Fly over' Nesty werkt perfect Nieuwe uitdaging voor ploeg van Jan Gisbers SpooTTV Rookgordijn rond rentree van Ben Johnson Van Poppel wil het nu laten zien Coach wijzigt estafette-ploeg Rijndelfland houdt vast aan middenvak Surinaamse zwemmer frustreert grootheid Gross WOENSDAG 9 JANUARI 1991 PAGINA 17 Van c correspondent Peter Ouwerkerk SöLDEN (GPD) Hij had nu al geen stem meer over. Jan Gisbers. Maar dat kwam eerder door de beklemmende temperaturen op 3.054 meter hoogte in Tirol, dan door de instructies die hij zijn nieu we uitdagingen nu al had willen meegeven. „Die ijle lucht slaat op je stem, zeker als je onverstandig gekleed gaat," moest Gisbers fluisteren, zijn nieuwe 18-mans ploeg overziend. Negen man weg, zes erbij, maakt totaal 18 renners voor 1991 in PDM-kledij. Drie minder dan vorig jaar. Gisbers vindt dat hem eenzelfde soort vernieuwing wacht als twaalf maanden geleden. Een belangrijk deel van zijn kern is verdwenen, met dit verschil dat het toen om het ronde-deel van zijn ploeg ging, en nu om het klassieke compartiment. Toen moest hij verder zonder Theunisse en Rooks, nu dient hij te voorzien in de lacune Dhaenens, De Wolf, Ampler. „En dat zal niet mee vallen, want een figuur als Dhae nens is in mijn ogen al onvervang baar in de wereldbeker. Maar ja, ook Breukink vulde een top-vijf plaats in voor Rooks en Theunisse, dus wie weet wat de nieuwe garde nu weer brengt. De uitdaging op zich is leuk genoeg." PDM heeft op het eerste gezicht een uitgebalanceerde ploeg, met kanshebbers op ieder vlak: korte rittenkoersen, grote ronden, WB- wedstrijden, tijdritten, sprints en hoogggegebergte. Moet ook wel, want er is een status te verdedigen: de wereldbeker (in '90 voor 3e ach tereenvolgende maal), zes ritten koersen, een derde plaats in de Tour, een WK, en 52 eerste prijzen. Kopman Voor de grote ronden zal het stra mien niet veel anders worden dan in vorig jaar: Breukink -één grote ron de- in principe kopman voor de Tour, Alcala kopman in de Vuelta en schaduwkopman in de Tour. De Mexicaan komt overigens pas me dio februari naar Europa. De andere rolverdeling is met na me te verwachten in de grote een- dagskoersen van maart en april. Het PERTH (GPD) - De Nederlandse vrouwen-estafetteploeg is vanmid dag zonder Manon Masseurs en Dia na van der Plaats op jacht gegaan naar een WK-medaille op de 4x100 meter vrije slag. Masseurs, de 16-ja- rige debutante uit Heemstede en Van der Plaats werden alsnog ge slachtofferd door bondscoach Ton van Klooster, ondanks het feit dat zij zich in de eerder gezwommen on derlinge 'swim-off wel degelijk als tweede en derde voor de nationale ploeg hadden geplaatst. „De presta ties die tijdens de eerste twee dagen van deze WK zijn. neergezet", ver klaarde Van Klooster nadat Oranje zich vannacht achter Amerika en Duitsland als derde voor de finale had gekwalificeerd, „maakt een af weging noodzakelijk die niet puur op tijden is afgestemd. We hebben ook gekeken naar zwemsters die de spanning van een WK kunnen drar gen". De technische leiding oordeelde dat Inge de Bruijn, bij de swim-off buiten de ploeg gevallen, daar beter bestand tegen zou zijn dan Van der Plaats en Masseurs. De Bruijn ver raste bovendien door maandag in de B-finale van de 100 vrij 'in de 56 seconden' te zwemmen, een niveau dat Masseurs en Van der Plaats van nacht niet haalden. Vanmiddag ging Nederland dus van start met Karin Brienesse, Mari anne Muis, Mildred Muis en Inge de Bruijn. Van-Klooster lijkt zich daar mee de woorden van Karin Brienes se aangetrokken te hebben. Na haar vijfde plaats op de 200 vrij van giste ren trok de Friezin aan de noodbel en eiste dat ze 'de snelste meiden mee zou krijgen'. Ongeacht welke afspraken dan ook. Brienesse was de enige die de series niet hoefde te zwemmen, omdat zij zich eerder.dit seizoen al overtuigend