Trompert niet weg te denken bij Kagia Kenners kraken Kasparov af SpooTTV Van Kempen en Grimbergen pijlsnel in massa- sprint Gullit weer in Oranje-selectie Afrika snoept Europa plaats af VRIJDAG 14 DECEMBER 1990 SPORT PAGINA 19 'We kunnen winnen van Zevenhoven' Van onze redacteur Gijs van Oosten LISSERBROEK - Kagia ontsteeg drie jaar geleden de afdeling om voor het eerst in zijn bestaan in de vierde klasse van de KNVB zijn partijtje mee te blazen. Twee seizoenen lang speelde het clubje uit Lisserbroek een anonieme rol, even dreigde zelfs degradatie. Aan het eind van het vorige seizoen voer het schip op de laatste competitiedag de veilige haven binnen door een 1-0 zege op Kou dekerk. Het contrast kan een halfjaar later niet groter zijn. Morgen speelt de formatie van Rob Suttorp tegen medekoploper Zeven hoven. Bij winst staat Kagia alleen op kop en heeft het al meer punten behaald dan in het vorige seizoen. Noem je Kagia, dan volgt in één al zo na de winst op Jodan Boys. De adem de naam van Richard Trom- concurrentie verloor of speelde ge- pert. De technisch en fysiek sterke lijk. De stemming zit er goed in. Ik midvoor prijkt wekelijks in de top vind het wel grappig dat er met ons van de topscorerslijst. Inmiddels geen rekening wordt gehouden. Ter heeft Trompert negen maal raak ge schoten en een belangrijke bijdrage geleverd aan het succes van Kagia. Morgenmiddag hoopt de geboren en getogen Lisserbroeker zijn hon derdste competitiedoelpunt te sco ren in Kagia 1. Met kop en schouders steekt Trompert er boven uit bij de oranje- Leede bijvoorbeeld, was vorige week opgelucht dat de concurrentie ook had verloren. Ze zien ons maar als het clubje Kagia, een beetje ja loezie misschien". Wat gebeurt er als Kagia kam pioen wordt? "Dan zijn we een paar dagen dronken. Toen we in 1987 kampioen hemden. Opvallend is dat h« al die werden van de afdeling werd het jaren zijn club trouw is gebleven. gen t feest ,k denk dat het nu Op zijn zestiende debuteerde Trom- t wordt De penning. di ht„ pert in de hoofdmacht en de laatste m£ster he*ft nu steedHs niet de acht seizoenen staat hij vast in een. b ting rond van dat kampioens- Met zijn vijfentwintig jaar geldt hij feest Hij is denk jk ook de enige die als routinier. liever niet kampioen wordt. De samenstelling van de selectie is Van onze medewerker Hans Bouwmeester LYON - Over het remise-aanbod van wereldkampioen Gary Kasparov in de 19de partij van zijn match met uitdager Anatoly Karpov is een geweldige commotie ontstaan. De wereldschaakpers heeft de zaak in dikke plakken opgediend en daarbij algemeen erkende deskundigen aan het woord gelaten. Richard Trompert: "Als we op 1-0 komen, gooien we het achter gauw (foto Henk Bout man) nauwelijks gewijzigd in vergelij king tot vorig seizoen. Wat is volgens jou de verklaring voor de opvallen de prestaties van Kagia in het hui dige seizoen? "Voor ons was denk ik het be langrijkste dat keeper Cock Kaak naar Kagia is gekomen. Vorig sei zoen kregen we ruim vijftig goals te gen, nu zijn dat er pas negen. De achterhoede is precies eender als vorig jaar, maar met Kaak er achter hebben we nu iemand die leiding kan geven. Verder zijn we overge schakeld van drie naar twee spitsen. Bovendien hebben we nu een team dat alles voor elkaar over heeft, we vechten voor elkaar. Daarom win nen we ook zo veel. Zoals we nu spe len kunnen we ook verliezen, maar door de vechtlust komen We heel ver. We hebben ook het geluk dat we weinig blessures hebben en daardoor met een constante bezet ting kunnen spelen". Tegen Zevenhoven kunnen