Kamer van Koophandel: parkeren op Kaasmarkt Leidse VVD beperkt zich in de oppositie tot incidenten Reactie op nieuw bestemmingsplan Pancras-West Groen Links wil nachtbus van Katwijk naar Leiden Geldboete voor diefstal piano's Man rijdt zijn gestolen auto in Leiden Idem Praktijklokaal Nieuwe Vaart LEIDEN/REGIO DONDERDAG 10 JANUARI 1991 LEIDEN De Kamer van Koophandel wil dat het mogelijk blijft op de Kaasmarkt te blij ven parkeren. De Kamer noemt het terrein langs de Hooigracht en Oude Rijn een van de beste lokaties voor een parkeergarage. De gemeente wil de Kaasmarkt bebouwen met wo ningen en daarbij een parkeergarage voor bewoners bouwen. Momenteel wordt daarvoor een plan voorbereid. Op de Kaasmarkt moet volgens de Kamer van Koophandel parkeren mogelijk blijven. Van onze redacteur Henny van Egmond LEIDEN - De Leidse WD is in de oppositie afgezakt tot het ni veau van de Socialistiese Partij (SP). Incidenten worden gretig aangegrepen, van een inhoudelij ke bijdrage aan de politiek is geen sprake. In tegenstelling tot D66 die zich de laatste tijd steeds ont wikkelt als een volwassen, con structieve meedenkende partij. En daardoor zelfs af en toe een succesje boekt. Kenmerkend voor de manier waarop de WD politiek bedrijft is de interpellatie die dinsdag avond in de gemeenteraad wordt gehouden. Er wordt op verzoek van de WD gesproken over de 14.500 gulden die de gemeente uitgeeft aan een film voor het re- fenderum. Het bedrag interes seert de WD niet zozeer, de film ook niet. Wel dat het geld afkom stig is uit de abonnementen die de Leidenaars betalen voor de aansluiting op het kabelnet. De WD heeft natuurlijk gelijk als zij zegt dat dit geld hiervoor niet mag worden aangewend. Je betaalt abonnementsgelden voor een goed kabelnet en niet voor voorlichtingsfilmpjes over een re ferendum. Als er geld over is bij de Stadskabei moeten de abonne mentsprijzen gewoon omlaag. Helaas is de WD de enige par tij die dit standpunt aanhangt. De rest vindt het allemaal niet zo erg, zo bleek al in juli vorig jaar toen het PvdA-raadslid Boot voorstel de geld van de kabel voor de film Marsmannetjes (I) Het bekakte toontje waarop gis teravond in het Leids Vrijetijds Centrum (LVC) werd gesproken was eigenlijk het meest opmerke lijk. De vaste bezoekers van het LVC communiceren doorgaans in keurig Leids dus was wel dui delijk dat er een vreemde eend in de bijt was. Enkele tientallen le den van studentenvereniging Mi nerva hadden namelijk het bol werk aan de Breestraat verlaten om een paar deuren verderop, in het LVC, te discussiëren over de verstandhouding tussen leden van Minerva en andere Leidena- ren. Willem van Leeuwen, oud-stu dent en ex-bestuurslid van Au- gustinus had zich tot spreekbuis van de Leidse bevolking gemaakt en verdedigde de stelling dat voor het bereiken van een goede leefs feer in de stad, en een goede ver standhouding tussen de studen ten en andere Leidenaren, het beste is dat Minervanen uit de stad verdwijnen. Volgens Van Leeuwen betrof het hier een groep mensen van een andere planeet. "Een soort marsmannetjes die zich bizar kle den en gedragen en op een klein wolkje zitten, want ze spreken al tijd naar beneden. De enige oplos sing voor de slechte verstandhou ding tussen de marsmannetjes (lees Minerva-leden) en