plaatste voor de individuele 100 vrij en daarmee verzekerd was van een basisplaats in de estafette op dit nummer. Ellen Elzerman slaagde er in zich voor de B-finale van de 100 rug te plaatsen met een tijd van 1.04.48 min. Een verdienstelijke prestatie voor de Bussumse zwemster, om dat zij in de maanden juli en augus tus nog lange tijd was uitgescha keld door de ziekte van Pfeiffer. Van Klooster sprak naderhand dan ook van een herstel 'volgens ver wachting'. Op dezelfde afstand stel de Iris Westrik teleur door als 20ste te finishen. Zij mag vanmiddag op de tribune plaatsnemen, wanneer het echte werk begint. Hetzelfde geldt voor de overige Nederlanders die vanochtend in actie kwamen. Richard Granneman, maandag nog goed voor twee nationale records op de 200 vrij en een bonus van 800 gul den, miste de verliezers-finale van de 100 vrij en eindigde als 19e. Vier plaatsen lager gevolgd door Ron Dekker. De beide deelnemers op de 200 rug, Martin van der Spoel en Ro nald Sloeserwij lieten het helemaal afweten, respectievelijk een 23e en 27e plaats. is daarin dat Dhaenens, de wegkapi tein, node zal worden gemist, denkt Gisbers. En nu er ook geen De Wolf meer is om dat op te vangen, zullen het andere taken betekenen voor de blijvers en de opvolgers. Gisbers: „We hopen Kelly er dit keer wél bij te hebben (brak sleutel been in Vlaanderen, red.), maar er komt onderweg ook meer verant woording voor Verhoeven, we zul len Talen bescherming gaan geven, wie weet wat Cordes en Falk Boden allemaal niet kunnen?" Talen Talen, Cordes en Van Poppel - drie renners, die door hun voormalige ploegleiders (Post en Raas) niet he lemaal op hun waarde zijn geschat. Sportief niet en financieel ook niet (meer). Een trio, dat zegt om vooral die reden te zijn opgestapt bij Panasonic, resp. Buckler. Een drie tal, dat in de algemeen als rustge vender geprezen omgeving van Jan Gisbers hoopt talent met méér re sultaat te kunnen zijn. Talen heeft een merkwaardig ge voel over zich gekregen, toen hij eenmaal de beslissing had genomen op te stappen bij Post. „Ik had meteen last van heimwee naar de ploeg, de jongens. Moet ik nu vol gend jaar tegen ze gaan rijden als ik sprints voorbereid?" Maar de ont wikkelingen in de herfst van 1990 maakten de overstap toch weer ver trouwder: Van Poppel kwam. Zelfs assistent-ploegleider VandenHaute maakte de switch naar PDM. Talen: „Ik ga proberen mee te werken aan de come-back van Van Poppel in de Ronde van Spanje. Hij zegt zelf dat het daar niet aan ligt, maar hij moet gewoon van zijn ang sten voor de massasprints af'. Angsten Van Poppel blijkt deze week overi gens minder angsten te moeten overwinnen dan Talen. De rossige, Drentse ex-Spijkenisser durft voor geen twee meter skiënd de helling af van de Gaislachkogl, maar Van Poppel -ook voor het eerst op alpi- /- zoeft naar beneden als was hij op weg naar een van zijn zes ritzeges in de Tour. „Ja, dat gedoe over angst: ik weet niet waar het aan heeft gelegen, die twee rotjaren. Feit is alleen, dat ik, omdat ik niet goed reed, aan van al les begon te denken, en dat een sprinter juist dat niet kan hebben. Met als gevolg, dat ik in de rondte reed als een derderangs coureur. Ik voelde me lekkerder toen ik minder geld verdiende en veel won, dan toen ik een topsalaris had en geen prijs meer reed." Een overzicht van de renners. Blijven: Jos van Aert (Ned), John van den Akker (Ned), Raul Alcala (Mex), Maarten den Bakker (Ned), (archie Erik Breukink (Ned), Martin Earley len (Ned, Panasonic). Vertrekken: (Ier), Gert Jakobs (Ned), Sean Kelly Uwe Ampler (Dui, Histor), Dirk De (Ier), Danny Nelissen (Ned), Uwe Wolf (Bel, Tonton), Rudy Dhaenens Raab (Dui), Nico Verhoeven (Ned), (Bel, Panasonic), Johannes Draaijer John Vos (Ned). (Ned, overleden), Peter Hoondert Komen: Falk Boden (Dui, neo), (Ned, zoekt