'Wacht even met verhoging lasten' Smit Tak is kritiek op berging Maersk Yare beu Hongerige eidereenden plunderen mosselbanken 'Tolheffing geen reële optie' Kosten van particuliere kinderopvang aftrekbaar Vermoorde vrouw was slachtoffer overval DONDERDAG 3 JANUARI 1991 BINNENLAND PAGINA 3 Topambtenaren aan vooravond tussenbalans: DEN HAAG (GPD) Het kabinet mag voorlopig geen besluit nemen om belastingen en premies ingrijpend te verhogen. De reeks financiële tegenvallers, waarmee de regering heeft te maken, zijn nog geen reden om snel tot lastenverhoging te besluiten. Daarmee moet worden gewacht totdat de commissie-Stevens, die een verdere vereenvoudiging van het belastingstelsel voorbereid, met een uitgewogen advies komt. Dat advies wordt mid- HARLINGEN (GPD) - "Ik zou niet weten wat we er tegen moeten doen. De bedoeling is dat we ons perceel vanaf volgende week samen met een groep Zeeuwen permanent gaan bewaken. Het afschieten van eidereenden zet geen zoden aan de dijk; voorlopig denken we dat we ze vooral moeten verstoren. De erva ring leert dat ze dan voor een paar uur wegblijven". Mosselkweker Henk Jumelet uit Harlingen is ten einde raad. Als er niet iets zeer doeltreffends komt om een eind te maken aan de plunde ring van de mosselbanken in de Waddenzee door eidereenden, dan vreest hij dat hij en zeer vele - over wegend Zeeuwse - collega's het dit jaar heel moeilijk krijgen. Want door welke oorzaak dan ook, feit is dat de mosselpercelen ten zuiden van Terschelling momenteel geteis terd worden door gigantische aan tallen eidereenden. Extra probleem r de mosselkwekers is, dat twee jaar achtereen geen mosselzaad is 'gevallen', zodat de oogst voor het komende jaar moet komen uit het huidige mosselbestand. En die mossels worden dus opgevreten door vele hongerige eidereenden. Voorzitter D. Langstraat van het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten houdt het niet voor onmoge lijk, dat door de aanval van de eider eenden op de mosselbanken onge veer tachtig Zeeuwse mosselvissers in het broodwinning worden be dreigd. Zelf vrezen de mosselkwe kers dat ze dit jaar hooguit de helft van de gemiddelde opbrengst kun nen opvissen. Dat zou dan een ver lies van veejtig miljoen gulden be tekenen. Voor praktijkman Jumelet staat vast, dat de eidereenden het mo menteel in de Waddenzee naar hun zin hebben. "Bekend is," aldus Ju melet, "dat eiders graag kokkels eten, maar die zijn dit jaar intensief opgevist. Het enige voer ligt op de mosselpercelen. Daar alleen zie je de eiders". Een aantal Zeeuwse mosselkwe kers laat al op gezette tijden rond zijn percelen patrouilleren. Dat ge beurt nog incidenteel. Jumelet stelt zich voor om samen met kwekers uit Bruinisse en Yerseke een veel den 1991 verwacht. Topambtenaren van diverse minis teries hebben dit het kabinet laten weten aan de vooravond van de dis cussie die maandag begint over de tussenbalans. In die discussie wor den alle mogelijkheden doorgeno men om de jaren 1992 tot 1994 tien tot ongeveer vijftien miljard gulden te bezuinigen. Verschillende minis ters hebben al laten weten dat aan lastenverhoging niet valt te ontko men. Maar de topambtenaren vin den dat begin dit jaar nog niet on verwijld tot "principiële lastenver schuivingen" kan worden besloten. De topambtenaren stellen dat het kabinet niet in een keer kan beslis sen om gehuwde vrouwen fiscaal aan te pakken, of om de belastingaf trek van hypotheekrente of rente op consumptieve leningen (voor bij voorbeeld een auto) te beperken. Dit soort zaken verdient een grondi ge en afzonderlijke voorbereiding, aldus de topambtenaren. Dat geldt ook voor een eventuele heffing op vermogens van pen sioenfondsen of levensverzeke raars, zoals minister Kok (financi ën) wil invoeren. Via de heffing van tien procent over het vermogen van de pensioenfondsen, wil Kok 4 tot 