'Ik ben een betere schaker geworden' Titel Van Kempen niet in gevaar OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGINA 21 Van der Burg en Van Gennip aan de leiding BUTTE (ANP) - Ben van der Burg en Yvonne van Gennip hebben de leiding genomen in de wereldbe kerklassementen op de 1500 meter. Beiden eindigden zaterdag als tweede tijdens de ontmoeting op de hooglandbaan van Butte. Van der Burg moest alleen de Noor Adne Söndraal laten voor gaan: 1.53,96 tegen 1.54,87. Van Ge nnip leed een nederlaag tegen de Oostenrijkse Emese Nemeth: 2.04,'89 tegen 2.05,78. In het spoor van Nemeth en Van Gennip volg den Sandra Voetelink (1500) en de Stompwijkse Lia van Schie (3000) met ereplaatsen. Leo Visser eindigde in 1.55,05 als derde. De Europese en wereldkam pioen van 1989 versloeg de Noor Jo- hann Olav Koss in een rechtstreeks duel. Koss pakte op de vijf kilome ter niet meer dan twee seconden: 6.57,18 tegen 6.59,48. Visser meldde zich schoorvoetend in de wereld top. Hij mocht graag doen geloven dat hij nog tekort komt op zijn colle ga's. Hij kiest positie in de schaduw. Ravensbergen in coma geraakt LEIDEN Arie Ravensbergen ligt nog steeds in coma. De voor malig bondscoach shorttrack en oud-trainer van het Leidse IH- CL werd vorige \voek onwel tij dens een fietstocht bij Zeist. In het ziekenhuis werd een hartin farct geconstateerd. Tevens bleek Ra vensberen in coma te zijn geraakt. Sinds de Voorscho tenaar naar het Elizabeth zie kenhuis in Leiderdorp is over gebracht is zi jn toestand nog on veranderd. Van onze correspondent Hans Reismann LYON (GPD) Hij was buitengewoon goed geluimd hoe kan het ook anders maar had zichzelf volkomen onder controle. „Ik sta op match-point", kraaide Gary Kasparov victorie voor de camera's van de Franse televisie en dat was nog bescheiden uitgedrukt. Gary Kasparov: "Ik was er zeker van dat ik mijn zelfvertrouwen in Lyon zou hervinden". Het voormalige kind van de glas nost en perestrojka heeft woord ge hóuden en in een adem afgerekend met een fabeltje, dat op een onbe waakt ogenblik een eigen leven dreigde te gaan leiden. De wereld kampioen schaken trok zaterdag avond in het stampvolle Auditori um van het Palais des Congrès in Lyon in de stijl van Michael Tal (de tovenaar uit Riga) van leer tegen Anatoli Karpov, die zich zelden eer der zo vernederd moet hebben ge voeld. Tomba is in vorm DEN HAAG (ANP/SID/AFP) - Al berto Tomba vernederde gisteren in Alta Badia op de reuzenslalom weer een al zijn rivalen. Atle Skaardal won zaterdag de afdaling in Val Gardena. Chantal Bournissen ver hinderde gisteren bij de vrouwen in Meiringen, waar zaterdag door het slechte weer de wedstrijd werd af gelast, op de Super G de vierde zege van het seizoen voor favoriete Petra Kronberger. Tomba naderde in de strijd om de algemene wereldbeker koploper Heinzer tot vier punten. Skaardal volgt op de derde plaats met 24 pun ten achterstand op de Zwitser. HEERENVEEN (GPD) - De vijfdaagse voor marathonschaat sers eindigde zoals het uitgedokter de systeem was: een beetje chao tisch. Volgens het scenario moest de punten wedstrijd ir> het Thialfsta- dion uitmonden in een zinderende apotheose, maar na dertig rondjes was de winnaar al bekend. Ook al worstelde hij^met een pijnlijke hiel- blessure, de eindzege kwam voor Richard 'Poeske' van Kempen niet meer in gevaar. De vernieuwde op zet was hem als rassprinter op het lijf geschreven-. Van Kempen legde woensdag