Gemini niet in normale doen Vlietwijk sluit het jaar af met verlies Jaargangsrecord voor Fischer Belangrijke zege voor LZ 1886 Leython loopt opnieuw tegen nederlaag aan Seur houdt Tachos op afstand MAANDAG 17 DECEMBER 1990 LEIDEN - Veel records sneuvel den het afgelopen weekeinde in de Leidse zwemwereld. Katwij- ker Christiaan Fischer verbeterde het jaargangsrecord op de 100 me ter wisselslag. De Speedo-jeugd sloot de eerste cyclus van vier voorronden af met weinig defini tieve finaleplaatsen. ZWEMMEN De voor het Heemsteedse HPC uitkomende Katwijker Christi aan Fischer deed van zich spre ken door tijdens recordwedstrij den in Heemstede hot jaurgangs- record op de 100 meter wisselslag bij de mannen van veertien jaar te verbeteren met 0.0 seconden. Fi scher tikte aan in de nieuwe re cordtijd van 1.03.1 en is inmiddels ook m het bezit van tien startbe wijzen voor de nationale Winter kampioenschappen. Tijdens een driekamp in het Leidse Vijf Meibad vestigde LZ- zwemster Bianca Hoeks de aan dacht op zich door als eerste 'ech te Leidse zwemster de minuut- grens op de 100 meter vrije slag te doorbreken. De tijd van 0.59.9 was voor de veertienjarige Hoeks, tevens een evenaring van het kringrecord bij de vrouwen tot veertien jaar. In dezelfde race be haalde clubgenote Fleur Bakker met 1.01.7 haar twaalfde en tevens maximaal haalbare NWK-linnet binnen. Een kwartet en aange vuld tot een kwintet LZ-zwem- sters verbeterden de kringre cords op de 4x50 meter en 5x50 meter vri je slag voor vrouwen tot veertien jaar en brachten het op De Groot Christian de Groot (LZ) liet zich als man tijdens deze vrouwelijke recordregen niet onbetuigd. Het kringrecord op de 100 meter vlin derslag. dat hij vorige week op zijn naam zette, scherpte hij nog eens even aan door onder de ma gische minuut te duiken. Met 0.59,9 werd hij de winnaar op deze afstand. Dat was hij al eerder ge worden op de 100 meter vrije slag. De tijd van 0.55.2 was ook een NWK-startbewijs. Dick Roest haalde een startbewijs op de 100 meter vlinderslag binnen. 0.59.1. Richard van Duvvenbode liet op de 100 meter schoolslag een li miet aantekenen. Met 1.15.6 dook hij ruim onder de gestelde richt- tijd. Ivo Bijker zal voor het eerst in een groot kampioenschap aan de start verschijnen. Zijn 100 me ter schoolslagtijd van 1.20.2 was ook ruim voldoende voor een NWK-startbewijs. Ongetraind, wegens een bles sure. schreef Antoine van Weerde zijn 100 meter schoolslaglimiet op zijn naam met 1.06.4. De Speedo-jeugd kwam in de vierde voorronde voor de lange afstanden aan de start. Niet voor iedereen zijn deze afstanden. 400 meter en 800 meter vrije slag. even favoriet. Maar voor Stephan van Iterson (LZ) lijken dit soort afstanden op het lijf geschreven. Zijn eerste reactie na zijn gewon- hen 800 meter afstand was dan ook: "Ik was nog niet eens moe. het ging echt lekker". De winnen de tijd was 10.38.7 waarmee hij zich naar alle waarschijnlijkheid wel heeft weten te plaatsen voor de finale. Clubgenoot Arjan Pont werd wel tweede maar zijn tijd van 11.18.0 zal niet toereikend zijn voor de finale. Natasja Sierag (LZ) liet met haar tijd van 10.04.3 geen twijfel bestaan over een finaleplaats, sterker nog. zij zal er ongetwijfeld een toppositie mee scoren. Ook Jorien Kleywegt (Zi jl), die tweede werd met 10.15.6. zal hoog op die lijst voorkomen. Verdienstelijk Frederike van der Kooi (LZ) zwom voor het eerst de 400 meter vrije slag. De tijd van 6.54.1 was zeer verdienstelijk en goed voor de tweede plaats. Yvette van Laar (Zijl) eiste in een leeftijdscatego rie hoger ook eremetaal op. Zij tikte aan voor de tweede prijs in 5.43.7 en bleef daarmee ruim