Romario is 'ineens' klaar voor rentree SpooTTV Sterk optreden estafetteploeg Raas in het 'jaar van de overgang' JEUGDTRAINER FC Lisse mist te veel kansen tegen ARC VRIJDAG 11 JANUARI 1991 PAGINA 15 Buclder mikt op grotere koersen Van c correspondent Govert van Veen MEGEVE (GPD) Na de ploeg van Gisbers heeft ook Jan Raas zich met zijn mannen op de lange latten gewaagd. De eerste schuchtere pogingen in de sneeuw van het 1150 meter hoog gele gen Franse Megève illustreerden ook de bedoelingen die Buckler dit jaar heeft. Raas wil niet alleen meer scoren in de 'plattelands- wedstrijden', maar vanaf dit wielerjaar ook in de bergen, dus in de etappe-koersen. "Raas zit in de overgang", typeerde de ploegleider gisteren zijn eigen gesteldheid dan ook. Bij Buckler zijn ze er het vorig jaar achter geko- t üg- 17.00-18.00 EURO: Parijs/Dakar Rally. 17.30-18.00 Sportnet: Spaans voetbal. 17.30-18.00 Ned 3: Studio Sport: WK zwemmen in Perth. 18.00-19.00 EURO: Waterskiën. 18.00-19.00 Sportnet: Truckraces. 19.00-19.15 Sportnet: Rallysport: Parijs- /Dakar. 19.00-19.30 EURO: World Sports Special. 19.15-19.30 TV 5: Sports. 19.15-21.15 Sportnet: NBA Basketball. 19.30-20.00 EURO: Euro:sport News. 20.00-21.00 EURO: Overzicht turnsei- zoen 1990. 20.25-20.55 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 EURO: Vooruitblik op de World Snooker Masters. 21.15-22.15 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 22.00-22.15 EURO: Parijs/Dakar Rally. 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Sportnet: Rallysport: Parijs- /Dakar. 22.15-22.30 Ned 3Studio Sport Journaal. 22.15-00.15 EURO: Hoogtepunten WK 22.30-00.00 Sportnet: Boksen voor profs in de VS. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage. 23.25-23.50 Did 1Sportschau. 00.00-02.00 Sportnet: NHL IJshockey. 00.15-00.45 EURO: Eurosport News. 00.15-01.20 BBC 2: Darts: World Embas sy Championships. 00.45-01.00 EURO: Parijs/Dakar Rally. 01.00-02.00 EURO: Kickboksen. 02.00-03.00 EURO: Big Wheels. 02.00-03.30 Sportnet: Boksen. snelheid en schoonheid. 09.00-11.00 Sportnet: Snooker: Norwic Union. 10.00-10.30 EURO: Motor Sport. men dat 72 overwinningen in met name wedstrijden van het tweede garnituur niet opweegt tegen de pu bliciteit in de bergetappes van de grote ronden. Vandaar Raas' aan vankelijke - en vervolgens mislukte - pogingen om Cabestany en Giova- netti binnen te halen. Vandaar ook de slagvaardigheid toen Steven Rooks op de markt verscheen. Wens Na het contracteren van Rooks wil de Jan Raas wel gehoor geven aan een toen al wat belegen wens van de sponsor. Buckler heeft namelijk een aanzienlijk marktaandeel in Spanje en om de positie te verstevi gen zou het de firma wel goed uitko men als de wielerploeg in de Vuelta zou starten. Gezien de samenstel ling van de ploeg kwam dat er vorig jaar niet van. In '91 zal dat wel ge beuren nu Jan Raas behalve in een Rooks ook over andere renners met klimmogelijkheden beschikt als Patrick Robeet, Martin Kokkelko ren, David Rayner, Mario de Clercq en natuurlijk good-old Peter Win- Raas: "Van die nieuwe jongens moeten we het natuurlijk maar af wachten. Vandaar dat over gangsjaar. Dit seizoen kan ik bekij ken wat ik nog te kort kom in de bergen. Het is de bedoeling dat de zwakke plekken na dit jaar worden opgevuld, zodat we in '92 goed mee kunnen doen in de grote ronden". Dat seizoen zal hoogst waar schijnlijk ook het laatste jaar wor den met Buckler op de truien. De hoofdsponsor liet in Megève door schemeren er zo goed als zeker mee te stoppen als het driejarig contract ert>p zit. Zodat Jan Raas de komen de tijd alweer de markt op zal moe ten om de toekomst na '92 veilig te stellen. De Zeeuw: "Het is duidelijk dat je daarmee niet tot