nog ploeg), Frank Ker- Tom Cordes (Ned, Buckler), Tho mas Dürst (Dui, Panasonic), Harald Maier (Oos, neo), Jean-Paul van Poppel (Ned, Panasonic), John Ta sten (Ned, zoekt nog ploeg), IVJa van Orsouw (Ned, Panasonic), Atle Pedersen (Noo, Tonton), Gerhard Zadrobilek (Oos, gestopt). DEN HAAG - De afdeling Rijndelf land - waaronder ook de Leidse re gio ressorteert - zet de strijd voor het behoud van het middenvak bij het veldkorfbal voort. Afdelings voorzitter Meijer liet dit gister avond tijdens zijn traditionele nieuwjaarsrede blijken. Van een mogelijke afscheiding van het korf- balverbond is echter geen sprake. Meijer betoogde dat de 58 pro cent, die zich op de laatste algemene vergadering van het KNKV in de cember voorstander toonde van twee-vakkenkorfbal niet een juiste weerspiegeling is van de werkelijke verhoudingen binnen de korfbalge meenschap. Zolang de achterban in de tienduizend leden tellende afde ling het wenselijk acht, zal het afde lingsbestuur de oppositie tegen het principebesluit het middenvak te schrappen, blijven aanvoeren. Meij er acht zich daarin zeker niet kans loos. Voor de reglementaire wijzi ging tijdens de volgende algemene vergadering van het KNKV in mei is namelijk een twee-derde meer derheid noodzakelijk. Invoeringsproblemen Twee maanden daarvoor, op 14 maart, zal de afdeling Rijndelfland haar algemene vergadering houden. De 45 clubs kunnen dan hun me ning nogmaals kenbaar maken aan hun afgevaardigden naar het verga dering van het KNKV. Afhankelijk van die reacties zal het afdelingsbe stuur het verdere verzet tegen de in voering van het twee-vakkenkorf bal organiseren. Om te voorkomen dat de principiële discussie onder gesneeuwd raakt, heeft Rijndelf land voor 13 juni een buitengewone vergadering op de agenda geplaatst. Hier kunnen dan praktische vragen over mogelijke invoeringsproble men aan de orde komen. Door deze opzet denkt het afdelingsbestuur tevens alle suggesties van een im pliciete capitulatie bij voorbaat te weerleggen. Kentering In een eerste reactie op Meijers rede sprak voorzitter Van Lunteren van de Leidse Korfbal Federatie, zelf af gevaardigde naar de algemene ver gadering van het KNKV, niettemin van een kentering. "Ik signaleer een zeker acceptatie van het besluit van 15 december. Er zal nog altijd een meerderheid van de clubbestuur ders voor drie vakken zijn, maar minder groot dan vorig jaar. Het is overigens niet gezegd dat de spelers er ook zo over zijn gaan denken. Die moeten we tenslotte straks gaan raadplegen". HAMILTON (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag is het ver stoppertje spelen voor Ben Johnson voorbij. Voor een onge twijfeld met 17.000 toeschouwers uitverkocht Copps Coliseum in Hamilton loopt de man, die op 26 september 1988 in Seoul voor het meest besproken dopingsschan- daal in de geschiedenis van de sport zorgde, weer een officiële wedstrijd. Sedert 24 september 1988, toen Ben Johnson om 17.00 uur plaat selijke tijd in de Zuidkoreaanse hoofdstad in de startblokken knielde voor de finale van de 100 meter en 9,79 seconden later Olympisch kampioen werd met een nieuw wereldrecord, zijn 839 dagen verlopen. Daarvan waren er 730, waarin Ben Johnson de schorsing van twee jaar door de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) uitzat en 109 waarin de op Jamaica geboren Canadees zich, als 'vrij man', kon voorbereiden op zijn terugkeer op de atletiek baan. Ben Johnson is voor zijn ver grijp tegen de reglementen die het gebruik van verboden midde len verbieden, zwaar gestraft. De golf van negatieve publiciteit na Seoul, kreeg in zijn vaderland een in de wereld van de sport onge kend vervolg door het onderzoek van de speciale commissie onder leiding van opperrechter Charles Dubin. Maandenlang was de commis sie bezig. Zij hoorde 119 getuigen en legde