de andere Leidenaren is om dit kankerge zwel uit de Leidse samenleving te verwijderen", aldus de ex-stu dent. "Verplaatsen naar Wasse naar, Aerdenhout of Blaricum. Het gebouw aan de Breestraat leent zich uitstekend voor een parkeergarage. Er hoeft alleen maar een inrit geplaatst te wor den en de vrachtwagens kunnen zo naar binnen rijden". Marsmannetjes (2) Edmond Fokker, student kunst geschiedenis en tevens bestuurs lid van Minerva, vond het weer eens wat anders om met een te gebruiken. En het bleek enkele weken geleden opnieuw toen het uitwerkingsvoorstel ter discussie kwam in de commissie financiën. De meeste partijen zouden het hierbij laten, maar niet de WD. Die vraagt direct om het onder werp ter discussie te stellen in de vergadering van de voltallige ge meenteraad via een interpellatie, een zwaar politiek middel om za ken op korte termijn in de ge meenteraad aan de orde te stellen. Meestal gaat het om zaken van groot belang waarbij elk tijdver lies nadelige gevolgen heeft. Een interpellatieverzoek wordt in de Leidse politiek altijd geho noreerd en dus praat de raad vol gende week dinsdag weer een uur over de 14.500 gulden. Het resul taat is voorspelbaar: de standpun ten worden herhaald, de WD dient een motie in en die wordt vervolgens door de meerderheid van de raad afgewezen. En ieder een gaat weer over tot de orde van de dag. De WD heeft niets be reikt. Integendeel, eerder alleen de andere partijen geïrriteerd waardoor de liberalen in de toe komst nog minder bereiken. Kretologie Het is de tweede keer in korte tijd dat de WD om een interpellatie verzoekt. De eerste keer ging het om het financiële beleid dat in de komende jaren wordt gevoerd. De interpellatie werd aange vraagd op het moment dat de in houdelijke discussie in de com missie financiën nog in volle gang marsmannetje vergeleken te wor den. Maar Van Leeuwen had be ter chirurg kunnen worden, meende hij. Deze Leidenaar had zijn intolerantie en vermogen om te generaliseren wel bewezen. Fokker ontkende niet dat 'som mige kwalijke elementen zich soms misdragen'. Het bestuurslid van Minerva distantiërde zich niet alleen van gloeiende centen die in vroeger jaren vanuit de koetsen naar de Leidse bevolking werden geworpen maar zette zich ook af tegen misstanden die van daag de dag nog voorkomen al zijn dat, volgens Fokker, uitzon deringen. "Als ik leden zie die zich misdragen, vind ik dat net zo erg als iedereen, maar die rotte appels zullen er altijd zijn". Het huidige bestuur van Miner va doet er eigenlijk alles aan om voor normale studenten te wor den aangezien die zich goed met de Leidse bevolking verstaan, zo verklaarde Fokker. Hij meent dat "de verstandhouding met de bur gerij de laatste tijd al redelijk is verbeterd. We hebben zelfs een divisie die zich wijdt aan burgerij- zaken", aldus Fokker het hoon gelach van een deel van de zaal opwekkend. De term 'burgerij' deed bij Van Leeuwen, volgens eigen zeggen, de adrenaline naar het hoofd stro men. "Wat een hooghartigheid!" Van Leeuwen zei niets te geloven van een verbeterde verstandhou ding maar sprak over een diepge worteld proces van verettering. "Generaliseren is in dit geval he lemaal juist. Je zult in Leiden vele mensen vinden die het met mijn stelling eens zijn dat de Minerva nen nog