'Natuurlijk verkas je zo vaak mogelijk' 'We om zitten te springen een strenge winter Feyenoord wil Keur en Plomp kwijt De lucratieve strooptocht van profvoetballer John Unford Warmondse IJsclub honderd jaar VRIJDAG 4 JANUARI 1991 PAGINA 17 Van c correspondent Marcel van der Kraan SITTARD In amper zes jaar vond hij zeven keer onderdak bij een Nederlandse club. Twee keer dook hij op bij dezelfde werkgever en tussen de bedrijven door maakte hij nog - lucratieve - uit stapjes naar Engeland en Zwitserland. John Linford windt er geen doekjes om, bekent zonder schroom wat de doorsnee profvoetballer niet hardop durft te zeggen. „Natuurlijk verkas je zo vaak als maar mogelijk is. Als profvoetballer heb je maar één ding voor ogen en dat is geld verdie nen. Zoveel mogelijk en het liefst in een korte tijd. De praktijk heeft geleerd datje meer geld op strijkt wanneer je regelmatig je biezen pakt. Voor mij konden ze daarom niet vaak genoeg op de stoep staan". De enkeling die zijn levenlang dezelfde werkgever trouw blijft, is volgens de goedlachse Brit een dief van zijn eigen zak. „Ze ker in Nederland, waar clublief de slecht wordt beloond. In En geland is er nog zoiets als een testimonial", een soort jubile umwedstrijd voor spelers die er meer dan tien jaar betaald voet bal op hebben zitten. De op brengst van zo'n wedstrijd is voor de betreffende speler. Pe ter Shilton, in de nadagen van zijn carrière bij Derby County, streek bijvoorbeeld een week voor Kerstmis anderhalve ton op. Kenny Dalglish pakte bij Li verpool een miljoen mee. Lin ford: „Kijk, daar heb je tenmin ste wat aan. In Nederland krijg je een Delftsblauw bord. Als je geluk hebt staat je naam erop". Ipswich Dank zij zijn strooptocht langs Ipswich Town, DS'79, FC Den Haag, NAC, FC Utrecht, Go Ahead Eagles, Fortuna (twee keer) en het Zwitserse FC Zü- rich is John Linford op zijn 33ste naar eigen zeggen in het bezit van een vette bankreke ning en een mooie pub in het centrum van zijn geboorteplaats Norwich. „Ik geloof niet dat ik het verkeerd heb gedaan", zegt hij met een brede grijns, die wei nig aan duidelijkheid te wensen over laat. Met behulp van voet balmakelaar Ger Lagendijk zet te Linford in het midden van de jaren tachtig zijn handtekening onder een contract bij het toen malige DS'79. „Later heb ik de meeste onderhandelingen zelf gedaan. Als je een beetje intelli gent bent, heb je niemand no dig. Ik word ziek van die gastjes die hun vader of hun oom erbij slepen. Of je doet het zelf, of je haalt er een professional bij. Als buitenlander had ik de eerste keer de steun van Lagendijk hard nodig. Ik verstond geen woord Nederlands. Bij DS'79 hadden ze alles in dat contract kunnen zetten, „I could have signed my fucking live away!". Lagendijk „Nee, met Lagendijk heb ik be slist geen slechte ervaringen op gedaan. In mijn ogen een eerlij ke vent. Hetzelfde geldt voor Bob Maaskant, die zelfs een goe de vriend van me is geworden. Bob hoeven ze niets wijs te ma ken, kent alle haken en ogen en geeft een speler goed advies. Maar die twee zijn uitzonderin