jullie al een belangrijke stap zetten. Jullie draaien mee voor een periodetitel en in het achterhoofd moet een kam pioenschap meespelen. Wat ver wacht je van de wedstrijd tegen Ze venhoven? "We kunnen winnen. Uit hebben we ongelukkig verloren. We speel den toen op een doordeweekse avond, de voorbereiding van ons was toen slecht. Toch verloren we maar met 1-0 en speelden we een he le goede tweede helft. Als we op 1-0 komen, zie ik goede kansen, want dan gooien we het achter gauw dicht, dat is dit seizoen al eerder succesvol gebleken. Vorig jaar kre gen we gekke doelpunten tegen. Dat is tot nu toe niet gebeurd". Merk jè dat een kampioenschap gaat leven binnen de club? "Zeker. Maar dat was vorige week Ruud Krol niet welkom bii WON Wanneer ga je naar Rijnsburgse r "Daar zal wel niet van komen. Het is wel een uitdaging, maar ik heb het hier te veel naar mijn zin. Ik woon op vijftig meter van het veld, op zaterdag zit de kantine bomvol, het is hier gewoon heel gezellig. Ple zier is voor mij nog steeds het be langrijkste. Bij Kagia heb ik dat ple zier en wat ik hier zo mooi vind is dat je alles kunt zeggen. Niemand doet moeilijk, iedereen telt bij Ka gia mee". De tachtigjarige Hongaarse groot- betekenen dat Lilienthal zich in het meester Adrej Lilienthal zou ge- Hongaars en Spasski zich in het zegd hebben dat het hier om afge- Russisch zou hebben uitgelaten. Zo sproken werk ging, oud-wereld- bezien kan men zich afvragen of de kampioen Boris Spasski had er vertalingen wel van gewapend be- zelfs openlijk schande van gespro- ton zijn geweest. Als verhalen een ken en volgens Genna Sosonko gin- maal een eigen leven gaan leiden, en gen in de wandelgangen geruchten dat doen ze onder dergelijke om dat de uitslag van de gehele twee- standigheden snel. dan valt er wei kamp al zou vaststaan. nig meer tegen te houden. Topsport, geld en handel in resul- c taten zijn onverbrekelijk met elkaar (JngelOOIWtiarQlg verbonden. Elke topsporter weet Dat Kasparov en Karpov een deal dit en vrijwel elke topsporter heeft zouden hebben gesloten voor een er wel eens direct of indirect mee te partij of zelfs voor een match is on- maken gehad. Opzettelijk verliezen geloofwaardig. Daar zijn de verhou- is moeilijker, daar komt vrijwel al- dingen niet naar. Dat ze soms even tijd geld aan te pas. Als een schaker met elkaar praten of analyseren is een heel punt nodig heeft om een meer de verdienste van hoofdarbi- aanzienlijke geldprijs te winnen ter Geurt Gijssen dan van wie an- kan hij daar iets voor over hebben. ders ook. De gedachte van een afge- Uiteraard is dit kwalijk, maar in sproken remise in de 19de partij nood kan een mens daartoe komen, wordt ook door het duel zelf weer- Voor schakers is een titel belang- legd. Als twee spelers remise willen rijk, want deze is bepalend voor het hoeft dat geen 39 moeilijke zetten te aantal uitnodigingen en voor de duren. hoogte van het startgeld. Het bewij- Niettemin was het remise-aanbod zen van malversaties op dit terrein van Kasparov uiterst verrassend, is altijd uitermate moeilijk. Een Hij had het initiatief en bovendien schaker kan zich altijd beroepen op nog een kwartier bedenktijd, terwijl een plotselinge 'black-out' als hij Karpov onmiddellijk moest beslis- zijn blunder maakt. sen. Het is altijd moeilijk te gissen Laat ons terugkeren naar de uit- wat er onder spannende omstandig- spraken van Lilienthal en Spasski. heden in het hoofd van een schaak- Beiden hebben volgens ooggetui- meester omgaat, maar een kleine gen emotioneel gereageerd. Emo- analyse daaromtrent kan