Geweld remt vernieuwing Zuid-Afrika Tel Aviv schat laconiek risico's van raketaanval in Albanezen trotseren sneeuw en kogelregen tijdens vlucht De Klerk waarschuwt: Ondoorgrondelijke Fujimori blijft geliefd ondanks harde lijn in Peru Litouwen wil praten zonder eisen vooraf KAAPSTAD (Rtr/DPA) - Het geweld in Zuid-Afrika kan de overgang naar de democratie vertragen. Dit heeft president F.W. de Klerk gisteren. "Het nieuwe Zuid-Afrika kan niet van de grond komen in een sfeer van geweld, anarchie en onrecht", aldus het Zuidafrikaanse staatshoofd in zijn laatste toespraak in het openbaar in het jaar 1990. LIMA - Aan het begin van dit jaar was Alberto Fujimori nog een vol slagen onbekende. Maar uit het niets wist hij de schrijver-politicus Mario Vargas Llosa te verslaan bij de presidentsverkiezingen. Na de eerste vijf maanden aan het bewind iaar Abel Salinas. Pas bij een beter is hij, ondanks tal van impopulaire economisch en financieel klimaat komt Peru weer in aanmerking voor nieuwe leningen en kan het De man zelf blijft een gesloten iand buitenlandse investeerders boek, zelfs voor zijn naaste mede- trekken. voor economische zaken bijvoor beeld, Carlos Hurtado Miller, is in de ogen van veel Peruanen de kwaaie pier. De president zelf wordt nog steeds geroemd om zijn werk lust, zijn integriteit en zijn vastbera- kon doen, maar aan het eind van de rit alle krediet bij de bevolking had verspeeld. Volgens sommige waarnemers is Fujimori van plan het leger meer de /rije hand te geven bij het bestrij- werkers. Andere Latijnsamerikaan- Om dit te bereiken doet Fujimori denheid om Peru uit het dal te trek- den van de guerrillabewegingen in se leiders houden er vaak van het weinig concessies. Zo schroomde volk te bespelen en zich regelmatig hij niet om zijn meest populaire mi- in het openbaar te laten zien. Fuji- nister, Gloria Helfer op onderwijs, mori moet weinig hebben van dit aan de kant te zetten, toen die zich populisme. Omringd door een klei- niet kon verenigen met stringente ne kring adviseurs, voornamelijk bezuinigingen, bedoeld om de over- hoge militairen en leden van de na- heidsfinancien op orde te brengen Lichtend Pad De voortdurende burgeroorlog en de hoge inflatie vormen op iets lan gere duur echter een serieuze be- Peru, waarvan Sendero Luminoso (Lichtend Pad) de grootste en sterk ste is. Onlangs stelde hij voor dat processen tegen agenten en solda ten die hun boekje te buiten zijn ge gaan in streken waar de noodtoe stand heerst, binnen de kazernes af tionale veiligheidsdienst, zet de pre- Evenmin schrok Fujimori er voor dreiging voor Fujimori. Slaagt hij er te handelen, sident met vaste hand zijn koers uit. terug vlak voor kerst de brandstof- het komende jaar niet in beide pro- Dit idee heeft irritatie gewekt bij nen ter wereld. Critici zijn bang dat Fujimori met zijn voorstel de deu ren opent voor verder machtsmis bruik door het leger en voor schen ding van mensenrechten zonder dat de daders worden gestraft. De problemen van het land zijn immens. De burgeroorlog heeft het afgelopen decennium 15.000 doden gekost. Daarnaast is er de illegale verbouw van cocaplanten. die een oppervlakte van 200.000 hectare be strijkt. Het bedenken van een ge loofwaardige en effectieve strategie tegen de drugsverbouw en tegen de opstandelingen is van essentieel be lang om de steun van het volk te houden. Daarnaast is herstel van de econo mie bittere noodzaak. De inflatie loopt al jaren in de twee of drie cij fers. Dit jaar bedraagt de geldont waarding 750 procent. Voor de tweede keer dit decennium heeft de regering daarom besloten een nieu- "Zijn grootste obsessie is de te- prijzen voor de tweede keer in korte blemen de kop in te drukken, dan een deel van de liberale burgerij, die we munteenheid in te voeren. Vanaf rugkeer van de verloren zoon Peru tijd fors te verhogen. 