voor op de nummer drie. Ingeborg Hocks (LZ) die derde werd in 6.01.2. Milan Verhoop (Zijl) won na een fel duel met Joost Onderwa ter (LZ) bi j de jongens de 400 me ter vrije slag met 5.43.6. Onderwa ter liet een ti jd van 5.45.5 noteren, goed voor de tweede stek. LEIDEN- In de laatste competi tieronde voor de winterstop heeft LZ 1886 een belangrijke zege behaald. UZSC werd met 11-9 aan de zegekar gebonden. Vivax deed goede zaken door WZK met 8-10 te verslaan. WATERPOLO LZ 1886 heeft na de wanprestatie vorige week tegen Neptunes Arn hem het geschonden blazoen weer opgepoetst door subtopper UZSC met 11-9 terug te wijzen. Lange tijd gingen de ploegen gelijk op maar in het laatste speldeel sloegen de man nen van Hans Parrel toe. Parrel: "Een belangrijke overwinning zo vlak voor de winterstop. De ingredi ënten voor een goede wedstrijd wa ren nu wel aanwezig. Fanatisme en een hoog tempo en je ziet het: we halen twee punten. Zo gaan we toch met een tevreden gevoel de winter stop in". LZ 1886 had drie perioden lang moeite met UZSC. De Utrech tenaren stonden telkens aan de goe de kant van de score. Maar juist in deze perioden werd de basis gelegd voor de overwinning. Het hoge Leidse tempo sloopte UZSC. In het laatste part werden de vruchten ge plukt. Eej'st bracht Ben Olde Olthof de ploegen naast elkaar (9-9) en ver volgens was het Niels Zuid weg die met twee loepzuivere treffers de ze ge veilig stelde. Keeper Arjo Bun- nik. die de eerste drie parten nog wel eens een steekje had laten val len. deed met enkele fabelachtige reddingen de rest. Periodestanden: 3-4. 2-2. 3-3 en 3-0. Topscorers LZ 1886: Rene van der Zeeuw 3 maal. In de tweede klasse gaat het Oegstgeestse Vivax als lijstaanvoer der de winterstop in. Het Wasse- naarse WZK kon het Vivax wel las tig maken maar de punten bleven in Oegstgeest. De ploegen waren rede lijk aan elkaar gewaagd maar het was telkens Vivax. zonder de ge blesseerde Hans Trijsburg, dat de leiding nam. In de laatste periode zag Vivax kans twee punten voor te komen (7-9). WZK probeerde nog van alles maar kwam niet verder dan een benutte strafworp van Edwin van der geest (8-9). Met nog 30 seconden te spelen kreeg Vivax een nummerieke meer derheid. De mannen van Frits Wel ling speelde de tijd professioneel uit. In het tijdsignaal werd nog een doelpoging gedaan en kwam de 8-10 uitslag op het scorebord. Vivax staat nu samen met Rapido aan de leiding. De ploegen treffen elkaar in Oegstgeest in de eerste wedstrijd na de winterstop. Topscorer Vivax: Dick van der Bosch en Jack Frauen- feldor ieder 3. Topscorer WZK: Edwin van der Geest en Hugo Breg- man ieder 3. Katwijk sloot af met een neder laag tegen koploper Rapido. Toch was coach Jan Breedeveld na de 7-3 niet ontevreden. "We stonden al heel snel met 3-0 achter. Daarna was het eigenlijk een gelijkopgaande strijd. Omdat Ronald Heemrood nog steeds geblesseerd is. dat is toch een jongen die makkelijk scoort, is dit geen slechte prestatie. De Katwijkers staan door dit resul taat onder in de middenmoot. Sassenheim is de laatste wed strijden voor de winterstop op dreef. Na een slechte seizoensstart worden nu de punten binnen ge haald. Dit maal werd Het Gooi met 5-7 verslagen. In deze harde wed strijd kon Sassenheim door veel te zwemmen telkens een man meer verdienen. Het aangebrande Het Gooi had hierop geen antwoord. Topscorers Sassenheim: Rob Burg meier 3 en Peter Bijman 2. Bij de vrouwen had Do Zijl/LGB geen kind aan De Skelp. De 10-3 uit slag zegt genoeg. Al snel was het 4-0. De Leeuwarder equipe kon nog te rug komen tot 4-2 maar hierna was het alleen De Zijl wat de klok sloeg. Door deze zege staat het in