WSB achterhaalt S JC UVS overklast slap Blauw Wit Roodenburg draait warm Verdiende winst Lugdunum Randstad de sterkste in derby Noordwijkerhouters langszij na 1-4 achterstand Docos weer nummer drie MAANDAG 17 DECEMBER 1990 DO/STAD SPORT PAGINA 15 LEIDEN Roodenburg doet de laatste weken goede zaken. Vori ge week werd tegen concurrent Gouda een belangrijke zege ge boekt en gisteren moest het even eens laaggeklasseerde OW er met dezelfde cijfers (2-1) aan gelo ven. Met twee inhaalwedstrijden tegoed, zondag komt Olympia op bezoek, kan Roodenburg zich voor de winterstop uit de degra datiezone werken. Een prettig perspectief derhal ve voor de Kooiclub die in de eer ste maanden van het seizoen moeizaam draaide. Maar met vier punten uit de laatste twee wed strijden, behaald door een elftal dat steeds meer als een hecht team voetbalt, maakt Rooden burg grote stappen voorwaarts. Terecht wijst trainer Reurings er op dat zijn team, ondanks de beperkte middelen, dit slechts één keer Een belangrijk feit ter ondersteu ning van het zelfvertrouwen van de jonge selectie. Gisteren speel de Roodenburg met Mark Helder, Michael Verver, Henk Buyn en Peter Pret in de basis. Allemaal jonge spelers en na rust haalden Maurice Barends (ingevallen voor Marcel van der Burg) en Ron van der Linden (17) het leeftijds gemiddelde nog verder omlaag. "En daar moeten we het mee doen", vertelt Reurings, "want meer hebben we niet". Qua organisatie en teamgeest ziet Reurings na enkele maanden al vooruitgang in zijn ploeg. Over het voetbal is hij echter nog lang niet tevreden. Er blijven altijd kleine puntjes over waaraan ge schaafd dient te worden. Tegen OVV kreeg de ploeg ondanks een veldoverwicht niet echt een poot aan de grond omdat de passés naar de spitsen veelal onzuiver waren. Dat is niet alleen een ver wijt aan het adres van de midden velders of verdedigers, ook de spitsen Verver en Helder zijn niet altijd gemakkelijk aan te spelen. In tegenstelling tot Marcel van der Burg ontbreekt het bij hen aan een goede techniek om in de kleine ruimte de bal aan te ne men, waardoor zij vaak kansloos leken in de duels met de verdedi gers van OW. Niettemin liet Ver ver, meer dan Helder, zien aardig wat in zijn mars te hebben. Met zijn snelheid en dribbels heeft hij de wapens ter beschikking om wat af te dwingen IJzersterk Dat Roodenburg terecht de winst kon grijpen was het gevolg van het ijzersterk verdedigen en het geduld dat de ploeg opbracht om de kansen af te wachten, eerder dan deze te forceren. Met de goed leidinggevende Jan Kromwijk als laatste man kwamen de Leide- naars nauwelijks in de proble men. Johan Langendoen, de ge vaarlijkste man bij de gasten uit Oostvoorne, werd bekwaam afge stopt door Fred Ouwerkerk. Hier door kwam er vanaf de zijkant nauwelijks een bespeelbare voor- ow°or e ldnge mannen van Toch kwam de thuisclub vlak voor rust goed weg toen Mathieu Arenz Dick Straathof en doelman Marcel Vink van zich afschudde en vervolgens voor een leeg doel op de paal schoot. Tot op dat mo ment waren de kansen voor Roodenburg. De beste scorings- mogelijkheid viel voor Van der Burg die op tien meter van het doel naast schoot. Vlak nadat Van der Linden Buyn had vervangen nam Roodenburg in de 63ste minuut de leiding. Een vrije trap vanaf de linkerkant viel op rechts voor de voeten van Verver, die de bal ver volgens breed voor de opgeko men Pret legde. De voorstopper schoot vanaf de rand van het strafschopgebied hard op het doel. Keeper Roos werd verrast omdat het schot door één van zijn eigen verdedigers nog van rich ting werd veranderd: 