Crescendo voelt zich bestolen 31 Maassen van de Brink wint Wisselvallig Gemini laat winst liggen tegen Jupiter 1 Heerhugowaard te zwak voor Vlietwijk Leython laat het afweten Velocitas deklasseert TOP (A) met snel spel Foreholte probleemloos langs Niloe MAANDAG 7 JANUARI 1991 DO PAGINA 15 LEIDEN Overgangsklasser TOP krijgt het door de nederlaag tegen Het Zuiden (17-14) moeilijk. Fides Pacta speelde gelijk bij Achilles (14- 14). Fiks deelde de punten met Veo (15-15). Pernix deed goede zaken door ONDO te verslaan (6-10). De Danaïden leed de eerste nederlaag (12-11). Na een gesprek met de spelers groep van TOP verklaarde Theo Korporaal:"We staan op scherp Dat bleek in de eerste helft tegen Het Zuiden, waar de Sassenheimers een achterstand (5-2) door scores van Frank Nijenhuis en Monique Wiegerink wegwerkten. De derde treffer van Ron van der Willik bracht de ploeg van Korporaal (voor één jaar bijgetekend) aan de leiding (6-7). Door goed spel werden de Rot terdammers op een grotere achter stand gezet: ruststand 7-11. ZAALKORFBAL De hervatting verliep aanvanke lijk gesmeerd, met een vlotte treffer van Frank Nijenhuis (8-12) en de derde treffer van Gerco Langelaan. In de negende minuut doelpuntte Anne van der Zaag 9-14. "Het valt niet te verklaren, de lijn was er hele maal uit. We speelden dé beste wed strijd van dit seizoen en dan stort het in", aldus Theo Korporaal, die zag dat in de twintigste minuut Het Zuiden langszij kwam (14-14) en daarna uitliep naar een 17-14 eind stand. Tegen VEO liep lijstaanvoerder Fiks lange tijd achter de feiten aan. Na twee doelpunten van Theo Vreeken brachten Reinetta de Mooy en Tanja Huizing hun ploeg van 2-4 op 4-4. De Voorburgers lie pen drie punten uit (4-7), maar op nieuw Reinetta de Mooy bracht de pauzestand op 5-7. In de tweede helft leek de eerste nederlaag zich aan te dienen voor de ploeg uit Oegstgeest (8-12). Het tij keerde toen de de verdediging meer grip kreeg op de scorende dames van VEO. Met Theo Vreeken in de hoofdrol kroop de ploeg dichterbij. Het tweede doelpunt van Matthys de Visser bracht de stand op 13-15. Met nog drie minuten te gaan door boorde Theo Vreeken voor de ze vende keer de korf: 15-15. Fides Pacta speelde in Den Haag tegen Achilles. Ilonka van der Steen tekende voor 0-1, en even later Hen- ny Piket 1-2. De Hagenaars wezen de ploeg van Nelis Vaene terecht (5- 3), maar de withemden toonden veerkracht en kwamen middels scores van Sander de Haas en Wil- ma Neuteboom op een 6-7 rust stand. Met een schot vergrootte Re- névan der Vooren de voorsprong naar 6-8. Op het scorebord ver scheen 10-10 (Wies Armitage) en 11- 11 (Wilma Neuteboom), waarna Henny Piket met twee scores voor 11-13 zorgde. Zijn opponent stelde daar ook twee doelpunten tegen over: 13-13. Conchita Prins leek matchwinnaar te worden met haar 13-14. De Fidesdefensie gaf te veel ruimte, waardoor kort voor tijd de winstpunten alsnog gedeeld moes ten worden: 14-14. Het fysieke spel van ONDO impo neerde aanvankelijk Pernix. Een 2- 0 achterstand werd door twee doel punten van Kees Hortensius weg gewerkt. Het spel van de ploeg uit 's-Gravenzande was voorspelbaar, maar moeilijk te bespelen. Erika Velders werd vervangen door de nuttig spelende Ineke van der Veg- te, die vlak voor rust zag dat Robin Arnoldus 2-3 liet oplichten. Coach Rob Siemer adviseerde zijn ploeg in de rust om het meer fy siek aan te pakken en daar de Leide- naars technisch de betere waren was