Enthousiasme voor Russisch Staatskoor Glamour, dans en jazz van The Duke Nieuw gezelschap voor oudere dansers De vorm na het stukmaken KIJK UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 11 JANUARI 1991 I KUNST PAGINA 19 VIANEN De verbazing valt op de gezichten van de tachtig leden van het Russi- sche Staatskoor Alexander Yurlov af te lezen als vlak i voor het concert in de histo rische stadskerk van Vianen circa duizend concertbezoe kers zich door de nauwe kerkdeuren persen. Het Yur- lovkoor dat thans op tournee is door het hele land, oogst praktisch uitsluitend volle kerken waaraan ze inmid dels gewend zijn geraakt. Maar zoveel Nederlandse be geerte naar authentieke Rus sische koormuziek hadden ze nog niet meegemaakt. Die muziekhonger gaf soms aanlei ding tot verbijsterende taferelen tij dens de tournee. Zoals in Leeuwar den, toen honderden belangstellen den met spandoeken voor de deur van de Grote Kerk om toegangs kaarten bedelden. De burgemeester van de Friese hoofdstad raakte er DEN HAAG (GPD) - De Stichting Nederlands Dans Theater heeft een nieuw gezelschap opgericht dat speciaal is bedoeld voor de wat ou dere dansers. Het nieuwe dansge zelschap begint op 1 september on der de naam Nederlands Dans The ater 3. De leiding van dit kleine dansgezelschap komt in handen van Gerard Lemaitre, die nu ballet- meester is bij het Ballet de l'Opera in Lyon. Nederlands Dans Theater 3 is een initiatief van de artistiek directeur van het Dans Theater, Jiri Kylian. De meeste dansers stoppen om streeks hun 38e jaar omdat zij dan niet meer over de technische vaar digheden beschikken die nodig zijn om in een gezelschap te kunnen functioneren. Volgens Kylian heb ben belangrijke dansers van die leeftijd door hun prestaties, per soonlijkheid en artistieke kwaliteit echter nog zeer veel te zeggen. Ky lian wil choreografen stimuleren speciaal voor deze groep dansers uitvoeringen te maken. Met drie choreografen heeft hij al overeenstemming bereikt. Mats Ek, William Forsythe, Kylian zelf en Hans van Manen maken een cho reografie voor resp. Niklas Ek, Ali- da Chase, Sabine Kupferberg en Gerard Lemaitre. Het eerste pro gramma van Nederlands Dans The ater 3 gaat 8 november in première in het Haagse AT en T Danstheater. Dat gebeurt ter gelegenheid van de opening van het Holland Festival. Voor de financiering van het eerste seizoen - 500.000 gulden - zal geen beroep worden gedaan op over heidssubsidies, omdat de kosten zullen worden gedekt door de in komsten uit de geplande 50 voor stellingen en uit sponsoring. Binnen het Nederlands Dans Theater opereren dus met ingang van 1 september drie dansgezel schappen die elk een eigen leiding of artistieke staf hebben. Jiri Kylian is teruggekomen op zijn besluit om aan het eind van dit theaterseizoen zijn functie als artistiek directeur neer te leggen. Hij blijft, samen met zakelijk directeur Carel Birnie, de directie van het Nederlands Dans Theater vormen. Arlette van Boven, die aanvankelijk werd genoemd als opvolger van Birnie, zal een aantal taken van Kylian overnemen en wordt verantwoordelijk voor het ar tistieke management binnen 'het grote gezelschap'. Nederlands Dans Theater 2 staat onder leiding van Gerald Tibbs. helemaal confuus van, want de goe de man vreesde dat het om een de monstratie zou gaan, grinnikt Mari anne van Vuren. Zij is de organisa tor van de tournee en begeleider van het Russische koor. Zonder een cent overheidssubsidie, maar