de eerste klasse debuterende De Zijl op een vierde plaats. Topscoorsters De Zijl/LGB: Douce van Beukering 3 en Ingrid van Veen 2. De vrouwen van LZ 1886 verloren dik van Argo. In Veghel werd het 11-3. DIRK KLOOS LEIDEN De lijdensweg voor Leython duurt voort. Voor de derde maal in successie gingen de Leider dorpers keihard onderuit. Zaterdag was Gevamij WC uit Vught te sterk voor de al weken sukkelende formatie van John Groen (3-0). Ley thon. dat het seizoen zo sterk open de. is inmiddels afgezakt naar de vierde plaats, en voelt de hete adem van een handvol achtervolgers in de nek. Het kerstreces komt voor Groen en de zijnen dan ook op het juiste moment. Groen heeft drie weken de tijd om zijn selectie weer scherp en in vorm te krijgen. De volleybal-goeroe uit Zoetermeer is er zeker van dat het hieraan schort. "De ploegen in deze divisie zijn aan elkaar gewaagd. Ben je in vorm dan win je steeds, ont breekt de vorm dart verlies je keer op keer. Dat ondervinden we nu aan den lijve". Lange tijd zag het er naar uit dat Leython zaterdag in Vught de eer ste set naar zich toe zou trekken. De aanvankelijk goed smashende Paul Jac Verhoeven had een groot aandeel in de 6-13 voorsprong, die Leython opbouwde. Groen bracht bij deze stand Bas Bloem binnen de lijnen ten koste van Rik Uiterwijk. Deze wissel pakte finaal verkeerd uit. Bloem maakte namelijk onmid dellijk twee stopfouten, waarop hij direct weer een plaats op de bank kon zoeken. Rik Uiterwijk ging hierna ook nog eens de fout in, en Verhoeven scoorde plotseling geen punt meer met zijn smashes. Zijn collega aan de andere kant van het net, Robert-Jan Cornelissen. deed dat wel, en legde hiermee de basis voor de wederopstanding van Ge- vamij/VVC. De thuisclub kreeg de teugels stevig in handen, gaf geen punt meer weg en haalde de eerste set met 15-13 binnen. Ontgoochelde De ontgoochelde Leiderdorpers kwamen er in de tweede set hele maal niet aan te pas. wat resulteerde in een 15-8 verlies. In het derde be drijf kwam 'Leython de inzinking weer enigszins te boven. Het Lei- derdorpse zestal hield lange tijd ge lijke tred met de Vughtenaren en het leek zelfs de set naar zich toe te trekken. Een 12-14 voorsprong was aan Leython echter niet besteed. Via enkele onbenullige fouten, on dermeer van Paul de Winter, die ser veerde terwijl hij.binnen de lijnen stond, grepen de Brabanders, met Mark Broere, Mare Bambacht en Cornelissen als smaakmakers, ook de winst in de derde set. De teleurgestelde Groen zag on danks de hoog uitgevallen neder laag enkele lichtpuntjes. "De ploeg heeft nu eindelijk weer eens een echte wedstrijd gespeeld. De weken hiervoor was de bezieling volledig zoek. Nu heb ik ze weer eens zien knokken. In dit verband moet ik met name invaller Michiel Smit complimenteren. Hij heeft het pri ma gedaan. De kans is groot dat hij na de winterstop in de basis staat". Maitinus eindigt zegereeks Olympus AMSTELVEEN (ANP) - De volley- balsters van Brother Martinus heb ben een eind gemaakt aan de zege reeks van Avero Olympus in de competitie. De Friezinnen bleven ruim zes jaar ongeslagen. De ploeg van trainer Lodewijk Severein won thuis in Amstelveen met 3-1: 15-11, 7-15, 15-9 en 15-7. Meremviek 3 kampioen LEIDEN In de eerste klasse heeft Vlietwijk het jaar 1990 niet met een overwinning kunnen afsluiten. Tegen Sio 2 werd wel een punt gescoord. In de tweede klasse hebben Merenwiek. Lisse en Leiden verlies geleden. In de derde klasse was Leiden 2 tegen Velo 5 goed in vorm: 6-2. Vlietwijk 2 speelde gelijk tegen Corbulo. In de vierde klasse is Merenwiek 3 kampioen geworden. In de eerste klasse heeft Vlietwijk niet kunnen winnen. De uitwed strijd tegen Sio 2 werd met 6-5 ver loren. Erik Bokhorst kwam net te kort tegen Ernst Niehoff: 3-15. 