haar bevindingen, ge staafd door 295 bewijsstukken vast in een 15.000 pagina's tellend rapport. In het onderzoek kwam ongelooflijk veel boven water. Johnson was niet de enige gebrui ker van verboden middelen in Ca nada maar wel de domste. Stanozolol Van het gewraakte middel Stano zolol was precies bekend hoe lang het sporen in het menselijk li chaam achterlaat. Daarom was het juist zo vreemd dat deze ana bole steroïde in Johnsons urine werd aangetroffen. De IAAF schorste Johnson niet alleen voor twee jaar maar ont nam hem ook de wereldrecords van 9,83 seconden, waarmee hij in augustus 1987 in Rome wereld kampioen werd, en van 9,79 se conden dat hij in Seoul liep. Ook Johnsons wereldrecords indoor op de 50 meter (5,55) en 60 meter (6,41) werden geschrapt. De doping-affaire kostte Johnson vele miljoenen dollars, door gederfde startgelden en mis gelopen reclamecontracten, on der meer een van het Italiaanse schoenenmerk Diadora, dat tien miljoen dollar over had voor een lang lopend contract met de Ca nadees. De afgelopen maanden is door het begeleidingsteam van de sprinter bewust een rookgordijn rond Ben Johnson opgetrokken. Pas vrijdagavond tijdens de Ha milton Spectator Indoor Games zal blijken of Johnson ook, zon der verboden middelen, op zijn oude niveau kan terugkeren. De nieuwe trainer van Johnson is Loren Seagrave. Hij genoot in de Verenigde Staten bekendheid als trainer van de sprintster Dawn Sowell, die in 1989 opzien baarde en zelfs als opvolgster van Floren ce Griffith werd beschouwd, maar daarna van het toneel ver dween. Ed Futerman, de advocaat die Johnson in het onderzoek van de commissie Dubin terzijde stond, is zijn juridisch adviseur. Hij ont vangt daarvoor zestien procent van de inkomsten uit startgelden en reclamecontracten. Acht pro cent moet Johnson afdragen aan zijn „vertrouwensman" Kameel Azam, de eigenaar van een aantal kapperszaken in Toronto. Daar naast strijkt ook Larry Heide- brecht, die als agent voor Johnson optreedt, een percenta ge op. In Tempe, waar de Arizona Sta te University is gevestigd, liggen vier atletiekbanen. Iedere dag wa ren Johnson en zijn begeleiders op een andere baan te vinden. Om nieuwsgierige journalisten te ont lopen werd zelfs uitgeweken naar het naburige Chandler of naar openbare parken. „Wij kunnen dagelijks drie interviews geven maar daar is geen tijd voor", klonk het uit Johnsons omge ving. Elke training duurde gemid deld twee en een half uur. Via om de vijf of tien meter staande opti sche sensoren zijn tussentijden en snelheden vastgesteld. De re sultaten werden angstvallig ge heim gehouden. Vrijdagnacht zal in Hamilton blijken of Johnson zijn bijnamen „Big Ben" en „Tur bo Ben" weer met ere kan gaan dragen. Volgens Johnsons voormalige trainer Charlie Francis wordt hij nooit zo snel als hij onder invloed van anabolica was. "Hij zal wel tij den van wereldklasse laten klok ken, maar ik geloof niet dat hij tot wereldrecords in staat is. Als ik ervan overtuigd was dat het zon der steroiden kon, waarom zou ik hem dan in vredesnaam dope hebben gegeven?" PERTH De recente poli tieke ontwikkelingen in Su riname zullen waarschijnlijk een herhaling van het volks feest zoals dat in '88 werd ge vierd voorkomen, maar ze ker is wel dat de Zuidameri- kaanse republiek gisteren even de zinnen kon verzet ten. Anthony Nesty had daar slechts tweehonderdste van een seconde voor nodig. De 'fly over' van de Surinaamse vlinderslag-specialist blijkt nog altijd te werken. De straten van Suriname vulden zich ruim twee jaar geleden met tiendduizenden feestvierende land genoten toen Nesty met zijn ver maarde laatste haal naar de finish het olympische goud op de 100 me ter wegkaapte voor de heus van het Amerikaanse lievelingskind, Matt Biondi. De lengte van die neus was oök het verschil tussen beiden: een honderdste