Besluit bouw kolencentrale is geschorst Gevolgen tussenbalans pas 1993 merkbaar Terreu r co mm ando s van Hussein zijn al in Europa' Vereniging eist inzage in BVD-dossiers Amnesty: asielzoekers worden vernederd Maersk Yare ligt wellicht nog maanden bij Kijkduin «Ik ZATERDAG 5 JANUARI 1991 muurrwa— PAGINA 3 Andriessen moet effect op milieu onderzoeken DEN HAAG (ANP) Het College van Beroep voor het Be drijfsleven heeft het omstreden besluit van minister An- driessen (economische zaken) om op de Maasvlakte een 'ouderwetse', met poederkool gestookte elektriciteitscen trale te bouwen, geschorst. Andriessen moet eerst de gevol gen voor het milieu onderzoeken. DEN HAAG Er zijn al terroristen in Europa, door de Iraakse leider Saddam Hussein gestuurd om aan slagen te plegen. Dat zegt C. Visser van het instituut voor veiligheids vraagstukken Clingendael. "Als het tot een oorlog in de Golf komt, kun nen de terroristen niet meer uit Irak weg. Het is duidelijk dat ze al enige tijd in Europa zijn", aldus Visset. En: "Als je eenmaal in Europa bent, zit je ook zo in Nederland". Visser is expert op het gebied schappij heeft booreilanden en olie- treft Maar dat geldt ook voor de Europa. "We liggen wat be varing met Palestijnse terro- installaties al extra beveiligd, heeft een woordvoerder van het be drijf gisteren meegedeeld. Visser verwacht dat de terroris ten op de eerste plaats Amerikaanse reiden. Die twee gegev het internationaal terrorisme. Irak doelen kiezen. "Amerika is de grote kaar mogelijk op" is volgens hem in staat waar ook ter satan volgens Saddam. Ze zullen Volgens Visser wereld aanslagen te plegen. Ook dus proberen de VS te treffen. Dat Nederland hoort tot de vele, moge- betekent dat de ambassade, de risten niet achter op andere West- europese landen. Bovendien heb ben de terroristen, die van ver ko men, tijd nodig om zich voor te be- heffen el- lijke doelwitten. "Saddam hoeft sulaten, de luchtvaartmaatschap- niet naar een aanleiding te zoeken. We geven immers militaire steun aan de troepen in de Golf'. Het besluit van Binnenlandse Za ken om maatregeleri te treffen pijen en de vliegtuigen in ieder ge val extra beveiligd moeten wor den". de Iraakse lei der al lang bezig terroristen naar Baghdad te halen. "Hij is daar in april van het vorig jaar mee begon nen. Het gaat om Palestijnse huur lingen, die voor geld bereid zijn om alles te doen". Hussein weet Maar er zijn volgens Visser zoveel zjch ie_der geval verzekerdvan de doelwitten dat het onmogelijk j_t> i.. steun van Abu Nidal van de Revolu- terreuracties te voorkomen, juicht die allemaal te bewaken. Terreur- tionaire Raad van El Fatah. Nidal Visser toe. "De meest gevoelige aanslagen zijn bijna niet te voorko- doelen moeten worden verzekerd men. Daar komt bij dat ervaring in van extra bescherming, zoals terreurbestrijding in Nederland be keerde vorig jaar terug i hdad, nadat hij daar weggestuurd. Visser: "Abu Nidal kreeg in de ja ren zeventig onderdak en logistieke en financiële hulp van Saddam. Dat stopte in 1982, toen Saddam de steun van het Westen nodig had voor de oorlog tegen Iran. Om die te krijgen, moest Irak beloven geen bescherming meer te bieden aan terroristen. Saddam heeft Nidal toen aangeraden om naar Libië te Baghdad biedt ook onderdak aan het Popular Front for the Libera tion of Palestina van George Hab- bash, die een groot aantal vliegtuig kapingen op zijn naam heeft staan, en aan de groep van Abu Abbash, verantwoordelijk voor de kaping van het schip Achille Lauro. De Haagse terreurexpert ver moedt zelfs dat Ahmed Jibril van het generaal commando van het Po pular Front zich aan Saddam heeft verkocht. "Dat is de man die verant woordelijk wordt gehouden voor de vliegtuigbom boven het Schotse plaatsje Lockerbie. Hij