Volleybalteam is aan rust toe Den Helder schiet in Haarlem met scherp Sijbrands weigert herkamp Valneris Bert Jansen verlaat ARC Maradona meest gehate man in Italië Tyson dient schade-claim in Schalter Adams neemt weer alleen de leiding in Groningen VRIJDAG 28 DECEMBER 1990 PAGINA 15 LEEUWARDEN (GPD) - Vrijwel zeker wordt Guntis Valneris de nieuwe uitdager van wereldkampioen dammen Aleksei Tsjizjov. Tijdens het WK in Groningen eindigden Ton Sijbrands en de Rus op een gedeelde tweede plaats. Een herkamp zou de uitdager moe ten aanwijzen, maar op dit moment weigert Sijbrands een barrage over zes partijen tegen Valneris te spelen. Hoogtepunten Dynamo-toernooi schaars APELDOORN (ANP) - Het kost het Nederlandse volleybalteam moeite het Dynamo-toernooi in Apeldoorn op te fleuren met ver frissend spel. De topsportploeg pur sang is na een zwaar seizoen aan rust toe. Ook de tweede wedstrijd in de Americahal had giste ren veel weg van een verplicht nummer. Oranje werd groepswin naar, omdat na Finland ook Tsjechoslowakije te weinig kwaliteit voor serieuze tegenstand had, 3-0 (15-10, 15-13, 15-4). LEIDEN - De aspirantenploeg van de Zijl/LGB (Dennis en Mark Schouten, Robin Sprinkhuizen, Mike van Beukering, Guydo Rijneveld en Stan Spijkerheeft gisteravond in het Leiderdorpse zwembad De Does ge poogd een drietal nationale aspirantenrecords dat het in bezit heeft te verbeteren. In het geval van de 4x50 meter vrije slag, gezwommen als onderdeel van de 5x50 meter vrije slag, is dit gelukt. Het oude record, dat ook op naam stond van De Zijl, was 1.41,52. Het nieuwe record - gezwommen door Dennis Schouten (24,97), Robin Sprinkhuizen (24,09, Mark Schouten (25,55 en Mike van Beukering (26.19) - is nu 1 minuut, 40 seconden en 80/100. De \ijfdc zwemmer was Stan Spijker. Hij zwom de laatste 50 meter 26,17 seconden en bracht de totaaltijd voor de 5x50 meter vrije slag op 2.06,97, dat was echter geen verbetering van het record. Een poging het aspirantenrecord op de 4x50 wisselslag aan te scherpen mislukte. Op de foto van boven met de klok mee: Guydo Rijneveld, Mike van Beukering, Dennis Schouten, Robin Sprinkhuizen, Stan Spijker en Mark Schouten. (foto Loek Zuyderduin) Medeplichtigen Zwerver zorgde voor de spaarzame hoogtepunten. „Hij nam de ploeg onmiskenbaar op sleeptouw", aldus bondscoach Brokking, die begrip heeft voor de vermoeidheidsver schijnselen binnen zijn selectie. De bondscoach vond dat normaal. „Ron is de superster van dit team. De beste aanvaller van de wereld. Het is normaal dat hij op de voor grond treedt in moeilijke situaties." Volgens Brokking had Benne de meeste moeite om te volgen. „Het duurde even voordat hij er echt bij was." Zwerver had na het toernooi om het wereldkampioenschap in Brazi lië, waar Oranje na een enerverend duel door Cuba buiten de medailles werd gehouden, een moeilijke tijd gehad. Brokking: „Vooral lichame lijk maar ok geestelijk was het moeilijk de gebeurtenissen in Bra zilië te verwerken. Dat gold overi gens voor de hele ploeg. In de eerste trainingen was dat zichtbaar. Pas toen de voorbereiding op het toer nooi in Apeldoorn begon, kwam er iets van fanatisme terug in de ploeg." In de Americahal is dat echter slechts sporadisch zichtbaar. Tegen Tsjechoslowakije, als de meeste mannenploegen met een verjongd team in Apeldoorn aanwezig, nam Oranje het duel op als een routi neklus. De 100-ste interland van Van der Horst werd opgesierd met een overwinning, niet met goed spel. Brokking had desondanks licht puntjes gezien. Zijn selectie blijkt vooral in de breedte te zijn gegroeid. „Jongens als Koek en De Reus zijn in staat als volwaardige vervangers^ op te treden. Op bepaalde momen" ten in een toernooi kunnen we daar door voortaan belangrijke