het pleit snel beslecht. Met twee doelpunten van zowel Kees Hortensius, Lian Tieleman als Ro bin Arnoldus kwam de overwin ning in handen van het hardwer kende Leidse collectief. Door deze overwinning zijn de oranjekragen definitief de degradatiezone ontste gen. De Danaïden leed tegen concur rent HKV het eerste verlies. De ploeg van coach Breedveld werd af getroefd op felheid en zag HKV van 4-4 (Paul Hüsken 2x) weglopen naar 8-4. Na rust startten de blauwwitten hun inhaalrace. Bij 9-5 (Erik Krom hout) werd een schotpoging van de zelfde aanvaller geblokkeerd door een heer uit het andere vak. Dat werd slechts afgedaan met een vrije bal. Een protest hierover is door De Danaïden ingediend. Heiko Locher zorgde voor 11-9 en vlak voor tijd zorgde Erik Peters voor 12-11. In een gelijk opgaande eerste helft had Zuiderkwartier, de ploeg van Ko Paeper (die zijn contract niet verlengd aan het einde van dit seizoen), weinig kansen nodig om te scoren tegen Olympiaan. Martin van Horik verving Aldo Spadon en scoorde vijf maal. De pittige duels leverden veel strafworpen op, waar door geen van de ploegen afstand kon nemen. Carla Akse en Theo van Leeuwen scoorden voor rust ieder tweemaal, zodat zij mede de 9-8 ruststand bepaalden. Veel commo tie ontstond toen Eric van Splunte- ren direct vanuit een spelhervatting 12-12 op de borden bracht (vierde goal). Zuiderkwartier bleek over meer routine te beschikken, door met bekeken aanvallen de slotfase in te gaan. Theo van Leeuwen zorg de met een schot en door het verzil veren van een strafworp voor 16-14. Carla Akse bracht de 17-14 eind stand. Degradatiekandidaat Crescendo zorgde ervoor dat KVR tot op de bo dem moest gaan. De warrige leiding zorgde ervoor dat de meer spannen de dan mooie wedstrijd uit de hand dreigde te lopen. Debby Blogg (4x) en Marlies Brouwer (5x) hadden een belangrijk aandeel in de Leidse sco re. Na de 6-7 ruststand liep de tegen stander uit Rijswijk snel uit naar 6- 9. Bij 11-11 (Wijnand Alberts) kwa men de groenwitten voor het eerst langszij. Met twee dubieuze straf worpen leek de wedstrijd beslist ten faveure van KVR (11-13). Tien se conden voor tijd bracht Wijnand Al berts met een strafworp een welver diend competitiepunt binnen hand bereik (13-13). De scheidsrechter meende echter tijd bij te moeten tel len en die benutte KVR door een strafworp te bedingen en te verzil veren: 13-14 eindstand. Ook De Algemene was teveel met de scheidsrechter bezig. In een prima eerste helft werden de kan sen goed benut en keek tegenstan der Avanti regelmatig tegen een achterstand aan. Via 2-4 (Annemiek Mollooy, Perry Venema en Alfred Lambooy 2x) en 5-7 (Arnoud Lam- booy en Perry Venema) konden de Pijnackers (met ex-international Ti neke Roffel) vlak voor rust op gelij ke hoogte komen:7-7. Direct na rust scoorde Perry Venema 7-8, maar door de irritaties over de leiding liet de formatie van Gravenkamp zich het kaas van het brood eten. Avanti profiteerde door uit te lopen naar 14-8, hoewel de Leidenaars vele kansen kregen. Zes minuten voor tijd Kwam Arnoud Lambooy tot een score (14-9), maar de tijd was te kort om nog de winstpunten binnen te halen. Eindstand 15-11. Een sterk spelende Edwin Kooien (5x) hield zijn ploeg KNS in de race tegen en in Heemskerk. Na een afgekeurd doelpunt van KNS bij 5-4, zag coach René Kooien een rode kaart wegens opmerkingen op de leiding. Dat kon niet verhinde ren dat zijn ploeg een welverdiend punt in de