ia Leiderdorp beter verdelen' Nieuwe directeur Zig Zag Forms ÉIBSÉSSS 11 u iirvv )iiiiigei Zoeterwoudenaar wint taalprijs Voorburg LEIDERDORPS FANTASIELAND DONDERDAG 3 JANUARI 1991 REGIO LEIDEN LEIDERDORP - In het Leiderdorpse sociaal-cultureel centrum de Sjelter hebben kinderen gisteren en vandaag Fantasialand bezocht. Het Fantasia-project is dit jaar dè kerstvakantie-activiteit. Kinderen van vier tot twaalf verzonnen gisteren hun eigen fantasieland. Dat land werd bij bijna alle kinderen gekenmerkt door veel glitter, bergen snoep, vliegende draken en paarden en natuurlijk: gèèn school. Nadat ze ver schillende opdrachten en spelletjes hadden uitgevoerd, liet de poortwachter de jonge Leiderdorpers toe tot het Fantasialand dat in een zaal van de Sjelter was ingericht. Tot slot van de kerstvakantie-activiteiten is er morgen om half twee nog de kindervoorstelling 'Mikado'. In Mik- adoland wordt een jongen met een bult door iedereen geplaagd. Met hulp van kinderen uit het publiek probeert hij van zijn handicap af te komen. (foto Ellen Martens» Jongetje gered van verdrinkingsdood KATWIJK Een 3-jarig jongetje uit Katwijk is gistermiddag door zijn broertje van de verdrinkings dood gered. Het jongetje werd door zijn broertje uit de sloot bij Deining in de wijk Rijnsoever gehaald. Ver moedelijk is het kind bij het spelen in het water gevallen. Dit heeft de politie van Katwijk vanochtend ge meld. De redder zag zijn broertje drij ven en heeft hem met een vriendje naar het ouderlijk huis gebracht. Daar heeft de vader direct reanima tie toegepast. De politie nam dat la ter over. Vervolgens werd het jon getje met de ambulance naar het Academische Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Nieuwe meldingen oudjaar Leiderdorp LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie heeft gisteren enkele aangif ten van vernielingen gekregen die waarschijnlijk rond de jaarswisse ling zijn aangericht. Bij een bedrijf aan de Hoofdstraat en een woning aan de Van der Valk Boumanweg werd een ruit vernield. Twee plaatselijke basisscholen had den meer schade. De Hobbit aan het Van Alphenplein noteerde drie rui ten die met vuurwerk aan scherven waren geblazen. Bij de Gomarus- school aan de Vronkenlaan waren drie ruiten en een deur vernield. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 18-jarige Alphenaar heeft 450 gul den opgehaald met het onrecht matig afgeven van nieuwjaars kaartjes. De jongen deed zich voor als krantenbezorger van Rijn en Gouwe. PRIJS VOOR SCHIPPERTJESDAGEN WARMOND - Het comité 'Warmondse Schippertjesdagen' heeft gisteravond de Warmondse vrijwilligersprijs ge kregen. Burgemeester G.W. van der Wel (rechts op de foto) reikte de prijs van duizend gulden uit tijdens de nieuw jaarsreceptie in het gemeentehuis aan G. Prang, R. Streng en N. Ouwehand (van links naar rechts op de foto). Het geld mag naar eigen inzicht worden besteed. Het comité kreeg de prijs omdat de vrijwilligers zich hebben ingezet voor het nieuwe watersportevenement 'De Schippertjesdagen'. Vorig jaar gaf de toenmalige wethouder D. Duynhoven de prijs aan de vrijwilligers die de jaarlijkse kerstatten tie voor Warmondse bejaarden verzorgen. De gemeente heeft de prijs in 1987 ingevoerd, toen de Verenigde Naties haar lidstaten vroeg om een 'dag van de de vrijwilliger' in te voeren. De VN wilden op die manier het belang van 'het vrijwilligerswerk onderstrepen en het imago daarvan verbeteren. (foto Ellen Martens» VOORBURG/ZOETERWOU- DE - Zoeterwoudenaar G. van der Hoeven is de eerste winnaar van de taalprijs van de gemeen te Voorburg. Gisteren ontving hij samen met een collega een wisselbeker met oorkonde en een bedrag van vijfhonderd gul den. De prijs is bedoeld voor ambtenaren die 'begrijpelijk Nederlands' schrijven. 