misschien ties moet een mens in het algemeen verhelderend werken, in zijn moedertaal kwijt en dat zou Kasparov heeft met zwart in deze match nog geen enkele partij ge wonnen. Wel heeft hij er twee verlo ren en meerdere keren is hij in ge vaar geweest. Hij heeft een voor sprong en mag zelfs nog een partij verliezen omdat hij aan een gelijk ALKMAAR (GPD) Richard van Kempen is aan een geweldige in haalrace bezig. Vorig jaar won de snelle rietdekker uit Nieuwveen geen enkele wedstrijd op kunstijs. Zijn enige belangrijke overwin ning was de officieuze wereldtitel 100 kilometer op natuurijs in Finland. Dit jaar is Van Kempen als herboren. Op de Alkmaarse Meent won hij zijn vierde wedstrijd van dit seizoen, de derde race uit de Aegon-vijfdaagse. Aad Grimbergen legde beslag op de derde plaats. Eigenlijk won Van Kempen gisteravond vier keer. Alvorens de massa-sprint te winnen, was hij ook al drie keer de beste in de tus- sensprints. Zodoende versterkte hij zijn positie als gele-truidrager. Na gisteravond twijfelt misschien alleen Van Kempen zelf nog wie zaterdag in Heerenveen als eindwinnaar van dc vijfdaagse wordt gehuldigd. Van Kempen gaf gisteravond sprintles. De man die de bijnaam 'Poeske' draagt vanwege de katterug die hij opzet als hij op volle snelheid ligt, was de gehele rit oppermachtig. In zijn gele trui ("zo'n pak geeft vleugels") kwam hij bij elke premiesprint onweerstaan baar naar voren. Hij won alle drie tussensprints steeds met zijn ploegmaat Yep Kramer vlak achter zich. Kramer, de onttroonde leider van de eerste dag, reed eveneens uitstekend maar was niet opgewassen tegen zijn ploegmakker. Als excuus mocht Kramer aanvoeren dat hij in dienst van de ploeg eerder op de avond nog de krachtenslopende afvalwedstrijd had gereden én gewonnen. Dat was nodig omdat de ploeg van Kra mer nog wat punten miste om zich voor de kruisfinales van de ploe- genwedstrijd te plaatsen. Kramer won die leuke afvalwedstrijd vóór Andries Kasper en Fausto de Marreiros maar verspeelde wel wat energie. Later op de avond kwam hij duidelijk kracht tekort kwam tegen Van Kempen. De snelste man van het peloton weigert voorlopig nog serieus te denken aan de eindzege. Tenminste, niet in het openbaar. "Ik had vanavond de goede benen om te winnen", blikte Van Kempen terug, "maar wie zaterdag winnaar wordt blijft nog even een vraagteken. Dinsdag liet ik zelf in Groningen twintig punten liggen. Als ik mor gen of zaterdag een slag mis, ben ik ook weg. De verschillen zijn nog steeds heel gering". Deze Aegon-vijfdaagse kende na de treurige omstandigheden van woensdag in Eindhoven in Alkmaar heel wat beter weer. Er zat ook wat meer publiek op de tribunes, maar toch viel de opkomst met duizend kijkers tegen. De wedstrijd was, ondanks de massale eind sprint, het aanzien volkomen waard. Tal van ontsnappingen waren door het hoge tempo tot mislukken gedoemd, maar de prachtige sprints vergoedden veel. Dat Aad Grimbergen voor het eerst in zijn carrière in de top drie eindigde, was een dubbeltje op zijn kant. "Na de laatste bocht ver gat ik door de opwinding te schaatsen", bekende de dolgelukkige Rijnsburger. "Die Huitema kwam daardoor nog gevaarlijk dichtbij. Maar op de eindstreep wist ik al dat die derde voor mij was". Bij de B-rijders bevestigde Jan Dirk Corts zijn suprematie met een nieuwe overwinning. Deze keer had de Koudekerker weinig te vrezen van Piet van der Geest uit Zoeterwoude, die ten val kwam. Rijnsburger Peter Paul finishte als tiende. spel genoeg heeft om zijn titel te prolongeren. Vóór de partij zal hij zeker