in Eindhoven de basis voor de over winning in de vijfdaagse. In Alk maar („daar had ik superbenen") bouwde hij zijn voorsprong uit door vrijwel alles te winnen. Zijn enige angst was zaterdag of hij de wed strijd wel kon rijden. Een bloed- blaar leidde tot een ontsteking en opgezette lymfeklieren. Van Kem pen was allesbehalve fit. „De laatste dertig rondjes heb ik constant tegen de pijngrens gereden". Zaterdag morgen had hij fysiotherapeut Jos Valentijn nog geconsulteerd. De fy sieke toestand van Van Kempen werd angstvallig geheim gehouden. Het liep Van Kempen en ploeglei der Frans Overdevest even dun door de broek, toen Piet Kleine na 39 rondjes op avontuur ging. Kleine bewaart dierbare herinneringen aan Thialf. Hij werd er ooit (onoverdekt) wereldkampioen op de lange baan en begin dit jaar marathonkam pioen. „Het gaat hier altijd hard, el ke klap is raak". Kleine reed on danks het moordende tempo der tien rondjes op kop en verzamelde daarmee zoveel punten, dat hij niet alleen dagwinnaar werd, maar ook in het algemeen klassement opruk te naar de derde plaats. Nerveus Van Kempen, spartelend in het pe loton, kneep 'm als een ouwe dief. Hij was even een kat in het nauw. „Ik werd knap nerveus, want ik had met Frans uitgerekend dat als Piet voorop zou blijven, hij mij in pun ten net voorbij kon gaan". De Klerks-ploeg kreunde, maar ze kre gen hulp uit onverwachte hoek. De Russen Bozjev en Korotkov waren met nog zes man in de achtervol ging op Kleine en gingen als bees ten te keer. Onmiddellijk werd de link gelegd naar een combine tus sen Klerks en de Russen. Kleine werd na 52 ronden ingelopen en zijn puntenjacht, alsmede een fantasti sche ontknoping, werd daarmee ge smoord. Kleine werd winnaar van de 75 ronden-wedstrijd 'omdat hij door die coupe de meeste punten ver gaarde. Er was geen afsprintproce- dure en dat gaf de nodige verwar ring. Voor de 2500 toeschouwers was dat uitermate onbevredigend, omdat er acht rijders een ronde voorsprong hadden. Doodongelukkig Niet iedereen was ingenomen met de opzet. Piet Kleine: „Iedereen hoort het te snappen, maar het over grote deel van de rijders snapte er niks van. Dit systeem was gunstig voor sprintspecialisten, maar niet voor tijdrijders zoals ik ben. In Alk maar was ik doodongelukkig. Je pakt in een tussensprint een paar puntjes, maar daarmee houdt het op. Geestelijk kan ik het ook niet opbrengen om steeds maar mee te sprinten. Ik had liever gezien dat ze hier een wedstrijd over tweehon derd ronden hadden neergelegd". „Je stelt je er op in", aldus Van Kempen. „Hoe het ook werkt, je probeert steeds je eigen kwaliteiten zo goed mogelijk te benutten". Van Kempen pakte in de beginfase snel twaalf puntjes mee om zo zekerheid in te bouwen. Van Yep Kramer, die op de hoogte was van Van Kempens blessure, had hij niet veel te d uch- ten. De twee, vorig jaar nog 'vijan den', zijn (ploeg)maatjes geworden. Van Kempen overnachtte bij Kra mer om zich zo goed mogelijk op de finaledag voor te bereiden. Ze mochten voor eigen kans, maar ze ker niet tegen elkaar rijden, had Overdevest verordonneerd. En dus 'tekende' Kramer een niet-aanvals- verdrag. Kanttekeningen Huitema bond tenminste nog de strijd aan met de ongenaakbare Klerks-ploeg, die ook het ploegen- klassement won, wat goed was voor een bonus van twintig extra punten. Komende zaterdag zal tussen ltc- marathon, ploegleiders en de rij- dersraad een evaluatiegesprek over de