spelers af en toe rust geven. Bij het WK kon Hoewel Boot tijdens de wedstrijd enkele malen stijf stond van kwaad heid, was hij na de wedstrijd een te vreden man. „Wij hebben weer slim gespeeld", zei hij. „het krachtsver schil was gering. Wij hebben goed gerebound en heel goede beslissin- *John Jerome (foto anp) GRONINGEN (ANP) - De Brit Mi chael Adams heeft in Groningen op nieuw alleen de leiding genomen. De 19-jarige schaker uit Truro (in Cornwall) won zelf gisteren in de ze vende ronde van Joris Brennink- meijer. Alexander Khalifman, tot dan mede-koploper, kwam snel re mise overeen met achtervolger Mat thias Wahls. De tweede Sovjetrussische deel nemer in de hoogste groep, Alexei Sjirov, hield aan een boeiende Sici- liaan tegen de IJslander Jon Ar- nason een half punt over. Khalif man reageerde hoofdschuddend, toen hij hoorde dat de partij in remi se was geëindigd. In de analyse liet hij zien hoe de IJslander geforceerd had kunnen winnen, De fortuinlijke Sjirov kreeg er een kleur van. dat nog niet, misschien is ons dat opgebroken." Vrouwen De Nederlandse vrouwen-volley- balploeg verloor voor de vierde ach tereenvolgende keer van Cuba. Na de drie nederlagen in de testserie werd het gisteren in Apeldoorn 1-3 (15-12, 13-15, 9-15, 8-15). Murphy, die zijn formatie een dag eerder na de overwinning op Tsjechoslowakije bijna als beginne lingen (dis)kwalificeerde, had des- ondank§ meer positiefs gezien dan hij had verwacht. „Dit was twee ni- veau's beter", sprak de bondscoach. Cuba, met onder meer een speel ster van vijftien jaar (Torres) in de basis, was als gebruikelijk te lang en te sterk voor Oranje. Dat was vol gens Murphy geen punt. „Wel be langrijk is", verklaarde de bonds coach annex technisch directeur van de NeVoBo, „dat we twee sets- heel goed hebben meegespeeld. Ik vond het een zeer aanvaardbare wedstrijd. We hebben er uitgehaald wat er inzat." Na de eerste set - door Oranje ver rassend gewonnen met 15-12 - speelden de zes van Murphy ook in het tweede bedrijf lang mee. Twee onnodige fouten gaven Cuba aan het slot van de set gelegenheid uit te lopen van 13-13 naar 15-13. „Daar na", zei Murphy, „ging de conditie meespelen. Op dit moment zijn we nog niet te zover de hele wedstrijd tegen een ploeg van het formaat Cu ba zo goed te spelen." Bij Nederland namen Doevedans en Pappot afscheid als internatio nal. Gleis, in navolging tot Piermsa onlangs door Murphy gepolst voor een rentree in Oranje, heeft bedenk tijd gevraagd. gen genomen op de kritieke mo menten." Hij vermeldde niet dat zijn ploeg met scherp schoot. Voor de derde opeenvolgende dag lag het schotpercentage met 62,90 boven de zestig procent. Stille kracht Inside was de Amerikaan Jerome de stille kracht met 18 punten en 10 rebounds. Hij werd de man van de wedstrijd. Maar dat had evengoed Van Rootselaar, De Waard of Te Velde kunnen zijn. Het drietal mik te veel raak, vooral vanachter de driepuntslijn op 6 meter 25. De Waard schoot 4 op 6, Te Velde en Van Rootselaar 3 op 6. Daarin school de grote kracht van de lands kampioen. De wedstrijd werd ge controleerd onder de borden (re bounds: 34-27) en van grote afstand. Dieptepunten Door de zege werd Den Helder na Den Bosch de tweede Nederlandse club die de halve finales bereikte. Een onverwacht succes na de diep tepunten in de Europese be kerstrijd en het kwalificatietoer nooi voor landenteams voor de eindronde van de Europese titel strijd. „Dit was onze zesde wed strijd in zeven dagen", memoreerde Boot, „maar wij zijn nog fris. De lijn komt er in. We gaan steeds beter spelen." Nederlands kampioen Jeroen Pi ket brak zijn partij tegen Fedoro- wicz af in een gunstige stelling. In de open grootmeestergroep deed zich een incident voor rond de 