Provincie bekijkt omleiding A4 Koopman terug op markt Leiderdorp ABP en Oegstgeest oneens over opvang asielzoekers Toch woningbouw op Van Polanenpark Kaartje Leiderdorps zwembad duurder bij stijgende kosten Minder snél subsidie voor verenigingen Voorschoten Uitkomst lijkt al vast te staan LEIDERDORP - De provincie Zuid-Holland is bereid de om leiding van de A4 serieus te be studeren. Gedeputeerde L. Stolker zegde dat gisteren toe bij een bezoek aan Leiderdorp. "De gemeente constateert te recht dat Leiderdorp bij de di verse oplossingen zwaar belast wordt", erkende de provincie bestuurder bij een discussie over de A4 en de hoge snel heidstrein. Ze voegde er echter aan toe dat zo'n studie vooral bedoeld is om Leiderdorp van haar ongelijk te overtuigen. De provincie komt met het onder- zoek tegemoet aan Leiderdorp, dat een breed onderzoek naar alle vari anten voor de rijksweg wil. "Wij wil len een onderzoek waarin alle plus sen en minnen van alle varjanten op een rijtje staan, niet alleen over het milieu, maar ook over de gevolgen voor bijvoorbeeld het wonen. Pas daarna moet een beslissing worden genomen", zei wethouder C. Hui gen gisteren. Onmogelijk Een omleiding van de hoge snel heidstrein rond Leiderdorp is on mogelijk, meldde Stolker. De trein, die snelheden van 260 kilometer per uur kan bereiken, kan geen scherpe bochten draaien en de spoorbaan moet dus in een rechte lijn worden aangelegd. Wethouder Huigen pleitte ook voor toewijzing van nieuwe locaties voor woningbouw wanneer de ver breding van de A4 toch via het oor spronkelijke plan doorgaat. "Wan neer die keuze wordt gemaakt, heeft dat voor ons gevolgen. We hebben dan andere woningen nodig en de financiële middelen om ze te bouwen. En als langs de A4 huizen moeten verdwijnen, moeten die te gelijk worden gesloopt met de pan den die voor de baan van de hoge snelheidstrein moeten wijken". De gedeputeerden Stolker en T. Jansen bezochten Leiderdorp met de leden van de Statencommissies voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting en voor verkeer en ver voer. Voorafgaand aan de discussie bijeenkomst maakten zij een rond rit langs Vliegveld Valkenburg, de Broek- en Simontjespolder, de Bo- terhuispolder, Hoge Rijndijk, de Grote Polder Zoeterwoude en de Oostvlietpolder. Stedebouwkundige J. de Graaf laat de gevolgen van de verbreding van de A4 z ker, burgemeester A.J.A.L. Bruggeman, wethouder J.F. W. Veldstra en De Graaf. OEGSTGEEST - Een dag nadat het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds de gemeente Oegst geest een woning beschikbaar stelde voor de huisvesting van asielzoekers, is al sprake van 'onduidelijkheden'. Het ABP denkt aan een proef tot het ein de van dit jaar met één apparte ment. De gemeente Oegstgeest stelt dat het pensioenfonds daarmee een voorschotje neemt op de onderhandelingen. Het ABP bleek pas bereid een wo- ning beschikbaar te stellen toen het college van B en W dreigde deze te vorderen. Binnen twee weken gaan vertegenwoordigers van de ge meente en het ABP rond de tafel zit ten om te onderhandelen over de voorwaarden rond de verhuur. Het ABP wilde tot nu toe alleen verhu ren aan individuen en niet aan groe pen of instanties. Dat principe is nu tijdelijk van de baan. Nieuws "Dat is nieuws voor ons", reageert een woordvoerder van de gemeente Oegstgeest op de mededeling dat het ABP de verhuur als een proef- B en W geven opnieuw vergunning Wassenaar duldt schotelantennes WASSENAAR - De gemeente Was senaar wil geen verbod op schotel antennes. In het uiterste geval kun nen schotels die de omgeving ern stig ontsieren en die zonder