1 in de armen van de internationale fi- - - - nanciele wereld", aldus de voorma- zou zijn aanhang snel kunnen slik- Toch uiten de Peruanen hun on- ken. Eenzelfde lot was zijn voorgan- vrede niet op de president, maar op ger Alan Garcia beschoren, die in de president tot dusver steunde. Volgens cijfers van de Verenigde Staten is Peru het land met de lige Peruaanse schuldonderhande- diens bewindslieden. De minister zijn eerste ambtsjaar geen kwaad meeste verdwijningen en gevange- 1 januari bestaat de inti niet i Hij is vervangen door de sol, die maar liefst een miljoen keer zo wei nig waard is. In de eerste tien maanden van het bijna afgelopen jaar zijn meer dan 3.000 mensen bij politiek geweld om het leven gekomen, zo heeft het onafhankelijke Zuidafrikaanse In stituut voor betrekkingen tussen ra ciale groepen kort geleden gepubli ceerd. Meer dan 1.000 vonden de dood bij gevechten in de buurt van Dood Italiaanse minister vergroot invloed Andreotti Johannesburg tussen leden van de Xhosa- en Zulu-gemeenschap en tussen aanhangers van het Afri kaanse Nationale Congres van Nelson Mandela en de er mee con currerende Inkatha-Vrijheidspartij van 'Chief Mangosuthu Buthelezi. "Mensen die aan geweld vasthou den, waarschuw ik er voor dat Zuid- Afrika hen de rug zal toekere. en dat de geschiedenis geen notitie van hen zal nemen", aldus De Klerk. "Ik vind deze destabiliserende acties volstrekt onnodig en ook onwettig. Ze doen ernstige twijfel rijzen aan de ware bedoelingen van hen die dit onnodige lijden toebrengen aan on schuldige mensen en gemeen schappen". rome (Gpd) - Met het overlijden Verkrachtingen van de minister van Staatsbedrij- In de grote zwarte woonwijk So- ven, Franco Piga, is een van de be langrijkste schakels verdwenen tus sen de politiek en het immense con glomeraat van staatsbedrijven dat Italië rijk is. De plaats van de chris tendemocraat Piga, die 63 jaar is ge worden, zal voorlopig worden inge nomen door premier Andreotti. Die weto bij de Zuidafrikaanse hoofd stad Johannesburg hebben boze in woners de politie geholpen bij de ar restatie van acht jongens die ervan worden verdacht een aantal meisjes te hebben verkracht op Kerst avond, zo heeft de politie meege deeld. In Soweto zijn verkrachtin- krijgt daarmee een economische en gen door bendes een voortdurende politieke sleutelpositie in handen. bedreiging voor vrouwen. Bruidjes Franco Piga werd eind juli door worden op hun trouwdag verkracht Andreotti naar Rome geroepen na- en schoolmeisjes op het schoolplein dat minister Fracanzani aftrad, sa- ontvoerd. men met vier andere ministers van Een groep mannen, gewapend de linkervleugel van de Christende-met messen en kapotte flessen, in mocratische Partij (DC). Piga was de leeftijd van 20 tot 30 jaar ver- op dat moment al 6 jaar president schafte zichzelf op Kerstavond toe van de Consob, het lichaam dat de gang tot een kindertehuis van het regelloze Milanese beurs moet con- Leger des Heils in Soweto en ont- troleren. Hij was al eerder twee voerden negen meisjes De meisies n°orclen van Madrid, zijn gisteren maal minister en in de jaren '60 en tussen de 15 en 17 jaar oud werden !2 nf '70 een invloedrijk adviseur van ver- door de groeD collectief verkracht s v^00g bij het nemen van een aj- dankte'zijn faam voor- ai aan de talloze functies die hij en bevinden zich momenteefirfeen d" fc°" botSte teCen ziekenhuis. Een negende meisje is nog spoorloos. De eerste drie jongens die in ver- VILNIUS (UPI/Rtr) - Litouwen eist niet langer van Moskou dat het de onafhankelijkheid van deze repu bliek erkent voordat er gesproken wordt over afscheiding van de Sov jetunie. Het parlement in Vilnius heeft gisteren een besluit in deze zin aangenomen. Hiermee hoopt het de weg vrij te maken voor onderhande lingen met het Kremlin. "Het komt erop neer dat we alle voorwaarden voor onderhandelin gen met Moskou laten vallen", al dus regeringswoordvoerster Rita Dapkus. "Hiermee tonen we eens te meer onze goede wil, maar ik weet niet of het iets zal