Raad Oegstgeest eens met vorderen woning Voor huisvesting asielzoekers Oegstgeest maakt plannen voor Joris de Witteschool Veilig wonen door grote bloembak AFSCHEID POLITIECOMMANDANT Fundering Zwanburgermolen in Warmond onderzocht 'Gemeentehuis Warmond slecht bereikbaar voor ouderen en invaliden' Personeel RCM blij met overname door Haghefilm Leiderdorp /RIJDAG 14 DECEMBER 1990 REGIO LEIDEN PAGINA 15 OEGSTGEEST De ge meente Oegstgeest gaat bin nenkort een woning vorde ren van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds (ABP) om asielzoekers te kunnen huisvesten. De ge meenteraad ging gister avond eenstemmig akkoord imet dit voorstel van B en W. Tijdens een laatste overleg tussen vertegenwoordigers van de gemeente en het pen sioenfonds, afgelopen dins dag, bleef het ABP weigeren een woning beschikbaar te stellen. Om een woning te kunnen vorderen is een wijziging van de woonruimte- verordening nodig. Deze wijziging werd gisteravond door de raad goedgekeurd en gaat vandaag in. Eerder probeerde de gemeente Brummen een woning van het ABP te vorderen. Deze gemeente werd uiteindelijk door de Raad van State ten dit pand voor asielzoekers te teruggefloten omdat haar woon- willen gebruiken, ruimteverordening niet de moge- lijkheid bood een pand op te eisen. vv UDIll cLill Het huis is bestemd voor mensen Alle fracties waren gisteravond die woonrecht hebben in Oegst- zeer te spreken over de 'voortrek- geest. Door de wijziging van de kersrol' van het Oegstgeester colle- woonruimteverordening voldoen ge van burgemeester en wethou- asielzoekers sinds vandaag aan dat ders. Alleen WD-fractievoorzitter criterium. Kohlbeck benadrukte A.C.H. Kuntze wilde van wethou- dat er geen illegale of half-illegale der A.J.W.F.M. Kohlbeck weten vreemdelingen in Oegstgeest wor- waarom er plotseling zo'n grote den gehuisvest. Het betreft mensen haast was. Het voorstel werd pas die een tijdelijke verblijfsvergun- gisteravond ingediend, zodat veel ning hebben gekregen in afwach- raadsleden nauwelijks de tijd had- ting van de beoordeling van hun den het te lezen. aanvraag om als vluchteling te wor den erkend. In de praktijk kan het Volgens de wethouder was haast en>®e durfn v0°'[in z°'n Pr°" geboden door de 'weigerachtige ce uitspraak wordt gedaan, houding' van het ABP, eerder deze De gemeente Oegstgeest heeft in week. "Ze zien het duidelijk als een het verleden ook de plaatselijke wo- test-case. Als wij onze poot stijf hou- ningbouwvereniging Buitenlust ge- den kan dat ook van belang zijn vraagd asielzoekers te huisvesten voor de positie van asielzoekers in en deze corporatie stelde zonder andere gemeenten", legde de ge- veeJ problemen een woning be- meentebestuurder uit. Bovendien schikbaar. Ook met het ABP ging staat in Oegstgeest sinds 1 decern- de gemeente al eerder in de slag. ber een woning van het ABP leeg en Hoewel het pensioenfonds zich ga- heeft de gemeente hét pensioen- rant stelt voor de huur weigert het Deze bloembak moet het huisje 'Hè-hè' langs de Wassenaarse Lange Kerkdam beschermen tegen binnenrijdende auto's. <Ioto Henk Bouwman) fonds reeds vorige maand laten we- principieel om zijn woningen te ver huren aan instellingen of groepen. Alleen individuen die kunnen aan tonen de huur te kunnen betalen, krijgen een huis. In mei van dit jaar leidde de bot sing tussen gemeente