toe stemming zijn geplaatst worden verwijderd. De leden van de raads commissie voor de ruimtelijke or dening bleken het gisteravond eens te zijn met dit standpunt van B en W. De meeste leden van de commis sie verwachten dat de groei van het aantal schotels in de toekomst wel zal meevallen, omdat de kabel ruim voldoende keuzemogelijkheden biedt. Bovendien zou de 'techni sche vooruitgang' in de toekomst wel voor kleinere antennes zorgen, opperde commissielid H. Schelhaas (CDA). Biertapwedstrijden in Bollenstreek BOLLENSTREEK - Voor de tien de keer worden dit jaar de 'Bierlief hebbers Biertapwedstrijden' ge houden. Deze maand worden in ze ven horecabedrijven in de Bollen streek de voorronden gehouden. Op 20 februari is de finale in de Grote Zaal van restaurant Zomerzorg in Hillegom. De voorronden beginnen maan dag in café 't Buitenbeentje in Noord wij kerhout. Het wedstrijd schema ziet er verder als volgt uit: donderdag 17 januari in De Engel in Lisse, woensdag 23 januari in Zo merzorg in Hillegom, woensdag 23 januari in 't Vierkant in Lisse, don derdag 24 januari in de Kopermolen in Nieuw Vennep, woensdag 30 ja- nuari in The Champ in Noordwijk en donderdag 31 januari in De Voogd in Sassenheim. Alle avon den beginnen om 20.00 uur. LEIDERDORP - Drie maanden nadat hij zijn vaste standplaats op de Leiderdorpse weekmarkt verloor is de Amsterdamse koopman in schoonmaakarti kelen, M. Breet, terug. De man was geschorst omdat hij drie keer afwezig was en zich niet goed zou hebben afgemeld. B en W kwamen echter terug op hun beslissing en vanochtend ver kocht Breet zijn stofzuigerzakken, borstels en andere zaken alsof er niets aan de hand was. Toch is hij nog steeds boos op de gemeente en gaat hij een schadeclaim indienen voor gederfde inkomsten. Hij vindt dat de affaire te lang heeft gesleept en begrijpt niet waarom hij pas eer gisteren hoorde dat hij mag terug keren op de markt in de Hoofd straat. In hun vergadering van 20 december hadden burgemeester en wethouders namelijk al besloten dat Breet zijn marktplaatsvergun ning moet terugkrijgen. Volgens een woordvoerder van de gemeente heeft een ambtenaar kort na de vergadering contact ge had met de man die de Amsterdam mer steunde in zijn strijd tegen de schorsing. Deze adviseur zou de boodschap niet hebben doorgege ven en maakte daarmee de cirkel rond. In zijn verdediging voerde de marktkoopman namelijk aan dat hij zich wel had afgemeld, maar dat die boodschap was blijven steken bij de marktmeester en een medewerker van het Dorpshuis waar marktlie den koffie drinken. Uitrekenen Marktkoopman Breet wil de ko mende dagen uitrekenen hoeveel hij had verdiend wanneer hij ge woon op de markt had gestaan tus sen oktober (de maand waarin hij zijn standplaats verloor) en begin ja nuari. Vervolgens stuurt hij de reke ning naar de gemeente. Tot die schadeclaim binnen is, weigert een gemeentewoordvoer der commentaar te geven. Dat de behandeling van het bezwaar zo lang geduurd heeft, zou de gemeen te niet zijn te verwijten: "We hebben de normale procedure gevolgd, compleet met behandeling in de commissie beroep- en bezwaar schriften. En dat neemt tijd in be slag". Waarom B en W in december zijn bijgedraaid, moeten ze nog schrifte- Wassenaarse bouwlocatie schoon WASSENAAR - De bouw van 32 huurwoningen aan het Van Polanenpark in Wassenaar is deze maand begonnen. In sep tember vorig jaar bleek de grond te zijn vervuild met lood en zink. De 1800 kubieke meter vervuilde grond is inmiddels af gevoerd. Grondpeilingen heb ben aangetoond dat de grond buiten het bouwterrein niet is vervuild, aldus