Excelsior 'ietsje' slechter dan Feyenoord Voller wint tweestrijd Liverpool loopt uit Overldeeft is er nog niet uit Real Madrid helpt Barcelona een handje PAGINA 14 MAANDAG 17 DECEMBER 1990 BEKER SVV - Fortuna Sittard 2-1 (0-0). 70. Rid derhof 1-0. 87 Samuel 1-1. 89 Breelveld 2-1 Scheidsrechter Dolstra Toeschou wers 350 Gele kaart Mulder (SVV). Fri|ns. Mordang en Schmitz (allen Fortuna) i 1-2 (0-0). 60 Vink 0- PSV - FC Zwolle 2-1(1-1). 3 Smook 0-1 17 Scheepers 1-1. 75 Bosman (straf schop) 2-1 Scheidsrechter Luyten Toe schouwers 6000 Gele kaart Popescu (PSV) en Van Raalte (FC Zwolle) Dordrecht '90 - FC Twente 1-0 (0-0). 58 Langerak (strafschop) 1-0 Scheidsrechter Van Haaften Toeschouwers 1300 VVV - FC Utrecht 0-1 (0-0). 76 6i|l 0-1 Scheidsrechter Reygwart Toeschouwers Scheidsrechter Van der Ende Toeschou wers 5500 Gele kaart Smit, Van Gils (bei den NAC) en Maas (RKC) Go Ahead Eagles - Vitesse 2-3 (1-3). 8 Bos 0-1. 20 Eyer 0-2. 24 Overmars 1-2. 41 Van Arum 1-3, 68 Buisman 2-3. Scheidsrechter Van Vliet. Toeschouwers 6500 Excelsior - Ajax 0-5 (0-2). 33 Pettersson 0-1 43. Jonk 0-2. 48 Bergkamp 0-3, 56. Gele kaart Verkuyl (A|ax). Biizonderheid wedstrijd werd in De Meer gespeeld Sparta - Volendam 1-0 (0-0). 62 Sande Geldrop - BW Den Bosch 1-4 (0-1) 39 De Gier 0-156. Van Schedel 0-2. 68 Van de Wiel 0-3. 78 Van Eek 0-4.83 Cooyman 1-4 Scheidsrechter Van Riet Toeschou wers 850. Gele kaart Van der Hooft (Geldrop) en Van Eek (Den Bosch) Bi|Zon- derheid wedstri|d werd in De Vliert ge speeld. Vlissingen - Groningen 1-3 (1-0). 7 Van Keeken 1-0. 77 Olde Riekerink 1-1, 78. Diurovski 1-2, 85. Van Duren 1-3 Scheids rechter: Janssen. Toeschouwers 2500. Elinkwijk - Willem I11-3 n.v. (1-1.0-1). 6 Van Geel (strafschop) 0-167 De Bruyn 1 - 1. 97 Van Geel 1-2, 117. Sylla 1-3. Scheidsrechter Sterk Toeschouwers 2000 Gele kaart. De Wit (Elinkwijk) en Bart Janssen (Willem II) SV Meerssen - De Graafschap 2-2 n.v. (2-2.1-1). De Graafschap wns (4-5). 13 Paul van de Leeuw 1-0, 29. Hofstede 1-1, 84 Paul van de Leeuw 2-1, 90. Linde 2-2. Scheidsrechter Vervoort Toeschouwers 2750 Gele kaart Kruis. Redeker (beiden De Graafschap) en Dahlmans (Meerssen) Bi|zonderheid Van Deyck (Meerssen) mist in 112e minuut een strafschop FC Den Haag - Haarlem 5-3 (2-0). 22 Van Ei|keren 1-0, 29 Schellev.s 2-0, 55 Valk 3- 0, 71. Van Roon 3-1. 74 Otto 4-1. 77 Schellevis 5-1. 79. Helenklaken 5-2, 86. Van Roon 5-3 Scheidsrechter Kloeg. Toe- AMSTERDAM (GPDl Waar in Engeland. Duitsland of België een bekerwedstrijd tussen een reus en een tuinka bouter nog wel eens een echte verrassing kan opleveren, lijkt zoiets in Nederland niet meer mogelijk. Hoe matig de miljoenenformatie uit Eindhoven ook draait en hoe dapper FC Zwolle 90 minuten weerstand biedt, dat PSV ook wer kelijk verliest gelooft natuurlijk geen zinnig mens. Excel sior achtte zich tegen het grote Ajax bij voorbaat zo kans loos. dat de eerste-divisieclub al direct na het bekend wor den van de loting akkoord ging met het verplaatsen van de wedstrijd van Rotterdam naar Amsterdam. Officieel om veiligheidsredenen vond de ontmoeting, door Ajax op halve kracht kinderlijk eenvoudig met 5-0 gewonnen, plaats in De Meer. Officieus speelde het finan ciële aspect uiteraard een grotere rol. Met een bezoek van de Amster dammers aan Excelsiors thuisha ven Woudestein had een aantal geldverslindende voorzorgsmaatre gelen genomen moeten worden, waarbi j het maar de vraag was of die investering zou opwegen tegen de opbrengsten. Omdat de recette bij bekerduels eerlijk wordt gedeeld en omdat het Amsterdamse publiek het A|ax-stadion beter weet te vin den dan Rotterdammers de accom modatie aan de Honingerdijk, koos Excelsior eieren voor z'n geld. Kranten