's Avonds mocht Van der Hoeven in het NOS-journaal vertellen waarom hij de prijs heeft ver diend. Echt verbaasd over alle aandacht is hij niet, want als hoofd voorlichting van de gemeente weet de Zoeter woudenaar de weg naar de publici teit ambtshalve wel te vinden. "Toch was ik verbaasd toen giste ren opeens een ploeg van de NOS hier op de stoep van het gemeente huis stond", vertelt hij. "Voorburg is een plaats met 40.000 inwoners, dus dan verwacht je niet zo snel lan delijke publiciteit". Van der Hoeven deelt de prijs met collega R. Spoel, hoofd van de afde ling sociale zaken van de gemeente Voorburg. Samen schreven zij een brief aan ongeveer 7700 Voorburgse bejaarden over de mogelijkheden die mensen met een AOW-uitkering hebben om financiële steun te krij gen. "Dat zijn ontzettend gecompli ceerde regelingen en het is niet zo makkelijk om dat voor iedereen be grijpelijk uit te leggen", weet de voorlichter. Spoel leverde de informatie over de regelingen, waarna Van der Hoe ven die informatie 'vertaalde' in be grijpelijk Nederlands. "Al heel snel nadat de brieven waren verzonden, kwamen er positieve reacties van de ontvangers binnen. Mensen belden op of schreven een briefje waarin ze vertelden blij te zijn eindelijk een brief in heldere en duidelijke taal te ontvangen". De afdeling sociale zaken stuurde vervolgens de brief naar de jury. Deze bestond uit de Voorburgse ge meentesecretaris, een wethouder, een journalist, een PR-adviseur en een directiesecretaresse van het in Voorburg gevestigde Centraal Bu reau voor de Statistiek. De prijs is een initiatief van de afdeling voor lichting van de gemeente Voorburg. "Puur toeval", noemt Van der Hoe ven het feit dat de initiatiefnemer als eerste in de prijzen viel. Het idee voor de prijs dateert al van 1988, toen 125 Voorburgse amb tenaren meededen aan een cursus 'begrijpelijk schrijven'. Die cursus leverde volgens Van der Hoeven goede resultaten op, waarna het bu reau voorlichting het initiatief tot het instellen van de prijs nam: "Het is tenslotte in het belang van voor lichters dat ambtenaren zich helder uitdrukken". Eerste Voorburg is niet de eerste gemeente die met een taalprijs komt. Toen gis teren de afdeling voorlichting be kendmaakte dat Voorburg 'de pri meur' had van een taalprijs reageer de de gemeente Rotterdam direct. De Maasstad heeft een prijs voor helder, eenvoudig en sierlijk formu lerende ambtenaren al twee keer eerder uitgereikt, zo liet een woor- voerder weten. "Als het om prijzen gaat, loopt Rotterdam altijd voorop", consta teerde ze. In Rotterdam vindt men het overigens 'een beetje vreemd' dat er in Voorburg een voorlichter is gekozen: "Wij gaan er gewoon van uit dat een voorlichter helder en ZOETERWOUDE - Het Zoeter- woudse bedrijf Zig Zag Forms bv heeft sinds 1 januari een nieuwe di recteur, S. van der Leede (37), en een nieuwe eigendomsstructuur. De nieuwe directeur heeft samen met de adjunt-directeur, C.L.J. Vink (31), de leiding over het bedrijf dat gespecialiseerd is in het druk ken van computerformulieren. B.A. Boer (54), tot voor kort enig duidelijk kan formuleren. Is dat niet het geval, dan volgt ontslag". Van der Hoeven zit er niet mee: "Je mag er inderdaad van uitgaan dat voorlichters een helder verhaal hebben. De brief waar we de prijs voor hebben gekregen is gemaakt samen met de afdeling sociale za ken en we hebben de prijs dan ook gezamenlijk ontvangen. En het is natuurlijk gewoon leuk om zo'n prijsje te krijgen". Als Zoeterwoudenaar leest de Voorburgse voorlichter regelmatig ambtelijke verhalen uit zijn woon plaats. Op de vraag of daar een taak voor hem ligt klinkt het voorzichtig dat 'sommige stukken beter kun nen'. "Het