staat op de loonlijst van Syrië, maar ik sluit niet uit dat hij nu voor Saddam werkt". De voorzitter van het College van Beroep liet gisteren weten dat het besluit van minister Andriessen in strijd is met een EG-richtlijn uit ONTSNAPPING 1985 omdat hij zijn besluit heeft ge nomen zonder eerst te onderzoeken wat de gevolgen van de centrale voor het milieu zouden zijn. Het College deed uitspraak in het beroep dat oliemaatschappij Texaco tegen het besluit van de mi nister had aangetekend. Texaco voelde zich ernstig benadeeld door UTRECHT (ANP) de minister. De oliemaatschappij zegt kennis en ervaring in huis te hebben voor de bouw van een in stallatie waar kolen worden vergast voor gebruik in de elektricteitscen- trale. Zo'n installatie is minder schadelijk voor het milieu. De aankondi ging van de Binnenlandse Veilig heids Dienst (BVD) dat vanaf 1 mei zo'n driekwart van de aangelegde dossiers wordt vernietigd, betekent dat er geen reden meer is om inzage in deze dossiers te weigeren aan de of organisaties Aanvankelijk was de.Tweede Ka- gaat. Inzage werd tot nu toe gewei- ook voorstander van een kolen- vergasser. Tot tweemaal toe is de Kamer evenwel gezwicht voor het argument van de minister dat Texaco technisch niet in staat zou zijn een dergelijke installatie op de Maasvlakte te bouwen. gerd vanwege staatsbelang, dat belang is niet meer aan de orde als dossiers toch in de papiermolen gaan. HAARLEM De politie bekijkt de twee ladders die gisteren werden ge bruikt door vier gevangenen om bij het luchten te ontsnappen uit het Haarlemse huis van bewaring. De gevangenen werden geholpen door een vijfde, gemaskerde man die vanaf de muur de bewakers onder schot hield met een pistool. Op exact dezelfde wijze ontsnapten maandag twee gevangenen, waaronder een Colombinaanse cocaïnesmokke laar, uit het huis van bewaring in Arnhem. Volgens Justitie zijn- er geen aanwijzingen dat de ontsnap pingen niets met elkaar hebben te maken. Onder de vier gevangenen van gisteren bevindt zich geen Co lombiaan. (foto ANP) De voorzitter meent dat de minister zijn gewraak te beslissing nu nog eens kan her overwegen. Tegelijk moet hij de ef fecten op het milieu van zijn besluit onderzoeken. "Dan kan ook blijken of Texaco gelijk heeft met haar be wering dat zij voldoende kennis en ervaring in huis heeft om nu al een kolenvergassingsinstallatie te kun nen bouwen", aldus de voorzitter. Uitspraken van het College van Be roep zijn bindend. Texaco reageerde gisteren "voor lopig tevreden" op de uitspraak. Een definitieve reactie kan het be drijf volgens een woordvoerster pas volgende week geven, wanneer ju risten de uitspraak van het College hebben bekeken. D66-Kamerlid Tommei, van be gin af aan tegenstander van de bouw van een 'ouderwetse' poeder- Mede onder dit motto wordt vol gende week in Utrecht de 'Vereni- r ging Voorkom Vernietiging' opge- rirht Tnitiatipfnpmprs 7iin Ppfpr richt. Initiatiefnemers zijn Peter Klerks en Roger Vleugels. Zij eisen dat de BVD wordt verplicht alle mensen en/of nabestaanden en or ganisaties die worden genoemd in te vernietigen dossiers "onverwijld, onvoorwaardelijk en volledig" op de hoogte te stellen. De BVD moet (kopieën) van de dossiers beschik baar stellen en aangeven hoe de in formatie over personen en instellin gen tot stand is gekomen, menen de twee. STADSKANAAL - Onbekenden hebben waarschijnlijk afgelopen woensdag ongeveer 65 graven vernield op de openbare begraafplaats in het Groningse Stadskanaal. DEN HAAG (ANP/GPD) - De Ad viescommissie voor Vreemdelin- koolcentrale, reageerde gisteren genzaken (ACV) die Justitie advi- verheugd. Vooral het feit dat het seert over het (alsnog) toelaten College het milieu laat voorgaan de overwegingen, noemde hij een doorbraak. Tommei