vijfdaagse plaatsvinden. Hier en daar zal er wat bijgesteld worden, maar op dit systeem zal in grote lij nen verder geborduurd worden. „We zullen wat kanttekeningen plaatsen", aldus ltc-voorzitter Hans Brandt. „De puntenverdeling zal veranderen. Vooral deze laatste se rie was te ingewikkeld voor het pu bliek". „Te veel sprints en te grote puntenwaarderingen", vond Over devest. „Wat voor systeem je ook bedenkt, overal zitten haken en ogen aan". De publieke belangstelling was teleurstellend, er kwamen slechts 2500 toeschouwers opdagen. Er zijn wedstrijden gereden dat het in Thi alf bomvol zat. De belangstelling voor het marathonschaatsen is ta nende. Er is een remedie om het weer een ongekende populariteit te bezorgen: een winter met natuurijs. Daar snakken vooral de rijders Alle insinuaties en verdachtma kingen over handjeklap en deals werden in één klap van tafel ge veegd. De rest van de tweekamp om de wereldtitel is niet meer dan een formaliteit, want Karpov kijkt te gen een volstrekt hopeloze achter stand aan (9 11). Om Kasparov te onttronen zal 'Tolja' uit de resteren de vier partijen 3,5 punt moeten sco ren ert dat zal alleen mogelijk zijn als Karpov in iedere partij een stuk of een paar pionnen voor krijgt. Gary Kasparov heeft zijn zin. De man uit Bakoe is er op uit geweest zijn rivaal mores te leren en dat is in ieder geval in de twintigste partij gelukt. „Ik heb hier nauwelijks woorden voor", zei commentator Boris Spasski, die nog maar een paar dagen eerder zo opzichtig aan de oprechtheid van de twee hoofd rolspelers had getwijfeld. De oud- wereldkampioen gaf ruiterlijk toe zich „vergist" te hebben. Kasparov zelf heeft zich schou derophalend en summier over de 'zaak' uitgelaten. Hij bevestigde het vermoeden dat voor hem 'safety first' gold. „Waarom zou ik bij zo'n stand in de match risico's nemen? Ik was niet zeker van mijn zaak en ik was moe. Er was voor mij geen enkele noodzaak het onderste uit de kan te halen. Ik wist: mijn kans zou nog wel komen". Voldoening Eerder dan hij wellicht zelf ver moedde. „De mensen hebben nu de echte Kasparov gezien", sprak hij zaterdagavond vergenoegd. „De manier waarop ik heb gewonnen, geeft me buitengewoon veel vol doening. Karpov heeft knap ge vochten om zich staande te houden, maar als je met zes stukken op de koning afstormt, is er geen kruid te gen gewassen". De wereldkampioen had aange kondigd in Lyon te zullen toeslaan. Volgens zijn zeggen had hij zijn les je geleerd van het eerste deel van de match in New York, waarin hij one venwichtig voor de dag was geko men. „Er waren briljante momen ten, meestal aan mijn kant, maar er waren ook blunders, ook meestal van mijn kant", zo vertrouwde hij een bevriende journalist van de Eu ropean toe. „Karpovs spel daarente gen was stabiel, afgezien van zijn blunder in de negende partij". „Wat wel zeker is, is dat Gary Gasparov zich in Lyon meer op zijn gemak voelt dan in New York. Dat is des te opmerkelijker, want het is juist de wereldkampioen geweest die graag in Amerika wilde spelen. Gasparov: „New York is een 'great city', maar voor een WK-match zijn er ook nadelen. Neem het wonen in een hotel. Een hotel is altijd een ho tel, zelfs een groot hotel als The Re gency. Je bent ingesloten tussen al die gebouwen, je krijgt geen frisse lucht en ongemerkt komen de mu ren op je af. Om me goed te voelen heb ik de buitenlucht nodig. Die heb ik in Lyon gevonden. Ik be schik hier over een 'big living', er is ruimte, frisse lucht. Ik was er zeker van dat ik mijn zelfvertrouwen in Lyon zou hervinden. En ik heb ge lijk gekregen". „Als ik alles in ogenschouw neem, zeg ik: ik ben tevreden over mijn kracht. Ik ben nu een betere schaker dan driejaar geleden in Se- villa. Het is nu volstrekt duidelijk dat ik nu sterker ben dan Karpov". Zettenverloop: Wit: Kasparov Zwart: Karpov 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3 Pb8-c63. Lfl-b5 a7-a6; 4. Lb5-a4 Pg8-f6; 5. 