1-0. Spannend Een perfect uitgevoerde counter leverde zeven minuten later voor de blauwzwarten het tweede doelpunt op. Een lange pass van Verver bereikte Van der Burg. Ondanks dat hij twee man op zijn huid had zitten kon hij de bal aan nemen, vervolgens afschermen en op het juiste moment meege ven aan John van de Wetering die vrij voor Roos geen problemen had om tot scoren te komen. Door een foutje van Vink ging Roodenburg toch nog een aantal spannende slotminuten tege moet. De Leidse doelman, door zijn trainer geïnstrueerd om wat verder van zijn doel te keepen, twijfelde bij een hoge bal vanaf de rechterkant. Met twee verdedi gers bij Arenz had Vink beter op zijn lijn kunnen blijven staan, want nu kopte Arenz de bal sim pel over hem heen (2-1). GIJS VAN OOSTEN VOORSCHOTEN - Randstad Sport pakte gisteren in de dorps- derby twee punten voor de neus van rivaal SVLV weg. De voor de toeschouwers zeker niet onaan trekkelijke wedstrijd resulteerde in een terechte 2-0 overwinning voor de thuisploeg. Hoewel Randstad Sport de be zoekers bijna de volle negentig minuten de baas was, werd het grote manco van de equipe toch weer duidelijk zichtbaar: net zoals in alle voorafgaande wed strijden bleken er bijzonder veel kansen niet in allesbepalende doelpunten omgezet te worden. Vooral de snelle Cliff Comvalius en de ongelukkig opererende Marcel Groenendijk bleken niet genoeg rendement te halen uit de vele mogelijkheden, die hen op gelegd werden. Trainer Cor Pen- nenburg: "Ik weet ook niet waar het aan ligt. Ik geloof dat we, wat doelpunten-kansen-verhouding betreft, op dit moment één op vier draaien. En dat is toch echt te zwak." Waar er in de afwerking nogal wat haken en ogen aan zaten, ver liep de opbouw bij de promoven dus uiterst soepel. Dat laaste kon niet gezegd worden van SVLV. Vooral in de eerste speelhelft bak te de ploeg er .weinig van en kwam zelden of nooit bij het doel van Marcel Delmeer. Typerend voor het falen in de opbouw was hoe Sjaak van der Werf, bij wie de meeste acties opgestart worden, nimmer de veelvuldig diepgaan de Wouter Vosmeer probeerde aan te spelen. De enige periode, waarin SVLV gevaarlijk was, viel vlak na de hervatting. Hieraan kwam echter snel een einde, toen Cliff Comva lius op een teruggelegde bal van Wilco Penseel in tweede instantie de bal achter keeper Rob Han- naart schoof (1-0). Op dat moment had Randstad Sport al ruim voor kunnen staan. Een bal van Com valius op de paal, een kopbal van Groenendijk die net over ging. Toch was de realiteit slechts een minimale positieve marge van één doelpunt. Gezien de vele kan sen die volgden, had de thuis ploeg het karwei alsnog voortij dig kunnen klaren. Het was bij voorbeeld een wonder hoe een prachtige kopbal van Marcel Groenendijk na een voorzet van Chff Comvalius tegen de lat be landde. Verder vroeg iedereen zich af hoe de doorgebroken Comvalius oog in oog met Rob Hannaart de bal niet in het doel kreeg. De definitieve nekslag werd pas tien minuten voor het eindsignaal uitgedeeld: op een pass van Marco van der Zon werkte aanvoerder Groenendijk het leer in de touwen. Hands van Martin Kerkman be zorgde de ploeg van trainer Si mon Venema in blessuretijd nog een penalty. Sjaak van der Werf faalde echter van elf meter en ter wijl de Zwart-Witten reeds feest vierden, schoot Piet Douwes de bal van dichtbij nog naast ook. Direct hierna maakte scheids rechter Willem Rijsbergen een einde aan een wedstrijd, waarin hij de leiding overigens goed in handen had. Toch was de pas zeer jeugdige arbiter samen met SVL- V'er Edward Duindam na