Bush erkent teruggang in economie VS Mislukking vrijage KLM en Sabena bedreigt Schiphol Vermogen Robeco met 7 miljard geslonken Komeetstaai overgenomen Oort' doet uitkering 5 uitgaven mld stijgen GEWASSEN EN BEVROREN Exotische munten weg en trein onbetaalbaar Beursomzet fors gedaald DONDERDAG 3 JANUARI 1991 ROTTERDAM (ANP) - Door koersdalingen op vrijwel alle aan- delenbeurzen, stijgende rentes en onvoorziene politieke gebeurtenis sen heeft de Robeco Groep in 1990 ongeveer 7 miljard gulden verloren. Het totaal door Robeco beheerde in- glegde vermogen daalde van 45,8 miljard gulden tot 38,8 miljard. De daling werd mede veroorzaakt door inkoop van eigen aandelen bij Ro beco, Rorento en Rodamco. Dat heeft de groep gisteren bekendge maakt. De beleggingsresultaten van de verschillende Robecofondsen daal den sterk. Zo moesten de aandelen fondsen Robeco en Rolinco nega tieve beleggingsresultaten van res pectievelijk 16,6 en 22,6 procent in casseren. De omvang van Robeco daalde vanl2,4 tot 9,4 miljard. Bij Rolinco, waar het aantal uitstaande participaties nagenoeg gelijk bleef, daalde de omvang van 6,3 tot 4,9 miljard. Rodamco, het internationaal be leggende onroerend-goedfonds van de Robeco Groep, maakte het met een negatief beleggingsresultaat over 1990 berekend op basis van de koersontwikkeling van 28,3 procent helemaal bont. Mede door omvangrijke inkoop van eigen aan delen, die het fonds in september dwong het beleid van vrijwillige in koop van eigen aandelen te staken, daalde het vermogen van Rodamco van 10 tot 7,9 miljard. Het obligatiefonds Rorento be haalde een negatief beleggingsre sultaat van 1,2 procent. Inkoop van eigen aandelen deed de omvang van dit fonds van 6,6 tot 5 miljard slin ken. De omvang van Roparco liep iets terug, van 5 naar 4,9 miljard. De drie strategische portefeuilles (groen, blauw, geel) van de groep bleven in omvang ongeveer gelijk: ongeveer 400 miljoen gulden. De rendementen liepen uiteen van min 2,4 tot min 15 procent. Het in april 1990 geintroduceerde Florente Fund had eind 1990 een positief be leggingsresultaat van 4,8 procent. Het Florente Fund, dat belegt in vastrentende waarden, heeft inmid dels een omvang van 1 miljard gul den; SASSENHEIM (GPD) - Gereed- schapfabriek Komeetstaai, met ves tigingen in Sassenheim en Doetin- chem, is overgenomen door het Zweedse bedrijf Scandinavian Tool Systems (STS). Volgens commissa ris Elijzen komt de werkgelegen heid niet in gevaar. STS, gevestigd in Stockholm, is een jong en snelgroeiende onderne ming die met de overname haar po sitie op de Europese markt wil ver sterken. In de optiek van directeur Richard Bohannan is Nederland toonaangevend op het gebied van logistiek. In ons land zal dan ook de hoofdvestiging komen, van waaruit de export naar Europa, de Verenig de Staten en Japan wordt geregeld. "Schiphol moet samenwerking zoeken met luchthaven Zaventem in Brussel". De Amerikaanse regering had er tot gisteren grote moeite mee toe te ge ven dat de economie in een recessie verkeert. Veel economen zeggen al langer dat er sprake is van een afna me van de economische ontwikke ling en ook de jongste economische gegevens wijzen daarop. Morgen worden de gegevens van de Ameri kaanse arbeidsmarkt over decem ber bekendgemaakt. Er wordt een grote daling van het aantal banen en een groei van de werkloosheid ver wacht. Bush zei gisteren niet veel geld te besteden om de werkloosheid in te dammen. Wat voor maatregelen hij wel wil nemen is niet precies duide lijk. Eerder al heeft Bush gezegd dat verlaging van de belasting op winst uit aandelentransacties kan bijdra gen aan de groei van de economie. Verlaging van de winstbelasting is alleen mogelijk als de overheid be zuinigt of andere belastingen ver hoogt. Dit is opgenomen in de be groting waarover regering en Con gres het vorig jaar met veel moeite eens werden. Bush verklaarde verder dat