uitmaken." batsjov vindt dat een Sovjetrepu bliek zich alleen kunnen afscheiden als tweederde van haar bevolking daarmee per referendum instemt. Dit staat ook in het Unieverdrag dat deze week door het Congres van Volksafgevaardigden is aangeno men. Dit zou in Litouwen geen pro bleem zijn: volgens een opiniepei ling staat 70 procent van de inwo ners van de republiek achter het streven naar onafhankelijkheid. Osseten In de Kaukasische republiek Geor gië hebben zo'n 2.000 Osseten een groep Georgische politieagenten Litouwen verklaarde zich op 11 gegijzeld om^de vrijlating van een maart dit jaar onafhankelijk, waar op Moskou een economische blok kade instelde tegen de rebelse repu- TASS gemeld. De menigte liet hen bliek. Die werd in juni opgeheven toen beide partijen zich bereid toon den te onderhandelen. Vilnius zeg de toe dat het, zodra de onderhande gaan nadat een Osseet, die vastzat wegens illegaal wapenbezit, was vrijgelaten. De gijzeling was het jongste inci- lingen met Moskou zouden begin- dent in de toegenomen spanning nen, de onafhankelijkheidsverkla ring voor honderd dagen zou op- tussen Georgiërs en Osseten. Vori ge maand besloot het door Georgi- MADRID - Bij een busongeluk ten heeft gehad in de delicate sector van de overheidsbedrijven. Deze vor men in Italië de machtsbasis van ve- le politici. De directiezetels worden band met de ontvoering"uTt hét kfn- verdeeld naar de politieke verhou- dertehuis werden opgepakt waren dingen en vormen een bron van in- volgens een advocaat 14 of 15 jaar triges en gekonkel. oud. De jongens zeiden te behoren Voor de politieke goochelaar An- tot de Zebra Strijdgroep, dreotti vormt dat geen bezwaar. Hij in Soweto zijn ten minste vier kan nu zelf grote invloed kunnen aanvoerders van bendes vermoord, uitoefenen op tal van processen en onder wie een werd onthoofd, door vooral benoemingen, in de over- woedende zwarte inwoners, heidsbedrijven. Daarmee heeft An dreotti, onverwacht, een belangrij ke kaart in handen, die hij kan uit spelen wanneer er problemen ont staan in de huidige coalitie. de kop en botste tegen een paal van een wegwijzerbord waar door het dak eraf scheurde. Volgens een woordvoerder van de verkeers politie heeft de chaujfeur veel te hard gereden. Acht inzittenden wa ren op slag dood, vier anderen over leden in het ziekenhuis; 25 passa- schorten. Maar sindsdien zijn zelfs sche nationalisten beheerste parie de vooronderhandelingen op een ment in Tbilisi een eind te maken aan de autonome status van Zuid- Gor- Ossetië. Daarop stelde Tbilisi de staat van beleg en de avondklok in het gebied in. De inheemse inwoners van Zuid- Ossetië, waar een derde van de be volking Georgisch is, eisen van Tbi lisi erkenning van hun taal en cul tuur. Tevens streven zij naar vereni ging met Noord-Ossetië, waarna het hele gebied de status van autonome republiek moet krijgen. Georgië, dat zich los wil maken van de Sov jetunie, heeft daar geen oren naar. IOANNINA (Rtr) - Bijna 600 Alba- politie in het noordelijk grens- giers raakten gewond. Een aantal nezen hebben deze maand machi- district. "De grootste vloed kwam was vannacht nog in levensgevaar. In de periode van afgelopen zater dag tot en met tweede Kerstdag vie len er op de Spaanse wegen 117 do den. (foto EPA) negeweervuur getrotseerd om door rond Kerstmis, tussen 23 en 27 de- Buitenland kort Poolse ministers President Lech Walesa heeft giste ren twee ministers van staat be noemd. Senator Jaroslaw-Kaczyns- ki is benoemd tot hoofd van de pre sidentiële kanselarij. Jacek Merkel is belast met defensie en veiligheid. Walesa zet de besprekingen voort over de vorming van een nieuwe re gering en de opvolger van demissio nair premier Mazowiecki. Rellen Marokko Twee organisaties voor mensen rechten hebben een onafhankelijke commissie gevormd om de rellen te onderzoeken die zich half decem- diepe sneeuw en ijzig water te lopen en kruipen in een poging Grieken land te