afloop van de wedstrijd onderwerp van gesprek: de spits verliet een kwartier voor tijd het veld in de veronderstelling een rode kaart te hebben. Dit bleek een misver stand te zijn (Zie 'Opvallend Aan wezig', red). Het resultaat was dat SVLV de het reeds verloren duel met tien man uitspeelde, zonder dat de scheidsrechter het door had. MAARTEN WIGGERS Onverwachte ruime zege: 0-6 AMSTERDAM - UVS heeft gisteren Blauw Wit behoed voor de grootste nederlaag in de historie van deze roemruchte club. Ui1 medelijden en als blijk van dank voor de gebrekkige tegenstand ging de nummer voorlaatst in de uitwedstrijd tegen de nummer laatst niet verder dan 0-6, zodat ook de geloofwaardigheid nog een beetje in stand bleef. De hekkesluiter van de hoofdklasse demonstreerde op eigen veld een portie onbenul die zijn weerga op dit niveau niet kent. UVS kon daar om in één wedstrijd de helft van het aantal doelpunten scoren dat in alle voorgaande duels werd geprodu ceerd. Voor aanvang van het duel op sportpark Sloten was het ver schil tussen de twee clubs slechts één punt in het nadeel van Blauw Wit. Op het veld leek de kloof wel twintig punten. Bij vlagen ontstond de indruk zelfs dat er een afdelings club bezig was tegen een profclub. Dat was enerzijds de verdienste van een agressief en geconcen treerd spelend UVS. Anderzijds was het de volledige bereidwillig heid van de thuisclub om zich op deze gure zondagmiddag naar de slachtbank te laten leiden. UVS moet zich een hoedje zijn geschrok ken in deze wedstrijd die vooraf als een degradatieduel werd ingeschat door de 400 toeschouwers. Bij ver lies zouden de troepen van Ruud de Groot de rode lantaarn hebben ge kregen van de Amsterdammers. Maar van een felle strijd tussen twee ploegen die elkaar naar het leven staan, was geen moment sprake, want UVS was superieur. Loper Behalve de rode lantaarn heeft Blauw Wit blijkbaar ook een rode loper. Die ging tegen UVS meer dan eens uit. Gerry Jansen mocht er als eerste over wandelen. De rech terspits had na vijf minuten welge teld twee balcontacten gehad en die betekenden evenzovele doelpun ten. Het gemak waarmee de blonde dribbelaar zo maar kon'doorlopen terwijl er geen tegenstander voor zijn voeten liep was op het lachwek kende af. Dat Jansen de koelbloed igheid bewaarde in deze niet alle daagse spelsituaties en niet van ver bazing achterover sloeg was extra knap. Twee keer schoof hij de bal voorbij keeper Paul van 't Wout. De ballenvanger vroeg zich na die vijf minuten luidkeels af wanneer zijn collega's nou eens aan het voet ballen zouden slaan. Hij moet zich bij tijd en wijlen doelman van de D- pupillen van Blauw Wit hebben ge waand, al is nog de vraag of daar ook zo wordt geschutterd. Helaas voor de goalie: het aandoenlijke ge stuntel in de Amsterdamse defen sie, met de houterige en trage Guido Mulder als meest in het oog sprin gende achilleshiel, duurde voort tot de negentigste minuut. Voor rust profiteerde alleen Hans de Kruys nog een keer van de vrijheid. De spits had daarvoor ook al 0-3 aange tekend, maar die treffer werd om duistere redenen afgekeurd. Na de pauze had een alles-of-niets- offensief van de thuisploeg nog uit komst kunnen bieden. Maar ook in de tweede speelhelft lagen de schle mielen van trainer Frank Kramer al opvallend snel tegen het canvas. In de 46ste en 49ste minuut zette Frank Roosa zijn team op 0-4 en 0-5. Eerst mocht hij volstrekt ongehin derd inkoppen uit een voorzet van Gerry Jansen en even later schoot hij via de binnenkant van de paal binnen na het zoveelste foutenfesti- val in de Blauw Wit-defensie. Op