met de steun van sponsors, reist het koor kris-kras door het land. Van Vuren heeft een eigen organisatie bureau dat vaker concerten, ook met buitenlandse musici, heeft or- ganiseerd. Maar haar ervaringen met de stevig gebouwde Russen en Russinnen van het koor slaan alles wat ze tot nu toe heeft meegemaakt. Van Vuren: '"De Russen kijken hun ogen uit hier. Ze wisten niet wat ze zagen, die volle winkels in de steden en volle tafels in het hotel. Ik heb het gevoel dat ze zich compleet aan het bij-eten zijn. De voedselsitu atie in de Sovjet-Unie is zo nijpend dat de mensen hier helemaal op krachten komen. Laat ik het zo zeg gen: ze eten ons de oren van het hoofd. Dat geeft niet, want wat een professionals zijn het. Wat een kwa liteiten hebben die zangers. Echt, warmbloedige mensen zijn het". Ook vaste gast-dirigent Marcel Verhoeff die het hoogtepunt van de concerten, Tsjaikovsky's integrale Liturgie, voor zijn rekening neemt, is zeer te spreken over de toernee. Na het slotaccoord in Vianen valt Verhoeff en het koor een kwartier durende ovatie ten deel. De diri gent, die in deze stad woont, en koorleden vallen elkaar ontroerd in de armen. Spasiba bolsjoi, héél goed. En terecht. Het Yurlovkoor treedt woensdag 16 januari op in de Jacobskerk. Re serveringen: 08380-23334. LEIDEN - Kunstminnend Leiden was gistermiddag bijeen in de Laken hal tijdens een nieuwjaarsreceptie van de directie culturele zaken van de gemeente Leiden. Het hoofd van de directie, Y. van Baarle, zei in haar nieuwjaarstoespraak vanaf nu mooie kunstwerken te verwachten van Leidse kunstenaars, bijzondere exposities in de galerieën en musea, een uitdagende programmering van de schouwburg, orde op zaken in de mu ziekschool en instemming van de politiek met nieuwe plannen. Op de foto: Van Baarle (midden) en cultuurwethouder Van Dongen in geanimeerd ge sprek met kunstenaar Ben Geerts. (foto Henk Bouwman) Expositie Addy Coumou en Jan Kleingeld 11966 in Nederland i AMSTERDAM (GPD) - Het Am sterdamse theater Carré heeft van avond de Nederlandse première van de Amerikaanse musical 'Sop histicated ladies', een show vol glamour, dans, zang en vooral de muziek van Duke Ellington. De show werd in 1981 voor het eerst ge speeld op de planken van het Ne- wyorkse Broadway en won daar twee Tony Awards, na acht nomina ties. Inmiddels davert deze 'Elling- ton-revue' door de hele wereld. Al eerder haalde Carré volle zalen met musical 'Bubblin' Brown Sugar', waarmee in de herinnering werd teruggeroepen hoe daar voor de oorlog, ondanks de slechte leefomstandigheden, de zwarte jazz hoogtijdagen beleefde. Ster van de show was indertijd Vivian Reed; zij is nu speciaal voor deze serie voor stelling in Carré geëngageerd. En dat is niet zo vreemd, want 'Sophis ticated ladies' biedt allerlei elemen ten die indertijd ook in 'Bubbling Brown Sugar' waren te zien. Immers, die eerste show speelde zich voor een groot deel af in en om 'The Cotton Club', het Mekka van de zwarte jazzmuzikanten, dat niet temin alleen voor een blank publiek openstond. Ook 'Sophisticated la- dies' speelt zich voor een groot deel in die sfeer af, want juist daar oogst te Ellington met zijn band grote suc- licht vooral de ontwikkeling van de muzikant Ellington. Maar eenmaal tot grote hoogte gestegen brak ook de tijd aan van glamour, vrouwen en toch ook eenzaamheid. En juist daar vond 'The Duke' niet zelden de inspiratie voor zijn vaak revolutio naire maar altijd