Amusant hanengedrag, spirituals uit de heup 'Een Odyssee' fraaie beeldencollage Documentaire over Christo wint Joris Ivens Award Afwisselende grafiekpresentatie Leidse kunstenaars bij Propitia KIJK UIT Exposities Theaters Concerten VRIJDAG 14 DECEMBER 1990 PAGINA 31 Drie concerten Rijnlands Christelijk Mannenkoor "Het is een ramp deze muziek". De voorzitter van het Rijnlands Christelijk Mannenkoor, Joop van Duuren, loopt na de repetitie nog drie dagen met de liederen van de musical 'The Promise of Christmas' in zijn hoofd. De première van dit kerstverhaal, op muziek gezet door de Amerikaan Dan Burgess, is vanavond te beluisteren in de Stadsgehoorzaal. Een swingende aangelegenheid, volgens Van Duuren. LEIDEN De 100 koorleden zijn ruim een halfjaar bezig met repete ren. Dirigent Sander van Marion heeft gezorgd voor een jonge uit straling. De heren van het Rijnlands Christelijk Mannenkoor 'Vox Hu mana', gemiddeld 52 jaar, willen na melijk nog jong van inborst zijn. Hun secretaris en zanger Philip van der Giessen heeft het over "amusant hanengedrag". De 'hanen' komen uit allerlei beroeps groepen. Het koor telt 125 zangers, van wie 100 steeds actief meedoen. Er zijn er zelfs die buitengaats oefe nen. "Een zanger die in Libië werkt, heeft een bandje bij zich met de mu sical en repeteert daar driftig om vanavond uit volle borst mee te kunnen zingen". Dirigent Sander van Marion schijnt 20 jaar geleden op een ver jaardag te hebben geroepen: "Wie wil zingen in een mannenkoor?" Zo'n 20 zangers meldden zich toen spontaan. Van dat eerste uur zijn er nog 11 over, die onlangs de gouden speld hebben gekregen. Volgens Van Duuren en Van der Giessen is hun dirigent een rasmusicus met een geheel eigen stijl. Van der Gies sen: "De spirituals zingen we uit de heup. Dat is Sander van Marion". Van Duuren heeft het over een "bij zonder kind, dat precies weet hoe wij moeten zingen. Andere, onbe kende koren, willen nog weieens la chen om zijn optreden. Maar als het concert is afgelopen zijn ze vol be wondering. Er staat geen lantaarn paal te zwaaien". Het repertoire van Vox Humana wordt populair klassiek genoemd. Er staan bijvoorbeeld liederen van Schubert en Telemann op het pro gramma, maar ook Roemeense volksliederen, Russische soldaten liederen en spirituals komen aan bod. Bij de twee concerten, van avond en maandagavond, krijgt het Rijnlands Christelijk mannenkoor steun van de gemengde koren Can tate Deo uit Zoetermeer en Exultate Deo uit Voorschoten. Handicap Zondag heeft er een bijzonder con cert van het Rijnlands Mannenkoor plaats in de Pieterskerk. Ook voor dat concert is er een maandenlange voorbereiding geweest. Philip van der Giessen, zelf gehandicapt, heeft samen met een aantal collega's er voor gezorgd dat 300 gehandicapten uit de regio met begeleiders (in to taal 500 mensen) in de Pieterskerk naar een kerst-potpourri kunnen luisteren; gezongen worden zowel liedjes uit de musical als andere kerstliederen. Ook is Jan Veenje uitgenodigd voor een piano-impro visatie. Het transport wordt groten deels geregeld door het Rode Kruis. Van der Giessen weet als geen an der hoe belangrijk muziek is voor de gehandicapte medemens. "Zin gen is heerlijk. Ik zing de pijn eruit. Het geeft je een lift. Je lijf veert mee op". Volgens de secretaris is de mo tivatie van het mannenkoor om hieraan mee te werken geweldig. "We maken er een echt kerstfeest van". 