remise als een bevredigend resultaat hebben beschouwd. Ge durende de partij stond hij iets min der en pas in de laatste fase kon hij via het offer van een pion het initia tief nemen. Zijn tegenstander kwam in tijdnood en toen zag Kas parov de kans schoon het halve punt binnen te slepen, want Karpov had onder deze omstandigheden nauwelijks keus. Hij was in gevaar, miste de tijd om zich te verdiepen in het probleem en achtte zichzelf niet kansloos in de match als hij het aan bod zou accepteren. Remise dus. Toen brak de storm los. Stond Kasparov gewonnen, zoals Spasski schijnt te hebben beweerd. De eer ste analyses zijn zeker niet overtui gend, maar feitelijk doet dat nauwe lijks ter zake. Ook een groot schaak meester kent zijn angsten en wel licht heeft Kasparov zich onzeker gevoeld. Wellicht heeft meege speeld dat aan het afbreken van de partij een zwaar en energievretend analyse-karwei verbonden zou zijn geweest. De geest van een schaakmeester is voortdurend in strijd met die van zijn concurrenten en dit geldt bij uitstek voor hem die aan de spits staat. Zoiets schreef de toenmalige wereldkampioen Alexander Alje- chin eens in de jaren dertig. De match tussen Kasparov en Karpov houdt de spelers en hun secondan ten al ruim twee maanden in de greep. Onder dergelijke omstandig heden is een mogelijkheid tot spa ren van energie meestal wenselijk en zeker begrijpelijk. Zo blijft mijn persoonlijke mening overeind dat Kasparov in deze geen blaam treft. Bestuur ASC rond ROTTERDAM (GPD) s terug in de Oranje-selectie. Hij LEIDEN - De leden van ASC heb ben hun fiat gegeven aan een nieuw Ruud Gul- bestuur dat door een interim-colle ge was voorgedragen. Tijdens een maakt deel uit van degroep van zes- vergadenng van de afdelingselub tien spelers die bondlcoach Rinus ult Oegstgeest stemden slechts drie Michels heeft geselecteerd voor de aanwezigen tegen het bestuur dat EK-kwalificatiewedstnjd tegen "ord' voorgezeten door de voorma- Malta van komende woensdag. Gul- lit bedankte voor de wedstrijd tegen Griekenland, omdat hij ziek en niet in vorm was. Bij de selectie ontbreken Gill- haus, Valckx, Kieft en Van Tigge- T T len. De groep van zestien bestaat lige Leidse wethouder Fred Kuij- ers. Kuijers wordt bijgestaan door Henny Kamerling (secretaris). Krijn van de Berg (penningmeester), Gidi Ciggaar (vice-voorzitter), Leo Stein- Gullit en Van Basten (AC Milan), Van Breukelen, De Jong en (afdeling cricket). ASC hoopt met de aanstelling van het zestal de be- Vanenburg (PSV), Blind, Frank de stuursperikelen van de afgelopen Boer, Winter, Wouters, Witschge, Bergkamp, Van 't Schip en Roy (Ajax), Van den Brom (Vitesse), Rutjes (Anderlecht) en Hiele (SW). maanden achter de rug te hebben en wil nu rustig toewerken naar het 100-jarig jubileum dat over twee jaar moet worden gevierd. HENGELO (GPD) - De WON zal zich met alle middelen verzetten te gen een eventuele dispensatieverle ning aan Ruud Krol voor het diplo ma coach betaald voetbal. Dat heeft de vereniging van oefenmeesters vandaag in een brief aan het bonds- bestuur van de KNVB laten weten. De WON is tot actie overgegaan na een mededeling van voorzitter Jo van Marle tijdens de bondsverga dering van afgelopen maandag, dat Krol de KNVB heeft gevraagd wel ke mogelijkheden er voor hem zijn om op korte termijn in het bezit te komen van een trainerslicentie. Feyenoord wil zich tijdens de win- terpauze gaan versterken. De Rot terdamse club onderzoekt op dit moment of het mogelijk is één of twee aanvallers in huis te halen. John van Loen en Rob Witschge zijn