Dure bekerwinst voor Feyenoord Financiering modern stadion vertrouwt op charisma Ajax 5 Ik Van Kempen vergroot voorsprong op rivalen Schapers verslaat Krajicek Rood voor Fraser en Sabau ZATERDAG 15 DECEMBER 1990 SPORT PAGINA 19 ASSEN (ANP) Erik van den Boogert heeft gisteravond in Assen de vierde, voorlaatste, etappe van jde marathon-schaatsvijfdaagse ge- jwonnen. In de eindsprint van de wedstrijd over 150 ronden troefde !hij acht tegenstanders af. De groep had een ronde voorsprong op het peloton. Scholtes op drift op NK kunststoten LEIDEN Rob Scholtes heeft in de kwartfinales van de Nederlandse kampioenschappen kunststoten te Gorssel met 3-1 gewonnen van Ben Thijssen. In de halve finale treft de Voorschotenaar zijn oud-leermees ter Hans de Jager. In de andere hal- ,ve finale, die vanmiddag afgewerkt wordt, staan Jan Brunnekreef en en de als eerste geplaatste Frans Bel- derbos tegenover elkaar. Morgen vijfdaagse van start. Kramer is ech- Lex Cazemier eindigde als twee de en Edward Hagen als derde. Klassements-aanvoerder Richard van Kempen speelde geen hoofdrol in het gevecht om de etappe-zege, maar kon met genoegen op de race terugkijken. De schaatsende riet dekker finishte als tiende, maar ver grootte zijn voorsprong op zijn naaste rivaal en ploegmaat Yep Kra mer en de als derde geklasseerde Lammert Huitema. Van Kempen was evenals een dag eerder in Alkmaar uiterst attent tij dens vijf tussensprints, die telkens tien punten opleverde. Alleen in de eerste sprint moest Van Kempen de Sovjet-rus Oleg Bozjev laten voor gaan, de overige sprints won hij met speels gemak. De voorsprong van Van Kempen op Kramer is door het sprintgeweld in Assen opgelopen van zes naar liefst 22 punten. Van Kempen gaat vanmiddag in Heerenveen als favo riet voor de eindzege van de wordt de finale NK kunststoten ge speeld. Tegen Thijssen ging Scholtes moeizaam van acquit. De Voorscho tenaar verloor de eerste set en kwam daarna pet 17-38 achter. Van de laatste vier figuren maakte hij er drie, waarmee hij Thijssen, die vier keer miste, nog net inhaalde. Ver volgens raakte Scholtes op drift. Ondanks taai verzet van Thijssen gingen de derde en vierde set ook naar Scholtes. AMSTERDAM (GPD) - Zaken doen is kennelijk niet altijd een kwestie van rationeel handelen, van simpel optellen en aftrek ken. Zo blijkt de komst van het hypermoderne stadion in Am sterdam, waarvan de bouwkos ten de lieve som van 239 miljoen gulden gaan bedragen, af te hangen van een aantal subjec tieve en soms 'psychologische' overwegingen. De uitstraling, het charisma van Ajax, de be oogde hoofdbespeler van het stadion, wordt momenteel zo groot ingeschat, dat daardoor de financiering van het project rond moet komen. Na een aantal maanden praten, dok- verlaten van de oude Meer, onder de gen bij. Zoals een opera-gebouw be- voorwaarde dat dit bedrag voor het hoort tot de infrastructuur, zo be- nieuwe stadion wordt aangewend, hoort daar ook een stadion bij". Aan subsidies (rijksoverheid en Vanaf vandaag zal het Nederland- provincie) rekent men op 28 miljoen Se publiek via onder meer tien en een vijftal grote bedrijven legt ie- STER-spotjes worden opgeroepen der vijf miljoen in. zjch te melden bij een van de kanto- Van de resterende 106 miljoen zal ren van de ABN-AMRO, huisban- 50 miljoen moeten worden binnen- kier van Ajax en toekomstig gehaald door het uitzetten van aan- hoofdsponsor. Aldaar kan men zich delen. Lukt dat voor de sluitingsda- inschrijven voor een van de vijf ver- tum van 21 januari aanstaande, dan schillende soorten van de in totaal rekent men erop dat de resterende 5360 aandelen die worden uitgege- financiering (56 miljoen) met lenin- ven. Twee daarvan lijken niet direct gen sluitend gemaakt kan worden, weggelegd