gen in mijn ogen. Het gros van John Linford: "Ik geloof niet dat ik het verkeerd heb gedaan". de makelaars houdt er onvoor stelbare praktijken op na. Ze denken voornamelijk aan hun eigen beurs. Met als gevolg dat er 'shit aan de deal' komt". Linford zag na zijn korte ver blijf aan de Dordtse Kromme- dijk kans zich telkens Financieel en sportief te verbeteren. Hij was bovendien zo slim (in de meeste gevallen) voor een trans fervrije aftocht te zorgen. „Daar mee stond ik sterk bij contract besprekingen met een nieuwe club. Kon ik een forse som 'te- kengeld' in mijn zak steken. Moeizaam verliepen de onder handelingen nooit. Maar als spe ler moest ik er wel voor zorgen dat werkelijk alles zwart op wit stond. Clubbestuurders beloven koeien met gouden hoorns. Al les wordt je toegezegd. Maar ik heb in Nederland ervaren dat er in de praktijk geen donder van terecht komt als je het niet op papier hebt staan. Zodra je je handtekening hebt gezet, zijn ze al het andere vergeten". Shitclub „Nee, bij Utrecht heb ik het nooit naar mijn zin gehad. Dordrecht was ook een shitclub. Maar over het algemeen heb ik een Fijne tijd gehad. Ik heb nooit wat gewonnen. Daarvoor zat ik misschien ook bij te kleine clubs. Maar ik heb in 150 compe titiewedstrijden toch 80 goals gescoord. Geen gek moyenne voor een spits, al zeg ik het zelF'. John Linford zou nog moeite loos bij menige eredivisieclub kunnen meedraaien. Maar zijn afscheid van het profvoetbal is deFinitief. „Die pub is nu mijn lust en mijn leven. Valt niet meer te combineren met voet ballen. Samen met mijn vrien din run ik de zaak. Ik voel me er thuis, omdat ik graag aan beide kanten van de bar vertoef. Clubs kunnen me wel bellen, maar ik kom echt niet meer. Weet je trouwens wat ik het ergste vond van mijn hele periode in Neder land? de allerlaatste uitwed strijd met Fortuna, tegen SW in de Kuip. Ik speelde voor 350 toeschouwers. Jezus, ik schaamde me dood. Dat was me zelfs bij een amateurclub in En geland nog nooit overkomen. Ik vroeg me tegelijkertijd af hoe jullie in Nederland in vredes naam betaald voetbal kunnen blijven spelen". Dit is de eerste aflevering in een serie van zeven artikelen over de 'voetballer als han delswaar. Van c redacteur Tim Brouwer de Koning Maar de Warmondse jubileumcom missie wil natuurlijk graag terugkij ken op de volle honderd jaar. Arie van Moorsel, Wim Leenen, Leo van der Drift en John van Velzen bena drukken dat de Warmondse landijs- baan in de Veerpolder in feite twaalf maanden per jaar wordt benut. "Om te trainen", legt Van Velzen uit. Dat betekent meestal op het droge, want ijs "ligt er maar zelden. Van Moorsel: "Voor de bloei van onze vereniging zitten we te springen om een strenge winter. Natuurijs is, hoe gek het ook klinkt, ook voor kunstijsbanen van levensbelang. Door een echte winter neemt de be langstelling voor schaatsen name lijk altijd toe". Afvaardigingen Op het eerste gezicht mag de War mondse IJsclub met ruim 600 leden overigens niet klagen. Woordvoer der Van Moorsel: "Met een trai ningsgroep van 220 behoren