'Een Odyssee, variaties op een heldenle ven', naar de Odyssee van Homerus. Spel Ella Snoep (tevens toneelbeeld en scena rio) en Luc van de Lagemaat. Muziek. Ber nard van Beurden. Regie Rieks Swarte. Gezien op 13 december in het LAK. LEIDEN 'Andra moi ennepe, mousa, polutropon, hos mala pol- la'. Elke gymnasiast met Grieks in zijn pakket kent op zijn minst deze regel uit het hoofd. De dich ter roept de muze aan - het is het beroemde begin van de Odyssee van Homerus. In 12.110 versre gels wordt verteld over de laatste 41 dagen van de tienjarige avon tuurlijke thuisvaart van Odys seus van Troje naar Ithaca. Met datzelfde 'Andra moi...' be gint de voorstelling 'Een Odys see' van Ella Snoep. We horen, hoe iemand deze regel een ander probeert bij te brengen. De spe lers zien we evenwel niet; ze be vinden zich achter een groot vel papier, waarop vele blauwe stre pen de zee voorstellen. Na dit staaltje gymnasiaal huiswerk komt er een mes door het papier om er openingen in aan te bren gen. Dan verschijnen kleine zeil scheepjes - met betrekkelijk een voudige middelen is daarmee een fraai beeld gevonden voor de over de zeeën zwervende Odysseus. Dat is het sterke punt van de voorstelling: een op de Odyssee geïnspireerde beeldencollage die met knappe vondsten verrast. Wanneer in de ondertitel van 'Een Odyssee' wordt gesproken van 'variaties op een heldenleven' lijkt dat er een beetje met de ha ren bijgesleept. De dappere, schrandere, listige en welspre kende held Odysseus is bij Ella Snoep volgens de programmafol der een opschepper, opportunist, avonturier en levensgenieter. Eerlijk gezegd komt van die op vatting in de voorstelling zelf wei nig terecht. Circe: tovenares als femme fata le die zwijntjes aan borst koestert. (foto hans van den Bogaard) Half spelend en half vertellend brengen Ella Snoep en Luc van de Lagemaat fragmenten uit de Odyssee. Eigenlijk alleen in de rol van tovenares Circe speelt Ella Snoep een echt toneelpersonage. De vrouw die manschappen in zwijnen verandert, wordt hier voorgesteld als een gezette, rood harige femme fatale die jonge zwijntjes aan haar borst koestert. Wanneer Luc van de Lagemaat Odysseus tegen haar laat zeggen: 'Je kan beter een man in bed heb ben die zich als een zwijn ge draagt dan een zwijn die een man nadoet', behoort dat tot de zwak ke kant van de voorstelling. Wan neer Odysseus vertelt over het do den van de Cycloop en dat ver haal met behulp van de rijk ge dekte dis wordt vormgegeven, is de voorstelling op haar best. 'Een Odyssee' moet het duidelijk heb ben van de fantasierijke combina tie van marionetten en objecten. WIJNAND ZEILSTRA AMSTERDAM (GPD) - De film 'Christo in Paris' is gisteravond op het derde International Documen tary Filmfestival Amsterdam met de hoofdprijs, de Joris Ivens Award, onderscheiden. De vier ma kers van de film (David Maysles, Al- bert Maysles. Deborah Dickson en Susan Froemke) kregen 10.000 gul den en een kunstobject. De jury kende een 'Special Jury Award' toe aan de Zweedse film 'Samlaren' van Erik Stromdahl. De Litouwse film 'Pamjati Mnoevsjego Dnja' van Sj- .Bargas kreeg een Aanmoedigings prijs. Het Derde