daarvoor de belangrijkste kan didaten. Karei Jansen van de WCS, die samen met zijn zoon Rob zowel Van Loen als Witschge begeleidt: "Bei de spelers hebben zeker interesse, maar het is eerst zaak dat de clubs overeenstemming bereiken. Alleen als Anderlecht en St. Etienne hun medewerking verlenen, kunnen wij rond de tafel gaan zitten". Van onze redacteur Tim Brouwer de Koning VOORSCHOTEN Grilligheid kenmerkt de carrière van kunststoter Rob Scholtes. Bijna even vreemd als hij de bil jartballen over het laken stuurt, verloopt de prestatie-curve van de 27-jarige Voorschotenaar. Jarenlang was hij te klein voor tafellaken en te groot voor servet. Sinds hij afgelopen zomer in het biljart artistique tot derde van Europa werd ge kroond, behoort hij opeens tot de grote jongens. Bij zijn huidige status zou een natio nale titel goed passen. Zeker nu de beste Nederlandse kunststoter van de afgelopen jaren, Jean Bessems, zich niet heeft gekwalificeerd voor de aanstaande Nederlandse kam pioenschappen in Gorssel, zijn Scholtes' kansen groot. "Het moet er eens van komen", vindt de jong ste van de acht deelnemers. "Tot ZURICH (GPD) - De FIFA heeft de verdeling van het aantal lan den per continent voor het WK-94 bekend gemaakt. Afrika mag zich in de Verenigde Staten laten ver tegenwoordigen door drie lan den. Dat is er één meer dan op de afgelopen drie eindtoernooien. Europa is het slachtoffer van deze uitbreiding en moet in elk geval een plaats inleveren. Slechts elf landen (plus wereldkampioen Duitsland) kunnen zich voor het volgende WK kwalificeren. Een twaalfde land speelt om een plaats met een deelnemer uit de groep Azie/Oceanië. Dat wereld deel wordt in elk geval door twee landen vertegenwoordigd. Israël zal worden ingedeeld in de Eu ropese zone. Zuid-Amerika krijgt drie vaste plaatsen, terwijl in Noord- en Midden-Amerika (waarvan de USA als gastland al ten gemakkelijk uitschakelen". Dat ondervond Jean Bessems aan den lijve in de kwalificatie-toer nooien voor de NK. Verder dan de tweede ronde kwam de voormalig Europees kampioen nooit, waar door hij in Gorssel hooguit als toe schouwer aanwezig kan zijn. Vol gens Scholtes zal hij dan nog wel aan zijn trekken komen, want nog toe ben ik niet verder gekomen k^nststoten heeft als schouwspel t-,j-- aan aantrekkelijkheid gewonnen sinds de invoering van het set-sys teem. "Alleen valt dat nog niet af te lezen aan de publieke belangstel ling. Ook de onderhandelingen met de tv hebben nog weinig opgele verd". Hoewel Scholtes zich gemakkelij ker dan menig ander heeft aange past aan de nieuwe ontwikkelingen in de biljartsport, gaat de teloor gang van de oude toernooi-vorm hem toch aan het hart. "Ik denk dat ik hier in café Landzicht (waar Scholtes als ober in dienst is, red.) volgend jaar een toernooi organi seer, dat op de oude manier wordt afgewerkt. Dus de deelnemers met zijn allen tegen elkaar, dan komt de gezelligheid vanzelf weer terug. Want die mis ik enorm tijdens toer nooien. Tegenwoordig zie je nie mand meer na afloop van een wed strijd". Voordelen heeft die verplichte een zaamheid natuurlijk ook. "Vroeger gingen we na de eerste dag wel eens met zijn allen uitgebreid Chinees eten. Daarvan had ik dan later wel weer spijt, want met zo'n volle buik speelt helemaal niet lekker. Tegen woordig eet ik tussen de wedstrij den door zo min mogelijk. Verder doe ik overigens niets aan mijn con ditie. Ik rook niet en ik drink wei nig. Op tijd naar bed gaan kan ik in de horeca wel vergeten. De nacht voor het Nederlands kampioen schap moet ik tot een udr of drie