lage- AMSTELVEEN (ANP) - De totale uitkeringslasten van AOW (ouder dom), AWW (nabestaanden) en AKW (kinderbijslag) bedroegen in 1990 naar verwachting 39,8 miljard gulden, 5,3 miljard meer dan in 1989. Dat heeft president-directeur Schaafsma van de Sociale Verzeke ringsbank in Amstelveen gisteren in zijn nieuwjaarsrede gezegd. Het grootste deel van de lasten stijging is veroorzaakt door de Oort- operatie, die een wijziging in de hef fing van de premies volksverzeke ring en loonbelasting inhoudt. Te genover de hogere lasten staan ech ter ook hogere premie-inkomsten. AOW en AWW worden via een om slagstelsel betaald, de AKW uit de algemene middelen. Andere oorzaken van de stijging van de lasten zijn een groei van het aantal AOW-ers met 29.000 tot 2.040.000 en van het«antal weduw naars van 21.600 tot 27.000. Het hier mee gemoeide bedrag is geringer dan dat van de effecten van de Oort- operatie. Voorts zijn de kinderbijslagen en het mimimumloon (waaraan AOW- en AWW-pensioenen zijn gekop peld) op 1 januari en 1 juli aan de loonindex aangepast('koppeling') en is de kinderbijslag voor het eer ste kind met 85 gulden verhoogd. Alleenstaande bejaarden en bejaar- Geschoolde arbeiders De Industriebond FNV heeft van daag twee informatiekanalen open gesteld met actuele cao-informatie voor leden en andere belangstellen den. Het gaat om een 06-nummer en een bulletin board: een elektro nisch prikbord dat via de computer is op te roepen. Beide kanalen zijn 24 uur per dag beschikbaar. Voor zitter B. van de Weg van de Indus triebond FNV maakte dat vanoch tend in Leersum tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van de bond be kend. Sovjetunie De prijzen van levensmiddelen en andere consumentengoederen in de Sovjetunie gaan dit jaar flink om hoog in het kader van de invoering van een markteconomie. Dit heeft de vice-voorzitter van het staatsprij- zencomité, Anatoli Komin, ver klaard. Volgens Komin zijn de ko mende weken nog geen prijsverho gingen te verwachten, maar moet wel in de eerste helft van dit jaar een begin worden gemaakt met de prijs hervorming. Economische groei De economische groei zal dit jaar geen 2,5 maar 2 procent bedragen. Voor de jaren 1992 tot 1994 is er geen reden om de voorspellingen over de economische groei bij te stellen; die zal gemiddeld op 2,25 procent per jaar uitkomen. Bereke ningen van het Centraal Planbu reau (CPB), de rekenmeesters van het kabinet, hebben dit uitgewezen. VNU VNU's Amerikaanse dochter Dis closure neemt Bechtel Information Services over. Als gevolg daarvan krijgt Disclosure nu van de Ameri kaanse beursinstantie SEC alle ge gevens die de 12.000 Amerikaanse ondernemingen met beursnotering aan de SEC moeten verstrekken. re rentetarieven het beste medicijn voor de economie zijn en dat de ver laging van het disconto en de geld marktrente, die in december plaats vonden, de groei van de economie zullen stimuleren. Gisteren verlaag den de meeste grote banken in de VS hun prime rate, de rente over le ningen aan de beste cliënten. De aandelenkoersen op de beurs van New York reageerden daar niet op. De handelaren zagen in de verla ging een bevestiging van het feit dat de economie in een recessie ver keert en vatten de renteverlaging niet op als een stimulans voor de econonye. Bush meent niet dat er sprake is van een diepe recessie en ziet al op korte termijn verbetering. Ook Mi chael Boskin, voorzitter van de eco nomische adviesraad van de presi dent, is die mening toegedaan. Hij verklaarde woensdag zelfs dat het ergste alweer voorbij is. De Golfcri sis en de daaruit voortvloeiende ho ge olieprijzen houden een snellere verbetering van de economie tegen, aldus Boskin. den met een partner jonger dan 65, alsmede AWW-ers zonder kinderen hebben een eenmalige uitkering van 50 gulden gekregen in decem ber 1990. Per 1 januari van het nieuwe jaar zijn de AOW- en AWW-pensioenen