gemeentevoor- lichter W. Issendonck. De gemeente verkocht de grond in juni 1990 aan het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds (ABP). Omdat de gemeente aanvankelijk beloofde bouwrijpe grond af te leveren, wei gerde de projectontwikkelaar de kosten van de verwijdering van de vervuilde grond voor haar rekening te nemen. Het ABP dreigde met een schadeclaim als de gemeente de sa nering van de grond niet zou beta len. Eind oktober stelde de gemeente raad voor dat doel 400.000 gulden beschikbaar. Deze week maakte een woordvoerder van het ABP be kend dat het pensioenfonds tocl) met de gemeente wil praten over kosten die zij voor het grondonder zoek heeft gemaakt. Ook over extra kosten die zijn veroorzaakt doordat de bouw moest worden uitgesteld zou het ABP willen praten. De vervuilde grond is ongeveer twintig jaar geleden in het Van Po lanenpark gestort. In het begin van de jaren zeventig was deze grond nodig om het park op te hogen ten behoeve van de aanleg van nieuwe wegen en huizen. "De aarde kwam van elders en niemand heeft ooit naar de kwaliteit gekeken", licht Is sendonck toe. De vervuilde grond is inmiddels naar stortplaats Bergschenhoek in De Amsterdamse marktkoopman M. Breet stond vanmorgen na drie maanden weer als vanouds op de Leider de buurt van Rotterdam gebracht. dorpse weekmarkt, fiij verloor tijdelijk zijn standplaats omdat hij zich niet goed zou hebben afgemeld. (foto Hiclco Kuipers) Het met lood en zink vervuilde Van Polanenpark In Wassenaar is gesaneerd. Inmiddek- i lijk pensioenfonds begonnen met de bouw van 32 woningen. LEIDERDORP - Het kaartje voor het zwembad De Does mag volgend jaar duurder wor den als de kosten van het bad verder stijgen. Dat vinden de le den van de commissie welzijn in Leiderdorp. Ook Groen Links stemt in met een eventue le verhoging, hoewel deze partij zich steeds tegen iedere tariefs verhoging heeft verzet. Dit jaar blijven de tarieven gelijk. Groen Links-fractievoorzitter C. Bos vindt dat de prijs van het kaart je omhoog mag wanneer de kosten van water en electra blijven stijgen. De coalitiepartijen CDA, WD en D66 sneerden dat 'men nooit te oud is om te leren'. Beheerder T. van Houdt bestreed dat het bad vorig jaar nog geen 200.000 bezoekers zou hebben ge trokken, zoals uit het collegestuk naar voren kwam. Dat getal is inclu sief diplomazwemmers, school- en verenigingsgebruik. "Ondanks de sluiting van het bad in juni hebben wij in 1990 ruim 206.000 bezoekers getrokken. Dit aantal is boven ver wachting". In juni werd het bad een week gesloten in verband met repa ratiewerkzaamheden. Volgens Van Houdt heeft het bad vorig jaar bijna alle maanden beter gedraaid dan in 1989. Ook de inkomsten zouden ho ger zijn dan vorig jaar. Van Houdt denkt dat het bad ze ker zesduizend bezoekers heeft ge mist door de reparatie van de vloer. Hij taxeerde het verlies op minstens 25.000 gulden. T. Meijer (CDA) vroeg wethouder C. Kerner te on derzoeken of naast de directe scha de ook deze indirecte kosten op de aannemer kunnen worden ver haald. M.D. Holierhoek (PvdA) kon wei nig welzijn terugvinden in het colle gestuk. Ze maakte zich zorgen over klachten over het schoonhouden van het bad. Van Houdt noemde dit onderwerp een 'hobby van commis sieleden'. Hij bestreed dat het aan tal klachten zou groeien en zei dat er 'zeeën van tijd' worden gestoken in het schoonhouden van de vloer. De witte tegels noemde hij echter 'een ramp'. VVD'er P.J. Muller drong aan op een aparte vergadering, omdat hij 'de materie te complex vindt'. Wet houder Kerner zegde zo'n vergade ring toe. lijk uitleggen. Mondeling laat