Documentary Filmfes tival Amsterdam is wat betreft be zoekersaantallen een doorslaand succes geworden. Er werden vol gens een voorlopige schatting van een medewerkster meer dan 35.000 bezoeken geregistreerd, een ver dubbeling ten opzichte van vorig jaar. Een deel van het publiek had overigens wel aanmerkingen op de organisatie, met name op de vaak beroerde kwaliteit van de projectie in de Alfa-theaters. Ondanks de overweldigende be langstelling was het niveau van de ruim veertig in competitie vertoon de films dit jaar over het algemeen niet opvallend hoog. Degelijkheid voerde de boventoon. De enige ech te verrassing was de met de Aan moedigingsprijs onderscheiden film 'Pamjati Mnoesjvego Dnja'. Het is een Litouwse produktie waarin de maker teruggrijpt op de poëtische traditie in de documen taire, die teruggaat tot films als 'Re gen' van Joris Ivens en 'Berlin, die Symphonie einer Groszstadt' van Walter Ruttmann. De film vertelt niet echt een verhaal, maar is meer een opeenhoping van impressies. Regisseur Bargas laat daarbij zien over een fenomenaal gevoel voor beeldcompositie te beschikken. De winnende documentaire 'Christo in Paris' laat in een uur zien hoe de uit Bulgarije afkomstige kunstenaar Christo de Pont Neuf in Parijs verpakt, een vervulling van een jaren oude wens. 'Samlaren'. de film die de Special Jury Award in de wacht sleepte, is een vriendelijk, maar ook onthul lend portret van een man die zijn le ven vult met het verzamelen van het afval van de moderne consumptie maatschappij. De man. die in de eer ste beelden nog een wat merkwaar dige drop-out lijkt, ontpopt zich in de loop van de film tot een bezorgde burger met uiterst zinnige ideeeen over de stand van zaken in de sa menleving. Zijn confrontaties met de ambtenarij, met name nadat hij met al zijn afval naar een luxueuze villawijk is verhuisd, zorgen voor even scherpe als hilarische kantjes in deze sympathieke produktie. PASPOORT - Het Europees Par lement heeft gisteren met een over weldigende meerderheid een' plan goedgekeurd om kunstwerken en objecten met historische of archeo logische waarde een eigen „pas poort" te geven in een poging de il legale handel daarin te ontmoedi gen. Ook wil het parlement dat doua nebeambten van de twaalf lidstaten beter worden getraind om de illega le export van goederen met een gro te culturele waarde te bestrijden. AFGELAST - Het optreden van het Brabants gitaarduo. maandag avond 17 december in de Kapelzaal van K O gaat in verband met een ongeluk van Bouke Reijenga niet door. In plaats van het Brabants gitaarduo zal nu de in Leiden woon achtige gitarist Pavel Steidl optre den. Hij brengt onder meer werken van Weiss. Bach, Losy en Janacek ten gehore. Aanvang 20.15 uur. ORGELCONCERT - Bas de Vroome, organist van de Oude Kerk te Delft, geeft vanavond een concert op het historische Batzorgel van de Vredeskerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Philip van der Giessen en Joop van Duuren van het Rijnlands Christelijk Mannenkoor: 'Swingen op de musical The Promise of Christmas'. (foto Ellen Martens) Expositie "Grafiek uit Leiden", t/m 6 januari. Galleria Propitia, Levendaal 119. Leiden. Ope ningstijden: do. van 13.00-16.00 uur en van 19.00-21 .po uur, vr., za. en zo. van 13.00- 18.00 uur. LEIDEN