beter vandaag dan mor gen kunnen verdwijnen. Het is pure haat. Die mensen- moeten weg". "Minerva vertegenwoordigt de speeltuin van de elite in Neder land en wij in Leiden zitten daar mee opgescheept", verklaarde Van Leeuwen zijn haatgevoelens. was. Die werd daardoor afgebro ken en het debat in de raad lever de vervolgens niets meer op. Deze vorm van oppositievoe- ren - inspringen op incidenten - werd tot nu toe alleen maar ge hanteerd door de SP. Voor een kleine partij is dat ook verklaar baar. De Socialistiese Partij heeft maar twee raadsleden, die zich nu eenmaal niet kunnen bezighou den met alle zaken. En dan verval je gauw in het reageren op ge beurtenissen. Maar van een partij als de WD met zes raadsleden, onder wie no- tabene twee oud-wethouders, mag je meer verwachten dan wat kretologie. Het kan ook anders, blijkt uit de opstelling van D66. Voor de verkiezingen beschikte de partij over twee raadsleden en bleef de oppositie vaak beperkt. Tot erge- nis van de andere partijen die ook niet echt luisterden. Nu D66 over acht raadsleden beschikt is de op stelling veranderd. Standpunten worden met argumenten om kleed en daarnaar wordt wel ge luisterd. Het voeren van een goede op positie vergt veel inzet. Opposi tiepartijen hebben altijd minder informatie dan partijen die in het college zijn vertegenwoordigd en moeten dus zelf op zoek. Dat wreekt zich nog het meest bij de VVD. Op een enkele liberaal na komen de WD'ers alleen in het gemeentehuis om de vergaderin gen te bezoeken. Twaalf jaar aan het college deelnemen heeft de WD-fractie lui gemaakt. Ook het 'old boys network' dat el kaar de mooie baantjes toespeelt zat hem hoog, om maar te zwijgen KATWIJK Groen Links wil dat de busverbindingen in Katwijk worden verbeterd. De partij zou graag zien dat de busroute van lijn 31 verder de Molenwijk ingaat om dat de bewoners daar te ver van openbaar vervoer af zitten. Ook stelt de fractie aan de busmaat schappij NZH voor te experimente ren met een nachtbus die op vrij dag- en zaterdagnacht van Leiden naar Katwijk rijdt. Groen Links denkt dat Katwijkers die gaan 'stap pen' in Leiden zo eerder geneigd zullen zijn de auto thuis te laten. Hoewel de groene fractie blij zegt te zijn met de aanpassing van de route van lijn 32 in de wijk Rijnsoe ver, valt er volgens haar nog wel wat te verbeteren aan de bereikbaar heid van het openbaar vervoer op andere plaatsen in Katwijk. Het LEIDEN - De Scholengemeen schap De Nieuwe Vaart beschikt sinds gisteren over een nieuw prak tijklokaal waarin leerlingen beter kunnen worden voorbereid op hun toekomstige baan. In dit zogeheten Homedkantoorpartijklokaal wordt de werkelijkheid nagebootst. Homed staat voor Handels On derneming met Educatieve Doelen. Homed de Nieuwe Vaart stelt een onderneming voor die handelt is camping- en cadeau-artikelen en horloges. Werknemers van het be drijf zijn de leerlingen van de school. Iedere werknemer werkt ge durende vier weken in het bedrijf. De 'onderneming' kent een acht- van het Minerva-feestje, enkele jaren geleden in het Van der Werf- park waar een groot hek omheen De Kamer van Koophandel wijst de mogelijkheid voor het winkelend publiek te parkeren in de Ir. Driessengarage aan de andere kant van de Hooigracht af. Directeur A. Berkhout stelt in een