0-0 Lf8-e7; 6. Tfl-el b7-b5; 7. La4-b3 d7- d6; 8. c2-c3 0-0; 9. h2-h3 Lc8-b7; 10. d2-d4 Tf8-e8; 11. Pbl-d2 Le7-f8; 12. a2-a4 h7-h6; 13. Lb3-c2 e5xd4; 14. c3xd4 Pc6-b4; 15. Lc2-bl c7-c5; 16. d4xd5 Pf6-d7; 17. Tal-a3 J7-f518. Ta3-e3 Pd7-f6; 19. Pf3-h2 Kg8-h8; 20. Ö2-Ö3 b5xa4; 21. b3xa4 c5-c4; 22. Lcl-b2f5xe4; 23. Pd2xe4 Pf6xd5; 24. Te3-g3 Te8-e6; 25. Ph2-g4 Dd8-e8; 26. Pg4xh6 c4-c3; 27. Ph6-f5 c3xb2; 28. Ddl-g4 Lb7-c8; 29. Dg4-h4+ Te6-h6: 30. Pf5xh6 g7xh6; 31. Kgl-h2 De8-e5; 32. Pe4-g5 De5-f6; 33. Tel-e8 Lc8-f5; 34. Dh4xh6+ Df6xh6; 35. Pg5-f7+ Kh8-h7; 36. Lbl-f5+ Dh6-g6; 37. Lf5xg6+ Kh7-g738. Te8xa8 Lg8-e7; 39. Ta8-b8 a6-a5; 40. Lg6-e4+ Kg7xf7; 41. Le4xd5+, zwart geeft op. Slotstelling: Wit: Kh2, Tg3, Tb7, a4, f2, g2, h3. Zwart: Kf6, Le7, Pb4, a5, b2, d6. Visitekaartje Bert Dijkstra in zijn sportco- lumn in De Telegraaf: „Yvonne, groothertogin van de knuffelbeesten in eenrijk met whap en whoep als de vervangers van ying en yang. Ooit smaakte ik het genoegen om haar te inter viewen in een warm land met een zwembad, dat verkoeling bood aan onze vier ontblote voeten. Het- overige deel van haar lichaam was, meen ik mij te herinneren, schaars bedekt, maar zeker weten doe ik het niet, want geheel tegen mijn natuur in heb ik er niet op gelet. Die aanstekelijke door God gezonden vrolijkheid van Yvonne werkt zogezegd verlammend op alle banale oerdriftenYvonne is de Doris Day van de kouwe vlak tes". Den Haag-trainer Co Adri- aanse op de vraag of Ruud Krol een licentie moet krijgen in De Krant op Zondag: „Wij hebben een belachelijk vak als daar geen opleiding voor no dig zou zijn. Er is al een verkorte cursus voot (ex-)betaald voetbal lers. Anderen nemen de moeite wel in plaats van kroketten te ver kopen". De Krant op Zondag stuurde verslaggever Martin Schoots naar Napels voor een interview met Maradona. Dit was het re sultaat: „Buon giorno". „Buon giorno". „Ik. kom uit Nederland". „Nou en?" „Ik ben gekomen voor u". „Ik geef geen interviews". „Ik heb maar twintig minuten nodig". „Je krijgt niet één minuut". Rob Meyer, voorzitter van de (korfbal)afdeling Rijndelfland in De Krant op Zondag: „Succes van veldkorfbal meetje af aan het 'aantal kinderwagens dat langs de zijlijn staat". Mario Been in NRC Handels blad: „De Ajacieden komen dit sei zoen, wanneer en waar dan ook, altijd veel vrolijker over dan de Feyenoorders, die in een begrafe nisstemming lijken te verkeren. Misschien ligt het aan coach Bengtsson. Ik kan zijn kwalitei ten niet beoordelen, maar ik heb die man nog nooit opgewekt ge zien". John Bonello, voormalig in ternational-doelman van Malta, kijkt terug op de 12-1 nederlaag die zijn land in december 1983 leed tegen Spanje, in Algemeen Dagblad: Het is jullie eigen schuld. De Nederlandse voetbalbond, toch met twee man vertegenwoordigd bij die wedstrijd, heeft nooit iets gedaan. Het leek wel of ze niet ge ïnteresseerd waren... Het was toch geen normale