9 Ik word wereldkampioene9 spo0Rrrv Nieuwe uitdaging Yerkuyl bij Gent Werkgroep ziet nog licht voor Vlissingen Feyenoord kondigt verjonging aan Karin Brienesse: nuchter, recht door zee en soms nukkig Simpele zege volleybalsters DONDERDAG 3 JANUARI 1991 PAGINA 13 Lokhoff naar NAC GENT (ANP) - Mark Verkuyl heeft gisteren bij AA Gent, koploper in de hoogste Belgische divisie, een contract voor anderhalf jaar getekend. De 27-jarige verdediger was bij Ajax overbodig gewor den. Ton Lokhoff verlaat Feyenoord, hij gaat terug naar NAC. Verkuyl had al geruime tijd een mondelinge overeenkomst met AA Gent. Gisteren bereikten beide clubs een akkoord over de transfer som. Het bedrag werd niet bekend gemaakt, maar schommelt waar schijnlijk rond een half miljoen gul den. „Er is een grote last van mijn schouders gevallen", sprak Verkuyl opgelucht. „Ik hunker naar voetbal len. Bij AA Gent kan ik weer op ni veau spelen. De ambities van de club spreken me aan: Bij Ajax heb ik me de laatste maanden zitten ver bijten. Ik heb van trainer Beenhak ker geen eerlijke kans gehad". Bij AA Gent krijgt Verkuyl te ma ken met René Vandereycken, die in korte tijd als trainer furore heeft ge maakt. Oud-PSV'er Erik Viscaal is een andere Nederlander in dienst bij AA Gent. Verkuyl vertrekt vandaag met zijn nieuwe werkgever naar Kijk duin, waar de voltallige A-selectie een kort trainingskamp belegt. Zondag debuteert hij in de oefen wedstrijd tegen FC Den Haag in het Zuiderpark. AA Gent heeft voor de transfer VLISSlfrGEN (GPD) - De voetbalvereniging Vlissingen valt nog steeds te redden. Tot die conclusie is de werkgroep Dieleman ge komen na het bekend worden van het accountantsonderzoek van Kees Lobbezoo. Lobbezoo berekende dat er voor de rest van dit seizoen nog 600.000 gulden nodig is om de profafdeling van de VC Vlissingen een sluitende begroting te geven. *Mark Verkuyl houdt het bij Ajax voor gezien. van Verkuyl dispensatie gekregen van de Belgische voetbalbond. De overschrijvingstermijn sluit in Bel gië op 31 december. AA Gent werd evenwel uitstel verleend. De Nigeri- aanse international Egu Augustine profiteerde eveneens van het res pijt. Hij stapte in het nieuwe jaar van AA Gent over naar KV Kortijk. ROTTERDAM (ANP) - Feye noord gaat in de tweede helft van de voetbalcompetitie de verjon ging van het A-elftal versneld doorvoeren. Dit was een van de mededelin gen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Rotterdamse club. Aan de feestelijke bijeenkomst ging een pittig gesprek van directeur Mar tin Snoeck en directeur-sportif Ger Lagendijk met de technische leiding Gunder Bengtsson/Pim Verbeek vooraf. „We hebben klare wijn ge schonken", vertelde Snoeck voor de receptie, om vervolgens de de tails - voorlopig - in nevelen te hullen. „We zullen de komende dagen gesprekken met verschil lende spelers hebben. Pas daarna maken we onze besluiten open baar. Verjongen staat voorop". Feyenoord zal de komende tijd een aantal oudere spelers afdan ken. Lokhoff was er een van dat aantal. Wellicht zullen Plomp, Keur en Griga (naar SW) volgen. Na de schoonmaak gaat Feye noord weer op zoek naar - jonge - versterkingen. Directeur-sportif Lagendijk kondigde aan zich weer op de transfermarkt te bege- Ton Lokhoff heeft een contract voor tweeëneenhalf jaar getekend bij eerste-divisieclub NAC. De 31- jarige middenvelder mocht vertrek ken bij Feyenoord, waar hij nog een contract tot het einde van het sei zoen had. Het transferbedrag werd niet bekend gemaakt. Lokhoff startte zijn voetballoop baan op negenjarige leeftijd bij NAC. Hij bleef dertien jaar in Breda hangen, waarna PSV zijn werkge ver werd. In Eindhoven