reactie op het nieuwe bestemmingsplan voor de wijk Pancras-West (de binnenstad tussen stadhuis en Hooigracht) dat de Kaasmarkt dichter bij het kern- winkelapparaat ligt dan de parkeer garage. Ook bevindt zich de Kaas markt aan de 'goede' kant van de Hooigracht. Berkhout stelt verder dat de func tie van de ir. Driessengarage een an dere moet zijn dan die van de Kaas markt. "Die zou vooral kunnen voorzien in de wijkgebonden par- voorstel aan de NZH is om de route van lijn 31 vanaf de Provincialeweg door de Tulpstraat, via Zonne bloemstraat, Irisstraat, Asterstraat en Valkenburgseweg weer naar de Sandtlaan te laten lopen. De bewo ners van de Molenwijk zouden vol gens Groen Links met twee extra haltes op de route veel beter af zijn. In het licht van het voorstel tot het laten rijden van een nachtbus, wijst de groene fractie op de goede ervaringen elders in het land. Naast een bus die om 2.00 uur vanuit Lei den naar Katwijk rijdt, zijn volgens Groen Links nog andere mogelijk heden denkbaar. Een 'ringlijn' Lei- den-Katwijk-Noordwijk zou de NZH dichter bij het streven bren gen om in 2010 twee keer zoveel rei zigers te hebben als nu het geval is. tal afdelingen waaronder een recep tie waar alle in- en uitgaande com municatie wordt verwerkt, een af deling verkoop, een magazijn en ex peditie-afdeling en een afdeling in koop. Maar ook loon- en personeels- adminstratie wordt door de leerlin gen zelf verzorgd. 'Een bedrijf in de school' noemt De Nieuwe Vaart deze nieuwe aan winst. De fictieve onderneming be schikt overigens over dezelfde ap paratuur die een soortgelijk echt be drijf in bezit zou hebben. Het nieu we lokaal werd gistermiddag ge opend door de heer Van Waveren, voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Rijnland. stond om de Leidse bevolking buiten het park te houden. "En ik zit ook graag met een stickie bij een popconcert in het Van der Werfpark", ontpopte Van Leeu wen zich als een soort Koos Koets. Marsmannetjes (3) Fokker noemde het schromelijk ovei-dieven dat er sprake zou zijn van i^en bevoorrechte positie voor Minervanen of dat louter rijke luiskinderen het bolwerk aan de Breestraat zouden bevolken. "Dat mag vroeger zo geweest zijn, maar de tijd dat pa tegen zijn zoon zei dat die in Leiden moest gaan studeren omdat de zoon van de dokter en de dochter van de nota ris daar ook heen gingen, is voor bij". Sterker nog: "Onder de le den van Minerva zouden ook ar- meluiskinderen schuil gaan", al dus Fokker. Van Leeuwen trok een verge lijk met Amerikaanse tv-series waarin ze één neger hebben rond lopen om te kunnen zeggen: "Góh, góh, wat zijn we sociaal dat we dit tolereren". De Minervanen zijn er, in de ogen van Van Leeu wen, alleen maar op uit om het aanzien van hun vereniging te verbeteren zonder dat er funda menteel iets aan hun houding ver anderd. Het Minerva-bestuurslid be klaagde zich dat er een stigma op zijn vereniging rust waar men nooit vanaf komt. Dat er wel eens iets voorvalt, is niet te voorko men. Het ex-bestuurslid van Au- gustinus moest zelf toch ook we ten hoe dat gaat in groepsverband want "op Hare Majesteits Rapen burg had hij de leden van Augus- tinus ook weieens luidkeels bier zien drinken". "De Minervanen doen ook zo veel goeds", betoogde Fokker. "Het organiseren van