voor de 'gewone man'. Arie van Os, penningmeester van Allereerst is dat het certificaat dat Ajax en een van de initiatiefnemers recht geeft op de huur van een sky- van het 'aandelenplan', erkent vol- box. Van dergelijk soort worden 60 mondig dat het slagen van de emis- uitgezet a 250.000 gulden per stuk. sie puur speculatief is. „Maar dat is Ondanks dat grote bedrag heeft het uitzetten van aandelen natuur- Ajax bij een eerste rondvraag onder lijk altijd. Er hoeft maar een oorlog de huidige 24 skybox-bezitters al 18 uit te breken en je kunt het allemaal inschrijvingen genoteerd. teren en onderhandelen werden gis- vergeten. Maar we waren er niet aan Ook de tweede dure soort aande- Bax mist afmaker LEIDEN - In Volendam ging Bax Zeefdruk gisteravond met flinke cijfers ten onder tegen Rex. De uit- slag van 5-1 doet een eenzijdige i wedstrijd vermoeden. Bax heeft echter goed partij geboden maar mist, het hele seizoen al, een goede afmaker. Na een snelle 1-0 kregen de Voor- houters prima scoringsmogelijkhe- den, deze werden echter niet verzil verd. Toen Rex binnen enkele mi nuten op 3-0 kwam was de wed strijd eigenlijk al gelopen. Gelijk na de rust voerden de Volendammers, die heel sterk de counter uitvoer den, de score op tot 4-0. Pas bij 5-0, enkele minuten voor tijd, kon Mar tin Bax de score een wat draaglijker aanzien geven. Locsberg stapt op als voorzitter RCL LEIDEN - Peter Loesberg stapt op als voorzitter van RCL. Daarmee zijn de bestuursproblemen bij de Leiderdorpse zaterdagderdeklasser compleet. Eerder gaven vijf be stuursleden er al de brui aan. In de algemene ledenvergadering van volgende week donderdag wordt de bestuursproblematiek behandeld. Een commissie van goede dien sten doet in die vergadering verslag van haar bevindingen in de afgelo pen periode. Dit comité is echter ook verrast door het plotselinge ver trek van de 43-jarige praeses die als 'duizendpoot' bekend stond binnen de vereniging. De scheidende voorzitter geeft liever geen commentaar over zijn beweegredenen. "Omdat ik eerst de vergadering in wil lichten. Dat zal ik overigens ook pas doen als daar be hoefte aan is", aldus Loesberg, die wel aangeeft dat de oorzaak bij RCL ligt en niet bij privé-omstandighe- den. Hij was twee jaar voorzitter en leidde daarvoor vijf jaar lang het jeugdbestuur. Kroese vertrekt bij TL LEIDEN Ter Leede gaat op zoek naar een opvolger van Jan Kroese. De trainer van d'e zaterdag vierde klasser, die aan zijn tweede jaar in Sassenheim bezig is, krijgt voor het volgende seizoen geen nieuw con tract meer aangeboden. ter nog niet kansloos, omdat in Heerenveen onder meer een koers over 75 ronden op het programma staat waarin in elke ronde punten te verdienen zijn voor degene die als eerste over de streep komt. De wedstrijd in Assen kwam pas na 65 ronden op gang. Huitema ging aan de haal, maar Van Kempen riep de vluchter een halt toe. Ook de tweede en derde demarrage van Huitema beantwoordde Van Kem pen. De beslissende coupe viel na Paul Dogger won gisteren eenvoudig van Mark Koevermans op de natio- 110 ronden door een tempoverho- nale Masters. Hij plaatste zich daarmee voor de halve finale en pakte en ging van negen rijders, allen kans- passant punten mee voor de wereldranglijst. (fotoANP) loos voor de eindzege van de vijfdaagse. Van den Boogert won voor de eerste maal in dit seizoen. De Amerikaanse schaatsbond zoekt tijdens de wereldtitelstrijd DRIEBERGEN (ANP) In de be- enige, die zich handhaafde, was de teren de (redelijk) definitieve plan nen voor een nieuw sportstadion in Amsterdam gepresenteerd. De lo- katie was reeds lang bekend (Strandvliet, op de grens van Am sterdam en Duivendrecht). En de tekeningen van het voor Europa unieke project zagen er drie maan den geleden