22-ja- rige Sovjetrussische grootmeester Ilja Smirin. In zijn partij tegen de voormalige Oostduitser Thomas Luther werd de Rus betrapt bij het spieken in schaakboeken in een stand vlak naast de toernooizaal. Hoofdarbiter Westa gaf Smirin een officiële waarschuwing. In de resterende twee ronden mag de Rus zich niet meer in de buurt van de boekenstand begeven. Tegenstan der Thomas Luther had er niets aan. Zijn nul bleef gehandhaafd. De Duitser Eckhard Schmittdiel be hield de koppositie door een vlotte remise tegen belanger Vidmantyas Malishauskas uit Litouwen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Bert Jansen zal aan het einde van het seizoen zijn contract met ARC niet verlengen. De Leidse oefen- meester in Alphense dienst heeft het bestuur van de zaterdag eer steklasser daar gisteravond van op de hoogte gebracht. Hoewel ARC met Jansen over een verlenging van de bestaande verbintenis wilde praten, liet de trainer tijdens het gesprek door schemeren daar niet voor in de markt te zijn. Prive-redenen lig gen aan zijn besluit ten grondslag. Met ingang van het nieuwe jaar begint de Leidenaar een handels drukkerij. Zijn nieuwe werk zaamheden zijn voorlopig niet te combineren met het trainerschap bij ARC. Jansen heeft daarom be sloten om zich voor enige tijd te rug te trekken uit de voetballerij. Over zijn gedrag langs de lijn was hij kort. „Je moet de jongens wak ker houden. We trainen op bepaalde aspecten en die wil ik dan terugzien in de wedstrijd." Boot had gisteren de beschikking over een nieuwe Amerikaan, de zesde in dit seizoen. Elmore was gistermorgen naar huis gestuurd. Rhodes kwam over uit de States. De center van 2 meter 6 speelde bij het Westduitse Hagen en Franse Angers. Hij verscheen in de Kennemerhal niet binnen de lijnen. „Ik wilde winnen", zei Boot. „Bo vendien laat ik mijn team niet ver pesten door een buitenlander. Ik moet eerst meer van hem zien in de training voordat hij speeltijd krijgt." Zware blessure voor Jamie Dixon HAARLEM (ANP) - De knie van Jos Kuipers is bij Jamie Dixon hard aangekomen. De spelver deler van Marathon Oil Chicago blijkt aan de botsing een be schadiging aan de alvleesklier overgehouden te hebben. Zijn verblijf in het Alkmaarse zie kenhuis zal met drie weken wor den verlengd. Kuipers plantte zondag in de tweede helft zijn knie in het lijf van Dixon. De Amerikaan werd dezelfde avond met maagklach ten in het ziekenhuis opgeno men. Absolute rust, geen eten, en een sonde om de maag leeg te houden moesten hem er boven op helpen. Foto's wezen later uit dat de blessure van Dixon zwaarder was dan werd ver moed. De organisatie van de Week heeft de vader van Dixon laten overkomen. De ploeg van Marathon Oil vliegt op oude jaarsdag terug naar de States. Eerste vrouwelijke arbiter in Italië GUBBIO (DPA) - De 27-jarige Paola Bazzoli maakt vandaag haar debuut als scheidsrechter in het Italiaanse voetbal. Bazzoli, die op 1 december met goed gevolg de scheidsrech- terscursus afsloot, leidt de ontmoe ting tussen de jeugdteams van Ci- polleto en Mocaiana. Hij is momenteel aan zijn tweede seizoen bij de Racing bezig is en maakt het seizoen wel af. Cors van Bemmel wordt het komende seizoen trainer bij CVC Reeuwijk. De Boskoper, nu nog in dienst bij Hazerswoudse Boys, volgt daar Alphenaar Rob Over- kleeft op. In sportzaal De Ridderhof in Koudekerk wordt vanavond het vierde Kerst-zaalvoetbaltoernooi, waarvoor liefst tachtig teams heb ben ingeschreven, opgeluisterd met een 'All Stars' avond. Vanaf 20.00 uur komen zaterdag eerste klasser ARC, zaalvoetbal-hoofd klasser Bax, zondag-eersteklas ser Volendam en een All Stars Team met o.a. Jan Peters, John Rep, Lex Schoenmaker en Jan van Deinsen in actie. ROME (Reutér/GPD)- Diego