15-5. 17-14. Henk Westerbeek maakte korte metten met Danny van Effen: 4-15. 5-15. Sonja Groeneveld speel de een spannende driesetter tegen Eveline Versteegh: 11-4. 8-11. 8-11. Toen Bokhorst en Rik Pilaat zich op hun enkel-tegenstanders hadden gerevancheerd stond hun team met 3-4 voor. Westerbeek en Allan Mens leken met een eindspurt in de derde set de voorsprong te gaan vergro ten. Nadat een 12-3 achterstand was weggepoetst werd de verlenging met 17-14 verloren. Het vijfde punt werd gescoord door Westerbeek en Sylvia Groeneveld. In de tweede klasse ondervind Merenwiek op gevoelige wijze hoe zeer het kan verkeren in de sport. In speelweek vijf betekende de 3-5 overwinning op Airsport een riante tweede plaats op de ranglijst. Mede door het verlies van Vier punten ten gevolge van het terugtrekken van Heerhugowaard '69 4 heeft het team momenteel veel weg van een aange slagen bokser. Vorige week bleef het tegen Lisse nog net overeind (4- 4). Gisteren kwam ironisch genoeg tegen Airsport de knock-out: de thuiswedstrijd werd met 2-6 verlo ren. Met zeven punten delen ze de voorlaatse plaats. Airsport heeft door deze overwin ning de voorsprong op Lisse ver groot. Tegen DKC 2 verloren de Lis- benaren opnieuw met 5-3. Licht puntje is het feit dat Rob Put. de he te aclem van nieuweling Erik Mes man in de nek voelend, steeds beter gaat spelen. Met Angela Conijn re vancheerde hij zich op Van Beek. van wie hij in drie sets had verloren. Bijgestaan door Christine van San ten kon ook Conijn huur matige en kelpartij goedmaken. Leiden kwam na de 0-2 voorsprong tege DKC 3 niet meer tot scoren: 6-2. In de derde klasse hebben de ve teranen van Leiden 2 een belangrij ke overwinning behaald ap Velo 5: 6-2. Jan Slingerland kon in de twee de set op het nippertje een derde set afdwingen (18-16). Toen nam hij dan ook definitief afstand van Ralph Duyndam: 15-5. Ook Nick de Voogel beet zijn tanden stuk op Jan Slats 18-13, 15-3. Nora de Koning had na een zeer spannende eerste (11-12) en tweede set (11-9) nog vol doende energie over voor de derde set. Invalster Anette van der Sman kreeg met 11-0 om de oren. Thea Turk kon zich in het vrouwendub- bel op tegenstandster Sandra van der Sman revancheren: 15-11. 7-15. 15-11. In de gemengddubbels werd de genadeklap uitgedeeld. In de uit wedstrijd tegen Airsport 2 waren het voor Lisse 2 wederom alleen Robbert Dedding en Petra van Dam die hun inspanningen in punten konden omzetten (6-2). Nadat Ded ding de eerste set op het nippertje had gewonnen (15-17) kwam zijn te genstander in de tweede set sterk terug: 15-7. In de derde set stelde Dedding weer orde op zaken: 3-15. Petra van Dam kon de klus in twee sets klaren: 6-11. 10-12. Vlietwijk 2 heeft gelijkgespeeld tegen Corbulo. Het team moet in staat zijn om zich te kunnen hand haven. Jowan Zonneveld: "De on derste teams staan vlak bij elkaar. Als we eén wedstrijd winnen schui ven we ineens een stuk omhoog op de ranglijst". Wassenaar was zon der de zieke Monique Hilgerman niet opgewassen tegen Velsen 2. 