diende vorig jaar juni motie in tegen de bouw asielzoekers in Nederland "vernederend" instituut dat de vreemdeling niet of nauwelijks de kans geeft zijn zegje te doen. Dat stelt onderzoeker A. Ramdas i De ACV sust ons bezwaarde ge- kenis Veronica Het Franse spelletjesbedrijf Jac mies Antnine A, Fie heeft aiiterpn in aldUS Tommei. Hij IS 'ouderwetse' centrale. De Kamer Universiteit van Amsterdam i steunde zijn motie aanvankelijk maar liet zich daarna overtuigen door de argumenten van minister Andriessen. Ook een hernieuwd de bat over de kwestie, eind vorig jaar, plus een nieuwe motie-Tommei, konden de grote partien niet op an dere gedachten brengen. Zij bleven het besluit van Andriessen steunen. Andriessen kan nu niet' meer bij het bedrijfsleven met een poeder- koolgestookte centrale aankomen, ACV bij te wonen. Volgens hem dringt de vergelijking met rituelen van primitieve volken in omgang met vreemdelingen zich op. "Gedu rende het ritueel worden ze onder worpen aan vernederingen, testen en beproevingen, opdat ze hun eventuele initiatie waard zullen blij ken te zijn". De voorzitter en de secretaris hebben volgens Ramdas de macht van de reductie, ofwel de macht om te bepalen wat wel en niet van bete- Dit samenvattingsproces reten; de tweede kans die de vreemdelingen bij de adviescom missie krijgen, lijkt meer te zijn be- njet zelden de neiging heeft doeld voor onze gemoedsrust dan korte weergave te geven - zowel de vreemdeling, stelt de vraag als het antwoord Autori- het artikel. Het ministe- taire, spottende, sarcastische, mis- justitie wil dat de rechter pu- leidende of insinuerende opmerkin- blicatie ervan tegenhoudt en heeft gen worden weggefatsoeneerd, mis- die i Ramdas i de (afwijzende) adviezen gevolgd. Slechts vier procent van de aanvra gen werd gehonoreerd. Vorig jaar hebben in Nederland in totaal 21.208 personen een ver zoek om asiel ingediend. Alleen al via Schiphol kwamen in 1990 bijna 7.000 asielzoekers het land binnen. De mensen die vorig jaar naar Ne derland vluchtten kwamen uit 95 verschillende landen. De meesten kwamen uit Sri Lanka, Roemenië, Iran, Somalia, Libanon en Polen. In 1989 bedroeg het aantal asiel verzoeken bijna 14.000. Op dat aan tal is ook de omvang van het ambte narenapparaat afgestemd, dat zich bezighoudt met de behandeling van DEN HAAG (ANP/GPD) De de asielverzoeken. Het ministerie Maersk Yare, het Britse schip dat op van justitie, dat de cijfers vrijdag be- zÜn kant ligt voor de kust van Kijk- kend maakte, verwacht een verdere duin, blijft daar wellicht nog maan- veel asielverzoeken worden ge volgd door het verstrekken van eer vergunning tot verblijf. In de eerste Jong. Hij wil helft van 1990 werden 705 vergun ningen verstrekt. Vaak ging het ter normaal 175.000 gulden daarbij om verzoeken die al in voor- dient. Er zou een compromis zijn gaande jaren waren ingediend. gevonden. KLM, Martinair gaan Golfgebied straks mijden SCHIPHOL (ANP) - In verband met de oorlogsdreiging in het Golf gebied hebben KLM en Martinair gisteren besloten de dienstregeling op bestemmingen in het Midden en Verre Oosten gisteren aan te pas- Zo gaat de KLM vanaf maandag op de lijn Amsterdam-Dubayy- Bangkok vliegen met een Boeing 747-400 die vanuit het Verre Oosten zonder tussenlanding in het Golfge bied naar Amsterdam kan vliegen. In Dubayy wordt bij gevaar niet meer geland. De KLM houdt in Bangkok bemanningen gereed om dit bijzondere vluchtschema te kunnen uitvoeren. KLM-personeel en hun familie in Dhahran (Saudi-Arabië), Bahrayn, Tel Aviv en Doha (Qatar) wordt te ruggehaald naar Nederland. Het gaat om ongeveer 20 mensen. Vanaf morgen laat de KLM verder geen vliegtuigen en bemanningen 's nachts achter in de Syrische hoofd stad Damascus. Ook laat de KLM vanaf 9 