al veelbelovend uit: een volledig afsluitbaar dak, 50.000 zitplaatsen, perfecte bereikbaar heid en, bij voorbeeld, 65 skyboxen met ieder een eigen 'natte groep' (toilet). Grote vraag tot nu toe was: hoe gaat dit gigantische project pre cies worden betaald? En: wie draait nu eigenlijk op voor de kosten? Met 60 miljoen gulden krijgt de gemeente Amsterdam de grootste inbreng in de bouwsom van 239 mil joen. Daarbij is Ajax een verhuis- vergoeding van 20 miljoen gulden in het vooruitzicht gesteld bij het begonnen als we er niet alle vertrou- len lijkt op voorhand gretig aftrek te in hebben. De goodwill, waar- vinden. Van de 1300 certificaten van van we denken dat Ajax die op dit ieder 15.000 gulden die recht geven op een business-seat, zijn door de huidige 200 'seathouders' al 194 be sproken. Met de drie 'goedkopere' soorten (4000 aandelen variërend tussen de 8000 en 2500 gulden) wil Ajax „het plan uit de hoek trekken moment bezit, moet nu worden ver taald in de verkoop van het sta dion". Speculeren Waar Van Os speculeert op het posi tieve imago van zijn club, werd door dat alleen de rijken het stadion moe- andere betrokkenen nog eens na- ten betalen" (Coronel). Door een fi- drukkelijk gewezen op het nationa- nancieringsregeling van ABN/AM- le en gemeentelijke belang van een RO kan iemand zich bij voorbeeld stadion voor internationale voor 36 gulden per maand, na tien sportevenmenten. „Amsterdam wil jaar afbetaling, eigenaar noemen graag een internationaal financieel van een aandeel in het stadion, centrum zijn", aldus de verantwoor- Als de aandelenemissie eind vol- delijke Amsterdamse wethouder gende maand inderdaad mocht sla- (PvdA), Louis Genet, onmisken- gen, dan gaat in september 1991 de baar de rijksoverheid aansporend eerste paal de grond in. De opleve- zo spoedig mogelijk een definitieve ringsdatum is geprogrammeerd in subsidie toe te zeggen. „Daar horen begin 1993. ook passende culturele voorzienin- voor allrounders in Heerenveen slissende fase van het nationale als eerste geplaatste Paul Haarhuis, sponsors. Bondscoach Mike Crowe, Masterstennistoernooi in Drieber- Hij won met 7-6 (7-2) 6-3 van Tom die tevens part-time directeur is van gen ontbreekt titelhouder Richard Kempers. Door de nederlaag van Koever mans is Haarhuis reeds zeker van de bonus van vijftienduizend gulden en het gebruik van een auto voor een jaar. het armetierige hooglandbaantje in Krajicek. De jonge Hagenaar had Butte, verkeert in ernstige financië le moeilijkheden. gisteravond laat geen schijn van kans tegen de gemotiveerde Mi- In de staat Montana ligt op 1697 chiel Schapers: 2-6 3-6. meter boven de zeespiegel een 400- Vorig jaar was Krajicek nog een meterbaan van hoge kwaliteit. De buitenbeentje zonder enige status, piste was al lang verdwenen als een Na zijn opzienbarende opmars op duizendtal kilometers naar het de wereldranglijst (vanuit het niets noorden niet de hal van Calgary was naar de 130ste plaats), was hij nu gesitueerd. De wedstrijdenreeks één van de te kloppen favorieten, om de wereldbeker heeft de baan Schapers voelde dat goed aan. De gered. Rotterdamse routinier trok met ve- op tal van schaatspistes wedstrij- zich matig. Zijn service liep met. In den konden houden. Die tijden zijn de tweede game van de eerste set veranderd. Tegenwoordig gaf hij zijn opslag voor love met schijnt nog slechts sporadisch een twee dubbele fouten uit handen. In recreant om een baantje te trekken, de zevende game van de tweede set De drie jaar geleden geopende baan overkwam hem hetzelfde, maakt nog steeds een onvoltooide Van de geplaatste spelers werden indruk. „Het vergt een half miljoen verder Mark Koevermans uitge- dollar die opstallen af te maken", schakeld door Paul Dogger en Jan zegt