8- 0. In de vierde klasse kreeg Spotvo gels in speelzaal De Sniep alle hoe ken van het veld te zien. Tegenstan der Florida 2 was oppermachtig: 8- 0. Al in de enkelpartijen bleek de overmacht van de thuisploeg. Al leen Guy Boissevain kon goed par tij geven. Hij ging pas in de verlen ging van de derde .set door de knie- en. In de uitwedstrijd tégen Amster dam 2 bleek eens te meer hoezeer Merenwiek 2 Elsbeth Zwagerman mist. Haar team. gesteund door Mi randa de Mos en Sandra van dei- Hart. kon de 3-1 achterstand maar ternauwernood neutraliseren: 4-4. Tegen Ritte 6 kon Veglo sinds tij den weer beschikken over Frits Eulderink. In de dubbels verzuim de zijn team de 4-0 voorsprong om te zetten in de volle winst: 4-4. Me renwiek 3 heeft door de 3-5 over winning op Tybb 2 het kampioen schap binnen gehaald. FRITS FALLAUX LEIDEN - In de volleybal kompetitie deed NOVO van zich spreken door nu het er op aankwam te winnen van de Amsterdamse studenten- ploeg US (3-1). Een gehandi capt Gemini redde het in de strijd om de tweede plaats niet tegen Rijnmond 3 en verloor met 0-3 en Leython 2 bleef voorlopig boven de fa tale plaatsen door een 2-3 ze ge bij THOR. Bij de vrouwen behield Gemini de aanslui ting door in Nieuwveen NI- VOC met 1-3 te verslaan. VOORHOUT - Noorlander/Forehol- te heeft weer twee punten kunnen toevoegen aan het totaal in de eredi visie zaalhandbal door in de Gaas- bak een 19-15 overwinning te beha len op debutant Tachos uit Waal wijk. Binnen de minuut na het begin van de wedstrijd had Lonneke Cor- nelisz. de kleine brutale cirkelspeel ster van Foreholte. de Tachos- keepster al de oren geschroeid, 1-0. Nog geen minuut later tekende Elly van Leeuwen in een breakout met Ellen Warmerdam voor 2-0. Maar de wedstrijd kwam toch duidelijk in het teken te staan van de in de voor gaande drie wedstrijden door Kecs- kemethy geringschattend beoor deelde hoekaanvalsters. Ellen War merdam en Claudia de Jong. Niet onterecht overigens. Claudia de Jong. die eerst twee vrije kansen on benut liet met hoge schoten (de fa voriete afmaak van 'Kees'), scoorde 3-2 met een lage inzet. Daarna schoot Nicoleta Boriceanu even eens laag 4-3 in. Tachos was niet onder de indruk van het Voorhoutse vertoon zoals uit de score al blijkt. Diana van Dam werd hoog even gemakkelijk ge klopt als de Tachos-keepster apn de overzijde laag. Dat bleef het beeld van de wedstrijd totdat Kecskemè- thy de defensie-posities van Ellen Warmerdam (stoorspeelster) en Ni coleta Boriceanu (rechter-uitstap) even wisselde. Het bracht de Ta chos aanval van haar stuk en Fore holte liep uit naar 7-5. Inmiddels had naast Claudia de Jong op rechts ook Ellen Warmerdam op links alle schroom van zich afgeworpen en dat ontregelde de Waalwijkse de fensie. De oplossing kon de spel- technisch - en speltactisch zeker ca pabele debutant in de eredivisie in deze wedstrijd niet vinden. Met de rust leidde Foreholte met 11-8. Tachos slaagde er niet in om die achterstand ongedaan te maken. Niet in het minst door enkele fan tastische reddingen van Anita Seur die in de openingsfase Diana van Dam verving en-verder in het doel bleef. Foreholte ging de wedstrijd winnen. Dat stond al lang voor het einde van een door de arbiters Kaakebeen en de Jonge vrijwel foutloos geleide wedstrijd vast.- Maar het zou zeer onverstandig zijn om Tachos in de uitwedstrijd niet dan met zeer gepaste eerbied tege moet te treden. Want de jonge ploeg uit Waalwijk kan er wat van. Quin- tus speelde in Waalwijk met 16-16 met veel pijn en moeite gelijk. In de tweede divisie verloren de vrouwen van HVS in Etten - Leur met 19-15 van het leidende Internos. De snelheid van de koploopsters gaf de doorslag in dit treffen. Inter nos had in de rechteropbouwspeel- ster een schutter van grote kwaliteit die nauwelijks te stoppen bleek en ook gemakkelijk passeerde. In de derde divisie begonnen de vrouwen van Olympia '72 sterk tegen Ver- burch, rust 6-12. maar eindigden zwak. 19-19. In de tweede helft werd veel balverlies geleden en Verburch liet die mogelijkheid niet onbenut. De mannen van Saturnus speel den in de tweede divisie los uit de pols tegen Hellas 2. rust 16-11, eind stand 31-22. Dat