mmmm "Itf T arief Leiderdorps zwembad stijgt niet I Ondanks tekort op begroting .ammsssmam. Kerstbomen in regio massaal versnipperd Erfenis Hazerswoude: dikke bankrekening, weinig openheid Amsterdammer maakt herdenldngsmonument MAANDAG 31 DECEMBER 1990 LEIDERDORP - Hoewel de be groting van het Leiderdorpse zwembad de Does voor 1991 een tekort heeft van bijna 90.000 gulden, hoeven bezoekers vol gend jaar niet te rekenen op ho gere toegangsprijzen. Wanneer het tekort in 1992 verder stijgt overwegen B en W de kaartjes duurder te maken, zo blijkt uit een raadsvoorstel. Het college vindt dat de directie van het bad aan de Hoogmadeseweg een 'reële begroting' heeft inge- diend. Enkele kosten, zoals het wa terverbruik, vallen echter hoog uit. Ook wordt volgend jaar gerekend op hogere personeelslasten en ver mingen. Bovendien was de schat ting van het waterverbruik veel te laag. Door al deze oorzaken gaapte .000 gulden tussen Tegenover de extra lasten wachten B en W enkele meevallers. De verhuur dit moment Uit een prognose van de jaarreke ning over 1990 blijkt dat het gasver- bad en hal loopt op bruik dit jaar is gedaald, maar dat Alleen het ge- het verbruik van electriciteit en wa- bruik buiten de zeer druk bezette ter is gestegen. Het waterverbruik is wintermaanden zou een probleem zelfs met de helft toegenomen. Dit zijn. Verder denkt het college dat de laatste wordt voor een deel veroor- post onderhoud volgend jaar gelijk zaakt door hogere bezoekersaantal- blijft of lager uitvalt dan de geraam- len en heeft een aantal nog onbe- de 173.000 gulden. Voorzichtig- kende oorzaken. Burgemeester en heidshalve houden B en W in de be- wethouders willen maatregelen om groting echter vast aan dit bedrag, het verbruik van electra en water in Of de bezoekersaantallen stijgen te dammen. is nog onduidelijk. Bij de bouw van het nieuwe bad werd gestreefd naar 170.000 bezoekers per jaar. In 1990 wordt dit aantal waarschijnlijk nèt niet gehaald. Het bad is in juni wel een week dicht geweest voor de re paratie van vloertegels, waardoor De Does in een tijd van topdrukte HAZERSWOUDE - Een goedgevul- veel inkomsten misliep. de bankrekening en heel wat ach terstallig onderhoud. Dat is een deel In tegenstelling tot eerdere be- van de erfenis van de gemeente Ha- richten blijkt nu dat ook vorig jaar zerswoude volgens burgemeester de 170.000 bezoekers niet werden H. van Leeuwen en het vertrekken- Weinig overlast door vuurwerk REGIO - De overlast door te vroeg afgestoken vuurwerk is dit week einde erg meegevallen, zo verklaren woordvoerders van de politiekorp sen in de regio. In Zoeterwoude. Voorschoten en Oegstgeest was het gisteren al toegestaan om tussen acht uur 's morgens en acht uur 's avonds vuurwerk af te steken. In Leiderdorp en Warmond mag pas vandaag worden geknald. Alleen in Voorschoten leidde 'vuurwerkvandalisme' tot een aan houding. Gistermiddag werd een twaalf-jarige jongen aangehouden die rotjes in een brievenbus had ge gooid. In Oegstgeest ontving de po litie gisteren in de loop van de avond twee klachten over geluids overlast. Op het Boerhaaveplein staken jongeren vuurwerk af in de buurt van bejaardenflats. Na een waarschuwing door de politie werd het snel weer rustig. 