wacht sleepte (11-11). KLAAS BOSMAN LEIDEN - Snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink is gisteren in Rotterdam als eerste geéindigd bij de veteranen in een wedstrijd over tien kilometer. De atleet van AV Holland behaalde in het totaal (met ook de niet-veteranen meegere kend) de derde plaats. Maassen van de Brink toonde in het Kralingse bos aan dat hij als ve teraan bepaald nog niet kan worden afgeschreven in de Nederlandse snelwandelwereld. Na zijn derde plaats op het Nederlands kam pioenschap vorig jaar over vijftig ki lometer toonde hij ook nu op de tien kilometer aan nog steeds goed te kunnen snelwandelen. Na een wat onregelmatig begin kwam Maassen van de Brink in zijn ritme en maak te hij zijn wedstrijd in een constant tempo af. De snelwandel-stilist uit Leiden finishte in 50.34.6. Eerste en tweede werden de gebroeders Nic- que uit België in 48.49.8 en 50.21.2. Van Dorp Yvonne van Dorp is zaterdag in de Haagse Houtrusthallen haar nieuwe indoorseizoen begonnen. In een wedstrijd tussen deelnemers aan de districtstrainingen jeugd van het district west II deed Van Dorp bui ten mededinging mee en liep ze een 400 meter in 55.23. Een gehavende Leidse ploeg ging naar de Houtrust. Sprinters Jeroen Sunter en Wilmar Kortleever blesseerden zich twee dagen tevoren, Fabian Ros zelfs pas bij de warming up en ook Koen Hamers (enkelbanden) en hoogspringster Margriet Loos (voet) waren geblesseerd. Van dege nen die wel aan de start kwamen le verde Yvonne van Dorp de meest aansprekende prestatie. Voor de at lete van AV Holland, getraind door Roel Hendriksen, is dit jaar een be langrijk jaar. Nadat ze een aantal ja ren hinder heeft ondervonden van een (knie-)blessure wordt dit jaar wel substantiële progressie ver wacht. Hoewel Van Dorp vanwege het gebrek aan tegenstand er een soort trainingswedstrijd van maak te liep ze toch nog een redelijk goe de tijd. Na een iets te langzame start kon ze op souplesse doorlopen om na 55,23 seconden te finishen. Aan de start kwam ook Marco Kortleever van AV Holland. De jeugdatleet, net als Van Dorp ge traind door Roel Hendriksen, liep zowel de 60 als de 200 meter. Na in de series 60 meter zijn startblok te hebben losgetrapt liep hij in de B-fi nale toch nog de vierde tijd in 7.35, een nieuw persoonlijk record. De tweehonderd meter, de afstand waarop hij afgelopen zomer Neder lands kampioen werd, won Kort leever in 23.40 na in de series al tot 23.32 te zijn gekomen. Bianca Vermond liep voor het eerst in haar leven een 800 meter in door. Ze verbeterde meteen het clubrecord van AV Holland met haar tweede plaats in 2.21.23. Van der Veer Paul van der Veer keert hoogst waarschijnlijk deze week al terug als trainer bij AV Holland. Voorzit ter Cor Brandwijk maakte dit giste ren bekend op de niewjaarsreceptie van de Leidse atletiekclub. Van der Veer besloot enkele maanden gele den te stoppen als trainer van de sprintgroep en van de nieuwelin- gengroep bij AV Holland. "We zijn echter blij dat hij nu weer bereid is gevonden bij ons trainingen te ver zorgen", aldus Cor Brandwijk. Ingrid Kruit wint toernooi Hillegom LEIDEN - De twaalfjarige Martin Verkerk uit het district Leiden heeft in een categorie III toernooi in Barendrecht de finale van de verlie zersronde verloren van Davey Reijnders. Er werd gespeeld in een pro-set, na 7-6 en twee matchpoints ging Verkerk met 7-9 ten onder. In Hillegom vond het afgelopen weekeinde een categorie IV toer