Gezien de kleine 8000 toeschouwers die zich in Amsterdam meldden naar bekerverhoudingen geen slechte score hoeft de penning meester van Excelsior de komende week in ieder geval niet langs de deur voor oude kranten of lege fles sen. Of het 'sportief gezien nu zo n geweldige oplossing was, blijft de vraag. „Verrassingen in bekerwed strijden vinden altijd plaats wan neer de underdog op eigen veld speelt", wist ook Excelsior-trainer Sandor Popovics. „Thuis hadden we misschien vijf procent kans te gen Ajax; in Amsterdam schatte ik onze kans op anderhalf procent". De winstkansen van Excelsior bleven gisteren echter op het nul punt steken. Zonder ook maar een moment tot echt sprankelend voet bal te komen, schudde Ajjix de Rot terdammers als een stel lastige vlie- Loting kwartfinale Tennisser Paul Haarhuis zette gisteravond in Hilversum bij de loting voor de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker twee eerste-divisieclubs tegen el kaar: De Graafschap - Dordrecht '90. PSV en Ajax spelen thuiswed strijden. De wedstrijden worden gespeeld op 23 januari. De loting had het volgende re sultaat: Willem II - SVV. Roda JC - FC Utrecht. PSV - Wageningen. Vitesse - FC Den Haag. Ajax - FC Groningen. BW Den Bosch - Sparta. Feyenoord - NAC, De Graafschap - Dordrecht '90. gen van zich af. ..Diet Ajax ist von Europaeische klasse", prees Popo vics als zoveelste trainer uit het be taalde voetbal de opponent de he mel in. De spraakwaterval uit Hongarije had voor zijn ploeg alleen mogelijkheden gezien wanneer de spelers van Ajax de zaken iets te lichtvaardig hadden opgevat of wanneer de 'interland' tegen Malta reeds door het hoofd van de Am sterdammers zou spoken. „Er is geen sprake geweest van onderschatting of gemakzucht, dat is positief', deed Ajax-trainer Been hakker een aanzet tot een bondige samenvatting van het niemendalle tje. „Zonder er een sprankelende wedstrijd van te maken hebben we de boel 90 minuten lang volledig on der controle gehad. Gelukkig ook dank zij de tegenstander, die naar 3 ryan Roy stuurt Ton Pronk i te voet- Poging Daarmee aaide Beenhakker Excel sior terecht over het hoofd. Met in tweemaal drie kwartier een mini mum van 13 terugspeelballen op doelman Walter Londema deed de 'formatie met bescheiden midde len' althans een poging mee te ko men. Maar ondanks het gemis van drie basisspelers (de grieperige Wit- schge en de geschorste Wouters en Frank de Boer), had Ajax via Pet tersson en Jonk reeds voor de pauze de buit binnen (2-0). Bergkamp. Winter en Van 't Schip schroefden na de rust de sco re spelenderwijs op naar 5-0. Voor Popovics betekende de treffer van Van 't Schip, geproduceerd in de slotminuut, een klein tegenvaller- tje. „Ik had gehoopt dat we het op 4- 0 zouden kunnen houden. Dan kon den we in Rotterdam zeggen dat we ALPHEN AAN DEN RIJN - Tijdens een twee uur durend ge sprek in Moordrecht heeft scheidsrechter Rob Overkleeft zaterdag met de voorzitter van de werkgroep betaalde voetbal, Kees de Bruin, zonder resultaat van gedachten gewisseld over diens overweging om de fluit aan de wilgen te hangen. De Alphense arbiter in het be taalde voetbal bleef bij zijn standpunt om de komende twee weken in alle rust de zaken op een rijtje te zetten. "Ik ben niet ontevreden over het gesprek, waarin we beiden duidelijk heb ben gezegd hoe we er over den ken. Volgende week fluit ik niet. Een beslissing neem ik pas rond de jaarwisseling. ZEIST (ANP) - Erwin Koeman en Hans Gillhaus zijn teruggekeerd in de selectie van het Nederlands elftal. Beide spelers werden zon dag alsnog opgeroepen door bondscoach Michels voor de kwa lificatie-interland voor het toer nooi om het Europese kampioen schap. woensdag tegen Malta. Michels