opnieuw verhoogd, omdat de bruto- minimumlonen met 1,26 procent zijn aangepast aan de ontwikkelin gen van de loonindex. De kinderbij slag voor het eerste kind is per 1 ja nuari 1991 met 60,52 omhoog ge gaan. Van onze correspondent Bill Meyer AMSTELVEEN - Tegenvallen de bedrijfsresultaten, een halsstar rige opstelling van de Europese Commissie en het wegvallen van Carlos van Rafelghem als topman van Sabena. Dat zijn de belangrijk ste redenen voor het mislukken van de samenwerking tussen de KLM, British Airways en Sabena. Schip hol lijkt opgelucht adem te kunnen halen. Zaventem wordt voorlopig geen knooppunt voor het Europees luchtverkeer, hetgeen de opzet van de samenwerking in Sabena World Airlines (SWA) was. Alle drie partijen leken aanvanke lijk baat te hebben bij samenwer king. Sabena was van de financiële ondergang gered en verzekerde zich van een plaatsje op het Europe se luchtvaarttoneel van na 1992. Bri tish Airways kreeg vaste voet aan de grond op het Europese vasteland. Bovendien konden de overvolle Londense luchthavens Heathrow en Gatwick worden ontlast. De KLM kreeg zeggenschap in de ver dere ontwikkeling van Zaventem. Want de voorgenomen activiteiten van SWA waren niet zozeer concur rerend als wel een aanvulling op die van de KLM op Schiphol, waar de nadruk op het intercontinentale vervoer ligt. Door zelf deel te nemen in SWA konden ongewenste ont wikkelingen in die richting worden voorkomen. De samenwerking tussen de drie partijen stuitte echter meteen op verzet van de Europese Commissie. Die vreesde dat BA met SWA een monopolie zou weten te verwerven op de route Londen-Brussel. BA moest water in de wijn doen en een aantal slots (vertrektijden) afstaan aan concurrent British Midland. Daar voelde BA niets voor. De KLM moest op haar beurt afzien van haar belang in Transavia. Sabena ten slotte dreigde haar voorkeursbe handeling op Zaventem kwijt te ra ken. LAFAYETTE - De rivier is ge wassen en daarmee ook de maïs. Af gelopen week trad de Wabash River buiten haar oevers en zette de maïs op deze akker ergens in Louisiana onder water. De koude deed het wa ter en de maïs vervolgens bevriezen. (foto AP) Ruzie om idee voor failliet beleggingsspel HILVERSUM (GPD) - Het Amsterdamse tv-produktiebe- drijf Kuijer Wentholt heeft voor maAndag een kort geding aangespennen tegen produktie- berijf Del Prado Associates om alsnog 17.000 gulden te krij gen voor het inmiddels ter ziele gegane tv-programma Cash. Kuijer en Wentholt claimt het basisidee voor het programma Cash te hebben geleverd. Hoe wel Del Prado het programma deels ombouwde, kwamen bei de partijen overeen dat Kuijer en Wentholt duizend gulden per uitgezonden aflevering zouden krijgen voor het idee. Voor Cash ter ziele ging werden er zeven tien afleveringen van het finan ciële programma uitgezonden. De stichting die het Veronica- programma financierde kwam in geldnood nadat de verkoop voor enige miljoenen van de in ternationale rechten op het pro gramma niet doorging. Inmid dels heeft het Soestse bedrijf EDP de rechten van het pro gramma van de in surseance verkerende stichting overgeno men, inclusief de schulden die Del Prado achterliet. Die Sabena zou kunnen gebruiken als partner voor de aanvoer van Eu ropese passagiers voor de intercon tinentale routes. Een scenario dat een rechtstreekse bedreiging vormt voor Schiphol en voor de KLM. Nu al preferen sommige Ameri kaanse maatschappijen Brussel bo ven Schiphol, vanwege het ontbre ken van de concurrentie in de vorm van een krachtige thuismaatschap- pij als de KLM, aldus De Wit. Hij is overigens zeer verbaasd dat BA zich .terugtrekt uit SWA. "Deze maat schappij heeft de middelen om van Zaventem een moderne luchthaven te maken. Maar vermoedelijk willen de Britten zich concentreren op Oost-Europa". De Wit meent dat de luchthaven Schiphol slechts korte tijd baat zal hebben van het verbreken van