Barrowinan slaat Hongaarse slag De Cauwer zwakt optimisme nieuwe wielersponsor af Roda JC na rust langs FC Utrecht Nationaal record voor Ron Dekker Waterpolosters gaan echt voor goud ZATERDAG 12 JANUARI 1991 Van t correspondent Peter Ouwerkerk VALKENSWAARD - Zegt de directeur van de firma: ,,En Adrie van der Poel kunnen we nu reeds feliciteren met zijn Nederlands kampioenschap veldrijden van komende zondag." Horen we de ploegleider later zeggen: „Als ik de kranten van de afgelopen da gen zo lees, dan zijn alle overwinningen al weg, de ronden reeds gewonnen, blijft er voor ons dus niets meer over." Tegenstellingen op papier, die niet dereen gisteren horen. „Tulip is van te voren waren doorgesproken, veel betere, zelfs een goeie spon- Maar, moet kunnen. Immers, voor- sor," repeteerde manager Voeten, stellingen van wielerploegen, ze nu eens op stap met de Van der Poel blijven een bron van optimisme en Brothers in plaats van met Frank en vermaak. Zeker als het gaat om Mirella, Grant Forsyth of René weer een nieuwe sponsor, die 'het Froger.. In '91 en '92 fourneren de medium' wielrennen wil gebruiken geldschieters ruim 4 miljoen gul- om de naambekendheid van zijn den, na de Tour van dit jaar wordt produkt te vergroten. reeds beslist of er ook een '93 en '94 In Valkenswaard stonden gister- aan wordt vastgekoppeld. „Boven- middag 22 renners op het podium dien, de bankgarantie voor twee van een partycentrum, ingeleid jaar salaris ligt al bij de Belgische door Jan Rietman, opgeluisterd bond," probeerde Voeten nóg be- door de omstreden hypnotiseur trouwbaarder te klinken. Rastelli, aanschouwd door Eindhovense bard Peter Koelewijn, die zijn compagnon in de showbizz Ludo Voeten een nagelnieuwe hob by zag dopen. Tulip is de naam, inderdaad, die van de micro-computers. Bezig in negen Europese landen, vorig jaar al voorzichtig in de Spaanse en Bel gische wielersport, thans met een heuse eigen ploeg op 's heren we gen. Een formatie, onder leiding van Jose de Cauwer, in 1989 pron kend met twee klassiekers en een Tourzege, gewaardeerd 'sportdirec teur' dus, maar in zijn eerste decen nium nogal eens doende met de ver keerde financiers. Dat moet nu anders zijn, liet ie- Dekker niet bij Unicum in poule LEIDEN - Unicum en Dekker spe len in de komende tenniscompetitie niet tegen elkaar. De hoofdklassers zijn in twee verschillende afdelin gen ondergebracht door de tennis- bond. De teams beginnen op 14 april aan de wedstrijdenreeks die op zondag 2 juli wordt afgesloten. Het Leidse Unicum dat de com petitie met voornamelijk 'eigen kweek' zal spelen en degradatie uit de hoofdklasse incalculeert, komt in afdeling 2 uit tegen Hilversum, Ucello/Z'67, Zutphen, Amstelpark 2, Victoria, ELTV 2 en Detec/De Metselaars 3. De gepromoveerde ploeg uit Warmond neemt het in af deling 1 op tegen Thor Rood Wit, Bosheim, Detec/De Metselaars 2, Popeye Gold Star 2, Groenekan, ALTA en Leimonias 2. Zoals verwacht heeft de Werk groep Competitie en Toernooien van de KNLTB de eerste teams van Frisselstein en Leimonias in de ere divisie ingedeeld. Voor het Veghel- se Frisselstein zullen dit seizoen Mi riam Oremans, Carin Bakkum, Ar- mand Custers en Remco Heethuis uitkomen. Het team van Leimonias uit Den Haag bestaat uit Linda Nie- mantsverdriet, Jacco van Duyn, Jo- han Vekemans en de Leidse Jac queline van Wijk. Van Wijk, num mer 18 van de Nederlandse rang lijst, speelde vorig seizoen nog voor Unicum. RB - Leiden op een latere datum LEIDEN - Het duel voor de strijd om de LD-Cup tussen-Rijnsburgse Boys en Leiden is verplaatst naar 22 januari. Aanvankelijk zou de wed strijd vanmiddag worden gespeeld, maar na onderling overleg is geko zen voor