zijn over het algemeen geen slechte verhalen, maar zinnen van vijftig, zestig woorden, nee, dat kan echt niet". eigenaar van Zig Zag, is afgetreden als algemeen directeur. Als gedele geerd commissaris zal hij Vink en Van der Leede echter de komende vijf jaar terzijde blijven staan. Bo vendien krijgt hij dertig procent van de aandelen van de nieuw ge vormde Zig Zag Holding bv, waarin alle aandelen van Zig Zag Forms zijn ondergebracht. De rest van de aandelen is als Lunchconcert Het duo Frateris Corona verzorgt zon dagmiddag 20 januari 1991 om twaalf uur een lunchconcert in de Wassenaarse Pauwhof. Met viool en piano voert het duo werken uit van onder meer Pijper, Brahms, Beethoven en Mozart. EHBO De EHBO-vereniging Meerburg begint dinsdag 22 januari 1991 een cursus eer ste hulp bij ongelukken. De cursus wordt gegeven in de Bernardusschool te Zoe- terwoude. Koffieconcert V. Zarzo (hoorn), J. Walta en J. van der Meer (piano) verzorgen op zondagmid dag 27 januari 1991 om twaalf uur een koffieconcert in het Wassenaarse raad huis 'De Paauw'. volgt verdeeld: Gelders Beheer bv 20 procent, Centraal Beheer Pen sioenverzekering 20 procent, Van der Leede 15 procent en Vink 15 procent. Zig Zag heeft 42 werknemers, had in 1990 een omzet van 15 miljoen en is gevestigd op het industrieterrein Grote Polder. Oud-voorzitter AWL Leiderdorp krijgt erepenning LEIDERDORP - De oud-voorzitter van de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp (AWL), me vrouw W. Kijzers-Huntjens, heeft gisteren de Leiderdorpse erepen ning gekregen van burgemeester A.J.A.L. Bruggeman. Kijzers trad in september vorig jaar af als voorzitter van de AWL, waarvan zij veertien jaar bestuurs lid is geweest. De Leiderdorpse ere penning wordt toegekend aan per sonen die zich 'in bijzondere mate verdienstelijk hebben gemaakt'. Cursus judo De Voorschotense Werkgroep Buiten schoolse Sport organiseert vanaf woens dagmiddag 9 januari 1991 een kennis- makingscurcus judo voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. De lessen zijn van een uur tot twee uur 's middags in sportinstituut Goederaad aan de Raadhuislaan te Voorschoten. De inschrijving sluit op 4 ja nuari. Cursus zelfkennis De cursus 'Beter omgaan met jezelf en anderen' begint vrijdagmorgen 11 janu ari 1991 in het K&O-gebouw te Oegst- geest. Doel van de cursus is inzicht te krijgen in de manier waarop iemand func tioneert. Vanaf 21 januari wordt dezelfde cursus gegeven in het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan 4 te Voor schoten. Lezing muziek De artistiek directeur van het Utrechtse conservatorium houdt zondagmiddag 13 januari om twee uur een lezing over mu ziek in de Wassenaarse Pauwhof. Voorstel B en W LEIDERDORP - In de nieuwe woonruimteverordening van de gemeente Leiderdorp moet een doelmatige en rechtvaardige verdeling van huur- en koop huizen worden vastgelegd. Dat is het voorstel van het college van burgemeester en wethou ders. In de gewijzigde verorde ning zou een voorrangssysteem voor toewijzing van een huur huis moeten worden opgeno men. Persoonlijke omstandigheden van nieuwe huurders, zoals leeftijd en inkomen, worden scherper gefor muleerd dan in de oude verorde ning, die in 1984 werd opgesteld. Het college-voorstel wordt maan dag besproken in de raadscommis sie ruimtelijke ordening. De Algemene Woningbouwvere niging Leiderdorp (AWL) wijst wo ningwetwoningen toe. Daarnaast zijn er nog ruim duizend woningen in handen van makelaarskantoren en particuliere verhuurders. Het toewijzingsbeleid van deze ver huurders wordt met de nieuwe ver ordening op elkaar afgestemd. Er komt nu een voorrangsysteem, waarbij mensen die binnen Leider dorp verhuizen als eerste een huis toegewezen krijgen. Economische