de woordvoerder alvast weten dat de gemeentebestuurders het eens wa ren met de kritiek van de commissie beroep- en bezwaarschriften. Die oordeelde op 2 december dat Lei derdorp Breet te hard had gestraft. De commissie achtte niet bewe zen dat de marktkoopman meer dan twee keer afwezig was en wees het college op de plicht 'belanghebben den correct te bejegenen'. De marktkoopman had tenminste ge hoord moeten worden of een waar schuwing moeten krijgen voordat het college de standplaats aan een ander toewees. project ziet. "Dat is niet met ons af- I gesproken". Op zijn beurt is de woordvoerder van het ABP weer verbaasd. "Dat is dan de mening van de gemeente Oegstgeest. Maar j als ons standpunt een verrassing is. dan horen we dat wel als we straks I rond de tafel zitten". Ondanks het met Oegstgeest be reikte akkoord 'blijven de algemeen geldende verhuurcriteria onver minderd van kracht', laat het ABP j weten in een persbericht. Basis van I de overeenkomst is dat één criteri um - groepen of instellingen kun nen geen woning huren - tijdelijk wordt opgeschort. Binnenkort gaat het pensioen fonds overleggen met De Raad van Onroerende Zaken (ROZ), de minis teries van VROM en WVC en verte genwoordigers van Nederlandse ge meenten. In de ROZ zijn het ABP en andere particuliere beleggers vertegenwoordigd en de departe mentenvan VROM en WVC houden zich bezig met de huisvesting van asielzoekers. Het enige agendapunt bij het overleg is de vraag hoe de wassende stroom vluchtelingen in Nederland onder dak gebracht kan worden. "We kijken natuurlijk ook naar onze ervaringen in Oegstgeest, maar dit centraal overleg bepaalt uiteinde lijk of wij in de toekomst mëer wo ningen voor asielzoekers beschik baar stellen", meldt de woordvoer der van het ABP. Een beslissing Jazzclub kan blijven bestaan LEIDERDORP - De Leiderdorpse jazzclub De Wagenschuur kan blij ven bestaan. Het nieuwe bestuur krijgt tweeduizend gulden subsidie en een lening van hetzelfde bedrag. De leden van de commissie welzijn hebben daar gisteravond mee inge stemd. De jazzclub heeft in het verleden geen loonbelasting en sociale lasten betaald en heeft daardoor een grote schuld bij de fiscus opgelopen. De raadsleden gingen akkoord na een betoog van een woordvoerster van de jazzclub. Ze gaf toe dat er de af gelopen jaren een wanbeleid is ge voerd. Ze maakte echter duidelijk dat er veel enthousiasme is bij het nieuwe bestuur. Hoewel een min derheid van de commissie voorstel de om alleen een renteloze lening te versterken, wilden de meeste raads leden ook subsidie geven. VOORSCHOTEN - Voorschotense verenigingen moeten voortaan aan strakkere voorwaarden voldoen om subsidie te krijgen. Hierdoor vallen vele verenigingen buiten de boot als ze subsidie aanvragen. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie welzijn waar de notitie subsidiecri- teria/ijkpunten werd besproken. Het aantal leden, de kwaliteit van het gebodene, mogelijkheden om eigen inkomsten te verwerven en zelfwerkzaamheid zijn criteria die straks zwaarder meetellen in het be palen van de subsidiehoogte. In een bijlage van de notitie wordt aange geven waar dat toe kan leiden. Vere nigingen die in de categorie 'ama teuristische kunstbeoefening en, volkscultuur' worden onderge bracht zouden het zonder subsidie moeten stellen. Het college gaat er in de rekenmodellen vanuit dat ze 200 gulden contributie berekenen. Dat is meer dan de meeste vereni gingen nu vragen aan hun leden. Verenigingen die vallen onder het georganiseerde jeugd- en jonge renwerk, zoals de scoutinggroepen, krijgen nog wel subsidie maar ont vangen