bleef hij vier seizoenen. Na een mislukt avontuur bij de Franse club Olym- pique Nimes belandde de oud-in ternational bij Feyenoord. Bij NAC krijgt Lokhoff een cen trale positie op het middenveld. Zijn komst gaat waarschijnlijk ten koste van Wanny van Gils. Het is de bedoeling dat Lokhoff zaterdag zijn rentree bij NAC zal maken in de oe fenwedstrijd tegen Standard Luik. NAC hoopt spits Ton Cornelissen te kunnen behouden. De topscorer van de eerste divisie legt zaterdag bij het bestuur zijn eisen op tafel. Voorzitter Peek sprak gisteren de verwachting uit dat Cornelissen bij NAC blijft. De spits staat bij diverse buitenlandse clubs in de belangstel ling. Komend weekeinde kwartfinale in strijd om LD-Cup LEIDEN - Komend weekeinde wordt een deel van de kwartfinale van de LD-Cup afgewerkt. De wed strijden ARC-FC Lisse (zo), RCL- MMO en Rijnsburgse Boys-Leiden worden zaterdag om 14.30 uur ge speeld, een dag later treden UDWS en SJZ tegen elkaar in het strijd perk. De andere vier wedstrijden worden midweeks gespeeld. Dins dag 8 januari: Randstad Sport- Noordwijk (19.30 uur) en Alphia- Quick Boys (20.00 uur). Dinsdag 15 januari: Docos-Katwijk (19.30 uur) en KRV-Roodenburg (19.30 uur). Jan Dieleman, voorzitter van de werkgroep die de beleidszaken van de VC Vlissingen van het bestuur heeft overgenomen, noemde dat be drag geen meevaller of tegenvaller („Je groeit er een beetje naar toe"). De Goesenaar zag er zeker geen re den in om zijn actie om de VC Vlis singen van het faillissement te red den, te staken. „Zes ton is zeker geen flauwekul (er moet tenslotte elke maand een ton worden gewon nen), maar het is ook geen onbegon nen werk. We gaan zeker proberen dat geld in de komende zes maan den binnen te halen." Lobbezoo is in opdracht van de werkgroep de afgelopen twee we ken druk bezig geweest om enige orde te scheppen in de financiële chaos bij de Zeeuwse profclub, die onder het bestuur van voorzitter Piet de Jong, vice-voorzitter Gilbert van Goethem en secretaris Peter van Ruiven tot stand is gekomen. Aan de hand van het rapport van ac countantsbureau Ventevogel Dekker over de profafdeling en de aangeleverde cijfers van de ama teur-afdeling kon hij gistermiddag een aantal conclusies trekken tij dens een bijeenkomst in het Vlis- singse sponsorhome. Als eerste bleek dus dat er zes ton nodig is om dit seizoen betaald voet bal te blijven spelen. Volgens Diele man is er bij dat bedrag van zes ton overigens ook geld gereserveerd voor de amateur-afdeling, die zoals bekend eveneens in zware financië le moeilijkheden verkeert. Ook voor het volgende voetbal seizoen is er echter vier ton extra nodig om ook dat jaar met een slui tende begroting af te sluiten. In achttien maanden zal er dus in to taal een miljoen moeten worden ge vonden. Een enorm bedrag, waarbij zelfs nog aangetekend kan worden dat de club dan nog niet schulden vrij is, maar in ieder geval betaald voetbal kan blijven spelen. Cees Lobbezoo concludeerde dan ook: „Een oplossing is alleen mogelijk indien alle betrokkenen zoals ge meente, bankiers, sponsors, busi- Van onze correspondent Karei Jansen LEEUWARDEN/PERTH - De waardering zit 'm voor zwemster Karin Brienesse niet in de auto die ze binnenkort van Audi krijgt overhandigd. Of in het Philips Topsportfonds dat haar tot de Olympische Spelen van Barcelona '92 financieel zal ondersteunen met een be drag van 30.000 gulden. Of in de stereo-toren die Philips in haar nieuwe wagen laat inbou wen zodat ze zich 's ochtends vroeg, op weg naar het zwembad, met haar geliefde muziek kan oppeppen voor de zoveelste training van het jaar. Nee, Karin Brienesse zwemt puur voor zichzelf. pinnig, „ik