dat moment waren bij de bezoekers Hans van Leeuwen en Rob Dorlas al uitgevallen (beiden vanwege een enkelblessure) voor Marcel Tolsma en Duncan Alberga. Dat Jansen daarna het halve do zijn vol maakte op een identieke manier als ziin eerste en tweede goal onderstreepte de ellende op 'Sloten' nog eens. De jiroduktieve UVS'er had (net als een aantal team genoten) nog een keer kunnen sco ren, maar bij een sprint richting doel werd er door linksback Henk Scheers voor de afwisseling wel af doende ingegrepen. De reddende sliding bracht kennelijk ook arbiter Vermeer uit zijn ritme want hij gaf aan de Blauw Wit-verdediger volko men ten onrechte.een boeking voor de correcte tackle, zoals hij dat eer der bij Ben Huymans (wegens pra ten) had gedaan. Agressief UVS-coach Ruud de Groot vond dat de dikke overwinning toch vooral een verdienste van zijn eigen ploeg was. "We kwamen sterk uit de startblokken en begonnen agres sief. We hebben duidelijk de stij gende lijn te pakken dat hebben we vandaag bewezen. Maar laten we in derdaad ma r niet te snel hoesee roepen na eze wedstrijd. Zondag tegen ADC 20 moeten we opnieuw winnen d u staan we er weer een beetje fatsoenlijk op". Zijn collega Frank Kramer - die als tussentijds aangetreden trainer zijn eerste nederlaag incasseerde met zijn ploeg - was vol lof over de tegenstander. "We zijn overklast. Vooral de rechterspits van UVS (Jansen, red.) was een voortduren de plaag voor ons. Na die snelle 0-2 wist ik het al, wij hebben de ploeg niet om dan terug te komen. Het was een aaneenschakeling van fou ten. Ongelofelijk ja. Of ik zelf niet het veld in moet? Dat is uitgesloten. Het maakt mij overigens niet uit dat het dan na die 0-2 ook nog 0-6 wordt. Dan hoef ik tenminste niet gaan zit ten peinzen of die nederlaag terecht was. Want dan heb je wel eens bij 0- 1 of 0-2". Kramer geniet landelijke bekend heid vanwege zijn puzzels en kwis- jes op tv. Hij kan nu zelf aan de slag met een serieuze hersenbreker. Hoe moet dit lamgeslagen stelletje wor den behouden voor de hoofdklas- ROB VAN DER ZANDEN NOORDWIJKERHOUT - De ontmoeting van gisteren tussen WSB en SJC was behalve een streekderby ook een degradatieduel. De Noordwijkers stonden net onder en de Noordwijker houters net boven de rode streep met evenveel punten. Daarom moesten beide ploe gen de winst pakken om voor de winterstop van de degradatieplaatsen verwij derd te blijven. Het werd een gelijkspel (4-4) en dat was voor het uitspelende SJC ze ker te weinig, want het elftal van trainer Harrie Loerts gat in twintig minuten tijd een 1- 4 voorsprong uit handen. Het in groten getale opgekomen pu bliek kreeg al snel waarop het wachtte. Acht minuten na het be- ginsignaal zette Peter Ruygrok zijn ploeg op schitterende wijze op voor sprong. De SJC'er die door een bles sure van Leo van der Zalm hangend LEIDEN - Lugdunum- Donk. Op papier zou dit duel voor de Kik kers tegen de Goudse degfada- tieklant een 'eitje' moeten beteke nen. Dat leek het ook, de ploeg van Hennie de Klerk koesterde bij rust immers een riante 3-0 voorsprong. Doch kennelijk is de Kikkerpolderploeg zich niet be wust van het feit dat een wed strijd negentig minuten (of zelfs langer) duurt. Immers, tot twee minuten voor tijd bood Lugdunum de gasten de gelegen heid om de stand naar 3-2 te bren gen. Verder kwamen de bezoe kers niet, waardoor een nieuw de bacle voor de vice-koploper uit bleef. Het is zo langzamerhand wel bekend dat Lugdunum op eigen terrein moeilijk tot winst kan ko men. Ook Donk weet dat. Natuur lijk weet de Goudse ploeg inmid dels ook dat het