de samenwerking tussen de drie maat schappijen. Weliswaar valt een po tentiële concurrent weg, maar tege lijkertijd ligt Brussel opnieuw voor het grijpen. En hoewel memand weet wat de nieuwe top van Sabena voor plannen heeft, moet met alles rekening worden gehouden. De Amerikanen en Aziaten liggen op de loer. De Wit meent dat Schiphol er goed aan doet initiatieven te ont wikkelen in de richting van samen werking met Zaventem "Strategi sche samenwerking op een Euro pees niveau. Dat is beter dan ver plaatsing van allerlei activiteiten uit milieu-overwegingen van Schiphol naar regionale luchthavens als Le lystad. Dan kun je nog beter met Brussel tot een soort taakverdeling komen". De samenwerking bleek boven dien kostbaarder dan geraamd. Enerzijds omdat SWA aanzienlijke aanloopverliezen leed, anderzijds omdat er veel geld in de modernise ring van Zaventem moest worden gestoken om SWA tot een succes te maken. De Belgische overheid; meerderheidsaandeelhouder in Sa bena SA, voelde er weinig voor zelf geld in Zaventem te steken. Sterker nog, het belang van 54,5 diende afgebouwd te worden tot 25 Maar nieuwe aandeelhouders meld den zich niet. De Golfcrisis en de enorme stij ging vaij de (brandstoflkosten bracht de wereldluchtvaart in de ro de cijfers. De verliesgevende deel name in SWA kwam de KLM, die zelf op een aanzienlijk verlies re kent, zeer slecht uit. Temeer daar haar strategisch belangrijker deel name in Northwest Airlines ook al leen maar geld kost. Zo op het eerste gezicht lijkt Sa bena de grote verliezer. Immers de bijna bankroete luchtvaartmaat schappij is terug bij af. Geen part ners, geen geld en geen toekomst. De KLM en BA ontspingen de dans. Zij krijgen hun geld terug. Maar de vraag is of de KLM echt gebaat is bij het mislukken van SWA. Volgens professor J. G. de Wit, hoogleraar vervoerseconomie aan de Universiteit van Amsterdam, is het gevaar levensgroot aanwezig dat Brussel door een grote Ameri kaanse luchtvaartmatschappij tot Europees bruggehoofd wordt ont wikkeld. Een maatschappij die be reid is geld te steken in Zaventem. WASHINGTON (Rtr) Volgens de Amerikaanse president Bush verkeren sommige sectoren van de Amerikaanse eco nomie duidelijk in een recessie. Bush zei gisteren in een tv- interview dat de Verenigde Staten maatregelen nemen om de economische groei te stimuleren. Het is voor het eerst dat Bush heeft toegegeven dat er sprake is van een econo mische teruggang. Einde aan ruilhandel in Comecon: Van onze correspondent Runa Hellinga BUDAPEST - Bij de bank in het centrum van Budapest staat een jongen ijverig het bord met de koer sen van het buitenlandse geld aan te passen. Hij verwijdert de noterin gen voor de Poolse zloty, de Bul gaarse leva, de Cubaanse peso, de Koreaanse won, de Mongoolse toe- grik, de Albanese lek en niet te ver geten de Russische roebel. Exoti sche geldsoorten, die in het grootste deel van de wereld niet te krijgen zijn en sinds 1 januari ook in Honga rije geen waarde meer hebben. Het verwijderen van de koersen is niet zonder betekenis. De kans dat een Hongaar toegriks wil kopen, is klein. Maar een vakantie in Bulga rije wordt veel moeilijker, nu Hongaren de leva alleen nog maar tegen harde valuta, dat wil zeggen Westers geld, kunnen kopen. Want dat Westerse geld moet je wel eerst hebben en zolang de forint niet con- vertibel is, mogen Hongaren jaar lijks maar voor 50 dollar harde valu ta kopen. De deviezenproblemen zijn het gevolg van de afschaffing van de roebelhandel. De roebel was de munt waarin tot 31 december de handel tussen de Comeconlanden, dat wil zeggen de voormalige Oost bloklanden en de Sovjetunie alsme de Mongolië en Cuba, werd verre kend. Een internationaal volkomen waardeloze munt, maar zolang de Comecon (de Raad voor Wederzijd se Economische Bijstand) een rede lijk gesloten bolwerk was, was dat geen probleem. Ruilhandel Dat veranderde toen