een andere datum. Omdat. Rijnsburgse Boys geen lichtinstal latie heeft zal de partij worden afge werkt op het veld van Docos aan de Morsch. De wedstrijd tussen RCL en MMO, eveneens in het kader van de LD-Cup, wordt op 19 januari ge speeld. Dit, omdat MMO morgen competitieverplichtingen heeft. Ook de eerder deze week afgelaste duels Randstad Sport - Noordwijk en Alphia - Quick Boys worden zeer waarschijnlijk op 19 januari ge speeld. Tulip i i Belgische ploeg weten in, liever op Roche wilden gokken. Van der Poel en Roosen staan te trappelen om in een nieuwe omge- Voeten: paar moeten hun marktwaarde dit jaar verder afdwingen. De ploeg is opgebouwd rond twee gereputeerde renners, Adrie van aantal redenen: Spanje werd te der Poel en Luc Roosen, die, zoals ving revanche te duur, in Nederland kost een topfor- Voeten het zei, beiden enigszins ge- „En zo geldt dat ook matie al gauw het dubbele, in België bukt gaan onder een verleden. Van anderen: Peter Pieters, Allan *Pei- zijn nog relatief goedkope coureurs der Poel heeft twee betrekkelijke per, Rudy Patry - stuk voor stuk te vinden, die het qua uitstraling ge- rotjaren achter de rug; 'al is 600 miskend. Deze ploeg is al eens ver- lijkwaardig doen aan ploegen als FICP-punten nog niet zo slecht, geleken met het KV Mechelen Histor, Lotto of Tonton. En nu kon- maar ik geef toe, ik heb op de Am- den er 12 van de 22 met de Belgische stel Gold Race na, te weinig van 0 nationaliteit worden gerecruteerd. kwaliteit gewonnen.' En Roosen spelers op, smeedde - Alle vijftien 'toprenners' hebben kwam voor de Tour in conflict met tweejarig contract, de andere zijn Histor-bazen, die, tegen beter de Europa Cup. paar jaar later v team Dn KV Samenstelling wielerploeg Tulip 1991 Renners: Johnny Dauwe (Bel, Weinmann), Tom Desmet (Bel, neo), Dietmar Hauer (Oos, neo), Olaf Jentzsch (Did, IOC), Adrie Kools (Ned, IOC), Roland Libo- ton Bel, IOC), Kurt Onclin (Bel, IOC), Joe Parkin (VS, IOC), Rudy Patry (Bel, Histor), Allan Peiper (Aus, Panasonic), Peter Pieters (Ned, TVM), Johan Remels (Bel, neo), Rudy Rogiers (Bel, Is- oglass), Luc Roosen (Bel, Histor), Colin Sturgess (GB, IOC), Jim v n de Laer (Bel, IOC), Adrie van dei Poel (Ned, Weinmann), Jac ques van der Poel (Ned, Wein mann), Ronny van Holen (Bel, IOC), Stephan van Leeuwe (Bel, neo), Filip van Vooren (Bel, IOC), Michel Zanoli (Ned, Coors). Manager: Ludo Voeten. Ploegleiders: Jose de Cauwer, Dirk Wayenberg, Willy Jossart, Sabino Angoitia Gastelu. Tulip zal het eerste jaar overigens kunnen meten.' Van der Poel rijdt in principe een omvangrijk programma; voor het eerst in zijn loopbaan staan twee grote ronden op de kalender: Vuelta en Tour. „Ik ben echt nog niet versleten. De motivatie is precies eender als twee jaar geleden, en het moet me lukken weer net zo'n ren ner te worden. Als deze ploeg aan el kaar gaat hangen, als er geen kliek jes worden gevormd, iedereen zijn verantwoordelijkheden kent en de begeleiding op zijn tijd kan waarde ren, dan moeten we ons in de finales de grote koersen met de besten nog moeten knokken v Die Nederlandse crosstitel r de Tour de France. Het morgen, die hij dus volgens de a twintigste plaats acht van de negen n het FICP-klassement vooralsnog rier plaatsen te laag. Maar Jose de Cauwer ik weet wat ik kan. Maar asje blieft, geen extra spanning er op. Ik cross in Gieten gewoon voor m'n kan leiden. Bij ADR Mol en Planckaert zo al e< deren en Parijs-Roubaix, wonderbaardelijke terugkeer LeMond droeg De Cauwer ii ook 't een en ander bij. De het WK, beter afloopt. Ik wil graag Vlaan- wereldkampioen worden, maar daags na het WK begint voor mij ge woon weer de weg. Het wordt tijd dat ze daar