bereiken. Dit hebben politie woordvoerders bekendgemaakt. De vluchtelingen, vooral leden van de grote etnische Griekse ge meenschap maar ook etnische Al banezen, doen nog altijd verwoede pogingen Albanië te ontvluchten. Het land, lange tijd het meest ach tergebleven stalinistische bolwerk in Europa, heeft hervormingen aan gekondigd en in februari verkiezin gen uitgeschreven waaraan meer dere partijen mogen meedoen. "Alleen op donderdag waren er al 51 en we verwachten nog veel meer", zo zei Andreas Vergis, hoofd cember, toen ongeveer 250 mensen de grens overkwamen". Vluchtelingen verhalen over lan ge trektochten door de sneeuw en van grenswachten die met machi- een tunnel graven onder het twee meter hoge hek van prikkeldraad, waarna hen nog een stuk niemands land wacht van ongeveer een kilo meter breed, met in het midden een rivier. "Wij noemen dit de 'zone des doods' omdat grenswachten het vuur openen zodra je de één a an- negeweren het vuur op hen openen derhalve meter diepe stroom be- zelfs nadat zij de grens met Grieken- reikt.", zo zei een 36-jarige vluchte- land zijn overgestoken. Tientallen ling, Nikos Lezos. „Zelfs nadat je vluchtelingen die staan te wachten door het ijskoude water naar de voor het politiebureau in Filiate in overkant bent gezwommen en je je het noorden van Griekenland om te worden ondervraagd, praten tochten van tussen de negen en twaalf uur vanuit Albanese grens- Griekenland bevindt, blijven de wachters op je schieten". De meeste vluchtelingen die de grens oversteken in groepen van dorpen door woest gebied, bergs- tussen de 20 en 30 bevestigen dat de tormen en zware sneeuw. afgelopen dagen zeker vijf tot zes Aangekomen bij de grens tussen mensen zijn doodgeschoten en ve- Albanië en Griekenland moeten zij len gewond zijn geraakt. De meeste Albanezen zeggen geen enkel vet- rouwen te hebben in de door de communistische leider Ramiz Alia aangekondigde hervormingen. Vol gens hen zal er in Albanië hetzelfde gebeuren als in Roemenië en zal het 'Zionistische wrekers' claimen aanslag TEL A VIV (GPD) - Op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heb- komen tot een bloedige opstand, ben onbekenden donderdagavond het vuur geopend op een auto met een Palestijns gezin. De drie inzittenden, man vrouw en kind, zijn daarbij ge wond geraakt en naar een ziekenhuis in Jeruzalem vervoerd. Na de aanslag werd de Israëlische legerradio opgebeld door iemand die vertelde dat de actie was uitgevoerd door de 'Zionistische Wrekers'. Vol gens de anonieme beller was het een waarschuwing aan de Israëlische re gering, die onvoldoende aandacht zou besteden aan de bescherming van Israëlische burgers in de bezette gebieden. De aanslag kwam een dag nadat president Chaim Herzog gratie had ver- ADVERTENTIE BAGHDAD - Aan vitaminen voorlopig geen gebrek in het door een inter- «.X. nationale handelsboycot getroffen Irak, getuige althans deze rijk met ap- bërTn "vêrVcheidene MaTokkaanse pelen gevulde fruitstal in Baghdad. In het land van de Eufraat en de Tigris leend aan drie joodse terroristen, die gevangen zaten wegens moorden en steden hebben voorgedaan tijdens verdient de helft van de bevolking zijn kost in de landbouw. (foto ap> bomaanslagen op de Westelijke Jordaanoever, begin jaren tachtig. een algemene staking. Volgens de regering waren er bij ongeregeldhe den in Fez vijf doden. De bonden die de staking organiseerden zeg gen dat het er rond de dertig zijn ge weest. Metro-ongelukken In New York zijn gisteren een dode en meer dan honderd gewonden ge vallen toen rook tengevolge van kortsluiting een metrotunnel tus- 1 VISSER Belettering hogevpoerd 131 tel. 133747 leiden REKlAk*£BORD£N/LETT£RS/AUTOR£KlAME TV-item over Sjevardnadze niet toegstaan MOSKOU (AP) - 'Vzgljad' een populair programma op de Sov jet-televisie, mag twee nieuws programma's waarin de afgetre den minister van buitenlandse zaken Edoeard Sjevardnadze centraal staat, niet