lijkt erop alsof de defensies een vrije middag hadden genomen maar de werkelijkheid is dat de aanval van beide ploegen ge makkelijk scoorde uit de moéilijk- ste posities. De Leidenaars kunnen als de tegenstanders ook willen spe len tot aantrekkelijk, handbal ko men. Dat lieten ze afgelopen don derdag in de 5-Meihal al zien in de eredivisiewedstrijd tegen eredivi- sionist Eindhoven dat met de hak ken over de sloot kwam. rust 7-7, eindstand 15-16. Saturnus miste in de eerste helft maar liefst vier straf- worpen. FRANK BONTE danks de vele wissels die het toe paste ging de eerste set met 11-15 verdiend verloren. In de volgende set toonde het zijn ware gezicht. Op basis van hard werken, een goede serve en een dicht blok werd vooral de buitenaanval goed benut en scoorde Jan Pley ondanks zijn trai ningsachterstand er flink op los (8- 15). In de derde set zette deze speel wijze zich voort via dezelfde score. In de vierde kwam NOVO weer voor te staan, zag US nog ver terug komen, maar enige pittige woor denwisselingen onderling zorgden net voor de winst (13-15). Gemini miste in het belangrijke duel tegen Rijnmond 3 Ronald van Besuyen, die op de training deze week een ge broken neus opliep. Bovendien blesseerde lepe Roosjen zich al snel, zodat de wisselmogelijkheden zeer minimaal waren. Onbegrijpe lijk daarom dat er geen mannen van het tweede op de bank mochten plaatsnemen. Rijnmond zette Ge- mini direkt al klem met zijn twee ijzersterke buitenaanvallers en stond Gemini geen voorsprong toe. De Voorschotenaren waren niet in sterke doen en zagen de midden- aanval volledig falen. Ook de verde diging draaide niet als vanouds. Het wekte dan ook geen verbazing dat het geroutineerde Rijnmond 3 met 0-3 won (10-15, 13-15 en 9-15). Ley thon 2 had lang veel moeite de op slag van Thor onder controle te krij gen en kwam daardoor niet aan goe de aanvallen toe (15-8). Aanvanke lijk ging het in de tweede set net zo tot 13-5. Thor verslapte en Leython 2 kon bijkomen en zelfs nog win nend afsluiten (13-15). Weer nam Leython 2 vervolgens te veel gas te rug en nam Thor opnieuw een voor sprong via 15-10. Toen vond Ley thon 2 het welletjes en nam het Thor in de tang (5-15). In de vijfde set kwam het met 6-13 voor, gaf het nog bijna uit handen, maar Ewout van der Schaft sloeg de zege binnen (13- 15 en 2-3). In de promotieklas speelde RW weer eens een goede pot. Het had intussen zijn doelstellingen bijge steld (het kampioenschap zit er niet meer in) en de jonge talenten Ro nald Verhey en Taman Saab opge steld, terwijl Martin Broere op de bank had plaatsgenomen. Boven dien ging men voor het eerst uit van een tweemansstop te weten Hans Pardon en Henny van de Hulst en dat werkte uitstekend. In de tweede set lag de pass wat minder en was de serve te slap, waardoor tegenstan der Be Fair nog een punt kon weg kapen, terwijl RW het achteraf het idee had dat de volle winst erin had gezeten (15-9, 6-15, 15-10, 9-15, 15-8; 3-2). Donar liep met de gedachte rond, dat de strijd tegen DOS 3 wel eens verloren kon worden, maar on danks een wat mindere wedstrijd behaalde het de volle winst. Fred Wessels ontbrak en Adriaan Tim mer verrekte een spier zodat een met zes man opererend Donar puur op routine en minder fouten ma kend dan DOS 3 het redde (6-15,15- 12,15-4,17-15). Gemini 2 boekte een langzamerhand weer eens broodno dige winst op RIVA 3. Intern had het de gerezen problemen uitge praat en begon het met 1-5 enthou siast aan het karwei. Echter de bui tenaanval faalde en RIVA 3 won met 7-15. Enige omzettingen aan Geminizijde - Dirk Jan Zuilhof kwam op mid en John Kahlmeyer verhuisde naar buiten - leverden sukses