ben een zwemster met ook optimaal toen de gezusters bij een eigen méning. Dat is heel wat die wedstrijden door het ijs zakten, anders". Slechts met hangen en wurgen Pmtaaltio slaagden beiden er in zich bij de se- J_>1 uictcuijt: lectie voor Australië te voegen. De Karin Brienesse staat bekend als toevoeging van hun namen aan de het brutaaltje van de nationale groep werd met gemengde gevoe- kernploeg. Daar waar haar collega's lens ontvangen, van een eenheid zich nogal eens verschuilen achter was absoluut geen sprake. En dat het fenomeen 'uitzwemmen' om na kon kwalijke gevolgen hebben voor een race de media maar uit de weg de estafetteploegen, die in Perth te gaan, zoekt de vrije slag- en vlin- met name op de 4 x 100 meter vrije derspecialiste vaak bewust de con- slag gouden kansen worden toebe- frontatie met de publiciteit op. Hoe- dacht, wel dat ook wel eens anders is ge- weest. „Ik kende", lacht ze bij de aainUlCl herinnering aan het typerende „Vandaar dat we onlangs, tijdens voorval, „Ton van Klooster (de een van de laatste centrale trainin- bondscoach, red.) nog vanuit de na- gen in Eindhoven elkaar eens goed tionale jeugdselectie. Toen hij Bert de waarheid hebben gezegd", aldus Sitters opvolgde bij de senioren en Brienesse. „Achter gesloten deu- mij daar dus weer trof was hij stom- ren. Zoals het ook hoort trouwens, verbaasd. 'Je bent knap veranderd Er zijn de afgelopen maanden te- meisje, zei-ie tegen me. Hoezóóó, veel schimpscheuten op elkaar af- Ton, vroeg ik 'm. 'Het schuchtere gevuurd via de kranten. Diana van Friese meisje bestaat niet meer, je der Plaats haalde uit naar de Mui- komt nu regelrecht voor je mening sen, zij reageerden weer en zo kreeg uit'. Pfuhh, beter dit dan hoe ik toen iedereen wel een keer de kans iets En zij doet dat de laatste tijd zó goed dat de commercie oog voor haar heeft gekregen. „Mooi meegeno men", stelt de in Leeuwarden woonachtige vrije slagspecialiste. „Maar nogmaals, niet het belang rijkste. Wat wel belangrijk is dat we straks in Perth de wereldtitel op de 4 x 100 meter vrije slag pakken. We hebben de meiden ervoor, dus gaan we er ook voor". 'En passant' wil ze ook individueel scoren. „Ik word wereldkampioene", zegt Brienesse. „Je moet altijd naar het extreme streven, anders moet je niet eens gaan". Maandagochtend, Nederland ligt dan in verband met het tijdverschil van zeven uur nog op een oor, gaan de wereldkampioenschappen in het Australische Perth van start. Karin Brienesse (21) is er klaar voor. Bij de nationale selectiewedstrijden voor de wereldkampioenschappen in Perth werd ze weer eens met haar neus op de kille feiten gedrukt. Te gen iedereen die het maar wilde ho ren, kondigde Karin Brienesse aan 'over lijken' te zullen gaan om kwa lificatie voor Australië af te dwin gen. Ze slaagde inderdaad cum lau- de, maar in de ban van het sportieve element was ze even vergeten dat ze sinds kort een opleiding tot dok ters-assistente volgt. „Ik heb me toch een commentaar op school gekregen, zeg", is ze nog steeds vol van de reacties op die uit spraak, „onvoorstelbaar. 'Hoe kon je dat nou zeggen, je wilt in een dok terspraktijk gaan werken en je gaat over lijken. Ze waren echt pissig". Karin Brienesse leert nog elke dag. „Ik denk tegenwoordig veel meer na over wat ik zeg, maar zo af en toe wint de emotie het nog altijd van het verstand". Hoewel overdrijven volgens haar 'ook een vak is'. „Ik ben nu eenmaal wie ik ben", zegt ze met bravour. Eigenwijs dus? Haar afgetrainde gezicht verraadt irrita tie. „Nee, niet eigenwijs", klinkt het vinnigs over elkaar te zeggen. Van daar dat groepsgesprek in Eindho ven. En echt, ik was