en pensioen fonds tot kamervragen. Drie minis teries (WVC, VROM en justitie) zijn nog steeds bezig om daarop een sluitend antwoord te vinden. "Het WASSENAAR - Een meterslange hij niet groot genoeg zyn", aldus gevierd, wilde de bezoeker de ach- bloembak beschermt sinds enkele een opgeluchte Brouwer. De Was- terliggende parkeerplaats verlaten, dagen het huisje 'Hè-hè' aan de Was- senaarder trof in april voor het eerst Bij het wegrijden zou hij gesneden senaarse Lange Kerkdam tegen een auto in zijn woonkamer aan. De zijn, waardoor hij op het laatste mo- binnenrijdende auto's. De gemeen- automobilist had om twee uur 's te liet de bak plaatsen nadat bewo- nachts de bocht met de Rijksstraat- ner Q. Brouwer in het afgelopen jaar weg te ruim genomen en reed met twee keer was opgeschrikt door au- grote vaart 2,5 meter naar binnen. Overval modezaak een 'akelige daad' DEN HAAG/SASSENHEIM - De twee winkelbedienden dachten nog dat de klant een geintje maakte toen hij op 4 oktober plotseling een vuur wapen tevoorschijn haalde. Het was de 24-jarige man uit Pijnacker ech ter menens en hij deed een greep in de kassa. "Een akelige daad", zo vond officier van justitie Renckens en eiste gisteren een gevanpenis- straf van 2,5 jaar. De man uit Pijnacker had de over val samen met een 30-jarige man uit Wateringen voorbereid en het vuur wapen aangeschaft. Aanvankelijk wilden zij op 4 oktober een slijterij overvallen, maar omdat het daar zo druk was, gingen ze naar de kle dingzaak waar slechts twee meisjes Aanvankelijk deed de overvaller alsof hij een jack wilde kopen, maar bij het afrekenen haalde hij het vuurwapen uit zijn jas. Hij deed ver volgens een greep in de kassa waar bij hij contant geld pakte en een en velop met cheques. De man uit Wa teringen stond buiten met een vluchtauto klaar. "De overval heeft op de slachtof fers een enorme indruk gemaakt", stelde de officier vast. Raadsman mr. Van der Burg vond de eis van 2,5 jaar gevangenisstraf 'buitenspo rig' en 'hardvochtig' en pleitte voor een grotendeels voorwaardelijke straf. Hij wees de rechtbank erop dat dit de eerste uitglijder van zijn cliënt was, die kort voor de overval geld, huis en vriendien kwijtraakte. De raadsman vond daarnaast dat door justitie met twee maten werd gemeten. De mededader, die alles ontkende en niet meewerkte, is om 'persoonlijke' reden door het ge rechtshof op vrije voeten gesteld en wordt later berecht. De rechtbank doet 27 december uitspraak. OEGSTGEEST - Het voormalige per se tegen de plannen is, willen schijnt juridisch nogal moeilijk te schoolgebouw 'De Sprinkhaan' aan omwonenden wel tijdig worden ge- liggen", meldde een Oegstgeester de Lijtweg in Oegstgeest wordt ver- ïnformeerd over toekomstige ont- woordvoerder gisteravond, "maar "Sommige mensen vinden de kocht aan de gereformeerde kerk wikkelingen. Dat werd door de wet- wij willen in ieder geval laten zien bloembak te groot, maar ik zeg vrijgemaakt. De andere gegadigde houder toegezegd. dat we tot het uiterste willen gaan", maar zo: voor mijn veiligheid kan voor dit gebouw, de Stichting Kin deropvang Oegstgeest, blijft voorlo pig in de voormalige Joris de Witte school aan de Kamperfoelielaan. Wat er met dit gebouw en de aan grenzende groenvoorzieningen moet gebeuren, zullen B en W over enkele maanden duidelijk maken. Dit werd gisteravond duidelijk