januari geen bemanningen meer overnach ten in Tel Aviv terwijl de maat schappij een dag later de overnach tingen van bemanningen en vlieg tuigen in Bahrayn staakt. De vlieg tuigen die naar Tel Aviv vliegen, ke ren dezelfde dag naar Nederland te rug, terwijl de toestellen op de be stemming Bahrayn zullen doorvlie gen naar Abu Dhaby (Verenigde Arabische Emiraten). Martinair zal geen tussenlandin gen meer uitvoeren op Abu Dhaby. Met ingang van maandag wordt New Dehli de plaats voor de tussen stop. Martinair maakt elke dag vrachtvluchten naar Sidney, Hong Kong en Taipeh en eenmaal per week een passagiersvlucht naar Phuket en Bangkok in Thailand. Ook Pan Am. British Airways, Swissair en Air France beperken hun vluchten op het Midden-Oos ten. De Jong wellicht toch naar de NOS HILVERSUM (GPD) - Ex presi dent-directeur De Jong van de Pers combinatie wordt wellicht alsnog voorzitter van de NOS. Maandag praten premier Lubbers, minister d'Ancona (wvc) en fractieleiders Brinkman (CDA) en Wöltgens (PvdA) over het wegnemen van fi nanciële beletselen voor De Jongs benoeming. Gisteren is binnen de NOS het licht op groen gezet nadat de omroe pen eerder hun onvrede hadden ge lucht over de salariseis van De half miljoen per jaar verdienen, terwijl een voorzit- het Veronica-tv-programma Op jacht naar de vos. Volgens Antoine lijkt het programme te veel op het programma Op jacht naar de schat, waarvan het wereldwijd de rechten bezit. Veronica ontkent dat: "Als de eis wordt ingewilligd, dan zou dat betekenen dat ieder programma waar in spelvorm met behulp van een helicopter een plaats moet wor den gevonden, kan worden verbo den". Uitspraak op 17 januari. Mishandeling Voor de Almelose rechtbank is gis teren vier jaar cel geëist tegen een 39-jarige man uit Enschede die op 22 september vorig jaar een 18-jarig meisje uit Enschede van haar fiets had getrokken en haar onder drei ging met een mes dwong zich uit te kleden. Twee uur lang dwong hij het meisje naakt mee te rijden in zijn auto. Hij dwong haar tot seksu ele handelingen en verwondde haar met het mes. Goksverslaafd Het aantal diensplichtigen bij de Landmacht met gokverslaving neemt toe. Het ministerie van de fensie heeft gisteren meegedeeld dat steeds vaker hulp wordt ge vraagd door dienstplichtige gokver slaafden) Gegokt wordt niet in de kazernes, maar in katholieke en hu manistische militaire tehuizen. De fensie heeft verzocht de gokauto maten daar weg te halen. Kankergevallen De gemeente IJsselmuiden laat de GGD een onderzoek verrichten naar dertien gevallen van kanker onder de 850 inwoners van het kerk dorp 's Heerenbroek. De Vereni- daartoe een kort geding aangespan nen bij de Amsterdamse rechtbank. Het geding dient donderdag. verstanden worden glad gestreken en de indruk wordt gewekt dat het ging om een openhartig en vredig Juist op grond trapportage zal uitwijzen dat installatie voor het milieu te belas tend is. Minister Andriessen heeft nog niet gereageerd op de uit- uitzondering toestemming gekre- de asielzoeker falsnog) wordt toege- spraak. gen om de besloten zittingen van de laten. Vrijwel altijd worden daarbij stijging tot 25.000 asielzoekers 1991. In de komende tijd zal, aldus Jus- den liggen. Rijkswaterstaat melijk niet van plan de wrakkenwet i toepassing te verklaren. Dat be- Ramdas heeft bij wijze van hoge het eindverslag bepaalt Justitie of behandelcapaciteit verder moet het schip. worden opgevoerd". Justitie gaf Rijkswaterstaat past de wrakken- geen uitsluitsel over de vraag hoe- wet toe als gevaar of schade dreigt Van onze correspondent Carel Goseling DEN HAAG Begin 1988 mocht het geen 'herijking van het regeer akkoord' heten. Het werd een Paas- brief. Begin 1991 mocht het etiket 'mid-term review' niet. Dus werd het de