we tot de grootste afvaardigingen Van onze correspondent Marcel van der Kraan ROTTERDAM (GPD) - Piet Keur en Gerrit Plomp reizen zondag niet met Feyenoord af naar Gran Cana- ria, waar de Rotterdammers zich voorbereiden op de hervatting van de competitie. Het duo kreeg giste ren zoals verwacht op het kan toor van Martin Snoeck en Ger La gendijk in de Kuip te verstaan dat Feyenoord niet langer om hen ver legen zit. Zowel de bij Feyenoord in de spits mislukte Keur als Plomp, die een triest geval is geworden omdat hij zelden of nooit aan de bak is ge weest na zijn vertrek bij het West- duitse Vfl Bochum, is duidelijk ge maakt dat aan het eind van dit sei zoen in principe wel een nieuw con tract klaar ligt. Maar dat zal zo laag zijn dat Keur noch Plomp er iets voor zal voelen om dat te onderteke- Waarom Feyenoord zo handelt is eenvoudig te verklaren. Voor het geval geen van beide spelers kans ziet, tussentijds te vertrekken, be houdt Feyenoord na recht op een transfersom. Het liefst ziet de leiding van de Stadionclub het duo echter zo spoedig mogelijk van club veranderen, omdat dan ook op de begroting meer ruimte wordt gemaakt voor (nog meer) nieuwe spelers. Plomp en Keur, voor wie het nieuws niet als een verrassing kwam maar gisteren toch een aan geslagen indruk maakten, hebben beiden de WCS ingeschakeld. De Vereniging voor Contractspelers ziet evenwel op dit moment geen oplossing voor de in de publiciteit enigszips beschadigde voetballers. Moeilijk „Wij doen ons best," zegt Karei Jan sen van de WCS, „om alle bij Feye noord overbodig geraakte spelers elders onderdak te brengen. Maar in de huidige situatie is het verschrik kelijk moeilijk iets voor de spelers te doen. Het is duidelijk dat ze bij Feyenoord hun plaatsen zijn kwijt geraakt, maar tegelijkertijd hangen elkaar in Jong Oranje e pisch elftal kon spelen? Ik ben het voetballen echt niet verleerd. Ik sta voor elk aanbod open." Rust niet klagen, want bijna elke ging heeft hier een eigen trainings groep. Vanaf hun achtste jaar kun nen onze leden gericht gaan trainen. Dat gebeurt meestal op de kunstijs- het Olym- ^anen *n Den Haag en Leiden. Van- sterkste junio- de Leidse ijshal deel aan de nieuwjaarswedstrijden en de strijd om de Andries Kwik-bokaal1". de transfersommen als molenste nen om hun nek." Piet Keur moet voor een Neder landse club nog 500.000 gulden op brengen, zo heeft de leiding van Feyenoord bepaald. Gerrit Plomp kan voor iets minder, drie ton, ver- trekken. Jansen: „Concrete belang- geen spelers meer op het matje roe- het andere talent af. Vanaf stelling is er nog voor niemand, pen. Mocht Feyenoord erin slagen toen de Andries Kwik-bokaal in Feyenoord heeft gezegd de contrac- snel zaken te doen met enkele nieu- Warmond terecht kwam, sieren ten na te zullen leven en zijn Finan- we spelers, dan is het niet uitgeslo- klinkende namen als Frans Bie- ciële verplichtingen te zullen nako- ten dat er nog meer koppen zullen mond, Pascal en René Vergeer, Niet meer dan een logische rollen. „Maar voorlopig willen we Kees en Dorus Borst en