weer eens de echte Van der Poel aan het werk zien." KERKRADE (ANP) - Roda JC is gisteravond in Kerkra- de de eerste kwartfinalist van het toernooi om de KNVB-beker geworden. Op de soppige grasmat van Kaalheide werd FC Utrecht met 2-1 verslagen. Midden in de onderhandelingen over een contract voor enkele jaren kreeg FC Utrechts 'wondertrainer' Ab Fafié een domper te verwerken. Nochtans zag het er ruim een uur naar uit, dat zijn ploeg voor een nieuwe stunt ging zorgen. De Kruijff kopte in de 13e minuut raak na een uitval via Smolarek, Roest en Plugboer. Roda JC, met Mario Been voor het eerst in een officiële wedstrijd als centrale middenvelder, was ge teisterd door vele blessures. Trainer Jan Reker had slechts drie reserves op de bank zitten. Het gehavende Roda JC werd de eerste helft rustig en bekwaam opgevangen door het van zelfvertrouwen blakende FC Utrecht. De thuisclub speelde niet slecht, het ontbeerde echter stootkracht door het ontbreken van Arnold. Wat Van der Luer en Hofman voor rust op Van Ede afvuurden was onge vaarlijk. In de spits debuteerde Stephan Janssen. Hij maakte in de oefenwedstrijd tegen Lokeren vier doelpunten. De roem was hem vooruit gesneld. Janssen werd vol komen uitgeschakeld door de ge routineerde De Koek. Mogelijk dat FC Utrecht door het spelbeeld van de eerste helft met enige gemakzucht uit de kleedka mers kwam. Roda JC, dat niets meer te verliezen had, wilde alles en ging verwoed in het offensief. FC Utrecht moest ver terug, maar leek overeind gehouden te worden door doelman Van Ede. Hij stopte Van de Luer, die een vrije kans kreeg van uitblinker Hofman, af, waarna Lies- dek op de lijn redde. Van Ede keer de daarna een ziedend schot van Broeders. De doelman leek de held van de avond te worden. PERTH Mike Barrowman en Ron Dekker voegden giste ren in Perth ieder op hun eigen manier een nieuwe dimen sie aan de schoolslag toe. De 22-jarige Amerikaan deed het internationaal, door over 200 meter met een nieuwe tech niek naar zijn vierde wereldrecord en eerste wereldtitel op deze afstand te zwemmen. Dekker hield het nationaal, maar scherpte in een dag tijd wel het Nederlandse record tot twee keer toe aan. De bonus van 800 gulden die de zwemmer uit Deventer hiervoor van de KNZB ontvangt is bij Barrow man vergeleken een tip voor de ober. Hij incasseerde alleen al bij zijn vorige recordverbetering op de Goodwill Games in Seattle een premie van 25.000 dollar. Voor Dekker, admi nistratief medewerker van een transportbedrijf, zijn dat be dragen waar hij alleen maar van kan dromen. Hetzelfde geldt voor de tijd die Barrowman in de volledig uitverkoch te Superdrome klokte. Ruim zes seconden sneller dan het NR van de Nederlander in de B-finale. Het meest opzienbarend aan de prestatie van Mike Barrowman was zijn nieuwe techniek. De zogenaam de 'golf-beweging', waarbij de schoolslagzwemmer zich bij elke slag op de eigen waterverplaatsing werpt, werd hem aangeleerd door de Hongaarse trainer Jozsef Nagy. De twee kwamen elkaar bij toeval tegen op de universiteit van Michi gan, die Nagy medio '85 contrac teerde voor de Curl-Burke Club, de zwemploeg. Nagy, overtuigd van de enorme voordelen die de golf-tech- niek voor de schoolslag in het alge meen en Barrowman in het bijzon der zou hebben, maakte de student al vrij snel enthousiast voor de nieu we aanpak. Maar het zou tweeën- eenhalfjaar duren eer de leerling de lessen van de oude meester onder de knie had. Net op tijd, dachten beiden, voor de Spelen van Seoul. Op de Ameri kaanse 'trials' verbrijzelde Barrow man zijn persoonlijke record met maar liefst vijf seconden, het Ame- Mike Barrowman. uotoEPA) rikaanse record met 1.21 sec. Maar