verbaasd dat er van alles over tafel vloog". De dames gaan vanaf aanstaande maandag in ieder geval i s, reageerde ik, en daar was hij het eigenlijk ook wel mee eens. Ik heb nooit problemen gehad met Ton. Hij laat je in je waarde. Hij weet wat je voor het zwemmen over hebt, en geeft je dus vrijheid van handelen. Precies zoals ik het wil ste goud na de wereldtitel a hebben. Ja, ik heb het wel naar mijn nemarie Verstappen in 1982. Esta- zin met hem aan het roer". fettegoud wel te verstaan. Hoewel Hoewel dat ook wel eens anders is Brienesses aspiraties verder reiken geweest met Brienesse. Met name dan dat. „Ik word dus gewoon we de periode onder de dominerende reldkampioene", zegt ze zonder een bondscoach Ruud Beele leverde spier op haar gezicht te vertrekken, nogal wat frustrerende momenten „Daar ben ik echt van overtuigd. Je Karin Brienes se: "Met een an dere instelling zou ik mezelf niet zijn. Daar om train ik het liefst met de op. Zoals het ook de afgelopen maanden geen rozegeur en mane schijn is geweest binnen de groep die zich gaarne de crème de la crè me van het nationale zwemmen noemt. Met name de afgezonderde voorbereiding van Marianne en Mildred Muis op de WK-selectie in Amersfoort zette bij velen kwaad bloed. Het leedvermaak was dan Karin Brienesse in actie: "Ik heb nooit problemen gehad met je in je waarde. Hij weet wat je voor het zwemmen over hebt, vrijheid van handelen". moet altijd van het meest extreme uitgaan. Met een andere instelling zou ik mezelf niet zijn. Daarom train ik het liefst met de mannen mee, en daarom heb ik laatst in Utrecht ook een groot oog op mijn rechterschou der laten tatoeëren. Omdat fk dat mooi vind. Ik heb lak aan de me ning van anderen. Hedda Verdam, de waterpoloster, loopt al een paar jaar met zo'n ding rond, en die heeft enorm veel negatieve reacties ge kregen. Waar bemoeien de mensen zich mee, vraag ik me af. Diana (van der Plaats) en ik wilden het al sinds '88 laten doen, maar steeds zagen we er op het laatste moment weer vanaf. Na de wedstrijden in Rome deze zomer hebben we het uiteinde lijk toch gedaan. Net als Marieke Mastebroek overigens. Ik vind het heel erg mooi, misschien laat ik er nog één tatoeëren, voor de Olympi sche Spelen van Barcelona bij voor beeld. Daar ben ik nog niet uit. Ik zag laatst een reportage op tv over een kapper in Maastricht die de gek ste dingen met je haar kan uithalen. In Seoul (de Spelen van '88, red.) had ik al een Orca en een dolfijn la ten knippen, misschien dat ik zoiets voor Barcelona wel weer doe. Dat haar van mij is in Korea in ieder ge val de hele wereld over gegaan. Ik werd op het laatst gek van d§ foto grafen, hoewel het best leuk is om eens een keer zo volop in de publici teit te staan". Aandacht Zeer binnenkort kan Karin Brienes se weer op dergelijke aandacht re kenen, want onlangs kreeg ze be richt dat zij in aanmerking komt daarom heb ik laatst in Utrecht ook een groot oog op mijn rechterschouder laten tatoeëren. Omdat ik dat mooi vind. Ik heb lak aan de mening van an deren". (foto voor een van de 200 door Audi ge schonken auto's voor Nederlandse topsporters. De olympische ringen op de zijkant van de wagen zullen ongetwijfeld veel mensen naar de bestuurder doen kijken. „Dat kan best lollig worden". Omdat ze de mededeling al had zien aankomen („een tip van iemand") meldde ze zich aan voor een spoedcursus in Heerenveen om haar rijbewijs te ha len. Hetgeen dus ook lukte in een tijdbestek van welgeteld acht da gen. Het kan ineens niet meer op voor Brienesse, die zich sinds enke le maanden ook weet opgenomen in het Topsportfonds van Philips. Tot aan de Spelen van Barcelona ont vangt