van een seconde. Giste ren, op de tweede dag van de WK zwemmen in het Superdrome van Perth, frustreerde hij de andere blikvanger van de internationale zwemelite, Michael Gross, op de zelfde discipline. En weer hanteer de hij de 'fly over' als dodelijk wa pen. De eerste gouden WK-medaille voor zijn land werd ditmaal binnen gehaald met een verdubbeling van zijn olympische winstmarge. Twee honderdste van een seconde dus... Twee jaar geleden hoorde de oor spronkelijk in Trinidad geboren zwemmer pas veel later van het ver vroegde carnavalsfeest, omdat hij - volkomen in de war gebracht door de plotselinge belangstelling voor zijn bescheiden persoon - radeloos was weggevlucht uit het zwembad van Seoul. Bij terugkeer vanuit Azië ontkwam hij evenwel niet meer aan de gevolgen van zyn Surinaamse geschiedschrijving. Zo'n twintig duizend Antony Nesty op weg naar het goud op de vlinderslag. V.V. RIJNSBURGSE BOYS zoekt voor invulling van een vaka- ture bij de technische staf een TRAINER voor de A regionale jeugd en de D jeugd. Sollicitant moet bereid zijn onder de hoofdtrainer te werken en in teamverband met de overige jeugdtrainers. Sollicitaties richten aan: secretaris RIJNSBURGSE BOYS, G. A. van Zuijlen, Vliet N.Z. 88, 2231 GR Rijnsburg vliegveld gereisd om hem in eigen land te verwelkomen. Iedereen wil de Nesty, 'de man die Suriname in 53 seconden op de wereldkaart plaatste' van dichtbij zien en ge lukwensen. Er verschenen speciale postzegels en munten met zijn ge zicht op de markt, Nesty werd be noemd tot Commandeur in de Ere- Orde van de Gele Ster, hij kreeg een stuk land van duizend vierkante meter toegewezen en ontving ook nog eens een nationaal geschenk van 100.000 gulden, dat de overheid verdubbelde. De nationale lucht vaartmaatschappij vernoemde later zelfs nog een vliegtuig naar hem, hetzelfde toestel dat medio '89 ver ongelukte bij de landing op het vliegveld Zanderij. De aimabele zwemmer was van het een op het andere moment een beroemdheid. Een status die hij nu nog vervloekt. Kenneth McDonald, sinds 1975 Nestys coach/begeleider en in Gro ningen afgestudeerd aan de Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding, sprak gisteren van een zacht karak ter 'dat nooit zal veranderen, door niets of niemand'. „Noem het maar een familietrekje. De Nestys hou den van andere dingen dan al die drukte en publiciteit. Van het leven bij voorbeeld". Vanuit die filosofie geredeneerd was het niet vreemd te zien dat Anthony Nesty bijna min zaam de gouden medaille voor zijn mondiale titel in ontvangst nam. Er lijkt weinig veranderd sinds Seoul. Behalve dan zijn erelijst, die inmid dels bevestigt dat Nesty sinds drie jaar geen enkele nederlaag meer heeft geleden op de 100 vlinder. En het feit dat hij nu wel bleef hangen voor de vragen van de internationa le pers. Scholing De Amerikaanse scholing - in 1985 reisde hij met een door de Suri naamse overheid bekostigde beurs af naar Florida om daar zijn studie met sport te combineren - was on miskenbaar aanwezig toen hij zon der aarzeling zijn verrassende over weging bekendmaakte 'ooit' in de politiek te willen stappen. „Het be hoort tot een van de mogelijkheden na mijn actieve carrière. Ik heb weliswaar nog een kleine drie jaar nodig om mijn studie criminologie af te ronden. Maar ik denk er zeker over na. De politiek in Suriname lijkt me wel wat". De voorzet die hij daarmee zelf gaf voor vragen over de recente ont wikkelingen in zijn land ging Nesty, zoals gebruikelijk, uit de weg. „We hebben veel problemen thuis, dat geef ik toe. Maar een mening mag u van mij niet verwachten. Daarvoor zit ik al te lang in het buitenland. Ik geef de mensen thuis misschien iets om over te juichen. Kunnen ze zich voor even losrukken van alle ont wikkelingen. Dat is voor dit mo ment het belangrijkste". Nesty had