het laatste jaar moet wachten en dat ik nu ook geen contracten verder dan tot en met '92 met de renners kan afslui ten". Waarmaken Een van die renners met een nu nog tweejarig contract is Steven Rooks. De Noordhollander zal zijn kop- Steven Rooks (links) en Jelle Nijdam, twee troeven Kandidaat voor de Spelen PERTH (GPD) Van ongeplaatst tot olympisch kandidaat. De nationale heren-estafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag deed vannacht in het Superdrome van Perth goede za ken door zich als vijfde voor de A-finale te plaatsen. Rang schikking bij de beste acht landen van de wereld betekent volgens de eisen van het Nederlands Olympisch Comité kwalificatie voor de Spelen van '92 in Barcelona. Oranje moet de komende anderhalf jaar slechts nog vormbehoud tonen om de tickets voor Spanje definitief in handen te krij gen. Een onverwachte ontwikkeling in pas net uit het water na zijn 100 het westen van Australië, omdat het school", viertal Granneman-Van der Spoel- Dekker, die zijn na Sloeserwij-Dekker er in de aanloop op deze afstand met r manschap in zowel de Ronde van Spanje als in de Tour de France moeten waarmaken. En dat zal niet meevallen zonder Gert-Jan Theu- nisse als bliksemafleider. Maar volgens goed gebruik is ie dereen optimistisch zo vlak voor het seizoen. Rooks zelf ("wereldbe kerwedstrijden, Vuelta en Tour, dat móet kunnen"), Jan Raas ("de Ron de van Spanje is zeer geschikt voor hem en wat betreft de Tour: in '88 werd ie zevende, dat kan niet wee zijn") en bovenal pr-manager Harrie Jansen. Jansen zegt ook degene te zijn, via wie het contact en later het con tract met Rooks tot stand is geko men. "Hij belde me op dat ie graag wilde. Ons kwam het goed uit. We waren de ploeg net aan het omvor men, maar visten achter het net bij Cabestany en Giovanetti. Het ge raamte voor de etappe-wedstrijden stond er al, Rooks werd de kop er op. Maar: wat zat die jongen toen in Zoetemelk nu officieel assistent MEGEVE (GPD) - .Vanaf komend wielerseizoen zal Joop Zoetemelk nu ook officieel als assistent van Jan Raas fungeren. Uitbreiding van de staf ploegleiders bleek nodig nu het Buckler-team bestaat uit 22 ren ners en een groter programma zal rijden. Het betekent dat Joop Zoetemelk niet meer te boek staat als pr-func- tionaris en als zodanig hulpje van Harrie Jansen. De nog immer be- scheide vedette van weleer: "Dat lag me niet, dat pr-werk, daar ben ik geen type voor. Zoals ik ook niet geschikt ben om als eerste ploegleider te fungeren. Maar zo af en toe eens met een groepje jongens op pad, dat lijkt me wel. Het zal wel altijd de tweede ploeg zijn, waarmee ik afreis. Zo word ik ingeschakeld voor de Vierdaagse van Duinkerken op het moment dat Jan Raas en Hilaire van der Schueren met de andere groep in de Ronde van Spanje zitten. Je gaat dus vooral de jonge jongens be geleiden en dat lijkt me wel interessant. Wie weet kunnen ze nog wat van me leren". De Buckler-wielerformatie is dit jaar als volgt samengesteld. Geble ven: Edwig van Hooydonck (Bel), Gino van Hooydonck (Bel), Marco van der Hulst (Ned), Ludo de Ceulenaer (Bel), Frans Maassen (Ned), Jelle Nijdam (Ned), Toine Poels (Ned), Noel Segers (Bel), Gerrit Solle- veld (Ned), Patrick Tolhoek (Ned), Eric Vanderaerden (Bel), Wibren Veenstra (Ned), Gerrit de Vries (Ned), Peter Winnen (Ned). Gekomen: Mario de Clercq (Bel neo), Patrick Eyk (Ned, neo), Antoi- ne Goense (Ned, neo). Martin Kokkelkoren (Ned, neo), David Rayner (Eng, Banana), Patrick Robeets (Bel, Weinmann), Steven Rooks (Ned, Panasonic), Wilko Zuijderwijk (Ned, neo). Vertrokken: Rolf Gölz (did, Ariostea), Fabian Fuchs (Zwits, Ba- nesto), Peter Gansier (Did), Jan Mattheus (Bel), Tom Cordes (Ned, PDM). de put