'Weinig klachten' en 'nauwelijks overlast' melden de politiewoord voerders in Zoeterwoude en War mond. Ook een Leiderdorpse woordvoerder reageert laconiek: "Ach, wat is overlast. Sommige mensen bellen al als ze twee rotjes horen en anderen klagen nog niet als een uur lang kanonslagen wor den afgestoken". gehaald. In 1989 telde het bad welis waar 175.000 gasten, maar daarbij werden les- en diplomazwemmers meegeteld. Het werkelijke aantal bezoekers lag iets boven de 160.000. REGIO Warmond en Voorscho ten zijn de enige gemeenten in de regio die dit jaar nog kerstbomen verbranden. Wassenaar, Oegst geest, Leiderdorp en Zoeterwoude versnipperen de bomen. Deze ver werkingsmethode is milieu-vrien delijk, omdat de houtsnippers ge bruikt kunnen worden om wandel paden te bedekken en kringlooppa pier te produceren. Alleen 'schone' bomen kunnen worden versnip perd. De exemplaren die zijn bespo ten met kunstsneeuw gaan naar de vuilstort. Kr?„eH, nTf ,nle,,,H a,OTrvoorVrtr; tek°rt Werd uit d<= van brandt op 8 januari 1991 voor de k+,„ de WD-raadslid W. den Ouden. De kritiek werd uitgesproken tij dens de laatste gemeenteraadsver gadering van de Hazerswoudse raad afgelopen zaterdag. Overigens Het bad ging echter pas in februari werden niet alleen kritische noten open. Teruggefloten Begin dit jaar wqrd het college te ruggefloten omdat het de kaartjes twee kwartjes duurder wilde ma ken. B en W vonden tariefsverho gingen noodzakelijk om de tegen vallende energiekosten van het sportcomplex te dekken. Het extra gekraakt over de ondoordachte spaarzin, maar ook over de geringe openheid van de gemeente. Tijde lijk burgemeester mevrouw Van Leeuwen stelde zelfs de vraag of Hazerswoude niet beter af was ge weest wanneer al dat geld niet was opgepot, maar op juiste wijze be steed zou zijn. laatste keer kerstbomen. Dit ge beurt 's avonds om zeven uur aan het strandje op het recreatie-eiland Koudenhoorn. Volgend jaar gaat Warmond de bomen versnipperen. Een gemeentevoorlichter vindt het jammer dat een einde komt aan de kerstboomverbranding, 'want het is toch een volksgebruik geworden'. Ook in Voorschoten worden de kerstbomen dit jaar verbrand. Een voorlichter van de gemeente weet nog niet of ook Voorschoten in 1991 overgaat tot het versnipperen van de bomen. "Daar is nog niet over be slist". Voorschotenaren kunnen de bomen op 3, 4 en 7 januari tijdens werktijden inleveren bij het ge bouw van de reinigingsdienst aan de Koninklijke Marinelaan. Daar naast kunnen bomen worden inge leverd bij de wijkpost van de afde ling groen van de gemeente in de wijk Noord-Hofland. De verbran ding gebeurt op 7 januari om zeven uur 's avonds op de hoek van de Ad miraal de Ruytersingel en het Sint Nicolaespad. De gemeenten Oegstgeest, Lei derdorp, Wassenaar en Zoeterwou de versnipperen de kerstbomen. In Oegstgeest haalt de versnipperma- chine op 2 januari de bomen op bij de volgende punten in Oegstgeest: De Voscuyl, Hofbrouckerlaan, Jan Wolkerslaan, Floralaan, Haarlem merstraatweg en bij buurthuis 'De Kraton' in de wijk Buitenlust. Ook op 9 januari rijdt de wagen nog een keer langs de afhaalpunten. In Leiderdorp worden de kerst bomen op 3 januari versnipperd. De afhaalpunten zijn: hoek Lijnbaan- Wilddreef, de parkeerplaats voor de Scheppingskerk, de Ericalaan, de Brink in de Muzenlaan, de Buiten hoflaan ter hoogte van de Vijverhof en voetbalclub RCL in de Bloe- merd. In Wassenaar worden de bomen op 3 januari tussen half tien en vier uur opgehaald bij de volgende plaatsen: de Thorbeckestraat bij de Jozefschool, het Mariaplein, het Ho- geplein, het Wilhelminaplein en bij de MAVO in de Schout bij Nacht