tussenbalans. Het verhaal herhaalt zich. Paasbrief of tussenbalans, het fi- nancieel-soci'aal-economisch beleid voor de komende jaren staat onder druk. Werkloosheid, financiërings- tekort, collectieve lastendruk en de koopkracht vormden de steekwoor den van begin 1988. Maar het is alsof minister Kok (financiën) ze vijf mi nuten geleden heeft uitgesproken. Vanaf aanstaande maandag buigt het derde kabinet-Lubbers zich twee weken lang over het in de ko mende jaren te voeren beleid. De'in- zet is door Kok bepaald. Tien mil jard gulden bezuinigingen en vier tot vijf miljard gulden aan lasten verzwaring voor de periode 1992- 1994. Nee, dan ging het begin 1988 om veel kleinere bedragen. De beslui tenlijst luidde toen: bezuinigingen van 1,6 miljard gulden op de rijks begroting, ingrepen in sociale ze kerheid, sociale voorzieningen en studiefinanciëring ter waarde van 1,95 miljaid gulden en belasting maatregelen tot ging Dorpsbelangen is bang dat de miljoen gulden. Totaal 3,9 miljard kankergevallen zijn veroorzaakt gulden. Het tweede kabinet-Lub- door de plaatselijke zuivelfabriek of bers kwam er met pijn en moeite uit. Voor niets. Van alle moeizaam bijeen gebrachte maatregelen kwam uiteindelijk nog geen derde tot stand. En bijna niemand die er om rouwde. voor het overige scheepvaartver keer, de kust of het milieu. Volgens een woordvoerder van Rijkswater staat is dat niet het geval. Brandstof is door bergingsbedrijf Smit Tak uit het schip overgetankt, de Maersk Yare ligt enkele honderden meters uit de kust en niet in een vaarroute. Het schip is inmiddels door de be trokken verzekeringsmaatschappij total loss verklaard. Daardoor hoeft het bij een berging niet te worden gespaard en kan het bijvoorbeeld ter plaatse gesloopt worden. Woord voerder D. Kaakebeen van Smit Tak wilde gisteren niet bevestigen dat Smit een offerte heeft uitge bracht aan de Engelse eigenaar Maersk Company Ltd. om het wrak op te ruimen. Bij Maersk was gisteren niemand commentaar bereikbaar. Het gevoerd worden. Dat vergt denken doorgehakt. Wat lastenverzwarin- bedrijf moet in overleg met^de in een reeks van jaren. Tenslotte is er op tal van terreinen ook geleide lijkheid nodig. Wat voor jongeren kan, kan vaak niet voor ouderen. Soms zal onderscheid naar leeftijd gemaakt moeten worden en zal voor nieuwe structuren ook om deze re den meer tijd genomen moeten worden". Moord De Rotterdamse politie heeft giste- ren een 24-jarige man aangehouden K.106K op verdenking van moord op een Voor degenen die nu verwachten Haar lijk werd mid- dat het derde kabinet-Lubbers de 22-jarige v den december aangetroffen tuin van een'slooppand aan de Lan ge Hilleweg in Rotterdam. Het keerde in vergaande staat van binding en heeft waarschijnlijk kele maanden in de tuin gelegen. •eertien dagen tijd kloeke besluiten zal nemen voor een bedrag van zo'n 14,5 miljard gulden, zal bedrogen ont- uitkomen. Misschien dat het straks allemaal mooi op papier staat - een keurige optelsom met onder de streep het gewenste getal - maar ze kerheid is er daarmee allerminst. Laat staan het benodigde bedrag. Een citaat. "Meer in het algemeen zal bij een structurele analyse van de vragen waar ons land zich thans voor gesteld ziet, aandacht gegeven moeten worden aan de factor tijd. Allereerst duurt het een tijd voordat verbeteringen doorwerken. Soms is Hoofdlijnen Kok anno 1991? Mis. Lubbers, op 15 maart 1988. Zinnen die echter zo toepasbaar zijn op de tussenbalans. Wat kunnen we dus verwachten? Inderdaad, besluiten op hoofdlij nen. Prachtig verwoord in een brief. Fraaie volzinnen over de noodzaak tot loonmatiging. Over nieuw over leg met werkgevers en vakbonden. Over de noodzaak tot verdere da ling van de werkloosheid. Over in grepen om het aantal arbeidsonge