grond van daan komt. Twintig jaar geleden ontbrak de controle volkomen. Bij het verwijderen van de ver vuilde grond heeft de gemeente grondpeilingen laten uitvoeren on der wegen in de rest van de wijk. Volgens gemeentevoorlichter W. Is- sendonck is daarbij geen vervuiling aangetroffen. Toch stuurden twee- verontruste wijkbewoners eind de cember een brief naar het gemeen tehuis. Groen Links was al eerder in de pen geklommen. DONDERDAG 17 JANUARI Leiden Leidse Jazzweek: (première) 'Embraceable You', mei Paola Tuin (zang). Enk van der Luit (piano). Jim van Es (jazz-gitarist) en Pim Schoonderwoerd (bas), aanvang 20 30 uur in de Kapelzaal van K&O voorstelling- 'Cricket Serenade', door -LEST, aanvang 20.00 uur in Micro-Theater, Oude Vest. dansvoorstelling: 'Razbliuto', door Dansvoorziening v/h Zuiden 'Raz', aanvang 20.15 uur in het LAK-Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp klaverjassn bij Con Bravura, clubgebouw Beukenschans, aan vang 20.00 uur, cursus Square-dance bij The Sjelter Squeezers, van 20.00 tot 22.30 uur m Sjeller. Heemraadlaan. klaverjassen met de Sfeerias- sers, aanvang 20.15 uur in de Mu zenhof. Noordwijk inlormatie-avond Willibrord- mavo. Van Panhuysstraat. aan vang 20.00 uur vergadering Ned, Christen Vrou wenbond. met zuster Badje uit het Mariaklooster over het kloosterle ven, aanvang 20.00 uur in De Vin- kenhof. informatie-uur van Voedings bond FNV, van 19.00 tol 20.00 uur m cafe De Wels. Abraham van Royenstraal. Warmond vergadering cie financiën, 20.00 uur in hel gemeentehuis, VRIJDAG 18 JANUARI Alkemade ruil- en contactavond Ruilvereni- ging Alkemade. van 19.00 tot 21.00 uur in De Alkeburcht, Roelo- farendsveen. Alphen optreden Alphense band 'Rock's off. aanvang 20.00 uur in longeren- centrum Het Kasteel Hillegom postzegel- en ruilavond Neder landse Vereniging van Postzegel verzamelaars, aanvang 20.00 uur in gebouw De Hoeksteen. Karei Doormanplein. Leiden voorstelling:'Amadeus'. met o.a. Willem Nijholt en Paul Rottger, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Les Liaisons Dan- gereuses', door FAct. aanvang 20.30 uur in hel LAK-Theater. Leiderdorp prijsklaverjassen en sjoelen m de kantine van de IJsclub, Maurits- singel, aanvang 20.00 uur. voorstelling: 'Bedden', door to- neelgvereniging To-ver-lei. aan vang 20.15 uur in de Muzenhof. Noordwijk kaarten bij HSV DE sportvisser, 20.00 uur, clubgebouw, Bosweg. muziekavond Parbleu voor tie ners van 12 t/m 15 jaar, met muziek van Prince, aanvang 20.00 uur in het JOIN-centrum. Weteringkade. Zoeterwoude uitverkoop van diverse Welfare- artikelen, van 14.00 tot 16.00 uur in Huize Emmaus. ZATERDAG 19 JANUARI Alphon voorpremière van de voorstel- Boskoop koppel-klaverjastoernooi van de Boskoopse Kaartclub, aanvang 11.00 uur in verenigingsgebouw. Voorkade. Leiden voorstelling 'Amadeus', met o.a. Willem Nijholt en Paul Röttger, 20,15 uur Leidse Schouwburg. Key Town Jazz Festival, live mu ziek m alle zalen van de Stadsge hoorzaal, aanvang 21.00 uur Leiderdorp winter-bingo bij Tamarco, aan vang 20.00 uur in clubgebouw, Splinterlaan. voorstelling 'Bedden', door to neelvereniging To-ver-lei, aanvang 20 15 uur in de Muzenhof. Oegstgeest Interpolis voorronde bij niet ro ken bridge-club De Schrandere Vos, aanvang 13.00 uur in hotel Het Witte Huis. ZONDAG 20 JANUARI Alphen concert Folk uit de regio, aan vang 20.30 uur in het Parktheater.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16