nooi plaats. De zege in finale van de jongens tot en met 16 jaar ging naar Ronald Klein. In de leeftijdscatego rie tot en met 14 verloor Jasper van Ingen van Jody Strik uit Rotter dam: 5-7, 4-6. Jelle Oosterhof strui kelde bij de jongens tot en met 12 jaar in de kwartfinales. Ingrid Kruit won bij de meisjes tot en met 16 jaar van Jonkhout, na in de tweede set met 2-5 en 0-40 ach ter gestaan te hebben, met 6-1 en 7- 5. Ruby Pennings reikte na een lan ge blessureperiode tot de halve fina les bij de meisjes tot en met 12 jaar. Foreholte reserves. Met de rust leid de de ploeg uit Stompwijk met 5-2. Het einde kwam met een 14-4 winst voor de Stompwijkse vrouwen. De Stompwijkse treffers kwamen uit breakouts en vanaf de cirkel. De vrouwen van Olympia '72 voe ren de ranglijst van de derde divisie aan en doen dat met demoraliseren de overmacht. Gisteren spartelde degradatiekandidaat DWS 2 in de eerste helft nog even tegen, 5-10, maar na de hervatting schoten bij Olympia '72 Angelique van Schonk en Tieske van Duinen, ieder 7, en Conny van der Werff, 6, onbarmhar- tigraak. De mannen van Saturnus won nen de wedstrijd tegen Tachos ei genlijk al in de eerste helft met een op maat gesneden breakout vanuit een afwisselend open en gesloten 3- 2-1 defensie. De Waalwijkse aanval verslikte zich daar keer op keer in. Een kwartier voor tijd probeerde Tachos het nog even met twee cir kelspelers. Zonder resultaat, 21-26. Winfried van Boheemen, Andre van Leeuwen en Andre van Es scoorden ieder zesmaal. FRANK BONTE LEIDERDORP Geen moment werd Velocitas - TOP (A) de top per, die de stand op de ranglijst voorspelde. De korfballers uit Ar- nemuiden waren volstrekt niet opgewassen tegen het snelle, op portunistische spel van de ploeg van coach Koos de Bie. Door de deklasserende 13-4 zege blijft Velocitas in de achtervolging op koploper ADO en valt TOP(A) voorlopig weg. Coach Koos de Bie had niets aan het toeval overgelaten. Direct na de nederlaag van Velocitas bij ADO was de Rotterdammer afge reisd naar het Zeeuwse Arnemui- den om daar TOP aan het werk te zien in de streekderby tegen het Westkapelse Stormvogels. "Een ploeg die het echt van stevig korf bal moet hebben", karakteriseer de De Bie de komende tegenstan der van Velocitas. Vandaar dat hij snelheid wilde zien in de aanval len van zijn ploeg, om fysiek spel te voorkomen. Daarnaast kreeg Selma Hulst de nadrukkelijke op dracht de Zeeuwse topscorer, de laatste maal zes keer scorend, aan banden te leggen. Wellicht dat de Zeeuwse derby onvermoede krachten bij TOP had losgemaakt, in Leiderdorp waren de Zeeuwen zo mak als lammetjes. De stilistisch fraaie combinaties van TOP hadden to taal geen rendement, het jagen van Velocitas zoveel te meer. Na zeven minuten hadden Ron en Jetske Goudsmit, Selma Hulst en Steven de Ronde de score al op 4- 0 gebracht. In het resterende deel van de eerste helft werd het ver schil alleen maar groter: rust 8-2. Na de hervatting verloor het treffen snel alle aantrekkelijk heid. TOP bleef uiterst onzuiver schietend moeizaam zoeken naar kansen, terwijl Velocitas het erbij liet liggen. Een minuut voor tijd kreeg Selma Hulst, die haar te genstandster slechts een straf worp gunde, een applauswissel voor Femmy van Nieuwkoop. De laatste goal van Steven de Ronde was inmiddels al negen minuten daarvoor in de Zeeuwse korf ver dwenen. Uitblinker Ron Gouds mit scoorde driemaal voor Veloci tas, Jetske.Goudsmit, Maijolein Zaagman, Jeroen