gebondenheid aan Leiderdorp of inschrijving op de lijst van woning zoekenden van de AWL tellen even eens zwaar. In de verordening moe ten voor het eerst richtlijnen komen voor de verdeling van bejaardenwo ningen. Hoe die gaan luiden is nog niet bekend. Woningen bijna klaar OEGST- GEEST - Het complex wonin gen op de hoek van de Dorps straat en de Pre sident Kennedy- laan in Oegst- geest nadert zijn voltooiing. In april vorig jaar werd begonnen met de bouw van vijftien wo ningen, acht ap partementen en zeven eengezins woningen. Aan de Ken nedy laan is een ruimte gebouwd die kan worden gebruikt als kantoor- of win kelruimte. Een deel van het complex bestaat uit woningen in de vrije sector. De appartemen ten vallen onder de premie A-re geling. Naar verwachting worden de wo ningen medio fe bruari opgele verd. (foto Ellen Voorlichter schrijft heldere brief aan bejaarde inwoners kinderfilm 'Labyrint', aanvang .30 uur in buurtcentrum De Rid- r, Concertweg. bijeenkomst int. vereniging van luwen die samenwerking tussen v Onderweg, Lijsterlaan. haar 'Wanwoemansjoo', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp klaverjassen bij Con Bravura, clubgebouw Beukenschans, aan vang 20.00 uur. klaverjassen bij de Sfeerjassers. aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. optreden van Tineke Schouten met haar Wanwoemansjoo', 20.15 uur de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De eed van hot- seflots, <je vertelling van een ver lichting', clownsdrama door Circus De Blauwe Eend, aanvang 20.30 uur, Micro-Theater, Oude Vest. Leiderdorp kindervoorstelling (alle leeftij den): 'Mikado', van 13.30 tot 14.45 uur in Sjelter. klaverjassen Supportersvereni ging RCL. aanvang 20.00 uur in clubhuis, sportpark De Bloemerd. prijsklaverjassen en sjoelen in da kantine van de IJsclub, Maurits- singel, aanvang 20.00 uur. Noordwtjk nieuwjaarsontvangst VVD- Noordwijk. van 17.30 tot 19.00 uur in hotel-rest. Zeerust, Quarles van Ufford straat. finale biljardwedstrijden gewest West Nederland Libre 3e klas, van af 19.00 uur in 1 Vuurschip, Nieuwe Zeeweg. bridge-avond bij Bridgevereni- ging 'Oud Noordwijk', aanvang 19.30 uur in café De Wels, Abraham van Royenstraat. Valkenburg nieuwjaarsreceptie Rijvereni- ging De Castellumruiters, vanaf 20.00 uur in clubgebouw, Toren- 1 kindervoorstelling (vanaf 7 jaar): Van voren verloren', door Theater Plok, aanvang 14.30 uur in het Parktheater. Leiden voorstelling van Jasperina de Jong met haar Tour de Chant', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De eed van f seflots, de vertelling van een lichting', clownsdrama door Circus De Blauwe Eend, aanvang 20.30 uur, Microtheater, Oude Vest. Leiderdorp kinden/oorstelling (vanaf 4 jaar): 'Ondersteboven', van Kevin Brooking, aanvang 14.30 uur in de nieuwjaarsbal met live mui vanaf 21.00 uur in het clubhuis RCL, sportpark De Bloemerd. Nederland Libre 3e klas, vanaf 13.00 uur in 1 Vuurschip, Nieuwe kerstbomenverbranding olv de Noordwijkse Vrijwillige Brandweer, 17.00 uur op het Vinkenveld. Warmond jubileumreceptie Warmondse IJsclub, tevens aanbieding eerste exemplaar van het jubileumboek, n 13.30 tot 16.30 uur in het club gebouw, Veerpolder. Jazz Club, mmv o.a. The Marckri- ver New Orleans Jazzband, v.a. 21.30 u. Kasteel Oud Wassenaar. ZONDAG 6 JANUARI Leiden archeologisch spreekuur door conservator M Brouwer, voor ad vies over oude voorwerpen, van 13.00 tot 16.00 uur. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg. Zoeterwoudenaar G. van der Hoeven (links) toont blij de beker die hij ont ving voor de Voorburgse taalprijs. Rechts is collega R. Spoel dik tevreden met de bijbehorende oorkonde. (foto anp»

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 10