Marcel en even rust in de tent," aldus direc- André Hogervorst de annalen van teur Martin Snoeck, die zich de ko- de honderd jaar oude vereniging, mende weken hooguit zal bemoeien Zij trokken profijt van de floreren- met de normale contractverlengin- de Warmondse trainingsgroep, die nog wel kunt motiveren onder deze gen. het Haagse en Leidse kunstijs bijna Sjaak Troost heeft duidelijk te stuk schaatste, verstaan gekregen dat hij onder geen beding de Kuip meer mag zaak. Maar voor jongens als Keur e Plomp vind ik het een buitenge woon enge toestand. Je kunt je in derdaad afvragen of je je als speler met de normale contractverlengin- nog wel kunt moti omstandigheden.' Onwerkbaar Jansen wil niet zeggen welke stap- laten. Liet Gunder Bengtsso Actief l ziet i Ajax wil tweeling De Boer houden AMSTERDAM (GPD) Ajax wil op korte termijn de contracten met de broertjes Ronald en Frank de Boer met enkele seizoenen verlengen. Bij de Amsterdamse club heeft zich de afgelopen weken een aantal kandidaat-kopers aangemeld voor zowel Frank als Ronald. In de laatste is onder meer Feyenoord geïnteresseerd, maar de Rot terdammers weten inmiddels dat Ajax de schotvaardige spits van het Olympisch team liever in de Meer houdt. International Frank de Boer staat in de belangstelling bij het Schotse Glasgow Rangers, maar de verdediger van het Nederlands elftal voelt er evenals Ronald weinig voor Ajax al op 20-jarige leeftijd te verlaten. De eerste besprekingen over nieuwe verbintenissen met het duo zijn reeds gevoerd, maar hebben nog niet veel opgeleverd. Een van de ko mende weken gaan beide partijen opnieuw rond de tafel zitten. FC Barcelona gaat toch in beroep tegen de schorsing vooreen half jaar van de Bulgaarse spits Stoichkov. De Catalaanse club meent dat de straf, opgelegd na een beroepsprocedure van de scheidsrechterscom- missie, geen rechtsgeldigheid heeft. Aanvankelijk werd Stoichkov voor twee maanden en twee wedstrij den uitgesloterj. De Spaanse scheidsrechtersvereniging ging met suc ces in beroep tegen de lage straf. Echter niet volgens de juiste procedu re. Beroep kan alleen via de voorzitter worden aangetekend en die mist de organisatie momenteel. totaal onwerkbare situatie ontstaat bij Feyenoord voor de spelers die de wacht is aange zegd. Met de Tsjech Stanislav Griga de bemoeit de .WCS zich in principe centrum niet, omdat zich vanuit het buiten- bemannen met Henk Eraser, land kopers voor hem moeten aan dienen. „Het vervelende is dat er geen be weging zit in de transfermarkt. Vooral voor Plomp vind ik het nogal sneu, omdat je die jongen wei nig kunt verwijten. Hij heeft zelden of nooit een kans gehad. Gerrit hoopt dat Vitesse zich zal melden, maar op dit moment is er geen con crete belangstelling uit Arnhem." Een van de schaarse mogelijkhe den voor Gerrit Plomp is te vinden op een steenworp afstand van de Kuip. Sparta zit al maanden drin gend verlegen om een centrale ver dediger en zal, nu de prijs tot 300.000 gulden is gezakt, de naam van de Utrechter binnenkort zeker op tafel gooien. 