Na enkele exposities met werk van buitenlandse kunste naars, waaronder dat van de Frans man Yves Millecamps, zet Galleria Propitia moeiteloos de stap naar de kunst uit eigen stad. Tot en met 6 ja nuari is hier een selectie uit grafiek van Pol Jong, Erik Jan Kuiper en Lous Stuyfzand te zien. Op zich geen voor de hand liggende combi natie, omdat deze drie Leidse kun stenaars in hun werk van geheel verschillende benaderingen getui gen, maar desondanks een trio dat voor een interessante ontmoeting zorgt. Pol Jong's bijdrage bestaat hoofdzakelijk uit etsen die door gaans gekenmerkt worden door dunne lijnen en fijn gearceerde vlakken. "Dodenstad" vertoont echter een iets sterker contrast tus sen grijzige lijnen en een donker geëtst hekwerk. In dit stuk zie je vanaf een hooggelegen plaats een verlaten stad liggen met op de ach tergrond een kale berg. Naast enke le oudere werken exposeert Jong een recent gemaakte litho. "Dentel les (de Montmirail)" getiteld, waar in het gebruik van een andere tech niek een krachtige uitvoering van het landschap met zich meebrengt. Hopelijk is er op dit gebied nog meer van Pol Jong te verwachten. Etsen, zoals 'Stilleven met Beren burg' en 'Stilleven met IBM-bolle- tjes' zijn goede voorbeelden van de wijze waarop Jong de omgeving ob serveert. Gewone voorwerpen uit het dagelijks leven leveren verstilde beelden op. De doorkijk door het raam in 'Ochtendschemer' geeft naast de beslotenheid van het inte rieur een beeld van de buitenwe reld. Voor het thema van het raam heeft Lous Stuyfzand in enkele tweeluiken een meer geabstraheer de uitwerking gevonden. In de hier geëxposeerde werken zijn monop rint en hoogdruk gecombineerd. Beide tweeluiken zijn vergelijkbaar in opbouw. De bladen zijn afzonder lijk ingelijst, maar geven toch het idee dat zij een geheel vormen. Lous Stuyfzand heeft in de compositie een zekere symmetrie aangehouden door de afwisseling van verticale banen, waarin verschillende lagen zichtbaar zijn. In 'Window/red' ver vloeit de diep-rode partij tot roze rood en vormt daarmee een mooi accent tussen de lichte en donkere banen. De kracht van deze werken maakt diepe indruk. De kleurrijke zinklitho's van Erik Jan Kuiper zijn van recente datum. Bij 'l'Histoire identique' gebruikte hij min of meer ovale vormen in ro ze, geel en grijs, waarover grillige paarse vlakken en lijnen werden aangebracht. 'Voor jou, liefste' en 'Samen met jou, liefste' zijn wat kleurgebruik en compositie-metho de vergelijkbaar. In beide stukken zijn helder gekleurde, losse lijnen ingesloten door nadrukkelijke blau we partijen. Verschillende publica ties met door Kuiper verluchte tek sten, bijvoorbeeld het boek 'Een vo gel met hoogtevrees' en grafiekuit gaven van De Bange Duivel, de gra fische werkplaats waaraan Pol Jong verbonden is, completeren deze tentoonstelling 'Grafiek uit Leiden'. Het is een moeilijke opgave om op een expositie van bescheiden om vang drie kunstenaars tot hun recht te laten komen. De aard van het werk en de keuze zijn echter over tuigend genoeg voor een goede en tegelijk afwisselende presentatie. NANCY STOOP Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, 'Aai 'ns een krokodil', t/m dec; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin- t/m za 11 -20 u gel 28-32, Verzameld en getoond: tassen en tas beugels,-t/m 13/1 '91, di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Irene Prinsen - Utrechtseveer 3, kunstwerk Basiliek voor een schilder (El Greco) na te lefonische afspraak te bezichtigen op za, zo, woe, do en vr van 12-18 uur. Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, fo to's van Rop te Riet. t/m 3/1, ma t/m za 10- 22 uur. zo 12-22 uur. Galerie Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, acryl- schilderijen en meubelen van Mott Cocq, tot 15/12;wo/vr 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10- Galerie Liga Nieuw Beelden - President Steijnstraat 14. vr t/m zo 11-18 uur, t/m 27/1 werk van diverse kunstenaars. De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, Astrid Beumer: tekeningen, grafiek boeken, t/m 16/12; vr/za/zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen, do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Propitia - Levendaal 119, grafieken van Pol de Jong, Louis Stuifzand, Erik Jan Kuiper, t/m 6/1, do 13-16 en 19-21 uur. vr. za, zo 13-18 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, werk van Francisca Nunez, t/m 29/12, woe t/m za 12- Galerie Amber - Hooglandse kerkgracht 9, 'Berg, water, wind', hedendaagse Neder landse kunst, tot 10/2 '91; wo t/m zo 11-17 Bleijenberg Lijpten - Breestraat 113, werk op papier van Bernie Autsema, t/m 31/12, di t/m za 9-18 uur, do 9-21 uur, 1 e zondag van de maand 12-17 uur. Galerie Time is Art - Nieuwstraat 10, teke ningen van René van Dam, t/m 3/1woe, do. vr en za 14-18 uur. Alphen Hofman Van der Zee - Hooftstraat 235, 'Gezichten van Zon', van Marion Bloem Jan Montyn, tot 31/12; wo/do/za 13-17 uur. vr 13-21 uur. Rob Labordus Hooftstraat 319, olie verfdoeken en aquarellen van Inge Schou ten, van 15/12 tot 31/1 '91. Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, 'Wim Ker sten en het water', schilderijen, t/m 27/1 '91 do t/m za 10-12 en van 14-17 uur. Hazerswoude Huize Driehof - Hazerswoude-Dorp, Luuk de Jong met keramiek (Raku gestookte kommen en vazen) en Riemke Kouijzer met aquarellen, dag. 10-17 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraatprome nade 12b, gouaches van Ans Wortel, t/m 31/12; di t/m vr 10-18 uur, za 10-17 uur. Stichting Culturele Raad - Prinses Irenelaan 16, 8e Kunstmanifestatie van verschillende technieken, za 15/12 11-17 uur, zo 16/12 13-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Riemke Kouijzer met aquarellen, t/m 24/1 '91; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 Lisse Artopa - Grevelingstraat. textiele werkvor men van Betty Plessing, boetseerwerk van Lucia van der Steen-Doeswijk, t/m 16/12. do 13.30-16.30 en 19.30-21.30 uur, za en zo 13.30-16.30 uur. 't Huys Dever - Heereweg 349a, olieverf schilderijen, aquarellen en tekeningen van Giel Langeveld, t/m 23/12, dag. 14-17 uur beh. ma. Noordwijk Kunst- en Antiek Galerie 'Drieluik - Voor straat 57, Marianne Breedijk: aquarel en krijt, t/m 15/12; dag. 10-17.30 uur. za 10-17 Gemeentehuis - werk van Giel Langeveld. 17/12 t/m 11/1, werkdagen 9-12 uur en 14- 16 uur, tusen 24/12 en 1/1/ gesloten. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congres Centrum Lange- laan 3. werk van diverse kunstenaars onder de naam 'Beweging in Abstraktie', t/m 13/12, dag. 9-21 uur. Gemeentehuis - Herenweg 4. Giel Lange veld: figuratief werk in tempera, gecombi neerd met tekeningen waarin de mens cen traal staat, t/m 20/12; ma t/m vr 9-12 uur en 14-16 uur (tussen Kerst en Nieuwjaar geslo ten). Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: "Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Galerie Hofstraat - Hofstraat 5, Kerst-expo sitie: Sten Gustafson, Zweedse aquarellen en pentekeningen; Irene Schimmel en Jan Mulder, Ceramiek voor huis en tuin; H. Steenkamp, Privé collectie antieke prenten van Rijnsburg, t/m 22/12; vr 14-19 uur, za 11-17 uur. Atelier 'De Smaggel' Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Sassenheim Gemeentehuis - expositie schilderijen in de non-figuratieve stijl van Giel Langeveld, t/m 20/12, dag. 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, di ook 19-21 uur. Greenib Car - Hub. van Doorneweg 14, ex positie van de Koreaan Youn II Yang, tot 30/1 '91; ma t/m vr 9-17 uur (tussen Kerst en Nieuwjaar gesloten, behalve op 29/12 van 10-16 uur). Ter Aar Bibliotheek De Aarlezer, expositie van Tiffa ny glaswerk van Gloria Windt uit Alphen, tot eind dec; ma wo vr 14-17 uur, vr 18.30- 20.30 uur, za 10-12 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat, 'Klein goed', o.a. aquarellen, tekeningen, leisteen collages en keramiek, van leden van de Kunstkring, t/m 16/12; wo t/m zo 14- Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Ton Merlens met olieverf en gemengde technie ken, Anco Hermans met keramische beel den, t/m 5/1, woe en do 13-17 uur. vr en za 11-17 uur. 2e kerstdag 13-16.30 uur. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22. beelden en tekeningen van Theresia van der Pant, t/m 6/1 '91di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-16 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1Addi Kub- binga, aquarellen en tekeningen; Krien Bos. aquarellen en gemengde technieken; Sonja Huetink, beeldhouwwerken, t/m 16/12; do. vr en zo 14-17 uur, za 12-17 uur. en RenéGulikers, er worden vier motetten van Peter Maxwell Davies gezongen, verder werk van Stravinsky en Mahler, ma 17, 20.00 uur; Kerstconcert door RCM Vox Humana, zie za 15. De Regenboog zo 16. 19.00 uur; Kerstsamenzang met me dewerking van kinderkoor De Regenboog- jes en teenerkoor De Rainbowsingers olv Marja Goudzwaard. Jongerenkoor Meren- wijk olv Jos Schohaus, Regenboogkoor olv Charles Perquin. Droomfabriek za 15, 21.30 uur; Fruta Bomba live, swin gende rumba's en zoete merenge's zorgen voor een tropisch sfeertje. Alphen Oudshoomse Kerk za 15, 20.15 uur; orgelconcert van organist Ronald de Jong op het Hess-orgel, werk van Bach, Pachelbel en Handel. Katwijk Fluitist Rien de Reede speelt met Lucia Swarls (cello) en Siebe Henstra (clave- cimbel) zondag in Raadhuis De Paauw. (foto Kors van Bennckom) Leiden Kapelzaal K&O do 20,12.45 uur; lunchconcert Wendela van Swol (fluit) en Patrick Hopper (piano), werk van Debussy, Franck en Jongen. Leonarduskerk do 20, 20.15 uur; Christmas Carol Concert door Leiden English Choir met 'A Ceremony of Carols', van Benjamin Britten. LVC - Breestraat za 15,23.00 uur; Raymond van het Groene- woud en begeleidingsband De Vlaamse Mustafa's. Stadsgehoorzaal za 15. 