zeg, onbeschrijflijk. Nu is hij er gelukkig weer bovenop. Hij wordt door ons met rust gelaten, precies zoals hij het hebben wil en het zou me niet verwonderen als zijn beste jaren, ook al is hij nu der tig, nog komen. Hij heeft de afgelo pen jaren immers weinig geleden, dat zie je gewoon". Rooks zelf verklaarde gisteren nog een jaar of drie op topniveau door te willen gaan en naar België te verhuizen. Het jaar 1990 was voor hem een grote nachtmerrie: "Tot de Waalse Pijl ging het goed met Post maar na de kwestie-Theunisse sloe gen bij hem de stoppen door. De druk op mij werd zo groot dat ze me elke dag in de aanloop naar de Tour opbelden of ik me wel goed voelde. Dat deed Planckaert dan, met Post heb ik nooit echt contact gehad. Ik zat weieens een half uur met hem aan de telefoon, maar Raas zegt in vijf minuten veel meer". AFweten In de wereldbekerwedstrijden zal Steven Rooks het in elk geval niet alleen hoeven doen. Daarin kan Jan Raas ook rekenen op zijn klassie- ker-specialisten als Edwig van Hooydonck, Jelle Nijdam, Frans Maassen, Eric Vanderaerden, Noél Segers, Gerrit Solleveld en ook het sprintertje Wibren Veenstra. Zij zorgden vorig jaar voor veel over winningen. maar lieten het in de we reldbekerwedstrijden afweten. En dat deed zeer, getuige de woorden van Harrie Jansen gisteren: "Die 72 overwinningen van vorig jaar zeg gen me niet veel. Dit jaar win ik er liever dertig, als er maar echte kan jers bij zitten. Of zoals de ploeglei der van Greg Lemond, Roger Lege- ay, het vorig jaar tegen me zei "Heb jij er zoveel gewonnen Harrie, ik maar eentje en dat is me genoeg ook. Nou, zo is het precies". Braziliaan meldt zich beter MILAAN/AMSTERDAM (GPD/ANP)) Romario is beter en stapt vandaag in Rio de Ja neiro op het vliegtuig. Niet richting Calcutta, waar PSV in trainingskamp is, maar naar Ne derland. Dat zijn de managers Ploegsma en Branchini overeengekomen. Naar India vlie gen en zich aansluiten bij PSV had weinig zin meer. Zondag speelt PSV in Calcutta de der de en laatste wedstrijd tegen de nationale ploeg van India, dinsdag hoopt men terug te ke ren naar Nederland. Aan het wat kluchtige vervolgver haal rondom Romario (komt hij wel, komt hij niet?) lijkt dus een ein de te komen. Zijn manager, de Itali aan Giovanni Branchini, bestrijdt met verve dat Romario zijn club een kunstje heeft willen flikken. "Hij was echt ziek, nu pas heeft hij een medische verklaring dat hij mag rei zen. Hij kon absoluut niet weg, al heeft hij wel een fout gemaakt. Hij had met Stan Valckx (die de kerst dagen in Rio doorbracht, red.) mee naar Nederland moeten reizen, de eerste januari. Romario wilde ech ter nog een paar dagen trainen vol gens het speciale programma dat hij in Brazilië gevolgd heeft. Achteraf is dat niet slim geweest". Afspraak Branchini zegt dat Romario gister avond volgens afspraak alsnog naar India wilde reizen. "Hij had nog een beetje koorts, maar is desalniette min naaf het vliegveld gegaan. Hij was er ruim op tijd, alleen bleek het reisbureau van Philips te laat te zijn met het ticket. Toen kon hij weer niet mee. Ik heb vervolgens Ploegsma gebeld en afgesproken dat het beter was als Romario van daag rechtstreeks naar Nederland zou vliegen". De vergelijkingen die her en der zijn getrokken met het gedrag van Maradona, ook een notoir te-laat komer, hebben Branchini geërgerd. "Die vergelijkingen bevallen me niet. We proberen te voetballen als Volgens de Italiaan, die de zaken van tientallen Braziliaanse voetbal-. Iers behartigt, wordt Romario te kri tisch benaderd. "Sinds Romario bij PSV voetbalt, hebben zijn eigen ploeggenoten hem bekritiseerd. Dat is een slechte gewoonte in Ne derland, om spelers die beter zijn of beter worden betaald te