was daartoe genood zaakt. nadat Witschge en Vanen burg zich afmeldden. De Ajacied heeft griep. Vanenburg raakte za terdag in de bekerwedstrijd tegen Erwin Koeman terug in selectie FC Zwolle geblesseerd. De overi ge veertien aangewezen spelers doorstonden het weekeinde voor de interlandwedstrijd in goede gezondheid. Erwin Koeman was sinds het toernooi om het wereldkam pioenschap niet meer voor het Nederlands elftal i gekomen. In Italië raakte hij, me de omdat hij onvoldoende was hersteld van een knie-operatie, zijn plaats in de basis kwijt aan Witschge. Als PSV'er kreeg de van KV Mechelen overgekomen middenvelder begin dit seizoen te maken met enkele andere blessu res. Pas de laatste weken is hij volledig fit. het in ieder geval niet slechter had den gedaan dan Feyenoord een week geleden". Indoor Ajax maakt in de komende winter stop een trip naar Duitsland en naar Turkije. Tussen Kerst en Nieuwjaar neemt de Amsterdamse formatie deel aan drie indoortoernooien, die op diverse lokaties in Duitsland worden afgewerkt. Na de jaarwisseling vertrekt Ajax op 2 januari voor een week naar Turkije. Op 5 en 6 januari staat de ploeg een zaalvoetbalgala te wach ten in Istanboel. Behalve Ajax zijn tevens uitgenodigd: Universitatea Graiova (Roemenië). Dufcla Praag (Tsjecho-Slowakije), Ujpest Dosza (Hongarije) en de Turkse clubs Ga- latasaray, Fenerbahce (getraind door Guus Hiddink), Zeytinburnu en Sariyersport. Op 8 januari speelt de Nederland se kampioen een oefenwedstijd te gen Galatasaray, de club die onder bestuurlijke leiding staat van de voormalige PEC Zwolle-manager Henk van Ginkel. Amateurs uit bekerstrijd DEN HAAG (ANP) - De laatste amateurclubs zijn gisteren ver dwenen uit het toernooi om de KNVB-beker. In de tweede ron de verloor Geldrop van Den Bosch (1-4). Elinkwijk van Wil lem II 1-3 na verlenging) en SV Meerssen van De Graafschap (2- 2 na strafschoppen). Wel slaagden drie eerste-divi sieclubs erin een tegenstander uit de eredivisie uit te schake len. Wageningen verraste NEC (2-1), Dordrecht'90 versloeg FC Twente (1-0). NAC was te sterk voor RKC (1-0). De topclubs lieten zich niet verrassen. Desondanks leverde PSV met de 2-1 (thuis) overwin ning tegen FC Zwolle, laatste in de eerste divisie, een wanpresta tie. De verliezende finalist - tegen PSV - van vorig seizoen. Vitesse, bekert verder na de overwin ning (2-3) bij Go Ahead Eagles. In het onderonsjes tussen eredi visieclubs won SVV van Fortu na (2-1) en Sparta van Volendam (1-0). Vlissingen stond lang op voorsprong tegen Groningen, maar ging in het slotkwartier onderuit (1-3). FC Den Haag had, ondanks een opvallende score (5-3), geen moeite met Haarlem. Ex-UVSer Marcel Valk scoorde voor Den Haag. SV Meerssen, sinds twee jaar hoofdklasser, was het dichtst bij de stunt van de dag. De ama teurs stonden tot de 90ste mi nuut op 2-1. Paul van de Leeuw maakte beide doelpunten voor de thuisclub. In de slotseconden maakte Linde gelijk voor de koploper uit de eerste divisie. In de extra speeltijd kreeg de hoofdklasser een strafschop, die echter door Van Deyk tegen de paal werd geschoten. In de pe nalty-serie miste Scheffers voor Meerssen. waardoor De Graaf schap met geluk een ronde ver der kwam. Tegen eredivieclub Willem II. als altijd zwak in uitwedstrij den. haalde hoofdklasser Elink wijk eveneens een verlenging uit de strijd. Weliswaar kwamen de Tilburgers al na zes minuten op voorsprong -strafschop Van Geel- .maar De Bruyn zorgde na de rust voor de gelijkmaker. Van Geel en Sylla beslisten de wedstrijd in extra speeltijd. Wageningen. in opmars sinds de komst van Van Hanegem, won verdiend van NEC. 2-1. De eerste divisie-club speelde beter en met meer overtuiging dan de Nijmeegse