Doormanlaan. Zoeterwoudenaren kunnen hun kerstbomen op 3 januari inleveren bij gebouw de Eendekooi aan het Kooikerspad en bij het voetbalveld in sportpark Haasbroek. Papegaaienroof in Avifauna ALPHEN AAN DEN RIJN - U het Alphense vogelpark Avifauna Het vertrekkende CDA-raadslid B. Poot haalde in dit verband aan dat hij in 1986 in de gemeenteraad was gekozen met als inzet de Dorps straat in Hazerswoude-dorp: "Als ik dan nu door de Dorpsstraat rijd, dan beschouw ik mijn missie als mis- Begin dit jaar was nog niet be- lukt", kend waarom de energiekosten te- Burgemeester Van Leeuwen is genvielen. Uit de jaarrekening over tijdens haar 15 weken burgemees- 1989 blijkt dat de tegenvallende terschap als een witte tornado door kosten te wijten zijn aan hogere wa- de gemeente gegaan. Onder haar teruggekregen btw. Het ging daar bij om een bedrag van 1,6 miljoen gulden, dat bij de bouw van het complex te veel is betaald. Bijna oud-wethouder Van der Lecq (PvdA): democratisch gehalte toegenomen... (archieffoto Wim Dijkman) gesmeed tot één organisatie, werd er een convenant getekend over menteerde Den Ouden de waarne- Rijksweg 11 en is de achterstand op mend burgemeester, het gemeentehuis bijna geheel weg- voldoende, ook als we nog eens kri tisch omzien?" De vertrekkende raadsleden Den Ouden en J. Kapaan (PvdA) vielen haar hierin bij. Kapaan stelde voor om naar Benthuizens model in ie der geval tijdens gemeenteraads vergaderingen van Rijneveld de burgers de mogelijkheid te geven raadsleden toe te spreken. G. van der Lecq-de Knikker (PvdA) vertrekt als wethouder, maar komt in Rijneveld terug als ge meenteraadslid. Zij is van mening dat het democratisch gehalte van het Hazerswoudse bestuur de afge lopen jaren is toegenomen. Toen zij 16 jaar geleden in de gemeenteraad kwam, waren commissievergade ringen nog besloten en was het voor gemeenteraadsleden vaak een ver rassing wat er op de agenda stond. Toen zij zes haar geleden wethou der werd, bleek haar dat dit ook voor wethouders vaak een verras- W. den Ouden (WD): goedgevulde sing was. bankrekening en veel achterstallig Onverwachte kritiek kwam er onderhoud... (archieffoto wim Dijkman) van C. van der Werf-de Koning (CDA), die het na een raadsperiode ook in de praktijk waar", compli- spraak geven is niet zo'n kunst, je bewust voor gezien houdt, omdat gaat er gewoon een paar uurtjes de manier van werken in de politiek voor zitten. Maar waar het om draait haar niet aanstaat. "Ik heb moeten wat er met die inspraak wordt ge- ervaren dat in de politiek de macht tertemperaturen, langere openings- leiding werden de ambtelijke orga- gewerkt. En dat alles in een sfeer Over de mate van openheid die daan", aldus Van Leeuwen, die van het aantal vaak groter is dan de tijden, sterkere verlichting, techni- nisaties van de drie gemeenten (met sche problemen en te lage kostenra- Benthuizen en Koudekerk) samen- van duidelijkheid en openheid. "De Van Leeuwen in Hazerswoude a openheid die u uitstraalt, maakt u trof, is zij weinig te spreken. "In- LEIDERDORP De amster- damse kunstenaar j. de Baat gaat het verzetsmonument in tuigenis moet krijgen als symbool van het verzet en de vrijheid van ons volk". "We proberen nog of we het mo- Leiderdorp maken. Het monu- We Pieren nog 01 we net mo- - j tt-1 nument kunnen laten adopteren ment komt bij de Eijkenlaan te door schooikinderen". zegt Keijser. staan, tussen de muur van de »ais kinderen zo'n monument ver- oude