schikten en zieken terug te dringen. Pagina's over ingrepen in subsi dies of gewone bezuinigingen op begrotingen. Hoofdstukken over doelmatigheid bij de overheid. Meer efficiëncy. Minder bureaucra tie. Een aantal alinea's over de toe komst van de sociale zekerheid, on danks lange monologen van staats- Wim Kok: secretaris Ter Veld (sociale zaken) ...tien miljard in de ministerraden de komende bezuinigen, vijf veertien dagen. Zelfs stampvoeten miljard lasten- of dreigen met aftreden zal Ter Veld verzwaringen... niet meer helpen bij het overeind (foto gpd) houden van 'haar' perfecte stelsel. En lastenverhogingen. Vervolgens mag het Centraal geduld nodig. Men kan als planbureau (CPB), rekenmeesters van het kabinet, de effecten van de besluiten op hoofdlijnen het ware het tempo van aanpassen niet forceren en moet het oog ge richt houden op de structurele ef- zekeraar besluiten wat met het ieder*ge\7ai wrak gebeurt. Als besloten wordt om het niet zelf te laten bergen maar afstand te doen van het wrak, dan zal Rijkswaterstaat het op kosten van de verzekeraar laten opruimen. De woordvoerder van Rijkswater staat sloot niet uit dat dit nog maan den kan duren, omdat de weersom standigheden voor de berging dan gunstiger zijn. worden gewacht op het advies van Directeur A. Kooren van de ge- de commissie-Stevens voor een ver- hjknamige Rotterdamse zeesleep- dere vereenvoudiging van het be- dienst heeft gezegd dat de Maersk lastingstelsel. Dat advies komt kort Yare al direct vorige week donder- voor de zomer. ^aS vlot getrokken had kunnen Bij de algemene politieke be- worden, wanneer zijn slepers schouwingen over de begroting Mistral en Baracuda de twee sleep- 1992, in oktober van dit jaar, kan de boten van het Rotterdamse ber- Kamer dan voor het eerst een alge- gmgsbedrijf Smit Tak zouden heb- meen oordeel geven over de tussen- ben geholpen. De boten waren in de balans. Met groen licht van CDA en buurt- maar Smit Tak heeft geen PvdA kunnen de diverse maatrege- PrÜs gesteld op de hulp, aldus len dan in wetsvoorstellen worden Kooren. gegoten. Na een reeks adviesron- Kaakebeen bevestigt de aanwe- den komt het 'pakket maatregelen' z>gheid van Mooren. "Smit Tak dan weer bij Tweede en Eerste Ka- heeft inderdaad geen gebruik ge- mer terug. Eind 1993? Op z'n maakt van de aangeboden hulp," vroegst. stelt hij. "Wij vinden dat elke De eerste financiële effecten zul- schoenmaker zich bij zijn leest len dan in 1994 te merken zijn. Ook moet houden. Kooren doet leuke in Kok's schatkist. Maar niet ge- dingen in de Rotterdamse haven, treurd. Het ging juist om structure- WÜ doen bergingswerk". Ie, lees: blijvende, effecten. En dik veertien miljard heb je niet ineens binnen. Weliswaar wordt de nood klok over de tussenbalans nu al maanden geluid, maar dat is vooral psychologisch gericht. Iedereen moest 'rijp' worden gemaakt voor vergaande besluiten op hoofdlij- fecten, ook al komen die slechts met plan 1991, dat in maart uitkomt. In- vertraging tot stand. Het motto tussen zullen de besluiten op hoofd' moet dan zijn: koers houden". "Daarnaast kost het tijd op i aantal terreinen structurele vei deringen, respectievelijk stelselwij- In de komende week zal de minis- het Centraal economisch terraad voltallig hoogstens twee da gen over de tussenbalans-proble men vergaderen. Tekenend voor de situatie. Beraad in kleine kring zal het allemaal moeten doen. De 21ste rijksbegroting 1992. Dat zal gebeu- januari volgt dan een fraaie slotver- door ambtenaren op ministe- klaring. Er is sinds 1988 weinig in zigingen te realiseren. Deze moeten ries, zodat in juli en augustus door politiek-Den Haag veranderd. LEASING DE COMFORTABELE WEG VAN KALMTHOUT LEASING 02503 -12585

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3