bekritise ren. Dat is steeds gebeurd, behalve op de momenten dat Romario in zijn eentje wedstrijden besliste. Dan hoorde je niemand". Hij zegt dat Romano inmiddels gewend is aan die cultuur. "Ook deze situatie is voor zijn vijanden binnen en buiten het veld weer een goede gelegenheid om hem te be kritiseren. Maar Romario is erop voorbereid. Zijn vrienden blijven zijn vrienden, zijn vijanden blijven zijn vijandën, al heeft hij op het ogenblik geen problemen met de andere spelers. In het begin wel. Geen speler die hem heeft geholpen toen hij kwam, ze waren ook niet erg vriendelijk voor hem." En ver ongelijkt: "Nu is er toch ook geen enkele reden meer voor een boy cot?" Fair Of Romario beboet wordt voor zijn langdurige absentie, weet Branchi ni nog niet. "PSV is altijd fair ge weest. De beslissing die de club neemt zal redelijk zijn. Op 19 janu- ADVERTENTIE V.V. S.J.Z. zoekt voor seizoen '91-'92 Voor A1 en C junioren, trainingen 2 avonden per week. Begelei ding op zaterdag en leiding en coördinatie overige jeugdtrainers. Sollicitaties richten aan: Secretaris S.J.Z., G. de Koning, Postbus 76, 2380 AB Zoeterwoude. ari hoopt Romario in elk geval weer gewoon te spelen, want hij is prak tisch fit nu. Maar het is zo dat je soms een kleine fout maakt die je duur komt te staan. In sommige op zichten is Romario ook nog gewoon een kind, een jongen. Maar hij is te vreden bij PSV, hij is tevreden in Nederland en ik weet zeker dat hij er alles aan zal doen weer goed te presteren bij PSV. Dit seizoen was tot dusverre een nachtmerrie voor hem. Maar hij is absoluut niet uitge keken op PSV. Hij zegt dat de club met een beetje geluk weer een van de grootmachten in Europa wordt. Anders had hij z'n contract ook niet met zes jaar verlengd. Dan was Ro mario al eerder verdwenen". Haan De machtstrijd bij de Bundesliga- club 1. FC NÜrnberg heeft verras send het hoofd van voorzitter Gerd Schmelzer geëist. Schmelzer heeft de club zeven jaar geleid. Arie Haan blijft trainer van de 1. FC Nürnberg, maar hij kon niet als onbetwiste worden gevierd. De financiële commissie van de Neurenbergers vond het te duur de Nederlander te ontslaan. De loop tijd van zijn contract werd met een seizoen verkort tot 30 juni 1991. Haan kon niet anders dan instem men met de maatregel. "Het is een duidelijk signaal. Hiermee komt een einde aan de speculaties over mijn persoon. Ik ben een blijvertje". De werkzaamheden van Schmelzer worden tot het eind van dit seizoen waargenomen door ondervoorzitter Sven Oberhof. Daags voor het advies van de fi nanciële commissie had de vereni gingsraad al aangeraden af te zien van het ontslag van de 42-jarige Haan. Schmelzer had Haan voor aanvang van dit seizoen in dienst genomen. In het voorjaar van 1990 werd Haan ontslagen bij Vfb Stuttg art. Romario: nog een beetje koorts, Al heel lang moet FC Nurnberg succes in de hoogste afdeling van het Duitse voetbal ontberen. Mo menteel bezet de club, in de historie negen keer landskampioen, de ze ventiende en voorlaatste plaats op de ranglijst. Financieel gaat het de club evenmin voor de wind. De schuldenlast bedraagt ongeveer vijftien miljoen gulden. Ontslag van Haan zou de club op een extra post van een miljoen mark komen te staan. Het boterde al maanden niet tus sen Schmelzer en Haan. Een slui merend conflict escaleerde toen Schmelzer rond de jaarswisseling in de kranten verklaarde dat hij Haan nooit had moeten contracte ren. Een mislukt verzoeningsge- sprek was daaraan vooraf gegaan. Haan staat voor zeven ton op de loonlijst. Afgezien van de slechte prestaties van het eerste team heerst er in Neurenberg ontvredenheid over het transferbeleid van Haan. Hij is er niet in geslaagd een aantal over bodige