de Oostblok landen zich gingen openstellen voor het westen. Wie op de wereld markt goederen wil kopen of in het Westen op vakantie wil gaan, moet harde valuta hebben. Onder druk van vooral de Hongaren werd begin vorig jaar een historisch besluit ge nomen: per 1 januari 1991 is de roe belhandel opgeheven. De (ex-) soci alistische landen rekenen in het ver volg in dollars met elkaar af. Daar mee is feitelijk een einde aan de Comecon gekomen. Het was een onvermijdelijk beslissing die zich opdrong door het rappe tempo van de politieke ontwikkelingen in Oost-Europa. Maar achteraf is duidelijk dat nie mand zich precies realiseerde wat voor gevolgen dat besluit zou heb ben. De eerste problemen ontston den vorig jaar toen de Sovjetunie, de grootste olieleverancier voor Oost-Europa, de oliekraan geleide lijk afsloot. Jarenlang hadden de so cialistische landen hun olie voor een koopje gekregen en ze leverden in ruil daarvoor fabrieksproducten aan de Sovjetunie. Toen vanwege de Golfcrisis de olieprijzen begon nen te stijgen, was bij de Russen een stijgende weerzin speurbaar om nog langer tegen roebelcontracten olie te leveren. De roebelhandel was feitelijk een soort ruilhandel, waarbij de roebel alleen als rekeneenheid dienst deed. Aan het begin van 1990 sloten de Comecon-landen een akkoord waarin de wederzijdse levering van goederen en grondstoffen werd vastgelegd. De waarde van de te le veren goederen werd vastgesteld op basis van 'de wereldmarktprijs' Vooral voor produkten die alleen binnen de Comecon werden ver handeld, was dat een nogal twijfel achtig uitgangspunt. Schandalig Werkelijke behoeften speelden bij het afsluiten van die contracten veel minder een rol dan wederzijdse ver plichtingen. In ruil voor olie en grondstoffen werden schoenen, ma chines, voedsel geleverd. Het ging vooral om aantallen; de kwaliteit deed er weinig toe. Zoals een arbei der van een voor de Sovjet-export werkende meubelfabriek in Polen ooit opmerkte: "Het is schandalig zo slecht als deze meubels zijn. Ik zou ze nog niet in mijn huis zetten als ik geld toe kreeg". Voor bedrijven die voornamelijk voor de Comeconlanden werkten, betekent de eerste januari dan ook een grote omschakeling. Niet alleen zullen de kwaliteitseisen omhoog gaan, want nu er in harde valuta wordt verrekend, koopt niemand nog tweederangs-kwaliteit Oost- europese goederen als voor hetzelf de geld ook goede westerse spullen te koop zijn. Bovendien valt het au tomatisme weg waarmee tot nu toe op staatsniveau handelsverdragen werden afgesloten. En dat betekent dat bedrijven er zeif op uit moeten om in de voormalige Comeconlan den handelscontacten te leggen en partners te vinden. Reislustig De algemene verwachting is dat de handel met de oude-Comeconpart- ners dit jaar fors daalt. Veel zorg is er ook over de levering van Sovjet olie. De contracten die de Russen tot nu toe bereid voor 1991 waren af te sluiten, liggen ver onder wat de Hongaren, de Tsjechen en vooral de Bulgaren hadden gehoopt. In Bul garije is 15 dagen lang geen benzine te koop. Hun hoop is nu gericht op contracten met de verschillende Sovjet-deelrepublieken. Voor de Oosteuropese burgers brengt het einde van de roebelhan del voor- maar zeker ook nadelen. Het voornaamste voordeel is een groeiend aanbod aan kwalitatief be tere westerse produkten. Vooral in Bulgarije en Roemenië is Westerse import nog steeds uitzondering. Maar gezien de gigantische econo mische problemen van die twee lan den zal er voorlopig waarschijnlijk niet veel nadruk op de import van duurzame Westerse gebruiksgoede ren komen te liggen. De reislustige Oostblokburger zal vooral de nadelen van het einde van de Comecon merken. En dan gaat het niet alleen om de aankoop van buitenlandse geld, maar vooral ook om de tickets. Internationale vlieg tickets, busreizen en treinkaartjes naar andere Oostbloklanden waren tot voor kort