uitzenden. Presentator Aleksandr Ljoebi- mov zei dat de nieuwe baas van de staatscommissie voor radio en televisie, Leonid Kravtsjen- ko, had laten weten dat actuele politieke onderwerpen op dit moment ongewenst waren. In het verbod wordt een terugkeer gezien van de politieke censuur. Ljoebimov zei dat een pro gramma als Vzgliad (Zienswij ze), dat in 1987 als een van de eerste de bestaande censuur doorbrak, niet heenkon om Sje- vardnadze's aftreden en diens waarschuwing over een komen de dictatuur. Hij zei bezorgd te zijn over het samenvallen van het zendverbod met "het recen te aftreden van liberalen in het team van Gorbatsjov". TEL AVIV - Het dreigement van sen Brooklyn en Manhattan vulde de Iraakse president Saddam Hus- en inzittenden van een trein verstik- sein om Tel Aviv met raketten te be te. In Boston vielen 31 gewonden stoken zodra er een oorlog uitbreekt toen èen metrotrein waar net passa- in het Golfgebied, heeft in Israel giers uitstapten werd aangereden niet geleid tot paniek, hooguit tot door een andere metrotrein. Demjanjuk De Israëlische advocaat-van de we gens oorlogsmisdaden veroordeel- verklaringen. lichte ongerustheid. Militaire com mentatoren stortten onmiddellijk een verse lading analyses uit en po litici kwamen met geruststellende de John Demjanjuk heeft de recht bank verzocht zijn cliënt vrij te la- verstrekt door hoge officieren van de militaire inlichtingendienst. Zij zijn aanzienlijk minder optimis tisch over de gevolgen van een rake taanval. Zeker als de Irakezen chemische ladingen gebruiken, kan de schade "aanzienlijk" zijn. Israel zal zich pas adequaat kunnen verdedigen tegen vijandelijke raketten als het 'Chets' raketafweersysteem operationeel is, en dat zal pas over een jaar of drie zijn. Volgens de Amerikaanse pers is er inmiddels een succesvolle proeflancering geweest. De Chets zou boven de Middellandse Zee een ze inderdaad zijn gearriveerd is niet In de eerste plaats kan een aanval duidelijk. In de Israëlische pers zijn alleen effectief zijn als een flink aan- In de eerste plaats omdat hij er van overtuigd zou kunnen zijn dat berichten verschenen over een alge- tal raketten op dezelfde tijd binnen en Al-Husseins met explosieve la- Israel zich met buiten de oorlog zal dingen gebruikt. Per inslag van een houden. Daarom zou hij kunnen be- militaire systemen. Scud-B, met een lading van 1000 kg, sluiten zijn raketten te verschieten kwamen tussen de tien en vijftien de lanceerinstallaties worden melVk^S i™,deel,dat de lA? delde verlies aan mensenlevens als een lichte lading (naar schatting 175 a 300 kg. explosieven of 150 kg. che mische'stoffen) kan Het Israëlische leger heeft kort na het uitbreken van de Golfcrisis van de Amerikanen twee batterijen Pa- Zo zei minister van defensie Mos- be Arens dat in het geval van Iraak- ten op grond van onlangs aan het se agressie hooguit twee of drie ra- enkele ogenblikken eerder gelan- licht gekomen materiaal waarmee ketten het Israëlische luchtruim ceerde Jericho-raket hebben neer hij de onschuld van de ter dood ver- kunnen binnendringen, zodat de gehaald, oordeelde meent te kunnen bewij- schade miniem zal zijn. Premier Jit- zen. Sheftel zei dat een dossier dat schak Shamir stelde Saddam Hus- onlangs in Moskou was ontdekt be- sein voor de zoveelste maal de ver wijst dat Demjanjuk iemand anders schrikkelijkste straffen in het voor- triot-luchtdoelraketten toegezegd is'dan de nazibeul 'Ivan de Ver- uitzicht als hij^een vinger uitsteekt gekregen. Het Patriot-systeem is schrikkelijke'. Reservaat Voor de oorspronkelijke bewoners aan toe. van het Amazone-oerwoud in Vene- a A.rpprcvQtppm zuela, de Yanomami, zal een natio- "IWccioyaicciu naai park worden ingericht. Zo kan Maar er is een duidelijk verschil tus- klein gebied schijnt het ook effec- hun cultuur en hun-leefgebied wor- sen de verklaringen van Israëlische tief te zijn tegen raketten, den beschermd, zo heeft de