20.00 uur; Kerstconcert door COV Cantate Deo uit Zoetermeer. solisten Lydia van Dam medium voice, Jolanda de Wit alt. Ted Koninxk tenor, Casper de Jonge bas, begeleiding Jan Veenje piano. Ton Scherp- enzeel synthesizer, Anke Anderson harp, Han Kapaan hobo, Dieks Visser fluit, trom bone-ensemble olv Koen van 't Hot. John May en Antal Steixner. slagwerk, het geheel staat onder leiding van dirigent Sander van Marion zo 16, 20.15 uur; concert Collegium Musi- cum mmv Het Kamerkoor olv Jos Vermunt Sporthal Cleijn Duin di 18. 20.00 uur; Kerstconcert door Katwijks Christelijk Mannenkoor Jubilate olv Sander van Marion, voor solisten en andere mede werkenden zie za 15 dec. Stadsgehoorzaal Leiden. Lisse Artopa zo 16, 12.30 uur; concert van de alt Aleida van Dongen en de pianist Gé van der Steen, zij zullen liederen ten gehore brengen van o.a. Brahms en Schuhmann. St. Agathakerk ma 17, 19.45 uur; algemene Kerstsamen zang georganiseerd door de vrienden van het Adema-orgel mmv Chr. Gemeng Koor Excelsior, jeugdkoor Klein Excelsior, het koor van het Fioretti-College en het Paro chiekoor van de Engelkerk, solisten Jan ZVvart hobo, Erwin Schipper trompet, Beb Kaptijn sopraan, Wim Boot en Cees Mole naar op groot en klein orgel. Leiden Leidse Schouwburg za 15. ma 17. 20.15 uur; De Koningsdra ma's van Shakespeare: 'Henry IV', met o.a. Ton Lutz en Gees Linnebank. di 18. 20.15 uur; 'Jazz Exchange', de op- mars van Djazzex. do 20, 19.00 uur; familievoorstelling: 'Fran kenstein, of het geheim van Smrtnwsk', door De Voorziening. vr 2120.15 uur; Hollandse Comedie: 'Arse nicum en oude kant', met Ina van Faasen, Elsje Scherjon, Pim Vosmaer e.a. LAK-Theater za 15, 20.30 uur; Toneelgroep Amsterdam: 'Mijn diner met Andre', met Hugo Koolschijn en Ramses Shaffy. vr 21, 20.30 uur; Studio's Onafhankelijk To neel. 'Cosi fan tutte', van Mozart. Micro-theater wo 19, vr 21, 20.30 uur; Kerstspel: 'Scrooge en Marley'. door Theatergroep Imperium. Alphen aan den Rijn Parktheater Leiderdorp Muzenhof za 15, 20.15 uur; cabaretprogramma; Het naadje van de kous', door De Berini's. Den Haag Noordwijk do 20, 20.00 uur; Kerstconcert van KMC Jubilate olv Sander van Ma rion, voor solisten en andere medewer kenden zie za 15 dec. Stadsgehoorzaal Lei- Oegstgeest Groene Kerkje zo 16. 14.30 uur; Kerstconcert, kerstliede ren en samenzang door leerlingen van zangpedagoge Thea Ekker-van der Plas. Wassenaar Dorpskerk vr 21. 20.15 uur; Christmas Carol Concert door Leiden English Choir, met: A Ceremo ny of Carols', van Benjamin Britten. Raadhuis De Paauw zo 16, 12.00 uur; Rien de Reede (fluit), Lu cia Swarts (cello) en Siebe Henstra (clave- cimbel), werk van Abel, Fresch, Blavet, Ra- meau en Bach. Warenar Appeltheater za 15, woe 19, do 20 en vr 2120.15 uur; To neelgroep de Appel speelt 'De drie zusters' van Tsjechov. AT&T Danstheater za 15 en zo 16, 20.15 uur; Koninklijk Ballet van Vlaanderen: La Sylphide, van Fleming Flindt. Circustheater za 15, 19.00 uur, zo 16, 15.00 uur; Mowgli: Balletacademie Staatstheater Kiev USSR. zo 16, 12.15 uur; zondagconcert: Monte zuma's Revenge II. di 18, 20.15 uur; theaterconcert 'De Reizi ger', door Rob de Nijs. Diligentia za 15 en vr 2120.15 uur; cabaret Dubbel en Dwars met 'Er staat een gek om de hoek', zo 16. 