begraafplaats en het pad zorgen blijft de herinnering aan de naar de Kerklaan. Voor het Tweede Wereldoorlog en wat wij in kunstwerk is 75.000 gulden be- 1940-1945 hebben meegemaakt le- schikbaar, waarvan een derde vend. Maar over zo'n adoptie is nog deel afkomstig is uit provinciale Seen definitieve uitspraak gedaan cnhcidipc Het ontwerp van De Baat wordt op 7 januari om 19.30 uur gepresen- "Het ontwerp van De Baat druk teerd in het gemeentehuis van Lei- zeer sterk geprononceerd de sym- derdorp. De Baat vertelt daarbij boliek van de vrijheid uit", licht de over zijn ontwerp en commissielid voorzitter van de Stichting Verzets- H. van Leeuwen licht de keuze van herdenking Leiderdorp Chr. Keij- de selectiecommissie toe. De com- ser de keuze van de selectiecommis- missie heeft een keuze gemaakt uit sie toe. "Het is werkelijk een prach- vier ontwerpen, tig, strak en modern ontwerp". Hoe De andere schetsen waren ge- het monument er precies uit ziet wil maakt door Marius Boender uit Keijser echter nog niet kwijt. "Dat Breda, de Amsterdamse Wendela blijft geheim tot de presentatie". Gevers Deynoot en de Groninger Het initiatief voor het monument Gerrit Velthuis. De vier ontwerpen werd enkele jaren geleden geno- zijn na 7 januari nog twee tot drie men door de stichting Verzetsher- weken te bezichtingen in het infor- denking, die in zijn statuten opnam matiecentrum van het gemeente dat "Leiderdorp een waardige ge- huis. -D—zrZOETERWOUDE-Deze dame aarzelt nog of zij het kamerplantenboek zal zijn vorige week°enkele tientallen kopen of niet. Zij was een van de vele belangstellenden op de lp- en boeken- Kindervoorstelling De kindervoorstelling 'Ondersteboven' is zaterdagmiddag om half drie te zien in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gor dijnsingel. De voorstelling van K. Brooking is bestemd voor kinderen vanaf vier jaar. Nieuwjaarsbal De Wassenaarse Jazz Club houdt zater dagavond vanaf half tien een nieuwjaars- bal in Kasteel Oud-Wassenaar, Park Oud Wassenaar 1 vogels gestolen, voornamelijk pape gaaien. De tropische vogels verte genwoordigen een waarde van bij na 33.000 gulden. De dieven verniel den een lichtkoepel van een vogel hal om binnen te komen. Vervol gens haalden ze diverse kooien leeg. Van de dieven ontbreekt elk spoor. markt in jeugdcentrum Ons Huis aan het Kosterspad in Zoeterwoude. De markt heeft het afgelopen weekeinde 1.260 gulden opgebracht. Het geld is bestemd voor boeken en andere leermiddelen voor scholen in Haïti. De beurs werd georganiseerd door de Hervormde Jeugdraad. Deze orga nisatie houdt elk jaar een tweedehands boekenmarkt, waarvan de op brengst is bestemd voor een goed doel. Ook dit jaar stelden veel Zoeterwou denaren oude boeken en langspeelplaten beschikbaar. Ondanks het slechte weer trok de beurs enige honderden Zoeterwoudenaren. (foto Ellen Martens) Man dood bij ongeval Oude Wetering sterrenbad De naturistische zwem- en sportvereni- OUDE WETERING - De 49-jange J.B. van Heek uit Roelofarendsveen is „ing vrienden van Randstad Natuur' no- zaterdagavond bij een ongeval in Oude Wetering om het leven gekomen. digt iedereen u.t om zondagavond van De man reed op de Alkemadelaan ter hoogte van de ijsbaan tegen een zeven uur tol ha|| ei( gebruik te maken boom en kwam vervolgens in een sloot langs de weg terecht. De Roelo- van het vernieuwde Sterrenbad in Was- farendsvener overleed ter plaatse aan het bij de botsing opgelopen