PERTH (ANP) - Na het duel tegen de Verenigde Staten mogen de Nederlandse waterpolosters het matige begin van het toernooi om de wereldtitel beschouwen als de bekende slechte generale repeti tie. Door de halve finale met 9-6 (2-0 1-1 3-3 3-2) te winnen, gaat Oranje vandaag tegen Canada voor goud. De Noordamerikaan- sen versloegen Hongarije met 8-7. Niet alleen de zege van Neder land, ook het spel, incidenteel nog wel ontsierd door onnodig balverlies, bood na het duel tegen Duitsland andermaal perspectief voor de finale. Even dreigden de Amerikaan- sen bij een achterstand van 4-8 in de vierde periode de tweede adem te krijgen. Die werd bijtijds afgesneden, doordat het Holland se kwaaltje - in een gewonnen po sitie te haastig, te onbezonnen of te dom te werk te gaap - niet door zette. Nadat aanvoerster Patricia Libregts op een ongelukkig mo ment een strafworp had gemist, besliste Monique Kranenburg, zelfverzekerder en gretiger dan ooit, het duel. De beweeglijke Goudse 'stof zuiger' van de ploeg, die pressing op het lijf geschreven lijkt maar die ook uitstekend functioneert in de opnieuw voorgeschreven actieve zóneverdediging, viel op door een paar voortreffelijke on derscheppingen en de durf ook eens de verantwoordelijkheid te nemen voor de afwerking. Voor haar hadden Libregts, Hedda Verdam, tot ze met drie fouten het water uit moest, Lilian Ossen drijver en Alice Lindhout hetzelf de gedaan. Klapzoenen Het knusse zwembadje van Bic- ton, een wijk van de badplaats Fremantle, kon prompt worden gevuld met het geluid van klap- De Nederlandse coaches opvallend zeker van hun zaak. Peter van den wiegde voor aanvang al ontspan nen op de discodreun uit de luid sprekers. Zijn opvolger Kees van Hardeveld slaakte na de succes volle afloop wel even een diep zucht. Maar die had niets met het ontladen van nervositeit te ma ken. Lovend was Van Hardeveld over de enthousiaste supporter- schare - flink uitgebreid met de beschilderde kunstzwemsters, de lange-baanspecialisten en de schoonspringers - en over de scheidsrechters. Die waren zeker niet tegen Oranje. „Ze lieten de midvoors tenminste lang hun gang gaan en floten niet onmid dellijk af. Patricia Libregts raakte er wel volkomen afgepeigerd van, maar dankzij vooral Esmeralda van de Water die Mendoza ook. En wij beschikken toevallig over meer aanvalsters die kunnen sco ren." in Seoul liep de liefhebber van oude wagens tegen de grootste frustratie uit zijn carrière aan, toen hij achter de Spanjaard Sergio Lopez net bui ten de medailles viel. Het typeerde Mike Barrowman toen hij juist Lo pez uitnodigde ook naar de univer siteit van Michigan te komen. Om samen met hem constant onder druk van gelijkwaardigheid te staan bij de vele intensieve trainingen. Lopez accepteerde en het nu ge roemde trio met Barrowman en Na- ffv was eevormd. Golf-beweging Krap een jaar na Seoul kwam de 'golf-beweging' pas echt goed op gang. Lopez kroonde zich tot de eer ste Spanjaard met een Europees re cord, vriend en collega Barrowman nam het vijfjaar oude wereldrecord van de inmiddels overleden Victor Davis uit Canada over, tijdens wed strijden in Los Angeles. Er zouden, met een tussenkomst van de En gelsman Nick Gillingham, nog drie van dergelijke prestaties volgen. In Tokyo, Seattle en gisteren dus weer in Perth. De Hongaren lijken een goudmijn aangeboord te hebben met hun uitvinding. Want van de vier wereldrecords die de wereld kampioenschappen tot nu toe heb ben opgeleverd, werden er drie op de oudste zwemslag geklokt. En al lemaal met de Hongaarse slag. Door Barrowman dus, en eerder deze week door een schoolslagzwemmer uit het land van de uitvinders zelf: Norbert Rozsa die twee