spelers uit de selectie van 25 man te verkopen. De eerste training de wereldkampioenschappen niet eens in was geslaagd zich voor deze estafette te plaatsen. deelname volledig af laten hangen het water in te gaan. Toen heb ik seconde scherper stelde, had aanvankelijk helemaal geen zin gehad de estafette te de ontwikkelingen in Perth. Na de nationale WK-kwalificatie in Amersfoort was hij echter somber gesteld over de kansen. De tijden bij ingestemd. Hoewel ik het ja mer blijf vinden dat Erik Ran er niet bij is. Hij heeft zich niet kunnen kwalificeren, akkoord, maar het de dag te komen. Eenmaal in het Het vierde en vijfde Nederlandse zonovergoten Australië beland, record van deze WK betekent dat de groeide de sfeer onder de mannelij- penningmeester van de zwembond streek. 'Als we er dan toch zijn, en de sfeer is gretig, waarom dan ei genlijk niet?'. En zo trad Oranje vannacht Ne derlandse tijd dus toch aan vc serie. De eindtijd van 3.25.45 min., bijna twee seconden onder het Ne derlandse record leverde zowaar een vijfde plek op in de grote finale. Hetgeen ook iets zegt over het ni veau van de rest van het veld. •erbetering van een nationale top tijd een bonus uit van 400 gulden. Richard Granneman kan binnen kort dus een bedrag van 1200 gul- de den tegemoet zien. Eerdér deze week verbeterde hij tot twee keer toe het NR op de 200 vrij, vannacht deed hij hetzelfde in de serie van de dubbele afstand. De tijd van 3.56.44 min. (tegen zijn in '89 geklokte 3.57.20 in Bonn) was goed voor een plaats in de B-finale. En dat was heel lang geleden voor een Neder- Australië te ko- landse zwemmer op deze als weinig sommige landen aantrekkelijk beschouwde discipli- Daarom zegt de tijd me ook r dan het geld", aldus Granne- Kosten „De kosten men zijn blijkbaar toch een onoverkomelijk probleem gebleken", erkende Van Klooster. „Een land als Engeland bijvoorbeeld kon hier niet volwaardige ploeg op de been bren- Badmuts gen. Het geldt voor meerdere. In dat Inge de Bruijn zal vanmiddag licht bezien, valt de tijd die de jon gens in de s tegen. Dat w ben aan de NOC-eis is best leuk aardig, maar Barcelona is i nog veel te ver weg. Ik kijk i naar het heden. Ze moeten nale sneller gaan, wellicht i nationaal record (3.23.55 mi HVmIH met de estafetteploeg de enige hebben neergezet oranje badmuts zijn die in een A-fi- oldaan zouden heb- nale mag aantreden. De 17-jarige sprintster van Nautilus uit or mij Dordrecht ging goed af op de eerste liever 50 meter vlinderslag, haperde op de fi- het tweede stuk maar kwalificeerde ar een zich toch als zevende voor de Hoe- eindstrijd. Karin Brienesse tastte Granneman heeft bij de start van de en zag zich met haar tiende tijd estafette al de 400 meter vrij in zijn de series teleurstellend in de B-fina- benen, en Ron Dekker is eigenlijk le belanden. ALPHEN AAN DEN RIJN - De zondagvoetballers van FC Lisse hebben gisteravond verzuimd ARC uit de LD-cup te kegelen. De lijstaanvoerder van de vierde klasse A liet op de goed bespeelbare grasmat van sportpark 'Zegersloot' een fiks aantal kansen onbe nut en kreeg daarvoor in de slotfase de rekening gepresenteerd. Wilco van Leeuwen schoot de Alphenaren in de kwartfinale: 1-0. Wat de Lissenaren in het kader van hetzelfde toernooi twee jaar gele den wél lukte - ARC kreeg toen met 2-1 klop - lukte nu dus niet. En daar baalde Lazlo Nanai. de coach van de geelblauwen, na afloop een beetje van: "We misten vandaag door va kanties en blessures vier spelers, waaronder mijn topscorers Paul Pijpers en Wim Bouckaert. Die had den zulke kansen vast niet laten lig gen. Voor de rest ben ik overigens dik tevreden, want we hebben een goede wedstrijd gespeeld en zijn eervol door een eersteklasser uitge