Venezo- regeringsvertegenwoordigers ener- laanse minister van milieu, Enrique zijds en anderzijds de achtergrond- Zestig raketten De 'Al-Hussein'-raket, een Russi sche Scud-B met een zwaardere in de tweede plaats weet Saddam motor en daardoor een bereik van Hussein dat de Israëlische lucht- 600 a 650 kilometer, kan vanuit het macht Irak geen tweede salvo zal uiterste westen van Irak Israëlisch gunnen. Alle of in ieder geval de grondgebied bereiken. Volgens meeste lanceerinstallaties in het Amerikaanse informatie beschik- westelijk deel van Irak zullen na de ken de Irakezen over in totaal onge veer zestig raket-lanceerinstallaties, waarvan de helft mobiel is. Dat wil zeggen dat ze salvo's kunnen af schieten van maximaal zestig raket ten tegelijkertijd. Daarna moeten ze mensen om het leven. Het gemid- aangevallen. In de tweede plaats zou hij met een aanval op Israël de gevolg van de explosie van een Al- oorlog kunnen uitbreiden tot Jorda- Hussein is niet precies bekend, nië en wellicht Syrië. Een Israeli- maar het moet minder zijn omdat de sche tegenaanval zou immers via lading aanzienlijk lichter is. Als Irak zijn op Israël gerichte ra- eerste aanval worden verwoest. Mensenlevens De schade die de Iraakse raketten in Jordaanse grondgebied luchtruim moeten verlopen en het is niet waarschijnlijk dat het ketten zou uitrusten met chemische Jordaanse leger dat zou tolereren, koppen zouden aanzienlijk meer Syrië heeft Jordanië al hulp toege- mensen om het leven komen. Maar zegd tegen Israel, in dat geval is de effectiviteit nog meer afhankelijk van de omstandig heden. naar Israël. "Een Golfoorlog is nu een modern, tegen elektronische vooral met daI iaatste ziin urpn pp heel dicht bij, maar je zorgenjnaken oorlogsvoering bestand luchtaf- helpt niet", voegde hij er laconiek weersysteem. Het is in principe be- opnieuw raketten installeren, ladin- Tel Aviv zullen aanrichten hangtaf gen monteren, richten en tanken. stemd voor de onderschepping van vliegtuigen, maar onder bepaalde omstandigheden en binnen een een aantal omstandigheden. Bij de zogenoemde "oorlog van de ste den" tussen Iran en Irak is gebleken dat de Scud-B en zeker de Al-Hus- Een groot deel van de op Israël sein geen wonder van moderne pre- zijn. Naar Teheran moest de Het is zelfs mogelijk dat Irak nog voor er een Golfoorlog uitbreekt zal besluiten een raketaanval op Tel Aviv uit te voeren, namelijk als het geen mogelijkheid meer ziet een ge wapend conflict te voorkomen. Saddam zou kunnen proberen een Israëlische aanval via Jordanië uit Saddam Hussein weet dat de scha- te lokken, met de kans op een split- Meteen toeslaan gerichte lanceerinrichtingen vindt zich in de directe omgeving Al-Hussein ruwweg dezelfde af- van twee luchtmachtbases langs de stand overbruggen als naar Tel Aviv oliepijplijn van Kirkuk naar Jorda- en een aantal liet het onderweg af- nië. Als Irak tot een aanval op Israel weten. De raketten die wel arriveer de die hij met een raketaanval op Tel Aviv kan aanrichten in het niet valt bij de verwoestende Israëlische vergeldingsacties tegen Irak. Toch houden Israëlische militaire des kundigen het voor mogelijk, zelfs Het was de bedoeling dat de ra- besluit zal het om twee redenen alle den kwamen neer binnen een straal voor waarschijnlijk, dat de Iraakse Colmenares Finol, meegedeeld. In informatie, zoals die sinds het begin ketten omstreeks deze tijd in Israel hier geplaatste raketten in een salvo van twee a drie kilometer van hun totaal zijn er 20.000 Yanomami. van de Golfcrisis aan de pers wordt zouden worden opgesteld, maar of verschieten. doel. sing in het Westers-Arabische bondgenootschap. Weliswaar heeft president Bush toegezegd dat hij in zo'n geval Israel militair zal steu nen, maar of hij dat, voor de vijftien de januari en tegen de wil van de Arabische bondgenoten, ook inder daad zal doen moet worden afge wacht.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7