niets te zoeken heeft in de derde klasse. Toch maakten de bezoekers het Lugdunum in de slotfase akelig lastig. Een keihard schot van Renke Prevo had in de 93ste mi nuut zelfs de gelijkmaker kunnen zijn, maar deze spetter verdween rakelings over. Dat de volle winst toch bij de gastheer bleef was over het ge heel genomen meer dan ver diend. Voor de geschorste Edwin Verhoogt (volgende week tegen WSE wel van de partij) speelde Harm de Vos in de spits en kreeg van De Klerk het predikaat 'man van de wedstrijd' toebedeeld. Na een kwartier onderschepte de Vos een bal van zijn directe bewa ker Leo de Heij en schoot vervol gens het leer beheerst langs kee per Egbert Verweij: 1-0. Nadat een schot van uitblinker Prevo maar net doel miste, was het kort daarop Goudenaar Peter Straver die de op de rechtsback positie (Jeroen Brussee naar het middenveld) teruggekeerde Hans van As op het verkeerde been zet te en de bal subliem voortrok en het hoofd bereikte van Prevo die keihard op de lat kopte en in tweede instantie dat standje her haalde. Verder kwam Lugdunum niet meer in moeilijkheden. Het speelde met volle inzet en over tuiging. Vooral aanvoerder Cees van Tongeren speelde een prima wedstrijd. Rond de 30ste minuut voorzag de uitblinker de beweeglijke Harm de Vos met een voortreffe lijke pass. Met een gerichte schui ver liet De Vos de Goudse keeper voor de tweede maal de gang naar het net maken. Een tweetal minu ten later was het André Hoekstra die een voorzet van de Vos hard inkopte en de ongeveer 200 toe schouwers voor de derde maal liet juichen. Dat bij Lugdunum Fred van der Kaaij nog een goede kans onbenut liet bewijst dat de juiste vorm bij de rechterspits echter nog ontbreekt. In de saaie tweede helft leek er evenals het eerste gedeelte geen vuiltje aan de heldere lucht al bleef de stand tot 82ste minuut ongewijzigd. Daar had echter voor de thuisclub verandering in kunnen komen indien Harm de Vos in 63ste minuut de bal uit een slechte uittrap van de Goudse go alie van een betere richting had voorzien. Dat gold vroeg in het tweede part ook voor Donk-spe ler John Olsthoorn die in vrije schietpositie grandioos over schoot. Het gebeurde niet en Lugdunum verzandde weer in het ontaktische patroon. Er werd te onnauwkeurig op de mandek king gespeeld, waardoor Donk veel ruimte werd geboden. (De Klerk: "Op het moment dat we onder druk staan, kunnen we niet meer organiseren. Ik weet niet waar dat aan ligt".) De desorgani satie in de Leidse defensie leidde acht minuten voor tijd tot de 3-1 van Remko Overkamp (kopbal). Even daarvoor werd het spel van de Goudse ploeg door arbiter Jut te nog gehonoreerd met een pe nalty (hands van Van Tongeren bij een poging de bal via een om haal weg te werken), die overi gens niet benut werd. Drie minuten voor tijd was het Ton de Rooij die het speeltuig met de hand bewerkte. Uit die toegekende vrije trap krulde Pre vo de bal even buiten de 16-meter heel fraai in de kruising achter de goed keepende Ouwerkerk: 3-2. Weliswaar greep Lugdunum toch de volle winst, maar er zal op het organisatorische vlak nog heel .veel bijgespijkerd moeten wor den. Want om in de tweede klasse te voetballen moet er van een club als Donk toch zeker met rui mere cijfers gewonnen kunnen worden. RON HOOGENDAM in de spits stond, zag echter tot zijn verbazing, hoe WSB zes minuten later weer gelijk kwam. Een af standschot van John Janssen kreeg Ronald van Kesteren, de Noord- wijkse keeper, niet onder controle. Robèr Marijnen was er als de kip pen bij om het thuispubliek tot vreugde te brengen. Het was te merken