een sinter klaasfeest in het academisch zie kenhuis en de financiering van het 3 Oktoberfeest". keerbehoefte van bedrijven en be woners. Er hoeft dan ook geen spra ke te zijn van concurrentie tussen de twee parkeerplaatsen". De Kamer heeft voorts bezwaar tegen de mogelijkheid die het nieu we bestemmingsplan biedt om win kels te vestigen op de Kaasmarkt, bijvoorbeeld onder de woningen. Berkhout noemt dit idee strijdig met het gemeentelijk beleid om winkels op bepaalde plaatsen te concentreren. Verder ontbreekt volgens de directeur van de Kamer van Koophandel een samenhangen de visie op binnenstedelijke econo mie, verkeer en parkeren, die aan een besluit op de Kaasmarkt win kels te vestigen, ten grondslag moet liggen. Horeca De horeca in Pancras-West wordt door de Kamer van Koophandel een wezenlijk onderdeel van de binnem stad genoemd. Wel wijst Berkhout er in zijn reactie op dat er voor hore ca en bewoners lusten en lasten zijn. De bedrijven mogen volgens hem niet eenzijdig de dupe worden van een te eenzijdige belangenafwe ging. Berkhout wijst tevens de sugges tie van de hand dat bedrijven zich op 'natuurlijke en spontane' wijze NOORDWIJK/DEN HAAG - De Haagse politierechter Verheij heeft een 24-jarige inwoner van Oude We tering veroordeeld tót 1000 gulden boete en een maand voorwaardelij ke celstraf met een proeftijd van twee jaar. Een 23-jarige inwoner van Roelofarendsveen werd bij verstek tot dezelfde straf veroordeeld. Bei den stonden terecht voor de diefstal van twee elektrische piano's uit een loods in Noordwijk in september 1989. Een derde verdachte kwam niet ter zitting omdat zijn dagvaar ding onjuist was. Volgens de 24-jarige man waren de drie vrienden in september 1989 wat 'aan het lanterfanten', toen een van hen op het idee kwam in de loods in te breken. Direct nadat ze de piano's hadden weggehaald, kre gen ze volgens de verdachte spijt en gooiden de piano's in de struiken. De inwoner van Oude-Wetering hield de rechter voor dat hij eigen lijk met de anderen was meegegaan zonder goed na te denken over het geen hij deed. De piano's hadden een waarde van 5000 gulden. De rechter volgde de eis van de officier van justitie. De derde dader moet nog voorkomen. "Allemaal kneuterige liefdadig heid", meende zijn opponent. "Een rituele reinigingsfunctie: Als ik iets. braafs doe, kan ik me elders weer misdragen". Dat zit er achter in de ogen van Van Leeu wen. Allemaal schijn. Hij had im mers zelf drie generaties stam boek-Mi nervanen, tijdens het voorbijtrekken van de 3 Oktober- optocht, horen zeggen: "Kérrel, kom kijken, de riolen zijn weer opengetrokken". Het Minerva-bestuurlid ver weet de Leidse bevolking op zijn beurt intolerantie en onwetend heid, 'misschien wel voortko mend uit het feit dat Leiden, on danks haar universiteit, het laag ste IQ-gemiddelde van Neder land heeft'. Marsmannetjes (4) Komt het ooit nog goed tussen Leiden en de studenten van Mi nerva, was de vraag waar het gis teravond eigenlijk om draaide. Waarschijnlijk niet. "De Minerva- student heeft verzuimd zich aan te passen aan de gedemocrati seerde universiteit en samenle ving", meent Van Leeuwen. Voor de vertegenwoordiger van 'die decadente zwijnestal aan de Bree straat' viel er gisteravond geen eer te behalen, dus concludeerde Fokker