1 Plomp: „Er is me voor de voeten gegooid dat ik me bij Feyenoord te weinig heb gemanifesteerd en dat ik me op de training had moeten be wijzen. Maar mag ik dan vragen hoe ik het zeven jaar bij FC Utrecht heb kunnen volhouden en jaren achter -international voor een ijsclub in feite i ia de winterpauze het gaat is. "Het district plant elk jaar de defensie moet gaan wedstrijden op natuurijs, of het i gehaald. Alleen de districtskam pioenschappen worden, als 15 februari geen natuurijs is Uithof verreden". de werkloosheidsbestrijding tijdens een bar koude winter zorgde De bet baanvegen voor werk en geld. Bovendien organiseerde de ijsclub al snel hardrijwedstrijden waar om 'prijzen en premies' werd ge- Vrijwilligers nog precies hoe het destijds in War- dorp. "In die honderd jaar", zegt mond toeging als de vorst in de Van Moorsel, "heeft de gezelligheid i voorbeeld te i zusterverenigingen, nog altijd Warmonds natuurijs. "Vo- op al haar vrijwilligers. Voor buiten- rig jaar waren wij de enige ging uit de regio waar kon worden schien geschaatst", vermeldt hij trots. Om niets aan het toeval over te la- Macabi Tel Aviv (Isr) - Kingston (Eng) 80-62 (42- 34), Bayer Leverkusen (Dui) - Aris Saloniki (Gri) 98-89 (42-41), Pesaro (Ita) - Limoges (Fra) 93-73 (48-36), Split (Joe) - Barcelona (Spa) 87-91 (43- 48) Stand: 1Barcelona 3-6.2. Split 3-5,3. Lever kusen 3-5,4. Macabi Tel Aviv 3-5,5. Pesaro 3-5,6. Aris Saloniki 3-4, 7. Kingston 3-3, 8. Limoges 3-3. ACHTLANDEN-TOERNOOI Vrouwen, tweede dag: Groep A: Sovjetunie - Nederland 3-2(12-1517-15 15-6 15-17 15-12), Tsjechoslowaki|e - China 1-3 (11-15 5-1516-14 3-15) Stand: 1Sovjetunie 2-4, 2. Nederland 2-2, 3. China 2-2, 4. Tsjechoslowa- kije 2-0. Groep B: Cuba Roemenië 3-1 (15-7 15-13 3-15 15-9), Duitsland - Polen 3-1 (15-12 7-15 15-6 15- 5) Stand: 1 Cuba 2-4, 2. Roemenië 2-2,3. Duits land 2-2, 4. Polen 2-0. BRISBANE Vrouwen, 260.000 gulden, derde ronde: Savtsjenko (Sov) - Novotna (Tsj/1) 6-2 6-4, Appel mans (Bel/5) Stafford (VSt) 6-4 6-3, Wiesner (Oos/4) - Medvedeva (Sov) 6-0 7-5, Harvey-Wild (VSt) - Porwik (Dui/6) 6-3 6-4, McQuillan (Aus/9) - Magers (VSt/7) 6-4 4-6 6-2, Sukova (Tsj/2) - Ha- lard (Fra/10) 6-4 6-4, Kijimuta (Jap)'- Kidowaki (Jap) 6-4 6-4, Tessi (Arg) - Godridge (Aus) 6-2 6-1. WELLINGTON Mannen, 300.000 gulden, derde ronde: Jons- son (Zwe) - Sznajder (Can) 6-2 6-2, Camporese (lta/6) - Hogstedt (Zwe) 6-3 7-6. ADELAIDE Mannen, 300.000 gulden, tweede ronde: Cou rier (VSt/2) Haarhuis (Ned) 6-4 6-4, Stich (Dui/6) - Bloom (Isr) 7-5 6-1, Sinner (Dui) - Woodforde (Aus) 4-6 6-3 6-4, Arias (VSt) - Stoltenberg (Aus) 6-2 6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis- /Koevermans (Ned) - Castle/Smith (GBr/Bah) 6-4 6-4, Ferrera/Kruger (ZAf) - Schapers/Pearce (Ned/VSt) 6-4 6-4. PERTH j: Vrouwen: 1000 m1Busch (Dui) 1.30,18,2. Schön (Zwe) 1.32,27; 3000 m: 1. Esmeralda Os sendrijver (ned) 4.58,56, 2. De Jong (Ned) 5.02,90,3. Smit (Ned) 5.07,25. Mannen: 1000 m 1. Sioelga (Sov) 1.18,14, 2. Radsjenko (Sov) 1.19,07, 3. Tronet (Zwe) 1.20,80, 6. Jan Terpstra (Ned) 1.22,015000 m: 1Ogtrec (Pol) 7.36,37, 2. Niedermayer (Oos) 7.37,14,3. Van der Vegt (Ned) 7.40,55. PERTH WK Schoonspringen, toren, vrouwen, series (na acht sprongen): 1. Yanmei (Chi) 435,03 punten, 2. Mingxia (Chi) 406,80, 3. Williams (VSt) 402,15, 4. Chun-ok (ZKo) 390,93, 5. Adams (Aus) 368,58, 6. Afonina (Sov) 385,50,7. Pecher (Dui) 367,17,8. Smith (VSt) 365,04,9, Miroshina (Sov) 355,95,10. Arlow (Aus) 352,08. Kunstzwemmen, sok), vrouwen, voorronde: 1. Frechette (Can) 98,360 punten, 2. Baab (VSt) 98,160,3. Kotani (Jap) 97,720,4. Sedakova (Sov) 94,840, 5. Schuier (Fra) 94,800, 6. Celli (Ita) 91,080, 7. Both (Ned) 89,920, 8. Muller (Dui) 89,880, 9. Müllner (Oos) 89,240, 10. Cardenas (Mex) 89,160, Morgen en zondag staan de verplichte figuren op het programma. De beste acht plaatsen ?ich voor de finale die maandag wordt gehouden. WARMOND Honderd jaar lijkt een lange tijd. De Warmondse IJsclub, die morgen haar eeuwfeest viert en overmorgen precies honderd jaar bestaat, behoort tot de vele oude schaatsverenigingen die het district Sassenheim rijk is. Maar voor een ijsclub is een eeuw in wezen maar half zo kort. Immers, 's zomers wordt er niet geschaatst. En als het tegenzit gaat de ijspret ook 's winters niet door. SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL zich aangemeld bij het merendis- trict. "Stel dat het gaat vriezen", zegt Van Moorsel, "dan verkiezen de mensen al snel de meren boven onze ijsbaan. Maar Warmond wordt nu startpunt van zulke schaatstoch ten. Dat is ook financieel aantrekke lijk voor de vereniging". De eigen ijsbaan met kantine in de Veerpol der kost nu namelijk geld, in tegen stelling tot De Poel waarop tot 1986 gratis kon worden geschaatst. Serieus Bij gebrek aan natuurijs heeft de ijs district. Wij mogen trouwens toch club voorlopig niets anders te doen dan het jubileumjaar voor te berei den. De jubileumcommissie vat haar taak serieus op. Van Velzen somt een reeks activiteiten op: "We beginnen morgenmiddag met twee recepties, om half twee één voor ge nodigden en om vijf uur één voor de leden. De presentatie van het boek '100 jaar Warmondse IJsclub' oud-wethouder Gerrit Tulp staat daarbij centraal. Krijgen we ijs, dan komen er later in het jaar korte- baanwedstrijden, prikslee-wedstrij den, gekostumeerd schaatsen en wedstrijden op houten schaatsen. Tot slot krijgt de ledenvergadering in het najaar een feestelijk tintje". Dat het eeuwfeest leeft in War mond, komt volgens de commissie leden vooral door het boekje van Tulp. "Ik heb nog geen mooier boek in dit genre gezien", zegt Van der Drift. Tulps overzicht wordt bij bos jes besteld. "De 800 exemplaren ra ken zeker uitverkocht", meldt Van Velzen. De jubileumcommissie verklaart pen de WCS gaat ondernemen eerder stadium nog weten geen be- Van Moorsel, ook op districtsni- de succesformule van de penne- veau in de schaatswereld actief, vrucht van oud-journalist Tulp uit weet als geen ander dat kunstijs de bijdrage van dorpsarchivaris De Hoog. Hij leverde veel illustraties ar het boekwerk. Tulp kwam er veel wroeten achter hoe de War- Voor