5 miljard gulden binnenhalen. De topambtenaren menen echter dat deze ingreep geen rol mag spelen bij de discussie over de tussenbalans. Kok wil tot de ingreep komen om aan de ene kant extra geld vrij te krijgen en aan de andere kant extra investeringen te financiëren. Nu is het zo dat premies voor pensioen voorzieningen fiscaal aftrekbaar zijn en alleen de uitkering (bij pen sionering) wordt belast. Via de hef- DEN HAAG (GPD) De invoering van een tolheffing op rijkswegen rond de vier grote steden in 1994 is "geen reële optie meer". Daarmee valt er een financieel gat van 500 miljoen gulden in de financiering van het Structuurschema Verkeer en Vervoer (SW). Dit zal gedekt Hoge boete zwartrijden geen succes AMSTERDAM (ANP) - De verho ging van de boete op zwartrijden naar honderd gulden, heeft niet veel effect gehad. De instapcontrole op lange (gelede) bussen in Amster dam is wel een groot succes in de strijd tegen het zwartrijden. Dat zei directeur B. Smit van het Gemeen telijk Vervoerbedrijf Amsterdam (GVB) gistermiddag in zijn nieuw jaarsrede. Door de maatregel, het zoge noemde gesloten instapregime, daalde op één route - die van lijn 33 - het percentrage zwartrijders onder de twee procent, aldus Smit. Bin nenkort wordt het systeem ook op de overige lijnen waar gelede bus sen rijden volledig ingevoerd. De doelstelling is het aantal zwartijders op alle lijnen te beperken tot vijf procent. Volgens Smit werpen ook de maatregelen tegen de overlast van druggebruikers op de metrosta tions Centraal en Nieuwmarkt suc ces af. Binnenland kort Straatroven Het aantal straatroven in Amster dam is tot en met november vorig jaar gedaald met 16 procent in ver gelijking met dezelfde periode in 1989. Vorig jaar bedroeg tot en met november het aantal straatroven 4992. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg dit aantal 4118, zo heeft de Amsterdamse hoofdcommissaris E.E. Nordholt bekepd gemaakt. BVD Het WD-Kamerlid Dijkstal wil het fijne weten van de mogelijke be trokkenheid van de Binnenlandse Veiligheidsdienst BVD met het junglecommando in Suriname on der leiding van Brunswijk. De libe raal informeert in schriftelijke vra gen aan minister Dales (binnen landse zaken) en premier Lubbers naar de juistheid van beschuldigin gen van de Surinaamse bevelheb ber Bouterse. Aanhoudingen In verband met de dodelijke steek partij in Nijmegen, nieuw jaarsnacht, heeft de politie behalve de 18-jarige hoofdverdachte inmid dels ook nog drie jongens van 15 en 17 jaar aangehouden. Bij de steek partij werd de 15-jarige J. Angen- eind uit Nijmegen met een stiletto in de borst gestoken. Enige uren daarna bezweek hij in het zieken huis aan zijn verwondingen. Koerden De 22 Koerdische vluchtelingen die in de Eindhovense Catharinakerk in hongerstaking waren, hebben gisteren hun actie beëindigd. De hongerstaking heeft 22 dagen ge duurd. Een hongerstaker is inmid dels in een ziekenhuis opgenomen. De gezondheidstoestand van de an deren is naar omstandigheden rede lijk. De actie was bedoeld om aan dacht te vragen voor de vervolging van de Koerden door de Turkse overheid. moeten worden via lastenverzwa ring, met name door hogere motor rijtuigenbelasting (MRB). Topambtenaren van diverse mi nisteries hebben dit het kabinet la ten weten. Zij gaan daarmee in te gen minister Maij-Weggen (ver keer). Zij heeft tot nu toe steeds vastgehouden aan de invoering van tolheffing. Volgens haar kan dat in 1994-1995. Bij de behandeling van haar begroting 1991 beloofde de mi nister wel een nota aan de Kamer over de invoering van de tol. Het gat van 500 miljoen gulden is berekend uitgaande van de situatie in 1994. De topambtenaren bestem pelden het niet-doorgaan van de tol en het daarmee ontstane financiële gat binnen het SW als "een drei ging op de rijksbegroting". Inhou delijk laten zij zich niet uit over de