keer uit haalde op de 100 school. Frustratie Het verhaal dat Mike Barrowman slechts kon volharden in het zich aanleren van de gecompliceerde techniek puur uit frustratie over zijn nederlaag in Seoul, werd giste ren door de zwemmer zelf beves tigd. „Ik heb na de Olympische Spe len geen moment meer nagedacht over de periode na 11 januari 1991. Ik ben van school gegaan, en ben verder alleen maar met de techniek en de conditie bezig geweest. Ik wist dat ik dat offer moest brengen, wilde ik eindelijk de frustraties van de Spelen van me afzetten. De enige manier waarop dat kon, was door de wereldtitel te grijpen en ook nog eens een wereldrecord te vestigen. Ik ben vandaag in beide geslaagd. Mooier kan niet". Achteraf trof Barrowman het dat hij in het snelste veld uit de WK-ge- schiedenis belandde. Alle toppers waren wel aanwezig. Jozsef Szabc bij voorbeeld, de olympisch kam pioen en titelverdediger in Perth maar ook Europees en ex-wereldre- cordhoudèr Nick Gillingham, Nor- bert Rozsa, de snelste man ter we reld op de 100 vrij en grote vriend Sergio Lopez. De crème de la crème joeg elkaar op tot supertijden. Bar rowman profiteerde door het viérde wereldrecord van de WK aan te la ten tekenen. Bescheidener Ron Dekker deed het heel wat be scheidener door voor Nederland de zesde nationale recordverbetering van het titeltoernooi te zwemmen. Nadat hij in de series al ruim één- tiende van een seconde van zijn oude toptijd had afgehaald, vol bracht hij de 200 meter in de B-fina le nog eens zestiende van een secon de sneller. Ook hij had in Perth ge ëxperimenteerd met de nieuwe Hongaarse techniek. „Maar alleen in de series dan", al dus de Nederlander. „Barrowman geeft er hoog van op, maar in feite is het alleen maar een duik die in de slag wordt ingebouwd, je zwemt als het ware met je ellebogen boven wa ter. In de serie ging het me redelijk af. Maar vanavond ben ik weer op mijn normale stijl teruggevallen. Je moet er verschrikkelijk sterk voor zijn om de nieuwe beweging 200 meter vol te houden. Ik kom daar voor nog kracht tekort. Barrowman blijkbaar niet". Inge de Bruijn was samen met de heren-estafetteploeg de enige die zich 's ochtends voor een A-finale had weten te plaatsen. Op de 100 vlinder finishte de Nederlandse kampioene als achtste en laatste in een zwakkere tijd dan bij de serie. De estafette onderstreepte de olym pische kandidatuur voor Barcelona '92 door als zevende op de 4x100 vrij te eindigen. Nog 'voor' Frankrijk, maar dat land werd dan ook gedis kwalificeerd. KAREL JANSEN Matig* ;e race voor Yvonne van Dorp LEIDEN De Leidse Yvonne van Dorp heeft gisteravond tijdens een avondwedstrijd in de Haagse Hout- rusthallen een matige 400 meter ge lopen. Na een goede opening ver krampte ze op het laatste stuk en fi nishte zij, in een veld van mannen, als tweede in een tijd van 55,21 sec. SCHAATSEN - Piet Kleine zal zijn nationale titel marathonschaat- sen vandaag op de baan van Eind hoven niet verdedigen. De 38-jarige rijder uit het Drentse Kerkeveld heeft zich wegens een rugblessure terug moeten trekken. In de 65ste minuut zorgde Luij- pers, tot dan Roda's slechtste spe ler, voor de ommekeer. Hij ver schalkte Van Ede met een schot vanaf de rand van het strafschopge bied. De gelijkmaker was verdiend. Ondanks de slechte speelomstan- digheden ontwikkelde zich een al leraardigste wedstrijd met aan bei de kanten uitstekende doelkansen. Waar Smolarek voor Utrecht faalde, was Haan in de 77ste minuut voor de thuisclub succesvol. Hij was nauwelijks vijf minuten in het veld voor Verhagen. Lewis dronken achter het stuur HOUSTON (Reuter/AFP) - De at leet Carl Lewis heeft in Houston, met te veel alcohol in het