Mara- dona, de aanvoerder van het Argen tijnse voetbalelftal en Napoli is uit geroepen tot de gehaatste man van 1990 in Italië. Dat is gebleken uit een enquete, die het Dagblad La Republica" onder zijn lezers heeft gehouden. De Argentijn staat op de eerste plaats van een lijst, waarop verder vermeld staan Saddam Husayn, de president van Irak, de Amerikaanse president George Bush en popster Madonna, wier erotische acts veel mensen in het geboorteland van haar voorouders ergernis bezorgen. In totaal gingen 1023 lezers in op het verzoek van hun krant. Van hen koos 34 procent Maradona, 25 pro cent van de stemmen ging naar Sad dam Husayn. „Italië stemt ermee in - Maradona maakt altijd problemen, hij is een schijnheilige en een bron van erger nis, schrijft de krant. Bij de lijst is een spotprent afgedrukt, waarop de gekozenen in de onderwereld rond springen. Maradona mag dan in Italië niet geliefd zijn, in Argentinië smeekt men om zijn terugkeer. De Argen tijnse bondscoach Alfio Basile wil dat Diego Maradona zijn beslissing niet meer voor het nationale team uit te komen herziet. Met de hulp van voorzitter Julio Grondana denkt Basile de omstreden ster van Napoli over te halen. „Het shirt met nummer tien ligt nog altijd klaar voor hem", ver- mishandeling Van Swieten aangehouden EINDHOVEN (ANP) - De Eindho- vense politie heeft gisteren een 25- jarige vrouw en een 22-jarige man aangehouden. Zij worden verdacht van medeplichtigheid bij de mis handeling van de scheidsrechter Ig- nace van Swieten, twee weken gele den. Dat heeft een woordvoerder van de Eindhovense politie meege deeld. Van Swieten kreeg enkele klappen met een hamer op zijn hoofd. Hij is inmiddels uit het zie kenhuis ontslagen. Een 19-jarige Eindhovenaar heeft de daad bekend. Hij was een cliënt van Van Swieten, die in het dage lijks leven reclasseringsambtenaar is. klaarde de opvolger van de na het wereldkamioenschap in Italië opge stapte. Carlos Bilardo. „Vriend schappelijke duels kan hij aan zich voorbij laten gaan. Hij behoeft zich niet meer te bewijzen", aldus Basi le. Maradona verklaarde op 12 okto ber niet meer voor het nationale elf tal uit te komen. Frankrijk is op de eerste plaats geëindigd in het jaarlijkse klasse ment voor nationale ploegen, dat wordt opgesteld door het Italiaanse sportdagblad La Gazzetta dello Sport. De ploeg van Michel Platini, die ontbrak op het WK, scoorde in 1990 een zeer hoog gemiddelde: 1,87. Van de acht wedstrijden die de Haantjes speelden werden er zeven gewonnen, onder andere van West- Duitsland, en ëén gelijk gespeeld. Italië dat in dertien wedstrijden ongeslagen bleef eindigde op een tweede plaats (gem. 1,69). Derde werd verrassend de ploeg van DDR, die het team van wereldkampioen West-Duitsland nipt voorbleef. Ne derland eindigde in de lijst van 34 Europese landen op een 25ste plaats. In 12 wedstrijden ging Oran- De herkamp zou eind februari in het Franse Cannes worden gehouden, er was reeds een prijzenpot van 30.000 gulden beschikbaar. Bij een gelijke eindstand zou Valneris, op grond van een beter Sonneborn Berger-puntensysteem (weerstand- spunten) tijdens het WK, tot win naar worden verklaard. Sijbrands weigert daarmee akkoord te gaan, bevreesd als hij is dat Valneris de zes partijen puur op remise zal gaan spelen. „Ton is altijd een tegenstander van het SB-systeem geweest en hij wil daar niet aan meewerken", ver klaarde Sijbrands' echtgenote en 'manager' Ada Dorgelo. „Hij wil niet dat het spelen op remise op deze wijze wordt beloond. Uiter aard had Ton liever wel gedamd, maar niet onder deze absurde voor waarden. En Valneris wil niet mee werken om een oplossing te vin den." Valneris, die tijdens het WK in Groningen geen enkele partij ver loor, betreurt de