tij dens de raadsvergadering. Omwonende A. Coster liet in de raadsvergadering weten dat de buurt weinig gelukkig is met de procedure die B en W gevolgd heb ben bij de plannen voor het gebied rond de Joris de Witteschool. Vol gens die plannen blijft de stichting in het oude schoolgebouw en kan het groen daar omheen voor een deel voor sociale woningbouw wor den gebruikt. Hoewel de buurt niet ment zijn stuur moest omgooien en het muurtje van het huis raakte. Brouwer is tevreden over de 'goe- „ro-—-ode en accurate afhandeling'van zijn to's die zijn huisje binnen reden of Hij richtte daarbij voor 30.000 gul- probleem. "Zo blijkt maar weer dat schampten. den schade aan. Drie weken nadat het huisje was opgeknapt, ramde een kennis van de bewoner 'Hè-hè'. Nadat ze samen de veijaardag van Brouwer hadden in eenkleine gemeente waar de mensen elkaar kennen, veel meer mogelijk is dan in een grote plaats. Ik neem mijn petje af voor de ge meente". Kerstbomen nog eenmaal verbrand in Warmond WARMOND - De gemeente Warmond zal ingeleverde kerstbomen volgend jaar niet meer verbranden. Het college vindt versnipperen beter voor het milieu. Dit jaar worden de bomen voor het laatst ver brand op het plaatselijke re creatie-eiland Koudenhoorn, zo bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Raadslid C.M. van Egmond (Progressief Warmond) vroeg burgemeester G.W. van der Wel waarom er nog een keer voor kerstboomverbranding wordt gekozen. "Het is kenne lijk een aardig festijn", maak te de burgemeester duidelijk. "Het is leuk om te zeggen dat het nu één keer mag". Van Eg- mond was niet overtuigd en dacht dat de jeugd zich bij de machine die de bomen ver snippert ook prima zou kun nen vermaken. Geluk na pech voor kerstboomverkoper LEIDERDORP - Door loting kreeg kerstboomverkoper J.N. Kanbier dit jaar wat hij vorig jaar met langdurige procedu res niet wist te bereiken: hij mag kerstbomen verkopen op zijn oude standplaats aan de Leiderdorpse Statendaalder. Kanbier verloor de verkoop plaats op het plein bij winkel centrum De Winkelhof vorig jaar aan zijn vroegere hulp uit Leiden, T.L. Spierling, die de aanvraag voor de standplaats vergunning eerder had inge diend. Kanbier vocht de be slissing aan, maar kreeg geen gelijk van de gemeente. Toch besloot het college van burgemeester en wethouders dat belangstellenden vanaf 1990 moesten loten. Kanbier bleek Vrouwe Fortuna aan zijn zijde te hebben. WARMOND - De Warmondse ge- goed te kunnen restaureren, meenteraad heeft gisteravond Dat de molen snel zal worden op- 10.000 gulden beschikbaar gesteld geknapt is echter niet waarschijn- voor een onderzoek naar de funde- lijk. Tot het jaar 1996 heeft de ge ring van de Zwanburgermolen in de meente andere projecten op haar Broek- en Simontjespolder, nabij lijstje staan waarvoor zij reeds sub- de Leidse Merenwijk. De Rijnland- sidie heeft toegezegd. "En de ko- se Molenstichting, die de molen be- mende jaren moeten behalve de heert, heeft geen geld om het onder- molen ook andere Warmondse mo- zoek te betalen. De kosten van de numenten worden gerestaureerd", restauratie van de molen worden zo maakte burgemeester G.W. van geéchat op circa 6,5 ton. der Wel gisteravond duidelijk in de De 10.000 gulden komt uit het raadsvergadering, stads- en dorpsvernieuwingsfonds, In overleg tussen de Rijnlandse een potje