wenselijkheid van de tol. Met de tolopbrengst wil minister Maij investeringen in het openbaar vervoer bekostigen. Daarnaast wil zij het geld gebruiken voor de aan leg van enkele tunnels in de Rand stad. Maij acht de tol nodig om de fi levorming op de wegen in de Rand stad, met name tijdens de ochtend en avondspits, tegen te gaan. In de Kamer is een meerderheid van CDA en PvdA voor invoering van een tol. De christen-democra ten staan zeer sceptisch tegenover de invoering ervan. Men ging echter door de knieën "omdat er toch iets moet komen". De WD is mordicus tegen tolheffing. fing wil Kok daarin verandering brengen. In ruil daarvoor zou de pensioenuitkering wel minder zwaar worden belast dan nu het ge val is. Eerder maakte Kok ook be kend tweeverdieners met een hoog gezamenlijk inkomen belasting technisch te willen aanpakken om dat zij te veel hebben geprofiteerd van de belastingherziening 'Oort'. Lastenverhoging is omstreden binnen het kabinet. In het regeerak koord staat een maximum voor de lastendruk van 53,6 procent. Het ak koord werd eind 1989 geschreven. Door enkele belastingtegenvallers voor de rijksoverheid is de lasten druk echter op papier uitgekomen op 52,3 procent. Dat is omgerekend 5 tot 5,5 miljard gulden lager. Minis ter Kok wil die ruimte nu in ieder geval opvullen via lastenverhoging, de overige tien miljard gulden via bezuinigingen moeten worden opgebracht. Opmerkelijk genoeg boekte het kabinet als gevolg van gunstige kas- ontwikkeling voor de rijksoverheid in de laatste weken van 1990, ook een meevaller van ongeveer 600 mil jard gulden. Waaraan de meevaller precies is te danken, is nog onbe kend. Het geld wordt gebruikt om (een gedeelte van de) kinderbijslag voor het eerste kwartaal 1991 te vol doen. RHEDEN - Een schip koerste gistermiddag bij Rheden langs de ondergelopen uiterwaarden i vroeg smeltwater en regelmatige regenval het waterpeil van de grote Nederlandse rivieren d twee tot drie meter heeft doen stijgen. Van een extreem hoge waterstand is geen sprake. groter, aaneengesloten gebied in de gaten te houden. "Per etmaal varen we er een keer of drie, vijf doorheen, met een speedboat ofzo, dan blijven die eidereenden wel weg". In de suggestie van Langstraat om visa renden in te zetten tegen de eiders, ziet hij niet veel: "Daarvoor zijn het gebied en het aantal eidereenden te groot". De populatie eidereenden is deze eeuw in de Waddenzee explosief ge groeid. Kwam er in het begin van deze eeuw nog maar een enkel broedpaartje van de Baltische lan den richting wadden, in deze perio de overwinteren er meer dan 120.000. Ondanks een grote olieramp in de Waddenzee, enkele jaren geleden, is het aantal eiders daar niet teruggelopen. En wat de mosselkwekers betreft, in 1989 vis ten ze 900.000 ton uit de Waddenzee. De overheid heeft 2700 hectare zee verhuurd aan de mosselkwekers om er hun banken 'uit te zetten'. Eis negen jaar voor moord op asielzoeker ARNHEM (GPD) - De officier van justitie bij de Arnhemse rechtbank mr. E. Gelderman heeft gisteren te gen een 22-jarige Wageninger een gevangenisstraf van negen jaar ge ëist wegens moord op een 25-jarige Somalische asielzoeker. Deze laatste, Abuker Sharif, werd in de nacht van 5 op 6 juli met drie messteken in de buik en de hartstreek om het leven gebracht. Dat gebeurde in de flatwoning van de verdachte aan de Van der Waals- straat in Wageningen. Hij sleepte het lichaam daarna één trap af naar beneden en verborg het daar tussen struiken bij de flat. Een buurvrouw daar gedeeltelijk getuige van. Verdachtes raadsman, mr. H. Stikkelbroeck, vond dat hooguit een veroordeling wegens doodslag mogelijk was. Hij pleitte voor een spoedige behandeling in de psychi atrische kliniek Groot Batelaar in Lunteren. Officier en raadsman noemden het beiden uitermate triest, dat ie mand, die voor zijn eigen veiligheid