letsel. senaar NIEUW-VENNEP - De bestuur der van een personenauto en zijn zes passagiers liepen in de nacht van zaterdag op zondag een nat pak op toen zij met het voertuig in de Hoofdvaart in Nieuw-Vennep be landden. Eén van de inzittenden werd met een gebroken jukbeen overgebracht naar het VÜ-zieken- huis in Amsterdam, de anderen ble ven ongedeerd. De 27-jarige bestuurder uit Den Helder verkeerde onder invloed van alcohol. Hij verloor bij de krui sing Hoofdweg/Lisserweg waar schijnlijk de macht over het stuur. De automobilist kreeg een rijver bod van negen uur opgelegd. De man, van beroep militair, is overge dragen aan de Koninklijke Mare chaussee. MAANDAG 31 DECEMBER Katwijk optreden van "Cadooble" bij Scum, aanvang 22.00 uur. DINSDAG 1 JANUARI Alkemade Nieuwjarsconcert door de 'Afri can Salimata', aanvang 12.00 uur in dorpshuis De Alkeburcht, Roe lofarendsveen. Alphen Nieuwjaarsconcert op het Hess orgel in de Oudshoornsekerk door Ronald de Jong, 15.30 uur. optreden van Ivy Green in Stek, tevens presentatie van de nieuwe C.D. 'Real Slow'. 21.00 uur. Valkenburg Nieuwjaarsreceptie van Voetbal vereniging 'Valken 68' in de kantine aan de Duyfraklaan met muzikale medewerking van de Roma's, aan vang 18.30 uur. WOENSDAG 2 JANUARI Alphen spreekuur voor ouderen bij het OSO in het kantoor aan de Kwartel straat van 10,00 tot 12.00 uur. jeugdinstuif volleybal, gymnas tieklokaal van de Zonnebloem- school, Jongkind! Coninckstraat 36, van 18.30 tot 19.30 uur. Katwijk openbare Nieuwjaarsreceptie gemeente Katwijk in het Gemeen tehuis, van 19.30 tot 21.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg, optreden van Tineke Schouten met haar "Wanwoemensjoo', aanvang 20.15 Leiderdorp kennismaking met de bowlsporl bij Parabowls, van 12.30 tot 15.30 uur in sportcentrum De Does. bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp, Bemhardstraat, vanaf 13.30 uur. Noordwijk openbare Nieuwjaarsreceptie van het college van burgemeester en wethouders in het Gemeente huis van 17.30 tot 19.00 uur. Hotel Oranje, Koningin Wilhemi- na Boulevard. Nieuwjaarsgala 'Noordwijk in 60 seconden', voor en door Noordwijkers, aanvang 20.30 Valkenburg Nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur van Valkenburg, aanvang 20.30 uur in het gemeen tehuis. DONDERDAG 3 JANUARI nieuwjaarsreceptie vor 55-plus- sers, Stichting Welzijn Ouderen, van 15.00 tot 17.00 uur in diensten centrum De Wielewaal, Kwartel- kinderfilm 'Labyrint', aanvang 18.30 uur in buurtcentrum De Rid der, Concertweg. 1 bijeenkomst int. vereniging van vrouwen die samenwerking tussen alle kerken nastreeft Women's Aglow, aanvang 20.00 uur in bouw Onderweg, Lijsterlaan. Katwijk inzameldag kerstbomen, inleve ren tussen 14.00 en 17.30 uur op diverse locaties in Katwijk. optreden Tineke Schouten met haar 'Wanwoemansjoo', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp bewegingsgym voor dames olv Mensendiecktherapeute, van 12.30 tot 13.15 uur en van 13.30 tot 14.15 uur in Sjelter. klaverjassen bij Con Bravura, clubgebouw Beukenschans, aan vang 20.00 uur. VRIJDAG 4 JANUARI Leiden mini-basketbaltoernooi voor ba sisscholen. van 9.00 tot 16.00 uur in universitair sportcentrum, Was- senaarseweg. voorstelling: 'De eend van hot- seflots, de vertelling van een ver lichting', clownsdrama door Thea tergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater, Oude Vest.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11