dat 'de Minerva-student altijd een buitenlpeentje-achtige positie heeft ingenomen en dat, als het niet al te storend is, wel al tijd zo zal blijven'. De muur tussen de Leidse be volking en de leden van de stu dentenvereniging Minerva werd gisteravond zorgvuldig overeind gehouden. En, het wapengeklet ter er om heen was niet echt ver heffend. Het doet de rechtgeaar de Leidenaar terugverlangen naar gloeiende centen en naar de tijd dat het Leidse plebs, zoals dat toen werd genoemd, zich aan de vooravond van 3 Oktober met rij pe tomaten naar de Breestraat be gaf om 'het student' mores te le ren. hebben verplaatst uit de binnen stad, zoals in de toelichting op het nieuwe bestemmingsplan is ver meld. "De Kamer meent dat deze 'spontaniteit' nadrukkelijk door het gevoerde ruimtelijke ordenings, verkeers- en parkeerbeleid is gesti muleerd. Wij vinden dat verplaat sing van bedrijven, ook in binne- stadswijken zoveel mogelijk verme den dient te worden". LEIDEN - Een 27-jarige Leidenaar zag gisteravond op de Maresingel zijn auto rijden, die een dag eerder bij het Congresgebouw in Den Haag was gestolen. De man zette met zijn nieuwe auto de achtervolging in en slaagde erin de aandacht van een surveillancewagen van de politie te trekken. Samen volgden zij de ge stolen wagen. De Leidenaar reed vervolgens zijn eigen auto klem, waarna de po litie de bestuurder kon inrekenen. De 32-jarige Hagenaar gaf toe de wa gen te hebben gestolen. De politie vermoedt dat de Hage naar op weg was naar de woning van de Leidenaar, omdat zich in de gestolen auto ook het adres en sleu tels bevonden. Verder vonden de agenten twee radio-cassetterecor ders in de wagen. De oorspronkelij ke autoradio was inmiddels ver dwenen. LEIDEN - Geboren: Shadé Sebastie d.v. M. Sidihakis en P.B.V. Plukaard. Sarah Clasina d.v. C.F. Verschoor en C.M.M. Onderwater, Arauna Dorèth d.v. R.J. Rasmijn en P.A. de Laat. Glenn Mitch z.v. L.A. Boeters en C.W.M. van Heijgen, Jozef Casper z.v. J.C. ter Lüün en M.S. Paardekooper, Kevin z.v. G.S.B.M. van Buuren en M.G.M. van der Hoorn, Wesley z.v. E. Hagman en H. Crama. Ingrid d.v. M. Bou- man en R. Araujo Souza, Yannick Patrick An- dré z.v. W.A. Ouwehand en E.H. Rooth, Wil- helmina Petronella Jacoba d.v. W. de Mol en W.C. van Duijn, Tobias z.v. A.A. Heruer en J.R. Terpstra. Roy Johannes Petrus z.v. A.P. Ie Fe- bre en L.P.M. van der Wiel, Margaretha Maria d.v. W.J. Wallaard en M.H.M. Lepoeter, Brian Christiaan z.v. R.J. Hoogkamer en A. Zwanen burg, Daisy d.v. J.H.M. Sinteur en C.J.M. van der Geer, Melissa Adriana Theresia d.v. M.L. Timmermans en M.A. van Leeuwen, Gisela Clarisse d.v. G. de Best en K. Geijteman, Fré- dérique Noëlle Corette d.v. J.E. Kruit en J.M.C. Coret, Astrid Theresa d.v. F.E.M. Steenkamp en A.C.J. de Moor, Sanne Elisabeth Paulina d.v. P.J.C. Elligens en W.C.J.M. Dogge, Glenn z.v. P. Siera en C.F. Hermsen, Arthur Jéróme z.v. J.A. van Zuijlen en E.C. Huisinga, Gerrit Jacob z.v. J. van Duijn en A. van Velzen, Koray z.v. H. Geng en K. Geng, Denise Sabrina d.v. L.J.M. van der Heijden en C. Bekker, Vincent Wilhelmus z.v. R.A. Stalfoort en M.M.C. Heemskerk, Pierre z.v. P.C.M. Paardekooper en B. van Egten, Tolga z.v. G.Uysal en F. Uy- sal, Sharona d.v. R. Pont en T.J. Montezinos, Leiintje d.v. C. van Duijn en