Van Driel en Steven de Ronde waren allen tweemaal succesvol. BRAM VAN GENT AMSTERDAM - In de eredivisie pakte Noorlander/Foreholte con form de verwachting twee punten van degradatiekandidaat Niloe, 12- 24. De vrouwen van HVS kenden in de tweede divisie geen pardon met de Foreholte reserves, die overigens defensief vorderingen maken, 14-4. In de derde divisie wonnen de vrou wen van Olympia '72 in Schiedam royaal van DWS 2, 8-24. Zij blijven favoriet voor het kampioenschap in de derde divisie. De mannen van Saturnus hielden in de tweede divi sie Tachos simpel op afstand, 21-26. Het verschil tussen de acht (Foreholte) en twaalf (Niloe) van de ranglijst in de eredivisie is in speelsterkte zo ongeveer een klasse. Dat bleek in de wedstrijd tussen Niloe en Foreholte. Van de Niloc- ploeg die in de tachtiger jaren de dienst uitmaakte in de top van het nationale vrouwenhandbal en in '82 en '83 zowel de nationale titel pakte als de beker, is niets meer overge bleven. Foreholte begon wat stroef al nam de ploeg wel een 0-4 voor sprong die een ruststand op het sco rebord bracht van 5-10. De jonge Amsterdamse formatie liet zich in de eerste helft niet weg spelen en met name de hoogblonde aanvalsleidster Ingrid Besseling en Gerrie van Jaarsveld toverden en kele snoeiharde en zuivere schoten uit hun bagage die zelfs een gaande weg sterker keepende Anita Seur niet vermocht te stoppen. Het zette Foreholte onder de dwingende commando's van Kecskemèthy na de rust op scherp. En tegen Forehol te in de hoogste versnelling kon Niloe alleen sporadisch iets terug doen. De breakouts vanuit een ge sloten defensie met afwisselend El len Warmerdam en Nicole Donners in de persoonlijke dekking op Bes seling leverden treffers en strafwor pen aan de lopende band op. Lonneke Cornelisz, de vinnige Amsterdamse in de Voorhoutse ploeg mocht de laatste hand leggen aan Foreholtes score, 12-24. Top- scoorsters bij Foreholte waren gis teren Mirjam Collart en Nicoleta Boriceanu,ieder 7, en Ellen War merdam, 6. In de tweede divisie ondervond HVS weinig problemen tegen de LEIDEN - In de volleybalcompeti tie had een aantal teams moeite het ritme na de korte winterstop weer te vinden. Bij de mannen liet Gemini daarna in een ruk naar 15-9 en 3-1 winst. RW had zijn selectie wat verkleind in verband met proble- het tweede team en daarom schlager door de terugkeer van lepe Roosjen (hij deed het na zijn langdurige bles sure zeer verdienstelijk) was de be zetting weer .optimaal, maar dat be tekende wel dat er moest worden geschoven in de opstelling. Gemini begon slap, pakte daarna weer de draad op, maar kon de achterstand niet i goedmaken (15-11). Ge- omdat Gemini 2 i: waarschuwd begon het in de vol- gende^wee sets wel geconcentreerd gewonnen, te spelen en dat resulteerde in twee maal 10-15 en een 1-2 voorsprong. Weer was het niet alert en prompt Bij de werd het hierna op een 8-0 achter stand gezet. Een inhaalrace leverde len op Jupiter, i Vrouwen i de laatste set met het rally- toeren en verloor de eerste set de hele wedstrijd parten zou spelen. Rob van Dalen beter in positie i hij was vanaf dat moment niet me te stuiten. Het betekende tweemaal liet Leython de teugels v i 15-7. Even haar tegenstandster: 15-S In de promotieklasse kon NOVO scoorde simpelweg te weinig gat. Leython de laatste plaats niet verlaten. Het Rentokil 2 met 0-3 i liefst twee punten liggen bij Jupiter Martin Broere (3-2) en Leython 2 haalde tegen