thuisclub, die de laatste weken ook in de compe titie tegenvalt. MADRID (ANP) - De personele pro blemen bij Barcelona worden door Real Madrid ruimschoots gecom penseerd. De titelverdediger - op volle sterkte - verloor zaterdag avond met 0-1 bij Athletic de Bil bao, waardoor de achterstand op het winnende Barcelona (2-0 tegen Cadiz) groeide tot zeven punten. At- letico Madrid nam de tweede plaats van Real over door een ruime over winning (4-0) op Real Sociedad. Het wegvallen van de geblesseerde Ro nald Koeman en de geschorste Bul gaar Stoitskov heeft Barcelona in de competitie nog niet voor al te veel problemen gesteld. Daarnaast is Real niet te beroerd geregeld pun ten in te leveren. Zoals zaterdag te gen Athletic de Bilbao. Na drie overwinningen op rij voor de Koninklijke ging het in Basken land weer mis. Ernesto Valverde be zorgde de thuisclub voor het eerst in zes jaar een overwinning op Real. De beslissing viel twaalf minuten voor het einde, na een weinig op zienbarende wedstrijd. De doelpun tenmaker had eerder kunnen toe slaan. Na acht minuten bleef hij op enkele meters van doelman Buyo in gebreke. Barcelona kreeg Cadiz op bezoek, voor aanvang van het duel voor laatste op de ranglijst. Cruijff liet de negentien-jarige Guardiola op de stoppersplaats debuteren. De be- Voor sensatie zorgden echter vooral de middenmoters Chelsea en Der by. De ploeg uit Londen won met 6- 4. Bij rust leidde Chelsea met 3-1, ondermeer door twee treffers van Dixon. Hebberd, Saunders en Micklethwite draaiden na de her vatting de rollen volledig om en zet ten Derby op 4-3. In het slotkwartier was het de beurt aan Chelsea om drie keer ach ter elkaar te scoren. Durie. Wise en Le Saux zorgden voor 6-4. Meer straf geëist voor Stoitsjkov BARCELONA (ANP) - De Spaanse scheidsrechters eisen dat Stoitsjkov een maand langer geschorst wordt. De Bulgaarse sterspeler van Barcelona werd deze week door de tuchtcom- missie van de Spaanse voetbal bond twee maanden en twee duels buitenspel gezet. De uit sluiting is het gevolg van een ro de kaart (twee keer geel) die hij kreeg tijdens de wedstrijd om de Supercup tussen Barcelona en Real Madrid. De arbiters heb ben hoger beroep aangetekend omdat de tuchtcommissie in zi jn oordeel het feit dat Stoitsjk ov na zijn tweede gele kaart op de voeten van arbiter Azpiarte was gaan staan, niet had betrok ken De scheidsrechters be schouwen dat als een vorm van agressie. scheiden tegenstander stelde hem nauwelijks op de proef. Beguins- tain zette voor 80.000 mensen de thuisclub na een kwartier op voor sprong. Bakero, een kwartier voor het einde, verdubbelde de' marge. Daar liet de koploper het bij. Atletico Madrid werd de voor naamste achtervolger - weliswaar op zes punten - van Barcelona. De Madrilenen wonnen met 4-0 van Re- al Sociedad, tevens de hoogste uit slag van de vijftiende ronde. Mano io scoorde twee keer, de Duitser Schuster één maal. Betis deed de laatste plaats over aan Cadiz door een verrassende zege op het terrein van subtopper Burgos: 1-2. HAMBURG (DPA) - Bondscoach Berti Vogts heeft vijf spelers uit het voormalige Oost-Duitsland geselec teerd voor de eerste interland sinds de hereniging van beide Duitslan- den. Het zijn Brautigam (Jena), Sammer (Stuttgart), Doll (Hambur ger SV), Thom en Kirsten (Lever- kusen). De opvolger van Beckenbauer riep voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Zwitserland, die woensdag in Stuttgart wordt ge speeld, 23 spelers op. Brehme (In- ter) en Struntz (München) ontbre ken wegens blessures. De selectie: doel: Aumann (Mün chen), Brautigam (Jena). Illgner (Koln); verdediging: Berthold (AS Roma), Binz (Frankfurt), Buchwald (Stuttgart), Helmer (Dortmund), Kohier, Reuter (München); midden: Bein (Frankfurt), Eilts (Bremen), 'Oostduitsers' in Duitse selectie Hassler (Juventus), Matthaus (In- ter). Möller (Frankfurt). Knut Rein- hardt (Leverkusen). Sammer (Stuttgart). Zore (Dortmund); aan val: Doll (Hamburger SV), Kirsten, Thom (Leverkusen), Klinsmann (Inter), Riedle (Lazio Roma), Voller (AS Roma). In de competitie gaat Bayern München niet als lijstaanvoerder de winterstop in. De recordkampioen van Duitsland verloor zaterdag bij degradatie-kandidaat Uerdingen verrassend een punt, 1-1. Werder Bremen, dat vrijdag won bij Bochum (2-1), kreeg daardoor aan kop een minimale voorsprong. Bayern kwam tegen Uerdingen op voorsprong floor een doelpunt van Wohlfarth, met elf doelpunten topscorer van de Bundesliga. De formatie van Heynckes vergat daar na het duel te beslissen. Fach, voor malige international, slaagde er in kort voor tijd gelijk te maken. Thomas Allofs was de uitblinker bij de wedstrijd tussen Fortuna Dusseldorf en Borussia Mon- chengladbach, 4-1. De tweevoudig international maakte drie doelpun ten. Bij Gladbach werd aanvaller Griens in de slotfase weggestuurd, na het maken van een grove overtre ding. De Joegoslaaf Ristic zat bij Düsseldorf voor de laatste keer op de bank. Na de winterstop gaat hij aan de slag bij Schalke. de lijstaan voerder van de tweede Bundesliga. Weer docle bij duel iii Argentinië BUENOS AIRES (AFP) - Bij de competitiewedstrijd Boca Juniors - San Lorenzo, op de achttiende speeldag van de Argentijnse voet balcompetitie. is vrijdagavond ëën supporter omgekomen en raakten diverse fans gewond. De harde supporterskern van San Lorenzo doorbrak de omheining en gooide vuurpijlen en andere voor werpen in een vak met fans van Bo ca Juniors. Een 37-jarige Argentijn, vader van drie kinderen, stierf op de tribune aan zijn verwondingen. De arbiter .staakte daarna het duel. Het is de tiende dode in de Argentijnse competitie in zes jaar. LONDEN (RTR) - Liverpool is spelenderwijs een ptintje verder uitgelopen op Arsenal. De titelverdediger won moei teloos van Sheffield United (2-0), dat geen rol speelt in de league. Arsenal stond Wimbledon een gelijk spel toe, 2-2. Voor Arsenal leek er niets aan de hand. nadat Merson en Adams de nummer twee tegen Wimbledon op 2-0 hadden gezet. Door de Pool Kruszynski kwam de tegenstander terug in de wedstrijd. In de slotse conde maakte aanvaller Fashanu verrassend gelijk. Arsenal heeft dit seizoen nog niet verloren. Sinds 1947 heeft de club uit Londen het in de beginfase van de competitie niet meer zo lang zon der nederlaag gedaan. Desondanks bedraagt de achterstand op Liver pool. mede door een disciplinaire straf van twee punten in mindering, vier punten. Bovendien heeft de li jstaanvoerder nog een wedstrijd te goed. Liverpool had weinig moeite met Sheffield Wednesday, dat na zestien wedstrijden pas op vier punten staat. Dit is een evenaring van de slechtste competitie-start aller tij den, vorig seizoen gevestigd door het armetierige Huil City. Voor de kampioenen scoorden Barnes en als gewoonlijk Rush. beiden na de pauze. Manchester City zorgde voor een verrassing door Tottenham Hotspur te verslaan. 2-1. De Spurs kwamen op voorsprong door vedet te Casgoine. maar na de rust was de thuisclub beduidend beter. Red mond zorgde voor de gelijkmaker. Ward - uit een strafschop - voor de verdiende winnende treffer. Frankrijk Olympique Marseille heeft zich her steld van de vernietigende neder laag, vorige week tegen naaste bela ger Auxerre. De landskampioen ROME (RTR. SID) - Het duel tussen Rudi Voller en Frank Rijkaard,'of liever AS Roma en AC Milan, is gisteren zonder sensatie geëindigd in 0-0. Voller werd bejubeld door de 60.000 toeschouwers, die in het Olympische