werken". Als Scholtes zich nog verder in zijn hobby ("Er moet nog altijd geld bij") wil bekwamen, zal hij waar schijnlijk het eerst zijn toevlucht nemen tot mentale training. "Mijn tegenstander van vanavond, Ben Thijssen, is met sprongen vooruit gegaan sinds hij te rade is gegaan bij Carel Jansen. Die man kun je verge lijken met haptonoom Ted Troost. Effect Scholtes beseft als geen ander dat het doen van voorspellingen een ha chelijke zaak is bij het biljart artis tiek, zoals de van effecten en specia le technieken vergeven discipline officieel heet. "Ballen die je nor maal gesproken niet mist, misluk ken soms plotseling. Dat kan ieder een overkomen. Er is er geen één die je met je ogen dicht kunt maken. Andersom slaag je er ook wel eens in om in één keer een moeilijke fi guur te maken. Doordat de wed strijden nu volgens het knock-out- systeem in sets worden afgewerkt, kunnen mindere goden de favorie- is geplaatst) om een zekere plaats wordt gespeeld. Deze beide conti nenten strijden ook nog een extra plaats. De voetbalbonden van Enge land en Portugal hebben zich offi cieel aangemeld als kandidaten voor de organisatie van het WK- 98. De inschrijving van de FA maakt zeer veel kans, omdat de belangrijkste kandidaat Frank rijk vanwege enkele voetbal schandalen door enkele FIFA-le- den niet meer als het ideale gast land wordt beschouwd. In juni 1992 vindt de definitieve stem ming plaats. De ban van de FIFA op de Zuidafrikaanse voetbalbond zal pas worden opgeheven, als de Afrikaanse lidstaten (CAF) daar over een unaniem standpunt heb ben ingenomen. Voorschotenaar Rob Scholtes: "Er is geen figuur dat je met de ogen dicht kunt maken". tien biljarters. Mocht ik van Thijs sen verliezen, dan ga ik misschien ook eens bij die man langs. Soms heb ik namelijk te weinig zelfver trouwen. Dan maak ik veel ketsen bij trekstoten. Maar als ik in vorm ben, hoef ik Thijssen niet te vre zen". Vitasofie "Ik heb Rob Scholtes mijn visite kaartje al afgegeven", meldt Carel Jansen vanuit zijn praktijk in Den Haag. "Maar vergelijk mij alsje blieft niet met Troost, die overigens nioi -i- da (foto Loek Zuyderduin) is uniek in de wereld. Zelf noem ik het vitasofie, kennis van het leven. De meeste ervaring heb ik in de praktijk opgedaan en daarnaast heb ik ontzettend veel gelezen". "Ik kan sporters en ook anderen leren con centreren en ze over hun faalangst heen helpen. Vaak gaat het bij hen mis omdat zij verkeerd denken. Ik beschouw een biljarter die niet opti maal functioneert als iemand die bezig is ziek te worden. Als topspor ters bij mij op consult komen, wor den hun prestaties er uiteindelijk al tijd beter op. Ik hoef er de kranten ook ik geen overwinningen garan deren. Het kan bijvoorbeeld voor komen dat twee door mij behandel de biljarters tegen elkaar moeten spelen". Banger nog dan voor Thijssen is Scholtes voor de als eerste geplaats te Frans Belderbos, die hem in de aanloop naar de NK tweemaal met 3-0 versloeg. "Maar als ik hem in Gorssel tref, zit ik al in de finale", spreekt de als tweede geplaatste Voorschotenaar zichzelf moed in. "Dan is alles mogelijk. Dat heb ik tijdens de EK in Grubbenvorst wel ondervonden. Tegen de Franse we reldkampioen Revechon stond ik met 2-1 achter. Mijn vrouw hoorde zijn vader zeggen dat hij die partij in zijn zak had, maar ik versloeg Re vechon toch mooi met 3-2". Veerkracht Bij die gedenkwaardige wedstrijd maakte Europa voor het eerst ken nis met Scholtes' veeerkracht. Vlak voor hij zijn eerste partij moest spe len, was de loting op last van de voorzitter Rittman van de