zijn heil zocht in Nederland, hier door geweld om het leven is geko men. Uitspraak dinsdag 15 januari. DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer heeft vorig jaar weer een flink aantal records ge broken. Er werd meer vergaderd, meer gedemonstreerd en meer papier verbruikt. Ook nam het personeelsbestand van de Twee de Kamer toe. Dat blijkt uit het jaaroverzicht dat kamervoorzitter W. Deetman traditiegetrouw op 2 januari heeft gepubliceerd. Het Binnenhof was vorig jaai maar liefst 110 keer het toneel van demonstraties, 24 betogingen meer dan in 1989. Het aantal ver gaderingen, zowel van de voltalli ge Kamer als Parlement vestigt papieren records steeg met in totaal bijna 20Ü0 in vergelijking met 1989 naar een kleine 9000. De reproduktie-afde- ling van de Tweede Kamer zag haar produktie oplopen van 11 miljoen naar 14 miljoen vel pa pier. Alleen het aantal pagina's van officiële gedrukte publikaties nam af. De Tweede Kamer heeft vorig jaar geen enkele vergaderdag meegemaakt waarop alle 150 Ka merleden aanwezig waren. Het hoogste aantal werd gehaald op 11 december, toen 145 Kamerle den de presentielijst tekenden. In 1989 waren wel één keer 150 Ka merleden aanwezig. Dat was het geval op 14 september, toen de nieuwe Tweede Kamer na de ver kiezingen werd geïnstalleerd. Vo rig jaar kwam de Kamer 106 maal voor een plenaire vergadering bij een, wat een stuk meer is dan de 82 vergaderingen van 1989. Daar bij moet wel bedacht worden dat in mei 1989 het tweede kabinet- Lubbbers viel, waardoor veel wetgevende arbeid bleef liggen. MAASTRICHT (ANP) - Een dertig man tellend recherchebijstandteam is gisteren begonnen met een on derzoek naar de moord op de 31-ja rige vrouw Nuziye Bozkurt. De vrouw werd gisterochtend vroeg dood in haar woning aan de Parma- straat in Maastricht aangetroffen. Drie gemaskerde mannen pleeg- Die werden allen, met uitzondering den de overval in de nacht van dins- van het slachtoffer en haar oudste dag op woensdag. Zij forceerden de kind van 14, naar een slaapkamer achterdeur van de woning en trof- gebracht en daar opgesloten. Het in fen er meerdere personen aan, on- de huiskamer achtergebleven kind der andere de moeder van de van werd geboeid en moest machteloos het leven beroofde vrouw, en haar toezien bij het vermoorden van zijn drie kinderen van 14, 11 en 7 jaar. moeder. DEN HAAG (ANP) - Voor werkne mers moeten de kosten van kinder opvang fiscaal aftrekbaar zijn, voor zover die kosten hoger zijn dan die van een gesubsidieerd kinderver- blijf. Dat blijkt uit een arrest van de Hoge Raad, waarin een vonnis van het gerechtshof in Den Haag wordt vernietigd op grond van het gelijk heidsbeginsel. De Hoge Raad heeft zaak verwezen naar het hof in Am sterdam. Op grond van het gelijkheidsbe ginsel mag voor de belastingen geen verschil worden gemaakt tus sen de belastingvrije vergoeding voor kinderopvang van de werkge ver en de kosten die de werknemer zelf voor kinderopvang maakt, zo oordeelt de Hoge Raad. In 1988 introduceerde de toenma lige staatsecretaris van financiën DEN HAAG "Zoals zo vaak, staan ook nu weer de beste stuurlui aan wal". Woordvoerder D.C. Kaakebeen van het bergingsbedrijf Smit Tak zegt het netjes. Maar de licht geïrriteerde ondertoon is over duidelijk. Kritiek op onze nationale trots komt hard aan in Rotterdam, waar Smit Internationale zetelt. De afgelopen dagen moest men daar re gelmatig horen:",Kunnen jullie het niet meer?" Wereldwijd heeft het internatio nale zeesleep- en bergingsbedrijf Smit Tak een marktaandeel van niet minder dan 60 procent. Overal ter wereld worden de zwaarste klus sen geklaard, maar op Nieuwjaars dag waren veertig stoere jongens en vier zeeslepers niet in staat het rela tief kleine containerschip Maersk Yare naar een veilige haven te lood sen. Sterker nog, voor de kust van Kijkduin maakte het