op. Nu scoorde men buiten wel en RIVA 3 kwam er totaal niet meer aan te pas (7-15,15-9,15-5,15-4 en 3-1). VCS behaalde een zwaar be vochten overwinning op Radius 3 in Gouda. Tijdens het inslaan veroor zaakte Radius nogal wat irritatie bij de Sassenheimers, die daardoor ge laden begonnen. Het resultaat was overduidelijk 4-15 winst. Een iets te gamekkelijke instelling gaf Radius de mogelijkheid tot 14-13 voor te blijven; toen maakte VCS uit naar 14-16. In de derde set lukte het net niet en was de score andersom: 16- 14. In de vierde set was er weer een klein dalletje, waar Hans Geerling met enige sprongservices de ploeg overheen hielp: 11-15 en 1-3. Tegen IJsselvogels speelde Leython 3 zijn slechtste wedstrijd van het seizoen. Vorige week snoepte het met groot enthousiasme nog een set weg bij de koploper, nu ging het in een treu rige entourage met 3-0 tenonder met de alleszeggende cijfers 15-1, 15-2 en 15-2. Bij de vrouwen trad Gemini zon der haar spelverdeelster aan tegen NIVOV. Dit keer stond Liesbeth van den Berg op deze plaats en zij deed het voortreffelijk. Ondanks een wat partijdige scheidsrechter klapte Gemini toch naar een 1-3 ze ge. Alleen in de tweede set kwam het snel op een achterstand te staan, die niet meer in te lopen bleek en de vierde set knokte het zich nipt naar 15-17. In de promotieklas kwam Ley thon in een file te zitten naar OI- KOS toe, waardoor het niet aan in spelen toekwam. Gelukkig bleek men veel sterker, zodat de overwin ning geen moment in gevaar kwam. Oikos verdedigde fanatiek en pakte praktisch alles, maar had totaal geen aanval van betekenis, iets dat Leython nu juist wel had. Boven dien. stond Carolien van Gendt sterk te serveren (5-15, 8-15, 7-15). Leython 2 redde het uit tegen kop loper Kalinko - een team opge bouwd rond wat geroutineerde di visiespeelsters niet, maar speelde wel heel degelijk. Het liet zich in de eerste set nog al eens verrassen door de prikballen van Kalinko (15-7), maar hield daarna gelijke tred. Joke van de Linden scoorde op mid steeds heel bekeken en Arine van Vliet op de buitenkant. Pas aan het eind drukte Kalinko door naar 15- 13. In de derde periode kwam Ley thon nu duidelijker te kort in pass en verdediging (15-5). WW kon de eerste twee sets zich aardig meten met de koploper DVC. Ingrid de Geus scoorde goed en menig lange rally was het gevolg. Enige opstel- lingsfouten deden de concentratie echter geen goed en gaven-DVC resp. 8-15 en 10-15 winst. Toen was de pijp bij WW leeg en liep DVC naar een ruime 15-2 en 3-0. Gemini 2 leed zijn derde nederlaag op rij maar had er achteraf niet zo veel problemen mee. Afgezien van de eerste set toen het met 15-0 erin ging, was het een gelijkwaardige ontmoeting. Het won de tweede (12- 15), en ging in de volgende twee net tenonder doordat de jonge garde in het team net niet genoeg routine be zit om vakkundig af te maken (15- 11, 15-9). NOVO begon goed en speelde overtuigend tegen ZOVOC 2 en liep na 9-9 in een ruk naar 9-15 winst. En toen gebeurde wat de laatste weken steeds het geval is: het spelpeil zakte volkomen ineen. Via 10-4 werd het 15-6 voor Zovoc 2 dat een aangeslagen NOVO daarna met 15-10 en 15-11 wegzette. Gemini 3 ondervond al heel weinig tegen stand van Mov'over en kon zich veel veroorloven zonder dat de zege ook maar een ogenblik in gevaar kwam. Simpel werd het 3-0 (15-6, 15-7, 15- 3). GER RENES IJSHOCKEY - Het Finse ijshoc- keyteam heeft vrijdagavond in een vrienschappelijk duel met 3-0 van Zweden gewonnen. De doelpunten, gemaakt door Peltola, Tuomista en Jarvinen, werden keurig verdeeld over de drie perioden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18