weer pakkende muziek. Over dat laatste aspect gaat het tweede deel van de show. Ellington noemde zijn autobio grafie 'De muziek is mijn maitres- se'. Het is ook vooral de muziek die het verhaal van deze grote jazzcom- ponist vertelt. De liefhebbers van zijn werk kunnen in de musical re kenen op Ellington-'hits' als 'The mooche', 'Perdido', 'It don't mean a thing', 'Take the a train', 'Solitude', 'Don't get around much anymore', 'Caravan', 'In a sentimental mood', 'Mood indigo' en natuurlijk 'Sop histicated lady'. Het ensemble in de show wordt ondersteund door een echte big band, hoe zou het ook an ders kunnen. 'Sophisticated ladies': tot en met zondag 20 januari (behalve op maandag), Carré, Amsterdam. Expositie: Werk van Addy Coumou en Jan Kleingeld; te zien bij: Galler:« Time is Art, Nieuwstraat 10, Leiden. Tot 14 januari ge opend van woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 u LEIDEN - Het is moeilijk te zien waarom Addy Coumou en Jan Kleingeld zijn samengebracht in een tentoonstelling, op het eerste gezicht vormen zij niet alleen tegen polen, zij lijken elkaar te ontken nen. Toch vermoed ik dat zij meer gemeen hebben dan de kleur ultra marijn. Het uitgangspunt voor hun samenwerking en 'aan de overzijde van de zee gelegen' betekent. Bei den zijn in hun nieuwste werk bezig met de vorm, de buitenkant, wat er achter zit en de omkering daarvan. Het werk van Addy Coumou hangt boven, maar begint al bij de voordeur. Een serie houtwerken, gemaakt uit één oude eikehouten balk, verzaagd en opnieuw gerang schikt in een natuurlijke vorm. Het stukmaken en vervolgens een nieuwe vorm geven lijkt voor Addy Coumou een kennismaking met het materiaal, eerder maakte zij vormen van beschilderde repen Ja pans papier, nu hangen op de ten toonstelling schilderingen op dit papier. Ze roepen een beeld op van oudheidkundige resten, van platte gronden, brokstukken, bij elkaar gehouden door enkele lijnen. Ze zijn ruimtelijk en raadselachtig, als of er iets achter zit. Nieuw zijn de houten voorwer pen aan de muur, ze hebben de om trek van gebouwen, maar zijn be schilderd met wolkenluchten. De vereniging van naar voren komen de vorm en naar achter gerichte kleur ultramarijn geeft een bijzon dere levende dieptewerking. Addy Coumou maakt een mooie zorgvul dige ontwikkeling door, die nieuws gierig maakt naar komend werk als zij zegt: "Ik wil nog van de muur af, in de vrije ruimte". Beneden bij Jan Kleingeld gaat het over taal. De mens bedient zich van taal, tekens, tekst om stoffelijke zaken te benoemen en om onstoffe lijke zaken als gevoelens, gedach ten, waarden, normen, ervaringen en omgangsvormen te verpakken tot hapklare brokken en over te brengen aan anderen. Kleingeld plaatst korte teksten op een onder steunende achtergrond van acryl verf of twee kleuren houtdruk. Zijn werken doen denken aan boekom slagen met pakkende titels, niet voor niets, want grafische vormge ving is zijn vak. Hij zegt: "Ze geven een wereld aan waar je maar achter moet zien te komen". Op een schildering van avondlucht in ultramarijn staat de tekst: "Ein Abend In Braunsweig'. Andere werken laten het model zien waarmee wij in de 20e eeuw werdert opgevoed en onderhouden: 'Truth- Vérité; 'Love-Hate'. Hoewel ik het uitgangspunt boeiend vind, blijven sommige werken toch een beetje in de lucht hangen vpor mij. Ik denk dat het komt door zijn gebruik van een vreemde taal. Op de Wilhelminabrug te Leiden Het eerste