houding van Sij brands. Vooral met het oog op het prijzengeld wil Valneris graag een herkamp spelen. „Maar ik geen Sij brands onder geen beding zijn zin", zegt de Let vastberaden. „Sijbrands houdt voet bij stuk, maar regels zijn nu eenmaal regels. Ik heb nog voor gesteld om eventueel een herkamp over twaalf partijen te spelen, maar Tweemansbob onderuit KONIGSSEE (ANP) - De twee mansbob van Rob Geurts en Jan Langeveld heeft gisteren in Kö- nigssee (Oos) tijdens de eerste trai ningsdag voor de wereldbekerwed strijd een flinke schuiver gemaakt. De twee Nederlanders werden een kilometer meegesleurd. Geurts (lichte hersenschudding) en Lange veld (zware schouderblessure) ho pen in februari voor het WK her steld te zijn. ook dat weigert hij." Ada Dorgelo „Acht partijen zou nog kunnen, maar twaalf is technisch onhaal baar." Het SB-systeem staat al lange tijd ter discussie, maar wftrdt (nog) steeds toegepast. Sijbrands heeft in zijn damrubrieken al talloze keren gepleit voor afschaffing van het in zijn ogen verfoeilijke systeem. Twee jaar geleden speelde Sij brands in Deventer een barrage over zes partijen tegen de Rus Ana toli Gantwarg. Er werd toen wel door betrokken spelers een oplos sing gevonden voor het 'probleem.' Was de stand na zes partijen gelijk, dan zou er maximaal zes partijen doorgespeeld worden. De eerste winstpartij zou meteen beslissend zijn. Was er na twaalf partijen nog geen beslissing gevallen, dan zou geloot worden. Valneris weigert met een dergelijke constructie ak koord te gaan. Rienks en Florijn een seizoen slof LEIDEN (ANP) - Nico Rienks en Ronald Florijn, Olympisch kam pioen in de dubbel-twee te Seoul, roeien in 1991 onafhankelijk van el kaar in de skif. Zij hebben dit onlangs zo afge sproken. Het is zeer wel mogelijk, dat zij in 1992 opnieuw een koppel vormen om in Barcelona de Olym pische titel te verdedigen. Nico Rienks, afgestudeerd, wil in 1991 proberen als skiffeur de we reldkampioenschappen in Wenen te halen. „Indien ik me niet weet te kwalificeren, zal ik te zijner tijd be kijken in welke boot ik zal overstap pen." Leidenaar Ronald Florijn laat in 1991 zijn studie psychologie preva leren. „Maar ik probeer het roeien ook zo goed mogelijk te doen. Ik richt me daarbij op de Rotsee Re gatta in Luzern." Rienks en Florijn voeren driejaar in de dubbel-twee alle belangrijke wedstrijden. Na het Olympisch goud in 1988 wonnen ze bij de we reldkampioenschappen in Bied in 1989 de zilveren medaille. Dit jaar verzetten zij andermaal onnoemelijk veel trainingsarbeid. maar ze waren bij de WK op Lake Barrington kansloos. Het ritme was niet altijd synchroon. Nederlands koningskoppel werd in de halve fi nales uitgeschakeld. In Tasmanië werd het idee voor een jaartje indi vidueel roeien geboren. NEW YORK (SID) - Mike Tyson, de ex-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft donderdag bij een rechtbank in New York een schade-claim van 50 miljoen dollar (ruim 80 miljoen gulden) ingediend. Tyson wil daarmee een partij tussen de huidige wereldkampioen Evan- der Holyfield en zijn uitdager Geor ge Foreman op 19 april in Atlantic City verhinderen. De schade-claim is ingediend tegen de World Boxing Association (WBA) en International Boxing Federation (IBF). Tyson verwijt beide bonden zich niet te houden aan hun reglemen ten. Tyson is boos omdat hij niet het recht van revanche heeft gekregen 4 tegen James 'Buster' Douglas, die hem in februari in Tokyo als wereld kampioen onttroonde. De oud-we reldkampioen voert tevens aan dat hij niet als eerste om de titel mag boksen tegen Holyfield. die op zijn beurt enkele weken geleden Doug las de wereldtitel in de zwaarste klasse ontnam. SVV wint verenigingspiijs Lugdunum-kersttoernooi LEIDEN - In de