bloed, een ongelukje gehad met zijn auto. De zesvoudig Olympisch kampioen raakte de controle over het stuur kwijt. Hij werd betrapt door een pa trouille van de politie. Volgens de politie moest Lewis na het ongeval een alcoholtest doen, die slecht voor hem uitviel. Lewis betaalde 1400 gulden borgsom om vrij te komen, aldus de politie. Bij veroordeling riskeert hij een geld boete tot 700 gulden en een voor waardelijke veroordeling van twee jaar. René van der Gijp naar Heerenveen HEERENVEEN (ANP) - René van der Gijp speelt de rest van het sei zoen bij Heerenveen, dat op de laatste plaats staat in de eredivisie. De ploeg uit Friesland kocht de aan valler van het Zwitserse Aarau. De transfersom is niet bekend ge maakt. Van der Gijp tekende een contract voor een halfjaar, met een optie voor nog een seizoen. Sergei Kroetov, de Sovjetrussi- sche speler van Vitesse, gaat op kor te termijn terug naar huis. Kroetov heeft heimwee en komt voorlopig niet in aanmerking voor een plaats in het eerste elftal. Reurings blijft bij Roodenburg LEIDEN - Roodenburg heeft het contract met zijn trainer Jan Reu rings met één jaar verlengd tot me dio 1992. Reurings kwam aan het begin van het seizoen van Olympia naar Sportpark Noord, daarvoor was hij trainer bij het Delftse Full- Speed. Toon Ruitenbeek overleden LEIDEN Gisteren is Toon Rui tenbeek, ere-donateur van Rooden burg, op 85-jarige leeftijd overle den. Ruitenbeek verzorgde bij de Leidse voetbalvereniging de op vang van scheidsrechters en regel de tevens de kaartverkoop. BETAALD VOETBAL Achtste finales KNVB-beker Roda JC - FC Utrecht 2-1 (0-113. De Kruijff 0-1 65. Luijpers 1-1, 77. Haan 2-1. Scheidsrechter Blankenstein. Toeschouwers: 6 000. MELBOURNE kwalificatietoernooi: mannen, tweede ronde: Jan Siemerink (Ned) - Failla (Aus) 4-6 6-1 6-4, Nijssen (Ned) - Florent (Roe) 6-1 6-3, Daufresne (Fra) - Oostmg (Ned) 7-5 7-5, Schapers (Ned) - Tramacchini (Aus) 6-1 6-4. vrouwen, eerste ronde: Nagelsen (VSt) He- leen van den Berg (Ned) 6-1 6-4, Ingehse Dne- huis (Ned) - Guse (Aus) 6-4 5-7 6-4. Loting eerste ronde hoofdtoernooi: mannen: Koevermans (Ned) - Pate (VSt), Krajicek (Ned) - Santoro (Fra), Weiss (VSt) Eltingh (Ned), Haar huis (Ned) - Javier Sanchez (Spa), vrouwen: BoF legraf (Ned) - Safford (VSt), Katenna Maleeva (Bul/5) - Schultz (Ned). 8. De Bruijn (Ned) 1.01,64. I Shito (Jap) 1.01,79, 2. Tocchini (Ita) 1.01,94, 3. Brienesse (Ned) 1.02,06 100 school: Finale: 1 Frame (Aus) 1.08,81, 2 Doemes (Dui) 1.09,35, 3. Volkova (Sov) 1.09,66 800 vrij: 1. Evans (VSt) 8.33,19, 2. McDonald (Aus) 8.33,46 400 vrij: 1. Wojdat (Pol) 3.51,82, 2. Hoffmann (Dui) 3.51,85,3. Szilagyi (Hon) 3.52,28,4. Pfeiffer (Dui) 3.52,42,5. Brown (Aus) 3,52,63,6. Logvinov (Sov) 3.52,86, 7 Jorgensen (VSt) 3.53,06,8. Hol- mertz (Zwe) 3.53,17. 15. Granneman (Ned) 3.56,44 (Ned. record) Finale 1. Hoffmann 3.48,04, 2. Pfeiffer 3.48,86, 3 Wojdat 3.49,67 B-finale: 1 Perkins 3.53,20, 8. Granneman 3.59.39. 200 m school: 1. Barrowman (VSt) 2.13,82, 2 Gillingham (GBr) 2.14,10,3. Szabo (Hon) 2.14,36, 16. Dekker (Ned) 2.17,89 (Ned. record) Fln^e: 1 Barrowman (VSt) 2.11,23 (wereldrecord). 2. Roz sa (Hon) 2.12,03 (Europees record). 3. Gillingham (GBr) 2.13,12, B -finale: 1 Lawson 2.16,34, 6. Dekker 2.17,39 (Nederlands record) 4*100 vrij: Finale: 1 Verenigde Staten 3 17,15, 2 Duitsland 3.18,88,3. Sovjetunie 3.18.97, 7 Ne derland (Granneman, Van der Spoel, Sloeserwi|, Dekker) 3.26,97. Frankrijk gediskwalificeerd SCHOONSPRINGEN Vrouwen 3-meter: 1 Min (Chi) 539,01 pnt, 2. Lasjko (Sov) 524,70,3. Baldus (Dui) 503,73,4. Lu (Chi) 499,71, 5. Jongejans (Ned) 492,99

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25