schakeld". Op papier had Nanai wat dat laatste betreft natuurlijk gelijk. Maar de werkelijkheid was anders. Het team, waarmee de Racing op de na de winterstop werd bijgewoond door 500 belangstellenden. Zij be groetten de oefenmeester met een hartelijk applaus. Haan glunderde: "Ik ben opgelucht. Eerst dit seizoen afmaken, dan zien we wel verder. Ik blijf geïnteresseerd in verlenging van het contract". Groeleken i beroep van de KNVB heeft de straf voor NEC-spe- ler Eric Groeleken verzwaard met twee wedstrijden schorsing voor waardelijk. Groeleken protesteerde tegen de vier wedstrijden onvoorwaardelijke schorsing en 250 gulden boete, die de tuchtcommissie hem oplegde naar aanleiding van een rapport van de waarnemer bij de wedstrijd NEC - Fortuna. Groeleken sloeg achter de rug van de scheidsrechter de Limburger Friins tegen de grond. Radjin de Haan van Telstar kreeg voor zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Eindhoven drie wedstrijden schorsing alsmede een boete van honderd gulden. Fernandez zevende trainer Olympique MARSEILLE (Reuter) - Jean Fer nandez, pas ontslagen trainer-coach van Nice, is gisteren toegevoegd aan de technische staf van Olympi que Marseille. "Ik hoop wat te kun nen leren van de zes anderen", zei Fernandez na de ondertekening van de arbeidsovereenkomst voor een half jaar. Bij Olympische zijn reeds de oud- bondscoaches Franz Beckenbauer (Duitsland), Raymond Goethals (Belgie), Michel Hidalgo (Frank rijk), Holger Osieck, Jean Caste- neda en Henri Stambouli werk- proppen kwam. was zeker niet eer- ste-klasse-waardig. Van het elftal waarmee trainer Bert Jansen in het begin van de competitie furore maakte, startten slechts drie spe lers: Wilco van Leeuwen, Arno Lan- cel en René Lammers. Kwetsuur Na rust voegden René Bon en Arjan van der Laan zich daar nog bij, maar toen mocht Lammers (net als de van een langdurige kwetsuur terugge komen Aijan Wilting) niet meer meedoen. Lammers heeft namelijk een schorsing van vijf wedstrijden gehad naar aanleiding van zijn rode kaart, uit bij Urk, en is dus voorlo pig toch niet inzetbaar. Dat geldt evenzeer voor de met het Neder lands amateurelftal op de Antillen verblijvende Dennis Krijgsman, die drie duels aan de kant moet blijven. De lange absentielijst, waar Jansen al tijden mee tobt, werd opnieuw veroorzaakt door een groot aantal blessures. Alleen Boer ontbrak we gens vakantie. Het is voor ARC wel te hopen dat op 26 januari, als de competitie wordt hervat, een groot aantal spe lers weer hersteld zal zijn. De forma tie, die tegen Lisse acteerde, bleek het niveau van de vierdeklasser maar net aan bij te kunnen benen. In de openingsminuten kwam de Racing al een paar keer goed weg - Erwin Hoogendoorn en Maarten Al ders, allebei normaliter in het twee de uitkomend, misten fraaie moge lijkheden - en halverwege de twee de helft lieten de Lissenaren lieten zelfs tot drie keer toe na om de goed keepende Pascal Korteweg-Maris te verschalken. Patrick Bon, Marcó Elderbroek en Erwin Hoogendoorn toonden clementie met ARC. De Alphenaren, die pas na rust het initiatief naar zich toe wisten te trekken, stelden daar maar weinig scoringsmogel ijkheden tegenover. Rob Koster kreeg er voor rust één en vlak na de pauze was Van Leeu wen een paar keer dichtbij een goal. En daarmee hield het op. Tot vijf minuten voor tijd. Toen vond rechtsachter Walter van der Weiden met een voorzet bij de tweede paal de vrijgelaten Van Leeuwen, die koel afrondde: 1-0. In de laatste mi nuut zond arbiter Troost, de enige op het veld met korte mouwtjes, Lissenaar Lau van der Voort nog weg, die een vergeefse poging deed Koster uit het veld te kegelen. NICK VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15