hek- Meent teruggezet. Die smalle basis kesluiter VS Haag ook al niet het ging er tegen Agon in Boskoop met maximale puntenaantal (3-2 winst). Bij de vrouwen liet Gemini thuis ook een punt aan het bezoekende Jupiter (3-2). Dit keer had trainer Leon Jung- 15-12 aan. Eenmaal op elkaar inge speeld ging het hierna draaien en mede door verslapping bij Agon werd nipt gewonnen: 14-16. Na een spannend slot verliep de derde luxe-probleem, want identiek, en was het verzet defini tief gebroken: 3-15 en 1-3. Leython 3 boekte zijn eerste zege door VOY met 3-1 te verslaan. Basis van het succes was de gezamenlijke inzet. Gemini 2 speelde zoals ze na afloop zeiden een oliebollenwedstrijd te gen DOS 2 en verloor met 3-2. Op zich was dit resultaat opmerkelijk i uitwedstrijd toe nog geen enkele set had es mis, 5-15. Maar collectief VS Haag met 11-15. Oorzaak was de werken met een zuivere pass lever- zwakke passing, die hen trouwens de hierna 15-6 op. De derde werd stond Leython er weer. Steeds stond het voor, Leython had moe ten winnen, maar als zo vaak ging de zege naar de tegenpartij, op nieuw 13-15. Gemini 2 had ook een goede start tegen ZOVOC 2 (15-6), maar zakte toen weg. ZOVOC 2 had in de twee de set een nieuwe spelverdeelster ingezet die haar debuut vierde met een zeer sterk optreden. Gemini 2 zakte door het ijs en beschikte over te weinig wisselmogelijkheden om' de bakens te kunnen verzetten, (11- 15, 9-15, 11-15). Leython 2 werkte zich wat verder omhoog met een 3-1 overwinning op Orion. Na een mak kelijke eerste set (15-6), werd het via 15-17 in een nek aan nek race 1-1. De derde set bracht de beslissing, want toen Leython 2 die na een rommelig verloop had binnengehaald, was het verzet gebroken en was de vier de set geen probleem meer. De strijd tussen AV'40 2 en Ge- mini 3 begon 50 minuten te laat en leverde direct een forse achterstand (9-0) op voor Gemini 3. Het kwam goed terug tot 9-9, maar verloor net aan met 15-13. Ook de volgende set bracht net niet dat beetje geluk voor Gemini: 17-15. Het begon nu in een hoger tempo en zowaar lukte het nu wel. AV'40 2 kon het niet meer bij benen en verloor de drie sets hierna op rij met 7-15, 6-15 en 9-15 (2-3). LEIDEN In de eerste klasse was Vlietwijk niet onder de indruk van het spel van Heerhugowaard '69 2: 10-1. In de tweede klasse lijkt Leiden zich bij degradatie te hebben neergelegd. Het degra datieduel tegen Eridos werd met 7-1 verloren. Door de 7-1 over- winnning op Sio 3 is Lisse Merenwiek tot op twee punten gena derd. Merenwiek verloor met 6-2 van Delft 2. In de derde klasse knokt ook Vlietwijk 2 tegen de dreigende degradatie. De 6-2 over winning op Velo 4 houdt ze voorlopig in het zadel. In de vierde klasse maakt Merenwiek 2 een goede kans om in navolging van Merenwiek 3 kampioen te worden. Door de 6-2 overwinning op Tybb staat het nu op de eerste plaats. In de eerste klasse i Lisse op de laatste plaats te houden. Voor Leiden was het degradatiedu el tegen Eridos de laatste kans om i Vlietwijk 0p de valreep degradatie af te oppermachtig in de thuiswedstrijd den. In Zoetermeer hebben de Lei- tegen Heerhugowaard '69 2. In de denaren echter maar één partij kun- vormcrisis kwam toen met 4-2 achter. Gisteren verkeren lijkt vooral het geloof ii verloren (10-15), Een omzetting bracht aanvaller door de zwakke pass en het kiezen de verkeerde oplossing. In de volgende twee sets toonde Gemini inhuis te hebben, daar lieten de