zij, net als Marianne Muis dus een bedrag van 30.000 gulden, uit te keren in maandelijkse bedragen. De 200 gulden die zij elke maand voor de autoverzekering moet beta len vormt zodoende ook geen belet sel meer. Sterker nog, op dit mo ment zit Brienesse, zeker in verge lijking met voorgaande jaren, op ro- „Maar ik maak dan ook samen met Ron Dekker en Mildred Muis het langste deel uit van de nationale ploeg. Sinds 1985, de EK in Split, heb ik er steeds bijgezeten. En heb ik resultaten geboekt, vergeet dat niet. Dat moet Philips en Audi zijn opgevallen. Bovendien ben ik in Amersfoort ook een van de weini- *gen geweest die de WK-limiet zwom. De enige verplichting die te genover de bijdrage van Philips staat is dat ik tot Barcelona door zwem. Maar dat was ik toch al van plan. Eerst de WK, dan de Spelen. Dat zijn voorlopig mijn doelen. Ver der kijken doe ik niet. Weet jij veel wat er in de tussentijd kan gebeu ren. Misschien raak ik wel smoor verliefd, ga ik trouwen en zeg ik het zwemmen vaarwel. Of verhuis ik naar het buitenland. Ik zie het alle maal wel". Niet toevallig De oorspronkelijk in Breda gebo ren Karin Brienesse haalt de voor beelden niet toevallig aan. Nils Rudolph, het sprintkanon uit het voormalige Oostduitsland is niet al leen voor de Beerenburg al verschil lende malen in Leeuwarden op be zoek geweest. Brienesse, lachend: „Nils en ik mogen elkaar wel ja, hy is zelfs al met me meegeweest naar mijn ouders in Bolsward. We voelen elkaar uitstekend aan. Ik zou niet om kunnen gaan met een jongen die zelf niet aan topsport doet. Ik heb het wel eens geprobeerd, maar dat werkte dus niet. Ze snappen je niet, proberen het wel, maar honderd procent begrip kun je vergeten. Om half vijf opstaan om te gaan trainen valt voor weinig mensen ook te be grijpen. Daarvoor moet je zelf zwemmen, op niveau. Weten wat het is dat je elke ochtend weer prik- nessclub, crediteuren en het be drijfsleven willen meewerken en van de bestaansmogelijkheid van betaald voetbal in Zeeland over tuigd zijn." Alle mensen die gistermiddag aanwezig waren in het Vlissmgse sponsorhome om de situatie te be spreken waren namelijk wel van dat laatste overtuigd. Pim 'Kraan, voorzitter van de businessclub: „Er zijn twee oorza ken waardoor Vlissingen nu in de problemen zit. Ten eerste is er een licentie aangevraagd voor betaald voetbal zonder dat er enige finan ciële armslag was. Sterker nog: men is zelfs niet op nul begonnen maar met een dikke min. Ten tweede is er geen bestuur samengesteld dat ca pabel genoeg was om een betaald voetbalorganisatie te leiden. We we ten natuurlijk allemaal van de over schrijdingen op de post personeels kosten." „Het zijn echter wel oorzaken die je kunt wegnemen. Je moet nu een bestuur in huis halen dat wel capa bel is en je moet je basis verbreden. We zijn in onze oude prognoses al tijd uitgegaan van betaald voetbal in heel Zeeland. Ik denk echter dat dat niet gebeurd is. Men heeft zich teveel beperkt tot Vlissingen. Het is duidelijk dat we ons op technisch en commercieel gebied moeten ori ënteren op heel Zeeland. Je kan van het Vlissingse bedrijfsleven niet verwachten dat ze elk jaar structu reel voor vier ton bijspringen." BREMEN (ANP) - De Oranje-vol- leybalsters hebben bondscoach Pe ter Murphy gisteren laten zien ook een nagenoeg perfecte wedstrijd te kunnen spelen. Na het wisselvallige optreden by het Dynamo-toernooi in Apeldoorn werd op de eerste dag van het landenevenement in Bremen China in korte tyd met 3-0 (15-11 15-6 15-3) aan de kant gescho- In Bremen was Oranje veel te sterk voor de sterk gewijzigde Chi nese formatie. De opslag en de pass verliepen een stuk beter dan in Apeldoorn. In de eerste set kwam China nog tot elf punten. In de twee daaropvolgende kwamen er maar negen bij. DONDERDAG 15.00-19.00 EURO: Hopman tenniscup, 19.00-19.30 EURO: Mobil 1 Motor Sport. 