dat beide ploe gen voor de winst gingen, want het spel golfde op en neer met kansen voor WSB en SJC. De gasten na men in de blessuretijd van de eerste helft de leiding dankzij de scheids rechter. Deze negeerde tot twee maal toe het terechte vlagsignaal aan WSB-zijde en keurde daar door het buitenspeldoelpunt van Marco de Ridder goed, 1-2. De daar opvolgende protesten vingen bot bij leidsman Mur, die verder prima floot. Druk De achterstand noopte Van der Reijd nog niet tot een wissel, maar toen Marco de Ridder een afgeme ten voorzet van Peter Ruygrok langs de kansloze WSB-keeper Hans Laros kopte, liet de trainer Nick Casely warmlopen. Twintig minuten later viel de door zijn werk vaak afwezige spits in, maar toen stond er al een 2-4 stand op het sco rebord. SJC had de voorsprong ver der uitgebreid door een knap doel punt van John Peschier. Deze goal was tot stand gekomen via een counter, want de Noordwijkers hadden moeite om onder de druk van WSB uit te komen. De moed, die door dit doelpunt in de Noord- wijkerhoutse schoenen was gezakt, kregen de gastheren zes minuten la ter weer een beetje terug. Het ge beurde toen Stefan Duivenvoorde van 25 meter de te ver voor zijn doel staande Ronald van Kesteren ver schalkte. De verdediger mocht vrijwel meteen daarna het veld voor Nick Casely ruimen. Doordat deze inval ler veel in beweging was, raakte de organisatie van de SJC-verdediging enigszins zoek. Bovendien was Pe ter Ruygrok naar achteren gediri geerd, waardoor WSB op het mid denveld heerste. De SJC'er kon ook niet verhinderen, dat de nieuwe spits een verkeerde terugspeelbal aan SJC-zijde onderschepte en de 3- 4 scoorde. De Noordwijkerhouters roken de kans om toch nog gelijk te komen en zetten de gasten vast op eigen helft. Als SJC echter uit de verdediging kwam, was het ook ge vaarlijk. De snelle Herman Oude Veldhuis was evenals in de eerste helft dichtbij een doelpunt, maar de jonge spits had de pech de goedkee- pende Laros voor zich te hebben. In de laatste minuut kon Ronald van Kesteren voor de vierde keer vis sen. Hij loste een schot van Robèr Marijnen, waardoor Sander War merdam %e gelijkmaker kon intik ken; 4-4. De geslaagde inhaalrace beteken de voor Van der Reijd een winst punt, terwijl hij vooraf een overwin ning had verwacht. "De 1-4 achter stand deed me een slechte jaarwis seling voorspellen, maar nu heb ik vertrouwen voor na de winterstop", gaf de oefenmeester toe. Voor zijn collega Loerts waren de druiven zuur: "We hebben door slordighe den en blunders een punt weggege- LARS ULRICH Monique Velzeboer wint in Heerenveen LEIDEN Monique Velzeboer is gisteren winnaar geworden van de laatste shorttrack-competitiewed strijd op de 500 meter. In Heeren veen slaagde de schaatsster uit Oud-Ade erin haar zus en rivale Si- mone achter zich te houden. Anja van der Poel maakte het succes voor de Leidse regio compleet, door de vierde plaats voor zich op te ei- Ook in het eindklassement 500 meter ging Monique Velzeboer haar zus vooraf. De Rijswijkse Di Lella eindigde hierbij als derde. Bij de mannen werd de afsluiten de sprint gewonnen door Jeroen Ot ter uit Den Haag, vóór Mare Velze boer en Jan Hoogeveen uit Wou- brugge. Het eindklassement 500 meter gaf hetzelfde beeld. Tijdens in Utrecht gehouden se lectiewedstrijden heeft Arnold van der Poel zich niet gekwalificeerd voor de NK allround. Ondanks een tweede plaats op de 500 meter (40.23) en een achtste plaats op de 1500 meter (2.03,74) kwam de schaatser uit Roelofarendsveen na de 5000 meter niet verder dan een klassering die recht geeft op de eer