Voorschotenaren zich niet verrassen. De machine haperde al leen in het eerste gemengddubbel van Erik Bokhorst en Sonja Groe- neveld: 10-1. Vlietwijk heeft hier door vrijwel zeker de plaats in de eerste klasse geprolongeerd. In de tweede klasse is Lisse het nieuwe jaar voortvarend gestart: Sio 3 werd met 7-1 verslagen. Ge zien de hoge notering van Sio 3 op de ranglijst is dit een knappe presta- Bert-Jan Janzen tie. Met de komst van Erik Mesman zijn de Lissenaren steeds beter gaan spelen. Het gelijkspel tegen concur rent Merenwiek in speelweek 10 was de voorbode van de me tamorfose van Lisse. Tegen Sio 3 speelt Rob Put weer als vanouds. •ekZuydei gen kunnen te zijn verdwenen. Ire ne Bik:"De motivatie daalt met de week". In de derde klasse was Lisse 2 op nieuw kansloos tegen Weesp: 1-7. Ditmaal werd de eer gered door Li- sette van Schie en Petra van Dam in het vrouwendubbel. Robbert Ded- ding was in zijn enkelpartij onfor- tuiitf ijk in de verlenging van de eer ste set: 17-18. De tweede set werd met 11-15 verloren. Petra van Dam had in de verlenging van de eerste set het geluk evenmin aan haar kant: 11-12. Na een sterke tweede set (11-3) kwam ze in de derde set opnieuw net te kort: 9-11. Met de moed der wanhoop heeft Vlietwijk 2 uitstekend gepresteerd kwam niet meer bij (3-15). In de vijf- moet nu toch gaan vrezen voor haar de set bleven de ploegen tot 10-10 plaats. Het enige positieve punt gelijkopgaan. Toen scoorde Ley- de terugkeer van Simone B ficon tegen ZOVOC 2 in Zoeter- ste set ging eigenlijk alles fout (3- meer zowel George Hageman als 15), daarna kwam het herstel. Vol- Fred Wessels en kwam Ron Groen doende voor de winst was het ech- pas op het laatste moment binnen- ter niet: 8-15, 10-15. hollen. Graficon had Arian Midden- WW en Velo speelden LEIDERDORP - Was Sliedrecht Sport vóór de wedstrijd tegen Ley thon nog geen 'Angstgegner' Leiderdorpse volleyballers, Leython, maar weer eens ge worden. Tot 10-10 in de der de de set werden de aanhangers van Leython op hun wenken bediend. loop van het zaterdag in Leiderdorp In de eerste set zette de thuisclub scherpte, waardoor vrijwel alle a vallen uit de handen van Derk de Meulerbroek: 15-5, 15-6. Christine Saegher moesten komen. Leythons van Santen kon zich revancheren enige spelverdeler had geen beste op Eveline Versteegh. Alleen Ange- middag, waardoor effectieve vallen schaars werden. De Slied- rechters, en in het bijzonder de fre- coach John Groen verloor vorig jaar tweede bedrijf kwam Leython pas quent scorende buitenspeler Eric overwinning. Erik Mesman deed i de Sliedrechters e een achterstand. Door goed Tubbing, legden de Leython-spe- niet voor zijn teamgenoten onder. Santen gaf hij Dennis Wit- in Marinka Niehoff géén de schijn van kans: 15-3, 15-3. Meuler broek en Niehoff konden op de val- dorp meegenomen om de ploeg op melige pot maar wel spannend, lo- sterkte te brengen. De Leidenaars gisch was dat de beslissing pas na hadden aanvankelijk veel moeite vijf sets viel ten gunste van Velo (2- met de felle verlichting en kwamen 15, 15-13, 13-15, 16-14, 13-15). liep daardoor de titel in de tweede werk van vooral Paul de Winter, Mi- Iers voortdurend in de luren, vooral Met divisie mis. Zaterdag ging het weer chiel Smit en Bert-Jan Janzen zege- met prikballetjes vlak achter het teman mis: na een 2-0 voorsprong liet Ley- vierde Leython, na een 2-6 achter- Leiderdorpse blok. Na 11-15 ii thon het volledig afweten en ging stand