dat ook dit jaar niet is op- 'molenstichting, de Rijksdienst voor gemaakt. De politieke partijen spra- de Monumentenzorg en een archi- ken gisteravond hun tevredenheid tect probeert de gemeente toch aan uit over de nieuwste bestemming het benodigde geld te komen, van het potje. Ze vinden een 'dege- lijk onderzoek' nodig om de molen OEGSTGEEST - Ruim 200 be langstellenden hebben gister middag afscheid genomen van de commandant van de Oegst geester Rijkspolitie, A. Gelder blom. De adjudant, die binnen kort 60 wordt, krijgt na een loop baan van ruim 33 jaar bij de po litie functioneel leeftijdsontslag. Gelderblom kreeg gistermid dag een receptie aangeboden in het gemeentehuis van Oegst geest, waar hij door collega's en door burgemeester Sj. H. Scheen- stra werd toegesproken. Namens de gemeente bood de burgerva der een litho aan waarop het ge meentehuis in een sluier van sneeuw is afgebeeld. Het kunst werk werd gemaakt door de be kende Oegstgeester kunstenaar Gerard de Wit. (foto Ellen Martens) CDA wil stemlokaal terug in Trefpunt WARMOND - Het CDA in War mond wil niet dat het Trefpunt aan de Herenweg definitief ver dwijnt als stembureau bij ver kiezingen. De collegepartij ver zet zich tegen het collegevoor- nemen om het stemlokaal in het Trefpunt blijvend te verplaat sen naar het gemeentehuis. Vol gens het CDA is die plek vooral voor ouderen en invaliden slecht bereikbaar. Dit bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. De collegepartij had onderzocht hoe de situatie in omliggende gemeenten is en meld de dat in veel gemeenten in of nabij een verzorgingshuis een stemlokaal is ingericht. Tijdens de vorige verkiezingen werd het Trefpunt voor het eerst niet meer gebruikt als stemlokaal. Ouderen die hun stem wilden uit brengen, werden door vertegen woordigers van de politieke partij en gehaald en gebracht. Volgens burgemeester G.W. van der Wel is het stemmen goed gegaan en hebben veel ouderen hun stem uitgebracht. Wanneer er toch een stembureau in een verzorgings- op verpleeghuis moet komen zou ook St. Liduina in aanmerking moeten kunnen komen, meldde ze. Volgens CDA-fractievoorzitter G.E. den Ouden was het stemmen in het raadhuis alleen goed gegaan 'doordat er toen een lijndienst werd ingezet om ouderen naar het ge meentehuis te vervoeren'. "Het grindpad hier voor het gemeente huis is niet goed begaanbaar met een inyalidenwagen", aldus de frac tieleider. Progressief Warmond-raadslid A.M. van Ree kon het idee spontaan van Zijl en Kaag. CDA-raadslid A.J. steunen. Haar PW-collega A.G.M. Schavemaker opperde het idee om ook een stembureau in te stellen in men, voor het Lage Land, aan de andere kant moeilijker" Veel bonnen voor ontbreken licht op fiets en brommer LEIDERDORP - De rijkspolitie van Leiderdorp heeft de laatste zes weken 225 bekeuringen ge geven aan fietsers en bromfiet sers die geen verlichting op hun rijwiel hadden. Tijdens de win termaanden zet ze de controle voort. Ieder jaar besteedt het korps aandacht dan de verlichting van fietsers en bromfietsers. Voor heen hield zij controles met een groot aantal agenten. Gebrek aan personeel zorgde ervoor dat de rijkspolitie nu niet massaal op enkele avonden bekeurt, maar iedere avond een aantal bekeuringen uitschrijft. Een be keurde fietser moet twintig gul den betalen, een bekeurde bromfietser veertig