J. Hoek, Jan z.v. G.T.H. van der Zwet en T. Speksnijder, Ido Theodor Herman z.v. J.E. te Wieske en M.M.W. van der Meij, Anouk d.v. D. Plugge en F.G. Smllde, Jacob z.v. J. van Duijn en H. Mes- semaker, Canan d.v. M. Kilig en F. Kilig, Robin Wolter z.v. W. Kloosterboer en Y.B. van Bo- dinckhuysen, Manon d.v. G. Rhijnsburger en Y.G.A.M. van Beelen, Jan-Pieter z.v J.H. Mink en M. Sjardin, Marjolein d.v. C.E. van der Meer en A.M.A. Medendorp, Freek Simon z.v. R.A. Robbers en J.A. Compaan, Bianca d.v. G.J. Kaak en S.C. de Vos, Kim d.v. G.J.P.J. Meeu- wissen en J.M. Rumping, James Donald Peter z.v. J. MacDonald en P.H. Jackson, Justin z.v. R.P.M. Ouddeken en E L. Sachumsky, Leen- dert Marinus z.v. C. Hoek en M. Ammeraal, Daphne Marieke d.v. G.J. van de Giessen en J. van der Goot, Koen Christiaan z.v. T.A.S. Tomson en C.G.M. Erkens, Salih z.v. M. Basar en S. Basar, Kevin Janai z.v. I. van Es en M.C. Kokkqlkoren, Robert Henri z.v. H.C.M. Tim merman en I.C.J.M. Raadsen, Sophia Maria Catharina d.v. W.H.M. Zonneveld en J.Q.M. Ruigrok, Alexander Marlijn z.v. P. Kloosterman en F.M.A. Van Haaster, Max Petrus z.v. P.A.H. van Zanten en E.A.P. Vliet Vlieland, Job Quiri- nus z.v. P.A.H. van Zanten en E.A.P. Vliet Vlie land, Maria Elisabeth d.v. R. Bos en E.J. Bunts- ma, Philip z.v. A. Hawi en B. Ghanb, Willjan Myron z.v. E.G.J. ten Broek, Sander Z.v. D. de Bruin en A.T.M.C. Duijndam, Sean Bob z.v. J.A. van der Meij en C.W. van der Ham, Lisa Wilhelmine Leonie d.v. P.J. van der Horst en W. Aanhane, Liselotte Rosa d.v. N.A. Muusse en E.A.M. Barenbrug. Gehuwd: D. Reefman en J. Vennix; F. van Wezel en N.C. Boel; H.G. Arends en E.A.K Moespot; P.G. Laterveer en E.J.M. van der Meer; C.H.J. Hilders en M.I. Schoeman; R.J.B. Hageman en S. de Waard; C.F. van Klaveren en A D. dè Jonge; J. Kruidhof en S. Lootsma; C.J.M. Ulenkate en E.H. van der Laaken. Overleden: P. Bogerd, geb. 26 jan. 1958, man; J. Staas, geb. 29 april 1918, man; H.C.P. Dries, geb. 16 okt. 1925, man; E.J. Kok, geb. 30 juli 1922, echtg. van P.J.F. Hartman; H. Pie- ket, geb. 16 jan. 1915, vrouw; M.P. Guijt, geb. 28 sept. 1980, zoon; G.S. Narindra Mahal, geb. 17 mei 1988, zoon; A. de Jong, geb. 5 juli 1921 geh. gew. met J. Staffeleu; E. Knoester, geb. 19 mei 1916, man; M.H. de Vreede, geb. 17 aug. 1948, man; A. Woudstra, geb. 30 aug. 1896, geh. gew. met J. Kager; P.C. van den Bos, geb. 5 maart 1921, vrouw; J.A. van Pelt, geb. 24 nov. 1939, man; J. Lammers, geb. 12 sept. 1918, man; J. Laman, geb. 21 okt. 1898, man; L.H. van der Post, geb. 18 feb. 1900, man; J.M. Sinteur, geb. 9 okt. 1837, geh. gew. met J. Mieremet; H. Tisseur, geb. 17 sept. 1913, man; T.A. Wilbrink, geb. 23 juli 1915, echtg. van M.H.A. Vaneker; J.L.W. Hermani- des, geb. 4 juni 1906, geh. gew. met W.F.A. van Dijk; W.J. Uittenbogerd, geb. 11 jan. 1941, man; G.H. Greve, geb. 22 juli 1923, man; E.C.P. Keijzer, geb. 13 juni 1916, echtg. van G.F. Meijer; E. van Zanten, geb. 29 juli 1899, geh. gew. met A.C. Boogaarts. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Een Leidenaar en een Minerva-bestuurslid met elkaar in de slag: "Voor het bereiken van een goede leefsfeer is het het beste dat de Miner vanen uit de stad worden verwijderd". (foto Ellen Martens)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14