stadion van Rome voor een record-recette van ruim twee miljoen gulden zorgden. verkreeg een bonuspunt dank zij Monaco, dat Auxerre wel in be dwang hield, 0-0. Marseille, vorig seizoen halve fi nalist in het Europese toerr landskampioenen, zag topschutter Auxerre. twee. De eerste, voor rust, uit een strafschop. Waddie, international van Engeland, scoorde ook nog. De door Tapie gefinancieerde ploeg daardoor op drie punten van Rijkaard daarentegen werd uitge floten en beledigd door de Romein se fans, die de confrontatie tussen de Duitse- en Nederlandse interna tionals bij het toernooi om het we reldkampioenschap in Italië nog niet waren vergeten. In San Siro van Milaan werden beide spelers in de achtste finales van het WK uit het veld gestuurd. Miljoenen tv-kij- kers -en de scheidsrechter- hadden geconstateerd dat Rijkaard zijn te genstander in het gezicht spuwde. Voller behoorde gisteren in de topwedstrijd in de Serie A tot de uit blinkers. Ri jkaard, sinds de omstre den zondag in Milaan niet meer uit komend voor Oranje, speelde sober en degelijk. Gullit werd halverwege de tweede helft vervangen. De wed strijd was vrij slecht. Er was eën se rieuze kans, die zich voordeed na een Duitse combinatie aan Romein se zijde. Berthold kopte naast, na een voorzet van Voller. Inter Milan bleef lijstaanvoerder in Italië, ondanks het zwakke spel tegen Fiorentina. De ploeg van Tra patoni, die wegens aanmerkingen op de leiding de rode kaart kreeg, dankte het punt aan Matthaus. De Duitser maakte na rust gelijk uit een strafschop. Het was zijn achtste treffer van het seizoen. Fusere scoorde voor Fiorentina. In de slotfase speelde de ploeg uit Milaan met twee man meer. Orlan do en Pin van Fiorentina waren uit het veld gestuurd, beiden na het maken van grove overtredingen. In- ter deed weinig met de meerder heid. De ploeg mocht zelfs blij zijn met het gelijke spel. Overigens ver loor Inter, nog steeds zonder de ge blesseerde Duitse international Brehme, niet meer sinds 28 oktober. België Anderlecht is koploper AA Gent op de achttiende speeldag van de Bel gische competitie tot op ëén punt genaderd. De ploeg van Aad de Mos bracht de uitwedstrijd tegen Cercle Brugge dank zij een voortreffelijke tweede helft tot een goede einde (3- 1), terwijl de naaste rivaal bij hekke- sluiter Sint-Truiden niet verder kwam dan 0-0. Cercle en Anderlecht deden 45 minuten niet voor elkaar onder, qua spel en qua het onbenut laten van de kansen. Na een half uur stuurde De Mos noodgedwongen de pas zes tienjarige Ghanees Neil Lamptey het veld in voor zijn debuut. Hij ver ving de licht aangeslagen Luc Nilis. De tweede wijziging tijdens de pau ze - John van Loen naar het front - had razendsnel succes. De Neder landse spits, begeerd door Feye noord. scoorde al na luttele minu ten. DeBraziliaan Oliveira en Lamptey brachten het gemotiveer de Anderlecht nog binnen het kwar tier op 3-0. De tegentreffer van Ka- racic hielp Cercle Brugge niet meer overeind. AA Gent werd nog wel „herfst- kampioen", maar minder overtui gend dan verwacht. Sint-Truiden nam brutaal het initiatief en kwam bijna op voorsprong door de Duit ser Lange. De Gentse aanvoerder De Groote redde op de doellijn. Al lengs kreeg de lijstaanvoerder, met de beweeglijke maar in de afwer king ongelukkige Viscaal, meer vat op de opponent. Tot doelpunten leidde dat niet. Sint-Truiden, dat door Driesen en Lange ook na rust dichtbij een treffer was, verliet dank zij het dure punt de laatste plaats. KV Mechelen, opvallend aanvals- lustig, handhaafde zich in de subtop door voor eigen publiek Lierse SK te verslaan: 2-0. Oud-Groninger Ey- kelkamp en de Zweed Ingesson scoorden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14