zich samen met zijn nieuwe trainer Skipp Foster - de op volger van Randy Reese, die na een conflict met de universiteit werd ontslagen - in de aanloop naar de WK niet voorbereid op het zwem men van een wereldrecord. Het goud werd boven alles gesteld. „Ik heb wel even moeten wennen", al dus Nesty. „Ik moest wekenlang acht kilometer per dag afleggen. En dat voor een race over 100 meter". De investering loonde in ieder ge val. Hoewel Michael Gross als een bezetene tekeer ging op de eerste vijftig meter, kwam de Surinamer sensationeel terug. Hij keerde als vierde, en zette vervolgens de in haalrace in die hem wereldfaam be zorgde. De uiteindelijke marge (Nesty: „Toch een verdubbeling van mijn voorsprong in Seoul") was net voldoende. „Ruim voldoende", zou hij zelf zeggen. „Ik wist dat ik van Biondi (vierde) weinig te vrezen had, die zag er 's ochtends in de se ries al niet lekker uit. Ik gokte op Gross, en die kwam dus ook. Te snel blijkt nu. Hij weet dat mijn laatste tien meters mijn sterkste zijn. De 'fly over' deed de rest". Zo simpel kan een wereldtitel verklaard wor den. KAREL JANSEN ADVERTENTIE De V. V. Noordwijk zoekt voor zijn A junioren, waarvan het hoog ste elftal uitkomt in de Landelijke Jeugd, eerste klasse, een TRAINER voor de trainingen voor de eerste drie A junioren-elftallen op de dinsdag en donderdagavonden en voor de begeleiding op zaterdag Schriftelijke sollicitaties met opgave van referenties en salarisindicatie zenden aan de heer T. de Zoete, Duinkant 78. 2203 NL, Noordwijk, bin nen 14 dagen na verschijnen in dit blad. 13.00-13.15 Sportnet: Sport uit Spanje. 13.15-14.15 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 13.30-14.00 EURO: Mountainbike kam pioenschappen. 13.45-14.30 Did 1: Sport extra World Cup Skiën voor vrouwen. 14.00-14.30 EURO Eurobics. 14.15-15.45 Sportnet: Basketbal: vanuit Crystal Palace. 14.30-15.30 EURO: Handbal: Polar Cup 15.15-15.35 BBC 2: Darts: World Embas sy Championships. 15.30-17.00 EURO Hoogtepunten van het wielerseizoen 1990. 15.45-16.30 Sportnet- Bowlen: Santa Claus Open in Finland. 16.05-16.50 BBC 2: Darts: World Embas sy Championships. 16.30-18.00 Sportnet: Boksen voor profs «n de VS. 16.52-17.30 Ned 2: De bal is rond: jeugd- spelprogramma. 17.00-18.00 EURO: Hoogtepunten van het Concours Hippique seizoen 1990. 1730-18.00 Ned 3 Studio Sport: WK zwemmen in Perth. 18.0019.00 Sportnet: STOP: wereld van kampioenen. 18.00-19.00 EURO: General Bank Volley bal toernooi. 18.20-18.50 TV 5: Montagne: bergsport magazine. 19.0019.15 Sportnet: Rallysport: Parijs- /Dakar, negende dag. 19.0019.30 EURO: WK Circus. 19.15-21.15 Sportnet: VS PGA Golf. 19.3020 00 EURO: Eurosport News. 20.0021 00 EURO Trans World Sport. 20.0023.00 BRT 2: Sportavond: uitreiking van de gouden schoen 1990. 21.0022.00 EURO: Ski Report. 21.15-22.15 Sportnet: Rallysport: Lydden 22.00-00.00 EURO: WK Perth. 22.10-22.25 Did 2: Sport extra: WK zwem men in Perth. 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Sportnet: Rallysport. Parijs- /Dakar, tiende dag. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-23.15 RAI UNO Mercoledi Sport. 22.30-00.30 Sportnet: NHL IJshockey. 23.00-01 00 BBC 1 Sportsnight FA Cup Football (derde ronde), Darls (World Em bassy Championships) en WK zwemmen in Perth, 00.00-00.30 EURO: Eurosport News. 00.30-02.00 Sportnet Basketbal. 00.30-01.30 EURO: Hoogtepunten van het World Cup Skiën voor vrouwen. 01.30-03.00 EURO: Autosport: terugblik op het Formule-I seizoen. DONDERDAG 08 00-09 00 Sportnet: Go: auto- en motor- sportmagazi 09.00-10.00 EURO: Handbal Polar Cup 09.30-11 00 Sportnet: Boksen voor profs 12 00-13.45 EURO WK roeien in Tasma- nië. 12.00-14 00 Sportnet Snooker: Grote Prijs van Norwich Union. 13.45-14.00 EURO Surfen vanuit Hawaii.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17