minder geld dan nu het ge val is. Ook hun contributie zou naar 200 gulden moeten stijgen. Volgens Breunesse is het rijtje onvolledig, niet alle verenigingen worden genoemd. Ze zag de notitie als een 'aanzet tot discussie'. De voorbeelden in "de bijlage zijn niet definitief, er kunnen nog rekenfou ten in de cijfers zitten. De commissieleden hadden veel vragen over de post stimulerings subsidie die het college wil invoe ren. Uit deze pot kunnen verenigin gen die met iets nieuw willen begin nen subsidie krijgen. De hoogte van de subsidie wordt na een jaar afge bouwd. De partijen dachten dat nieuwe verenigingen hieruit geld kunnen krijgen. Volgens Breunesse is de pot niet voor dit doel bestemd. De partijen zullen tijdens een vol gende discussie verder praten over de voorwaarden en de hoogte van subsidies. DONDERDAG 10 JANUARI Alphen jeugdfilm: 'Police Academy I', buurtcentrum De Ridder, aanvang 18.30 uur. open repetitie-avond voor be langstellenden Christelijk Ge mengd Koor Jubilate Deo. aanvang 20.00 uur in centrum De Bron. Leiden voorstelling van Herman Fin kers 'De zon gaat zinloos onder, morgen moei ze toch weer op', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp klaverjassen bij De Sfeerjas- sers, aanvang 20.15 uur in de Mu- zenhof. klaverjassen en sjoelen bij Ta- marco, aanvang 20.00 uur. Splin terlaan 89a. cursus Squaredance bij The Sjelter Squeezers, van 20.00 tot 22.30 uur in de Sjelter. Heemraad laan. Lisse bloembollenshow 'Midwinterflo ra'. tot 22.00 uur. CNB-hallen. Tul penstraat. finalewedstrijden biljarten Libre klein 1e klasse, aanvang 19.00 uur in Palace Centraal, Kanaalstraat 3. Noordwijk bijeenkomst Christen Vrouwen bond Noordwijk/Zee. over 'Het le ven en werken van Jan Steen', door A.A. Olivier, aanvang 20.00 uur in het Buurthuis. Wassenaar Jazz op Drift, jammsession bij de Wassenaarse Jazz Club. Rijks straatweg. vanaf 22.30 uur. VRIJDAG 11 JANUARI Alphen soos Stichting Homosexualiteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw SHA, Prinses Marijkestraat. Leiden concert in de 'Pianoserie' door Herman Uhlhorn, werken van Cho pin, aanvang 20.15 uur in de Stads gehoorzaal. klaverjassen en sjoelen in kanti ne LFC, Boshuizerkade, aanvang 20.00 uur. lezingencyclus Opwekking: 'De puinhopen van de kerk', door dr. W.J. Ouweneel, aanvang 20.00 uur in de Streekschool, Lammen- schanspark. optreden Herman Finkers: 'De zon gaat zinloos onder, morgen moet ze toch weer op', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp prijsklaverjassen en sjoelen in de kantine van de IJsclub, Maurits- singel, aanvang 20.00 uur. Noordwijk spelletjesavond (sjoelen, darten, tafeltennis enz.) voor de jeugd, aanvang 19.00 uur in clubgebouw HSV De Sportvisser, Bosweg. ZATERDAG 12 JANUARI Alphen werkdag van de Werkgroep Vrij willig Landschapsbeheer in het ge bied nabij de Kortsteekterweg, voor inlichtingen: Sj. Dijkstra, tel: 071- 130111. concert Ronald de Jong op het Hess-orgel van de Oudshoornse Kerk, aanvang 20.15 uur. voorstelling: 'Roof (of Buit), door Het vervolg, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Leiden optreden van Herman Finkers: 'De zon gaat zinloos onder, morgen moet ze toch weer op', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Lisse finale wedstrijden biljarten, Libre klein 1e klasse, aanvang 12.00 uur in Palace Centraal, Kanaalstraat 3. Noorden optreden van de bands 'Right Now' en 'Blackmail', in café De Klin ker, aanvang 21.00 uur. Warmond postduivententoonstelling P.V. Warmond, van 14.00 tot 18.00 uur in het Stationskoffiehuis.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16