gulden. Oegstgeest: beeld in vijver Haaswijk OEGSTGEEST - In de vijver voor het Clare Lennarthof in de Oegst geester nieuwbouwwijk Haaswijk wordt een groot 'vlinderachtig' beeld geplaatst van kunstenaar P. Siegers. De gemeenteraad ging gisteren zonder discussie akkoord met dit voorstel van B en W. Tijdens een presentatie van een maquette van het beeld, maakte de kunstenaar omwonenden èn gemeentraadsle- den enthousiast. Overigens kost het beeld de gemeente geen cent. De benodigde 125.000 gulden komen uit een speciaal 'potje' van het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten, waarin nog een fors bedrag voor Haaswijk is gereserveerd. Kinderopvang begint in 1991 in Warmond WARMOND - De gemeente War mond wil over enkele maanden be ginnen met de bouw van een voor ziening voor kinderopvang naast de peuterspeelzaal De Woezel aan Schoonoord. De gemeenteraad heeft gisteravond 34.000 gulden be schikbaar gesteld terwijl het Rijk dit jaar hetzelfde bedrag over maakt. De Stichting Peuterspeelzaal Warmond zal de 15 kinderopvang plaatsen straks onder haar hoede von ,«1...-.-»-..-,.... nemen. Een plaatselijk verpleeg- Lemmers, zelf Lage Lander, vond ^u's en ?e.n Voorhoutse firma met dat niet nodig: "We kunnen zelf ko- een vestiging in Warmond, hebben ouderen ligt de zaak twee opvangplaatsen gekocht voor hun werknemers. CDA-fractieleider G.E. den Ou den: ..'slecht bereikbaar'.. (fotoWim Dijkman) KNEUZINGEN - Een 41-jarige Lei derdorper is gisteravond licht ge- LEIDERDORP/HILVERSUM (GPD) - "We zijn allemaal wond geraakt bij een botsing tussen tevreden met de overname en blij dat ons filmbedrijf nog be twee auto's op de plaatselijke Enge- lendaal. De man reed rechtdoor over de Engelendaal en een 70-jari- ge Leiderdorper zag hem over het hoofd toen deze, komende vanuit tegenover gestelde richting, afsloeg naar de Vronkenlaan. De gewonde is met diverse kneuzingen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. staat", zegt J. Salomons, chef van het ontwikkellaboratori- um van RCM in Hilversum. Salomons is één van de 23 werk nemers die nog bij het bedrijf werkt na de overname door Haghefilm uit Leiderdorp. Haghefilm Holding heeft alle 49 werknemers van RCM en zusterbedrijf NLF officieel ontslagen, waarna zij volgens af spraak opnieuw gesolliciteerd hebben naar de 23 beschikba re banen. "Het leek ons de meest eerlijke manier. Beter dan dat Haghefilm mensen zou aanwijzen", aldus personeelslid H. Andree. "Bovendien hebben we de afspraak met Haghe film gemaakt dat wanneer het in de toekomst drukker wordt, de oude werknemers het eerst teruggevraagd wor den". Het zusterbedrijf NLF in Loenen is sinds het faillissement gesloten. "De apparatuur staat er nog. Een gedeelte daarvan komt naar Hilversum en een ander gedeelte gaat naar Lei derdorp", zegt commercieel directeur W. Kerkhof van Hag hefilm. Wat er met het pand in Loenen gaat gebeuren weet hij niet: "Het is niet van ons". In totaal zijn twintig mensen van het Hilversumse filmlab weer in het bedrijf terecht gekomen en komen er drie uit Loenen over, onder wie een chauffeur. "Voor de andere twee moeten we de sollicitatie nog afhandelen", zegt Kerk hof. Volgens technicus L. Meelker is het aantal van 23 werkne mers hoger dan personeelsleden tijdens de bezetting had den durven hopen. Collega J. Salomons had altijd gedacht dat