deel i ROMEO EN JULIA Het Nationale Ballet brengt in de periode van 14 fe bruari tot en met 5 maart in Amsterdam 13 voorstellingen van 'Romeo en Julia'. Rudi van Dantzig paste zijn uit 1967 stammende versie van dit ballet aan het grotere toneel van het Amsterdamse Muziektheater aan, zo heeft het gezelschap bekendgemaakt. De artistiek leider liet zich inspireren door de versie die Leonid Lavroski in 1940 voor het Kirov Ballet uit Le de show be- ningrad maakte op muziek van Sergej Prokovjev. staat nog zijn belettering uit 1987: Wind, water, lucht, schip, groet, wachter, wij wachten', dat is poëzie, dat is raak. Ook zijn bijdrage aan een MUPI-project-kunst in recla meborden op straat - had dat kernachtige: 'U Bevindt Zich Hier', was de simpele boodschap in kleine letters. Geniaal vind ik dat. "Mensen zouden zich moeten rea liseren dat ze in een mooie wereld leven", zegt Jan Kleingeld, "vaak loop je maar zo in een tredmolen rond". 'Tredmolen', wat een prach tig woord en zoveel beeldender voor ons Hollandstaligen dan 'Jog trot of Tretmühle'. EDWINE FELSER Nieuwe presentatie kostuumcollectie Centraal Museum UTRECHT (ANP) - Na een afwe zigheid van ruim een jaar is vanaf 19 januari in het Centraal Museum in Utrecht opnieuw de kostuumcol lectie te zien. De kostuumzaal is in die periode ingrijpend vernieuwd naar ideeën van vormgever Jos Stoopman en mode-stylist Maarten Spruyt. Tegelijkertijd opent in het muse um de presentatie 'Zaal der goede intenties'. Daarmee wordt tot en met 3 maart een beeld gegeven van de bedoelingen van de nota 'Lande lijk presentatiepunt voor mode en kostuums'. Daarin bepleit het Cen traal Museum een bundeling van de kostuumcollecties van onder meer het Haags Gemeentemuseum, het Rijksmuseum, het Textielmuseum in Tilburg en het Centraal Museum zelf. De presentatie bestaat uit een historisch onderzoek van één as pect van mode, actuele presentaties van Nederlandse ontwerpers als Puck en Hans, People of the Laby rinths, Gletcher, Orson Bodil en Mac Maggie en een solopresenta tie van Romeo Gigli. Het ministerie van cultuur (WVC) maakte afgelopen september be kend dat het 50.000 gulden beschik baar stelt voor een haalbaarheids onderzoek naar een 'Nationaal Mo de- en Kostuum Presentatiepunt'. Ex-librisgalerie in Sittard geopend SITTARD (ANP) - In een van de zalen van het Sittardse kasteel Lim- bricht is gistermiddag de eerste ex- librisgalerie van Nederland ge opend. Daarin worden permanent 380 ex-libris, ontworpen door bin nen- en buitenlandse kunstenaars, tentoongesteld. Elke twee maanden wordt de sa menstelling van de expositie gewis seld. Ook besteedt de galerie aan dacht aan de geschiedenis en de uit voering van het ex-libris. De galerie die dagelijks met uitzondering van maandag van 14.00 tot 23.00 is ge opend, werkt nauw samen met de Nederlandse vereniging ex-libris wereld en met de internationale fe deratie van ex-libris organisaties. Het fenomeen ex-libris, aldus ga leriehouder Henk Muda, is in Ne derland en vooral in Duitsland en België bijzonder populair. Daarom is de eerste galerie in het internatio naal gesitueerde Zuid-Limburg ge vestigd. Leiden Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32. Verzameld en getoond: tassen en tas beugels, t/m 13/1 '91, di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Galerie Liga Nieuw Beelden President Steijnstraat 14. werk van diverse kunste naars, t/m 27/1vr t/m zo 11 -18 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3. permanente hi werk Leny Noyen, vr 14- zo. van 12-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10. ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen, do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel- 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Propitia - Levendaal 119, grafieken van Pol de Jong, Louis Stuifzand en Erik Jan Kuiper, t/m 18/1do 13-16 en 19-21 uyr, vr, za, zo 13-18 uur. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1, Ineke Kastelein: fotowerken met sterke ruimtelijk illusie en bijzondere lichtwerking; Martin van Dijk: schilderijen, t/m 15/2; ma t/m vr 10-22 Galerie Coup d'Art - Nie Galerie Amber - Hooglandse kerkgracht 9, 'Berg, water, wind', hedendaagse Neder landse kunst, tot 10/2 '91; wo t/m zo 11-17 -Bleijenberg Lijsten - Breestraat 113, Dick Roukes: etsen en schilderijen, (ot 31/1; di t/m za 9-18 uur, do 9-21 uur, 1e zondag van - Utrechtseveer 3, kunstwerk Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, Teun Voeten: foto's met de titel: 'Nicaragua 1990', t/m 7/2; ma t/m za 10-22 uur, zo 12- Galerie Time is Art - Nieuwstraat 10, Addy Coumou: beschilderde houten objecten, Jan Kleingeld: teksten in-acryl en houtdruk, Eethuis De Trommelaar - Apothekersdijk 22, Annelies de Krom: recent werk in diver se technieken, tot 24/2; ma t/m za 17.30- 20.30 uur. tot 18/2; Studio: dit/m z rie: wo t/m za 12-17 uur, do 19-21 uur, 1 e zo v/d maand volgens afspraak. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, Dick Bakhuizen van den'Brink met schilderijen (in de Blauwe gang), tot 31/1. Alphen Arbeidsbureau/Rijnstaete - Prins Bernhard- laan, schilderijen en tekeningen van Marie ke van Amerom en Gert Oudenes, t/m 10/3; geopend tijdens kantooruren. Hofman Van der Zee - Hooftstraat, Marion de man met schilderijen en zeefdrukken, van 13/1 t/m 8/2; wo t/m za 13-17 uur. Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, 'Wim Ker sten en het water', schilderijen, t/m 27/1 '91 do t/m za 10-12 en van 14-17 uur. dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Sassenheim Greenib Car - Hub. van Doorneweg 14, ex- t de Koreaan Youn II Yang, tot 30/1 9-17 u Ter Aar Bibliotheek De Aarlezer, Riet Zwirs met sculpturen van klei en Elke Breure met crea tieve foto's uit de Ter Aarse omgeving, tot eind jan.; ma wo vr 14-17 uur, vr 18.30- 20.30 uur, za 10-12 uur. Warmond Galerie Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36, Louise Metz: beeldhouwwerken in brons (portret/kleinplastiek/penningen); Lizzy Bu- nmg: zijden wandkleden in aplicatietech- niek, t/m 24/1; wo, do, zo 14-16 uur, za 11- 16 uur. Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38, Mark Dekker met kleurenfoto's o.a. van Australië, Bali en Griekenland; Carla Steensma met droogbloemendecoraties, t/m 24/1wo do, 314-16 u 1-16 u Hillegom Kulturele Raad - Prins derijen, tekeningen e Leiderdorp Leylhenrode - Hoogmadeseweg 55, Riem- ke Kouijzer met aquarellen, t/m 24/1 '91ma t/m vr van 9-17 uur. woe ook van 18.30-20 Noordwijk Gemeentehuis - werk van Giel Langeveld, t/m 11/1werkdagen 9-12 uur en 14-16 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an- Wassenaar Galerie Bianca - Gravestraat 1, Dons Deppe: landschapschilderijen, stillevens, portretten; Nell Heins: gemengde technie ken en acryl; Hiske Blom: insecten in de Hans Eschauzier: werk in inkt, zwart/wit, di verse onderwerpen, tot 27/1; do vr zo 14-17 uur, za 12-17 uur. Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat 75, Charito Crahay Bloklander-Montoro: olie verf, portretten en aquarellen, t/m 13/1; ma t/m vr 9-16 uur en tijdens e Leiden Kapelzaal K&O do 17, 20.30 uur; Embraceble You, ballads, musicals and swing from the Thirty's, For ty's and late Fifty's, mmv Paola Tuin (zang), Erik van der Luit (piano). Jim van Es (jazz- gitarist en Pim Schoonderwoord (bas). LVC Breestraat za 12. 22.00 uur; optreden van de Leidse band Toy Factory met in het voorprogram ma het Nijmeegse powertrio Maximum Bob. wo 16,21.00 uur; in het kader van de Leidse Jazzweek speelt het Jazzcombo Pools met een gevarieerd optreden o.a. bebop, latin, do 17, 23.00 uur; optreden van de En- gels/Jamaicaanse band African Head Char ge met zang van de Jamaicaan Bonjo Lya- binghi Noah, gebaseerd op het Afrikaanse ritme. vr 18, 23.30 uur; optreden van de Leidse band Flintstone Limousine in het LVC zol dercafé met DJ Jan. Stadsgehoorzaal wo 16, 20.15 uur; 'Meesterserie' Nieuw Sin- fonieta Amsterdam olv Lev Markiz, mmv Machiko Takahashi (fluit) en Jenny Zacha- rieva (piano), werken van Mozart. De Waag wo 16, 22.00 uur; bij Jazz Podium Hot Hou se speelt het Surinam Music Ensemble, Ro nald Snijders (dwarsfluit), Franky Douglas (gitaar), Jeroen Ronald Snijders (dwars fluit), Frank Douglas (gitaar), Jeroen Gold- steen (vibrafoon), Pablo Nahar (basgitaar), Eddy Veldman (drums) en Jogi Gillis (per cussie) een vermenging van verschillende stijlen die zij "Paramaribopop" noemen. Kunstkring Burcht di 15, 22.00 uur; jazzconcert van Available Jelly met o.a. trompettist Michael Moore, slagwerker Michael Vatcher en Erik Boeren, zij spelen een verfrissend soort onorlho- doxe jazz. zeer de moeite waard!! wo 16, 22.00 uur; jazzconcert van Frafra Sound, een zevenkoppige band die bestaat uit een vaste kern en een aantal gastspe- lers. Zij spelen eigen composities, aange vuld met composities van collega's, afrotra- ditionels en bewerkingen van jazz-stan- dards. do 17, 22.00 uur; jazzconcert van Tenor Battle met Hans Dulfer, Ben van Dungen, is het gelukt deze saxofoon bij elkaar te krijgen. Dit mag u niet missen! Café in den Maren Poort woe 16, 21.00 uur; optreden van La Blusa met een eigen benadering van Cajun en Zy- deco, de vrolijke "acordeon-blues" uit de Alphen Oudshoornse Kerk a 12, 20.15 uur; orgelconcert door Ronald e Jong met muziek v n Johann Sebastian Muziekschool wo 16,19.30 uur; Midweekconcert met o.a. Groot saxofoonensemble olv Iwan Szo- moru, Mariska Vingerhoed piano, Berty de Wit piano. Heieen Wildschut blokfluit, Jeroen de Haan orgel, Kristel Augustinus piano, Pieter van Zessen viool, Heieen de Korte piano, Roelie van Leeuwen piano. Joep Fruman piano, werk van Weber. Schu bert, Schumann, Küchler, Martin, Agay, Far- naby en Hengelveld. Hillegom Remina za 12, 21.00 uur; optreden van 3 groepen o.a. 'The Web" een 5 mansband die een kleverige emulsie van doordringende mu ziek tussen muren trekt, 'The Alien Expe rience" een hardcore band in de trend van o.a. "Nomeansno", "Central Heating" een rockformatie die in Haarlem en omstreken al enige tijd aan de weg timmert. Noordwijk Hotel "Royal" zo 13.16.00 uur; Nieuwjaarsconcert vi Zeedorper Muzikanten, toegang vrij. Leiden Leidse Schouwburg za 12. gaat z weer op di 15. 20.15 uur; Leidse Jazz-week. 