een ijsclub die niet kunstijs beschikt, maakt natuurijs schaatst, de winter compleet anders. De ther mometer neemt in het leven van eer schaatsliefhebber een belangrijke Toen al sloeg het winterse initiatief Vroeger, toen er nog geen in Warmond aan. Meteen rond de lucht zat. "De zwanen moesten dan altijd als een rode draad door de van de ijsbaan worden verjaagd. Er eniging gelopen. Langzamerhand is mocht maar een klein laagje water het schaatsen in Warmond daar- liggen, anders gingen ze zwemmen, naast uitgegroeid tot een sportieve Van Leenen weet ook uit het recen- zaak. Maar onze ijsclub drijft, net als NAC - Standard Luik 19.30 Zondag Willem II - FC Antwerp De Graafschap - NEC FC Den Haag - AA Gent Telstar-Sparta terr. Stormvog. Lusitano FC- KNVB AMATEURS VRIENDSCHAPPELIJK Zaterdag FC Lisse (za) - DSVP, Oegstgeest - PPSC Zondag UVS - Blauw Zwart LEIDSCH DAGBLAD CUP e (zo); zondag: UDWS - SJZ EERSTE KLASSE 2: Vlietwijk Heerhogowaard TWEEDE KLASSE 5: Delft 2 - Merenwiek, üsse - SIO 3; 6: Eridos - Leiden DERDE KLASSE 9: Lisse 2 - Weesp; 10: Vlietwijk 2 - Velo 4, Wassenaar - Nivo; 12: DKC 5 Leiden 2 EERSTE DIVISIE B: DS - VoCASA. Tornado - Ra dius, Rijnmond - Vrevok, Activia WC, Leython - Sliedrecht (17.00 uur), Linne - VCG 2 TWEEDE DIVISIE C: R.|nmond 2 - DAC (13.00 DERDE DIVISIE E: Leython 2 VS/Haag (14.30 PROMOTIEKLASSE A: Leython 3 - VOY (vr), Agon - RVV (vr) PROMOTIEKLASSE B: Zovoc 2 - Graficon/Do- nar, DOS 3 - Gemini/K 2 EERSTE KLASSE: DAC 2 - Ridderveld (vr), DAC 3 - Orion (vr), Aarlanderveen - Gemini 3 (vr), LUSV - Donar 2 (vr), RW 2 - Liusna (vr), NOVO 2 - SKC Vrouwen DERDE DIVISIE E: Gemini/K - Jupiter (16.00 uur) PROMOTIEKLASSE A: Leython - DVC (vr). WW - Velo (vr), Gemini 2 Zovoc 2, NOVO Rentokil 2 PROMOTIEKLASSE B: Mov'over - DAC (vr). AV'40 2 - Gemini 3, Leython 2 - Orion EERSTE KLASSE: Valken - S70 (vr), Leython 4 - RW (vr), LUSV 2 - Leython 3 (vr), LUSV - VCS (vr), Leython 4 - RW (vr), Liusna - VCO Vrouwen EREDIVISIE: PSV - Aalsmeer, Niloc - Foreholte, Tachos - VZV, Quintus - V&L, UVG - OSC, SEW - Hellas HOOFDKLASSE A: Drachten-PKC, DOS'46-Die Haghe, Fortuna-Oost Arnhem, Allen Weerbaar- SCO HOOFDKLASSE B: DKOD-Dalto, Keizer Karel- LDO, AKC-Blauw Wit OVERGANGSKLASSE C: Het Zuiden-TOP (za. 20.45 uur De Enk), DEVD-BW Heerenveen, SIOS Fulura, Groen Geel-Asko EERSTE KLASSE E: Achilles-Fides Pacta; F: HKV-De Danaïden; G: Fiks-VEO (za. 16.45 uur Apollohal), ONDO(sGr)-Pernix TWEEDE KLASSE E: Zuiderkwartier-Olympiaan (zo. 15.45 uur 5-meihal); F: Avanti-De Algemene, Crescendo-KVR (zo. 14.30 uur 5-meihal) DERDE KLASSE I: SEV-Tempo; K: Heemskerk- KNS (za.); M: Velocitas-TOP(A) (za. 15.45 uur De Does) RIJNDELFLAND: Hoekse-Fluks, Ons Eiland- Madjoe (za. 16.00 uur 3-octoberhal) ten heeft de Warmondse IJsclub recht komt". staanders lijkt onze organisatie r warboel. Maar als het i kan iedereen zien dat alles altijd weer op zijn pootjes te- TRIMKALENDER Zondag Meerhorstloop Stompwijk (21 51 10/ 21,1 km) 11.30/12.00 uur 2,-/ 5,- 01715 - 3546

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17