zeer goedkoop. Voor zes dollar, net iets meer dan een tientje, tufte je vorig jaar nog eerste klas van Budapest naar Bukarest, een afstand van ruim 600 kilometer. Maar deze reizigersdroom is over. Treinkaartjes in Oost-Europa wor den in het kader van de nieuwe han- delsovereenskomsten aangepast aan de internationele tarieven. He laas blijven de rijtuigen voorlopig van Comeconkwaliteit. AMSTERDAM (ANP) - De omzet in aandelen op de Amsterdamse ef fectenbeurs is vorig jaar met 22 pro cent gedaald tot 151 miljard gulden, terwijl het koerspeil met 17 procent afbrokkelde. Internationaal gezien is dat nog acceptabel. Dat verklaar de de voorzitter van de vereniging, Van Ittersum, gisteren in zijn tradi tionele nieuwjaarstoespraak. Van Ittersum noemde 1990 een te leurstellend beursjaar. Als voor naamste redenen voor het zwakke beursklimaat noemde hij het steeds snellere tempo van de politieke en economische vrijmaking in Oost europese landen. In het bijzonder de opwaartse druk op de Duitse ren te, samenhangend met de risico's van inflatie en de opvang van de zware budgettaire lasten van de Duitse hereniging, hadden volgens de beursvoorzitter een negatieve in vloed op de effectenmarkten. Van Ittersum riep op tot waak zaamheid voor de teruglopende in breng van de internationaal geno teerde beursfondsen in de totale aandelenomzet. De omzet van deze fondsen verminderde tot onder de dertig procent van het totaal. Het tot 34 procent opgelopen aandeel van de sectoren handel en transport is volgens Van Ittersum positief. Tegenover de gedaalde aandelen- Kuwayt in Hongarije NEW YORK (KRF) - Kuwayt gaat 17 benzinestations beheren in Hongarije. Dat heeft de minister van olie van Kuwayt, Rasheed Ameeri, gisteren bekendgemaakt vanuit zijn ballingsoord in Saudi- Arabië. Met deze eerste investering van een OPEC-land in Oost-Europa is een bedrag gemoeid van 6,5 mil joen dollar. Al eerder werd bekend dat Ku wayt in gesprek is met de Hongaren om totaal 250 miljoen dollar te in vesteren in het land. Onderdeel van deze besprekingen was een overne ming van vijftig procent van de Hongaarse staatsoliemaatschappij OKGT door Kuwait Petroleum In ternational. omzet stond wel een toeneming van het handelsvolume in obligaties (met 9 procent tot 189 miljard), zo dat de totale vermindering van het beursvolume beperkt bleef tot ze ven procent (340 miljard). Zorgwekkend is niettemin de toe neming van de handel buiten de beurs om. Daar moet de de Vereni ging voor de Effectenhandel in ver sneld tempo een antwoord op vin den. Afschaffing van de beursbelas- ting, provisie-afspraken, de eerste fase van fixed settlement en de start van het open orderboek vormen een goede stap in de richting. Pensioenpremie ambtenaren niet hoger voorlopig DEN HAAG (ANP) De pensioen premie voor ambtenaren gaat voor lopig niet omhoog. Het kabinet heeft besloten de pensioenbijdrage aan het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds (ABP) te handhaven op 8,8 procent en in de loop van dit jaar te bezien of een verhoging noodza kelijk is. De Verzekeringskamer ad viseerde de pensioenbijdrage voor dit jaar vast te stellen op 10,8 pro cent. Volgens de Verzekeringskamer is een verhoging van de pensioenbij drage van één miljard gulden nodig. Minister Dales liet begin mei vorig jaar weten dat de pensioenpremies voor de ambtenaren met 1,6 miljard gulden omhoog moesten. "Gebeurt dat niet dan zullen bij stijgende ambtenarensalarissen tekorten bij het ABP ontstaan". De bewinds vrouw wilde toen al vastleggen dat de premie met ingang van 1991 elk jaar met één procent omhoog zou gaan. Volgens de ambtenarenbonden heeft de regering de afgelopen jaren grepen in de pensioenkas gedaan om het financieringstekort niet nog meer uit de hand te laten lopen. Ze vinden dat nu niet de ambtenaren moeten opdraaien voor tekorten.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 5