te hebben weggewerkt, met vierde set moest de vijfde set ""-10. beslissing brengen. In deze set ging reep puntloos verlies voorkomen. met name de uitermate zwak acte- In de derde set ging lange tijd al- rende Paul-Jacques Verhoeven en- wens voor Leython. Bij kele malen grof voor schut. Bij 12-12 niet verder dan een serveerduel, waarin ZOVOC de betere bleek (15- 13 en 15-11). Aanvallend kwam ZO VOC goed door, mede doordat het Graficonblok niet goed sloot. Het duel om de eerste plaats tus sen Leython en DVC leverde een zege op voor DVC. De Leiderdor pers had het begin goed in de hand boekte een dikke winst (15-8). In De derde set bood nog het beste de volgende set kwam Leython op spel. In de lange rally's was Donar grote achterstand (2-10), het begon met 2-3 ten onder. Na de vierde derlaag op rij wordt in Leiderdorp niet meer gesproken over een plaats bij de eerste vijf, maar is het oor spronkelijke scenario, dat handha ving in de eerste klasse, beoogt, weer uit de ijskast gehaald. Een voor volleybal-begrippen groot aantal mensen trotseerde za terdagmiddag weer en wind om Leython in Op Dreef weer eens ou derwets te zien vlammen. Na de te- redde het genvallende resultaten in december Ron Witteman werd met 15-12, 15-6 tegen Velo 4: 6-2. Het door blessures j r» achtervolgde team moet ook de laatste twee wedstrijden winnen om degradatie te voorkomen. Was senaar was niet opgewassen tegen koploper Nivo: 2-6. Het team is ech ter dik tevreden met de derde plaats op de ranglijst. In de vierde klasse heeft Veglo door de 3-5 overwinning op degra datie-kandidaat Sio 6 de afstand op dat team vergroot tot vier punten. Met de terugkeer van de geblesseer de Jan Altenburg moet het team in staat worden geacht deze voor sprong niet meer uit handen te zul len geven. Het team van de Spotvo gels had weinig moeite met USS: 6- la Conijn had in haar enkelpartij in de dubbel met Christine van San- derde set nodig Voor concurrent Merenwiek x een 10-9 voorsprong stokte de pro- kreeg de buitenspeler een opgeleg- duktie plotsklaps. Rik Uiterwijk Frans Boerefijn lieten drie opeen- de mogelijkheid om zijn team op den. Merenwiek startte voortvarend lies van het eerste gemengddubbel voorsprong te smashen, r volgende smashkansen onbenut jarige krullebol miste als e ZOVOC liep verlies groter, i het moest ten koste waardoor de gasten de setwinst op een presenteerblaadje kregen aan gereikt. Sliedrecht Sport aarzelde geen moment: 11-15. Na 6-6 in de vierde set stortte Ley- de vierde set Sport, vorig jaar de sta-in-de-weg Sliedrecht thon wederom in elkaar. De passes Michiel Smit misten allengs neling: 12-13 in plaats van 13-12. Jan Monteban en Harry Stam lieten zien hoe het wel moest en begroetten even later met veel enthousiasme via een 13-15 setstand de 3-2 over winning. JAN BROUWER DE KONING door winst van Rob Burgeijon en met Guy Boissevainkonzezichmet Danny Plug. Marianne Veeren kon Corinne Kortekaas revancheren, haar rentree niet vieren met een Merenwiek 2 lijkt het goede voor- overwinning. Ook Sambnna beeld van Merenwiek 3 te gaan vol- Leemans moest in de derde set de gen. Door de 6-2 overwinning op winst aan de tegenstander laten. In Tybb staat het op de eerste plaats, de dubbels kwamen de Leidenaren Woensdag ontmoeten beide kampi- niet meer tot scoren: 6-2. Een gelijk oenskandidaten elkaar opnieuw, spel tegen DKC is voldoende om FRITS FALLAUX

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15