onder Britse vlag varende schip plotseling slag zij aan bakboordkant en sloeg om. Een blunder, weet menige Scheve- ninger op het strand te vertellen. IJmuidenaar N. Halfweeg wil niet zover gaan, maar hij plaatst wel vraagtekens bij de handelwijze van de bergers. Halfweeg werkte 33 jaar lang voor Wijsmuller, de (kleinere) concurrent van Smit Tak. "Ik heb geen inzicht in de handicaps die de bergers moesten overwinnen. Maar het is een bekend gegeven, dat je eerst een aantal zekerheden moet inbouwen, voordat je een schip vlot trekt. Je zorgt er in ieder geval voor, dat je eerst de lekkages onder con trole hebt". Doordat het schip water maakte, verloren de bergers de controle over de Maersk Yare en konden slechts ternauwernood voorkomen dat het schip voor de haven van Schevin- gen strandde. Het dertien jaar oude vaartuig werd voor Kijkduin aan de grond gezet, waar het vervolgens kapseisde. Veer,boot De Maersk Yare, 90 meter lang en met een laadvermogen van 11.800 bruto register ton, is een schip van het "roll on, roll off'-principe. Een veerboot, zoals ook de bij Zeebrug- ge gezonken Herald of Free Enter prise er een was. En de European Het gekapseisde containerschip Maersk Yare. 'Zoals zo vaak staan ook nu weer de beste Stuurlui aan wal'. «oto Frans Romer) Gateway, die in 1983 op .een zand bank bij de Engelse havenplaats Felixtown liep. Bij het bergen van de European Gateway was Half weeg destijds nauw betrokken. "Uiteindelijk hebben we de Euro pean Gateway kunnen redden; het schip is weer in de vaart". De Maersk Yare is een schip met weinig stabiliteit, zegt woordvoer der Kaakebeen van Smit Tak. "Het drijfvermogen is gelegen in bodem tanks, in plaats van in de zijwanden, zoals bij andere schepen het geval is". Geen ideaal concept meent Halfweeg. "Ik wil niet zeggen dat deze veerboten onveilig zijn, maar er is wel een duidelijke concessie gedaan aan de veiligheid. Als het schip water maakt, dan ontstaan problemen". De bemanning van het schip is in middels door de Scheepvaartin spectie gehoord over de toedracht van het ongeluk. Volgens woord voerder Jansen gebeurt dat als een onderdeel van het gebruikelijke po litieonderzoek. De Kustwacht spreekt van een "normale procedu re", maar volgens ingewijden is het toch uitzonderlijk, dat naast de ka pitein, de stuurman en de machinist alle twaalf bemanningsleden wor den gehoord. Het onderzoek spitst zich toe op de vraag hoe de met 43 containers beladen veerboot in moeilijkheden heeft kunnen gera ken en of er wel voldoende gekwali ficeerd personeel aan boord was. Bij het bergingsbedrijf Smit Tak heeft men intussen andere proble men. Kritiek op de werkwijze zit de woordvoerder van het bedrijf niet lekker. "Het klinkt misschien hautain, maar ik vraag me af: als wij het niet kunnen, wie ter wereld kan het dan wel? Wij zijn toch hèt be drijf, als het op expertise en materi aal aankomt". Onbegrip Volgens Kaakebeen bestaat er veel onbegrip over het bergingswerk. "De mensen vergelijken het vlot- trekken van een schip met het op slepen van een auto met startpro blemen. Maar die vergelijking gaat mank. Er is bijna geen tijd om een schip vlot te trekken. Dat kan alleen bij hoogtij en dat hebben we slechts één uur per half etmaal. Bovendien is de Nederlandse kust een van de vervelendste en moeilijkste van Eu ropa". Zijn oud-collega Halfweeg is het daar mee eens. "Het is rot weer in deze tyd van het jaar. Er is een ster ke wind en er zijn heel vervelende stromingen, die telkens wisselen. Maar aan de andere kant, als berger weetje dat". Een woordvoerder van Rijkswaterstaat vindt dat de "om standigheden niet gunstig waren". Rijkswaterstaat houdt toezicht op het verloop van de berging. "Het is onze taak om te voorkomen dat schade wordt aangericht aan de kust, met name letten we dan op het milieu". De ervaring bij Rijkswaterstaat