wedstrijd?" idem: „Die scheidsrechter.... (arbiter Göksel uit Turkije, red.) Ik kan niet zeggen dat-ie de Spanjaar den steunde, maar hij maakte het wel erg gemakkelijk voor ze. Als hij mo.ar even de mogelijkheid zag, pakte hij z'n kansen. Na drie, vier minuten al. Bij die strafschop van Senor. Echt, voor niets, alleen om de Spanjaarden vertrouwen te geven". Toenmalig international Edo Ophof zag in december 1983 op de tv hoe Nederland door de 12- 1 winst van Spanje het EK van 1984 miste, in Algemeen Dag blad: „Die keeper van Malta dook mooi.... Of hij ze tegenhield was niet belangrijk, als hij maar mooi dook. Na die tweede helft was m'n fles Bacardi leeg en ik dronken. Ik vind het nog altijd een wonder dat de tv heel is gebleven". Jan Mulder over zijn inspira tie als schilder in Elsevier: „Ik was op de vliegbasis van Nancy naar aanleiding van de benefietwedstrijd van Platini. En daar zag ik opeens beelden. Dat moment van Komrij die tot schrij ven kwam toen hij een aantal koeien in de mist zag staan, heb ik ook gehad. In Nancy stond me vrouw Tardelli (de echtgenote van Juventus-speler Marco Tar delli, red.) in de mist. Zij was mijn muze, preciezer gezegd, haar oor belletjes. Die zag ik ineens benge len in een hangar van Mirage- bommenwerpers. Toen dacht ik: dat is onbeschrijfelijk, daar moet verf aan te pas komen". Ex-profrenner Teun van Vliet in Nieuwe Revu: „Ik kan bewijzen dat ik vaak ben gecontroleerd en nooit ge pakt. Dat is nog geen bewijs voor het feit dat ik onschuldig was, zoals insiders wel weten. Tuurlijk heb ik koersen verkocht, maar alleen onbelangrijke wed strijden, Dan moet ik echt naden ken hoor. De Grote Prijs van Ant werpen vorig jaar. Dahlberg won. Veendam-oficial Bart Nijland in de Winschoter Courant: „Bobo is geen scheldwoord, maar een erenaam". Uli Hoeness, manager van Bayern München, in het Alge meen Dagblad: „Maradona? Die zou ik niet eens voor niets willen hebben". Ruud Gullit in 'Voetbal': „De Italianen leven over het al gemeen voor kleren, een mooie auto en lekker eten. De Nederlan der leeft volgens mij om te klagen, er moet altijd iets te kankeren zijn". Frank Kramer maakte zich in UVS- kringen niet populair met enkele opmerkingen in deze krant afgelo pen zaterdag. In een voorbeschou wing op de wedstrijd Blauw Wit - UVS deed de nonchalante tv-held en trainer van de Amsterdamse hoofdklasser een paar uitlatingen over de Leidse club. Kramer be doelde het niet negatief, maar liet weten dat hij niet echt wakker lag van UVS. Dat laatste is inmiddels na de 0-6 thuisnederlaag tegen datzelfde UVS misschien anders, maar goed. De Leidenaars waren een beetje ge pikeerd. omdat de clowneske coach de Leidse trots niet die importantie gaf die volgens hen bij de Kikker- polderploeg hoort. Hij kende de clubkeuren niet eens uit zijn hoofd! UVS zou zijn visitekaartje wel even persoonlijk afkomen geven in Amsterdam. En dat gebeurde giste ren inderdaad. Met eén half dozijn doelpunten werden Kramer cs. af gedroogd. Wist hij nu wat UVS in hield? Maar de trainer kreeg nog meer. UVS-voorzitter Bart van Leeuwen overhandigde hem na het duel een presentje ("Ik wilde natuurlijk wel even wachten totdat we gewonnen hadden", aldus de praeses). Het ca deautje bestond uit een UVS-vaan- tje en een UVS-boek. Dat hij het niet meer vergeet. Flapuit (I) Co Adriaanse is een bijzondere trai ner. Dat bleek eens te meer rond de bekerwedstrijd FC Den Haag - Haarlem (5-3). Hij