ste reserve-plaats voor de NK. Peter Baars heeft Koudekerker Jan Dirk Corts op de laatste avond van de marathernvijfdaagse nog ver dreven van de eerste plaats bij de B- rijders. LEIDEN - Docos heeft met de winst op Woerden de derde plaats in de' rangschikking weer teruggepakt. Het technische overwicht, dat de Leidenaren gedurende de wedstrijd hadden, kwam in de 0-1 eindstand niet goed tot uitdrukking. "Het was nu tijd om de punten te pakken. We staan weer waar wij horen te staan", aldus trainer Wim Mugge. De Leidse oefenmeester kon niet met zijn sterkste formatie het thuis- spelende Woerden bestrijden. Rob Reizevoort moest ziek afzeggen voor de laatste wedstrijd voor de winterstop, terwijl Jac Everaert vanwege een blessure evenmin kon opdraven. Dit gaf Leo van Teylin- gen de mogelijkheid om na een lan ge blessureperiode weer in de basis te starten. Zijn optreden stemde Mugge tot tevredenheid, evenals het bezetten van de flanken, waar door Docos de eerste helft naar zich toe kon trekken. Doelpunten ma ken gaat de Morsbewoners nog steeds niet goed af, ondanks de kan sen die de Leidenaren creëren. Vijf minuten na rust was het wel raak. Dennis Stuifzand, die in de eerste helft al op de lat gemikt had, schoot vanaf 16 meter de 0-1 binnen, nadat Rick Hamerling met de zij kant van het hoofd terug had ge legd. Hierna gooide Woerden de bal veelvuldig hoog voor de pot, maar Docos kwam geen moment in ge vaar. Niet alleen omdat de thuisclub kwalitatief minder was, maar vooral omdat de Woerdense spitsen niet over lengte beschikten. Mugge vertrekt LEIDEN - Wim Mugge zal na dit sei zoen Docos niet meer onder zijn hoede hebben. De trainer en het be stuur hebben dat besloten. Mugge heeft de Morsbewoners vier jaar ge traind. Vorig jaar werd Docos onder zijn leiding met grote voorsprong kampioen en promoveerde zodoen de naar de derde klasse, waar de ploeg het dit seizoen niet slecht doet. Supporters van FC Utrecht aangehouden DEN HAAG (ANP) - Op de terug reis uit Venlo na ,de voetbalwed strijd VW-FC Utrecht (0-1) hebben Utrechtse supporters zaterdag avond brand gesticht en zware ver nielingen aangericht in een treinstel van de Nederlandse Spoorwegen. Ter hoogte van Helmond moest de hulp van brandweer en politie wor den ingeroepen. Het vuur werd ge blust en onder toezicht van agenten zette de trein de reis voort naar Eindhoven. Daar werden 50 sup porters aangehouden op verden king van openlijke geweldpleging en ingesloten op het hoofdbureau. Volgens een woordvoerder van de Eindhovense politie verliep het verhoor moeizaam. „We werken er met man en macht aan om de rad draaiers van de gewone passagiers te scheiden, maar de medewerking van een aantal arrestanten is ge ring", aldus de betrokken wacht commandant. Tien agenten van de gemeentepolitie en spoorwegpoli tie waren in de nacht van zaterdag op zondag betrokken bij het ver hoor van de verdachten. De schade bedraagt volgens een voorzichtige schatting meer dan 10.000 gulden. Aanhouding in zaak Van Swieten EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft een 19-jarige Eindhovenaar aangehouden die ervan wordt ver dacht dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag de Eindhovense scheidsrechter Ignace van Swieten (47) ernstig heeft mishandeld. De verdachte heeft bekend. De verdachte is een cliënt van Van Swieten. die werkzaam is als reclasseringsambtenaar. De Eind hovenaar heeft Van Swieten met een hamer op diens hoofd geslagen. Van Swieten maakt het goed, aldus de woordvoerder van de politie.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15