er wel een koper zou komen: "Het is nu eenmaal een gou den bedrijf. We hebben veel klanten". Hij vindt dat Haghe film het beste bij RCM past. "Zij zijn ook een filmlaboratori um en weten waar ze over praten. Het kan alleen maar beter worden. Slechter dan bij de vorige eigenaar is niet moge lijk", aldus de optimische Salomons. VRIJDAG 14 DECEMBER Alkemade ruil- en contactavond Ruilvereni- ging Alkemade, van 19.00 tot 22.00 uur in de Alkeburcht, Roelofarends- voorstelling van de klassieker 'Medea', door Theater van het Oos ten. met o.a. Gerda Havertong, 20.30 uur in het Parktheater. filmavond rond Belgische ko miek Urbanus, aanvang 21.30 uur, jongerencentrum Het Kasteel, Con- certweg. Hazerswoude kerstzang mmv muziekkorps van het Leger des Heils uit Leiden, Tom Hesseling (orgel) en Ella Hoogerdijk (sopraan), aanvang 20.00 uur in de Geref. Kerk, Koren molenlaan. Lekfon lezing: 'Vincent van Gogh en de moderne kunst', door E Kreytz, van 14.00 tot 16.00 uur in de Kapelzaal van K&O, Hazewindsteeg. concert 'Vrijdagavond Kamer muziek', Robert Szreder (viool) en Bohuslav Strobel (piano), aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Hazewindsteeg. Leiderdorp Culturele avond Stichting Wel- •zijn Surinamers en Antillianen Lei derdorp, vanaf 20.00 uur in de Mu- zenhof. politieke partijen versieren hun kerstboom, van 19.00 tot 21.00 uur in de Bibliotheek, Muzenhof. Noordwijk Kerstconcert Seaside Singers, mmv Paleiskoor Soest en Leider dorps Kamerorkest, aanvang 20.00 uur in de St. Jeroenskerk. cabaretprogramma: 'Gepeperd', one-women-show door Joke Bruijs, aanvang 20.15 uur in Cultureel Centrum De Rank, Golfbaan. Warmond Kerstbingo Kommunikatie War mond, aanvang 20.00 uur in de zaal van 't Meerpunt. Wassenaar voorstelling: 'Het verjaardag/ feest', door Toneelcombinatie Dia loog, aanvang 20.15 uur in de Wa- renar, Kerkstraat. ZATERDAG 15 DECEMBER natuurwandeling IVN olv natuur- gidsen langs de Kruiskade, start om 10.00 uur bij het ooievaarsnest, Galgweg, Hazerswoude. Hazerswoude voorstelling voor peuters en kleuters: 'Het Duinkonijn', door Poppentheater Thije, aanvang 14.00 uur in De Stek, Dorpsstraat. Koudekerk Kerstconcert door de Jostiband, muziekkorps van verstandelijk ge handicapten uit de Hooge Burch, aanvang 20.00 uur in de Ridderhof (Poelgeesthal). Leiderdorp voorstelling: 'Het naadje van de kous', door De Berini's, aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. optreden van The Swinging Crash' 22.15 uur in de Muzenhof. Kerstbingo dansant bij Tamarco, clubhuis Splinterlaan, aanvang 20.00 uur. Cantabile, mmv Petra Vreeswijk (orgel) en Emily Heijens (harp), aanvang 20.00 uur in de Hervorm de kerk. Noordwijk muziekavond mmv The Switch', aanvang 20.00 uur in De Ark, Pic- keplein. Swing Night in het JOIN-centrum Weteringkade, 21.00-01.00 uur. Warmond kerstkaarten maken voor kinde ren vanaf 5 jaar, aanvang 14.00 uur in 't Meerpunt. Wassenaar natuurwandeling in de duinen bij Meijendel. olv natuurgidsen, ver trek om 14.00 uur bij boerderij Meij endel. optreden van verschillende Pop groepen bij Pau-Pop met blues, rock and roll, wave rock enz. van 17.00 tot 01.00 uur bij TENT. Dey- lerweg 153. voorstelling: 'Het verjaardags feest', door Toneelcombinatie Dia loog, aanvang 20.15 uur in de Wa- renar, Kerkstraat.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15