stuurde zijn elftal zonder Frans Danen het veld in. Da- nen zat op de bank en kwam daar niet vanaf. De dribbelaar, dit sei zoen in de eredivisie goed voor zes doelpunten, was disciplinair ge straft. Hij deed in een interview in ..Voetbal International" een aantal uitspraken, waarover Adriaanse in woede ontstak. ..Zijn uitlatingen waren zeer on professioneel". aldus de trainer. ..hij heeft niet commercieel ge dacht, want hij werd niet afgebeeld met de reclame voor onze sponsor. Hij werd wel gefotografeerd voor een gokkast. Dat heeft niets met voetbal te maken en is ook geen voorbeeld voor de jeugd." ..Hij deed ook uitlatingen over Harry van der Laan, die het bij Feyenoord niet naar zijn zin zou hebben. Hij moet geen dingen zeg gen. die tot onrust bij een andere club kunnen leiden. Hij zei ook dat Otto de vreselijkste overtredingen maakt, maar dat de scheidsrechters niet tegen hem optreden omdat hij zo'n aardige vent is." ..Hij zei ook dat het niet uitmaakt welke trainer voor deze groep van Den Haag staat, omdat elke trainer met deze spelers successen zou boe ken. Hij vond het ook maar niets dat hij voor elke wedstrijd twintig mi nuten naar een tactische bespre king van mij moest luisteren. Als hi j de elf namen van de tegenpartij maar had, was het genoeg." Flapuit (2) Afwijkend van de gangbare werk wijze in het betaalde voetbal legde de boze trainer Danen geen boete op. ..Vrijdag heb ik hem een briefje in de handen gedrukt waar elf na men van Haarlem-spelers stonden. Tot zondagmiddag half twee, heb ik erbij gezegd." Gistermiddag half twee kwam Danen er pas achter dat hij reserve stond. Adriaanse wisselde in de tweede helft twee spelers, onder wie Grünholz. de man op Danens plaats. Danen bleef koude billen op doen. Met deze handelwijze riskeerde Adriaanse onrust in zijn spelers groep. Danen is een belangrijke schakel in de jonge selectie. Adriaanse verklaarde te hebben begrepen waar revolterende spelers bij PSV (vorig seizoen) en het Ne derlands Elftal (bij het WK) toe leid den. Hij sprak gisteren de verwach ting uit dat Danen snel naar hem toe zal komen om nog een verbale schrobbering aan te horen. Het staat te bezien of die verwach ting uitkomt. Danen moet zich ge sterkt hebben gevoeld toen de vaste supporterskern in de tweede helft zijn naam scandeerde. Danen ver klaarde na de wedstrijd: „Ik heb geen moeite met het verhaal in de voetbalkrant. Ik ben bij FC Den Haag om te voetballen. Als ik dins dag met het tweede tegen Ajax moet spelen, zal ik de trainer op het Voetbalvereniging Ruudenburg opende zaterdag officieel de nieuwbouw van het Praathuis. Daarin zijn onder gebracht de bestuurskamer, commissiekamer, en radiokamer. Voorzitter Wnnderink roemde de drie pilaren die 'het financiële gedeelte ondersteunden: de beleggingsclub bracht 80.000 gulden op. de vele vrijwilligers hebben ta ken van de aannemer op zich genomen en het strakke financiële beheer van de penningmeester. Aan de kantine is tevenseen nieuw jeugdhonk <90 vierkante meten gebouwd. In mei van dit jaar ging de eerste paal de grond in. Naastenliefde Rijnsburgse Boys heeft kennelijk het beste voor met buurvereniging Katwijk. Anders is het niet te ver klaren dat de Rijnsburgse bestuur- deren met zo veel graagte de afkeu ring van het hoofd veld van sport park Middelmors accepteerden. Officieel luidde het Rijnsburgse bestuursstandpunt dat'het goed be speelbare velcj ifioest worden ge