11.30 uur; concert door Vera Beths, Anner Bijlsma, Stanley Hoogland, werk van Beethoven. di 18, 12.45 uur; The Shooting Party: The Master of Hounds Tour. di 18. 19.45 uur; Het Luistermuseum: De Herkenning: Trio concertante. Anja van Wijk. Harry Starreveld: Strijktrio Josje Ter Haar, werk van Sepp, Groterhuis. Hinde- mith. Reger, Honegger, Alexandrov, Schul- hoff. woe 19. 20.15 uur; Brahmsconcert mmv Pieter Wispelwey cello. Paul Komen piano. Dr. Anton Philipszaal za 15, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Da vid Shallon, Berlioz: Romeo et Juliette, zo 16.20.15 uur; Nederlands Kamerkoor olv Reinbert de Leeuw, werk van Messiaen, Jo- livet. de Leeuw. do 20 en vr 2120.15 uur; Residentie Orkest olv Hemz Friessen met tro Fontenay, werk van Beethoven. Koninklijke Schouwburg za t/m ma 17. 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Het Nationale Toneel met 'De Revisor', di 18,20.15 uur; 'Scoren!', met HansCorne- lissen, Kiki Classen. Johan ooms. do 20. 20.15 uur; Nederlandse Bachverepi- ging: Vespro delta Beata Vergine. vr 21. 20.15 uur; 'Zondagskinderen', mmv John Kraaykamp en Pieter Lutz. Amsterdam Carré do 20. vr 21. 20.15 uur; Wereldkerstcircus. Concertgebouw za 15,15.00 uur; Nederlands Kamerkoor olv Reinbert de Leeuw, werk van Messiaen, Jo- livet en De Leeuw. zo 16, 13.30 uur; KCOV Excelsior, Natio naal Philharmonisch Orkest olv Thijs Kra mer, mmv Hanneke Kaasschieter (so praan). Rachel Cooper (alt), Marten Sme ding (tenor) en Charles van Tassel (bas): Weihnachtsoratorium. zo 16. 20.15 uur; Nikolay Luganski (piano), werk van Schumann, Skrijanin, Chopin en Rachmaninow. ma 17. 20.15 uur; The Amsterdam Baroque Orchestra olv Ton Koopman (clavecimbel) en solisten, werk van Bach di 18. 19.30 uur; Forum Filharmonisch olv Thijs Kramer en solisten. Kerstconcert: Messiah van Handel. wo 19, 20.15 uur; Koninklijk Concertge bouworkest olv Riccardo Chailly, mmv Mau- rizio Pollini (piano), werk van Vivaldi en Mo zart. C.C. Amstelveen za 15,13.00 en 16.00 uur; Wereldcircus, fa miliematinee. zo 16, 16.00 uur; Deep River Quartet, di 18, 20.15 uur, (première) Familievoorstel ling: 'De stukgedanste schoentjes' door Opus One. wo 19, do 20, 20.15 uur; 'Moordspel', van Anthony Schaffer, met Ton Lensink, Huub Stapel e.a. vr 21, 20.15 uur; jubileumvoorstelling Paul van Vliet. Muziektheater za 15, di 18, 20.00 uur; De Nederlandse Opera: 'Un ballo in maschera' van Verdi, mmv Nederlands Philharmonisch orkest olv Michel Halasz en solisten, ma 17, do 20, vr 21,20.15 uur; Het Nationa le Ballet: 'Het Zwanenmeer'. mmv Neder lands Balletorkest olv Jac van Steen. Nieuwe de la Martheater za 15,20.15 uur; cabaretprogramma: 'Beste Maatjes', van Paul de Leeuw, di 18 (try-out). wo 19 (première), do 20, vr 21. 20.15 uur; Mark Kmgsford Company: 'De gang van zaken', met Mark Kingsford. Carta Hardy e.a. Stadsschouwburg za 15, 20.15 uur; Cherry Duyns, Armando en Johnny van Doorn 'Groot Herenleed', ma 17. di 18. 20.15 uur; Scapino Ballet Rot terdam 'De Notenkraker', mmv Limburgs Symfonie Orkest olv Roland Kieft. wo 19. do 20, 20 15 uur; Nederlands Dans Theater 2: 'La cathódrale engloutie' van Ky- lian, 'Quiet strenght', van Taylor en 'After air, van Maillot. vr 21. 20.15 uur; Frank Boeijen Groep: 'Hier komt de storm'.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 31