'Swing Sweet', met Rita Reys en het trio Pim Ja cobs en Bernard Berkhout (klarinet) Frits Landesbergen (vibrafoon), wo 16, 14.00 en 19.00 uur; familievoorstel ling: Frank Groothof: 'Idomeno', gebaseerd op de opera van W A. Mozart, vr 18,20.15 uur; 'Amadeus', met Willem Nij- holt, Paul Röttger, Wilke Durand, Michiel Kerbosch e.a. LAK-Theater wo 16, do 17, 20.30 uur; Dansvoorziening v/h Zuiden 'Raz': 'Razbliuto'. vr 18, 20.30 uur; FAct: 'Les Liaisons Dange- Micro-theater do 17, vr 18. 20.30 uur; 'Cricket Serenade' door LEST (Leiden Enlish Speaking The- Alphen aan den Rijn Parktheater za 12, 20.30 uur; Het Vervolg: 'Roof (of Buit)', van Joe Orton, met Mieneke Bakker, Jur van der Lecq, Juul Vrijdag e.a. di 15, 20.30 uur; voorpremière Vara's Ko medie Theater: 'De glorieuze come-back van Coco', met Carry Tefsen, Ad Femhout Leiderdorp Muzenhof za 12,20.15 uur; schrijver/dichter/performer Jules Deelder: 'Deelder draait door'. Den Haag Appeltheater za 12. wo 16, do 17. vr 18,20.15 uur. zo 13. 14.00 uur; Toneelgroep De Appel: 'Drie Zusters' van Tsjechov. AT&T Danstheater zo 13, 20.00 uur; Opera Forum: 'Die Zau- berflöte', van W.A. Mozart, do 17. vr 18. 20.15 uur; Nederlands Dans theater: Jiri Kylian 'No more play', 'Sechs Tanze', 'Psalmensymphonie' en een nieuw ballet. Circustheater za 12, zo 13.19.30 uur; TeatrWieki uit War schau: 'Bons Godounov', opera naar gelijk namig drama van Poesjkin. Diligentia za 12. vr 18. 20.15 uur; Waardenberg De Jong: 'Jool Hul'. zo 13. 20.30 uur; The Rosenberg Trio: con cert met zigeunermuziek. do 17, 20.15 uur; Takacks Kwartet: concert met werken van Mozert en Van Beethoven. Dr. Anton Philipszaal a 12, 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw Mendelssohn, ma 14, 20.15 uur; Nederlands Kamerorkest olv Jean-Jacques Kantorow, mmv Maria Tipo (piano), werken van Bocherini, Mozart en Tsjaikovski. vr 18, 20.15 uur; Residentieorkest olv Hans Vonk, mmv Edith Wiens (sopraan) en Mal colm Frager (piano), werken van Mozart. Koninklijke Schouwburg dag (beh. zo). 20.15 uur, zo 13, 14.00 uur; Het Nationale Toneel: 'De Revisor', met Pe ter Tuinman, Jules Royaarsd. Andró van den Heuvel e.a. Nederlands Congresgebouw vr 18, 20.15 uur; B.Z.N. in concert. Amsterdam Carré dag. (beh.ma), 20.15 uur; musical revue: 'Sophisticated Ladies', met o.a. Vivian Reed. ma 14, 20.15 uur; concert door The Nits'. Concertgebouw za 12, 20.15 uur; Amsterdams Fortepiano Trio, mmv Alda Stuurop, (viool), werken van za 12, 20.15 uur, zo 13. 14.15 uur; Het Ne derlands Kamerorkest mmv Maria Tipo (pia no), werk van o.a. Boccherini. ma 14, 20.15 uur; Harro Ruijsenaars (cello), Rian de Waal (piano), werk van Brahms, Van Beethoven en Chopin, di 15, 20.15 uur; Nieuw Sinfonietta Amster dam, mmv Ronald Brautigam (piano) en Pe ter Masseurs (trompet), werk van o.a. Sjostakovitsj. do 17, 20.15 uur; Theo Olof (viool), Mat- theus Maurer (altviool), Harro Ruijsenaars (cello), werk van o.a. Mozart. C.C. Amstelveen za 12, 20.15 uur; Stichting Kameropera Ne- haar: Tour de Chant' wo 16. 15.00 uur; familievoorstelling: De Voorziening: 'Frankenstein', do 17, 20.15 uur; 'Jeans', popspektakel. Muziektheater za 12. di 15. do 17. 20.00 uur; De Neder landse Opera: 'Die Glückliche Hand- /Neither', van Arnold Schönberg/Morton Feldman. Nieuwe de la Martheater za 12. 20.15 uur. zo 13.14.00 uur; 'De dood van Iwan lljitsj', solotoneel van Henk van Ul- 15. wo 16. do 17. vr 10.20.15 uur; Robert Paul: 'Ruin..w..»— Stadsschouwburg za 12. 20.15 uur. zo 13. 14.00 uu groep Amsterdam: 'Gysbrecht

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19