Europese biljartunie volledig omgegooid. In plaats van de onbeduidende Oos tenrijker Horvath kreeg Scholtes de wereldkampioen tegenover zich. Geladen tot in zijn vingertoppen re kende de kasteleinszoon koelbloed ig af met de favoriet om vervolgens ook de Duitser Schmidt af te serve ren. De Belgische topper Corin was vervolgens te veel van het goede, maar door winst op de Franse kam pioen Parra in de kleine finale ein digde Scholtes als derde van Euro pa. Dat smaakt naar meer voor de jonge kunststoter, die met horten en stoten zijn huidige niveau be reikte. "Op aanraden van oud-Euro pees kampioen Hans de Jager ben ik me in 1984 op deze tak van sport gaan toeleggen. Ik had kennelijk aanleg, want ik werd al snel de Ne derlandse titel in de eerste klasse. Vervolgens degradeerde ik met de zelfde vaart weer uit de ereklasse. Toen heb ik zelfs even overwogen om te stoppen". Maar mede dankzij zijn Heerlense biljartvriend Ger Holka en de lessen van de Belgische meester René Vin- gerhoedt is Scholtes teruggeko men. "Ik weet dat ik mijzelf kan overtreffen. Als ik kampioen word betekent dat ook meer publiciteit en demonstraties. Misschien dat mijn nieuwe baas mij dan gaat sponsoren. Grijp ik naast de titel, dan moet ik mij via toernooien in binnen- en buitenland proberen te plaatsen voor de Europese kam pioenschappen. Want daar hoop ik toch een keer, het liefst vóór het jaar 2000, de eerste plaats te bemachti- VRUDAG 15.00-17.00 Sportnet: NHL IJshockey. 15.03-16.50 BBC 2: Sport on Friday: ten nis (Grand Slam Toernooi in München), World Cup Skién en paardesport (con cours hippique). 15.30-18.00 EURO: Golf: US Seniors 17.00-18.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 18.00-19.00 EURO: Mountainbike kam pioenschappen. 18.00-19.00 Sportnet: Triathlon. 19.00-19.30 EURO: World Sports Special. 19.00-21.00 Sportnet Basketbal. 19.30-20.00 EURO Eurosport News. 20.00-22.00 EURO Tennis V.S.-Europa. 20.20-20.55 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 Sportnet: Go: auto- en motor- sportmagazine. 22.00-23.30 EURO: World Cup Skiën 22.00-23.30 Sportnet: Boksen voor profs. 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage. 23.25-00.00 Did 1Sportschau. 23.30-00.00 EURO: World Jet Ski Toer. 23.30-01.30 Sportnet. NHL Ijshockey. 00.00-00 30 EURO- Eurosport News. 00.10-01.00 BBC 1: Paardesport con cours hippique. 00.30-02.30 EURO: Snooker Duban Classic. 01.30-02.00 Sportnet: Pro Ski Tour. 02.00-03.30 Sportnet: Paardesport. 03.30-05.00 Sportnet: Boksen. 05.00-07.00 Sportnet: NHL IJshockey. ZATERDAG 07.00-08.00 Sportnet: Speedbootraces. 08.00-10.00 Sportnet: VS PGA Goll. 10.00-10.30 EURO: Motorsport News. 10.00-11.00 Sportnet: Paardesport: 10.30-19.00 EURO: Ski Report, World Cup Skiën voor vrouwen, mountainbike kampioenschappen, tennis (VS-Europa), World Cup Skiën voor mannen. EK Cur ling en schansspringen vanuit Canada. 11.00-13.00 Sportnet: Basketbal. 11 35-13.45 Did 1: Sport extra World Cup Skiën voor mannen en vrouwen. 13.00-14.00 Sportnet. Pro Ski Tour. 13.15-18.05 BBC 1Grandstand: paarde- rennen in Ascot. Rugby League (Regal Trophy), World Cup Skiën voor mannen, tennis (Grand Slam-toernooi in München), cricket (Engeland-Nieuw-Zeeland), Con cours Hippique vanuit Londen en uitsla gen. 14.00-15.00 Sportnet: Triathlon. ADVERTENTIE FREE GOLF SHOP f 149,- Nike schoenen van 225,-Nu voor j 10»)" Halve golfset incl. las 495,- Div. leuke golfkado's Ook zaterdags geopend van 10.00-16.00 uur Rekré Sport Fievodwarsweg 15 - 071 - 223535

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19