19.30-20.00 EURO Eurosportnieuws. 20.00-21.00 EURO: Concours hipiaue 21.00-22.00 EURO: WK zwemmen vanuit Perth, openingsceremonie en hoogtepun ten van vandaag. 22.00-23.00 EURO: 22,15°22>.3Ó Ned 3 Studio sport journaal. 23.00-23.15 EURO: Rally Par.|S-Dakar. 23.15-23.45 EURO Goals!!!! 23.45-00.15 EURO: Hardrock surftoer- 00.45-01.00 EURO: Rally Pari|S-Dakar VRUDAG 08.00-09.00 Sportnet Terugblik op de World Rally kampioenschappen. 08 30-09.00 EURO Eurobics 09.00-09.30 Sportnet Sport uit Frankrijk. 09.00-10.00 EURO Kunstrijden op de schaats vanuit Halifax, hoogtepunten tepunten 10.30-12.00 Sportnet Boksen vanuit The Forum. 11.00-12.00 EURO: Concours hipique 12.00-13.00 EURO Rally Pari|S-Dakar. verslag van.de eerste vier dagen 13.00-13.30 EURO: Eurobics. 13.30-15.00 EURO: WK roeif Tasmaniè. 14.00-16.00 Sportnet Amencar 15.00-16.00 EURO De geschie kelt om toch je bed uit te gaan en in het pikkedonker naar het zwembad te fietsen. Nils voelt dat wel aan, we klikken. Ik ga binnenkort waar schijnlijk tien dagen naar hem toe, in Rostock. Hij heeft het hier nu wel gezien". „Uiteraaaard" heeft ze het met haar vriend over alle doping-ont- hullingen in Duitsland gehad. Maar vergeefs, als het zo gesteld kan wór den. „Als Nils zegt dat-ie dat spul zelf nooit heeft aangeraakt, dan ge loof ik 'm. Wat wel uit zijn verhalen duidelijk wordt is dat veel sporters door het systeem zijn gedwongen. De toppers uit de DDR kregen door de sport privileges die voor weini gen waren weggelegd. Als je dan voor de keuze gesteld wordt: do ping gebruiken en de luxe behou den, of geen doping en uit de natio nale ploeg, tja, dan heb ik er alle be grip voor dat sommigen dus op ana bolen zijn overgegaan. Ik had in die situatie ook voor doping geko- „Daarom", zegt de 1.79 lange zwemster, „daarom heb ik ook zo'n enorm respect voor Raik Hanne- mann die het gebruik van doping heeft toegegeven. Die jongen ris keert, ondanks het samengaan van de Duitslanden, toch veel kwijt te raken. Ik begrijp dat hij nu al door zyn club is geschorst. De reacties zijn altijd onmiddellijk waarneem baar. Daar was Nils in het verleden ook zo bang voor. Hij kreeg een uit kering van de staat, en mocht naar het buitenland. Nou, en dat was echt het Walhalla voor ze hoor. Ik zal nooit vergeten dat Nils hier in Leeuwarden met een vriend van hem op bezoek kwam. Nu hou ik zelf ook van winkels kijken, maar dat ging me toen echt te ver. Die goser wilde van 's ochtends acht tot sluitingstijd in de warenhuizen blij ven. Hij heeft twee dagen geen woord uitgebracht. Zijn mond stond constant open van verbazing. En dat in Leeuwarden". Klinkt wat denigrerend, die laatste opmerking over de stad waar zij al sinds haar zestiende op zich zelf woont? Brienesse: „Is niet zo bedoeld hoor, maar zodra ik stop met zwemmen en myn opleiding heb voltooid ben ik hier wel weg. 's Zomers gaat het nog wel, maar in de winter is het echt bij tijd en wyle af zien. Nee, het schaatsen zegt me ook weinig. Zelf kan ik het absoluut niet; ik ben ook nog nooit in het Thi- alf-stadion geweest. De Elfsteden tocht heb ik vanuit de huiskamer bij mijn ouders gezien. Was wel mak kelijk zo, wantje zag de hele meute zo voorbij het raam schuiven. Nee, wat dat betreft gaat het me echt te ver als je me een typische Friezin noemt. Nuchter, recht door zee, af en toe nukkig. Akkoord. Maar dat is geen Friezin, dat is Karin Brienes-

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13