Leidse Groenoordhallen heeft gisteren de C- en D-jeugd van SW uit Schiedam de verenigings- prijs bemachtigd bij het Jaap Eradus in memoriam kersttoernooi, georganiseerd door de Leidse voetbalvereni ging Lugdunum. Bij de C-junioren behaalde SW de eerste pnjs. UVS werd tweede voor Dordrecht '90 en Ter Leede. In de eindrangschikking van de D-junioren eindigde Dordrecht '90 als eerste. Quick Boys werd tweede, Noordwijk derde en als vierde eindigde SW. Er namen 24 clubs deel. rp De sportiviteitsprijs ging naar ASC. Als beste voetballer werd Laurent Aalbersbergen van UVS C-l gekozen. ClUllSSCrS 111 00FSl£ SW'er Ronnie Ververs was de beste keeper. j i ronde uitgeschakeld PERTH (Rtr) - De Nederlandse in- je maar liefst vijf keer onderuit en ^0 het Hopman-toernooi in werd slechts drie keer gewonnen. Perth is niet groot geweest. Michiel Het gemiddelde was 0,83, oftewel Schapers en Manon Bollegrafverlo- meer dan een punt per wedstrüd ren gisteren m de eerste ronde met minder dan Frankrijk 2-1 van Frankrijk. De beslissing was In 1987 eindigde Oranje nog op na de enkelspelen al gevallemMa. een 2e plaats, de hoogste positie in non Bollegraf verloor met 3-6 4-6 het tien-jarig bestaan van het klas- van Cal*e™een. SchaPers sement. In Zuid-Amerika eindigde §,ln^ reet 4-b 4-6 tenonder tegen Guy Brazilië net als in 1989 bovenaan, F°rSet' °e werelddubbelkampioen maar dit keer was het gemiddelde sloeg in tien games twaalf aces. (1,09) zeer teleurstellend. Tsjechoslowaakse tweetal Jean Fernandez, trainer van het Fetr Kor<Ja Reg.na Rmchrtova de Franse voetbalciub Nice, heeft Bewees dat romantische banden gisteren ontslag genomen. Fernan- aP°"'ff auccea nlet 1? ^e, we/ be- dez kan er niet langer tegen dat hij b°eftte staan Tegen Duitsland won zo impopulair is bij de fans ondanks h,et Tsjechoslowaakse duo het be de goede prestaties van de laatste |h,s|e"le gemengd dubbelspel met wpUpn 6-1 6-3. Tevoren had Rajchrtova met 6-2 2-6 4-6 verloren van Isabel Cueto AC Milan kan vanwege de win- en K°rda "}et 6-3 2-6 6-3 gewonnen terse omstandigheden in Noord-Ita- ^ai} Steeb. V°or deze lië (sneeuw en ijs) niet trainen op laatste was het pas twee dagen gele- het trainingscomplex Milanello, dat en d Z1^n vader overleed, in de buurt ligt van het stadje Vare- se. De velden zijn bevroren. De we- MJnrlpr 'rihnlQ Qtcf>n reldkampioen wijkt daarom in deze ItlCI zJl|/iaaloCii periode uit naar de badplaats Mas- o j sa, waar het overigens onafgebro- OpcUTH StUCllOIl ken heeft geregend gedurende de Kerstdagen. Donderdagmiddag ROTTERDAM (ANP) - De Rotter- werd er voor het eerst getraind en damse eredivisieclub Sparta kan. kwamen maar liefst 4000 toeschou- hoewel de bezoekersaantallen al ja- wers naar het stadion. Omdat er en- ren te wensen overlaten, in de toe tree werd geheven, leverde de eer- komst nog slechts 17.000 mensen ste training aan kust AC Milan zelfs een plaats bieden Dit is het gevolg 30.000 gulden op. Van Basten bleef van de renovatie van de Schie-tribu- echter met griep in Milaan. Zijn ne, die gisteren is afgerond. Het aan- meespelen in de topper tegen Ju- tal staanplaatsen is onveranderd ge- ventus is twijfelachtig. bleven. 9500. HAARLEM (ANP) - Coach Ton Boot is de Dr. Jekyll and Mr.Hyde in het nationale basket bal. Complimenteus als Jekyll na de wedstrijd, boosaardig als Hyde tijdens de ontmoe ting. Toch heeft de coach van Den Helder in de Haarlem Basketbal Week weinig te klagen. Zijn ploeg bëreikte gisteren de laatste vier door de overwinning op Hapoel Tel Aviv (97-87) in een vlakke, bij vlagen soms vervelende wedstrijd. De applausmeters sloegen si drie keer door. Bij drie spetterende dunks van de Amerikaan Bennett van Hapoel.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15