Crowe. Siemerink door Jacco Eltingh. De David Wheaton heeft in de laatste kwartfinale van het toernooi om de Grand Slam Cup in München voor een sensatie gezorgd door Ivan Lendl uit te schakelen. De 21-jarige Wheaton won in twee sets en is daarmee al verzekerd van ruim drie kwart miljoen gulden prijzengeld. Opvallend is, dat alle spelers in de halve finale Amerikaan zijn. Eerder plaatsten zich Chang, Sampras ën Gilbert, die het tegen Wheaton mag opnemen. De partij tussen de nummers 27 en drie van de wereld duurde slechts 88 minuten. De zege was de belangrijkste uit Wheatons loop baan, zeker financieel. Onderzoek uitlatingen Korbaeh HEERENVEEN (GPD) - De uit latingen die trainer Fritz Korbaeh van SC Heerenveen recentelijk deed in het blad De Stijl van de School van de Journalistiek, krij gen een staartje. Het sectiebe- stuur betaald voetbal heeft de tuchtcommissie van de KNVB opdracht gegeven om te onder zoeken, in hoeverre de uitspraken van Korbaeh een racistisch ka rakter hebben. Op de vraag of gekleurde voet ballers extra bescherming van scheidsrechters zouden moeten genieten, antwoordde Korbaeh in het interview in het studenten blad ontkennend. Korbaeh haal de als voorbeeld Bryan Roy van Ajax en de Braziliaanse spits Ro- mario de Souza Faria van PSV aan en sprak de gewraakte woor den: „Die kleine rotneger doet op het moment dat hij de bal kwijt is niets anders dan iedereen op zijn poten trappen. Die andere, die koffieboon van PSV, verziekt het spel alleen maar". Korbaeh zelf lijkt nauwelijks aangedaan door het aanstaande onderzoek door de tuchtcommis sie. „Ik word een beetje moe van het steeds maar weer uitleggen waarom ik die uitspraken gedaan heb. Ik ontken niet, dat ik deze woorden gebezigd heb. Als ik ze teruglees, denk ik: dat zijn inder daad woorden die uit mijn mond afkomstig zijn. Maar ieder vogel tje zingt, zoals het gebekt is. Mijn woordgebruik is niet altijd alle daags. Als racistisch zijn de woor den ook niet bedoeld". Leidse aspiranten vestigen zwemrecord LEIDEN De jongensploeg van De Zijl/LGB heeft een nieuw Ne derlandse aspirantenrecord ge zwommen. Dennis en Mark Schou ten, Robin Sprinkhuizen en Stan Spijker hadden gisteravond in het Leiderdorpse zwembad De Does 1.41,5 minuut nodig voor de 4x50 meter vrije slag. Het oude record stond op 1.43,6. Vervolgens vestig de de Leidse ploeg nog kringre cords op de 5x50 meter (2.07,9) en de 10x50 meter (4.28,7). KNVB-BEKER Tweede ronde Heractes - Feyenoord 0-1 (0-1). 40. Kiprich 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 7000. Rode kaart: 69. Frêser, 82. Sa bau (Feyenoord). Gele kaart: Pattinama (Hera cles), FrSser, Scholten (Feyenoord). Roda JC - Emmen 4-0 (2-0). 27. Diliberto t -0,37. Verhagen 2-0, 51. Diliberto 3-0, 52. Arnold 4-0. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Haverkort (Emmen). Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad b.v. Een werkmaatschappij van Damiate Holding b.v. Uitgeefster van Leidsch Dagblad, Alphens Dagblad, Nieuwsweek Weekend. Aan onze adverteerders Naar aanleiding van het in november 1990 door de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers vastgesteld Bindend Besluit zullen de advertentietarieven van alle Nederlandse Dagbladen met ingang van 1 januari 1991 met 3,5% worden verhoogd. De huis-aan-huisbladen zullen verhoogd worden met 7%. Deze verhoging heeft goedkeuring van het Ministerie van Economische Zaken. Een en ander brengt met zich mee dat ook de advertentietarieven van Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad, alsmede onze huis-aan-huisbladen Nieuwsweek Zaterdag en Nieuwsweek Zondag per 1 januari 1991 zullen worden aangepast. Voor nadere informatie over de nieuwe tarieven kunt u zich wenden tot de advertentieafdelingen