is, dat de tijd die het vlot trekken van een schip in beslag neemt, altijd tegenvalt. "Je moet alles een beetje meehebben, zelfs de steun van Onze Lieve Heer". Voor het kapseizen van de de veerboot heeft men bij Rijkswaterstaat echter geen verkla ring. "Dat het vlot trekken wat lang zaam gaat, is nog te begrijpen, maar het omslaan van de boot..." Smit Tak maakt voor de eigenaar, de Engelse reder Maersk Company, en de verzekeraar, Lloyd's of London, een bergingsplan. Naar aanleiding daarvan wordt beslist of het schip, dat voor de Norfolk Line een regelmatige lijn tussen Scheve- ningen en Great Yaermouth onder hield, behouden kan blijven dan wel wordt gesloopt. De r De vracht-veerboot werd ge huurd van de Maersk Company uit Londen, niet geheel toevallig ook het moederbedrijf van de Norfolk Line. De Engelse rederij is zelf weer een onderdeel van A.P. Muller uit Kopenhagen. Overdreven Was de Maersk Yare als container schip niet totaal verouderd, weinig efficiënt en ongeschikt voor het he dendaagse gebruik? "Die veronder stelling is zwaar overdreven", vindt L. Molmans, terminal-manajger van de Norfolk Line. "Het schip is in 1977 gebouwd. Dat is niet echt nieuw, maar de concurrentie heeft nog oudere schepen in de vaart". "Omdat we kampen met capaci teitsproblemen, zitten we nu echt met de handen in het haar. Er zijn vrijwel geen containerschepen te krijgen. De markt is afgeroomd door de Amerikaanse en Engelse marines, voor vervoer van militair materieel naar de Golf'. De Norfolk Line heeft naar aanleiding van het wegvallen van de Maersk Yare de avond-afvaarten voor onbepaalde tijd moeten opschorten. De Norfolk Line is niet verzekerd voor deze te genvaller. Hoe groot de schade is die hierdoor ontstaat, wil Molmans niet kwijt. "Maar het is een zeer aan zienlijk bedrag". Koning een regeling die fiscale voordelen biedt aan mensen die van hun werkgever een vergoeding krij gen voor het regelen van eigen op pas. Een uitbreiding tot andere groepen ouders wees Koning echter van de hand. De belastinginspecteur keurde zodoende een dergelijke aftrekpost af bij een werkend echtpaar met twee kinderen, dat van niet-gesub- sidieerde kinderopvang gebruik maakte. Het hof in Den Haag gaf de belastinginspecteur in hoger be roep gelijk met het argument dat de aftrekbaarheid niet goed uitvoer baar zou zijn. De Hoge Raad wijst dat argument echter af en laat het hof in Amsterdam zich er nog eens over buigen. De Hoge Raad stelt dat geen ver schil mag worden gemaakt tussen twee gelijke situaties. Als de staat secretaris heeft goedgekeurd dat de kosten van kinderopvang van wer kende ouders aftrekbaar zijn, dan mag dat niet alleen gelden voor ge vallen waarin de werkgever in de kosten bijdraagt, maar moet dat ook gelden voor ouders die de kosten volledig zelf dragen. 'Overcapaciteit vuilverbranding' ARNHEM (ANP) - Het gevaar dreigt dat Nederland binnen tien jaar een overcapaciteit aan vuilver brandingsinstallaties kent. Dat heeft ir. T. Swelheim, directievoor zitter van de PGEM, gisteren ge zegd tijdens een nieuwjaarsbijeen komst in Arnhem. "Als er niet meer vaart wordt ge zet achter de landelijke aanpak van de vuilverwerking, wordt Neder land straks volgestort," zo zei de di rectievoorzitter. "De afvalstromen in Nederland moeten worden uitge ruild. Op dit moment is het vol strekt onduidelijk wie waar gaat bouwen. Dat is ontzettend gevaar lijk, want niets is duurder dan een vuilverbranding met overcapaci teit. Dat moet de consument uitein delijk betalen en dat kan wel eens inhouden dat de prijs voor het ver werken van afval met dertig pro cent omhoog gaat". Volgens Swel heim wordt er momenteel in Neder land "veel te eng" gedacht als het gaat om vuilverbranding. ADVERTENTIE HET GROENE WARENHUIS voorschoten leidseweg 518. lel. 071-763748

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3