spaard. Secretaris Gerard van Zuy- len: "We hebben er voor die wed strijd tegen het Nederlands elftal destijds heel wat geld tegenaan ge gooid. Er ligt nu zand op het hobbe lige veld. Als de toestand van het veld twijfelachtig is. hebben wij lie ver dat een wedstrijd wordt afge last. Als er dit seizoen al veel afge lastingen zouden zijn geweest, lag de zaak natuurlijk anders". Dat lag de zaak afgelopen zater dag in feite ook. Immers, op het na burige Katwijkse sportpark De Krom werd op eerste-klasseniveau gevoetbald. Op de tribune ook licht verontwaardige Rijnsburg-suppor- ters. die liever hun eigen favorieten in actie hadden zien komen. Want het is maar de vraag of de Rijns burgse grasmat er deze winter ooit beter bij zal liggen dan afgelopen za terdag. Nu moesten kijklustige RB- fans hun geld neertellen bij de kassa van de concurrent. Naam: Edward Duindam Club: SVLV Leeftijd: 26 Beroep: Bedrijfsleider In plaats van 'opvallend aanwe zig' was Edward Duindam giste ren in de wedstrijd Ranstad Sport-SVLV eerder 'opvallend af wezig'. In de 77e minuut zette Duindam een 'grote mond' op te gen scheidsrechter Wim Rijsber- gen. Omdat hij de arbiter daarop "d'r uit" tegen hem had horen zeggen, verliet de SVLV-er het veld. Ri jsbergen verklaarde na af loop echter dat Ijij de spits slechts een boeking had gegeven onder toevoeging van "als je dit nog een keer flikt, ga je d'r uit". Omdat er direct na dit voorval een wissel aan SVLV-zijde was. dacht de scheidsrechter dat Duindam het veld verliet voor een wisselspeler. Dit was echter niet het geval, want Bas Hooman kwam bij deze wissel het veld in voor Wido Noordermeer. Leg jouw versie van het ver haal eens uit? "Ik ging onderuit in het straf schopgebied en vroeg daarna om een strafschop. Die scheids zei toen: "Hou je bek". Daarop ant woordde ik, mijns inziens vrij netjes: "Zelfs een paard heeft geen bek." Nou. toen kreeg ik dus te horen dat ik het veld uit moest. Dat leek me ook logisch, omdat ik Randstad Sport-verdediger een 'laatste waarschuwing' van hem had gekregen na een onderling akkefietje. Het was toen eigenlijk al typisch, omdat hij een paar se conden daarvoor te kennen had gegeven, dat we er samen uit moesten." Hoe snel kwam er aehter dat je geen rode kaart had gekre gen? "Pas toen ik onder de douche vandaan kwam. De elftalbegelei der had toen net met die scheids rechter gepraat. Ik moetje zeggen dat ik eerst behoorlijk heb staan lachen. Ik was aan de ene kant wel blij. toen ik hoorde dat het slechts een boeking was. Want ik was er al van overtuigd, dat ik voor één of twee wedstrijden ge schorst zou worden. Aan de ande re kant is het natuurlijk wel lullig. dat wij het laatste kwartier met tien man hebben gespeeld. Er zi jn mensen die me gezegd hebben, dat ik daarom protest moest aan tekenen. Maar daar kan ik zelf al leen maar op achteruit gaan: die gele kaart heb ik sowieso toch binnen." Het sehijnt trouwens dat je ot vocaal óf qua spel goed bij een wedstrijd betrokken bent. maar nooit met beiden. Is dat waar? "Ach. men zegt dat. maar ik denk niet dat je dat zo zwart-op- wit kunt stellen. Zo geloof ik. dat het gisteren wat voetbal betreft wel aardig ging. Ik weet dat ik wel wat opvliegend ben. ja. Maar dit seizoen is dit pas m'n eerste boe king. Tuurlijk geef ik toe. dat ik veel praat, maar ik houd er nou éénmaal van om te zien hoe ver ik kan gaan."

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21