van de genoemde dag- en weekbladen. ALMELO Feyenoord .kan weer even op adem komen. De Stadionclub voorkwam gisteravond door een bekersucces- je tegen Heracles (0-1) dat een nieuwe zwarte bladzijde aan het reeds geflopte seizoen 1990/'91 werd toegevoegd. Maar Gunder Bengtsson en zijn volgelingen bleef andermaal wei nig bespaard. Scheidsrechter Roelof Luinge zond Henk Fraser en loan Sabau voortijdig naar de kleedkamer, waar door Feyenoord met negen man ternauwernood het einde haalde. Fraser raakte halverwege de tweede belachelijk dat hij rood kreeg. Er helft slaags met Folkert Vetten bij was niets aan de hand. Bij die cor- een hoekschop van Heracles. Luin- ner raakten Fraser en ik in eikaars ge beweerde Fraser te hebben zien veters verstrikt. Ik heb hem niet ge slaan en hield de international, die slagen en zelf heb ik van Fraser ook in de eerste helft al geel had gezien, geen klap gehad. Het leek alsof we meteen het rood voor. allebei vielen of duwden. Maar in Velten probeerde de arbiter daar werkelijkheid probeerde Henk mij vergeefs vanaf te houden. De spits vast te houden zodat ik niet op de van Heracles later: „Het was echt grond viel, omdat we nog aan elkaar vast zaten". 1 Folkert Velten was kort voor het einde eveneens betrokken bij het incident rond loan Sabau. Velten maakte een overtreding die door Luinge niet werd bestraft. De Roe- meen, die bijna een uur allerlei aan slagen op zijn enkels had moeten in casseren, verloor zijn zelfbeheer sing en nam persoonlijk wraak. Met een stevige trap van achteren raakte hij Velten op het bovenbeen. Scheidsrechter Luinge: „Geen twijfel mogelijk. Net als bij Fraser in één keer rood. Hij protesteerde ook niet. Ach, dat Fraser en Velten over hun incident een andere lezing hebben kan gebeuren. Maar ik liet me er niet door beïnvloeden". Verhit In het Rotterdamse kamp raakten de gemoederen met name na afloop gezonden, in de gang naar de kleed behoorlijk verhit. Directeur Ger La- kamer bijna buiten zinnen van woe- gendijk waarschuwde de Groning- de en sloeg met zijn vuist tegen een se arbiter in de gang bij de kleedka- stenen muur. Ger Lagendijk, die mers dat hij hem „binnenkort bij de Fraser door de spelerstunnel was tuchtcommissie wel zal tegenko- gevolgd, keerde terstond terug op men". Gunder Bengtsson, gewoon- het veld om Feyenoords clubarts lijk de rust zelve, deed eveneens een John Andriessen van de bank te sle- duit in het zakje. pen. Gevreesd werd gisteravond De Zweed vond dat Luinge zich dat Fraser zijn hand of pols had ge- belachelijk" had gedragen en met broken. Andriessen bracht een twee maten had gemeten. „Als je noodverband aan om de rechter een speler van Heracles drie keer de hand van Fraser, die met zijn colle- gemeenste overtredingen laat ma- ga's in de bus naar Rotterdam terug ken en die niet bestraft vraag je om keerde, moeilijkheden. Ik wil mijn spelers Heracles-trainer Henk van Brus sel betreurde het evenals de leiding van Feyenoord dat het bekerduel in de slotfase ontspoorde. „Die rode Bengtsson verklaarde er bijna zeker kaarten pasten niet bij de wedstrijd, van te zijn dat op een mondelinge Ik vond het doodzonde dat ze gege- behandeling bij de tuchtcommissie ven werden. Het was een uur lang wordt aangestuurd. een zinderende strijd, waarbij hard De vraag is of Henk Fraser daar- maar niet gemeen werd gespeeld. Ik mee wat opschiet. De verdediger heb niemand over de schreef zien raakte, na door Luinge te zijn weg- gaan". BUITENL. VOETBAL BELGIE Achttiende speeldag: RWDM - Club Brugge 0-1. DUITSLAND Zeventiende speeldag Bundesliga: VfL Bochum - Werder Bremen 1-2. GORSSEL NK artistiek: Eerste ronde: Brunnekreef (Goor) - Schumann (Capelle a/d IJssel) 3-2 (36-53 23-55 65-42 55-33 61-41), Scholtes (Voorschoten) Thijssen (Den Haag) 3-1 (26-32 44-38 33-11 65- SAN SEBASTIAN Corbacho-toernooi, vrouwen, eerste dag: Enge land Nederland 1-3 (1-1) 16. Sixsmith 1-0, 21. Ohr 1-1, 37. Benninga 1-2, 58. Lejeune 1-3 (s.c.). DRIEBERGEN nationale Masters, 45.000 gulden, mannen: kwartfinales: Eltingh - Siemerink (4) 7-6 6-3, Dog ger - Koevermans (2) 6-4 6-1, Haarhuis (1) - Kem pers 7-6 6-3, Schapers - Krajicek (3) 6-2 6-3. MÜNCHEN Grand Slam Cup mannen, 10,2 miljoen gulden, kwartfinales: Gilbert (VSt) - Krickstein (VSt) 6-7 6- 4 6-3; Wheaton (VSt) - Lendl (Tsj) 6-2, 7-6. ASSEN Marathon. Vijfdaagse, vierde wedstrijd. 1Van den Boogert (Waalre), 2. Cazemier (Den Horn), 3. Ha gen (Haarlem), 4. Dijkstra (Pesse), 5. Kleine (Ker- keveld), 6. Demareiros (Haarlem), 7. De Boer (Edam), 8. Schalij (Nigtevecht), 9 Biemond (Nieu- we-Wetering), 10. Richard van Kempen (Nieuw- veen) 18 Aad Grimbergen (Rijnsburg) Algemeen klassement na vier etappes: 1. Van Kempen 167 punten, 2. Kramer 154,1, 3. Huitema 137, 4. Bozjev(Sov) 104,5. Hagen95,6. Veenhof90,1,7. Stam 83,8. Kuiper 80, 9. Kleine 75.10. Cazemier 67 Ploegen/koppelwedstrijd, 30 ronden): 1 Van der Pauw (Ankeveen)/Hoogeboom (Bo- beldijk), 2. Evert van Benthem (St. Jansklooster- Feyenoorder loan Sabau duelleert met Erik Manders van Heracles. Feyenoord won gisteravond, maar verloor )/Henk van Benthem (Ens), 3. Huizebosch Sabau die tegen een rode kaart opliep. (foto anp) (Gramsbergen)/Mander (Wapserveen), 4. Talen (HeerenveenJ/Manden (Wapserveen), 5. Hagen (Haarlem)/Rene Ruitenberg (Oldenbosch). Stand (1e 4 ploegen geplaatst voor finale): 1. Lada 66 punten, 2. Klerk's 56, 3. Wehkamp 54, 4. Verwey Voor het oog van 7000 Almelose ren", sprak Feyenoords technisch fans deed Heracles verwoede po- directeur. gingen Feyenoord in de eerste helft Nadat de Almelose storm was uit- het mes op de keel te zetten. Onder gewoed nam Feyenoord voor de aanvoering van Ton Pattinama pauze moeiteloos het heft in han- zocht het voortdurend Folkert Vel- den. loan Sabau en Johnny Metgod ten in de punt van de aanval, die al regeerden op het middenveld en ga- in de eerste minuut oog in oog met ven Feyenoord de nodige aanval- doelman Ed de Goeij kwam te lende impulsen. Uit een vrije trap staan. De blonde goaltjesdief rea- van de Roemeen kon Paul Nortan geerde echter te traag. Een half uur kort voor de rust de bal terugleggen later zag hij zijn inzet voorlangs op Joszef Kiprich, die met een zui- gaan, nadat Ed de Goeij bij een vere knal zijn ploeg op voorsprong voorzet van rechterspits Edward bracht. Reuser in de fout was gegaan. Piet Keur en Arnold Scholten niet vrij pleiten, maar het kan geen toeval zijn geweest dat meneer Vel ten twee keer bij het tumult wa$ be trokken," aldus Bengtsson. Gunder Het bleven de twee gevaarlijkste kregen in het tweede bedrijf prima momenten van Velten, die in het mogelijkheden om het karwei af te vervolg geen poot aan de grond maken, maar faalden beiden in de kreeg bij het centrale verdedigings- doelmond. Daardoor bleef de voor- duo van Feyenoord. Daarin had sprong tot de laatste minuut mini- Gunder Bengtsson één wijziging maal en maakte Ed de Goeij nog en- aangebracht. John de Wolf mocht kele benauwde momenten mee na zijn echec tegen Ajax ten faveure voor zijn doel. Maar zelfs met een van Sjaak Troost op de bank blij- numerieke meerderheid zag Hera- ven. „De Wolf was aan het begin van cles geen kans Feyenoord tot een deze week nog ziek en heeft niet zo- verlenging te dwingen. LEASING DE COMFORTABELE WEG VAN KALMTHOUT LEASING 02503 - 12585 veel kunnen trainen als de ande- MARCEL VAN DER KRAAN IY7I VISSER UlI Belettering hogewoerd 131 tel. 123747 lelden REKLAtMQOHO£M/l£TT{RS/AUTOtèEKlAM£

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19